Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

W kolejnym kraju antyrządowe protesty i zamieszki. 80% sprywatyzowanych zakładów, 80% bezrobocia.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-02-08

Ok. 130 osób – w tym 104 policjantów – zostało rannych w wyniku antyrządowych zamieszek w mieście Tuzla we czwartek. Przyczyną protestów było niezadowolenie ludności z powodu fatalnej sytuacji gospodarczej Bośni i Hercegowiny.

Według doniesień rzecznika policji, protestujący zaatakowali lokalny budynek rządowy. Policja użyła przeciwko nim pałek i gazu łzawiącego. W wyniku starć, do szpitala trafiło 104 funkcjonariuszy służb porządkowych i ok. 30 demonstrantów. 27 osób zostało aresztowanych.

Protestowali głównie pracownicy byłych zakładów przemysłowych, bezrobotni i młodzież.

Fala niezadowolenia zwiększa się od lat, wraz ze stopniowym upadkiem przemysłu w Bośni i Hercegowinie. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat był on prywatyzowany, ale nowi właściciele zamiast obiecanych inwestycji i przywrócenia rentowności, przestawali wypłacać pensje pracownikom, sprzedawali udziały i ogłaszali bankructwo.

Według Deutsche Welle w wyniku prywatyzacji, którą w liczącej 3,8 mln mieszkańców Bośni i Hercegowinie rozpoczęto w 1998 roku, 80 proc. prywatyzowanych zakładów zamknięto, pół miliona robotników znalazło się na ulicy, a 100 tys. straciło etaty.

„To nasz rząd sprzedał majątek narodowy za grosze, pozbawił ludzi ubezpieczeń społecznych i emerytalnych” – mówi dla Reuters Hana Obradovic, bezrobotny mieszkaniec Sarajewa.

Obecnie realne bezrobocie wynosi w Bośni 27,5 proc. i jest najwyższe wśród państw bałkańskich. Ponad 20 proc. ludności żyje w ubóstwie, a średnie wynagrodzenie wynosi 420 euro. Ponadto kraj, począwszy od zakończenia wojny w 1995 r., nękają afery korupcyjne i polityczne.

Solidarnościowe protesty zostały przeprowadzone także w innych miastach, m.in. Zenicy, Bihaciu i Sarajewie.

 

 

http://narodowcy.net/europa-i-swiat/9005-zamieszki-w-bosni-video

Komentarzy 8 to “W kolejnym kraju antyrządowe protesty i zamieszki. 80% sprywatyzowanych zakładów, 80% bezrobocia.”

 1. Jacek said

  Chyba juz tesknia do Milosewicza, tak im sie „ustroj przemienil”. Wolnosc nastala, no i masz.

 2. Jacek said

  ps nawet ladnie po polsku pisza, tylko troche staroswiecko.

 3. Prometeusz said

  Ten niekończący się bałkański horror został zaprojektowany przez jak zwykle tych samych, czyli unych masonów najwyższego szczebla wtajemniczenia, następnie wdrożony i kontynuowany za pomocą jak zawsze pożytecznych zaprzańskich gojów .
  Naród głupi jak wiele innych, więc bym się tak specjalnie nie pastwił…

 4. Antek said

  Tam też Balcerowicz zawitał?

 5. Analityk said

  Na załączonym filmie widać, że mieszkańcy byłej Jugosławi nie boją sie służb porządkowych wysługujących sie masoneri i żydostwu, którzy niszczą ich ojczyznę, ich godnośc i ich przyszłe życie. Oni walczą o swoją wolność za wszelką cenę i dlatego przed nimi jest przyszłość tak jak przed Węgrami.

  Big picture pokazuje, że narody słowiańskie są na celowniku szowinistycznego, chciwego żydostwa, które wraz z masonerią dążą do wytępienia ich. Tak się dzieje na całym obszarze byłych państw socjalistycznych wschodniej Europy, gdzie Żydzi zajmowali kluczowe pozycje w reżimach komunistycznych. Teraz wszystko grabią i wyprzedaja za bezcen lub wręcz likwidują spychając te narody w nędze i demograficzną likwidację najprawdopodobniej w celu przekształceniu ich w nędzarzy i niewolników oraz budowania na tym terenie silnego państwa żydowskiego.

  Bez przemysłu i własnej produkcji narody te są niczym, gdyż będą jedynie rynkami zbytu dla tych co są producentami. Nie będą posiadać armii i nie będą w stanie obronić się przed agresją z zewnątrz ani przed tyranią uzbrojonych band przez wrogów ich narodów nasłanych przez mocodawców, którym zdradziecko służą.

  To wszystko co wyzej napisałem odnosi się w całej rozciągłości przede wszystkim do Polaków i Polski, w której nie widać tak silnego oporu przeciw okupacyjnej władzy zarówno czynem jak i poprzez udział w głosowaniu przeciwko zdrajcom/tyranom.

 6. Lubomir said

  Te same siły doprowadziły do gospodarczej ruiny Polskę. Instrukcje wciąż płyną z Berlina. Bandy obcych agentów, masonów, aferzystów i pożytecznych idiotów – udają narodową elitę. Ta ‚elita’ główkuje nad tym, jak rozbić Polskę na ‚Bośnie’, ‚Kosowa’ i ‚Macedonie’…Może Polsce uda się lepiej rozwiązać problem. A przejęcie kontroli nad majątkiem poniemieckim będzie równoczesne z nadaniem m.in. ‚Volkswagenowi’ polskiej marki ‚Tarpan’, a ‚Starowi’ – nazwy ‚Star’…Niemcy, wiodący ‚pierwsze skrzypce’ w europejskich ‚prywatyzacjach’ i ‚restrukturyzacjach’, muszą ponieść konsekwencje jakie ponoszą sabotażyści.

 7. Jacek said

  ad Analityk i Lubomir

  macie Panowie oczywiscie racje, z tym, ze berlin jak zawsze jest narzedziem talmudyzmu. Narody te, lacznie z Polakami, jak dotad nie sa w stanie stworzyc wlasnej dynamiki zycia (moze do pewnego stopnia z wyjatkiem Wegrow), ktora by wypchnela z nich de facto okupantow, w ciemnosci gdzie bedzie placz i zgrzytanie zebow. Jak dotad sa one mniej lub bardziej potulnie w te ciemnosci same prowadzone, przez diableskie talmudyczne „ideologie”. Polacy stanowia tragiczny przyklad. A dzieje sie tak na skutek zacmienia Kosciola Katolickiego od wewnatrz przez tych samych okupantow.

 8. Zenek said

  Jak długo jeszcze będzie się używać w żydowskiej obłudzie i politpoprawności, słowa „sprywatyzowane”??? Trzeba kradzież/rabunek nazwać tak jak to się naprawdę w naszej Cywilizacji nazywa, a nie mylić oszustwa z jakimś mieniem prywatnym, bo to są naprawdę dwie, całkiem różne rzeczy. Ta nowomowa zasadzona jest w celu ukrycia prawdy, a nas interesuje prawda dla niej samej. Bo „tylko/jedynie prawda jest ciekawa”, jak mawiał Józef Mackiewicz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: