Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Akcja ”Burza” na Kresach Wschodnich – jej specyfika i znaczenie.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-01-30

Konferencja z udziałem uczestników wydarzeń i ich rodzin oraz historyków.

Zapraszamy serdecznie do oglądania  na żywo w Internecie
sobota 1 luty, godz. 11.00 (czas Warszawa)

Akcja „Burza”, rozpoczęła się 15 stycznia 1944 roku na Wołyniu.

Bezpośrednim efektem wydania rozkazu mobilizacji było powstanie 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, której 70-lecie obchodzimy w styczniu 2014 roku.

O samej akcji „Burza” mówi się jedynie przy okazji rocznic Powstania Warszawskiego, wypaczając w ten sposób historię i krzywdząc pamięć tysięcy żołnierzy AK biorących udział w „Burzy” na Kresach i w pozostałych rejonach kraju.

Pierwszym, który publicznie to powiedział, był śp. Janusz Kurtyka z okazji 60 rocznicy akcji „Burza”: „Przez całe lata oficjalnie nie mówiło się o tym, że Rzeczpospolita zaczynała się nie na Sanie, ale na Zbruczu i tam się zaczęła „Burza”.

Od lat 60. identyfikowało się ją z Powstaniem Warszawskim. Ale „Burza” to nie tylko Powstanie Warszawskie”.

Referaty wygłoszą min. prof. Władysław Filar i prof. Wiesław Jan Wysocki. O dalszych losach żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK opowie również Tadeusz Płużański.

Skorzystanie z niego jest niezwykle proste, intuicyjne i nie wymaga innych kwalifikacji, niż zwykła umiejętność korzystania z przeglądarki internetowej.
Obecnie jest tam zwiastun konferencji (po kliknięciu na ikonę odtwarzania wideo (trójkąt w kółku na środku grafiki zapraszającej na konferencję) ten zwiastun można obejrzeć.
W momencie rozpoczęcia transmisji zwiastun przesunie się w dół strony, a w jego miejscu będzie okno z transmisją na żywo. Podczas trwania transmisji będzie ona automatycznie się uruchamiać, nie wymaga to żadnych dodatkowych działań ze strony odbiorcy.
Po zakończeniu transmisji na żywo jej zapis będzie można odtworzyć (klikając na ikonę trójkąta w kółku).
Przesyłąm także tzw. „kod playera”: 
który służy do osadzenia okna z transmisją bezpośrednio na stronie internetowej, która chciałaby z niego skorzystać. Ta propozycja jest adresowana do właścicieli i administratorów takich stron. Oni będą wiedzieli, co z kodem pleyera zrobić. Konkretny sposób postępowania zależy od specyfiki danej strony, nie ma uniwersalnej instrukcji postępowania w tym względzie.

Amicus Media, jako właściciel www.razem.tv zezwala na użycie obu opcji z prośbą o podanie źródła transmisji: www.razem.tv

Mateusz Dzieduszycki

——————————

Każdy kto będzie chciał, może, bezpłatnie, oglądać na ekranie swojego komputera tę Konferencję z Warszawy.

Sobota, 1 luty 2014
godz. 11.00 A.M. (czas Warszawa)
4.00 A.M. ( czas Chicago),
5:00 A.M. (czas Nowy Jork)Link do strony transmisji:
http://new.livestream.com/accounts/1782125/events/2706572

Jedna odpowiedź do “Akcja ”Burza” na Kresach Wschodnich – jej specyfika i znaczenie.”

  1. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

    Dziękuję za informację chętnie skorzystam z przekazu. Oczywiście, że Akcja „BURZA” była zakłamywana i przeinaczana, ażeby obniżyć jej znaczenie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: