Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rosjanie „oddali” nam Obwód Kaliningradzki

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-02-08

Przed prezentacją naszej drużyny narodowej wyświetlono na płycie stadionu olimpijskiego mapę Polski. Do Polski zaliczono Obwód Kaliningradzki. Dobra wola?

Wszyscy zachwycali się mapą Polski z obwodem kaliningradzkim… wszyscy oprócz Gruzinów.

Pod koniec stycznia Rosja przesunęła swoją granicę, o 11 km w głąb Gruzji. Rosjanie tłumaczą to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Rosja przesuwa granice

Komentarzy 16 to “Rosjanie „oddali” nam Obwód Kaliningradzki”

 1. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  W Rosji nawet w czasie Olimpiady jest „bardak”, ale Rosja nic nam nie odda. A nawet żeby mieć większy dostęp do Bałtyku
  zabrała by nam część naszych bałtyckich portów.

 2. Lubomir said

  Naszym historykom najwyraźniej udało się przekonać Moskwę, że już król Polski i wielki książę litewski Kazimierz Jagiellończyk powołał nad Pregołą Województwo Królewieckie. Widać, że Rosjanie mają szacunek zarówno do Polski Piastowskiej, jak i do Polski Jagiellońskiej. W sumie to przecież jedna i ta sama Polska.

 3. Newman said

  Z tego co widac na obrazku, to chyba nawet Litwe nam „”oddali””. A poza tym, to nikt niczego nikomu nie oddal, tylko wrecz przeciwnie: TO OKREG KALININGRADZKI ZOSTAL ROZCIAGNIETY NA OBSZAR CALEJ POLSKI. Dlatego taka czerwona. Tylko biala wysypka i zmardzczki zostaly. Szkoda czasu i atlasu.

  Kroluj nam Chryste!

  Misja Intronizacyjna Chrystusa Krola
  Nowy Jork

 4. aga said

  Jaruzelski idzie w ślady swojego szefa Putina 🙂

  Jaruzelscy się rozwodzą! GENERAŁ PODRYWAŁ GOSPOSIĘ!

  84-letnia Barabara Jaruzelska po 53 latach małżeństwa postanowiła rozwieść się z 91-letnim mężem. Jak informuje Super Express, powodem awantury jest zazdrość o opiekunkę Wojciecha Jaruzelskiego, sporo od niego młodszą, bo zaledwie 50-letnią Małgorzatę W.

  Uważam, że ta pani jest niemoralna – żali się w rozmowie z tabloidem żona komunisty. I ma problemy z alkoholem. Kradnie z naszego domu alkohol. Posuwa się do intymności, podrywa mojego męża. Co dzień przychodzi do męża do szpitala, przynosi mu zupki. Uczepiła się go, panoszy się wszędzie. Jemu to najwidoczniej odpowiada, ale ja nie chcę, by była w naszym domu. Skoro on sobie znalazł taką opiekunkę, to ja mu chcę zrobić dobrze i zwolnić miejsce.

  Obecnie Barbara Jaruzelska czuje się rozdarta: sama nie wie, czy składać pozew o rozwód, czy może jest już na to za późno.

  Jedni straszą mnie, bym się nie rozchodziła z mężem, bo on umrze szybciej – wyznaje w tabloidzie. Nie chciałabym, by przeze mnie umarł, ale nie chcę być z tamtą kobietą w jednym domu. Kiedy tylko mąż wyjdzie ze szpitala, a ona będzie dalej w naszym domu, wtedy rozwód będzie bardzo szybko. Nie chcę być już z mężem, taki mąż jest mi do niczego nie potrzebny. ja potrzebuję partnera a nie jakiegoś amoroso. Ja romansów nie prowadzę.

  źródło: http://www.pudelek.pl/artykul/63503/jaruzelscy_sie_rozwodza_general_podrywal_gosposie/

 5. Latnia said

  Skoro Saka chcial przesuwac granice Gruzji, za namowa usraela podczas igrzysk w Pekine, to czem nie moze Putin?

 6. krakus said

  Niema się z czego śmiać.Pozew niech składa 1 kwietnia,będzie bardziej wiarygodne.

 7. Stańczyk said

  Car Vładymir łaskawy bardzo. Spasiba.

 8. Lubomir said

  W Rosji nie brakuje potomków polskich zesłańców. Pewnie wielu sposród nich jest kartografami. Miło, że pamiętają o ojczyźnie przodków.

 9. Analityk said

  Proszę nie róbcie z wirtualnapolonia.com MAGLA i nie zamieszczajcie plotek ze springerowskich szmatławców jak Super Express.
  Wracając do tematu – tj. tej obrzydliwej rosyjskiej propagandy i kłamstwa dla całego świata, że obwód kaliningradzki należy do Polski. Wielu głupców na świecie w to uwierzy. Nalezy to kłamstwo napietnować na różnych angielsko-języcznych portalach. Mozliwe, że Rosjanie to uczynili po tym jak prezydĘt Szczynukowicz otworzył granice Polski dla Rosjan z tego obwodu aby moglibez przeszkód wjeżdżac do Polski. Mozliwe, że przysyłają stamtąd nie tylkoszpiegów ale i różnych seryjnych samobójców pracujących na zlecenie władz okupacyjnych w Polsce. Rojanie w obwodzie kaliningradzkim czują sie jakby byli już w Polsce tylko wykonują polecenia Putina.

 10. Analityk said

  Reakcji Gruzinów sie nie dziwię. Oni wiedzą, że tam gdzie wchodzą Rosjanie to pozostają już na lata lub na zawsze.

 11. aga said

  O, przepraszam,niech pan nie obraża Super – Expressu ,który został zniszczony przez pseudoprawicę . A był świetna gazeta dziennikarstwa śledczego ,która opisywała tajemnicze śmierci prlowskich notabli na przykład.
  A poza tym to rozwód i to po tylu latach małżeństwa to wiele mówi o rzekomym chrześcijaństwie {utina,którym tak egzaltuje się n.p. prof. Rażny, a także o całkowitym zdemoralizowaniu wynikającym zapewne z braku jakichkolwiek problemów starca Jaruzela,nieprawda?

 12. Marek said

  A może to mapa pokazuje stan po przyłączeniu Nadwiślańskiej Guberni do Obwodu Kaliningradzkiego ? Z carem Putinem żartów nie ma, zaczął w Gruzji, teraz weźmie
  się za Ukrainę, a Potem pewnie za Polszę. A okupujący Polskę żydzi znów będą
  witać „wyzwolicieli” chlebem i solą.

 13. Stańczyk said

  A tak poważnie, to chyba kolejny temat zastępczy, dla odwrócenia uwagi od Ukrainy?
  Królewiec jest potrzebny Polsce jak wrzód na d..ie. Mamy dość swoich problemów. Jeszcze tylko mniejszość rosyjska jest nam potrzebna…

 14. Victoria said

  Prawda jest taka, ze my tu mamy kaliningrad i zydobolszewizm od 1945. Polska w nazwie to tylko atrapa.

 15. Lubomir said

  Polska jest wciąż mało aktywna nad Pregołą. To Polska powinna być krzewicielem Europejskiej Strefy Ekonomicznej na Nizinie Pruskiej. Krzewicielem Unii Bursztynowej Miast, z udziałem Gdańska, Jantarnego i Połągi, Regionalnej Unii Ichtiologów, czy też Regionalnej Unii Ratowników Morskich.

 16. Parabbellum said

  Polacy zacznijmy byc silnym Narodem.A nie niewolnikami.Skanczmy z tym milowaniem wrogow naszych i zyciem na kolanach bo to takie wzniosle? WSTYD.Uczmy sie od Serbow Wegrow Polska dzisiejsza to poligon doswiadczalny dla obcych ugrupowani paramilitarnych i obcych sluzb.Amy zachowywujemy sie jak idioci wiecznie gonimy za ta kasa.I wiecznie jezdzimy starymi samochodami lub zadluzeni jestesimy po jaja.WSYTD.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: