Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

UJ odwołuje honoris causa dla Barroso.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-05-07

To, co się wydarzyło w Krakowie, to skandal. Wybitny człowiek został już przecież poinformowany o chęci przyznania mu tytułu!— irytuje się Róża Thun z powodu tego, co wydarzyło się w Krakowie.

Chodzi o decyzję kadry profesorskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, która odmówiła Jose Manuelowi Barroso przyznania tytułu doktora honoris causa. Miał go otrzymać za „zasługi” dla rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej.

Barroso miał zostać powiadomiony o pomyśle. Tymczasem – według relacji „Gazety Wyborczej”, więc należy patrzeć przez palce – duża część kadry uznała, że Barroso jako byłemu maoiście, a dziś zwolennikowi ideologii gender, tytuł się nie należy.

I Barroso go nie otrzyma. Róża Thun nie kryje wściekłości:

Polska bardzo dużo zawdzięcza polityce Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Barroso. Moim zdaniem profesorowie przeciwni tej kandydaturze kierowali się prywatnymi poglądami politycznymi, a nie względami merytorycznymi

— złości się europosłanka PO.

Inne zdanie w tej kwestii ma prof. Ryszard Legutko:

Nie powinno nas obchodzić, jak się teraz czuje pan Barroso. To, że Uniwersytet Jagielloński odstąpił od przyznania tytułu doktora honoris causa, nie jest żadną niezręcznością

— ocenia.

GW” informuje, że na pocieszenie José Manuel Barroso otrzyma w sobotę na Uniwersytecie Jagiellońskim medal pamiątkowy „Plus ratio quam vis”.

A nas interesuje co innego – kto obiecał Barroso ten tytuł, skoro nie było oficjalnej decyzji UJ? I skąd ta irytacja pani Róży? Mówi coś pani termin niezależności uczelni?

http://wpolityce.pl/polityka/194424-uniwersytet-jagiellonski-odwoluje-honoris-causa-dla-barroso-roza-thun-wsciekla-to-skandal

Komentarzy 13 do “UJ odwołuje honoris causa dla Barroso.”

 1. Jacek said

  „Róża Thun nie kryje wściekłości”

  powinno byc raczej: Róża Thun wyje ze wściekłości.

  Czyzby jednak na UJ przetrwal jakis kregoslup chociaz w zaniku?

 2. margot2you said

  Reblogged this on Mistrz i Małgorzata.

 3. Lubomir said

  Coś ta Róża Thun coraz bardziej przypomina Różę Luksemburg. Czyżby czasy były podobne do czasów Marksa, Lenina, Engelsa, Dzierżyńskiego i Mao Zedonga?. Władymir Putin zagląda często do cerkwi, a nie burzy ich, jak azjatyccy komuniści. Rosjanie poruszający się po Europie, też wchodzą do chrześcijańskich świątyń, rozglądając się za Bogiem. Czyżby eurokomunizm był żywotniejszy od rosyjskiego ateizmu?. W Brukseli, Berlinie i Paryżu aż czerwono od zajmujących się polityką.

 4. Liliana Wojtulewicz said

  Barosso jest Maoistowskim propagandzistą już z czasów młodości.Mao był krwiożerczym komunistą rodem z piekła.Całe szczęście ,że tak obrzydliwa postać została chociaż raz należycie potraktowana i nie dano tak ważnego tytułu.Jescze chcę dodać,że Ashton jest z komunistyczej partii Anglii.Więc widzimy jasno co za typy stanowią władzę w UE.Prześcignęli Rosję.W Rosji ludzie coraz częściej zaglądają do cerkwi i nie dostają drgawek na widok kościoła.Natomiast wiemy jaką niechęcią pałają władcy Brukseli(PE,komisji itp) do katolickiej religii.

 5. panMarek said

  Barroso as a young, passionate Maoist student leader in 1976

 6. Sarmata said

  Barroso-maoista. Zdjęcie z pochodu.

  https://espectivas.wordpress.com/2010/09/17/a-verdadeira-razao-porque-durao-barroso-berrou-com-sarkozy/

 7. najbardziej pocieszajaca wiadomosc br.

 8. Sztandarowe wartości nowej lewicy CHAOS i NICOŚĆ wypromowały w Polsce demokrację partyjniacką.Na Ukrainie mamy do czynienia z demokracja oligarchiczną,która zrodziła się w wyniku walki dwóch ZAKONÓW : SPEKULACJI i SIŁY,przy katalicznym działaniu ZAKONU NARODOWEGO odwołującego się do zbrodniczych korzeni.CHAOS i NICOŚĆ wędruje na wschód,podobnie jak to było z reformacją,a następnie z komunizmem i

 9. Lubomir said

  Kościół musi krzewić obok wiary – wszechstronną Odnowę. Ten nowy Renesans, to Rinnovamento, muszą promować wierzący poeci i pisarze. Zgniły syjonizm, komunizm czy nazizm nie mogą mieć już w Europie przyszłości. W Europie musi przemawiać serce, sumienie i głębokie człowieczeństwo. Europa musi być ‚po Chrystusie’ a nie ciągle ‚przed Chrystusem’. Świątynie na cześć Eskulapa nie wyleczą Europy…Na hipochondrię dobre jest słowo Boże i literatura…

 10. Eryka said

  Bardzo dobrze potraktowali tego zydo-masona.

 11. Rzeszowiak said

  Czytając posty niektórych dochodzę do wzniosku że powinno się ich zamknąc w rezerwacie dla antykomunistów. UJ to dziadostwo obecnie, pod każdym wzgledem, także merytorycznym, zamiast tego widze ze te stare dziadki sie wzieły za politykowanie. Co nie znaczy ze popieram Barroso.

 12. Rzeszowiak said

  Lubomir, ale czyste sumienie to własnie Komunizm, to jest to czego nauczał Jezus gdy wyrzucał żydowskich kapitalistów ze światyni… Popatrz na Chavizm.

 13. Prometeusz said

  To może być przypadek manipulacji stosowanej dla podtrzymania pozorów jakiejś niezależności, w tym zepsiałym(niestety) uniwersytecie.
  Co UJ jest warty pokazała wizyta Szymona Pereza, który dał wykład o historii jako nie mającym racji bytu przedmiotem.
  A na wypełnionej po brzegi auli nikt nie odważył się wejść w polemikę syjoniście z syndromem talmudycznego Kalego.

  tu dowód żydowskiej nikczemności i buty a zarazem skarłowacenia, upadku moralnego i strachu tych co delikwenta zaprosili – http://www.youtube.com/watch?v=gDX2g9_0Z7c

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: