Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

UE ostro: Rosyjska armia zagraża populacji jelenia krymskiego. Świat nie może milczeć

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-03-03

Bruksela postawiła się Putinowi.

Wielu ekspertów krytykowało Unię Europejską za pasywną postawę w sprawie faktycznej agresji Rosji na Półwysep Krymski. Na nieszczęście dla Władimira Putina, to już jednak przeszłość.

– Do tej pory nie zamierzaliśmy angażować się w tę terytorialną dysputę poza granicami Unii, aleteraz nie możemy milczeć – napisali we wspólnym oświadczeniu przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej Herman van Rompuy i Jose Manuel Barroso.

Sytuację – tłumaczą liderzy – zmieniły najnowsze, alarmujące dane wywiadowcze od służb kilku krajów Unii.

– Wynika z nich, że postępujące rozmieszczenie wojsk rosyjskich zagraża populacji niezwykle cennego jelenia krymskiego – ostrzegają Barroso i van Rompuy. – Prezydent Putin musi powstrzymać to szaleństwo, którego skutków dla różnorodności ekologicznej kontynentu nic już nie odwróci.

Na apelach się jednak nie kończy. – Unia rezerwuje sobie prawo do zastosowania wszelkich dostępnych środków w celu zapewnienia normalizacji i ochrony elementów ekosystemu na Półwyspie.

Jak zwracają uwagę zachodnie media, to najmocniejsze wystąpienie Unii od czasu obrony szakala złocistego zagrożenego przez wojnę domową w Syrii.

Autor: ojciec redaktor

Fot. Picture by Traroth/FreeDocumentation/Wikimedia Commons

 

(c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone

Komentarzy 30 to “UE ostro: Rosyjska armia zagraża populacji jelenia krymskiego. Świat nie może milczeć”

 1. Subiekt L. z "Lalki" B. Prusa dawnej Adam said

  Brawo, brawo, brawo !!!
  Przez ekologów Władimir Władimirowicz doprowadził do upadku Związku Radzieckiego, co ja piszę wielkiej Rosji.

 2. basia said

  Wszędzie jeleni szukają…………….eh!

 3. STOP said

  Nie tylko jelenie cierpią. Jak żołnierze rosyjscy sikają to krzaki żółkną i zwiększa się wilgotność na Krymie i przez to postępuje zwiększone ocieplenie klimatu. Trzeba to koniecznie donieść do Kapusty Brukselki. Może w jej środku, czyli głąbie, pojmą o co chodzi. Może? Bo choć on jest taki malutki, ale złośliwy i uparty jak cholera. I może niechcący pomóc jak się pomyli.

  Oj wy żydy
  Oj wy żydy
  Wszędzie narobicie bidy…
  Ale idzie Mesjasz Goi
  I was uspokoi !!!

 4. victor said

  Chodza sluchy, ze prezes Kaczynski ma gdzies poleciec…w kuluarch sie mowi, ze POPiS – robi skladne na paliwo dla prezesa…Palikot sie wacha co do skladki, ale ponoc do negacjaci z Palikotem przystopil prezes z Tuskiem…i
  jak donosi niezalezna.pl – negocjacje zkoncza sie sukcesem.

 5. doris said

  Do Adama Subiektywnego

  O to chodzi! Masz się śmiać 🙂

 6. Dziadzius said

  Przysłowie mówi :- „Jak chcesz psa uderzyć to i kija znajdziesz” i widać że „juwee” szukało kija i znalazło źdźbelko ale i tym trzeba Putina straszyc no i co ważniejsze KTOS chce znów na wojnie zrobić dollara

 7. adsenior said

  No co się dziwić, że wielkie szlachetne zwierzę wymaga ochrony przez mocarstwa światowe? Wystarczy sobie przypomnieć, jak to Polska, nie zezwoliła na budowę obwodnicy, która chroniła by zdrowie i życie ludzi, gdyż zagrożona była egzystencja traszki z Rospudy! Brawo, i jeszcze raz brawo, za akcję w obronie jelenia krymskiego!

 8. aga said

 9. Putin przeciwstawil sie syjonistycznej Mafii pod nazwa MASONERIA.

 10. Kapsel said

  a propos Masonerii

  Masoneria obecna w Polsce – ks. Andrzej Zwoliński

 11. Kapsel said

  Oświadczenia Kongregacji Doktryny Wiary

  w sprawie masonerii za pontyfikatu Jana Pawła II

  Deklaracja z dnia 17 lutego 1983 r.

  W dniu 19 lipca 1974 roku przesłała niniejsza Kongregacja niektórym Konferencjom episkopalnym list zastrzeżony na temat interpretacji kanonu 2335 Prawa Kanonicznego, który to kanon zabrania katolikom pod sankcją ekskomuniki zapisywania się do organizacji masońskich i do im podobnych stowarzyszeń. Ponieważ wspomniany list, przeniknąwszy do opinii publicznej dał powód do błędnych i tendencyjnych interpretacji, przeto Kongregacja Doktryny Wiary (KDW) nie przesądzając ewentualnych dyspozycji nowego Kodeksu, potwierdza i precyzuje następujące dane:

  1. Dotychczasowa praktyka dyscyplinarna Prawu Kanonicznego nie została w niczym zmodyfikowana i obowiązuje w całej pełni.

  2. Nie została więc skasowana ani ekskomunika, ani inne przewidziane kary.

  3. Co do wspomnianego listu zaś i co do zagadnienia, jak należy interpretować wymieniony w nim kanon, było zamiarem KDW przypomnienie ogólnych zasad interpretacyjnych prawa karnego, według których poszczególne przypadki osobiste mogą być pozostawione osądowi odnośnych Ordynariuszy. Nie było zaś zamiarem KDW upoważnianie Konferencji Episkopatów do publicznego wygłaszania orzeczeń o charakterze powszechnie obowiązującym na temat istoty organizacji masońskich, któreby mogły spowodować utrącanie powyższych norm.

  Deklaracja z dnia 26 listopada 1983 r.

  Stawiano pytanie, czy ocena Kościoła odnośnie do stowarzyszeń masońskich zmieniła się na skutek faktu, iż nowy Kodeks Prawa Kanonicznego nie wymienia wolnomularstwa w sposób wyraźny jak poprzedni.

  Niniejsza Kongregacja jest w stanie odpowiedzieć na to, iż okoliczność ta jest spowodowana kryterium redakcyjnym takim samym, jak dla innych zrzeszeń, które podobnie nie zostały wymienione, ponieważ włączone są do szerszych kategorii.

  Negatywna ocena Kościoła o wolnomularskich zrzeszeniach pozostanie więc niezmieniona, ponieważ ich zasady były zawsze uważane za nie do pogodzenia z nauką Kościoła i dlatego też przystąpienie do nich pozostanie nadal zabronione. Wierni, którzy należą do wolnomularskich zrzeszeń, znajdują się więc w stanie ciężkiego grzechu i nie mogą przyjmować Komunii Świętej.

  Lokalne autorytety kościelne nie mają prawa wypowiadać się na temat istoty wolnomularskich zrzeszeń w sposób, który mógłby umniejszyć to co powyżej ustalono w zgodności i intencją deklaracji tejże Kongregacji z dnia 17 lutego 1981 roku.

  Papież Jan Paweł II potwierdził niniejszą deklarację, uchwaloną na zwyczajnym posiedzeniu Kongregacji i zalecił jej opublikowanie w czasie audiencji udzielonej podpisującemu ją, kardynałowi Prefektowi.

  Rzym, w siedzibie Kongregacji Nauki Wiary, 26 listopada 1983 roku.

  (-) Kardynał Joseph Ratzinger

  Prefekt

  (-) Arcybiskup Jerome Hamer O. P.

  Sekretarz

  Kodeks Prawa Kanonicznego

  (wszedł w życie 27 listopada 1983 r.)

  Kanon 1374 – Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi (quae contra Ecclesiam machinatur), powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem.

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/dekret.html

 12. aga said

  ad.9
  Co nie przeszkadzało ks. Natankowi mówic w innym kazaniu o tym,że Putin w masońskim fartuszku odprawia swoje rytuały w podziemiach Kremla. Ech, tak to sie dzieje jak ksiądz lamie ślub posłuszeństwa.Ksiądz zmierza w kierunku schizmatyków spod znaku ML.
  Zatem zwracam uwagę,że podobne brednie o tym jakoby Putin ( żeby było weselej jeden z największych syjonistów ) przeciwstawił się syjonistom z zachodu , propagują nie tylko agenci Moskwy ale i lefebryści/sedecy.
  A to nasuwa się podejrzenie ,że nie tyko pederastów na zachodzie Putin dofinansowuje podobnie jak onegdaj Breżniew dzieci kwiaty 🙂 ale i sekty dzielące Kosciół , co tylko potwierdza moja definicję agentury.

  1. Co ,ktorzy atakuj a Kościół zarowno otwarcie jak i przebrani w szatki „obrońcow”

  2. Ci ,którzy Kościół próbuja wykorzystac do swoich cełow polit.
  .
  Pamiętajmy,że sektę mariawitów sponsorowała carska ochrana….

  Dlatego też Putin nie odtajni nawet archiwów sprzed rewolucji bolszewickiej, bo podobnie jak Stalin uczy się od carskiej ochrany róznych sztuczek….A co by tam ludziska pokojarzyli i gierki by się skończył..

 13. aga said

  ad.9
  Oczywiście ks. Natanka nie posądzam o agenturalność ale o pogubienie się i głębokie zranienie psychiczne.

 14. aga said

  Sposób na SZATANA!

  Dla chrześcijanina właściwe i słuszne decyzje, to te, które są zanurzone w duchu posłuszeństwa.

  Ten, kto okazuje posłuszeństwo, zawsze pełni wolę Boga, nie dlatego, że polecenie władzy jest bezwzględnie zgodne z wolą Bożą, ale dlatego, że jest wolą Boga, aby okazywało się posłuszeństwo temu, kto stoi na czele wspólnoty.

  Św. Augustyn

  Największą ofiarę czyni posłuszny, gdy własną wolę cudzej woli poddaje.

  Św. Bonawentura

  Posłuszeństwo jest najkrótszą drogą, aby dotrzec do nieba.
  Św. Filip Nereusz

  Posłuszeństwo jest kompedium doskonałości całego życia.
  Św. Jan Bosko

  Jeśli pragniecie bardziej kochać Boga, pokochajcie bardziej posłuszeństwo.
  Bł. Jan XXIII

  Bądź posłuszny w milczeniu. Powsciągnij ten jęzor. Być posłusznym zawsze i wszędzie, to jakby przyjąć na siebie męczeństwo, któte czyni z ciebie męczennika bez śmierci.
  Św. Josemario Escriva

 15. Marian (przedtem, przed MAK-iem - MARS) + said

  RE: 8 – Aga

  Ale się tu porobiło!!!
  A może raczej „narobiło”
  Dziękuję Ago za trzeźwość. Jesteś jedyną osobą na tej witrynie której się nie nie pomieszało wszystko ze wszystkim (w tym – filmikowym – przykładzie Palikota z Kaczyńskim).Bo komuś, kto wydaje taką poniżej „opisaną – podpisaną” kpinę, coś co ma być karykaturą poważnego Katolickiego (i jedynego Polskiego – własnościowo) Naszego Dziennika, co ma być przy okazji – okazją do oplucia poważnego i niezwykle utalentowanego zakonnika – kapłana, komuś takiemu chyba wszystko ze wszystkim się poplątało.

  „Autor: ojciec redaktor

  Fot. Picture by Traroth/FreeDocumentation/Wikimedia Commons

  (c) ASZdziennik 2014. Wszystkie cytaty i wszystkie wydarzenia zostały zmyślone”

  Nie wstyd panu, panie Włodzimierzu zamieszczać tu takie bzdety???

  ————————————————————
  Nie

 16. Carlos said

  p.Ago prosze o dowody ze Putin to syjonista…

 17. Channa said

  @ 16

  154 w centymetrach, 153 Dymitr Miedwiejew

 18. aga said

  ad.16

  Rabin Chabadu Berl Lazar:

  „Nigdy i ani jeden władca Rosji albo ZSRR nie uczynił tak wiele dla żydów jak uczynił Władimir Władimirowicz Putin. We wszystkich dziedzinach. Bez wyjątku”
  „…teraz w Rosji liczni merowie miast, szefowie prowincji i ministrowie rządu to są żydzi. To już jest normą”.

  Proszę czytać nie tylko ruskie stronki ale n.p. zydowskie.

 19. aga said

  Dlaczego Putin jako „prześladowca żydów” zaatakował Gusinskiego i Bieriezowskiego pozwalając im na wyjazd z kraju z zagrabionym łupem a innych oligarchów żydowskich nie tknął i nie tknie?
  To zapewne pan zna:

  http://nowy-porzadek-swiata.blogspot.com/2013/05/putin-syjonista-i-mason-jako-goj.html

 20. Carlos said

  Nigdy nie wiadomo jakie linki sa wiarygodne? Bardzo mozliwe ze ma Pani racje odnosnie wspolpracy Putina z zydami. Juz Solzenicyn pisal jaki wplyw mialo zydostwo na Rosje. Dla mnie to jest proste : z jednymi sie dogadal innych pozamykal a jeszcze inni pouciekali. Bardzo chcialbym aby taki mongol -jak Go Pani nazwala- rzadzil moim krajem. Czytajac zydowskie stronki dowiedzialem sie miedzy innymi ze nasz J.P.2 byl najlepszym papiezem dla zydow ( no moze z wyjatkiem radykalow zydowskich ktorzy Go nienawidzili)

 21. aga said

  Dlaczego Putin nie zaproponuje plebiscytu? Spokojnie wygrałby nie tylko Krym ale wschodnia ukrainę. A on co robi? Pręży muskuły, marszczy brew, ba, nawet wojsko wysyła czego nie robił w przypadku Serbii czy Libii, a skończy się jak w tych w/w przypadkach; natomiast szarym zjadaczom merdiów skóra cierpnie, włos się jeży… i o to chodzi. Show must go on….

 22. Carlos said

  Trzeba wziac pod uwage ze sposob w jaki sie zachowuje jest w mentalnosci rosjan-zreszta oni lubia silnych przywodcow .Do dzisiaj nie wiem czemu odpuscil Serbie i Libie ? Moze byl wtedy za slaby( Serbia) a potem doszedl do wniosku ze wazniejsze jest przygranicze Rosji? Nie wiem ….Wiem jedno ze przy nim: Obama, Kerry,Merkel nie mowiac o Tusku, Komorowskim wyglaja jak ratlerki -troszke szczekajace.Nie jest bez wad ale -powtarzam- chcialbym miec takiego przywodce dbajacego o swoj kraj! W przypadku Krymu cokolwiek nie zrobi bedzie zle wiec moze to co zrobil jest najlepsze? Moze pokazal wszystkim ze dalej juz nie pozwoli pojsc? Najprawdopodobniej nie przekonam Pania -powiedzialem tylko swoje zdanie. Pozdrawiam…

 23. Carlos said

  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3439

 24. aga said

  ad. Carlos
  Tu nie chodzi o linki ale o fakty przytoczone w treści.Może pan zweryfikowac bez problemu i podważyć ,jeśli te ścisłe ,zażyłe związki Putina z żydami chasydzkimi i Izraelem są nieprawdziwe.

  Panie Carlos to nie zmienia istoty problemu,że 8 % żydów – komunistów podbiło dwusetmilionowy naród rosyjski do tego stopnia,że Lenin i Stalin mają w Rosji pomniki do dzisiaj i nikt nie zamierza ich strącać,pomimo,że Rosja to podobno wolny kraj.

 25. aga said

  Syjonista, żyd-komunista i socjopata nigdy nie mówi prawdy. Kolejny przykład:

  Władimir Putin powiedział, że ci, którzy atakowali milicję na Majdanie, „byli szkoleni w bazach Litwy i Polski”.

  Warto przytoczyć pełny cytat z odpowiedzi Putina na jedno z pytań dziennikarzy na konferencji prasowej 4 marca: „Niech pan sobie zobaczy, jak dobrze przygotowani byli ludzie, którzy atakowali w Kijowie. Jak wiadomo, byli oni szkoleni w bazach zagranicznych Litwy i Polski. Przygotowali ich instruktorzy, szkolili przez długi czas. Tam wszystko działa profesjonalnie, jak Specnaz”.

  Jest oczywiste, że te oskarżenia nie „wymknęły się” Putinowi przypadkiem. Prezydent Rosji doskonale wie również, że są one kłamliwe. To po prostu groźba pod adresem Litwy i Polski: „nie podskakujcie, bo możecie być następni”. Przecież w każdej chwili Rosja może zbrojnie „opanować bazy, w których szkoli się terrorystów destabilizujących sytuację w bratniej Ukrainie”.

  Trochę za bardzo przypomina to wszystko rok 1938. Hitler zażądał włączenia do Niemiec Kraju Sudeckiego, regionu Czechosłowacji, zamieszkałego głównie przez Niemców. Powoływał się na zasadę samostanowienia narodów. We wrześniu 1938 w Monachium Niemcy, Włochy, Francja i Wielka Brytania uzgodniły, że żądania niemieckie są zasadne i należy dokonać korekty granic. Nikt nawet nie pytał o zdanie Czechosłowacji. Premierzy Wielkiej Brytanii (Neville Chamberlain) i Francji (Edouard Daladier) zostali po powrocie do swych krajów powitani jak bohaterowie. „Przyniosłem wam pokój” – wołał Chamberlain. „Anglia miała wybór pomiędzy wojną i hańbą. Wybrała hańbę, a wojnę będzie miała i tak” – skomentował wtedy Winston Churchill. Pół roku po układzie monachijskim, 15 marca 1939, Wehrmacht wkroczył do Pragi. Było to pogwałcenie układu, ale Francja i Wielka Brytania nie zareagowały.

  Czy Krym można porównać z Krajem Sudeckim, a Czechosłowację z Ukrainą?

 26. Carlos said

  Uciekam jak moge od klotni z Pania. To co Pani zacytowala mowi takze syjonista McCain.Nie pamietam pisowni jego nazwiska. Znamienne jest ze w/w Solzenicyn po powrocie do Rosji kilkakrotnie spotkal sie z Putinem i oficjalnie Go poparl! Nie sadze by to byla starcza skleroza. Po aferach z kasa od amerykanow za kadencji Kwacha i Millera, po incydentach z Radiem Bialorus i wielu innych nie bylbym pewny czy nie byli szkoleni w Polsce nie wierze tez ani jednemu zdaniu wypowiedzianemu przez wszystkie ekipy od 25 lat.Odkad „wyszlismy” niby z komunizmu wszystkie ekipy ktore rzadzily przez ostatnie lata byly tak antyrosyjskie ze ..az wstyd.Nie musimy ich kochac ale inteligentna polityka polega na rozmawianiu z wszystkimi.Nie! Polska nie bedzie sie znizac do poziomu Rosjan,”my som tera baty”. Tylko ze caly swiat rozmawia,handluje targuje sie,sprzecza i szanuje Rosje- tylko nie my .Prosze mi wierzyc ,moi rodzice urodzeni we Lwowie wystarczajaco przekazali mi wiedze o Zwiazku Radzieckim zas ojciec wytlumaczyl mi dokladnie czym byl komunizm i sam sie glupio czuje broniac Putina ale -tak mi sie wydaje- Rosja sie zmienia za Jego kadencji na lepsze. Moze sie myle-coz my mozemy wiedziec o kulisach polityki?

 27. Carlos said

  Na temat podejscia Rosjan do Lenina odsylam do ksiazki Bukowskiego ” I powraca wiatr” oraz G.H.Grudzinskiego ” Inny swiat” . Mocny zbior wiedzy o kontrastach w mysleniu Rosjan.( Jesli tak mozna to ujac)

 28. aga said

  ad.27
  Znam te książki ale jak widać mamy inny ogląd.
  polecam wykopywac informacje o Putinie (sprzed rewolucji ukrain. ) na stronach jewish org, haaretz, a nawet naszych żydów pl.

 29. aga said

  W takich zbliżonych superlatywach tylko o Lechu Kaczyńskim tam pisywano …

 30. Lubomir said

  Czubek Palikot wyrasta na eksperta finansowego. Wczoraj w Sejmie RP zachęcał Polaków do przystąpienia do niemieckiej strefy euro. W czasie, kiedy wszyscy – od Grecji po Włochy i Hiszpanię, myślą intensywnie jak uwolnić się od pułapki zastawianej przez Merkel i niemieckie centrum finansowego dowodzenia we Frankfurcie nad Menem, ten umysłowy kastrat przekonuje Polaków do pakowania się w nędzę i finansową niewolę u niemieckich lichwiarzy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: