Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

MEN: Podręcznik dla klas 1-3 będzie darmowy.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-02-22

 Trzeba będzie tylko dopłacić 19,99 za okładkę

Znamy szczegóły rewolucji w polskiej szkole. 

Sejm przyjął właśnie tzw. małą nowelizację ustawy oświatowej, która otworzyła drogę dla programu darmowego podręcznika.

– Miło mi ogłosić, że dotrzymaliśmy obietnicy i darmowy podręcznik zgodnie z definicją nie będzie nic kosztować – oznajmiła w Sejmie minister Joanna Kluzik-Rostkowska. – Trzeba będzie tylko dopłacić 19,99 zł za okładkę.

Jak argumentowała, ten wydatek, choć niewielki, jest według psychologów konieczny.

– Wszyscy wiemy jak podchodzi się do rzeczy otrzymanych bez opłaty – tłumaczyła szefowa MEN. – A tak i uczniowie, i rodzice będą darmowe podręczniki bardziej szanować.
Autor: ojciec redaktor

Fot. mat.promocyjne

(c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Reklamy

Komentarzy 6 to “MEN: Podręcznik dla klas 1-3 będzie darmowy.”

 1. adsenior said

  Panie Adminie, czy się Pan nie pomylił. Ja z miarodajnego źródła mam informację, że ta okładka, wykonana z czerpalnego papieru /czerpanego z pulpy przeznaczonej ma mięciutki papier toaletowy/, będzie kosztowała 199,90 zł. I ta wartość wydaje się zasadna, gdyż już przewidziano grupę zasłużonych kolesi i członków rodzin POkracznych, którzy otrzymają premie, podobnie jak to miało miejsce z oddaniem „BASENU NARODOWEGO”, na EURO-2012!

 2. Nie ma NIC ZA DARMO… Ani służba zdrowia, ani sądy, ani wojsko, ani edukacja nie jest za darmo… Na wszystko płacimy MY z podatków… „Za darmo” to można w dziób na ulicy dostać, ale też przeważnie trzeba sobie na to zasłużyć jak np Pan Wipler 😉 …PS. Ktoś dostanie Baaaardzo korzystny kontrakt od państwa na przygotowanie i wydrukowanie tego „darmowego” podręcznika i ustawi się na całe życie z naszych pieniędzy!

 3. Niezalezny said

  Co to znaczy „ZA DARMO”. Panstwo-Rzad „zaplaci”. A zkad ma „panstwo-rzad” pieniadze? Od podatnikow. Rzad musi naprzod „ukrasc” zeby pozniej cos dac „za darmo”.

 4. victor said

  System pokraglostolowy ludzi w Polsce ma za jelenii…do tego jest chamski niech rostowska poucza swoich na wiejskiej badz w rodzinie…chamowa .

 5. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  Panowie internauci czytajcie uważniej w podanej wiadomości podano:
  „WSZYSTKIE CYTATY I WYDARZENIA ZOSTAŁY ZMYŚLONE” !!!!!

 6. victor said

  Cytaty – zmyslone, ale czy niemozliwe…Bo,
  juz TW bolek stwierdzil, ze na glupocie i biedzie najwieksze robi sie interesy…I nie ma takiej mozliwosci – zeby ksiazka byla za darmo, bo podniosa ceny ksziazek platnych…A wzrosna tez ceny olowkow i gumek .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: