Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nie będzie Michnik pluł nam w twarz – Mirosław Kokoszkiewicz

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-10-08

Kto w piątek, 27 września zajrzał do Gazety Wyborczej mógł odnotować kolejną bezczelną i łajdacką prowokację wymierzoną w Polaków. Oto na zdjęciu obok Adolfa Hitlera, największego po Stalinie zbrodniarza w historii świata umieszczono fotografię Marii Konopnickiej, pisarki, poetki i wielkiej polskiej patriotki, autorki słynnej „Roty”. Toporny i prymitywny pretekst do takiego tendencyjnego i z premedytacją dokonanego zestawienia obnaża już sam tytuł artykułu Pawła Kośmińskiego, „Prawica sugeruje homoseksualizm Hitlera. Ale o orientacji Konopnickiej rozmawiać nie chce”.

Tylko czy to, aby na pewno „prawica sugeruje”? 

Kośmińskiemu chodzi rzekomo o tekst z „Frondy”, gdzie omawiano tylko zamieszczoną na portalu Interia.pl wypowiedź autorki książki „Wstyd”, Elżbiety Czykwin, która podjęła się próby wyjaśnienia historycznej zagadki dlaczego naród niemiecki tak mocno pokochał Hitlera? Czyli to nie „prawica sugeruje”, ale jeżeli już to autorka książki oraz ewentualnie portal, na którym jej wypowiedź zamieszczono. Tylko, że trzymając się faktów logiki i prawdy nijak nie udałoby się Czerskiej po raz kolejny napluć Polakom w twarz.

Jest to ordynarny powrót do pamiętnej akcji lewaków, kiedy to o homoseksualizm posądzili warszawskich powstańców oraz bohaterów książki „Kamienie na szaniec” i właśnie Marię Konopnicką.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Maria Konopnicka wyszła za mąż w wieku 20 lat za Jarosława Konopnickiego rodząc podczas dziewięcioletniego trwania małżeństwa ośmioro dzieci, z których dwoje zmarło. Opluwanie Konopnickiej spowodowane jest tylko i wyłącznie nienawiścią do niej, jako do Wielkiej Polki i patriotki gdyż jej zdecydowana heteroseksualność znana była doskonale współczesnym, którzy nazywali ją „niewiastą mocno kochliwą”, a szczególnie głośny był jej romans z młodszym o 17 lat dziennikarzem, Janem Gadomskim.

Wyobraźmy sobie, że Warszawska Gazeta już bez konieczności robienia fotomontażu, jak Wyborcza, zamieszcza na swoich łamach prawdziwe zdjęcie Adama Michnika z jego przyjacielem, pedofilem Danielem Cohn-Benditem i artykuł tytułuje:

Wyborcza sugeruje pedofilię wśród księży. Ale o orientacji Michnika rozmawiać nie chce”

To byłby taki sam przykład bezczelnej manipulacji powodowanej zwykłą nienawiścią oraz poszukiwaniem przysłowiowego kija, który zawsze się znajdzie, jeżeli chcemy uderzyć, w przypadku Gazety Wyborczej, „polskiego psa”.

Na szczęście w wypadku Michnika nie trzeba się uciekać, aż do tego typu podłości i kłamliwej ekwilibrystyki słownej. On dowodów na to, kim tak naprawdę jest dostarcza coraz częściej sam.

Właśnie portal Tomasza Lisa, NaTemat.pl pochwalił się, że sam Ojciec Redaktor, panelista odbywającego się w Sopocie Europejskiego Forum Nowych Idei znalazł czas by odpowiedzieć jego dziennikarzowi na następujące pytania:

– Największe zagrożenie dla Polski, to…?

Michnik: – To jest oczywiste. To jest ta fala nastojów populistycznych, szowinistycznych, niszczących ład konstytucyjny i osłabiających państwo.

– Czy ta fala ma jakieś twarze?

Michnik: – Ma cztery ośrodki zarządzania. Z jednej strony to jest kierownictwo PiSu, a konkretnie Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Z drugiej strony to jest tak zwany ruch narodowy, w którym są judeosceptycy, jeśli nie po prostu antysemici. Mówią oni językiem agresji i nienawiści.

Z trzeciej strony to jest ojciec Rydzyk. Z czwartej strony to wspierany przez kiboli, szef „Solidarności” Piotr Duda, który mówi językiem obelg wobec premiera. Zwyczajnie obraża licząc na swoją bezkarność.

To już nie są żarty, lecz całkowita demaskacja III RP, której guru, Adam Michnik mówi wprost, choć posługując się głównie nazwiskami, że zagrożeniem dla dzisiejszej totalniackiej dyktatury oraz władzy uzurpatorów zainstalowanych przy okrągłym stole przez bezpieczniaków są: opozycja parlamentarna (Kaczyński, Macierewicz) i pozaparlamentarna oraz jej zwolennicy (Ruch Narodowy), związki zawodowe ( Piotr Duda), wolne media oraz Kościół (ojciec Rydzyk, Radio Maryja).

Jeżeli zagrożeniem dla III RP ma być wszystko to, co w poważnych państwach powinno być fundamentem demokratycznego ładu, czyli opozycja, wolne media, związki zawodowe i wyznaniowe to Michnik tym samym podpisuje się dzisiaj pod pamiętnymi słowami „Kisiela”, Stefana Kisielewskiego, który już niemal ćwierć wieku temu ostrzegał:

Przecież ten dzisiejszy Michnik to totalitarysta. Demokratą jest ten, kto jest po mojej stronie. Kto ze mną się nie zgadza, jest faszystą i nie można mu podać ręki. A tylko Michnik wie, na czym polega demokracja i tolerancja. On jest tutaj sędzia, alfa i omega

Prawdziwym zagrożeniem dla Polski jest rządzący reżim, czyli System III RP, którego symbolem jest Michnik bojący się jak diabeł święconej wody, prawdziwej demokracji oraz polskiego narodu, do czego jak widzimy sam się przyznał.

Na koniec powróćmy do Marii Konopnickiej, a właściwie do uaktualnionych na potrzebę lat 80-tych słów „Roty”, którą śpiewaliśmy wtedy tak:

Do krwi ostatniej kropli z żył

Bronić będziemy ducha,

Aż się rozpadnie w proch i w pył

Sowiecka zawierucha.

Twierdzą nam będzie każdy próg.

Tak nam dopomóż Bóg!

Tak nam dopomóż Bóg!

Jak widzimy słowa te nic nie straciły na swojej aktualności.

Mirosław Kokoszkiewicz

Źródła: http://wyborcza.pl/1,75478,14685510,Prawica_sugeruje_homoseksualizm_Hitlera__Ale_o_orientacji.html

http://natemat.pl/76165,michnik-o-czterech-zagrozeniach-dla-polski-narodowcy-kaczynski-rydzyk-duda

http://wyborcza.pl/1,75478,14676331,Jak_wyleczyc_Europe__Adam_Michnik__Oburzeni_sa_jak.html

Tekst ukazał się w tygodniku Warszawska Gazeta

Od poniedziałku w kioskach nowy numer tygodnika Polska Niepodległa

Komentarzy 13 do “Nie będzie Michnik pluł nam w twarz – Mirosław Kokoszkiewicz”

 1. MARS said

  – Największe zagrożenie dla Polski, to…?

  Michnik !!!

  To tylko cytat z ww. WYSTARCZY???

 2. Dziadzius said

  Ja, bedac za granicą, to jakoś tego nie rozumiem— Jeżeli Michnik to taka swołocz jak tu przedstawiacie to jak się jego gazeta utrzymuje przy zyciu ?
  Kto i ilu ” swołocznikow” ją popiera?
  Dalczego?

 3. Janusz said

  ad 2. Ja nie czytam NIE i GW. Kiedyś pracowałem w urzędzie miasta i z tego tytułu kontaktowałem się z policją. Często na biurku policjanta leżało NIE lub GW. Jeśli chodzi o GW, to znaczna część pracowników mojego urzędu wchodząc rano do pracy kupowała GW, prawdopodobnie z powodu zawieranych w niej informacji prawnych i reklam. Jak Pan zauważył, jako tubylca piszę tu bardzo oględnie i ze strachem w oczach.

 4. @ + @ = @@ said

  A do mnie najbardziej trafia info:

  „Wyborcza sugeruje pedofilię wśród księży. Ale o orientacji Michnika rozmawiać nie chce”.

  Warto dopowiedzieć niedoinformowanym, że nie od dzisiaj Adadad…daaam Mich…mich… mich… niiiik miał stosunki z Danielem Cohn-Benditem oraz Romanem Polańskim. Ale o tym Ad…ad…adam Mich…michnik jakoś cicho sza!

 5. Kula Lis said

  Gazeta unych żyje wyłącznie z pronumeraty rządowej, urzędów, instytucji państwowych, inaczej już dawno by padła.

 6. solkraken said

  ależ to zrozumiałe, że się boi ten inter-komunista napędzany kapitałem glob-korpów reprezentowanych w bolandii przez tych samych PZPRowskich zaprzańców, którzy jeszcze 30 lat temu gonili Polaków do roboty w ramach wyścigu zbrojeń układu warszawskiego… dla takich „towarzyszy kapitalistów” – Wielka Polska + Niepodległa + Święta… to posucha gospodarcza oraz salonowa banicja ;)))

 7. Kula Lis said

  ad.4 dopisz Kuronia…

  —————————————————
  Pomylil Pan forum?
  Redakcja

 8. @ + @ = @@ said

  # 7 Kula Lis
  Dziękuję za tę bezcenną wiadomość. O tym szczególe nic a nic nie wiedziałem. Obecność krętków bladych w korze mózgowej Ad…ad… adaaaama Mich…mich…niika tłumaczy nam przyczynę, dla której jego wywody są takie pokrętne. Dotąd trudno było nam to wszystko zrozumieć.

 9. Kula Lis said

  Tlen dla „Wyborczej” z MON. Przez dwa i pół roku resort wydał na ogłoszenia w gazecie Michnika blisko 4 mln zł!

 10. Kula Lis said

  http://wpolityce.pl/artykuly/64226-tlen-dla-wyborczej-z-mon-przez-dwa-i-pol-roku-resort-wydal-na-ogloszenia-w-gazecie-michnika-blisko-4-mln-zl

 11. Kula Lis said

  pomnóżmy to przez liczbę ministerstw, innych urzędów centralnych, urzędów wojewódzkich, administracji samorządowej … GW żyje z publicznych pieniędzy, bez nich leży i nawet nie kwiczy 🙂

 12. Kapsel said

  CENNIK NEKROLOGÓW, KONDOLENCJI i WSPOMNIEŃ
  w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej

  Cennik – 2 strona redakcyjna
  Miejsce publikacji Wielkość nekrologu Ilość linii Cena netto Cena brutto
  2 strona redakcyjna 95 x 55 mm 19 2375,00 2921,25
  2 strona redakcyjna 95 x 105 mm 41 5125,00 6303,75

  Na 2 stronie redakcyjnej dostępne są tylko dwie wielkości nekrologów i kondolencji.

  Cennik – Inne strony redakcyjne
  Miejsce publikacji Wielkość nekrologu Ilość linii Cena netto Cena brutto
  inne strony redakcyjne 95 x 3 mm 1 80,00 98,40
  inne strony redakcyjne 95 x 30 mm 10 800,00 984,00
  inne strony redakcyjne 95 x 45 mm 15 1200,00 1476,00
  inne strony redakcyjne 95 x 60 mm 20 1600,00 1968,00
  inne strony redakcyjne 95 x 75 mm 25 2000,00 2460,00
  inne strony redakcyjne 95 x 90 mm 30 2400,00 2952,00

  Podstawą wyliczenia kosztu na innych stronach redakcyjnych jest linia tekstu szerokości 95 mm. Powyższy cennik jest cennikiem przykładowym, gdyż Państwa nekrolog lub kondolencje mogą mieć wielkość pośrednią, np. 22 linie.

  Cennik – Strony z nekrologami
  Miejsce publikacji Wielkość nekrologu Ilość linii Cena netto Cena brutto
  strony z nekrologami 80 x 3 mm 1 30,00 36,90
  strony z nekrologami 80 x 30 mm 10 300,00 369,00
  strony z nekrologami 80 x 45 mm 15 450,00 553,50
  strony z nekrologami 80 x 60 mm 20 600,00 738,00
  strony z nekrologami 80 x 75 mm 25 750,00 922,50
  strony z nekrologami 80 x 90 mm 30 900,00 1107,00

  Podstawą wyliczenia kosztu na stronach z nekrologami jest linia tekstu szerokości 80 mm. Powyższy cennik jest cennikiem przykładowym, gdyż Państwa nekrolog lub kondolencje mogą mieć wielkość pośrednią, np. 22 linie. Państwa nekrolog lub kondolencje mogą być też większe niż podana w cenniku wielkość, ale max ilość linii to 100, a wielkość nekrologu 80 x 300 mm.

  Zobacz cennik nekrologów i kondolencji w Warszawskim wydaniu Gazety Wyborczej na wybranych przykładach:
  CENNIK NEKROLOGI KONDOLENCJE – GAZETA WYBORCZA PRZYKŁADY

  http://www.nekrologi-warszawa.pl/Nekrologi-Gazeta-Wyborcza/Wydanie-krajowe

  Cennik ogłoszeń drobnych w Gazecie Wyborczej
  Wydanie Ogólnopolskie

  Ceny brutto, zawierają VAT – 23%. Ceny za 1 linię tekstu – ogłoszenia (ok. 35 znaków).

  RUBRYKA EMISJA standard ramka ramka z tłem
  cz-b kolor cz-b kolor cz-b kolor
  oferta praca dzienna 27,06 33,83 36,90 46,74 52,89 52,89
  nieruchomości dzienna 25,34 31,00 34,19 43,05 48,71 48,71
  oferta komunikaty dzienna 24,60 30,01 33,21 41,82 47,36 47,36
  materiały i usługi dzienna 24,60 30,14 33,21 41,82 47,36 47,36
  edukacja dzienna 26,32 32,23 35,55 44,77 50,68 50,68
  auto-moto dzienna 24,60 30,14 33,21 41,82 47,36 47,36
  turystyka dzienna 24,60 30,14 33,21 41,82 47,36 47,36
  biznes dzienna 24,60 30,14 33,21 41,82 47,36 47,36
  zdrowie dzienna 24,60 30,14 33,21 41,82 47,36 47,36
  pozostałe rubryki dzienna 24,60 30,14 33,21 41,82 47,36 47,36

  http://www.ogloszeniadogazety.pl/cennik,21,cala-polska

 13. @ + @ = @@ said

  # 12
  Rozumiem, że to są ceny w GazWyb za nekrologi i kondolencje i wspomnienia na całą Polskę informujące, że zdechła GazWyb wraz z jej infrastrukturą

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: