Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Jedynki” Nowej Prawicy do Europarlamentu

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-04-11

Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Nastąpią już 25 maja. My prezentujemy Państwu listę „jedynek” wyborczych Kongresu Nowej Prawicy.

IBpSkX5

Okręg 1 (Pomorski) – Artur Dziambor (wiek – 32 lata)
Jest absolwentem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Były nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum i liceum. Obecnie lektor oraz właściciel szkoły językowej. Prezes stowarzyszenia Młodzi dla Gdyni, a od października 2011 wiceprezes KNP.

Okręg 2 (Kujawsko-Pomorski) – Jacek Andrzej Kostrzewa (wiek – 64 lata)
Z wykształcenia magister geografii. Obecnie pracuje w  Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Jako europoseł chce przywrócenia pierwotnej formy Unii Europejskiej ograniczonej do strefy wolnego handlu.

Okręg 3 (Warmińsko-Mazurski i Podlaski) – Andrzej Wyrębek (wiek – 51 lat)
Świetnie zorientowany w sytuacji polskiej służby zdrowia, lekarz z ponad 25-letnim stażem. Obecnie pracownik szpitala. Konserwatysta i katolik.

Okręg 4 (Warszawski) – Michał Marusik (wiek – 63 lata)
Emeryt. Wcześniej pracował w gdańskiej rafinerii (obecnie LOTOS). Od 1992 roku członek Unii Polityki Realnej, a w chwili powstania KNP zasilił jej szeregi. Monarchista, katolik, konserwatysta.

Okręg 5 (Mazowiecki) – Krzysztof Szpanelewski (wiek – 44 lata)
Magister ekonomii, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szef sztabu wyborczego w obecnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Okręg 6 (Łódzki) – Adam Woch (wiek – 40 lat)
14 lat temu ukończył Szkołę Główną Handlową na wydziale Finansów i Bankowości. Obecnie współwłaściciel Synergy4Home i Dyrektor Finansowy Tensho Poland Corporation Sp. z o.o. Od 2013 roku Prezes Fundacji Kisiela.

Okręg 7 (Wielkopolski) – Zygmunt Bolesław Kopacz (wiek – 30 lat)
Magister inżynier Politechniki Poznańskiej. Obecnie wiceprezes Open Nexus Sp. z o.o. Jego firma została ogłoszona przez Departament Gospodarki Województwa w Wielkopolsce za najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo w tym regionie. Zwolennik wolnego rynku i przeciwnik mieszania się Państwa w życie gospodarcze.

Okręg 8 (Lubelski) – Jan Jacek Szymona (wiek – 60 lat)
Doktor fizyki teoretycznej, obecnie pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Przez 14 lat trudnił się działalnością wydawniczą w ramach Fundacji Instytutu Liberalno-Konserwatywnego. W PE chce powstrzymać wprowadzanie szkodliwych regulacji. Jego poglądy są wolnościowe, antytotalitarne i antysocjalistyczne.

Okręg 9 (Podkarpacki) – Waldemar Zarębski (wiek – 51 lat)
Lekarz nefrolog. Niestrudzony krzewiciel idei konserwatywno-liberalnej w Polsce. Od ponad 20 lat wspiera Korwin-Mikkego w każdych wyborach parlamentarnych oraz samorządowych. Gdy zostanie europosłem, za najważniejsze cele postawi sobie ograniczenie biurokracji UE oraz deregulację rynku.

Okręg 10 (Małopolski) – Stanisław Józef Żółtek (wiek – 58 lat)
Magister matematyki. W latach 1997-98 wiceprezydent Krakowa. Wielokrotnie wybierany do Rady Miasta Krakowa. Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wolnego Handlu. Od lat wierny idei konserwatywno-liberalnej, którą niestrudzenie krzewi wśród Polaków.

Okręg 11 (Śląski) – Janusz Korwin-Mikke (wiek – 72 lata)
Prezes Kongresu Nowej Prawicy, najbardziej znany polski polityk o poglądach konserwatywno-liberalnych. Od wielu lat promuje idee wolnościowe w naszym kraju. Publicysta i poseł na Sejm I kadencji, były prezes Unii Polityki Realnej oraz Wolności i Praworządności.

Okręg 12  (Dolnośląski i Opolski) – Robert Jarosław Iwaszkiewicz (wiek – 52 lata)
Z wykształcenia inżynier budownictwa. Od lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Obecnie pracuje w sektorze powiązanym z ochroną zdrowia i BHP. W PE chce bronić interesów Polaków oraz promować idee wolnościowe.

Okręg 13 (Zachodniopomorski i Lubuski) – Stefan Oleszczuk (wiek – 56 lat)
Najsłynniejszy burmistrz w Polsce. Wyprowadził on, w ciągu czterech lat, gminę z 40% zadłużenia do 70% nadwyżki. Obniżył podatki i opłaty lokalne do minimum. Autor książki „Człowiek z Kamienia”. Aktywnie promuje idee konserwatywno-liberalne.

Grafika przygotowana przez: livexpromotions

Źródło: nowastrategia.org.pl, kw.nowaprawicajkm.pl

Komentarzy 11 to “„Jedynki” Nowej Prawicy do Europarlamentu”

 1. Reblogged this on Zwierzenia starej KURTYNY.

 2. Sceptyk said

  Nie popieram Unii Europejskiej. Moim zdaniem to kosztowna biurokracja w rekach kilku macherow. Wstepem byla „customs union” tez nie warta poparcia. Na umowach bezclowych jeden, zwykle inicjator, wg.mnie, korzysta na tym. Kazde panstwo ma inne
  interesy. Wielka Brytania nie przylaczyla sie do Euro. Ma wieksza niezaleznosc ekonomiczna. Moze niektorzy uwazaja Parlament Europejski za trybune? Za wiele tam
  powiedziec nie dadza. Wierze w niezaleznosc nawet malych krajow. Te wielkie powinny sie rozleciec.

 3. marcusex said

  KASA, KASA, KASA i tylko kasa.
  Każdy chce do koryta i do kasy więc po ce te mecyje?

 4. „…Umiłowani Przywódcy, pod pretekstem otaczania obywateli różnymi formami opieki, odbierają im coraz większą część bogactwa, jaką ci wytwarzają swoją pracą. Ponieważ w miarę rozszerzania form tej „opieki”, rośnie armia pasożytujących na współobywatelach „opiekunów”, którzy przecież byle czego nie zjedzą, podatki, mimo, że nieustannie rosną przestają wystarczać i coraz ważniejszym sposobem bilansowania wydatków państwowych staje się powiększanie długu publicznego, to znaczy – przerzucanie kosztów na przyszłe pokolenia. Gdyby tak robił ojciec rodziny, to znaczy – gdyby przejadał i przepijał majątek swoich dzieci, byłby uznany za łajdaka i bojkotowany przez wszystkich przyzwoitych ludzi. Tymczasem Umiłowani Przywódcy, z pomocą skorumpowanych intelektualistów, konfidentów i łajdaków, a niekiedy również wariatów w sensie medycznym, którzy decydują o kształcie państwowej edukacji, przekazie medialnym i przemyśle rozrywkowym, duraczą całe pokolenia obywateli, którzy nie tylko pozwalają im się rabować, ale w dodatku uważają ten rabunek za swój radosny przywilej…” (Stanisław Michalkiewicz) http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/10/20/stanislaw-michalkiewicz-panstwo-jako-nowotwor-zlosliwy/
  „…każdy socjalizm – z euro – socjalizmem włącznie, to ustrój niewolniczy – a ustrój niewolniczy jest gospodarczo niewydajny. O czym wiemy z doświadczenia. Młodzi ludzie zresztą to wyczuwają: uciekają z Polski na wyspy brytyjskie, Brytyjczycy uciekają do USA… A dojrzali politycznie Europejczycy zajmują się problemem liczby głosów jakie będzie miała w Radzie Unii Europejskiej Polska, a ile Niemcy. A co za różnica, czy Europą rządzić będzie socjalistyczny matoł z Niemiec, czy z Polski? Socjalista – to socjalista, niezależnie od tego, czy jest on z CDU czy z PiS – u, z SLD czy z SPD. Do obozu reedukacji – i tyle.” (Janusz Korwin Mikke)

  Pora żeby wolnościowcy z Europy zaczęli wchodzić do struktur unijnych żeby móc to bagno wysuszyć od środka. Inaczej nigdy się nie wyzwolimy spod niewoli babilońskiej jaką jest odbytność w tworze zwanym Unią Europejską.. Wielką popularnością w całej Europie cieszą się ostatnio partie antyunijne: w Wielkiej Brytanii – UKIP, na Węgrzech – Jobik, w Niemczech – Alternatywa dla Niemiec (AfD), we Francji coraz głośniej słychac o Froncie Narodowym. W Holandii też słychac już odważne głosy Eurosceptyków którzy chcą wyjścia tego państwa z UE.. Najwyższy czas na przełom na tym polu w Polsce. KNP ma w swoim skladzie kompetentnych ludzi do tego zadeklarowanych eurosceptyków i konserwatystów w kwestiach obyczajowych. Trzeba dać im szansę wykazania się a w przyszłości rozbetonowania polskiej sceny politycznej.

 5. Marian said

  KNP? KNP? A co to je, toto KNP???Jaki ono ma program? ALE, przede wszystkim, ile w tym – podobno nowym tworze – jest WSI?, KPP??
  W jaki sposób nas o tym przekonacie?
  A może to jest tak jak zawsze. Idzie o odebranie, zmarnowanie tych paru procent głosów, jeżeli jakaś licząca się, już sprawdzona organizacja-np PiS. Przez dwa lata swoich rządów – spadek bezrobocia po 1% za każdy rok rządów, plany i kasa POzostawiona swoim POpulistycznym następcom, na wybudowanie Gazoportu w Świnoujściu (zakończenie jego budowy zaplanowane na rok 2011rok), na rok przed tą „gienialną” Umową PO-Pawlaka z „wiecznie nam przyjazną Rassiją, Projekt rurociągu NABUCCO prosto z BAKU poprzez Gruzję, Ukrainę do Polski???
  Słucham, czekam na odpowiedź!

 6. Pan możesz sobie dalej głosować na „bandę czworga”, a póki nie przedstawi Pan faktów na agenturalne związki KNP to niech Pan lepiej skończy oczerniać ludzi którzy chcą Polaków uwolnić od tego partyjnego betonu postokrągłostołowców i magdalenkowców…
  Pański pupil zwany PISem to socjalbanda tak samo zaprzańska i nafaszerowana PZPRocami jak cała reszta wobec której udaje opozycję co od 25 lat siedzi na zmianę u żłoba… http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/10/06/wmeritum-obludnicy-z-pseudoprawicy/

 7. NC said

  Re 5: Coś się panu po…….ło
  Chodzi o wybory do tzw. PE, a nie o wybory władz w Polsce.
  To zdaje się PiS-owski Prezydent zlikwidował Państwo Polskie, wcielając je do Eurosojuza?

 8. marcusex said

  Kiedyś, bodajże kabaret Elita z Wrocławia albo raczej jego twórca i wykonawca Jan Kaczmarek w jednej ze swoich piosenek śpiewał tak: Oj naiwny, naiwny naiwny jak dziecko we mgle…”.
  I tak samo jest teraz. Naiwni, jeśli myślimy, że wszystkim tym kandydatom chodzi o coś innego niż o KASĘ.
  Im chodzi tylko o to.
  Nawet utworzyli stowarzyszenie oburzonych, żeby dobrać się do miodu. A lokalnie to nie mamy się czym przejmować. Bida aż piszczy, oczywiście nie dla wszystkich, więc wyjazd do Brukseli to 40 tysięcy miesięcznie i spokój na długo.
  Byle się tam dostać. Nawet pisząc teraz, ze dlatego aby ją od środka rozwalić. Ale kto rozwali pracodawce, który daje taką KASĘ.
  OJ NAIWNI.

 9. Lach said

  No i już wiadomo, chodzi o odciecze betonu od kasy.
  A jak nie dostaną się? Zostaje jeszcze możliwość napisania do biskupa Rzymu. No o kasę.
  A jak i biskup, nawet, nie odpowie?

  Trza będzie wziąć się do roboty.
  Za 1100 PLN

 10. aga said

  To też.
  Betonu z POPiS , Sld, PSL i Palikociarni.

 11. przemądrzałe bydlę said

  Problem z KNP polega na tym, że może doprowadzić do rozbicia dzielnicowego Polski. Sam byłem (jeszcze kilka lat temu) gorącym zwolennikiem KNP (a przedtem WiP i UPR), ale po tym, gdy JKM prawie na każdym swoim spotkaniu jako jeden z głównych postulatów swojej partii rozgłasza dezunitaryzację Polski i podzielenie jej na „silne, autonomiczne regiony w granicach krain historycznych”, to już dla mnie za wiele. W międzyczasie zmieniły mi się też poglądy ekonomiczne z ASE na dystrybucjonizm no i mógłbym tu dodać jeszcze parę innych spraw. KNP jest oczywiście lepszym wyborem, niż PiS, ale nie poprę żadnej z tych partii. Zagłosowałbym na NOP, gdyby startował.

  Polecam:
  http://piastpolski.pl/readarticle.php?article_id=146

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: