Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Cristiada. (cały film)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-04-11

CristiadaNajdroższa produkcja meksykańskiego kina z hollywoodzką obsadą, która opowiada o katolickiej kontrrewolucji w Meksyku. Film nie ma nawet ułamka promocji z jaką mieliśmy do czynienia w przypadku antychrześcijańskiego bełkotu Dana Browna. Czy elity boją się „Cristiady”? Film opowiada historię prześladowań jakich doświadczyli katolicy w lewicowym Meksyku. W 1926 roku prezydent Meksyku Plutarco Elias Calles zaczął wprowadzać antyklerykalne przepisy, które uderzały w Kościół katolicki. Calles był masonem i socjalistą nazywanym „antychrystem”. Za jego rządów zamknięto szkoły katolickie i większość kościołów oraz zarządzono przymusową rejestrację wszystkich księży. W odpowiedzi powstała „Krajowa Liga Obrony Wolności Religijnej”, która zorganizowała akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa, który polegał m.in. na bojkocie wszystkich państwowych przedsiębiorstw i instytucji. Dwa miliony Meksykan podpisały petycję do władz z żądaniem anulowania antykatolickich zapisów konstytucji. Wówczas wybuchło powstanie, które przeszło do historii pod nazwą cristiady, a jej uczestnicy zasłynęli jako cristeros czyli chrystusowcy. W ciągu kilku lat w walce z socjalistami zginęło około 90 tysięcy ludzi. „Cristiada” jest filmem, który musi drażnić lewicowy establishment w świecie filmu. Opowiada w końcu o katolickim powstaniu w czasie ateistycznej pierekowski dusz, która jest coraz mocniej widoczna w dzisiejszym świecie. Na dodatek film jest zrealizowany w spektakularny sposób i może przyciągnąć do kina całe rzesze młodych ludzi wychowanych na popkulturze. A to jest zagrożenie wręcz śmiertelne. Pozostaje oczekiwać na meksykańską superprodukcję. Miejmy nadzieję, że nie podzieli ona losy znakomitego hollywoodzkiego „There be dragons” o założycielu Opus Dei, które do dziś nie może doczekać się szerokiej dystrybucji w Polsce. Czy taki sam los spotka groźną laicy sów „Cristiadę”? A może będzie ona popkulturową kontynuacją katolickiej rewolucji, która uratowała wiarę w Chrystusa w Meksyku?

Film skutecznie usuwany (rugowany) z serwerów, a  Wirtualna Polonia regularnie zastraszana przez różnego rodzaju „prawników”, wiec na wszelki wypadek podajemy kilka odnośników/adresów do filmu. Oglądaj na pełnym ekranie . http://vimeo.com/67793428 . http://77.81.242.192/pliki/cristiada-2012-napisy-pl.html . http://www.cda.pl/video/946195c/For-Greater-Glory-The-True-Story-of-Cristiada-2012-Napisy-PL . Odnośniki do filmu będą aktualizowane 🙂 . To nie jest pozytywny facet Włodek Kuliński/Wirtualna Polonia

Komentarzy 6 do “Cristiada. (cały film)”

 1. aga said

  Oj, nie spodoba sie ten material wspolczesnym skostnialym faryzeuszom o sercach skamienialych… chi chi

  Nie spodobał sie :(. Wogóle ładny, tu nie. Admin

 2. WK said

  Dziękuje za film

 3. Marta said

  Co robi tu ta zakonnica?Czy tu jest jej miejsce?Czy to taka do tańca i do różańca?Nie pasuje zestawienie tej zakonnicy z tak pięknym filmem.

 4. Trzeba powrócić do cywilizacyjnego podziału,jakiego dokonał polski badacz,Wielki Nieznany Feliks Koneczny.
  Przestrzegał przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ,w której traci ta,której wartości są wyżej postawione.Wyodrębnił CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKA,którą nazwał PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Doświadczamy mieszanki pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Ta rozwijała się po liście rozwodowym opisanym przez innego polskiego badacza Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.

 5. Lubomir said

  Na temat ludzkich skamielin, globalnej masonerii, mówił dużo śp prałat Drozdek z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w Zakopanem-Krzeptówkach. Był to istny antymasoński bojownik. Sataniści i skrytobójcy nienawidzili go za to bardzo.

 6. Reblogged this on Zwierzenia starej KURTYNY.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: