Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraińcy chcą zasiedlać Przemyśl

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-05-06

Według konsula honorowego Ukrainy Aleksandra Baczyka Przemyśl jest deklarowany jako atrakcyjne miejsce docelowe przez wielu Ukraińców. Jego słowa, jakie padły przed miesiącem na organizowanej przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą konferencji w Krasiczynie, wywołały na Podkarpaciu ożywioną dyskusję.

Baczyk stwierdził, że „duża liczba osób [z Ukrainy] chce kupić mieszkania w Przemyślu i zakładać swój biznes”. Prezydent Przemyśla stwierdził, że „każda firma, która chce inwestować będzie u nas mile widziana”. Według informacji Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego można mówić raczej nagłym wzroście, w porównaniu do poprzedniego roku, liczby wniosków o status uchodźca kierowanych do tego urzędu.

Część lokalnych środowisk obawia się masowej imigracji Ukraińców. Obawy takie wyraził chociażby Mirosław Majkowski ze Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu wskazując na żywotność ukraińskiego nacjonalizmu i tego, że w jego kręgu pojawiają się hasła rewizjonistyczne właśnie względem ziemi przemyskiej. Z drugiej strony nie można nie zauważyć, że część przybyszów może byc naszymi rodakami – jak informują urzędnicy wielu z nich powołuje się i udowadnia swoje polskie pochodzenie, które wszak nie musi być niczym niezwykłym w przypadku ludzi z dawnych kresowych ziem Rzeczpospolitej.

natemat.pl/kresy.pl

foto: wikipedia.org

Komentarzy 11 do “Ukraińcy chcą zasiedlać Przemyśl”

 1. goral said

  a „polski”rzad im na to pozwoli-wtedy niemcy beda mieli sojusznika na wschodzie-kto lekcewarzy historie ten zasluguje na powtorke z niej…

 2. Dziadzius said

  Mam bardzo proste pytanie —
  Czy Polska jako wolny naród ma jakikolwiek swój honor?
  Czy Polska jako naród ma jakąkolwiek pamięć swoich obywateli bestilasko wyrżniętych przez ukraińskich suk***nów?
  My chętnie szydzimy i wyśmiewamy Żydow ale może czas po 800 latach współżycia nauczyć się coś od nich?
  Nuczyć się wspólnej narodowej pamięci –
  Nauczć się narodowego honory –
  Nauczyvc sie odwagi i postawy narodowej. —
  Nauczyc się narodowej zemsty–
  Do tego nie trzeba żydowskich pieniędzy tylko odwagi a odwaga jest z serca a nie z portmonetki.
  Już NAJWYŻSZY czas przestawać przepraszać—
  Niemców za to że nas tępili,
  Rosjan że nas zniszczyli.
  ukrainow ze nas mordowali
  Będąc zawsze na kolanach przepraszając z czapką w ręku widzimy tylko ziemię i brud..
  Jam już stray i chyba Honorowej I Dumneji i Wolnej Polski za życia nie zobaczę– ale chciałbym śnić

 3. goral said

  ja nie przepraszam-a ze czynia to w moim imieniu politycy kundle-to juz nie moje zmartwienie-jacy poliytycy taki narod…smutne to

 4. Rzeszowszczyzna KOSOWEM banderowców! said

  Ukarińscy MORDERCY organizują ODERWANIE Rzeszowszczyzny od III RP !

  NIE, NIE, NIE wolno dopuśc pod jakim kolwiek POZOREM czy PRETEKSTEM, aby się osiedlała banderowska NAZISTOWSKA DZICZ ukraińska w Przemyślu czy gdzie kolwiek na POLSKIM Podkarpaciu. Ten banderowiec ukraiński co się wabi aleksander baczyk, faktycznie organizuje ANTY-polską krwawą REBELIĘ ukraińską, aby ODERWAĆ całe podkarpacie do III RP po wymordowaniu Polaków !

  Banderowcy się ZJADĄ na POLSKIE Podkarpacie, a następnie beda prowadzi KRWAWAY SABOTAŻ Polaków, organizowac „plebiscyty” o PRZYŁĄCZENIU CAŁEJ ziemi Rzeszowskiej do „ukrainy” , a centralna żydowska MELINA „biały dom” poprze tą „inicjatywę identycznie” jak było Kosowem!

  Polacy zamieszkali w Przemyślu WYRZUCIE na zbity pysk z Polski tego ukraińskiego SABOTAŻYSTĘ banderowca aleksandra baczyka!

  Trzeba byc naprawdę OGRANICZONYM umysłowo, aby nie rozumieć, że obecni najbardziej okrutni MORDERCY wyzuci z człowieczeństwa w Europie czyli „ukraińcy” ROZWYDŻENI swoją bandycką bezkarnością od Wołynia, zaczęli otwarcie grasować na POLSKIM obecnym Podkarpaciu w Rzeszowskim czy w okolicach Przemyśla.

  Przecież to OCZYWISTE, że bandzory ukraińskie otwarcie ORGANIZUJĄ ODERWANIE tego regionu POLSKI w celu bezkarnego PRZYWŁASZCZENIA dla ukraińców tego terytorium pod różnymi fałszywymi PRETEKSTAMI.

  W tej chwili ci bandyci ukraińscy wykorzystują ten anty-polski przestępczy gang „platforma obywatelska” który jest „władzą warszawki” co też prowadzą otwarty SABOTAŻ polskości w Polsce na Śląsku i Kaszubach – Pomorzu Bałtyckim usiłując też ODERWAĆ te ziemie od Polski i przyłączy do Niemiec ale wcześniej ZDRAJCY tusek razem z kaczorem, palikotem, millerem oraz żydami organizują zbankrutowanie polskich obywateli z celem wymazania instytucje Państwa Polskiego z mapy świata.

  NIESTETY, ale polscy obywatele lemingi w III RP są tacy GŁUPI, nie zdają sobie sprawy z bardzo POWAŻNEGO NIEBESPIECZŃSTWA, że na Podkarpaciu Polski, nieomal w całym województwie Rzeszowskim obecnie RZĄDZĄ polscy obywatele, ale UKRAIŃSKIEJ NARODOWOŚCI potomkowie MORDERCÓW banderowców ukraińskich !

  I tak:
  Wojewodą województwa Podkarpackiego została wyznaczona w 2010r przez żydo-niemca Tuska, polska obywatelka UKRAIŃSKIEJ narodowości banderówka Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która UKRAINIZUJE oraz ZWALCZA polskość na Rzeszowszczyźnie do dzisiaj.

  To ona inspiruje i zatwierdza do stawianie pomników UPA-com i banderowcom, którzy bezlitośnie mordowali Polaków siekając ich siekierami !

  Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie i na całe województwo Podkarpackie jest nadinspektor też UKRAINIEC – Zdzisław Stopczyk.
  Prezydentem Miasta Przemyśla jest też UKRAINIEC z polskim obywatelstwem Robert Choma – synalek banderowca.

  14 stycznia 2014 komendant wojewódzkiej policji ODWOŁAŁ ze stanowiska komendanta policji w Sanoku, Mirosław Pawełko, który jest POLSKIEJ narodowości, a na jego miejsce powołał UKRAIŃCA – Grzegorza Matyniaka – synalka post-banderowca.

  W Sanoku STAROSTĄ okręgu sanockiego jest post-banderowiec UKRAINIEC Sebastian Niżnik.

  Obecnie, na całym Podkarpaciu nieomal wszystkie tam centralne urzędy administracji państwowej są OBSKOCZONE przez post-banderowskie karaluchy z polskim obywatelstwem ale NACJONALISTÓW UKRAIŃSKIEJ narodowości.
  Ci UKRAINCY nacjonaliści w tych POLSKICH urzędach usuwają POLAKÓW z urzędów polskiej państwowej administracji, a na ich miejsce zatrudniają UKARINCÓW !!!

  To oni zorganizowali taki kryminalny proceder, że od lutego 2014r do dzisiaj leczyło się na koszt POLSKIEGO PODATNIKA ponad 450 bandytów ukraińców NAZISTÓW rebeliantów z “Prawego Sektora” , pogrobowców UPA-ców, którzy ponieśli obrażenia wskutek przez nich wznieconego BANDYTYZMU na Majdanie w Kijowie w lutym 2014r.

  Ci bojówkarze nacjonalistyczni Ukraińcy wcześniej byli szkoleni na Litwie, Estonii i III RP/PRL-bis, aby organizować KRWAWĄ REBELIĘ w Kijowie oraz bestialsko MORDOWAĆ ruskich w Oddesie i na całej Wschodniej sztucznie geograficznej „ukrainie” fuksem powstałej w 1991 roku.

  Jęśli Polacy będą dalej tacy DURNI i USTĘPLIWI, dadzą się podpuszczać oraz brac łapówki z Brukseli za KUPCZENIE polskim obywatelami oraz TOLEROWAĆ panoszenie się bandytów banderowców ukraińskich na Podkarpaciu oraz całej III RP to już za parę lat będą bestialsko WYMORDOWANI przez bandytów ukraińskich IDENTYCZNIE jak na Wołyniu.

  Dzicz ukrainska ZAPLANOWALA likwidacje Polaków na Podkarpaciu i przywłaszczenie sobie tej ziemi oraz majątku po wymordowaniu tych głupich lemingów Polaków tak jak to BEZKARNIE bandycko zorganizowali na Wołyniu za co ukrainców bandytów NIKT do dzisiaj NIE rozliczył !

  Ukrainiec = BANDYTA

 5. Sur42 said

  Usadowia sie potem zrobia „plebiscyt” i koniec…..ta czesc podkarpacia dla >Ukainy.
  W Argentynie Konstytucja zabrania spszedac cudzoziemcom nieruchomosci polozone blisko granicy

 6. Ale to Tutaj ! jest cała prawda co Banderowcy chcą zrobić ze wschodem Polski !!!

  http://www.lemkounion.republika.pl/archiwum/obawy.html

  ”…Nie obawiam się polonizacji Ukraińców. Przez setki lat ani się nie spolonizowaliśmy, ani nie zrusyfikowano nas – mówi Jarosław Sidor, kierujący przemyskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce.

  – Jestem natomiast zwolennikiem powrotu Ukraińców z województw zachodnich i północnych na tereny południowo-wschodniej Polski, czyli na swoje ziemie etniczne, ziemie ojców i dziadów. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie będzie to proste, gdyż obecnie sama chęć powrotu nie wystarczy. By wrócić na ojcowiznę, trzeba mieć i środki na to, i pracę na miejscu – dodaje nasz rozmówca.

  Obecnie plany powrotu mniejszości ukraińskiej z północnej i zachodniej części naszego kraju na tereny południowo-wschodnie, a zwłaszcza do Przemyśla i w jego okolice, przygotowuje Związek Ukraińców w Polsce. Kierownictwo związku zapewnia, że nie chodzi im tylko o sam powrót w sensie fizycznym, ale też, a może przede wszystkim, o odnowę duchową i wzrost świadomości narodowej Ukraińców, głównie młodego pokolenia. Władze związku obawiają się bowiem całkowitego spolonizowania się mniejszości ukraińskiej …”

  Teraz pytanie kto robi w BALONA Polaków ??? V Kolumna Banderowska w Polsce to nie fikcja…faktyczne plany już znamy!!!

 7. aga said

  Paweł Kowal wprost z siebie wychodzi z takim zapałem i entuzjazmem o swoich dzialaniach w Unii i pomocy dla Ukrainy ostatni mówi ; czyżby kolejny krypto…?

 8. Czesława said

  Jest przerażające, iż naród polski do którego należę jest coraz bardziej nieczuły i głuchy na f a k t y ! A to : podbój ziem naszych na wschodnich granicach wraz z Przemyślem , ekspansja unijnej natowskiej ideologii g e n d e r która ma zadanie wynarodowić Polaków poprzez zniszczenie duchowe (zabić seksualną nauką w przedszkolach i szkołach dzieci polskie-zniszczyć patriotyzm,normy moralne, wiarę, zniszczyć r o d z i n ę komórkę społeczną ,zalegalizować aborcję od najmłodszych lat i dopuszczać- zachęcając dzieci i młodzież nawet do kazirodztwa, pedofilii poprzez adopcję dzieci pedofilom . Naród mój już nie widzi dramatu odrywania Śląska przez Niemców- od macierzy-Polski. Zostanie nam pewnie już tylko Księstwo Warszawskie ! A polska p r a wi ca co robi ? Głucha ! Księża się boją też, bo agresywna nagonka budzi strach. Tusk usadowił na stanowiskach s w o i c h, to jest zdrajców- narodowości innej , nie polskiej . . Już od dawna prezydenci, wójtowie, starostowie w samorządach to o b c e nacje ! Kto mądry to wie o których mówię! Ale… kto wybrał do rządu wrogów naszej ojczyzny ? Wybrali o b y w a t e l e- naród , którego przodkowie krew przelali i oddali życie w obronie wiary, wolności i niepodległości ! Dlaczego w komentarzach o tym nikt nie pisze ? Ja -samotna i sierota, której wymordowali banderowcy rodzinę w o ł a m ! Wołam z rozpaczą do was Narodzie mój… miłosierdzia dla naszej ojczyzny ! Ratujcie te resztki , które jeszcze pozostały ! Zróbcie m a j d a n a nie ” gęgajcie „.. Czy już udało się wrogom zabić polskiego d u c h a ? Co będzie z waszymi d z i e ć mi ? Jeszcze nie wszystko stracone ! W s t a ń z kolan n i e w o l ni k u tego systemu totalitarnego !
  Czesława

 9. Polak said

  Szkoda tylko, że w internecie jest taka zgodność, bo w życiu codziennym nikt głośno nie chce powiedzieć co tak naprawdę myśli i czuje, a to źle, bo pozwala obcym czuć się pewnie w swoich działaniach antypolskich!

 10. Roch said

  Może warto zorganizować coś takiego, tylko w drugą stronę, to znaczy osiedlać Polaków rozsianych po Ukrainie we Lwowie i okolicach? Wprawdzie na Ukrainie wedle oficjalnych danych ze spisu ludności jest tylko 144000 Polaków, ale przypuszczalnie jest ich więcej. Na terenie obecnej Ukrainy i Białorusi narodowość była i jest silnie sprzężona z wyznaniem. Większość osób wyznania rzymskokatolickiego to Polacy lub osoby polskiego pochodzenia. Rzymskich katolików jest na Ukrainie ok 950 000. Około 50000 mieszka na Zakarpaciu i są to głównie Węgrzy. Pozostaje ok. 900 000 (najwięcej w archidiecezji lwowskiej oraz diecezjach kijowsko-żytomierskiej oraz kamienieckiej), którzy prawdopodobnie są polskiego pochodzenia. Dać im wszystkim Kartę Polaka i wspierać osiedlanie się we Lwowie i powiatach położonych miedzy obecną granicą RP a Lwowem. Można na to przeznaczyć te 300 milionów euro, które nasz miłościwie panujący Bronek Bul-Komorowski chciał podarować na rozwój ukraińskich przedsiębiorstw a także premier Donek coś mówił o jakichś miliardach (zdaje się z dotacji unijnej), których Polska miałaby się zrzec na rzecz Ukrainy. Nie wiem na czym stanęło, zdaje się że te kretyńskie pomysły obdarowywania banderowców kosztem polskiego podatnika zostały zarzucone. Jednak skoro się w ogóle pojawiły, to znaczy że jakieś fundusze są i można przeznaczyć je na pomoc naszym rodakom a nie krwawym rezunom i ich potomkom.

 11. Lubomir said

  Najwyraźniej wciąż trwa odwracanie uwagi od pokojowej inwazji Niemców na Pomorze i Śląsk. Ober-ludzie ‚Hitlera w spódnicy’ przejmują w Polsce wszystko, od handlu i przemysłu – po pocztę, gospodarkę odpadami i kluby sportowe. Należy obawiać się kretów i stypendystów z Berlina, a nie z Kijowa. Przebrany za Polaka Niemiec, to też Niemiec.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: