Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rząd pożyczy Ukrainie 20 mld zł z kont OFE. Czy to bezpieczne? “Oligarchowie dali słowo”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-02-27

Odpowiednia ustawa wkrótce trafi do Sejmu. 

Obalenie Wiktora Janukowycza nie oznacza końca kłopotów Ukrainy. Poinformował Arsenij Jaceniuk, jeden z kandydatów na premiera, kraj jest bankrutem i potrzebuje pilnie 35 mld dolarów dla zachowania płynności. Na reakcję polskiego rządu nie trzeba było długo czekać.

– Kończymy prace nad ustawą, która pozwoli na przelanie 20 mld zł z kont OFE na rachunek ukraińskiego ministerstwa finansów – ujawnia ASZdziennikowi wysoki urzędnik w Kancelarii Premiera.

Jak tłumaczy, pieniądze będą absolutnie bezpieczne.

– W ustawie będą gwarancje zwrotu w ciągu 20-25 lat, więc praktycznie nia ma się co martwić – mówi nasze źródło. – Poza tym oligarchowie dali nam słowo honoru, że nikt na tym nie straci.

Autor: ojciec redaktor

Fot. GingerLove/sxc.hu

(c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Komentarzy 12 to “Rząd pożyczy Ukrainie 20 mld zł z kont OFE. Czy to bezpieczne? “Oligarchowie dali słowo””

 1. Adamowa said

  Informuje, ze zabralam swojemu klawiature. Przyjemnej lektury, przemyslen i zabawy.

  Adamowa

 2. Zenek said

  Kto to wie, co się dzieje z pieniędzmi państwowymi??? To są najmniej bezpieczne pieniądze na Świecie. Szary obywatel to wielki złodziej-przestępca, wystarczy że ukradnie bułkę w Biedronce…, a nawet jak nic nie ukradnie, to i tak jest potencjalnym złodziejem.

 3. Lach said

  Ukraińscy oligarchowie gwarantują? (drobnych nie posiadają?) A co to jest dla nich 25 mld zł? Niechaj wyłożą po 25 latach zwróci się.
  Aha
  Na spółkę z naszymi, nie, nie pieniędzmi, z naszymi oligarchami.

 4. adsenior said

  „Słoneczko peruwiańskie”, dlaczego tak skromnie? Skoro już zrobiłeś skok na kasę Polaków, to choć daj rezunom choć 100 mld złotych. Oni za to kupią kałach i już nie będą się musieli męczyć, wysyłając Polaków na wieczny odpoczynek, siekierami czy piłami, ale wystarczy nacisnąć spust. Boga w sercu nie masz ani zrozumienia dla „braci rezunów”!

 5. Jacek said

  Warto przeczytac (za http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11937&Itemid=47) :

  Zamach na Ukrainę, kto za tym stoi i po co?

  Wpisał: monitor-polski
  27.02.2014.

  Zamach na Ukrainę, kto za tym stoi i po co?

  http://www.monitor-polski.pl/zamach-na-ukraine-kto-za-tym-stoi-i-po-co/

  Tematu Ukrainy nie można ot tak zamknąć. Pojawiają się nowe, trzeźwe oceny sytuacji, ale także nowe dowody na to, że tzw. „Majdan” jest dziełem syjonistycznych służb USA i Izraela. W Polsce, odważne wypowiedzi Grzegorza Brauna i Stanisława Michalkiewicza powinny być szeroko komentowane, a tak nie jest, co świadczy o udziale mediów, także tych „alternatywnych” czy „opozycyjnych” w syjonistycznym spisku. Promują idee demokratycznej jedności, nie podając jednocześnie rozwiązań pokojowych, które mogły by zjednoczyć nasze narody. Co to za gadanie o Ukrainie w Europie, skoro pomiędzy obiema stronami nie ma nawet możliwości transferu pieniędzy dla obywateli, nie mówiąc o problemach wizowych, a o tym „frazesowicze demokratyczni” ani mru mru.

  Braun szczególnie zwrócił uwagę na to, że wszystkie media, począwszy od tych Adama Michnika po Adama Lipińskiego” transmitują „demokratyczne brednie”. „Nie otumaniajmy Ukraińców po to by za ćwierć wieku znaleźli się z ręką w tym samym nocniku” mówi Braun. Podobnie jest z politykami, którzy nagle stanęli po tej samej stronie!

  „To samo mówi premier odpowiedzialny za zamach smoleński i współuczestnik tej zbrodni stanu, a z drugiej strony lider opozycji, który stracił tam brata i urządzają nawzajem festiwal wzajemnej celebracji. W tym momencie ja się naprawdę boję”. I my też powinniśmy się bać.

  Braun cały czas straszy, ale nie bez powodu: „demokratyczna integracja Ukrainy wokół swojej idei narodowej, prędzej czy później dojdzie do wojny pomiędzy naszymi państwami, co jest tak bardzo na rękę zarówno Rosji , Niemcom jak i Waszyngtonowi z Tel Awiwem jeśli będzie tam gdzie dzisiaj jest”. Ukraina jest wciągana w to samo bagno, w którym tkwi Polska, co gorzej, istnieją próby skonfliktowania naszych narodów na gruncie np. sporu o Lwów.

  Braun podkreślił fakt, że obecnie odbywają się gwałtowne próby tworzenia żydo-masońskiego Rządu Światowego, czego dowodem jest m.in. wystąpienie Szymona Peresa, dostępne na razie tylko w języku rosyjskim. Oczywiście i my, znamy podobne apele polskiego wielbiciela Światowego Sojuza, Lecha Wałęsy. A przecież do niedawna tych, którzy o tym otwarcie mówili określano oszołomami…

  Wg Brauna, „nie może być rozwiązania pomyślnego w paradygmacie nacjonalistycznym, budowania kordonu spychającego Rosję do Barbarii cywilizacji”. Można się natomiast zgodzić z nieco utopijnym obecnie planem integracji w imperium europejskich chrześcijan (Jagiellońskiej Europy), ale tylko na warunkach Orędzia Fatimskiego z 1917 roku. Inną opcją jest kondominium niemiecko – rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym (czyt. Judeopolonia). Ciekawą propozycją Brauna jest podniesienia Polskiej Korony, na wzór tego co zrobili Węgrzy.

  Stanisław Michalkiewicz z kolei już ponad 3 tygodnie temu zwracał uwagę na to, że takie demonstracje jak na Ukrainie są finansowane z kieszeni oligarchów, o czym nasze media głównego nurtu oczywiście nawet słówkiem nie wspominają.

  Obecnie mamy już bardziej szczegółowe informacje n.t. tego kto stoi za Majdanem. Jak podaje Daryl Bradford Smith w French Connection, na podstawie publikacji Vladimira Borisova z 2005 roku, już na początku lat 90-tych, poprzez prywatyzację, cały sektor ekonomiczny oraz media na Ukrainie zostały przejęte przez żydowskich bankierów (podobnie jak w Polsce).

  W 2003 roku Dyrektor Instytutu Badań Kulturowych i Etnograficznych, Vasyl Yaremenko, ostrzegał Ukraińców, że „wszystkie media są w rękach żydów” i cała wiedza czerpana z tychże mediów jest „produktem żydowskiej ideologii” (a jak jest u nas?!). Poparł to swoimi badaniami wszystkich nadawców telewizyjnych. Przewija się tam kilka nazwisk Viktor Medvedchuk, Gregory Surkis, Viktor Pinchuk. Podobnie jest z gazetami! (a jak jest w Polsce?), tu dochodzą inni żydowscy oligarchowie: Rabinovich-Katsman, Jed Sandes czy cała tzw. Grupa Doniecka – koalicja żydowsko – rosyjskich oligarchów.

  Żydzi są właścicielami niemal wszystkich sektorów przemysłu. 90% banków, 158 posłów w 400 osobowym ukraińskim parlamencie to są tego samego pochodzenia. Przeciętny Ukrainiec pyta się – czy to jest normalne?

  Na skutek publikacji artykułu prof. Vasyla Yaremenko, największa ukraińska gazeta o nakładzie 500,000, Sel’skie Vesti, została zamknięta wyrokiem sądu po zaskarżeniu przez Kongres Żydowski Ukrainy. Antysjonistyczny żyd Eduard Hodos bronił prof. Yaremenko, a jako dowodów użył źródeł z żydowskich publikacji z Talmudem włącznie. Demaskatorski artykuł Hodosa wymazano z sieci, można go jednak jeszcze ściągnąć z Archiwum Internetu: http://web.archive.org/web/20050310165024/oag.ru/views/love.html

  W artykule Hodos ostrzegł żydów, że konfrontacja z Ukraińcami może się źle dla nich skończyć, jak było w przeszłości, na co podał konkretne dowody (np. pogrom 100,000 żydów dokonany przez Chmielnickiego).

  Relacje ukraińsko-żydowskie od wieków są bardzo skomplikowane. Należy nadmienić, że głód w 1933 roku zorganizowali właśnie żydzi, którzy stanowili 99% tajnej policji Stalina. A wtedy z głodu na Ukrainie nie zmarł ani jeden żyd!

  Nie będziemy tu rozwijać tematu, kim są oligarchowie i jakich mają popleczników (Rotszyldzi), warto jednak wspomnieć skąd bierze się wzmożony antysemityzm na Ukrainie i czym może grozić.

  Po tym wstępie, nie można zlekceważyć artykułu, który ukazał się w anglojęzycznym portalu Russia Today (Rosja Dzisiaj): ‚I’ll be fighting Jews and Russians till I die’: Ukrainian right-wing militants aiming for power (Będę walczył z żydami i Rosjanami na śmierć i życie: ukraiński bojownik prawicowy chce władzy”).

  Aleksandr Muzychko (Muzyczko) z kałasznikowem na ramieniu, publicznie odgrażał się, że będzie strzelał bez drgnięcia ręki do Berkutu, że jego ludzie zaczną „zdobywać wozy opancerzone” i szybko „Kijów znajdzie się w ich rękach”, gdyż wiedzą jak je obsługiwać. Muzychko, faktycznie ma doświadczenie, gdyż w 1994 roku brał udział po stronie Czeczenii jako Sashko Bilyi w wojnie z Rosjanami, osobiście niszcząc 6 wozów opancerzonych. Potem siedział w ukraińskim więzieniu za „gangsteryzm”, ale widocznie to tylko go wzmocniło. Sam uważał siebie za więźnia politycznego. W 2007 roku Muzychko przysiągł walczyć z komunistami, żydami i Rosjanami, dopóty, „dopóki krew mu płynie w żyłach”.

  Muzychko, to mały pikuś w porównaniu do podobnego do Hitlera szefa czwartej co do wielkości partii Ukrainy, Svoboda, Oleha Tyahnyboka. W dość skrupulatnej analizie prof. Michael Chossudovsky z Global Research, zwuażył, że Svoboda jest partią neo-nazistowską, a taka przecież nie może być wspierana przez administrację Waszyngtonu, a jednak jest. Symbolika, ideologia, a co najgorsze sposoby działania, przypominają koszmar sprzed 80 lat. A tymczasem marszałek ukraińskiego parlamentu, Oleksandr Turchynov, oświadczył wprost, że Svoboda ma być bazą integracyjną dla nowego, nacjonalistycznego rządu.

  Niezależnie od tego kto za nimi obecnie stoi, ukraińscy nacjonaliści, tak promowani przez syjonistyczne media, prędzej czy później muszą wywinąć więc kozła ich tymczasowym promotorom. Nikła jest bowiem szansa, że uda się to samo co z Hitlerem, że zostaną wykorzystani do realizacji planów podboju Europy, z niewygodnymi katolickimi Polakami na czele.

  Sponsorowanie nacjonalistów przez oligarchów żydowskich na pewno ma swój cel – oni zawsze kreowali konflikt dwóch stron, by na nim zyskać, ale tym razem raczej się przeliczyli. Dzięki internetowi świadomość ludzi jest już inna, monopol syjonistycznych żydów na media został zachwiany i ludzie jak Muzychko nie dadzą się nabrać na czcze gadanie o raju w Unii Europejskiej. Nie można jednak unikać tego tematu, gdyż ryzyko konfliktu jest jednak zbyt duże.

  Jednak najbardziej dla mnie szokujące jest publiczne wystąpienie Michaiła Gorbaczowa, który wprost powiedział by ”usunąć tych wszystkich doradców z USA i UE!”. Zanim doszło do jakichkolwiek demokratycznych wyborów, Unia Europejska już teraz oferuje „pomoc” finansową w wysokości 20 mld euro. Wysyła tam swoich „ekspertów” by doradzali kto ma się znaleźć na jakiej pozycji w państwie. Nawet Gorbaczow jest oburzony na to w jaki sposób „zachód” manipuluje sytuacją na Ukrainie:
  „To co się tam dzieje jest skandaliczne. Powinno się usunąć tych wszystkich „doradców” z UA i UE. To ludzie powinni zadecydować za siebie. Rekomendowanie kogokolwiek jest nie do zaakceptowania. Nie można tam wysyłać bandytów, wszystkie strony powinny negocjować, czy ma to być miesiąc czy pół roku – na pewno dojdą do porozumienia.”

  Materiały:

  Wideo: Grzegorz Braun o sytuacji na Ukrainie – wypowiedź 21.02.2014

  Orędzie fatimskie

  Lech Wałęsa w USA: stwórzmy światowy rząd

  Wideo: Michalkiewicz o wydarzeniach na Ukrainie: A kto za to płaci?

  Rothschild plays behind the scenes in Ukraine

  Washington’s Hegemonic Ambitions in Ukraine: Sleepwalking Again into A Destructive Conflict

  New era for Ukraine as president flees

  Russia recalls Kiev ambassador for talks

  RT: ‚I’ll be fighting Jews and Russians till I die’: Ukrainian right-wing militants aiming for power

  There are No Neo-Nazis in Ukraine. And the Obama Administration does not support Fascists

  French Connection: Who controls the Ukraine?

  ‚I’ll be fighting Jews and Russians till I die’: Ukrainian right-wing militants aiming for power

  In Ukraine protests, young Jews are marching with ultranationalists

  Wideo – Press TV: WTF WARZONE UKRAINE : Israeli army personnel taking part in anti-govt protests !!

  Wideo: Gorbachev: Bulldoze EU & US aides from Ukraine and let the people decide

  Соратник Януковича: Застрелить протестующего мог профессиональный наемник одной из стран НАТО

 6. Najpierw w Polsce Zydzi polscy w osobach Michnikow , Mazowieckich , Kuroniow ,Geremkow i Balcerowiczow i tym podobnych zrobili rewolucje tzw Solidarnosciowa ze teraz Polska jes dziadem . I teraz wyprobowany system wprowadzili na Ukraine podburzyc ciemnote pokazac Wille i zrobic Zyda Arszenija Jacyniuka Premierem . OT Ukrancy daliscie sie nabrac . My w Polsce 25 lat temu o tym zesmy nie wiedzieli ale teraz wiemy i Was ostrzegamy . Nie dajcie sobie robic wody z mozgu. My zesmy nie mieli przykladu . Wy macie i powinnyscie wyciagnac wnioski . A UPa to tylko przykrywka.
  Good lack bracia slowianscy.

  ————————————————–

  Proszę nie używac nicka „lolek”. Posluguje sie nim od dawna inny uzytkownik naszego forum.
  Pozdrawiam,
  Admin

 7. Zbych said

  Tak jest ,zgadza sie kolega Wegier mi potwierdzil ze prawdziwe nazwisko lidera UPOwcow jest Arszenij Jacyniuk pochodzi z Zydowskiej rodziny . treza juz wiemy dlaczego tak zawziecie zabijano polakow chrzescijan . A Ciemnote zawsze mozna podjudzic .

 8. Lubomir said

  Jak się genetycznie nienawidzi Polski, Polaków i polskości, to każdy sposób niszczenia tego wszystkiego jest dobry. To przecież Ukraińcy mieli ratować Polskę a nie odwrotnie. To przecież Stocznia Gdańska miała być wyprowadzona na prostą, przez ukraiński kapitał. Dziwny zbieg okoliczności. Same nietrafione decyzje.

 9. Alina said

  Organy ścigania Ukrainy ustaliły zleceniodawców zabójstwa aktywistów Euromajdanu, a także określiły schematy i źródła finansowania eskalacji konfrontacji ulicznej, zmierzającej do obalenia rządu przemocą. O tym, pod warunkiem zachowania anonimowości, poinformował informator ze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy .

  http://www.ekspedyt.org/halina-spasowska/2014/02/22/22603_cennik-za-uslugi-na-kijowskim-majdanie.html

 10. adsenior said

  Uroczyste przejęcie władzy Prokuratora Generalnego w Kijowie, przez demokratę z Majdanu:

 11. Analityk said

  @Jacek #5

  Cytat
  (…)
  In Ukraine protests, young Jews are marching with ultranationalists
  (…)

  No proszę, żydki maszerują z ukraińskimi utranacjonalistami. Oni wiedzą gdzie ich interes. Idea: wspierać banderowców, później stanąc na ich czele i poprowadzić przeciw niezadowolonym Polakom z rządów żydowskich pachołków w Polsce wysługujących się UE.
  Boję się o moich rodaków Polaków w Polsce – sprawdzają się słowa Michnika, że oni Żydzi wywołają konflikt ukraińsko-polski jeśli będą mieć w tym interes.

 12. Analityk said

  @Adsenior

  Ten demokrata z Majdanu to Aleksandr Muzychko. W Polsce takich nie ma. Większość to schlebiające Tuska i Palikota za miskę soczewicy d.u.pki.

  Cytat z http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11937&Itemid=47
  (…)
  Aleksandr Muzychko (Muzyczko) z kałasznikowem na ramieniu, publicznie odgrażał się, że będzie strzelał bez drgnięcia ręki do Berkutu, że jego ludzie zaczną „zdobywać wozy opancerzone” i szybko „Kijów znajdzie się w ich rękach”, gdyż wiedzą jak je obsługiwać. Muzychko, faktycznie ma doświadczenie, gdyż w 1994 roku brał udział po stronie Czeczenii jako Sashko Bilyi w wojnie z Rosjanami, osobiście niszcząc 6 wozów opancerzonych. Potem siedział w ukraińskim więzieniu za „gangsteryzm”, ale widocznie to tylko go wzmocniło. Sam uważał siebie za więźnia politycznego. W 2007 roku Muzychko przysiągł walczyć z komunistami, żydami i Rosjanami, dopóty, „dopóki krew mu płynie w żyłach”.
  (…)

  Mam nadzieję, że prawi Ukraińcy wszelkich złodziejskich oligarchów upasinych na złodziejstwie narodu ukraińskiego puszczą z przysłowiowymi torbami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: