Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Skandal! – wystawa IPN w Katowicach z flagą UPA 

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-04-13

Od początku tego roku w różnych częściach naszego kraju organizowane są wieczornice i apele poległych, upamiętniające 70. rocznicę zagłady setek polskich wiosek, które w 1944 r. w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie wymordowane zostały przez zbrodniarzy z UPA w ramach drugiej fazy ludobójstwa. Mordowano wówczas nie tylko Polaków, ale i Żydów, Ormian i sprawiedliwych Ukraińców, którzy nie popierali opętańczej ideologii Stepana Bandery. Owe upamiętnienia, połączone z mszami św. za dusze pomordowanych obywateli Drugiej Rzeczypospolitej, organizowane są na ogół przez same rodziny, gdyż Trzecia Rzeczpospolita skąpi grosza na tego typu upamiętniania. Dotyczy to także Instytutu Pamięci Narodowej. 

Tym większym więc wstrząsem dla rodzin pomordowanych jest fakt, że w tym samym czasie oddział IPN w Katowicach sfinansował hojnie z pieniędzy polskiego podatnika wystawę pt. „Majdan”, która z wielką pompą ma być otwarta 15 bm. o godz. 13.00 przy ul. Mariackiej w Katowicach. Wstrząs jest tym większy, że plakatem promującym wystawę jest fotografia, na której ponad niebiesko-żółtymi narodowymi flagami ukraińskimi góruje czerwono-czarna flaga nacjonalistów z UPA. Ta sama flaga pod którą sotnie UPA napadały na bezbronne wioski. Czy użycie takiego, a nie innego zdjęcia jest głupotą, czy też świadomą deklaracją polityczną oddziału katowickiego? Co na to prezes IPN dr Łukasz Kamiński?

Sprawa ta jest bulwersująca także dlatego, że zgodnie z ustawą sejmową IPN ma zajmować się represjami wobec polskich obywateli, którzy ucierpieli z najróżniejszych rąk w terminie od 1 września 1939 r. do 31 lipca 1990 r. Finansowanie więc spraw dotyczących współczesności, na dodatek dziejącej się w obcym kraju, jest absolutnym złamaniem owej ustawy.

Całość ustawy jest pod linkiem

http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0008/49292/1-24338.pdf

 

Jutro zostanie ogłoszony na mojej stronie list otwarty do władz IPN

Zachęcam Czytelników do pisania własnych e-mali i listów na adres IPN w Katowicach

http://ipn.gov.pl/o-ipn/struktura/oddzialy-ipn-i-oddzialowe-kszpnp/katowice

 

Informacja o wystawie jest na oficjalnej stronie IPN

http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/katowice/otwarcie-wystawy-majdan-katowice,-16-kwietnia-2014?SQ_CALENDAR_DATE=2014-04-15

Poniższe zdjęcie jest sprytnie ukryte. Pokazuje się w całej swej okazałości po naciśnięciu górnego baneru.

Źródło:

Ks. Tadeusz  Isakowicz-Zaleski

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9278

Komentarzy 8 do “Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Skandal! – wystawa IPN w Katowicach z flagą UPA ”

 1. jj said

  Pytanie brzmi:
  Na jakiej podstawie prawnej, IPN zajmuje się czasami obecnymi i to w dodatku obcego, jak do tej pory, państwa?

  Czy to zwykłą defraudacja pieniędzy publicznych czy też sprawa dla CBA?

 2. Dziadzius said

  Boe, jeeli my sami swego nie powaamy to do koga mamy żal że świat też nas nie poważa. Wstyd !!.

 3. Dziadzius said

  @2 –jakiś chochlik popsuł moje pisanie — moze za silnie uderzono mnie palmą po mszy
  Powinno być–
  ” Boże, jeżeli my sami swojej hjistorii nie powazamy, to do koga mamy mieć żal że świat też nas nie poważa . Wstyd!!”

 4. Skandalem jest też zmowa milczenia nad antypolską kolaboracją zbolszewikowanych Żydów z sowietami,co było udziałem w dopełnieniu zniewolenia Polski przez komunizm.Korzenie tej antypolskości opisał Julian Uszlicht w O POGROMY LUDU POLSKIEGO,ksiące wydanej w Krakowie w roku 1912!!!
  Jeżeli taka jest świadomość historyczna Polaków to jest to wynikiem,że dalej Wielkim Nieznanym jest polski badacz Feliks Koneczny.W CYWILIZACJA BIZANTYJSKA nie tylko opisał zbliżenie prusko-rosyjskie,ale jako katalizatora tej antypolskiej reakcji wartości wynikajace z CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Stąd znaczacy nadal wpływ STRONNICTW,jak je okreslił Stanisław Michalkiewicz w jednym ze swoich politycznych felietonów:RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO.
  Felieton ostatni dotyczy udziału Polski w spektaklu HADEL WOJNĄ I POKOJEM :
  https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1#inbox/1455d73d52729656

 5. Ściągnąłem i dostępnymi mi metodami (dobrymi!) przeanalizowałem inkryminowane zdjęcie. Jest ono w 100% falsyfikatem, choć zgrabnie zrobionym – wklejenie flagi UPA zostało sprytnie zamaskowane przez wielokrotną reedycję zdjęcia. Wnioski co do autorstwa poprawki do opublikowanego zdjęcia – stawiającego znak emocjonalnej równości między IPN, Polską i UPA – pozostawiam Księdzu do własnej decyzji. Jak na obecną chwilę, jest już publikowane na setkach stron. Z wiadomym skutkiem!
  Pozdrawiam
  Jakub Bulanda
  jacobb@hot.pl

 6. List do Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleskiego: Witam

  Ściągnąłem i dostępnymi mi metodami (dobrymi!) przeanalizowałem inkryminowane zdjęcie. Jest ono w 100% falsyfikatem, choć zgrabnie zrobionym – wklejenie flagi UPA zostało sprytnie zamaskowane przez wielokrotną reedycję zdjęcia. Wnioski co do autorstwa poprawki do opublikowanego zdjęcia – stawiającego znak emocjonalnej równości między IPN, Polską i UPA – pozostawiam Księdzu do własnej decyzji. Jak na obecną chwilę, jest już publikowane na setkach stron. Z wiadomym skutkiem!
  Pozdrawiam
  Jakub Bulanda
  jacobb@hot.pl

 7. Jacek said

  Jest tylko jeden wniosek, jestesmy przygotowywani do „czesciowego” przylaczenia do „samostijnej ukrainy”.

 8. aga said

  IPN notorycznie zaniża liczbę ofiar ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce zach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: