Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Waldemar Glodek – widziane z Kalifornii: Czeka nas ewakuacja kolonizatorów na Marsa?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-04-23

Kto za? Fot. Inter.

Jadą!

.

Trzeba przyznać, że fantacji rządzącym nad Wisłą nie brakuje. Sejm zajmie się projektem utworzenia Polskiej Agencji Kosmicznej – taki tytuł ma informacja PAP z której możemy dowiedzię sie o projekcie powołania Polish Space Agency. POLSA ma się przyczynić do usuwania barier w rozwoju firm i instytucji badawczo-rozwojowych z sektora kosmicznego. – napisano w informacji agencyjnej.

Tam też można przeczytać o Polska wpłaca do Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA rocznie 60 mln euro. W ten  sposób rząd ustawowo okradając Polaków wspiera finansowo Unię Eruropejską, która uznaje sektor kosmiczny za ważne narzędzie realizacji nowej strategii gospodarczej. – czytamy w wiadomosciach PAP. UE w swoich planach na 2014-2020 ma przeznaczyć na projekty kosmiczne 2 mld euro.

W najbliższych dniach sprawa trafi pod obrady Sejmu, który w demokratyczny sposób uchwali kolejny powód na wyciśniecie pieniędzy z kieszeni tych co jeszcze pozostali nad Wisłą. Ma to umożliwić wejście pełna parą polskiego sektora kosmicznego w projekty programów Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Sejm RP zajmie się ułatwieniami dla kosmicznych biznesów i ma powołać Polską Agencję Kosmiczną POLSA (Polish Space Agency) której szacunkowe koszty to 5-10 mln zł rocznie. Zajmie się ona inicjowaniem i wdrażaniem programów w dziedzinach przestrzenikosmicznej, technologii kosmicznych czy technik satelitarnych o istotnym znaczeniu dla interesu narodowego i gospodarki. – podaje PAP.

A może tak polskie firmy zajmujące się projektami towarzyszącymi technikom kosmicznym zrealizowałyby bardziej ambitny program. Znacznie łatwiej byłoby społeczeństwu znieść wrzucone w kosmiczną odchłań miliony gdyby tak z nich zrobiono statek kosmiczny przeznaczony na podróż polityków na Marsa w celu wymiany doświadczeń z jego mieszkańcami w zakresie rozwoju demokracji korporacyjnej.

Waldemar Głodek
www.polishclub.org

Komentarze 3 do “Waldemar Glodek – widziane z Kalifornii: Czeka nas ewakuacja kolonizatorów na Marsa?”

  1. Reblogged this on Jakub Szaper and commented:
    Może uda się naszą etatystyczną BANDĘ Z PRAWA I LEWA wysłać w KOSMOS?

  2. Odys syn Laertesa said

    polskie firmy doskonale radzą sobie na polu „kosmicznym” bez pomocy państwa http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/04/12/polska-podbija-kosmos-kosmiczne-zloza-metali-pod-myszkowem/ … Wystarczyłoby więc potraktować te firmy w sposób preferencyjny (jak zresztą całą gospodarkę sektora prywatnego zdejmując z niego ciężary fiskalne i biurokratyczne) a za 5 lat sami wyślemy misje na Marsa, bez marnowania pieniędzy podatników… Tylko po co! Skoro świnie z Sejmu nie mogą umoczyć ryja w prywatnym sektorze (bo nikt o zdrowym umyśle nie zatrudni barana w prywatnej firmie gdzie liczą się kompetencje i wiedza), to sami sobie stworzą agencję do podbijania kosmosu (zwłaszcza w kwestii drenowania kieszeni podatników)

  3. Analityk said

    Tacy głupi to oni nie są aby nie mieć nic z tego. Prawdopodobnie jakąś część tych pieniędzy transferują do swoich kieszenilub pewnego dnia wycofają te pieniądze i podzielą między swoje mafijne/przestępcze rodziny i kolesi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: