Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prowokacja policji we Wrocławiu. Zakłóciła uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-03-03

Prowokacja policji we Wrocławiu. Zakłóciła uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych - niezalezna.pl

23 osoby zostały bezprawnie zatrzymanych podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. Powodem było odpalenie rac pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego. Było ono… zgłoszone w programie uroczystości i uzgodnione z władzami miasta.

Jak zapewniali organizatorów przedstawiciele władz miasta, policja miała być poinformowana o tym, że odpalenie rac jest częścią programu zgromadzenia i ma na celu uczczenie tych, którzy ginęli w walce o wolną Polskę. 

Kliknij poniżej i obejrzyj film Roberta Krauza:

Przypomnijmy, że po proteście na Uniwersytecie Wrocławskim przeciwko wizycie stalinowca Zygmunta Baumana, byłego funkcjonariusza zbrodniczego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego mordującego Żołnierzy Wyklętych, pogróżki pod adresem kibiców Śląska Wrocław wygłaszał sam premier Donald Tusk.„Będziemy starali się wraz z MSW, ale także z innymi instytucjami państwa niezwykle twardo egzekwować prawo szczególnie wobec tak zorganizowanych grup, bo dzisiaj one mogą się wydawać jeszcze mało groźne, chociaż ja uważam, że to jest wstęp do poważnego nieszczęścia” – stwierdził.

W sobotnim marszu we Wrocławiu wzięło udział tysiące osób.

– W tym roku było wyjątkowo uroczyście. Większość marszu stanowili młodzi ludzie, znaczna część z nich to kibice. Wiele ludzi przyszło z dziećmi albo z rodzinami, byli też ludzie w średnim wieku i starsi. W momencie w którym kibice odpalali race przy pomniku Pileckiego, cały marsz znajdował się po drugiej stronie fosy. W tym roku częścią marszu były inscenizacje – jedną z nich była ta z racami przy pomniku Pileckiego. Ludzie uczestniczący w marszu patrzyli się na odpalone race z daleka. Nikomu nic nie groziło – mówi Damian Wittchen.

– To święto wynika z naturalnej patriotycznej potrzeby. Tu nie chodzi jedynie o pamięć, ale o poczucie dumy z własnej przeszłości, z bohaterskich postaw tych, którzy po 1945 r, ginęli w stalinowskich kazamatach, poczucia że jesteśmy z rodu takich jak oni, jak bezkompromisowi Żołnierze Niezłomni. Od sześciu lat, mimo nieprzychylnych głosów wiodących mediów do tego typu wydarzeń, taka forma pokazania na zewnątrz dumy i radości z naszej prawdziwej historii się rozwija i będzie rozwijać się dalej – mówi Domika Arendt Witchen z Inicjatywy Historycznej.

Tymczasem  w sobotę rano podczas oficjalnych obchodów prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza powitały okrzyki „Gdzie masz Baumana?!”.

Zdaniem prawnika Jacka Bąbki, prezesa Fundacji Badań nad Prawem, takie naciski jak wypowiedź premiera, mogą prowokować policjantów do bezprawnych działań. – Taka nadgorliwość mogła mieć związek z tym, że mieli w pamięci te słowa. Bo zator informacyjny pomiędzy władzami miasta, która wie o racach i policją wygląda bardzo dziwnie – mówi. Telefon rzecznika dolnośląskiej policji, którego chcieliśmy zapytać o sprawę, milczy.

– Zatrzymanie kibiców jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, ponieważ  wszystko, także odpalenie rac było uzgodnione w urzędzie. To, co sie stało przypomina mi sytuację, kiedy to w czasach komunistycznej Polski, patrioci byli szykanowani. Dzisiaj polska policja próbuje zniszczyć tych, którzy walczą o pamięć bohaterów naszej Ojczyzny – mówi Kalif, 24 letni student, kibic WKS ŚLĄSK.

 Podejrzewam że to odwet Dudkiewicza za okrzyki kibiców podczas uroczystości na cmentarzu –  mówi uczestnicząca w uroczystościach wrocławianka

Wieczorem, po marszu zatrzymani kibice zostali przewiezieni na Komisariat Policji Wrocław Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej, gdzie usłyszeli zarzuty z kodeksu wykroczeń. Po północy wszyscy kibice zostali wypuszczeni.

Komentarzy 13 to “Prowokacja policji we Wrocławiu. Zakłóciła uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych”

 1. victor said

  Niby czego sie spodziewac – po wladzach okupacyjnij…zawsze beda za a nawet przeciw – (l. bolek)

 2. Kapsel said

  Mechanizmy i cele wciąż takie same……

  Prowokacja

  1. «podstępne działanie mające na celu nakłonienie kogoś do określonego postępowania, zwykle szkodliwego dla niego i osób z nim związanych»
  2. «podstępna działalność tajnych agentów udających członków jakiejś organizacji, działających na jej szkodę»
  3. «działanie lub jego efekt mające na celu zaszokowanie kogoś, wywołanie w kimś jakichś emocji lub niekontrolowanych zachowań»
  4. «nakłanianie jakiejś osoby do popełnienia przestępstwa w celu doprowadzenia do wszczęcia przeciwko niej postępowania karnego»

  http://sjp.pwn.pl/slownik/2509134/prowokacja

  Na podstawie książki „Oni rządzą światem” Jim’a Marrs’a

  Prowokacje wojenne Stanów Zjednoczonych w XX wieku

  „Wojna jest wymuszeniem. […] Wojna jest w dużej mierze sprawą pieniędzy. Bankierzy pożyczają pieniądze obcym krajom, a kiedy te nie są w stanie spłacić pożyczek, prezydent posyła piechotę morską, żeby je odzyskała”. – Generał major piechoty morskiej Smedley D. Butler (1881-194)

  Autorzy piszący o konspiracji od dawna oskarżają członków tajnych stowarzyszeń o wykorzystywanie władzy i wpływów do rozpalania ognisk i wojny. Oskarża się ich m. in. o wywołanie zimnej wojny, obu wojen światowych, rewolucji amerykańskiej, rosyjskiej i francuskiej. W tym artykule skupimy się na konflikcie w Wietnamie, Zatoce Perskiej, Korei oraz I i II wojnie światowej. Wiele osób twierdzi, że ślady prowadzą prosto do tajnych stowarzyszeń z przeszłości. Wnikliwe badania historyczne pozwalają rzeczywiście odkryć liczne i wymowne ślady tajnych organizacji w dziejach wojen. Ze wszelkich rodzajów działalności ludzkiej wojna stwarza największe możliwości osiągnięcia zysków. Poza tym istnieją jeszcze głębsze uzasadnienia wojen, takie jak potrzeba odciągnięcia uwagi społeczeństwa od wewnętrznych trudności oraz tajnych planów władców. „Amerykański kapitalizm potrzebował międzynarodowej rywalizacji (i od czasu do czasu wojny), aby stworzyć poczucie sztucznej wspólnoty interesów bogatych i biednych” – pisze profesor historii Howard Zinn.

  http://www.paranormalne.pl/tutorials/article/713-prowokacje-wojenne-stanow-zjednoczonych-w-xx-wieku/

 3. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  Jeżeli część rządzących nadal uważa tych BOHATERÓW za bandytów to jest jak jest.

 4. basia said

  Wielcy Polacy krew przelewali i życie oddawali za Ojczyznę.A dzisiejsze łachmany typu prezydent Wrocławia i.t.p kreatury uważają się za bohaterów,a przecież to zdrajcy i sługusy rozwiedki.Plugastwo!!!

 5. STOP said

  Nie można wspominać Żołnierzy wyklętych bo drażni to żydowskich bandytów, którzy ich mordowali. Bo one chcą zawsze być bidne i sholokauszczone. Ale idzie Mesjasz Goi i ich uspokoi.
  Są jeszcze lepsze jaja. Słyszałem, że jak dzieciak w szkole napisze „obrzydliwość” przez samo „ż”, to idzie do poprawczaka a jego rodzice muszą za karę sprzątać synagogę.

 6. Analityk said

  @Basia

  Dla mnie to nic zaskakującego. Zbyt dużo żydobolszewi, komuchów i wszelkiego lewactwa jest w resortach siłowych w Polsce. Oni zawsze mieli gęby pełne frazesów o pokoju i służenia interesom ludu pracującego miast i wsi, a rzeczywistym celem było zawsze okradanie tego ludu (Polaków) i poniewieranie Nim. Oni nienawidzą Polaków i zawsze dokonają jakiejś prowokacji aby upokorzyć Naród Polskii pokazać kto rządzi w Polsce. Im bardziej zaszkodzą Polakom i ich upokorzą tym większa czują satysfakcję – tak sie dowartościowują jacy to oni wspaniali i nikt im „nie podskoczy” nawet gdy łamią prawo.

  W Polsce prawo wykreowane przez nich – Hitler i Stalin też tworzyli prawo – służy wyłącznie ich interesom i czyni ich bezkarnymi. Dzieje sie tak dlatego, że mają broń, której pozbawili Polaków w imię zapewnienia SPOKOJU mając na myśli wyłącznie swój spokój i bezpieczeństwo przy jednoczesnym pomiataniu wszystkich innych.
  Ich trzeba WSZYSTKICH usunąc ze stanowisk decyzyjnych w Polsce inaczej wkrótce zabrobią mówić Polakom po polsku.

 7. Dziadzius said

  To jest wynik wielkiegio i karygodnego błędu jaki Solidarność zostawiła po sobie bo jak się stodoły nie oczysci to łajno zawsze śmierdzieć będzie –….I właśnie to są tego błędu wyniki.
  LUSTRACJA, choć już może za póżno, jest jedyne lekarstwo na te wrzody.

 8. Lubomir said

  Re: Basia. Poza razwiedką, czyli jak to rozumiem GRU i podobnymi, istnieje w Wolnym Świecie jeszcze m.in. Mossad i BND. Ci też posługują się policyjnymi prowokatorami typu różnych Bolków itp. Taki agenturalny życiorys ma m.in. enerdowska parzykawa – Merkel.

 9. aga said

 10. Lubomir said

  Nie dajmy zapędzić się do wojen polsko-polskich o historię. Po finansowym zapętleniu się, to może być następna forma pata. I o to chodzi najwyraźniej szykującym się do skoku na Wrocław i Ziemie Odzyskane – Niemcom. Według niemieckiego scenariusza Polak ma ziać niekończącą się nienawiścią do Polaka. Przebaczać należy wyłącznie Niemcom i jednać należy się wyłącznie z Niemcami.

 11. aga said

  Nie ma wojny polsko-polskiej ; tę konfabuluja Merdia.postkomunistyczne. Jest wojna Polaków z antypolakami. I nie wojna o historię ale o prawdę.
  Prawa was wyzwoli, nie zgadza się pan z tym?
  Poza tym jakby nie było marne ale jednak od Niemców przeprosiny usłyszeliśmy.Czego nie można powiedzieć o azjatach z Rosji czy tez u-kraja…
  Pomników hitlerowi ani nie stawiają jak ukraińcy banderze i spółce anie nie konserwują jak Rosjanie Lenina czy inn.budowniczym komunizmu..
  Ja narazie widzę wciąż głodnych Rosjan szykujących się do skoku a nie wymierającym demograficznie z powodu wygodnictw i dobrobytu Niemców…

 12. Mateusz said

  Fotorelacja z Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu:
  http://wopozycji.pl/spoleczenstwo/75-narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych-we-wroclawiu-fotorelacja

 13. ZWALCZANIE polskości we Wrocławiu zapoczatkował Bogdan Zdrojewski said

  Obecny „wieczny prezydent” Wrocławia od 2002 roku, polski obywatel, ŻYDOWSKIEJ narodowości Rafał Dutkiewicz jest takim „resertowym dzieckiem” żydo-postkomuny stalinowskiej NKWD za czasów PRL-u.

  Dutkiewicz jest wyjątkowym POLONOFOBEM, a wiekszośc najważniejszych urzędników w Ratuszu Wrocławskim, łącznie z obecnym komendantem policji we Wrocławiu to żydo-post-komunistyczna klika wylansowana przez „żydowskich desydentów” z tzw. „komitetu obrony robotników” oraz lobby żydo-komuny grasującej w III RP od 1990 roku.

  To przecież nie kto inny jak MUTACJA, obecni potomkowie żydo-stalinowskich katów zatrudnieni w urzedach miasta, ratusza Wrocłowia na czele z R.Dudkiewiczem zaprosili kilka miesięcy temu do Wrocławia ZBRODNIARZA NKWD bezkarnego żydo-komuniste Zygmunta Baumana z Izraela do „wykładowania” czyli ZAKŁAMYWANIA historii i OSZUKIWANIA polskiej młodzieży na Uniwersytecie Wrocławskim, co doprowadziło do strasznego SKANDALU we Wrocławiu na jesieni 2013 roku.

  Tradycje PRZESLADOWANIA etnicznych Polaków we Wrocławiu zaczeły się od momentu, gdy RENEGAT, polonofob Bogdan Zdrojewski został prezydentem Wrocławia w 1990 roku, najprawdopodobniej po sfałszowaniu wyborów na którym to stanowisku utrzymywał się aż do 2001 roku.
  Za jego kadencji skrzyknięty element anty-polski, mniejszości żydowskiej, niemieckiej i ukrańskiej zaczeli otwarcie szydzic z polskości we Wrocławiu.
  To właśnie za czasów urzędowania żydo-masońskiego RENEGATA Bogdana Zdrojewskiego – byłego prezydenta Wracłowia zaczeły się mnożyc napaści na etnicznych Polaków we Wrocławiu i na Śląsku.

  Żyd z polskim obywatelstwem Bogdan Zdrojewski, obecnie w funkcji przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o ZGROZO!!! … WYLANSOWAŁ na „autorytet moralny” w III RP żydo-stalinowskiego zbrodniarza Baumana po przez przyznanie temu zbrodniarzowi Baumanowi „Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czyli NAJWYŻSZEGO odznaczenia III RP w resorcie kultury.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: