Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Sesja parlamentu izraelskiego w Polsce

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-10-14

Sesja Knesetu w Polsce będzie największą zagraniczną sesją izraelskiego parlamentu w historii

Sesja Knesetu w Polsce będzie największą zagraniczną sesją izraelskiego parlamentu w historii, fot. sxc.hu, fot. sxc.hu
Do Polski planuje przyjazd połowa izraelskich posłów i grupa ministrów. Izraelczycy zamierzają zorganizować największą w historii zagraniczną sesję Knesetu – donosi TVN24.

Sesja parlamentu izraelskiego w Polsce planowana jest na styczniową 69. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Politykom z Izraela będą towarzyszyć ocaleli z Holokaustu. – Nie możemy czekać. Każda chwila jest cenna. W Izraelu co godzinę umiera ocalały z Holokaustu. Niedługo nikt już nie zostanie – przekonuje w rozmowie z tvn24.pl Jonny Daniels, szef fundacji „From the Depths”, pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Organizatorzy zakładają, że każdemu parlamentarzyście z Izraela będzie towarzyszyć przynajmniej jedna osoba, która ocalała z nazistowskiej zagłady Żydów. – W Auschwitz, w miejscu kaźni tylu Żydów, ci którzy ocaleli będą mogli stanąć ramię w ramię z przedstawicielami niepodległego państwa Izrael, zrodzonego z popiołów Holokaustu – tłumaczy dla TVN24 symbolikę wydarzenia Jonny Daniels.

Daniels zastrzega jednocześnie, że sesja Knesetu w Polsce nie ma stanowić „zamknięcia” historii Holokaustu. – Tego nigdy nie można będzie zrobić – mówi dziennikarzom TVN24. Uroczystość ma stanowić symboliczny „pomost” między erą reprezentowaną przez tych, którzy ocaleli, a erą tych, którzy będą mieli za zadanie nieść świadectwo. Do Polski z tej okazji przyjadą też reprezentanci grup młodzieżowych z Izraela.

SKOCZ DO TEKSTU

sjk, TVN24, TVN24.pl

http://www.wprost.pl/ar/420460/Parlament-Izraela-chce-sie-zebrac-w-Polsce/

Komentarzy 17 do “Sesja parlamentu izraelskiego w Polsce”

 1. minus said

  ich parlamentarzyści, jak ich młodzieżowe wycieczki w Polsce srają w pościel w hotelach?

 2. Kapsel said

  Polska-Izrael. Wspólne posiedzenie rządów

  Premier Donald Tusk oraz ministrowie: obrony, zdrowia, edukacji i spraw zagranicznych są w Izraelu. W Jerozolimie odbędzie się wspólne posiedzenie rządów.

  Głównym tematem będą sprawy bezpieczeństwa oraz współpraca wojskowa. Ale będzie też mowa o współpracy gospodarczej, kulturalnej, edukacyjnej i zdrowotnej. Podczas wizyty ma być podpisane porozumienie o dwustronnej współpracy obronnej, głównie w zakresie szkoleń i obsługi myśliwców F-16 oraz przemysłu obronnego.

  Przed wylotem do Izraela minister Bogdan Klich mówił dziennikarzom, że regularnie spotyka się ze swoim odpowiednikiem Ehudem Barakiem. „Izraelscy dyplomaci są zainteresowani tym co się dzieje w Europie Środkowej i w Europie Wschodniej, więc bardzo dokładnie wsłuchują się w to o czym my mówimy” – powiedział. Szef MON podkreślił, że Izrael jest bardzo dobrym partnerem jeśli chodzi o współpracę wojskową. Wyjaśnił, że kraj ten nie chroni zaborczo swoich technologii, ale się nimi dzieli. Jako przykład podał zakłady zbrojeniowe w Mesku.

  Minister Bogdan Klich powiedział, że podczas tej wizyty będzie omawiał z izraelskimi politykami współpracę pomiędzy naszymi lotnictwami oraz wspólne ćwiczenia pilotów F16 izraelskich i polskich. „Mam pewien powód do dumy, bo nasza baza w Krzesinach jest tak samo wyposażona jak baza izraelska” – dodał Klich. Minister wyjaśnił, że polscy i izraelscy piloci mają częściej ze sobą latać.

  Bogdan Klich i Ehud Barak mają ustalić kalendarz tych wspólnych ćwiczeń. Także tematem rozmów będą samoloty bezzałogowe UAV. Izrael ma bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie.

  http://www.rp.pl/artykul/616915.html

  Tusk (i PO) dla Izraela. Izrael dla Tuska (i PO) – ALBUM zdjęciowy dla naiwnych, a i na wszech czasów pamiątkę

  Album (w formacie PDF) zawiera wysokiej jakości dużych rozmiarów zdjęcia (z ciekawymi opisami pod nimi) z oficjalnej wizyty premiera Donalda Tuska w Izraelu w roku 2008 i 2011.
  Można go bezpośrednio pobrać naciskając (Klikając) na obrazek Tuska umieszczony na prawym marginesie witryny – taki, jak tu obok (też i tu można KLIKNĄĆ)

  http://jozefbizon.wordpress.com/2013/02/01/tusk-i-po-dla-izraela-izrael-dla-tuska-i-po-album-zdjeciowy-dla-naiwnych/

  czyli że rewizyta ….

  ale w jakim stylu !!!!..

  …..Daniels zastrzega jednocześnie, że sesja Knesetu w Polsce nie ma stanowić “zamknięcia” historii Holokaustu. – Tego nigdy nie można będzie zrobić -….

  jasne że to dopiero początek…

  ……. Do Polski z tej okazji przyjadą też reprezentanci grup młodzieżowych z Izraela…..

  doskonale wytrenowani przez kilka lat !!!

  Zniesławienie – izraelskie przedpoborowe wycieczki do Polski

 3. adsenior said

  No proszę proszę, już jawnie „eskimosi” uważają, ze Polska to ich ziemia, że mogą tutaj odbywać sesje swojego parlamentu!

 4. przemądrzałe bydlę said

  Ciekawe, czy usuną obroniony przez bohaterskiego Kazimierza Świtonia ostatni krzyż ze żwirowiska w Auschwitz, jak się tego domagał od „pana papieża” naczelny rabin Polski:

 5. przemądrzałe bydlę said

  No i jeszcze te roszczenia na 65 miliardów dolców. Ciekawe, czy nas do tego momentu wydoją?

 6. Lubomir said

  Najwyraźniej przecierają szlak, żeby lokalni Niemcy mogli za chwilę zaprosić Bundestag do obradowania w Warszawie. Już niemieckie SPD obradowało w Kołobrzegu. Jakoś nikt nie kwapi się do zaproszenia parlamentów np Litwy, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier czy np Słowenii lub Chorwacji. Nie mówiąc o parlamencie brytyjskim, kolebce demokracji parlamentarnej, czy np parlamencie włoskim.

 7. minus said

  czy parlamentarzyści żydowscy również nawalą kupy w hotelowe łóżka jak ich młodzież na wycieczkach w Polsce?

 8. Janusz said

  Co zrobi władza, jeśli im się tu spodoba i zostaną?

 9. @ + @ = @@ said

  # 5
  Tak! Ale przecież nic się nie stanie, bo to będą koszerne kupy

  # 6
  Władza zaprosi ich na wódkę i z nimi wypije bruderszaft. Władza już tak robiła z enerdowcami.

 10. @ + @ = @@ said

  # 3
  Dojenie jeszcze trwa, bo w Polsce są bogate złoża

 11. Alina said

  Miejscowi powinni uprzykrzyć obrady np zapachem koszernej gnojówki, albo mgłą.
  Same niebiosa też mogą zrobić psikusa i nasłać np. potop na tamte okolice.
  Z tego agresywnego izraelskiego pomysłu sesji knesetu w Polsce nie będzie niczego dobrego.

 12. mocny dezodorant said

  re:7
  Jesli nawala koopska tylko do lozekto bedzie bardzo dobrze. Zmieni sie posciel, materac i koniec. Jesli natomiast zainspirowani pomyslami swojej mlodziezy izraelskiej zrobia to samo co mlodzi Zydzi to zapackane koopa sciany i sufity pokoi hotelowych trzeba bedzie odmalowac a pomazane smierdzace wykladziny podlogowe wymienic, bo nie da sie tego odczyscic.
  Trzymajcie sie polscy hotelarze! Albo ubezpieczcie sie od izraelskiego wanadalizmu w Polsce!.

 13. Niemiecka TV said

  ~Düsseldorf :
  Wczoraj niemiecka TV WDR o godz 22 pokazala film o morderstwach Mossad i innych zydowskich agencji wywiadowczych. Nie tylko, ze Zydzi bezkarnie morduja ludzi na terenie obcych panstw, to do tego jeszcze popelniaja pomylki i zabijaja ludzi kompletnie niewinnych.. Ich bezkarnosc i lamanie wszystkich miedzynarodowych praw i ukladow jest czyms niesamowitym. Prawo izraelskie zezwala na mordy profilaktyczne co w praktyce oznacza, ze kazdy czlowiek i wszedzie moze byc zabity jesli sie tym zwyklym bandytom nie spodoba.

 14. Jacek said

  no to co? to juz? juz judeopolonia.

  To jest zwienczenie staran „starszych braci” od czasow przed-rozbiorowych.

  Coz w tym wielkiego, ze „nasz” lokalny knesecik jest wizytowany przez kneset.
  To tylko kropka nad i. Tyle „naszych” rzeczy mielismy przez ostatnich kilkadziesiat lat, a zwlaszcza od roku 1978. I tak nam zostaje.

 15. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  Po prostu Judeo – carowie Ameryki i Afryki oficjalnie odwiedzą swoją europejską kolonię.

 16. @ + @ = @@ said

  Bardzo dobrze, że Knesset do nas przyleci. Uważam, że nasz rząd powinien czynnie włączyć się w to przedsięwzięcie i powinien np. zafundować i sfinansować im lot prezydenckim samolotem TU 154M. Maszyna jest bardzo dobra, sprawdzona, a blachy nie gniotsja i nie łamiotsja. Za jej sterami zasiadłby jako pilot nr 1 Stefan Niesiołowski, a obok niego jako pilot nr 2 Donald Tusk. Oni mają wielkie doświadczenie lotnicze. Obaj dla courragu mogliby walnąć sobie jeszcze przed startem setę, albo dwie. Niesioł lotów uczył się jeszcze na studiach dokładnie podpatrując jak to robią muchy gówniary, mistrzynie podniebnych akrobacji. Niesioł jest gwarancją, że samolot ów nie naleci na cienką brzozę. Z kolei Tusk mógłby iść w ślady Putina i też pokazać niedowiarkom jaki z niego jest gieroj, taki że potrafi nawet samolot prezydencji pilotować. U dzieci z pewnością zdobędzie sympatię! A więc do dzieła Panowie!

 17. aga said

  Ależ Panie Jacku, jakie pole do popisu dla przedsoborowych; nawracajcie tych braci w Abrahamje, Izaaku, Jakubie … . Nie musicie nawet jechać do ateistycznego Izraela.Będziecie ich mieć pod ręką przez parę dni.A jakie owoce będą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: