Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Nigdy nas nie pokonacie…

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-11-30

Marsz Rotmistrza Pileckiego

Reklamy

Komentarzy 21 to “„Nigdy nas nie pokonacie…”

 1. pascalalter said

  Piękne zdjęcie i symboliczne.
  Ciekawe kiedy i gdzie wykonane?
  ..
  Natomiast o główne przesłanie: „nigdy nas nie pokonacie..” – nie byłbym tego pewien.
  Rozwój sytuacji od 1989 roku jest dla Polski jako takiej – wyjątkowo niekorzystny.
  Stop: tutaj jest po północy – temat jest zbyt drażliwy – choć rozumieją sytuację
  nawet zwykli ludzie (tutaj).
  Wydaje się, że
  Polska jest samotna jak nigdy jeszcze i w stanie wyjątkowym…

 2. pascalalter said

  Reblogged this on Pascalalter’s Weblog and commented:
  Natomiast o główne przesłanie: “nigdy nas nie pokonacie..” – nie byłbym tego pewien.
  Rozwój sytuacji od 1989 roku jest dla Polski jako takiej – wyjątkowo niekorzystny.

 3. pascalalter said

  Pro domo sua

  Piękne mieliśmy uroczystości 11 Listopada w Kielcach(Pl) – już prawie całkiem przebudowanych (centrum i nie tylko).
  Witkacy już by się nie ośmielił szydzić …
  Trochę ujęć zamieściłem – więcej spróbuję: zapraszam..

  http://pascalalter.blogspot.com/

 4. aga said

  Wczoraj było wspomnienie Sw. Andrzej a Polacy bawili się na tzw. andrzejkach więc może warto wspomnieć również ś.p. A.Leppera i pomysleć dlaczego musiał zginąć.On też był nieugięty w sprawach obrony narodu przez Jewrunią a jak widać cala ustawka p.t. afera „gruntowa” czy seksowa wystrugane na życzenie wszyscy wiemy kogo…

 5. Bartek said

  Prawdziwi przyjaciele to sa brac Slowianska .A nie zachodnia swolecz.Rozumicie Polacy polaki przyjezdne z roznych stron swiata.A szcegulnie ci co zawsze sa madrzejsi.Prawdziwemu POLAKOWI .Powinno przyswiecac jedyne motto” BOG HONOR i OJCZYZNA.A jak mu rozwalaja OJCZYZNE to kula w leb.

 6. Art said

  A ja myślę,że Bartek jest sowieckim prowokatorem.Nawołuje wszędzie do tzw.POjednania z kacapem,jak w moim rodzinnym domu nazywało się ruski prymityw.

 7. Bartek said

  Nie wiem czy Pan w to uwierzy.Ale jestem najzwyklejszym obywatelem ktory uwaza I mysli ze zadne sojusze z zachodem nigdy anic nie daly.Co najwyzej kryzys; pzdurne teoria genderyzmu rownosc I uprawnienia,marsze wszelkich wynaturzen =Homoseksualizm Lesbijstwo itd.To wszystko przyszlo rodem z zachodu.Noi wielkie nieszczescia jak Wojny.To sie rodzi w zepsutych glowach zachodnich politykow
  I zachodniej finansjery.Ktora wszystko kupila nad wisla za bezcen.Gdyz mieli swojych podstawionych ludzi jak:PO,PSL,PIS,SLD I masa kundli ktorzy dla kasy zrobia wszystko.Wie Pan dla czego gdyz dla takich ludzi Ojczyzna nie istnieje tylko to;co w pada do kieszeni Blichtr koryto I zbytek I zycie ponad stan kosztem zwyklych ludzi.
  A to jest wszystko cecha materialistow chciywcow na wszystko.Takich zwyczajnych konsumcjonistow to sa wlasnie PRYMITYWY.Tak wiec jeszcze raz musze powiedziec
  Nasza brac Slowianska .To sa prawdziwi przyjaciele anie dzicz z zachodu.
  Eutanazja aborcja nie narodzonych dzieci.Chcesz mi Pan wmowic ze to postep.To wszystko przyszlo z zachodu.A jesli chodzi o Unie.
  To Unia Slowian.To jest rozwiazanie dla Europy Wschodniej .Unia z zachodu to smierc chrzescijanstwa Chipowanie ludzkosci glod nedza bezrobocie wszelkiego rodzaju zboczenia Noi rewolucja ktora ustanowi Szatanski rzad (syjonizm=666=now).Jesli uwazasz Pan ze to jest dobre.To wlasnie Pan jest prymitywem

 8. Art said

  http://tinyurl.com/p3h3cox

 9. Art said

  Już to pisałem,ale powtórzę dla pana Bartka:Putina już dwóch „przedstawicieli” POcałowało w kgbowską du.ę.To tusk i komorowski.Wierzę,że i dla Bartka miejsca wystarczy.Te swoje mądrości o braci słowiańskiej proszę powtórzyć milionom,którzy zginęli z ręki prymitywnej,azjatyckiej dziczy.Różnica polega na tym,że ja nazywam po imieniu wschodnią dzicz,a szanowny pan Bartek wyzywa mnie.Można by przeczytać dwa razy,zamiast pleść androny.

 10. NIGDY NAS NIE POKONACIE ! ! !
  RUCH OPORU ARMII KRAJOWEJ — ROAK , ROAK !

 11. @ + @ = @@ said

  Głos w dyskusji między panami Artem i Bartkiem.

  Wydaje mi się, że pan Art zbyt nerwowo odebrał uwagę pana Bartka, bo p. Bartek mówił o potrzebie zachowania przyjaźni wśród Słowian, w tym także między Polakami a Rosjanami. Art natomiast do tygla ze słowiańską bracią wrzuca prymitywną, azjatycką dzicz. Mało mam czasu, ażeby po kolei wszystko wyjaśniać, ale uzasadnienia p. Bartka jednak mają logiczny sens. Kto w swoim życiu rozmawiał z normalnymi Rosjanami, ten wie, że jest to jednak naród gościnny i serdeczny. Ten obraz zmienia się jednak, gdy bierze się pod uwagę Kreml i jego ludzi, ale to inny już temat.
  Pan Art też ma rację instynktownie bojąc się dyktatury Kremla, bo ów już nie raz pokazał do czego jest zdolny we własnym szaleństwie imperializmu.

  Aby jakoś te dwa ognie skonfrontować, to proponuję małe muzyczne co nie co, które w jakimś stopniu pomoże scharakteryzować współczesne prądy polityczne w Rosji. Zapraszam więc do wysłuchania:

 12. pascalalter said

  Rosjanom to jednak dziękujemy: ponad dwieście lat!
  Co z tego, że śpiewają i tańczą, są gościnni i mają – mieli literaturę klasy światowej? Najpoważniejsze wypaczenie, że budowali imperium, które nie zna swoich granic wynikało z faktu podstawowego: Rosja zawsze liczyła się tylko z siłą. przeciwnika. Przeciwnikiem był natomiast każdy – niestety. Coś może się zmieniło teraz?
  Natomiast Zachód ma Polskę za nic:- jedynie jako rynek zbytu i pole akcji
  przyszłej wojny…- na której Niemcy (liczą), że się odkują – odbiją, ale czyim kosztem? – uprzejmie zapytuję.. Póki co prowadzą imperialną politykę: zdominowali Unię do imentu, Polskę traktują jako „Hinterland” – w sposób oczywisty jest tu realizowany Drang nach Osten -innymi metodami lecz w nie mniej brutalnym wykonaniu jak kiedyś.. Polska jest spychana w strefę zacofania i bezprzykładnej nędzy milionów swoich obywateli: oficjalnie mówi się o 6 milionach ludzi – de facto eksterminowanych przez nędze. Faktycznie ta liczba jest znacznie zaniżona:
  może do połowy…Można powiedzieć, że Komi budowali swoją utopię jak harcerze na koloniach letnich – wakacje się skończyły. Połowa majątku narodowego – wydana nie wiadomo na co, długi horrendalne, a sąsiedzi, tylko zacierają ręce. Otóż tytuł własności jest najważniejszy…W jaki sposób ” nie pokonają nas nigdy..?” – uprzejmie zapytuję
  Pójdziecie do lasu? Jako terroryści…- jakie są szanse: ? .

 13. aga said

  Panslawizm wiecznie żywy; niczym Lenin ,oczywiście w pewnych środowiskach i agenturze wpływu 😉

 14. @ + @ = @@ said

  # 12
  Ależ oczywiście, że Pan ma rację! Sądzę, że p. Bartek też tego nie zaneguje. Ale przypuszczam, że w tej dyskusji p. Bartkowi chodziło o odwrócenie pewnego postrzegania rzeczywistości, bo to co jest politycznie kreowane oraz opary klimatu w dyskusjach z góry stawiają nas na straconych pozycjach według tego schematu, jaki Polska przeżywa od ponad dwustu lat. I te ciągłe walenie w głowę… Tak jak władza rosyjska wciąż jest imperialna, tak nasza władza wciąż jest bananowa (kolonialna) i ten stan trwa, i trwa, i trwa. I tak sobie będziemy gadać jeszcze z dwieście kolejnych lat… Pytam więc: gdzie jest mądrość niepodległych rządców Rzeczypospolitej? Na jej braku lud polski tak jak dawniej cierpiał, tak i teraz cierpi, choć czasy przyszły nowe.

  Przypomina mi się w tym momencie Cyprian Kamil Norwid i jego Fraszka mogąca wtedy wstrząsnąć duszą niejednego Polaka, a co dopiero teraz (tekst zaczerpnięty z internetu):
  1
  – Jeśli ma Polska pójść nie drogą mleczną
  W cało-ludzkości gromnym huraganie,
  Jeżeli ma być nie demokratyczną,
  To niech pod carem na wieki zostanie!

  2
  Jeśli mi Polska ma być anarchiczną,
  Lub socjalizmu rozwinąć pytanie,
  To już ja wolę tę panslawistyczną,
  Co pod Moskalem na wieki zostanie!

  3
  Tu oba dłońmi uderzą w kolana,
  Aż się poruszył stół, za stołem ściana,
  Aż się oberwał z gwoździem krzyż gipsowy
  I padł, jak śniegu garść…

 15. Art said

  Przyjaźń to może być między mną i Wanią,np.Ale nie miłość zbiorowa,bo to już propaganda.Do takiej miłości nawoływali złoczyńcy około 7 kwietnia 2010.Mój wój zaznał od nich miłości i przyjaźni służąc 20 lat w ich wojsku.Po szczęśliwym powrocie do śmierci nie powiedział ani jednego słowa po rosyjsku.Jeżeli popatrzeć potem na ich „wyzwalanie”,gdy np. ta dzicz gwałciła wszystkie kobiety(na Warmi i Mazurach podobno 100%,niejednokrotnie były gwałcone 3 pokolenia w jednym domu),teraz mamy nowych Polaków.Więc ja za taką przyjaźń z nimi dziękuję.Byłem tak parokrotnie,oni nawet ukraść nie potrafią inteligentnie.Wyrwał mi płaszcz z ramienia i uciekł,milicjant zaś się inteligentnie odwrócił ,aby nie być świadkiem.Następny zatrzymał mnie,każąc chuchać do szklanki z wodą.Wykazało mu,że jestem pijany.Chodziło o 50 rubli.Zabrał je,dołożył sobie papierosy z siedzenia i poszedł.
  Powtarzam,to jest dzicz.Innego określenia nie znajduję.Wyeliminowanie +Kaczyńskiego w taki sam prymitywny sposób.A,że przy tym 95 innych osób,to szto?Niczewo.Mackiewicz,Grudziński,Piasecki.Oni potwierdzają tylko moje ich odbieranie.Nie,nam z nimi nie po drodze.

 16. @ + @ = @@ said

  # 15
  Ależ Panie Art!
  To wszystko o czym Pan pisze zgadza się!
  Dyskutujemy, zwracając uwagę na różne wątki, i to jest cenne.
  Cytowane prostactwo u Rosjan widoczne jest także u naszych zachodnich sąsiadów Niemców, i wśród Ukraińców, i u Litwinów, i żydów…
  Szwedzcy żołdacy w czasach „potopu” też chamstwem nas „zachwycali”.
  Czytałem też opisy okrucieństw Czechów, i Słowaków, i Austriaków…
  Ja mogę z p. Bartkiem również nie zgadzać się, ale staram się go zrozumieć.
  Wrzuciłem tu do tygla także wroga wewnętrznego, czyli „nasz” rząd ślepy na sprawy narodu, którego konsekwencją jest patrzenie się na nas przez sąsiadów Rzeczpospolitej jak na ofermy (słynne już określenie „bękarty”) nie potrafiące samodzielnie zadbać o siebie i dlatego trzeba ich spacyfikować narzucając własną administrację.
  Niekiedy w obronie własnej tożsamości można się przyjaźnić z Wanią.
  Oczywiście, że przy takich przyjaźniach zawsze trzeba być rozważnym.
  A zresztą przy każdych przyjaźniach zawsze należy być rozważnym, łącznie z Ameryką, Wielką Brytanią i Francją.

 17. pascalalter said

  GLORIA VICTIS

  (Gloria victis – tytuł noweli Elizy Orzeszkowej ze zbioru o tym samym tytule)

  „Trwa wyścig z czasem” to kwintesencja wywiadu

  Dokąd Zmierzamy – [1] – Stanisław Michalkiewicz

  więcej:

 18. pascalalter said

  OŚ ZŁA

  czyli

  walka dobra ze złem…?

  Cytuję:

  Rok produkcji: 2009
  kraj: Wielka Brytania
  czas trwania: 90 minut
  język: lektor PL
  Dokumentalna ilustracja ważnej książki Naomi Klein przekonująco opowiada o praniu mózgów neoliberalną ideologią i programowaniu ich na nowo prowokowaniem kryzysów.
  „Doktryna szoku” Naomi Klein stała się globalnym bestsellerem. Była to książka ważna, celnie uderzająca w aksjomaty neoliberalizmu. Dziś jest bodaj jeszcze ważniejsza, bo przecież tezy zarówno „Doktryny szoku”, jak i „No Logo” w kontekście ostatniego wielkiego kryzysu okazały się w znacznej mierze trafne. W każdym razie trafniejsze niż dogmaty bezkrytycznych wyznawców wolnorynkowej globalizacji, w rodzaju Alaina Greenspana czy zaangażowanego w plan Balcerowicza Jeffreya Sachsa, którzy toczyli zresztą z Klein poważne spory i debaty.
  Film Michaela Winterbottoma, reżysera o lewicowych i alterglobalistycznych poglądach, próbuje wiernie wpisywać się w zaangażowaną, kontrowersyjna poetykę książki Klein. Opowiada ekonomiczną historię ostatniego półwiecza, chronologicznie relacjonując skutki terapii szokowych w Chile ery Pinocheta, w Argentynie po przewrocie Videli, w Polsce po 1989 roku, w Rosji za czasów Jelcyna, w Nowym Orleanie po huraganie „Katrina”, w Iraku wojny z „terroryzmem”.

  więcej

  https://vimeo.com/34328142 Doktryna Szoku lektor PL 54:54 min

 19. aga said

  Naomi Klein nic nowego nie mówi. Zwyczajna, lewacka czyli kryptokomunistyczna propaganda.

 20. aga said

 21. pascalalter said

  @Aga,
  .. z całym szacunkiem, lecz nie byłbym tak pewien, że”Naomi Klein nic nowego nie mówi.”. W każdym razie mówi ciekawie, zestawia fakty i daty. Ma dużo poetyki – mówię o książce, którą tutaj mam tylko w tłumaczeniu – czyli cenzurowaną jak też pełną opuszczeń. Podobnie jest z tym wideo: urwano ciekawą część; owszem Vimeo chętnie udostępni całość, jeśli
  ileś tam dolarów zapłacę rocznie …:) Kasa wszędzie. Jeśli Pan/Pani operuje z Kanady
  to wygląda inaczej – na przykład z Calgary – niż z Kielc (Pl).
  Tutaj wydaje się, że Tubylcy poddani są jakiemuś eksperymentowi.
  Proszę zauważyć: oto utajnia się misję Chicago Boys w Pl:; ich guru załapał nagrodę Nobla i ..odwrócił się od swoich poglądów !
  ..
  Kanady pięknej nikt nie zawłaszczy: Polskę jak najbardziej ..-już mniej więcej w połowie…
  (tak szacuję..nie tylko tytuły własności!).
  Sorry; tutaj jest za pózno na dywagacje.
  Liczą się tylko fakty. Pozdrowienia z Kielc (Pl) ; 01:21: wtorek 3 grudnia

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: