Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Zapal znicz pamięci

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-10-19

niedziela, 20 października, godz. 12.00

Zaraz po wkroczeniu do Polski, we wrześniu 1939 r., Niemcy rozpoczęli likwidację polskich elit na ziemiach wcielonych do III Rzeszy, czyli na Pomorzu, w Wielkopolsce, na ziemi łódzkiej, ciechanowskiej i na Śląsku. W ramach akcji Tannenberg do końca 1939 r. zamordowano ponad 40 000 osób – najbardziej aktywnych przedstawicieli polskiego społeczeństwa. W latach 1939-1941 ponad 414 000 osób wysiedlono do Generalnej Guberni, rabując przy okazji ich majątek. Znajdź w swojej miejscowości miejsce egzekucji i zapal znicz, aby przywołać pamięć ludzi zamordowanych przez Niemców podczas okupacji ziem polskich. Skorzystaj z wykazu miejsc kaźni zamieszczonego na stronie www.zapal-znicz.ipn.gov.pl.

Reklamy

Komentarze 3 to “Zapal znicz pamięci”

 1. Lubomir said

  Trzeba wciąż o tym mówić i pisać. Różnej maści zdrajcy – od marksistów po folksdojczów i neohitlerowców chcieliby wykasować z pamięci Polaków niemieckie zbrodnie. Ba, to Polacy mieliby zostać ubrani w szaty wrogów ludzkości.

 2. Jecek said

  Wieczne odpoczywanie racz im dac Panie.

  Ad Lubomir

  koniecznie i bez ustanku. Niemcy to per saldo narod bez czci i wiary, bez moralnego kregoslupa, czczacy grabiez i morderstwo.

 3. Jacek said

  PS powinno byc Jacek

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: