Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz przestrzegał przed zagrożeniem Polski ze strony Żydów

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-01-30

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz przestrzegał przed zagrożeniem Polski ze strony Żydów.

.

Moszkopolis. Rok 3333, czyli sen niesłychany

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz napisał jedno z pierwszych polskich opowiadań z dziedziny fantastyki. Co bardziej interesujące, ten wybitny polski pisarz przestrzegał w swoim opowiadaniu „Moszkopolis. Rok 3333, czyli sen niesłychany przed żydowskim zagrożeniem.

Tematem opowiadania był los Polski, nad którą Żydzi zdobyli władzę.

Julian Ursyn Niemcewicz urodził się w 1757 roku. Po ukończeniu Korpusu Kadetów, był pisarzem i tłumaczem. Zwiedził wiele krajów Europy Zachodniej. Podobnie jak wielu innych twórców oświecenia, należał do masonerii. W historii Polski zapisał się jako współautor Konstytucji 3 maja, współpracownik Komisji Edukacji Narodowej, przewodniczący Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych, redaktor „Gazety Narodowej i Obcej”. W wyniku Targowicy znalazł się poza granicami, na emigracji przygotowywał Insurekcję Kościuszkowską. W trakcie powstania narodowego został ranny w bitwie pod Maciejowicami, i schwytany przez Rosjan, którzy osadzili go w Twierdzy Pietropawłowskiej w Petersburgu. Po zwolnieniu wyemigrował do USA. Po powrocie do kraju pełnił funkcje sekretarza senatu w Księstwie Warszawskim i Królestwie Kongresowym. W czasie powstania listopadowego zajmował się ujawnieniem zdobytych przez powstańców archiwów tajnej rosyjskiej policji na inwigilującej Polaków. Po upadku powstania ponownie emigrował do Francji.

Opowiadanie Niemcewicza, napisane w 1817 roku, dotyczy podróży w przyszłość, do Warszawy roku 3333. Warszawa, która w opowiadanium jest miastem żydowskim – nędzną, brudną, nie cywilizowaną, zabobonną, zapadłą wiocha, zamieszkałą przez brudnych, chciwych, śmierdzących i nieuczciwych Żydów.

W opowiadaniu Niemcewicza, Polska od tysiąca lat znajduje się pod żydowską okupacją. Żydzi „nie orężem (…) podbili Polskę, lecz (…) podstępami, przekupstwem”. Początkiem podboju Polski było zatrudnienie Żydów w administracji, sprzedaż Żydom polskiej ziemi. Dzięki skorumpowaniu władz, Żydzi zyskali nienależne im przywileje. Knowaniom żydowskim nic nie stanęło na drodze, i Żydzi przejęli całą władze. Po przejęciu władzy nastąpiła olbrzymia migracja Żydów do Polski.

Mając władzę, Żydzi wymordowali większość Polaków, własność pomordowanych przejęli. Resztki ocalałej arystokracji stały się robotnikami u Żydów. Ocalali z zagłady chrześcijanie pod żydowską władzą nie mogli mieć żadnej własności. Większość instytucji publicznych była nie dostępna dla chrześcijan. Żydzi wprowadzili przepisy oparte na Talmudzie, za ich nieprzestrzeganie chrześcijanie są sadystycznie karani.

W opowiadaniu Niemcewicza wszelkie aryjskie budynki i cała aryjska sztuka zostały zniszczone przez Żydów. Przejęciu władzy i zniszczeniu kultury materialnej chrześcijan towarzyszyło zdziczenie kultury. Wyznacznikiem kultury żydowskiej był brak talentu twórców, i brzydota aktorek. W popkulturze żydowskiej „wyszydzano najświętsze tajemnice wiary żydowskiej” – celem takich działań było utrzymanie wzgardy „dla religii katolickiej”.

W swoim opowiadaniu Niemcewicz nieustannie opisywał Żydów jako brudasów, łapowników i okrutników. Pisarz Żydówkom wypominał niemoralność i złośliwość. Niemcewicz stwierdził, że typowymi zachowaniami Żydów były „pokątne rozmowy, zawiść i szepty”.

Jan Bodakowski

na zdjęciu: J. Ursyn Niemcewicz, wikimediacommons

…………………..

Tekst opublikowany na zaprzyjaźnionym z nami portalu: Prawy.pl

Komentarzy 14 do “W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz przestrzegał przed zagrożeniem Polski ze strony Żydów”

 1. Karol Małecki said

  Nie wiem jak wy ale ja na wszelki wypadek z wielkim oburzeniem i obrzydzeniem obejrzałem te filmy, bo chyba są podejrzane jakieś, nie?

 2. Karol Małecki said

  Nie wiem jak wy ale ja na wszelki wypadek z wielkim oburzeniem i obrzydzeniem obejrzałem te filmy, bo chyba są podejrzane jakieś, nie?

 3. Karol Małecki said

 4. Karol Małecki said

 5. Karol Małecki said

 6. Karol Małecki said

 7. z blogów said

  To żydzi porwali i zamordowali Delegację do Katynia w dniu 10 Kwietnia 2010
  Krzysztof Cierpisz

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-porwali-zamordowali-delegacje-katynia-dniu-10-kwietnia-2010-2014-0

 8. z blogów said

  Geszeft as usual
  30 stycznia 2014

  W zeszłym tygodniu krytycznie pisałem o planach wizytacji izraelskiego Knesetu w Polsce. Jedyny istotny gest, jaki miał się podczas niej odbyć, czyli potępienie przez żydowski parlament kłamliwego sformułowania „polskie obozy śmierci”, oceniałem jako bardzo skromny i bardzo spóźniony wobec antypolskiej propagandy, jaka ma od kilkudziesięciu lat miejsce na zachodzie, z dużym udziałem środowisk żydowskich.

  http://robertwinnicki.blog.pl/2014/01/21/wizytacja-knesetu-w-polsce/

  Tymczasem okazało się, że, pod niepoważnym, formalnym pretekstem, nawet tego skromniutkiego aktu sprawiedliwości delegacja żydowska postanowiła zaniechać. Czyli podsumowując ostatnie uroczystości – izraelska polityka historyczna wykonała swój plan w 120%, a nam rząd w Warszawie zagwarantował jak zwykle figę z makiem i rolę kamerdynera.

  Geszeft as usual.
  Powiązane wpisy:

  Wizytacja Knesetu w Polsce

  http://robertwinnicki.blog.pl/2014/01/30/geszeft-as-usual/

 9. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  Już 200 lat mądrzy Polacy przewidywali, kto będzie rządził Polską.
  Niemcewicz tylko nie przewidział, że nastąpi to już w pierwszej połowie XX wieku.

 10. Victoria said

  A to opowiadanie mozna przeczytac…w Gazecie Warszawskiej! Jesli tam wciaz jest. Z tej strony internetowej dowiedzialam sie
  o jego istnieniu.

 11. Janusz1945 said

  Że Polska taka będzie za niedługo, to
  wszystko na to wskazuje, ale jak będzie istniał taki kraj wśród narodów cywilizowanych, np. Białoruś, Ukraina itp?

 12. aga said

  Absolutyzowanie pewnych celnych dla tamtej epoki spostrzeżeń n.t. żydów to jest właśnie talmudyzm. Oczywiście,trzeba znać historię i te przestrogi ale niektórzy zapominają,że mamy XXI w.I należy -czy to się komuś podoba czy nie – uwzględnić holokaust, bo sami wpadamy w pułapkę oskarżeń o „antysemityzm”.

 13. aga said

  Niektórzy ,będąc pod wpływem takich tekstów i swoich złych emocji, chcieliby włączyć jeszcze do swoich wojenek z żydostwem papieży!

  mam nadzieję,że nieświadomi tego,iż stają się ślepym narzędziem masonerii ale i starych esbeków czy też innego rodzaju dzieci „resortu”,którzy podpuszczają ich w ten i podobny sposób do walki z Kościołem.

  A tymczasem papież powtarza w ślad za swoimi wielkimi poprzednikami:

  „Bóg nadal działa w narodzie Starego Przymierza i sprawia, że istnieją skarby mądrości wypływające z jego spotkania ze Słowem Bożym” – napisał Ojciec święty w adhortacji „Evangelii Gaudium”.
  „Bardzo szczególne spojrzenie kierujemy na naród żydowski, którego Przymierze z Bogiem nie zostało nigdy odwołane, ponieważ «dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne» (Rz 11, 29). Kościół, który dzieli z judaizmem ważną część Pism Świętych, uważa naród Przymierza i jego wiarę za święty korzeń własnej tożsamości chrześcijańskiej (por. Rz 11, 16-18). Jako chrześcijanie nie możemy uważać judaizmu za obcą religię ani nie możemy zaliczać Żydów do tych, którzy są wezwani do porzucenia bożków, aby nawrócić się do prawdziwego Boga (por. 1 Tes 1, 9). Razem z nimi wierzymy w jednego Boga działającego w historii i przyjmujemy z nimi wspólne Słowo objawione” – podkreślił Ojciec święty.
  „Dialog i przyjaźń z synami Izraela stanowi część życia uczniów Jezusa. Serdeczne uczucie, jakie się pogłębiło, skłania nas szczerze i gorzko do odczuwania przykrości z powodu strasznych prześladowań, których byli i są przedmiotem, szczególnie z powodu tych, w których uczestniczą lub uczestniczyli chrześcijanie” – uzupełnił.
  „Bóg nadal działa w narodzie Starego Przymierza i sprawia, że istnieją skarby mądrości wypływające z jego spotkania ze Słowem Bożym. Dlatego również Kościół się ubogaca, gdy przyjmuje wartości judaizmu. Chociaż niektóre przekonania chrześcijańskie są nie do przyjęcia przez judaizm, a Kościół nie może wyrzec się głoszenia Jezusa jako Pana i Mesjasza, istnieje bogata komplementarność, pozwalająca nam czytać razem teksty Biblii hebrajskiej i pomagać sobie nawzajem w studiowaniu bogactwa Słowa, jak również podzielać wiele przekonań etycznych i wspólną troskę o sprawiedliwość i rozwój ludów” – zaznaczył.

 14. Zenek said

  Gender, to także judeosatanistyczno-talmudyczny manewr skierowany przeciwko goim. To walenie obuchem w Rodziny nie-żydów. Żydzi u siebie mają swoje zasady i nikt poza Rabinem nie śmie im w nich mieszać. Mieszać mogą tylko obcym i tylko oni… Przed żydami (a ściślej mówią Chazarami), przestrzegało na przestrzeni wieków, wielu mądrych ludzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: