Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Porównajmy Caritas i WOŚP

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2013-12-04

Niedługo czerwone puszki z serduszkami pójdą w ruch. Polecam zapoznać się z grafiką i pomyśleć komu warto dać pieniądze aby nie zostały zmarnowane…

Owsik

Reklamy

Komentarzy 13 to “Porównajmy Caritas i WOŚP”

 1. Lisek said

  http://zuberegg.salon24.pl/149229,porownajmy-caritas-i-wosp

  W 2008 roku WOŚP zebrała 32 147 538,63. Caritas w tym samym roku zebrał 120 988 650,08.

  Caritas Polska pomaga seniorom, chorym, niepełnosprawnym, dzieciom.

  WOŚP Obecnie prowadzi i finansuje: Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków metodą Inflant Flow, Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą, Wcześniaków oraz Program Edukacyjny – Szkolenia w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej.

  Jak widać Caritas zbiera cztery razy więcej niż WOŚP. Pewnie dla wielu będzie to szokiem. Po co to porównanie? A po to by pokazać że nie tylko WOŚP pomaga ludziom, oraz by porównać efektywność akcji… Rozmach WOŚP jest ogromny, a zysk??? w 2008 r. -32 147 538, 63. Budżet NFZ w roku 2008 wynosił……….. 48,9 mld zlotych. Jak widać pieniądze orkiestry są kroplą w morzu.

  Sam wspieram zarówno Caritas jak i WOŚP.

  Odbiór społeczny orkeistry jest taki że gdyby nie WOŚP to szpitale by padly a bo sprzętu brak. Ale jak porównać uzysk WOŚP a budżet NFZ widzimy różnicę.

  Caritas w pzreciwieństwie do WOŚP działa po cichu, bez lansu…….nawet nie wiem kto nim zarządza…Natomiast jeśli chodzi o WOŚP mamy Owsiaka oraz całe madialne szoł wokół tego. Wojsko jest partnerem, policja…….Rodzi się pytanie ile koszują twszystkich te policyjne patrole, wojskowe loty, transmisje, studia. Czy 40 mln zebranych przy takiej pompie medialnej to dużo????????

  Porównując z Caritasem uważam że wynik orkiestry jest……średni. A lansowanie Owsiaka na narodowego wieszcza uwazam za niestosowne, podobnie jak jego angażowanie sie w politykę…izapraszanie na przystanej woodstock Żakowskich, Balcerowiczów itp. Propagandę to wolal bym by Owsiak uprawial za swoje prywatne pieniądze.

 2. adsenior said

  Oto dlaczego chłoptaś „RÓBTA CO CHCETA” kręci na żebraninie dzieciaków! Czyli ile oprócz znanych 10% bierze do swojej kieszeni???

 3. @ + @ = @@ said

  Ale z drugiej strony przyznać należy, że działalność Jerzego Owsiaka ma cenny walor edukacyjny. Dzięki Niemu dzieci już od przedszkola uczą się żebrać. Oczywiście, że w tym fachu każdego nowicjusza na początek paraliżuje bariera lęku z powodu poczucia osobistego wstydu. Ale później jest już łatwiej, bo okazuje się, że ta robota jest nie taka straszna.

  Przechodząc taki owsiakowy przyspieszony kurs marketingu, przy fali tak znacznego bezrobocia istnieje szansa, że nasi młodzi będą mogli bez problemu i bez poczucia wstydu konkurować na ulicach z ich rówieśnikami romskimi, rumuńskimi, czeczeńskimi i „trzeciego świata”. Nasz wspaniały rząd obligatoryjnie wyposaży ich tylko w przenośne kasy fiskalne i każde z nich będzie prowadzić tę jakże ciekawą działalność gospodarczą na własny rachunek nie tylko w Polsce, ale w krajach Unii Europejskiej i poza nią.

 4. Robert said

  Podobno WOŚP bierze 10% na swoje cele, to dużo, może nawet za dużo ( o ile to prawda, może to być 7% a może być 20%).
  W przypadku Cartias z którym byłem trochę związany i Bankiem Żywności prowadzonym przez w/w instytucję nie doliczy ile osoby powiązane z C. podbierają dla potrzebujących nowego samochodu, remontu kancelarii, plebanii itp, kosztem dzieci i świetlic przez nich prowadzonych. Głos się na głowie jeży, że gdyby zsumować ile w Polsce pieniędzy ginie w kieszeniach ludzi powiązanych z fundacjami, OPPP, nie wspominając już o budżetówce i administracji państwowej to nasz kraj bybłby drugą Szwajcarią…

 5. Eadge said

  Ja ciagle nie rozumiem takiej sprawy .Caly swiat zbiera na sluzbe zdrowia w Polsce .Caly Swiat !!!!!To jakis obled ,Owsiak zaangazowal polonie i nie tylko – na calym swiecie .!!! Nie ma ,albo ja nie slyszalem o drugiej podobnej akcji w zadnym innym kraju , a sluzba zdrowia jest w stanie rozkladu i ,rozpaczy ,
  Wyslijmy p.Ministra na Kube moze sie czegos nauczy .

  I jeszcze pytanie takie .jesli 54% zysku przekazywane jest na pomoc opisana w statucie , plus 10 % dla Owsiaka ,to gdzie sie podziewa reszta ok.44% ,skoro wszyscy pracuja za darmo ??
  Prosze wybaczyc naiwnosc pytania .

 6. Kapsel said

  Jerzy Owsiak otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego

  Jerzy Owsiak, założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, otrzymał w czwartek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. – To dzień w moim życiu niezwykły – powiedział po odebraniu wyróżnienia.

  – Fundacja powstała jako zabawa, jako coś, co robimy tylko jeden jedyny raz – przypomniał podczas uroczystości Owsiak. Mówił, że drugi finał WOŚP odbył się po to, żeby rozliczyć pieniądze, a potem były kolejne.

  – Od samego początku, kupując sprzęt, zastanawialiśmy się nad tym, aby zrobić to jak najlepiej i jak najbardziej szczelnie, żeby pieniądze w całości wydawać na sprzęt – dodał inicjator zbiórki pieniędzy na wyposażenie szpitali i leczenie chorych.

  Owsiak rozprawił się z mitami wokół WOŚP.

  – Nieprawdą jest, że ja mam z tego 10 proc., 15 proc., 40 proc. Nieprawdą jest, że ktokolwiek z nas ma konta w innych krajach. Nieprawdą jest, że przystanek Woodstock jest sklepem z marihuaną – mówił Owsiak.

  – Jestem przeciętnym Kowalskim, jakimi są miliony ludzie w Polsce, ci którzy są z nami, kiedy jest finał. Z nimi się identyfikuję, tym życiem żyję – powiedział Owsiak.
  „Wielkie dla was dzięki za Orkiestrę”

  Jak podkreślił budowanie legend – także wokół WOŚP – jest niebezpieczne.

  – Największym sukcesem Orkiestry jest jej wielorakość, zróżnicowanie kolorów, to, że jesteśmy wszyscy razem. Szanujmy wroga, bo wróg jest potrzebny, po to, żeby się nie zagłaskać na śmierć, nie uznać się za „fajowego” ponad wszystko. Wróg jest ważny, na szczęście Polska w ich produkcji przoduje. Szanujemy was wszystkich – mówił twórca WOŚP. Swoje wystąpienie zakończył słowami: „Niech żyje Polska! Wielkie dla was dzięki za Orkiestrę. Sie ma!”.

  Owsiak podczas uroczystości mówił o polskim hymnie – historii jego powstania, marzeniach i mitach w nim zawartych.
  To jego pierwszy tytuł

  Twórca WOŚP w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że Orkiestra zmieniła jego samego.

  – Dzięki temu, że robimy coś z ludźmi, że ludzie są obok nas, człowiek też się zmienia. Stałem się na pewno zdecydowanie bardziej tolerancyjny na różne rzeczy – mówił.

  – Jestem wychowany w kraju, który sam siebie dyskredytuje, a więc nie szuka sukcesów, a szuka bolączek. My pokazujemy, że osiągamy sukces, że to może się udać. To co robimy jest warte życia – dodał.

  Tytuł nadany przez Uniwersytet Pedagogiczny to pierwszy doktorat honoris causa, jaki otrzymał Jerzy Owsiak. Senat Uniwersytetu przyznał godność „twórcy największych w Polsce akcji charytatywnych i artystycznych, człowiekowi wielkiego serca, otwartemu na potrzeby innych, oddanemu sprawie pomocy dzieciom”.
  „Łączy Polaków ponad podziałami”

  Filozof prof. Tadeusz Gadacz powiedział w laudacji, że gdy myśli o Jerzym Owsiaku przychodzi mu na myśl słowo wolność, w której „być wolnym, to znaczy móc”.

  – Trudno zliczyć rozmaite inicjatywy i osiągnięcia Jerzego Owsiaka. Przez tych już ponad 20 lat wyzwolił on ogromną energię działania, rozliczne inicjatywy i pomysły. Wyzwolił przede wszystkim ogromny potencjał dobra – mówił prof. Gadacz.

  Jak podkreślił, na osiągnięcia Jerzego Owsiaka trzeba spojrzeć nie tyle poprzez sumy, jakie uzbierano podczas WOŚP czy sprzęt przekazany szpitalom, ile z perspektywy osób – najczęściej dzieci, którym sprzęt ten uratował życie.

  Według prof. Gadacza Polacy są „specjalistami od dzielenia i rozłączania”, a Jerzy Owsiak polskiej wolności „przeciwstawia wolność, która łączy” – „łączy różne pokolenia, przede wszystkim jednak łączy Polaków ponad podziałami, także politycznymi, wokół dobra”.

  Prof. Gadacz mówił, że dla wielu wrogów Jerzego Owsiaka nie jest on autorytetem.

  – Z całą odpowiedzialnością trzeba stwierdzić, że jest autorytetem, a nawet jak pisze prof. Magdalena Środa, jest idolem, który stał się autorytetem – powiedział prof. Gadacz.

  – Umie dostrzegać w młodych ludziach dobroć. Uczy ich dumy, patriotyzmu, poczucia wspólnoty. Jest to autorytet nowoczesny, taki, który broniąc klasycznych wartości i świadcząc o nich, potrafi jednocześnie nawiązać autentyczny kontakt z młodymi – dodał.
  „Kochaj i rób co chcesz”

  W laudacji podkreślono, że Owsiak umie znaleźć nowe słowa dla starych wartości, a jego „róbta co chceta” nie jest zachętą do anarchii czy destrukcji, lecz nowoczesną formą starej dewizy św. Augustyna: „kochaj i rób co chcesz”.

  Prof. Ryszard Lauterbach, konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii mówił dziennikarzom, że 70 proc. sprzętu, który znajduje się na jego oddziale, jest oklejone czerwonymi serduszkami.

  – Dzięki temu sprzętowi wielu kiedyś kilkusetgramowych obywateli, dziś rysuje, pisze, śpiewa, tańczy, chodzi do szkół – mówił Lauterbach.

  – To, co robi Jurek trzeba porównać do rzeczy niemożliwych wśród możliwych – dodał, zaznaczając, że Owsiak ma wielkie serce, znakomicie czuje potrzeby innych i „pustkę, która czasem pojawia się między pacjentami, a tymi, którzy decydującymi o ich losie na samej górze”.

  Godność doktora honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego otrzymali do tej pory m.in.: prof. Henryk Samsonowicz, ks. prof. Józef Tischner, prof. Jan Baszkiewicz, Adam Michnik, kard. Stanisław Dziwisz, bp Tadeusz Pieronek, prof. Jacek Majchrowski.

  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/jerzy-owsiak-otrzymal-doktorat-honoris-causa-uniwersytetu,1884418,3320#commentReplyForm-main

 7. @ + @ = @@ said

  # 5
  Odpowiedź po części Pan znajdzie w punkcie 3.

  W uzupełnieniu:

  Jerzy Owsiak co roku prowadzi dla młodzieży przyspieszony kurs marketingu w żebractwie.

  Młodzież żebrze dla niego bezpłatnie, a przecież wszyscy doskonale wiemy, że nauka kosztuje, zwłaszcza pobierana od tak wspaniałego pedagoga jakim jest Jurek Owsiak.

  Jego kurs trwający „do końca świata i jeden dzień dłużej” składa się z dwóch części. Najpierw w styczniu młodzież wyciąga do ludzi ręce po pieniądze dla Jurka. Później w sierpniu młodzież przepija własne pieniądze u Jurka na Wódy-Stoku i Narko-Stopie wesoło obrzucając się błotem i śpiewając Hari Kriszna witając się z np. ze śp. Tadziem Mazowieckim, który też z nimi wesoło pił, tym razem jako gość Jurka.

  Wiemy dobrze, że prawdziwy żebrak nie byłby wykwalifikowanym żebrakiem, gdyby nie potrafił uzbieranych przez siebie pieniędzy przepijać.

  I na tym właśnie polegają uroki hasełka „Róbta co chceta!”

  Sie Ma!

 8. Kapsel said

  Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie poświęcone nadaniu godności doktora honoris causa Jerzemu Owsiakowi (zapis transmisji).
  17 stycznia 2013 r.

  Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów

  Historia WOŚP jako żywo przypomina historię ZUS, przed reformą i po reformie. ZUS przed reformą mieścił się w lepiankach i był dziadowską instytucją okradającą Polaków. Po reformie pozostał dziadowską instytucją okradającą Polaków, ale kradł już w pałacach ze złotymi sztukateriami. Od 1993 roku do 2000 trudno znaleźć jakieś konkretne informacje, pierwsze sformalizowane dane pojawiają się dopiero w 2001 roku, od tej chwili wiemy przynajmniej tyle, że siedziba WOŚP mieści się przy ulicy Niedźwiedziej 2A.

  http://wzzw.wordpress.com/2013/01/13/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/

 9. @ + @ = @@ said

  Ale dodać też trzeba, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest nietykalnym ciałem w polskiej gospodarce i polityce. Jurek korzysta z niczym nieskrępowanego przyzwolenia na robienie z „orkiestrą” co on „chceta”. Można się tylko domyślać, że Jurek jest tylko czubkiem góry lodowej dla tego świetnie prosperującego interesu i musi się dzielić uzbieraną dolą z ludźmi mającymi więcej do powiedzenia od niego. To funkcjonuje w każdym gangu żebraczym. Ale to są tylko moje domysły. Prawdy się człowiek nie dowie, bo prędzej dostanie po głowie, sądy go wykpią i przyjdzie mu za takie domysły gorzko płacić. W Polsce z takimi tajemnicami nie ma na kim polegać.Kiedyś żyli tu odważni Polacy, którzy choć byli katowani, to ludzi nie wydali. Dzisiaj już w większości żyją w Polsce tchórze.

 10. Kapsel said

  Historia WOŚP jako żywo przypomina historię ZUS, przed reformą i po reformie. ZUS przed reformą mieścił się w lepiankach i był dziadowską instytucją okradającą Polaków. Po reformie pozostał dziadowską instytucją okradającą Polaków, ale kradł już w pałacach ze złotymi sztukateriami. Od 1993 roku do 2000 trudno znaleźć jakieś konkretne informacje, pierwsze sformalizowane dane pojawiają się dopiero w 2001 roku, od tej chwili wiemy przynajmniej tyle, że siedziba WOŚP mieści się przy ulicy Niedźwiedziej 2A. Niestety nie wiemy do kogo należy ten budynek, ponieważ nie jest uwidoczniony w sprawozdaniu fundacji jako własność WOŚP. W 2001 roku sekta króla żebraków jest biedna jak mysz kościelna, przynajmniej jeśli chodzi o posiadane budowle. W rubryce budynki i grunty wykazuje śmieszną wartość 3000 zł., w tym zawiera się 4 działki rekreacyjne o powierzchni 500 m2, po 600 PLN od sztuki. Pojęcia nie mam po co WOŚP „ćwierć morgi” w 4 kawałkach, ale taka biedna była „orkiestra” po 8 latach działalności. Nieruchomości nie było, ale była inna ciekawostka. Okazuje się, że pierwsze sprawozdanie zwierało rubrykę, która się nazywała: „Organizacja koncertów Przystanek Woodstock” i kosztowała 1 726 380,19. O tę rubrykę przez wiele lat „Juras” będzie się bił jak o niepodległość i słusznie, bo to Złoty Melon, znaczy interes.

  Na stronie Ośrodka Szkoleniowego Szadowo- Młyn mamy następujące informacje:

  1) Strona główna: „Firma Złoty Melon zaprasza do ośrodka szkoleniowego Szadowo- Młyn położonego w malowniczych terenach Pojezierza Iławskiego (15 km od Kwidzyna, 40 km od Malborka, 100 km od Gdańska, 270 km od Warszawy).”
  2) Oferta ośrodka: „Przez cały rok na terenie Centrum Wolontariatu Szadowo- Młyn prowadzimy szkolenia z zakresu team buildning oraz pierwszej pomocy. Organizujemy spotkania biznesowe, integracyjne, eventy, pikniki firmowe, niezapomniane wieczory tematyczne. Tylko u nas można zamówić wykład Jurka Owsiaka dotyczący motywacji, marketingu społecznego, przywództwa w grupie. Naszą ofertę wzbogaciliśmy o szkolenia i warsztaty dla dzieci, i młodzieży połączone z nauką pierwszej pomocy. Gwarantujemy profesjonalną oprawę fotograficzną oraz reportaż filmowy ze szkolenia. Tworzymy indywidualne programy dostosowane do Państwa potrzeb.

  46 milionów przez 11 lat to jest czubek góry lodowej, kolejne kłamstwa kryją się w prostych zestawieniach. Wystarczy podać tylko dwie pary liczb z rozliczenia na 2011 rok. Łączne przychody WOŚP 55 690 743,80 zł, przychód z „orkiestry” 48 563 662,82. A teraz jeszcze raz dochód z „orkiestry” 48 563 662,82 i kwota przeznaczona na legendarny sprzęt: 38 277 884,84. Rachunek jest jednoznaczny. Na sprzęt ratujący chore dzieci, król żebraków przeznaczył 68,7% z całej wyżebranej kwoty i 78,8% z „orkiestry”, reszta została przeżarta.

  http://kontrowersje.net/zus_i_nfz_uratowa_miliony_chorych_dzieci_guru_owsiak_w_11_lat_wyj_46_z_otych_melon_w

  Celebryta ofiarności, Jerzy Owsiak, zorganizował konferencję, na której rozliczył się z kolejnego rekordu w dyscyplinie zwanej: „żebractwo”. Tradycyjnie już WOŚP liczyła zyski ponad dwa miesiące. Podczas konferencji pojawiło się kilka kuriozalnych, jak na działalność charytatywną, informacji, których nie odważył się drążyć żaden z dziennikarzy. Zacznę od pierwszego kuriozum.

  W zarządzie fundacji są trzy osoby:
  Jerzy Owsiak – Prezes Zarządu Fundacji WOŚP
  Bohdan Maruszewski – Wiceprezes Zarządu
  Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – Członek Zarządu (żona Owsiaka)

  W ostatnim, dostępnym w Internecie, sprawozdaniu finansowym, za rok 2010, fundacja zatrudniała 25 osób. Gdy policzyć zarząd i zatrudnionych mamy 28 osób, które nie pomieściły się w poprzedniej siedzibie, ale to nie jedyna rozrzutność i kawior fundacji. Oto pozycje wraz z kosztami „dzieła” za 2010 rok, przy zatrudnieniu 28 osób, w tym zarządu, którego nie ma na liście płac, nazwy pozycji i kwoty skopiowane ze sprawozdania (http://woodstock.ows…):

  Wydatki na działalność propagatorską i informacyjną i pożytku publicznego 4 801 859,26 (pogadanki i biuletyny)
  Pozostałe koszty finansowe- ujemne różnice kursowe 1 515 709,63 (arcyciekawa pozycja)
  Usługi obce 1 369 717,42 (niezmiernie ciekawa pozycja)
  Wynagrodzenia 1 269 217,62
  Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 299 079,32
  Pozostałe koszty 263 137,57
  Koszty operacyjne 195 624,97
  Zużycie materiałów i energii 121 059,58
  Koszty reprezentacji i reklamy 57 028,74
  W sumie: 9 629 296,54

  28 ośmiu członków fundacji, w tym troje w zarządzie, nie mieści się na 125 m2 w luksusowej dzielnicy Warszawy, najdroższej po Śródmieściu, i generuje roczny koszt, tylko z wymienionych i dostępnych pozycji, na poziomie bliskim 10 milionów. Te „skromne” 10 milionów kosztów, to jest 20% tego co świąteczna trupa cyrkowców zebrała w tym roku. Czas antenowy, obciążenia budżetu państwa i samorządów, itd itp, są praktycznie niepoliczalne, ale bez wątpienia jest to kwota bliska, jeśli nie wyższa od 50 milionów.

  Ostatnie kuriozum WOŚP i już nie wiem, który prostacki zabieg…

  http://www.kontrowersje.net/tresc/owsiak_odsyla_potrzebujacych_do_tabloidu_warzecha_ty_ciezki_frajerze

 11. Kapsel said

  Róbta co chceta… – przykazania Owsiaka
  Nie liczta się z innymi, hałasujta
  Urządzajta parady techno
  Pijta, palta, ćpajta plujta, wymiotujta, startujta w wyborach
  Obiecujta złote góry i gruszki na wierzbie
  Oszukujta, korumpujta, bierzta łapówki
  Bądźta pewni siebie, oklaskujta
  Kupujta co chceta i kogo chceta, nadążajta za modą, bądźta biznesłumen
  Lubta hity i bestsellery, ścigajta się, pozujta, udawajta, wywyższajta się
  Wymandrzajta się, przechwalajta, szarżujta, poniżajta, bijta, wymuszajta
  Kopta leżącego, znęcajta się, kłóćta się, ubliżajta, wyśmiewajta
  Idźta po trupach, awansujta, zarabiajta, zarabiajta, zarabiajta
  Piszta po murach, śmiećta, niszczta przyrodę, zalewajta sąsiadów, wyrzucajta przez okno
  Podglądajta, plotkujta, obgadujta
  Mówta co chceta, bluźnijta, kłamta
  Wróżta, czarujta, wierzta w horoskopy, mówta bzdury, bełkoczta, przeklinajta
  Nie słuchajta i nie szanujta innych, nie dotrzymujta słowa, nie ustępujta
  Nie myjta się, zakładajta seksszopy
  Oglądajta pornosy i książeczki czekowe
  Nie czytajta książek, nie uczta się
  Wyrzucajta z pracy, redukujta, transformujta
  Nie spłacajta długów, prywatyzujta
  Umarzjta z powodu znikomej szkodliwości albo przedawnienia
  Pouczajta, strofujta, europeizujta
  Piszta głupoty, ceńta się, dawajta zły przykład
  Podkładajta śmiech pod filmy, nadawajta reklamy
  Oglądajta telewizję, czytajta gazetki, nie myślta
  Głupiejta, głupiejta, głupiejta
  Miejta bogów cudzych, bierzta imię nadaremno
  Nie święćta, nie czcijta
  Zabijajta, cudzołużta, kradnijta
  Mówta fałszywe świadectwo
  Pożądajta żony i każdej rzeczy
  Wychowujta dzieci na swój obraz i podobieństwo.
  Amen.

  Caritas vs. Owsiak : 15:1

  Czy działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest faktycznie w całości działaniem służącym dobrej sprawie? Przytaczamy krótkie zestawienie danych finansowych Caritasu i akcji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.

  Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

  Zbiórka – 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

  Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przystanku demoralizacji – „Przystanku Woodstock”. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

  Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

  Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

  Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

  Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8286&Itemid=100

 12. Kapsel said

  c.d. 8

 13. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  Ależ Panowie fundację zakłada się po to ażeby nie płacić podatków – a jak już trzeba to płacić minimalnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: