Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„My im zrobimy drugi Katyń”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-03-07

To słowa Dmitrija Jarosza -przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahniobokiem – przywódcą partii “Swoboda “

Stenogram rozmowy pomiędzy liderem ugrupowania „Swoboda” Oleg Tiahnibok i liderem ugrupowania „Prawy sektor” Dmitrij Jarosz .

Rozmowa miała miejsce w dniu 25 lutego 2014 r. w restauracji „Turgieniew” na ulicy Wielkiej Żytomirskiej 40 w Kijowie / na tej samej ulicy pod numerem 23 mieści się siedziba partii “Swoboda”/. W rozmowie poruszony jest również polski wątek.

http://wesservic.livejournal.com/851729.html

Tłumaczenie własne przytoczonej wyżej rozmowy pomiędzy Tiahnibokiem i Jaroszem w części dotyczącej Polski i Polaków :

Oleg Tiahnibok : Dobrze! Z Rosjanami i Europejczykami jasne, co myślisz o Polakach . Oni poważnie myślą o powrocie na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam są silne prapolskie nastroje. Jeśli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy , rozżaleni na nas mogą spuścić „polskiego psa”. W styczniu polski sejm oskarżył “Swobodę” / ugrupowanie Tiahniboka –przyp. własna/ o prowadzenie antypolskiej polityki.

Dmitrij Jarosz : Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazwał. Mało OUN i UPA krwi przelali ? Będą podnosić głowę, my im zrobimy drugi Katyń . Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy ani Rosjanom, ani Polakom , ani tym bardziej Żydom. Karabinów na wszystkich starczy. Mam do ciebie Oleg kolejne pytanie. Ja nie rozpuszczę Majdanu do prezydenckich wyborów. Zainstaluje kontrolę w najważniejszych ministerstwach i regionach. Będę ubezpieczał twoje działania. . W zestawieniu z możliwościami twojej „Swobody”to będzie siła. W ostatecznym etapie jeżeli „pacuki” / prawdopodobnie chodzi o Jaceniuka , Kliczkę i Tymoszenko -przyp. własna/ znowu zaczną handlować Ukrainą, my znowu podniesiemy Majdan i weźmiemy władzę. Naród już jest gotów do tego…

Oto z jakimi hasłami maszerują bojówkarze Dmitrija Jarosza – lidera “Prawego Sektora” i członkowie partii “Swoboda” na czele której stoi Oleg Tiahniobok, a sceneria przypomina marsze niemieckich faszystów.

 

Komentarzy 20 do “„My im zrobimy drugi Katyń””

 1. Kapsel said

  Opublikowano 1 mar 2014

  Mężczyzna który go okłada to jeden z liderów „Prawego Sektora” Aleksander Muzyczko (Saszko Biłyj), weteran banderowskiego oddziału „Wiking”, ochroniarz Dudajewa. Na Ukrainie kilkakrotnie sądzony za morderstwa i wyłudzanie haraczu.

  Prokurator na Ukrainie…

 2. Irzi said

  I rząd polski wspiera takich bandytów.Ale przecież oni nie inni.

 3. Kapsel said

  Opublikowano 25 lut 2014

  Видео с Ровенской областной рады. Представитель правого сектора – Сашко Билый

  Заявление представителя „Правого сектора” с автоматом в руках (Сашко Білий)

 4. @ + @ = @@ said

  # 1 i 3
  Ten Saszko BIłyj to „równy” gość z Równego. Tusk widzi w nim przyjaciela. W Polsce byłby mile widziany w gronie Platformy Obywatelskiej, SLD i Róhu Palikota, czyli Tfojego Róhu, a nawet PSL i PiS-u.

  Zaproś Saszkę Biłego do siebie na imieniny lub urodziny, postaw jemu flaszkę i spróbuj porozmawiać z nim na tematy choćby ukraińskie…

 5. Jacek said

  No i jak nazwac po-pisy, jareczkow, tuseczkow, cala zgraje majdanowcow, juszczenkowcow itd itp ?

  Widzimy jaki jest los przygotowany dla Polakow na ukrainie. Odpowiedzialnosc za ten los spada na po-pis, sld, psl. Polakami rzadza obcy agenci. Tego nie da sie ukryc ani zagadac.

  Warto przeczytac: NAPOLITANO: Putin incursion into Ukraine not surprising

  http://www.washingtontimes.com/news/2014/mar/5/napolitano-the-danger-of-poking-putin/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Commentary-TheWashingtonTimesAmericasNewspaper+%28Commentary+-+The+Washington+Times%29

 6. ruski agent said

  Widzimy, jaki jest los Polaków nie tylko na Ukrainie, ale i w południowo wschodniej Polsce, a kto wie, czy i nie w całym Kraju.

 7. Kapsel said

  Banderowcy żądają Przemyśla! Blamaż polskich politykierów popierających Majdan – St. Michalkiewicz”

 8. krakus said

  Rudy kumpel opluwa kumpla Putina,a tak nie dawno radośnie i w uściskach powierzył
  mu śledztwo smoleńskie,zapewniając go o swojej dozgonnej sympatii,zaufaniu itp.
  Ostatnie 2 tygodnie sprawiły,że „coś się porobiło” pod czaszką wiernego kumpla z wyleniałym włosem ufarbowanym.Prawdopodobnie nastąpił wylew,którego przyczyną
  mogło być wystąpienie na Majdanie prezesa watachy jako pierwszego,nadgorliwego.
  Ale się porobiło!Teraz już nie dostaniemy żadnej skrzynki czy resztek odmalowanego złomu jaki został po samolocie.Trzeba będzie zapłacić za dzierżawe terenu,a może nawet za transport do huty.Może być gorąco jak kumpel Putin w odwecie,ujawni te szepty na ucho na Westerplatte a póżniej w Smoleńsku.Ale to już nie nasz problem.

 9. zbzukowski said

  Oni obaj ( her Thuzk & Putin) grają w óżnych może „drużynach”, ale mają tego samego „trenera i pryncypała” tj. światowe kierownictwo syjonistyczne – tzw. global kahał – stąd pomimo pozorów wrogości, nie może dojść do tzw. „niekontrolowanego wycieku” szczerości ze strony Putina na temat roli her Thuzka dopóty, dopóki nie padnie taka dyspozycja – W sumie, chodzi o to, aby wywołać III wojnę światową i najlepiej, aby bili się midzy sobą słowiańskie Narody, bo tylko one oprócz Chin, Korei Północnej i Iranu, stanowią tzw. „problem do rozwiązania” ,zanim nie będzie mogło plemię żmijowe ( udające dzieci Abrahama i żydów), oficjalnie ogłosić, iż oto zawładnęło całą planetą Ziemią…

 10. Historia nic nas nie nauczyła said

  ~Taras Szewczenko w poemacie pt. „Hajdamacy” :

  „Gonto, Gonto oto twoje dzieci, ty nas mordujesz, zabij swoje dzieci, one są katolikami, zabij je póki są małe, (bo) gdy dorosną, one zabiją ciebie, wołaj wszystkich (na świadków), a wy (dzieci) przyznajcie się, że jesteście katolikami”, na to dzieci – „my jesteśmy katolicy, bo nas mama…” „Boże mój wielki, bądźcie cicho, ja to wiem”- zebrała się gromada, a Gonta mówi – „to są moje dzieci, ale aby mnie nie posądzono o zdradę, abym nie był posądzony, że przysięgi nie dotrzymuję, brałem święcone noże aby zabijać katolików. Synowie moi czemuście tacy mali, czemu wy Lachów nie zabijacie” – „my będziemy zabijać tato” – „nie będziecie, bądź przeklęta wasza matko, przeklęta katoliczko coś synów (moich) narodziła, gdybyś ich utopiła (przed chrztem) mniejszy byłby grzech. Pocałujcie mnie (synowie), nie ja was zabijam” – machnął nożem i dzieci nie ma – ostatnim tchem wybełkotały – „my nie Lachy” – „moi synowie, czemuście tacy mali, czemu nie zabijaliście wroga, czemu nie zabiliście waszej matki, tej przeklętej katoliczki, to przez nią (zostałem dzieciobójcą)

 11. Jacek said

  ad #10

  bradzo trafny wpis. Historia niczego nauczyc nie moze jesli sie jej nie zna. A o to juz dbaja ci, ktorzy chca Polakow unicestwic.

  ad #9

  nie ma honoru miedzy bandytami. Musza sobie skoczyc do gradel. Tusk to jamnik niemiecki. Wylazi spod szafy bo wlasnie konczy sie „przyjazn” niemiecko-rosyjska, a wilkolak rosyjski najwidoczniej urwal sie ze sznurka gdy mu chca bude rozwalic i miske zabrac (dlatego merkel twierdzi, ze: „putin stracil poczucie rzeczywistosci”).

 12. arek said

  Termin „terroryzm” wywodzi się od języka greckiego τρέω/treo – „drżeć, bać się”; „stchórzyć, uciec” oraz łacińskiego terror, -oris – „strach, trwoga, przerażenie”, lub „straszne słowo, straszna wieść” i pochodnego czasownika łacińskiego terreo – „wywoływać przerażenie, straszyć”. Na tej podstawie można bardzo ogólnie zdefiniować terroryzm jako sianie strachu i grozy poprzez terror. Bardziej szczegółowo terroryzm niepaństwowy można zdefiniować roboczo jako „nieuzasadnione lub bezprawne użycie siły bądź przemocy wobec osób lub mienia, aby zastraszyć lub wywrzeć przymus na RZĄD ludność cywilną lub ich część, co zmierza do promocji celów politycznych, społecznych lub finansowych”[potrzebne źródło]. Istotą terroryzmu jest to, że przedmiotem działania terrorystycznego są osoby, które nie mają bezpośredniego wpływu na realizację celów jakie chcą osiągnąć organizacje terrorystyczne. Zatem działania terrorystyczne muszą się charakteryzować znacznym efektem psychologicznym i potencjalnie dużym efektem społecznym i medialnym, aby mogły być skuteczne.

  Kochani Rodacy:
  Historia się powtarza. Jarosz i Tiachnybok, Tarasenko to terroryści. Mają rezuny to na co zasłużyli..Ich „heroj” Zenobij Chmielnickij to terrorysta, bo spustoszył, mordował grabił Polskę,wprowadził Turków na Polską ziemię, czyli był zdrajcą I RP i powinien wisieć.Pod Żółtymi Wodami też tzw, dzicz u-krainna zdradziła polskie oddziały i przeszła na stronę Turków za łupami aż dostali w zapijaczone pyski pod Beresteczkiem.To Chmielnicki oddał u-krainną ziemię carowi wraz z kozactwem.Do Europy nie chcieli.Wolnej Ukrainy nie chcieli. Woleli Rosję.Rzeź humańska to ich chleb., aż Car zrobił z nimi porządek! Polska się rozwijała i pracowała- tam ciągle dzicz. W czasach II RP Bandera terrorysta i bandyta zamordował polskiego ministra spraw wewnętrznych. Dostał za to karę śmierci przez niezawisły polski sąd.U nas wszyscy walczyli z dwoma okupantami (AK w kraju, za granicą Polskie Wojsko) , a tam powstała UPA, która nigdy nie walczyła z bolszewikami.czy hitlerowcami. Wciągali się do SS-Galizien, a ich popi święcili widły , aby „reziat Lachiv” , a nie wyzwolić się od okupantów. Banderowcy wciąż coś chcą , aby im dać za darmo. W czasach CCCP kochali moskali i nigdy nie było strajków jak u nas. Oni tego chcieli. Dostali za darmo Polskie Kresy ze Lwowem na czele , a potem dostali Krym. Za niewyobrażalne dla normalnego człowieka ludobójstwo na niewinnych dzieciach i kobietach ( bali się walczyć z AK) na Wołyniu i Podolu do dzisiaj nie przeprosili.Padli na kolana? NIE. Nie łudźmy się Polacy, oni nas nie kochają!Za naszą ewentualną pomoc wezmą sobie Peremyszl – bo lubią coś zawsze rabować.Dbajmy o Polskę , a nie o Prawyj Sektor, Tryzub i Svobode.
  We Lwowie już wybrali banderówkę Sech na wojewodę, która wprost nienawidzi Polski i Polaków. Nie dajmy się zwieźć na ich „piękne słówka”Są fałszywi.Drugi Katyń jest możliwy , bo Tyma, Czech i tzw. Związek Ukraińców W Polsce to ich V kolumna.Oni działają przebiegle i podle. UWAŻAJMY.Ukraina jako państwo ma dopiero 23 lata. Wcześniej jej w ogóle nie było!Zostawmy ich w spokoju,bo wciągnął nas w straszne nieszczęście, pożogę i wojnę. Sorry – taki naród!

 13. Analityk said

  @Arek #12

  W tę wojnę i pożogę to wepchnie Nas Michnik i Ryży ze swoimi kolesiami, a to w celu odwrócenia uwagi od rabunku Polski. Będą to motywować ważniejszymi sprawami, że ojczyzna w potrzebie. Teraz jak ta cała swołocz przycichła to mam niedobre odczucie, że pakują zrabowane dobra i wynosza się cichcem z Polski, biio wiedzą, że będą wisieć tj. każdy ze zdradzieckich partii, rządów zdrajców, systemu niesprawiedliwości oraz złodziejskich bonzów.

  Jak się zakotłuje to zostawią Naród Polski na pastwę tej banderowskiej dziczy – z jednej strony – a z drugiej wejdą Niemcy aby odebrać swoje wschodnie landy. Czy jest jakaś siła w Polsce, która może się temu przeciwstawić? Wygląda na to, że z Polski zostanie jakieś Księstwo Warszawskie z paroma milionami niewolników pod żydowskim komandem.

  Takie to będą skutki polityki zło dobrem zwyciężaj zamiast lej w mordę jak widzisz zło a później się pytaj o winnego/bosa, gdyż głupiemu należy sie bicie gdy słucha szubrawców.

 14. Kapsel said

  Antypolski incydent w Stepaniu na Ukrainie

 15. Kapsel said

  ad. 14

  12 kwietnia 2011 roku w Stepaniu na Ukrainie podczas stawiania i uroczystości poświęcenia krzyża upamiętniającego nieistniejący od 1943 roku kościół p.w. św. Michała Archanioła doszło do antypolskiego incydentu. Miejscowy nacjonalista Bohdan Lazarczuk wielokrotnie obrażał Polaków, a także sprzeciwiał się także postawieniu krzyża, który jego zdaniem jest zbyt duży. Pozostali uczestnicy ceremonii byli przyjaźnie nastawieni do Polaków. Mieszkańcy Stepania uczcili zburzony kościół w polowej uroczystości pod przewodnictwem duchownych prawosławnych i katolickich. Krzyż powstał z inicjatywy Janusza Horoszkiewicza i Wołyńskiej Wspólnoty Parafii.

  Stawianie krzyża oraz uroczystość jego poświęcenia można zobaczyć na filmie Wołyńska Historia Opowiadana Krzyżami cz II.

  Wołyńska historia opowiadana krzyżami część II

  http://www.program7.pl/wolynska-historia-opowiadana-krzyzami-czesc-i-i-ii/

 16. Kapsel said

  Fałszowanie historii

  prof. Edward Prus

  „Hulajpole – burzliwe dzieje kresów ukrainnych” – 2003 r.

  /fragmenty/

  W roku 1993 odwiedziłem muzeum historyczne we Lwowie. Jest to, rzecz jasna, muzeum polskie, nie tylko przez to, że przez Polaków założone, ale przez to, że eksponaty w nim się znajdujące są prawie wyłącznie polskie. Jednak oprowadzający wycieczki „lektor” informował bez najmniejszej żenady, że Matejko to „wielki malarz ukraiński”, podobnie Siemiradzki (za Sowietów był on Rosjaninem), a Grottger to „znaturalizowany Ukrainiec pochodzenia francuskiego, który miał narzeczoną Ukrainkę”. Jan Sobieski, ma się rozumieć, nosi imię Iwan, ale to najmniej ważne.

  Gdy wtrąciłem się ze swoją znajomością historii i królewskiej biografii, to pani kustosz, wyraźnie zadowolona, spytała: to w Polsce uczą o wielkich Ukraińcach? Wtedy też dowiedziałem się, że Jan III Sobieski, to „wielki Ukrainiec” obok Kopernika Mykoły, urodzonego w Sumach na Ukrainie, i „Ukrainki” Marii Skłodowskiej-Curie. Cóż, smutne, bardzo smutne, kiedy nie potrafi się z własnej historii wydobyć cennych wartości, wskazać na znaczące postacie, więc podkrada się je innym narodom – więcej – bandytów ukrywających się pod skrótem UPA winduje na piedestały herosów. To żałosne – zwłaszcza że chodzi o bratni naród, który tak haniebnie daje się oszukiwać swojej warstwie przywódczej z obozu ukraińskich, skrajnych nacjonalistów.”

  (…)
  „Trudno przy okazji nie wspomnieć o co najmniej dwóch „dziełach” historycznych, w których nacjonalistyczny interes przesłania prawdę na ten temat. Przede wszystkim są to Dzieje konfliktów polsko-ukraińskich M. Siwickiego oraz K. Panasa Istorija ukraińskoji cerkwy. Ta ostatnia książka stała się bestsellerem światowym. Mało jednak ludzi wie, że podobną książkę napisał przywołany już o. Kost’ Panas. Książka ma imprimatur władyki Wołodymyra. Jest to „szatański” paszkwil na Kościół katolicki w Polsce oraz na wszystko, co polskie od zarania dziejów do dziś. „Historia – pisze władyka – to prawda o przeszłości. Takiej prawdzie historycznej odpowiada praca ojca K. Panasa”. Tymczasem ta „prawda” jest czymś tak plugawym, że aż przeraża. K. Panas uważa, że najbardziej oświeconym duchowieństwem zawsze było duchowieństwo ukraińskie. Polskie duchowieństwo znów, które przyszło „na Ukrainę” wraz z Kazimierzem Wielkim, objawiło się jako zwykła banda nieuków, opojów i… heretyków. Episkopat zaś, wciąż przez papieży przywoływany do kanonicznego posłuchu, to z kolei grono rozpustników, zdzierców i złodziei.
  Oteć K. Panas mija się z prawdą, głosząc, że Kazimierz III zlikwidował metropolię ukraińską w Haliczynie, aby w jej miejsce powołać arcybiskupstwo łacińskie. Wiemy już, że było akurat odwrotnie. Podobne „poglądy” głosi M. Siwicki, nazywając Kazimierza Wielkiego „największym ukrainożercą”.

  I jeszcze o fałszowaniu historii ze strony ukraińskiej kilka przykładów – P.J.

  Z pracy pt. “Historia Ukrainy” A.Łotockiego (Lwów 1991) można się dowiedzieć, iż cesarz bizantyjski żalił się w swoim liście, że: “Ukraińcy pustoszą mi wybrzeża”, gdy tymczasem oryginale cytowanego dokumentu występuje wyraźnie słowo “Rusowie”. W innym miejscu tej lektury podano informację, iż pod traktatem zawartym z Grekami w 911 r. władca kijowski miał się podpisać jako “Ołeh wełykyj kniaź ukraińskyj”, choć nikt wtedy nie słyszał o takim państwie jak “Ukraina”, a termin “ukraiński” nie mógł owemu księciu w żaden sposób przyjść do głowy. Dalszymi przykładami mogą być również fragmenty z innej książki pt. “Historia Ukrainy”, autorstwa czterech osób, wydanej we Lwowie w 1991 r. : “Ołeh też pragnął uczynić Ukrainę wielkim państwem”, “Cesarz bizantyjski zgodził się na to, aby kupcy z Ukrainy …”, “Rozkwit ukraińskiej derżawy”, “Ukraińscy pierwsi chrześcijanie” itd. Z kolei o. Kost’ Panas autor pracy pt. “Historia ukraińskiej Cerkwi” (Lwów 1992) nie użył w niej ani razu słowa “Ruś”:

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/falsz.html

 17. aga said

  ad.13 Na te wojnę wepchnie nas cały obecny tzw. sejm polski..

 18. Kapsel said

  Kazanie Ks. BP Marcjana Trofimiaka w czasie poświęcenia pomnika w Janowej Dolinie w lipcu 2011 r – Wołyń

 19. Kapsel said

  Gorąco polecam…..

  Kresy Wschodnie

  LECHICKI POCZĄTEK POLSKI

  STOLICA IMPERIUM LECHITÓW

  „LECHIA” PATRIARCHY FOCJUSZA

  PRAPOLSKI BASTION TOPONIMICZNY W BRAMIE PRZEMYSKIEJ I LĘDZANIE

  ZARYS DZIEJÓW RUSI W OKRESIE DO XIII w.

  ZNACZENIE TERMINU „RUŚ”

  PROBLEM RUSI WE WCZESNYM OKRESIE DZIEJÓW POLSKI

  POLSKA MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM

  POLSKA , LITWA , LETUWA , RUŚ

  KWESTIA RUSKA W ŚWIETLE HISTORII cz I

  KWESTIA RUSKA W ŚWIETLE HISTORII cz II

  KWESTIA RUSKA WOBEC AUSTRII I ROSJI

  RUŚ ZAKARPACKA

  ŚWIĘTY ANDRZEJ BOBOLA

  ŚWIĘTY JOZAFAT KUNCEWICZ

  WOJNY KOZACKIE

  KOZACZYZNA UKRAINNA

  RZUT OKA NA GENEZĘ I CHARAKTER KOZACZYZNY

  STAN EKONOMICZNY WŁOŚCIAN NA UKRAINIE DO ROKU 1768

  HISTORIA RUCHÓW HAJDAMACKICH

  SICZ I HAJDAMACY

  JUDAIZATORZY W CERKWI

  * * * * *

  CLUNY A SCHIZMA

  KONSTANTYN MELITENIONTES

  DĄŻENIA DO UNII POLSKO-LITEWSKO-MOSKIEWSKIEJ

  KULTURA MOSKIEWSKA

  ŚWIECA IWANA KALITY

  WZROST POTĘGI MOSKWY

  KŁUSZYŃSKA POTRZEBA

  ŻÓŁKIEWSKI NA KREMLU- KTO POBUDZIŁ KRÓLA DO WYPRAWY?

  POLACY NA KREMLU

  POLITYKA ROSYJSKA WOBEC POLAKÓW CZ 1.

  POLITYKA ROSYJSKA WOBEC POLAKÓW CZ 2.

  * * * * *

  „UKRAINA” I „UKRAIŃSKI” – KILKA UWAG NA TEMAT TERMINOLOGII

  UKRAINA – KRAJ

  RUŚ-RUSINI, UKRAINA-UKRAIŃCY

  RUCH UKRAIŃSKI I MASONERIA

  ZACHODNIA UKRAINA

  WŁODZIMIERZ ANTONOWICZ

  MYCHAJŁO HRUSZEWSKI

  NACJONALIZM UKRAIŃSKI
  * * * * *

  PRZEŚLADOWANIA UNITÓW NA PODLASIU

  POLACY I RUSINI

  RUSINI A UKRAIŃCY
  POLACY GREKOKATOLICY

  O POLAKACH GREKOKATOLIKACH

  NACJONALIZM UKRAIŃSKI W CERKWII GRECKOKATOLICKIEJ

  O PRAWDĘ – ZE STOSUNKÓW POLSKO-UKRAIŃSKICH

  KOŚCIÓŁ GRECKOKATOLICKI W GALICJI

  KOŚCIÓŁ GRECKOKATOLICKI W POLSCE 1918-1939

  WALKI POLITYCZNE DUCHOWIEŃSTWA GREKOKATOLICKIEGO W II RP

  MORD POLAKÓW W ZŁOCZOWIE W 1919 R.
  SABOTAŻ UKRAIŃSKI I AKCJA PACYFIKACYJNA

  SPRAWA NISZCZENIA CERKWI W II RP

  CERKIEW PRAWOSŁAWNA 1939-1947

  AKCJA REPOLONIZACYJNA NA POŁUDNIOWO WSCHODNICH TERYTORIACH R.P.

  DEPOLONIZACJA KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH

  PRZYJĘCIE OCHOTNIKÓW DO DYWIZJI SS „GALIZIEN” W PRZEMYŚLU

  BISKUP JOZAFAT KOCYŁOWSKI

  METROPOLITA ANDRZEJ SZEPTYCKI

  KORESPONDENCJA ARCYBISKUPA B.TWARDOWSKIEGO Z A.SZEPTYCKIM

  SUTANNA UMOCZONA WE KRWI

  ROLA CERKWII W DZIAŁALNOŚCI OUN-UPA

  * * * * *

  EKSTERMINACJA LUDNOŚCI POLSKIEJ KRESÓW WSCHODNICH

  LUDOBÓJSTWA I WYGNANIA NA KRESACH

  ZAGŁADA KULTURY POLSKIEJ NA KRESACH WSCHODNICH

  UKRAIŃCY KTÓRZY RATOWALI POLAKÓW

  UKRAIŃCY KTÓRZY RATOWALI POLAKÓW – KRESOWA KSIĘGA SPRAWIEDLIWYCH

  ARTYKUŁY WIKTORA POLISZCZUKA

  LISTY WIKTORA POLISZCZUKA

  LIST OTWARTY W.POLISZCZUKA DO R.TORZECKIEGO

  OPERACJA „WISŁA”

  O UKRAIŃCACH I CMENTARZU NA MONTE CASSINO

  PAWŁOKOMA – U ŻRÓDEŁ AKCJI ODWETOWEJ

  ZBRODNIA SS GALIZIEN W CHODACZKOWIE WIELKIM

  * * * * *

  WSPÓŁCZESNY NACJONALIZM UKRAIŃSKI

  UCHWAŁA KRAJOWEGO PROWIDU OUN Z 1990 ROKU

  NISZCZENIE POLSKICH ZBIORÓW OSSOLINEUM WE LWOWIE

  UKRAIŃSKI ARCYBISKUP LWOWA WYCHWALA BANDERĘ

  UKRAINO POKOCHAJ PRAWDĘ !

  FAŁSZOWANIE HISTORII

  KNEBLOWANIE

  * * * * *

  NIE – DLA ULICY IM. J.KOCYŁOWSKIEGO W PRZEMYŚLU

  KALWARIA PACŁAWSKA – ODSŁONIĘCIE POMNIKA OFIAR UPA

  RADYMNO – REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA „WOŁYŃ 1943”

  PRZEMYŚL BUDUJE CMENTARZ UPA

  PRZEMYŚL, ZIEMIA PRZEMYSKA I PROBLEM UKRAIŃSKI

  SPRAWA BUDOWY KOPCA – POMNIKA W PRZEMYŚLU

  AKADEMIA WSCHODNIOEUROPEJSKA W PRZEMYŚLU – REFLEKSJE

  KRYZYS NA UKRAINIE cz. 1

  KRYZYS NA UKRAINIE cz. 2

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html

  Panu Piotrowi za redagowanie i prowadzenie tej strony serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia.

 20. Kapsel said

  ad. 7

  …..Banderowcy żądają Przemyśla!…

  Przemyśl

  Krótko o mieście

  A brief note on the Town of Przemyśl

  Zarys dziejów Przemyśla

  The history of Przemyśl

  Zabytki Przemyśla

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/prz_glow.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: