Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Dziękujemy”, ale nie „Przepraszamy” – Mirosław Kokoszkiewicz

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-10-04

Z komunikatu PAP dowiadujemy się, że „Powstanie międzynarodowy komitet budowy pomnika „Ratującym-Ocaleni” – zapowiedział w Nowym Jorku Zygmunt Rolat z rady Muzeum Historii Żydów Polskich. Pomnik będzie wyrazem wdzięczności dla Polaków, którzy ratowali Żydów podczas Holokaustu. – Pomnik ten powinien powstać dawno, dawno temu – podkreślił Rolat (…)W skład komitetu, obok Rolata, mają wejść m.in.: b. minister spraw zagranicznych RP Adam Daniel Rotfeld i publicysta Konstanty Gebert.” 

To bardzo cenna, choć rzeczywiście spóźniona inicjatywa, ale nie ma, co wybrzydzać skoro prawie 70 lat od zakończenia wojny i niemal ćwierć wieku od narodzin tak zwanej wolnej III RP „nasze elity” nie uznały za stosowne wybudować wielkiego muzeum historii Polski czy muzeum historii i kultury Kresów.

Jest za to Muzeum Historii Żydów Polskich, co wymownie świadczy o naszej pozycji i ważności w rankingu wartości poszczególnych nacji zamieszkujących nasz kraj.

Pomnik „Ratującym –Ocaleni” rzeczywiście powinien powstać już dawno, zwłaszcza, że wśród „elit” rządzących Polską przewinęło się sporo tych ocalonych, którzy pełnili wysokie państwowe i rządowe funkcje.

Jest jednak łyżka dziegciu w tej z pozoru wyglądającej na beczkę miodu inicjatywie. Czy rzeczywiście w składzie komitetu budowy pomnika musiał znaleźć się Konstanty Gebert vel Dawid Warszawski, syn sowieckiego komunistycznego agenta działającego na szkodę Polski, Bolesława Geberta? Ten sam, który wystąpił niedawno w haniebnej kłamliwej propagandówce na temat smoleńskiej tragedii, wyemitowanej w National Geographic.

Czy jego miejsce nie jest raczej w przyszłym komitecie budowy pomnika, który zamiast „Dziękujemy” będzie mówił „Przepraszamy”?

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa prof. Zdzisława Krasnodębskiego, który po udziale Geberta we wspomnianym filmowym kłamstwie napisał:

Esbeckie wzory moralne, zinternalizowane we wczesnym dzieciństwie, stanowią przeklęte dziedzictwo, którego warto się pozbyć. Być może otwarta rozmowa, być może ujawnienie rodowych tajemnic pozwoliłoby nie tylko czynić polską demokrację bardziej autentyczną i przejrzystą, lecz także umożliwiłoby wielu obecnym prominentom, kształtującym opinię publiczną w Polsce, rozładować ów wewnętrzny konflikt – jeśli go odczuwają. Może wtedy zamiast bezustannie lustrować Polaków jako narodową wspólnotę, upajać się kolejnym dziełem w rodzaju „Pokłosia” w reżyserii Władysława Pasikowskiego, które ma dostarczać ex post usprawiedliwienie uczestnictwa w tamtym systemie opresywnych rządów, trzymających w ryzach „polski motłoch”, byliby się w stanie zmierzyć z własną historią rodzinną.”

 

Dla Wirtualnej Polonii autor:

Mirosław Kokoszkiewicz

Tekst ukazał się w ogólnopolskim tygodniku Warszawska Gazeta

Polecam moje książki, „Polacy, już czas” ozdobioną rysunkami śp. Arkadiusza „Gaspara”

Gacparskiego i, „Jak zabijano Polskę”.

Sprzedaż: http://www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6

Najnowszy numer Warszawskiej Gazety już w kioskach

Komentarzy 7 do “Dziękujemy”, ale nie „Przepraszamy” – Mirosław Kokoszkiewicz”

 1. Janusz said

  Tam wolno a u nas niet?: http://wpolityce.pl/artykuly/63901-jan-hartman-zakazuje-budowania-kaplicy-poswieconej-polakom-zamordowanym-za-pomoc-zydom-czy-to-ksiadz-prowokuje-bezczelnie

 2. Lubomir said

  Widać różnice pomiędzy Wolnym Swiatem i Zniewalaną Europą. W Wolnym Świecie także Polacy i Litwini wspólnie obchodzą kolejne zwycięstwa Wiktorii Grunwaldzkiej. W Zniewalanej Europie jedni dąsają się na drugich, zabiegając o wyłączność w obchodach.

 3. NC said

  23 września 2013 w Nowym Jorku Zygmunt Rolat został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Polonia Restituta.

  Dla angielskojęzycznych:

  Rolat — who on other occasions stated that “Poland as a nation was also a victim of the Nazis — No other country has a larger list of Righteous Gentiles at Yad Vashem than Poland”— announced, that shortly an international committee will be formed to build a monument to express gratitude to those Poles who saved Jews from death during the Holocaust.”

  http://blogs.forward.com/the-shmooze/185034/polish-president-honors-survivor-sigmund-rolat/

  A tutaj czytamy, że Rolat chce, by pomnik powstał w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich, co spotkało się ze sprzeciwem „członków wspólnoty żydowskiej w Polsce”:

  Rolat said the most appropriate place for the monument is near the Museum of the History of Polish Jews in Warsaw, on whose board he sits. In April, members of Poland’s Jewish community objected to the idea of placing the monument at this site.

  http://www.jta.org/2013/09/25/news-opinion/world/polish-jewish-philanthropist-honored-with-diplomatic-order

 4. Jacek said

  W pierwszym rzedzie zydzi ( jest to nazwa umowna dla calego spektrum wyznawcow talmudu) powinni odszczekac oszczerstwa, ukarac grossow, przeprosic za wiodacy udzial w sowieckiej napasci na IIRP, a nastepnie sowiecka pacyfikacje i okupacje w postaci prl, odwolac do isralela swoja mafie do dzis okupujaca Polakow i wydac winnych przestepstw wobec Narodu Polskiego pod polski sad , odwolac „odzyskiwanie mienia”, a nastepnie przeprosic za swe dzialania dazace do unicestwienia Nartodu Polskiego i postawic pomnik wdziecznosci Polakom jako narodowi, ktory przystapil do wojny z Hitlerem.

  I to jescze nie wyczerpuje sprawy rozbiorow Polski i powstan narodowych Polakow.

  Wyglada na to, ze p. Rolat to jeden z niewielu uczciwych tzn lyzeczka miodu w morzu gnoju.

 5. Jacek said

  ad Lubomir

  Drogi Panie Lubomirze, nie jest on taki wolny. Amerykanie tez maja „muzea holokaustu” gdzie mlodziez gojow musi chodzic aby
  oddawac czesc „narodowi wybranemu”, ktory to narod trzyma amerykanskich gojow za morde, grabi, posyla na swoje wojny, urzadza chucpy w rodzaju 9/11 i jest o krok od calkowitej ich biologicznej kontroli. „Milosc” do „narodu wybranego” jest podstawowa zasada dzialania „rzadu usa”, przetrzegana bardziej dokladnie niz „milosc” do „zsrr” byla w prlu.

  Talmudysci chca ten pomnik budowac za oceanem jako alibi. Za oceanem Polakom jest trudniej urzadzic pranie mozgow, bo nie trzyma sie ich w po-(i pis-) prlowskim kotle jak w Polsce. Polakow w usraelu jest oczywiscie znacznie mniej niz w Polsce, a ich wplyw na to co sie dzieje w kraju jest zminimalizowany. Wiec straty w wojnie psychologicznej z Polakami jakie ten pomnik spowoduje sa niewielkie. W Polsce natomiast taki pomnik niweczylby pranie mozogw Polakom, ktorego celem jest wychowanie „poboznych” gojow, czczacych jak nalezy „narod wybrany” w poczuciu winy. Najwiekszym problemem Polakow jest to, ze talmudysci zawlaszczyli Polakom ( i innym narodom katolickim) ich religie i uzywaja jej do prania gojowskich mozgow.

 6. Jacek said

  PS

  to zydzi powinni zaplacic Polakom 60 mld. dolarow za podjecie wojny z Hitlerem.

 7. Lubomir said

  Re: Jacek. Z pewnością ma Pan rację. Jednak waleczni Amerykanie potrafili zrzucić jarzmo Londynu a dyktat Tel Awiwu jakoś wydaje im się nie przeszkadzać. Uznali go najwyraźniej za rzecz naturalną, jak chrześcijanie rytu rzymskiego i greckiego uznają prymat Watykanu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: