Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polska wypłaci emerytury ocalałym z Holocaustu mieszkającym zagranicą

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-06-09

Polska wypłaci emerytury ocalałym z Holocaustu mieszkającym zagranicą

Za Raphael Ahren, Times of Israel tłum. goniec.net

Zmiany proceduralne umożliwią ok. 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia na złożenie wniosków o zapomogę miesięczną w wysokości ok. 135 USD.

Polska ułatwiła ocalałym z holocaustu i innym ofiarom nazistowskich i sowieckich prześladowań składanie wniosków o miesięczne świadczenia, co pozwala dziesiątkom tysięcy osób mieszkających w Izraelu a posiadających polskie korzenie na otrzymanie pierwszych świadczen już od lata przyszłego roku – dowiaduje się Times of Israel.

Niedawno władze w Warszawie zmieniły przepisy prawa zezwalając polskiemu Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na transferowanie miesięcznego świadczenia w wysokości ok. 100 euro dla osób, które nie mieszkają w Polsce i nie mają konta w polskim banku.

Uprzednio osoby pochodzenia polskiego o uznanym statusie weterana lub ofiary prześladowań, mogły dostawać takie świadczenia jedynie wówczas, kiedy miały konto bankowe w Polsce, lub znały w Polsce osobę chętną do transferowania im tych środków. Jedynie garstka mieszkających poza Polską – ok. 50 osób – pobierała w ten sposób te świadczenia.

Jak się szacuje, ok. 50 tys. Izraelczyków może skorzystać z nowych przepisów, które już w przyszłym roku wejdą w życie, liczba takich osób w innych krajach jest trudna do ustalenia.

– To co zmieniło się w tych przepisach to, że władze polskie, zwłaszcza zaś te odpowiedzialne za zabezpieczenia socjalne będą mogły transferować świadczenia weterańskie do wnioskodawców mieszkających gdziekolwiek na świecie na koszt Polski. – wyjaśnia Sebastian Rejak, specjalny delegat polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych do kontaktów z diasporą żydowską. – W skrócie, kwalifikująca się osoba mieszkająca w Izraelu, lub ktoś, kto ucierpiał podczas II wojny światowej pod okupacją niemiecką i/lub sowiecką, będzie mógł dostawać miesięczne świadczenia bezpośrednio na swe konto w kraju zamieszkania. Do tej pory trzeba było mieć konto w polskim banku, lub też upoważnić kogoś mieszkającego w Polsce do pobierania świadczenia. Obecnie sytuacja będzie wyglądała inaczej – powiedział we wtorek w Jerozolimie Rejak w wywiadzie dla The Times of Israel.

– Otrzymywaliśmy głosy od ludzi z całego świata, którzy byliby zainteresowani uzyskaniem statusu weterana lub osoby prześladowanej, ale przeszkodą – z ich punktu widzenia – była kwestia kont bankowych i transferów pieniężnych – wyjaśnił. – Stare procedury były uciążliwe dla wielu potencjalnych wnioskodawców” – dlatego rząd polski postanowił przejąć na siebie finansowe obciążenia konieczne dla przeprowadzenia operacji bankowych i transferu pieniędzy do osób spoza Polski jak również zrezygnował z wymogu posiadania polskiego adresu.

Rejak dodał, że nie może powiedzieć ile osób będzie mogło skorzystać z nowych regulacji, ale stwierdził, że możliwe, iż kwalifikować się będą tysiące. – Kwestia w tym ile z nich będzie zainteresowanych, ale nie widzę powodu, dla którego ktoś, kto się kwalifikuje miałby nie złożyć wniosku”.

Nowe przepisy zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego; zaczną od października obowiązywać w przypadku obywateli Unii Europejskiej, a od kwietnia 2015 roku, w przypadku osób mieszkających w pozostałych krajach świata.

-Waga tej decyzji polega na tym, że po raz pierwszy rząd polski wyciąga rękę do tej konkretnej grupy osób – skomentował Bobby Brown – odchodzący dyrektor Project Heart (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce) – wspólnej inicjatywy izraelskiego rządu oraz Agencji Żydowskiej, która niedawno zawiesiła działalność z uwagi na brak funduszy. – W moim odczuciu Holocaust w wielu aspektach jest wspólnym doświadczeniem. Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju”

Brown, który współpracował w tej sprawie z rządami Polski i Izraela, powiedział, że znaczącą rolę w przeprowadzeniu zmian odegrał izraelski minister ds. emerytów Uri Orbach

Kto może się zakwalifikować do miesięcznych świadczeń?

Każdy obywatel polski, który ucierpiał w rezultacie okupacji nazistowskiej – będąc w obozie śmierci, pracy, lub przejściowym, bądź też ukrywał się – to samo dotyczy kolejnej okupacji – sowieckiej – do roku 1956 może ubiegać się o miesięczne świadczenie. To samo dotyczy małżonków.

„Ta grupa kwalifikujących się świadczeniobiorców obejmuje osoby uwięzione, skierowane do kolonii karnych i gett, jak również deportowane wgłąb Związku Sowieckiego. Dodatkowa kategoria obejmuje dzieci zabrane rodzicom w celu eksterminacji lub germanizacji” – czytamy na stronie internetowej Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

– Na przykład, żołnierz Armii Czerwonej, który – podczas marszu na zachód w czasie II wojny światowej – zatrzymał się w Polsce i poślubił polską obywatelkę lub obywatela, a następnie po wojnie wyjechał z kraju do Związku Sowieckiego może ubiegać się o to świadczenie – I jeśli poza Polską w Związku Sowieckim urodziło się dziecko – powiedział Rejak – i to dziecko nigdy nie otrzymało polskiego obywatelstwa, ale cierpiało jako dziecko polskiej rodziny w Związku Sowieckim to to dziecko – dzisiaj osoba dorosła może ubiegać się o status weterana wojennego lub osoby prześladowanej. Jego rodzice od dawna mogą już nie żyć, on sam nigdy nie był polskim obywatelem, ale wciąż może taki ktoś złożyć wniosek”

Według szacunków Browna ok. 50 tys. obywateli Izraela – w tym małżonkowie ocalałych z holocaustu, jak również urodzeni po wojnie w komunistycznej Rosji – mogą kwalifikować się do otrzymania świadczeń od rządu polskiego.

Wnioskodawcy będą musieli dostarczyć dokumenty, aby udowodnić swe prawa, ale Rejak twierdzi, że polski urząd do spraw kombatantów będzie uznawał wyciągi z archiwów takich jak wydawane przez muzeum holocaustu Yad Vashem, a nawet ustne świadectwa świadków.
„- Według mojej wiedzy, nie ma żadnego powodu, aby urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych kwestionował dokumentację, która wygląda wiarygodnie – powiedział Rejak. – Musi zostać ustalone, że ktoś urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, ponieważ był zmuszony opuścić Polskę, lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania świadczeń”.

Celem polskiego rządu jest „oddanie sprawiedliwości tym, którzy ucierpieli podczas wojny, tak właśnie postrzegamy naszą odpowiedzialność, jako troskę o tych ludzi – powiedział Rejak. Oczywiście, nie tylko Żydzi skorzystają z nowych przepisów. „Kryteria etniczne są tutaj bez znaczenia, ale działamy ze szczególnym wyczuleniem w przypadku Żydów ocalonych z zagłady, dlatego chcieliśmy poznać jak rząd Izraela widzi te sprawy. Podjeliśmy decyzję, że te poprawki odnosić się będą nie tylko do mieszkańców Unii Europejskiej, ale także wszystkich pozostalych krajów”.

Jednakowoż, dodał Rejak, Polska „zdecydowanie” ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holocaustu. – Cytując Elie Wiesela: nie wszystkie ofiary były Żydami, ale każdy Żyd był ofiarą, Dlatego ofiary żydowskie – gdy mówimy o II wojnie światowej – muszą być traktowane ze szczególną uwagę – co nie zmienia faktu, że ich status prawny jest taki sam – jest to kwestia wrażliwości i wyciągnięcia ręki.”

Kiedy nowe przepisy wejdą w życie w kwietniu, władze polskie poinformują wnioskodawców czy kwalifikują się do miesięcznych świadczeń i w takim przypadku będą musieli oni wypełnić dodatkowy formularz zanim Polska zacznie transferować im pieniądze.

– Sądzimy, że przykład Polski będzie precedensem dla innych krajów. I zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by inne państwa poszły za tym przykładem – powiedział Brown. Mimo, że nie pracuje już dla projektu HEART, Brown zapewnia, że będzie kontynuował poszukiwanie dróg pomocy ofiarom holocaustu i ich spadkobiercom w odzyskaniu własności w Polsce, która została rozszabrowana podczas ery holocaustu.

Powołany do życia w 2011 roku z zadaniem pomocy w odzyskaniu zagrabionej własności pierwotnym właścicielom i ich zstępnym Projekt HEART został na początku bieżącego miesiąca włączony do izraelskiego Ministerstwa ds. Emerytów i gdzie nadal będzie funkcjonował przy ograniczonych środkach.

Brown powiedział również, że pragnąłby aby izraelski National Insurance Institute zaczął wypłacać miesięczne świadczenia ludziom uznanym z „sprawiedliwego wśród narodów świata” przez Yad Vashem. „Byłoby to spłacanie długu, jaki mamy wobec tych osób”.

Jak można się było domyślać, Warszawie spodobał się pomysł. „Jeśli rząd Izraela w jakimś czasie w przyszłości postanowi wypłacać emerytury Polakom, którzy ocalili Żydów podczas holocaustu – powiedział Rejak – byłoby to docenione nie jako quid pro quo, ale jako hojny gest”

 Napisane przez  Raphael Ahren – Times of Israel
Reklamy

Komentarzy 80 to “Polska wypłaci emerytury ocalałym z Holocaustu mieszkającym zagranicą”

 1. Prometeusz said

  Czy powyższe wymaga komentarza?, według mnie nie.
  Najlepszy przykład z jakim do tej pory się zetknąłem na to, w czyje parszywe łapska naród oddał Polskę.

 2. j said

  Ma pan racje panie Prometeuszu. Szkoda gadac!
  Co sie w tym niepolskim parlamencie dzieje ? Czego jeszcze dowiemy sie z izraelskich gazet!
  Szlag by to trafil!

  Nie widac by z taka sama troska pochylali sie nad losem Polakow rozsianych po swiecie a szczegolnie w czesci dawnych Sowietow. Szkoda, ze nie chca dac pieniedzy polskim rodzinom z kalekimi lub chorymi dziecmi a maja je dla obcych. Szkoda, ze brak jest pieniedzy by doplacic do budzetu rodzinom wielodzietnym w Polsce.
  By dac sniadania tym dzieciom, ktore glodne przychodza do szkoly……

  Z calym szacunkiem dla ofiar holokaustu – ale niech im pomaga i wyplaca po 100 euro miesiecznie Zlota Aniela, ktorej ojciec, dziadek i pewno wszyscy krewni realnie mordowali Zydow.
  Albo niech sypna kasa Rotszyldy, Wartburgi czy inni zydowscy pobratymcy, potomkowie bankierow i finansjery zydowskiej*, ktorzy tak hojnie dotowali Hitlera podczas II wojny swiatowej.
  ______________________________

  * HITLER BYŁ FINANSOWANY PRZEZ ŻYDÓW
  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=46

 3. victor said

  Judeopolonia w pelnej krasie…

 4. @ + @ = @@ said

  A może my Polacy hurtem zdeklarujemy się jako „żydzi” i staniemy w kolejkach po żydowskie zapomogi? Czemużby nie! Szmal to cymes, to git interes. Do niego trzeba mieć kiepełe!!!

 5. basia said

  Ja nie zdradzę Jezusa za żaden srebrnik.

 6. Prometeusz said

  Judeopolonia w pelnej krasie?, pomarzyć dobra rzecz, chciałoby się, by to była pełna krasa, a to dopiero początek nadchodzącego końca Polski, niestety.
  Pozostało nam tylko wierzyć w interwencję Stwórcy, który przy pomocy Polaków nietracących rozumu i ducha walki zatrzyma parszywą Bestię.

 7. Prometeusz said

 8. Niezalezny said

  Ze ten „ocalaly” otrzymuje „emerytury” zagranica, np. w Izraelu to jeszcze „pol biedy”. Otrzymuja „emerytury” (wynagrodzenie) byli OPRAWCY co mordowali i wydawali wyroki smierci na Zolnierzach Wykletych co teraz mieszkaja sobie „spokojnie na Wolnosci” np. w Izraelu, Szwecji, Anglii, itd. Wszystko dlatego ze byl tzw. Okragly Stol gdzie „uzgodnili” ze nadal CI SAMI rzadza w PR(L’u) i nie nastapila „zadna zmiana”.

 9. victor said

  Pelna krasa judepolonii – to wlasnie koniec Polski.

 10. j said

  Ad.7- Prometeusz

  Ot, ironia losu! Chyba zaraz sie pan przewroci jak pan przeczyta to ponizsze. Naprawde mozna sie zalamac.

  ________________________________

  09.06.2014

  SLD wnioskuje o ulicę Geremka w Warszawie

  Z oficjalnym pismem do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz zwrócił się Sebastian Wierzbicki. Jest on kandydatem SLD na urząd prezydenta miasta. Wierzbicki wypominał PO, że wraz z PiS odrzuciła wcześniej podobny wniosek o nadanie nazwy Bronisława Geremka ulicy na Białołęce, nazywając ją imieniem Ryszarda Kuklińskiego.

  „Klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radzie Warszawy liczy, że Prezydent Warszawy i radni Platformy Obywatelskiej tym razem przychylą się do wniosku upamiętnienia w ten symboliczny sposób pamięci Bronisława Geremka, który w rzeczywisty sposób przyczynił się do odzyskania przez nasz kraj pełnej suwerenności” – czytamy w oświadczeniu.

  http://niezalezna.pl/56163-sld-wnioskuje-o-ulice-geremka-w-warszawie

 11. j said

  Dla zatarcia zaprzanstwa Sebastiana Wierzbickiego, kandydata SLD na urzad prezydenta miasta i poprawienia naszego morale – kopiuje ponizej opis najnowszej akcji odwaznej Marysi, w ktorym argumentuje swoja krytyke Slonca Peru, premiera „Tusku”.

  ________________________

  17-letnia Marysia Sokołowska publikuje swój manifest

  Pojawienie się na okładce „wSieci” 17-letniej Marysi Sokołowskiej, która nazwała premiera Donalda Tuska zdrajcą, wywołało medialną burzę. Głos w sprawie zabrali m.in. Jan Filip Libicki, Robert Mazurek, Łukasz Warzecha i Mariusz Karnowski. Dziewczyna na łamach tygodnika opublikowała swój manifest. O co ma żal 17-latka?
  Marysia Sokołowska opublikowała swój manifest w tygodniku „wSieci” .

  Manifest 17-letniej licealistki z Gorzowa Wielkopolskiego to dziesięć rozwiniętych, uargumentowanych zarzutów. Wypunktowane powody nazwania premiera zdrajcą pokazują rozżalenie i złość nastolatki:
  „Odebrał mi perspektywy”,
  „Nie szanuje Polski”,
  „Nie dba o rodziny”,
  „Wspiera zakłamywanie historii”,
  „Pozwala na propagowanie ideologii gender”. Stronicowy tekst opublikował tygodnik „w Sieci”, a 17-letnia Marysia Sokołowska trafiła na okładkę najnowszego numeru gazety.

  Jakie są podstawowe zarzuty nastolatki względem Donalda Tuska?

  W pierwszym punkcie, zatytułowanym „Pan Premier odebrał mi perspektywy”, Sokołowska obwinia szefa rządu za zawodową sytuację młodych ludzi.
  „Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania, nie potrafią znaleźć sobie miejsca na polskim rynku. Nie mogą się przebić przez sieć układów i znajomości” – pisze Sadowska, obarczając Tuska winą za masową emigrację.

  Nastolatka stwierdza również, że „Pan Premier nie szanuje Polski”, a jako dowód na ten zarzut przedstawia słowa Donalda Tuska z 1987 roku, kiedy to dla magazynu „Znak” powiedział, że „Polska do nienormalność”.

  Sokołowska stwierdza dalej, że przez premiera ma długi. „Nikt mnie nie pytał o zgodę, zadłużając kraj w sposób bezmyślny i histeryczny” – pisze.

  Wśród dalszych zarzutów pojawia się też „niedbanie o rodzinę” i „propagowanie ideologii gender”. Marysię Sokołowską „martwi widmo katastrofy demograficznej” i to, że „rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej, która zachęcałaby młodych ludzi do powiększania rodzin”. Nie podoba jej się też „narzucanie seksualizacji dzieci i młodzieży” przez „lansowanie wrogiej ideologii gender”.
  17-latka jest też aktywna na Twitterze

  17-latka pisze też, że „pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie” i jako wyjaśnienie tego punktu podaje utrzymywanie „dobrych kontaktów z Angelą Merkel i innymi przywódcami Unii Europejskiej”, zamiast twardej walki przeciw „wrogiemu nam projektowi gazociągu po dnie Bałtyku”.

  Dwa kolejne punkty manifestu 17-letniej Marysi Sokołowskiej to odniesienia do „zakłamywania historii” i braku chęci wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. „Jestem oburzona faktem, iż Pan Premier brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992, podczas gdy rząd ten chciał ujawnić byłych działaczy komunistycznych, by oczyścić politykę”. Poza tym, według nastolatki, „dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej” zasługuje na miano „zdrady narodowej”.

  W przedostatnim punkcie swojego manifestu Sokołowska komentuje sprawę „udaremnienia” odwiertów geotermalnych w Toruniu. „Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały przecież one służyć Polsce” – pyta retorycznie.

  Ostatni zarzut Sokołowskiej to „kultura osobista premiera”, która wg niej pozostawia wiele do życzenia. „Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich” – pisze nastolatka i przytacza przykład „wyśmiania publicznego starszych pań z Rodziny Radia Maryja”.

  Maria Sokołowska manifest kończy prośbą do Polaków o „modlitwę do Boga Wszechmogącego za naszą Ojczyznę”.

  Licealistka stała się znana dzięki wizycie premiera Donalda Tuska w Gorzowie Wielkopolskim. To tam, podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi, zapytała premiera „dlaczego udaje patriotę, a jest zdrajcą Polski”. Tusk odparł jedynie: „widzę, że macie poczucie humoru” i wszedł na spotkanie. Sprawa odbiła się echem w mediach, a premier jeszcze raz pojechał do Gorzowa, by spotkać się z uczniami.

  Teraz o całej sprawie na łamach „wSieci” mówi sama zainteresowana. Jak przyznaje, nie odczuwa popularności i stara się „być taka, jaka była”. – Staram się być sobą. Nadal służyć Bogu, ludziom i Polsce – mówi.

  Przyznaje jednak, że jest mocno atakowana w sieci. – W internecie pojawiają się straszne obelgi na mój temat. Nie wiem nawet, kto to pisze, ponieważ są to często anonimowi ludzie. Pojawiają się wrogie komentarze, a pytania skierowane do mnie (…) obrażają nie tylko mnie, ale Pana Boga, naszą ojczyznę i wielu dobrych ludzi – podkreśla.

  (op;RC)

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/17-letnia-marysia-sokolowska-publikuje-swoj-manifest/y1fbs

 12. j said

  17-letnia Marysia Sokołowska publikuje swój manifest

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/17-letnia-marysia-sokolowska-publikuje-swoj-manifest/y1fbs

 13. z sieci said

  Okrakiem chodzili przez dwa tygodnie ze dwa lata tenu, jak Chazary po przyjęciu judaizmu. Tak mówią ci którzy to widzieli.

  Ruda małpa podniosła wiek emerytalny – coby zabezpieczyć pieniądz do niniejszego, a babciom polskich rodzin aż o 5 lat. Nie będzie komu o te rodziny dbać. TK zaklepał sprawę odrzucając protest związków zawodowych.

  Jurgielt sejmowy przegłosował se, stałej zapomogi 4 000 ,- m-c, więc przegłosuje każdą ustawę jaką posuną jemu do głosowania a TK zaklepie.

  I jak to jest z tymi rachunkami. Z informacji które wklejał p. Kapsel wynikało, (źródło: ichnia encyklopedia wydana w USA przez ichni instytut) że przed II ww wszystkich ich było na świecie 3060 tyś. Zginęło w czasie wojny 6000 tyś a dziś jest ich 10 razy więcej – jak podają ichnie całe i półcałe .

 14. Dziadzius said

  Jest przysłowie, że jak Bóg ma kogoś ukarać to mu rozum odbierze — PANOWIE szykujcie się na karę, bo rozum juz znikł.
  Od kiedy ofiara tak okropnych, wojennych i po wojennych morderstw, wypłaca ofiarom [ to znaczy sobie] odszkodowanie za to, że inni zrobili z niej ofiarę?.
  Czy wogule ktoś w naszym [ szkoda ale nie wiem innego słowa na tą głupotę ] rządzie powie mi – Czy w czas tej wojny ten co był w obozie,, lub czy ten co był na Sybirze,cierpiał wiecej od tego co niebył?. Czy ofiara skopań albo zgwałcona ale nie w obozie cierpiała mniej?,
  Ktoś, ktoś ma takiego ZAJ**BA że nawet wszyszcy psychiarci z całego świata tego zaj**a nie uratują .
  Boże! Ratuj nas niewinnych bo z ręki naszego rządu już giniemy.

 15. Prometeusz said

  Szanowny Dziadziusiu!, proszę nie mylić głupoty ze świadomym zaprzaństwem.
  W ten sposób niejako usprawiedliwiamy zdradę, nie wolno nam tego czynić.

  Z poważaniem
  Prometeusz

 16. Analityk said

  To wszystko potwierdza tylko, że ten nie-rząd i stojący na jego czele Tusk oraz Komoruski to parszywi zdrajcy – wrogowie Narodu Polskiego.
  Kto głosował i kiedy za taką ustawą w Sejmie? Ci co byli za – sa zdrajcami! Potrzebna jest ich lista podana do publicznej wiadomości. To już zostało zdecydowane aby okradać Polaków sumarycznie na około 7 mln euro miesięcznie + koszty transferu tych pieniędzy wysyłanych indywidualnie do każdego odbiorcy.
  Każdy to widzi a nawet myślący nastolatkowie jak Marysia Sokołowska.

  Ta decyzja to faktyczne jakby przyznanie się, że byliśmy mordercami jak Niemcy – naziści!
  Cały świat tak odbierze te informację. Robią z Nas Polaków morderców Żydów.

  Przecież my nic nie jesteśmy winni aby wypłacać te pieniądze, gdyż my – jako naród – nie mordowaliśmy Żydów.
  Wiadać, że zasiadający w kne-Sejmie Żydzi ze zdrajcą Tuskiem oraz Komoruskim uważają, że jak można kogoś obrabować w Świetle ustanowionego przez nich prawa to czemu by nie. Każdy pretekst jest dobry. Działają podstępnie i w ukryciu! Taka jest talmudyczna-przestępcza mentalność.

  Dlaczego nikt nie wypłaca ofiarom polskiego holocaustu – Polakom – i ich dzieciom? Powinni to wypłacać Niemcy, Rosjanie i Izrael – gdyż to Żydzi mordowali Polaków po II WS w Polsce i robią to do dziś. Należałoby do tych krajów dołączyć Anglię i Francję jako te co zdradziły Polskę w 1939 roku i nie wywiązały się z zobowiązań sojuszniczych i doprowadziły tym samych do holokaustu ludności żydowskiej i Polaków.

  Pisanie, że „Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju” jest bezczelnym kłamstwem. To Niemcy napadły na Polskę wraz bolszewicką Rosją i to te kraje powinny wypłacać te odszkodowania.

  Tak przy okazji – Polacy jesteście sami winni temu co was spotyka – wybraliście zdrajców, morderców, złodziei i kłamców aby Wami rządzili to musicie cierpliwie to zności aż Was zepchną do rynsztoka i wdepczą w ziemię. Taki jest ich cel i konsekwentne działania a jeśli tego nie widzicie to tylko świadczy o głupocie. Dobrze Wami steruja poprzez wrogie rynsztokowe media 🙂 w swoim interesie a Wy je kupujecie i ich wzbogacacie.

 17. z sieci said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/lecz-sie-bo-z-renty-nici/1cv7c

  I pomyśleć ze rok temu wsiorbało im, bo przecież nikt nie ukradł, 16 mld z funduszu rentowego.

 18. Paweł said

  Niech lepiej żydowskie ścierwa zapłacą za mordowanie Polaków i grabienie naszego majątku. Za kłamstwa i oszczerstwa na nasz temat.

 19. Jok said

  Boję się, że nie 50 tys, lecz np 5 mln:). Nikt tego nie będzie weryfikował, bo ewentualnie zobowiązani do weryfikacji: 1)mogą czuć solidarność etniczną, 2)będą się bali „oskarżeń o antismus”:)

 20. Lubomir said

  A Polakom wciąż trudno odzyskać odszkodowania od niemieckich ludobójców za miliony zamordowanych bestialsko polskich obywateli, w tym celowo likwidowaną polską inteligencję humanistyczną i techniczną, za zrujnowaną Warszawę, zniszczone polskie miasta i wsie, zrujnowaną polską gospodarkę i zrujnowany polski przemysł, w tym przemysł obronny i lotniczy. Niemcy potrafią grać kwestiami żydowskimi. Obserwują reakcję Polaków na wysuwane roszczenia. Im też pewnie marzyłyby się rekompensaty, chociażby za odebrane im budynki… po KL Auschwitz-Birkenau.

 21. Zenek said

  Panie Dziadziuś, skoro Polska wypłaca ofiarom, to znaczy jest winna zbrodni wojennych. Niemcy się u parchów wykupiły, więc na kogoś trzeba zwalić całą winę za holokit/holoszwindel/”Przedsiębiorstwo holokaust” (niepotrzebne skreślić).

 22. z sieci said

  Niemcy, ofiary nazistów…

  Pytałem po jaką cholerę Prezydent Bronisław Komorowski pojechał do Normandii obchodzić siedemdziesiątą rocznicę D-Day? Pytałem i dostałem odpowiedź: otóż pojechał on tam po to, by prezydent Francji Franciszek Hollande mógł mu (a za jego pośrednictwem wszystkim Polakom) wyjaśnić, że Niemcy byli ofiarami nazistów, którzy wciągnęli ich do wojny. Nie powiedział co prawda kto naszych zachodnich sąsiadów do tej wojny wciągnął, ale to wydaje się jasne…

  Swego czasu na internetowych stronach ruskiego ministerstwa wojny wisiał tekst niejakiego Siergieja Kowalowa „Wymysły i falsyfikacje w ocenie roli ZSRR w przeddzień w początkach drugiej wojny światowej”, w którym autor wprost pisze, że to Polska ponosi winę za wybuch wojny bo nie chciała się zgodzić na „umiarkowane” żądania strony niemieckiej. Podobne zdanie ma Erika Steinbach, która stwierdziła na posiedzeniu CDU/CSU latem ubiegłego roku, że Hitler napadł na Polskę sprowokowany ogłoszeniem przez nasz kraj mobilizacji. Gdyby nie to, żadnej wojny by nie było. Przypomnę, że CDU/CSU wchodzi w skład tej samej frakcji europarlamentarnej co nasza przewodnia siła a słów Steinbach broniła sama kanclerz Merkel, która nie dostrzegła powodu, by się od nich odciąć.

  Zostawmy jednak Niemców i Ruskich a skupmy się na skandalicznych słowach francuskiego prezydenta. Nie wiem, jak powinien zachować się po nich Bronisław Komorowski, nie wiem, czy lepiej by było gdyby wstał i kopnął go w dupę czy też może po prostu wyszedł. Nie zrobił żadnej z tych rzeczy. Może słusznie, może język dyplomacji tego wymaga, może po cichu i poza zasięgiem kamer zrugał Hollande’a. Jednak słowa o Niemcach jako ofiarach padły publicznie i publicznie powinny zostać sprostowane. Nie zostały. Podobnie jak coraz częściej pojawiające się frazy o „polskich obozach koncentracyjnych/zagłady”, które sączone przez główne światowe media powoli – zgodnie z Goebbelsowską zasadą o kłamstwie powtarzanym tysiąc razy – stają się prawdą.

  A za tą prawdą pojawiają się coraz bezczelniejsze żądania wypłaty gigantycznych odszkodowań za utracone mienie słane przez środowiska związane z „holocaust industry”, które już nawet nie są śmieszne – są żałosne. Z jakiej racji Polacy, którzy razem z Żydami Niemcy przeznaczyli do eksterminacji (tak, Niemcy, a nie żadni przybyli z kosmosu naziści, którzy zniknęli w chwilę po podpisaniu kapitulacji 8 maja) mają płacić za nie swoje winy? Ano z prostej – skoro sam Prezydent Rzeczypospolitej nazywa nas „narodem sprawców”, skoro jego tragicznie zmarły poprzednik blokuje wyjaśnienie zbrodni w Jedwabnem doprowadzając swoją decyzją do tego, że to Polacy są ciągle o nią obwiniani, mimo że na ich sprawstwo (kierownicze) nie ma żadnych dowodów to trudno się dziwić, że faktyczni winowajcy podnoszą głowy i są coraz bardziej bezczelni i pewni swojej bezkarności.

  A w ślad za nimi idą głowy trzęsących Europą państw udzielając publicznej absolucji „pierwszym ofiarom nazistów”. Nie pamiętam kto to powiedział: „Kiedy Niemcy uznają się za ofiary II wojny światowej ich sąsiedzi powinni zacząć się bać” – ale chyba właśnie nadeszła pora by zacząć patrzeć na zachód z większą ostrożnością…
  Alexander Degrejt
  Napisane przez: Alexander Degrejt

  http://3obieg.pl/niemcy-ofiary-nazistow

 23. harnaś said

  Jak mamy rozumieć określenie „władze w Warszawie”? Tego rodzaju zmiany są w kompetencji Sejmu. jeśli tak faktycznie było, to warto wiedzieć jak głosowali posłowie poszczególnych ugrupowań. Również PiS-u

 24. Łupaszka said

  „Polska” nie podejmuje żadnych decyzji. Jest knesejm, knesenat , p.Rezydent, „rząd” itd. Decyzje są podejmowane imiennie. Wobec tego, kto ? Tusk, Komorowski, Piechociński, czy wszyscy razem ? To jest zła wiadomość, ale ma jedną dobrą stronę. Ciekawe jak przyjmą ją głodujący i pozbawieni dostępu do opieki medycznej emeryci, Polacy mający niskie płace, albo w ogóle pozbawieni roboty ? No przecież Bronisław Komorowski oświadczył światu, że Polska jest „narodem sprawców”. Do było do przywidzenia przy tym nierządzie i prezydenturze! Czy KTOŚ zaprotestuje?? Nie, bo zaraz go okrzykną antysemitą! Przyrzekli zniszczyć nasz kraj i to robią konsekwentnie od lat! No to mamy już owoce Okrągłego stołu. Decyzje podejmowali komuniści z obywatelami traktującymi Polskę jak Ziemię pieniężną; Michnikiem, Geremkiem, Kuroniem, etc.. o po to Obama przyjechał do Polski? Choć z drugiej strony Dakowski na swoim portalu sugeruje, że w Polsce był jeszcze ważniejszy, tajemniczy „ktoś”?. Do tego 64 mld$ za majątki zostawione w Polsce. Żeby wystarczyło, w ministerstwie finansów trwają prace nad wprowadzeniem katastru . Oczywiście nie tylko nad katastrem. Rząd PO-PSL, za aprobatą Komorowskiego chce opodatkować wszystko, co się rusza. Oto cena „wolności” 89 i warunki dopuszczenia do NATO. W przygotowaniu opłaty za prawa autorskie do chrześcijaństwa od 966r. bo wrzód na Palestynie musi mieć żywiciela. Oto wymierne skutki dialogu KK z judaizmem. Co na to partia opozycyjna ? ano nic!!! Chyba chcielibyśmy znać stanowisko Jarosława Kaczyńskiego. Może on uważa, że wszystko jest w porządku. Brak reakcji ze strony PIS-u też jest reakcją, właściwie mówiącą wszystko. Pod tym adresem jest imienny wykaz, kto jak głosował : http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf Tzw. „Patrioci” z PiSu głosowali wszyscy za wyjątkiem jednego posła za!!!!. Mam nadzieję, że da to do myślenia wszystkim głosującym na tą partię. Na pohybel żydokomunie po wsze czasy.

 25. j said

  Drodzy panstwo, nie ma sie co drobno szczypac – to co pisal niedawno mistrz Michalkiewicz, ze dogadali sie za naszymi plecami w sprawie haraczu 65 000 000 000 dolarow, w swietle tych nowych przepisow stalo sie niestety nasza tragiczna rzeczywistoscia.
  Prosze policzyc:
  135 dolarow x 50 000 zainteresowanych Izraelczykow = 6 750 000 dolarow miesiecznie!!!!!!!!!!!!!!!

  6 750 000 dolarow miesiecznie bedziemy placic nie wiadomo w imie czego!!!
  Rozboj w bialy dzien!!!

 26. j said

  Jeden posel – Szarama Wojciech z PiS-u byl przeciwko temu lajdactwu.

 27. Darek said

  Mam pytanie, wokół tej afery z wypłacaniem Żydom pieniędzy zaczęło mnie zastanawiać czy polscy poszkodowani w wojnie bądź ich dzieci mogą otrzymywać jakieś świadczenia? Moi dziadkowie w czasie wojny przebywali w niemieckich obozach pracy. Dziadek dostał się do niewoli we wrześni i całą wojnę przepracował w niewoli. Mam wszystkie dokumenty to potwierdzające – wiem, że dziadek starał się o jakąś rekompensatę ale zmarł w 1997 roku zanim zdążył coś uzyskać. Czy wiecie czy mojej mamie, jako córce przysługują jakieś świadczenia za to, że jej rodzice pracowali przymusowo w obozach pracy ? Z góry dzięki za odpowiedź.

 28. Prometeusz said

  Nowa targowica jawnie zdradza i niszczy Polskę we wszystkich możliwych płaszczyznach, a Polacy w przeważającej większości jak mieli, tak dalej mają ślepia szeroko zamknięte.

  Przysłowiowy struś, który chowa głowę w piasek nie uratuje ani głowy, ani tym bardziej tyłka.

  Lemingi i tchórze! to do was kieruję tą przestrogę.

 29. Dziadzius said

  @14- Prometeusz– Usprawiedliwienie tej zdrady zostało dokonane [ bez nas, o nas, dla nas] w Jerozolimie- ten artykuł to tylko informacja.Ja powinienem był podłapać że to zrobiła „Władza w Warszawie”-[ to tak waniajet PRLem ale z cebulką z Jerozolimy] – nie to co nazywamy Rząd Polski.
  Ukłony,
  Dziadziuś

  @20 – Zenek- Masz rację. Celem światowej bandy żydowskiej jest poniżenie honoru Polski- ogłupienie narodu i przekonanie świata że wszystkie anty żydowskie działania na całym świecie są zrodzone tylko w Polsce-[ wyssane z piersi Polskich matek] i tym samym usprawiedliwić i prawie uswięcić wszystkie ataki na Polske przez opłaconych papużanów- idiotów takich jak:-Obama,,Gross,. Morel, Luna, no i wielu ukrytych członkow [ w pasujacym do temetu znaczeniu słowa] „Władzy w Warszawie

 30. Stronnictwo ŻYDOWSKO – AMERYKAŃSKIE coraz bardziej nabiera politycznego znaczenia.

 31. z sieci said

  To prowadzi do tzw kichy.
  Jak wiadomo nawet miliarda dolarów budżet USA nie wyskrobie (nawet jak opodatkują skrobanki). Izrael nie będzie miał kolejnej transzy, no bo z pustego to i Salomon nie naleje.
  Pozostają takie satelity jak durnowate PO, ale tylko na jedno mgnienie i plajta. Totalna. Przecież dojdą jeszcze siły zbrojne które trzeba im stworzyć i utrzymać.
  A poza tym to stronnictwo przystąpiło do wendety i nie wiadomo kto się uchowa.

 32. Łupaszka said

  ad.26 Darek: W/g żydowskiej wykładni należą się i twej matce, tobie, twym dzieciom, etc..przeczytaj dokładnie i na tę wykładnię się powołajcie.

 33. Łupaszka said

  To tzw. „patriotyczne” PiS tą ustawę zgłosiło w KneSejmie i poza jednym posłem głosowało za. Przeciw w sumie było tylko dwóch posłów.Za : PiS 126, PO (wszyscy za ) 196 i pomniejszych głosów : 112.Glosy przeciw : 2 sztuki!!!-w tym z PiSu-poseł Szarama i niezrzeszony Wipler. Nie głosowało 24 posłów. Oto „nasz polski” kneseparlament..psia mać…!!!

 34. z sieci said

  Na emerytury nie ma i na renty, chyba że delikwenci są z innej gmyny, więc i dla nas nie będzie tych świadczeń weterańskich. Jak nie zabiorą to nie dadzą. Tym bardzie, że ściągnęli wpłaty z OFE, a na wypłaty dla nas i tak i tak, nie było by. Banki by pochłonęły pieniądze, tak jak chłoną nietrafnie inwestując do kuzyna.
  To jest już jawna wojna o pieniądze, więc trzeba równie zdecydowanie przejmować.

 35. Łupaszka said

  (Chazarski)Skok na kasę podatnika. ZUS nakłada składki na rodziny przedsiębiorców. Jeśli prowadzisz firmę, a Twoja żona zajmuje się w tym czasie dziećmi, bądź zaparzy kawę, ZUS może uznać to za współpracę w prowadzeniu działalności gospodarczej i nakaże opłacenie składek. To nie żart. W ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych pojawiło się nowe pojęcie „osoby współpracującej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą”.

  Według ustawy, jeśli małżonek, dzieci, rodzice, dzieci drugiego małżonka, dzieci przysposobione, macocha bądź ojczym pozostają z przedsiębiorcą we wspólnym gospodarstwie domowym i udzielą pomocy w prowadzeniu firmy zostaną opodatkowani jak przedsiębiorca.

  Za każdą „współpracującą” osobę ZUS zażąda składek w wysokości 1042,46 zł miesięcznie. „Za współpracę przy prowadzeniu działalności może zostać uznana każda pomoc przy jej wykonywaniu. Nie ma przy tym znaczenia ani okres, przez który taka pomoc jest udzielana, ani wymiar czasu pracy, ani też wiek osoby współpracującej” – czytamy na zus.pox.pl. Dziecko zrobi Ci kanapkę – zostanie na nie nałożona składka!

  Co się stanie, gdy postanowimy obejść przepisy i zatrudnimy żonę na 1/10 etatu z wynagrodzeniem 400 zł brutto? Składki na ubezpieczenie wyniosłyby wtedy 159,42 zł, lecz zapłacić trzeba będzie i tak 1042 zł, bo ZUS potraktuje ją jako osobę współpracującą. Inaczej byłoby, gdyby nie łączyły nas z nią więzy rodzinne.

  Okazuje się, że „osobą współpracującą jest zarówno np. córka zatrudniona u ojca-przedsiębiorcy na podstawie umowę o pracę, jak i żona, która pomaga przedsiębiorcy nieodpłatnie, nie będąc związaną z mężem żadną umową”. Ps. Co to znaczy: „W ustawie … POJAWIŁO SIĘ nowe pojęcie …”???? To znaczy, że nasi posłowie tak zadecydowali. Domyślam się, że głosowali za tym zgodnie wszyscy socjaliści, a więc PO, SLD, PSL i PiS.

 36. Łupaszka said

  Co na to partia opozycyjna ? ano nic!!! Chyba chcielibyśmy znać stanowisko Jarosława Kaczyńskiego. Może on uważa, że wszystko jest w porządku. Brak reakcji ze strony PIS-u też jest reakcją, właściwie mówiącą wszystko. Pod tym adresem jest imienny wykaz, kto jak głosował : http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf Ustawę wraz poprawkami poparło solidarnie PO ze wszystkimi koalicjantami oraz…. PiS. Tzw. „Patrioci” z PiSu głosowali wszyscy za wyjątkiem jednego posła za!!!!. Jeden poseł – Szarama Wojciech z PiS-u był przeciwko temu łajdactwu i i niezrzeszony Przemysław Wipler. PiS – współsprawcy albo idioci..Zadziwiającym jest jak PiS i niektóre patriotyczne media w zręczny sposób popierają interesy Izraelczyków? Opozycja jest przecież za wypłaceniem 65 miliardów tak zwanych odszkodowań za faszystowskich Polaków dla wszystkich potomków ofiar holokaustu do dziesiątego pokolenia. A to jest właśnie ten kanał którym zgrabnie i po cichu będzie się szlamować kieszenie i przyszłe życie Polaków. Więc czemu miała by być temu przeciwna? Mam nadzieję, że da to do myślenia wszystkim głosującym na tą partię, na nią stawiającym, miłującym oraz liczącym na zmiany. Ja na dziś po przeczytaniu kto jak głosował już się wyleczyłem. Na pohybel żydokomunie we wszystkich dzisiejszych jak widać nie polskich partiach po wsze czasy. Ps. To tzw. „patriotyczne” PiS tą ustawę zgłosiło w KneSejmie i poza jednym posłem głosowało za. Przeciw w sumie było tylko dwóch posłów.Za : PiS 126, PO (wszyscy za ) 196 i pomniejszych głosów : 112.Glosy przeciw : 2 sztuki!!!-w tym z PiSu-poseł Szarama i niezrzeszony Wipler. Nie głosowało 24 posłów. Oto „nasz polski” kneseparlament..psia mać…!!!

 37. Łupaszka said

  Czyli towarzysze i starsi bracia w wierze wykombinowali, żeby Polacy pracujący najczęściej za wynagrodzenie na poziomie afrykańskich pasterzy kóz, finansowali nie tylko komunistycznych zbrodniarzy, ich późniejsze pogrzeby z honorami, ale również odszkodowania dla ofiar zbrodni niemieckich i armii czerwonej… No nieźle, jeszcze trochę i będziemy wypłacali odszkodowania wnukom kombatantów SS, Wehrmachtu, Armii Czerwonej, Gestapo, Smierszy/NKWD, za krzywdy jakie ich dziadziusiów u nas spotkały!!! Cyt: ” lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny” Więc wyjdzie, że połowa Izraela dostanie kasę. Za taką ustawę to się należy szubienica, oraz latarnia lub pal!!!

 38. Julka said

  re:24 ma Pan rację-wszyscy lekką ręką rozdają obcym, a zabierają Polakom. Chore i głodne polskie dzieci na pomoc nie mogą liczyć, wręcz ogranicza się refundację niezbędnych leków skazując je na śmierć. Kto tak postępuje? Każdy może sobie nazwać tę klikę okrągłostołową.

 39. Łupaszka said

  To nie „draka” jak piszą niektórzy, to cd. demontażu Polski. Kwalifikująca się moim zdaniem pod sąd wojenny jako perfidnie zaplanowana i gotowa do realizacji ZDRADA ŻYWOTNYCH INTERESÓW NARODU POLSKIEGO!. I nie ma w tym ani jednego zbędnego słowa. CO do żydów i ich „instytutu” to w zasadzie wystarczy dobrze posmarować i nawet Murzyn stanie się nie tylko żydem ale z tak udokumentowaną historią (wraz ze świadkami i stosownymi „papierami własności”) że mucha nie siada.Zaś za tekst cytuję „Wnioskodawcy będą musieli dostarczyć dokumenty, aby udowodnić swe prawa, ale Rejak twierdzi, że polski urząd do spraw kombatantów będzie uznawał wyciągi z archiwów takich jak wydawane przez muzeum holocaustu Yad Vashem, a nawet ustne świadectwa świadków. Według mojej wiedzy, nie ma żadnego powodu, aby urząd ds. kombatantów i osób represjonowanych kwestionował dokumentację, która wygląda wiarygodnie – powiedział Rejak. – Musi zostać ustalone, że ktoś urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, ponieważ był zmuszony opuścić Polskę, lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski w czasie wojny, a więc jako dziecko osoba taka miała udział w ich losach i prześladowaniach. Taki ktoś kwalifikuje się do otrzymania”. „Miszczu” Rejak już nie powinien zawisnąć za jajca, ale „oglądać panoramę” z wysokości kamiennego kaktusa wsadzonego mu w doope! Tak sobie żyję, i obserwuję, że rok do roku na uroczystościach „ku pamięci” przybywa naocznych świadków czy też ofiar holokaustu/holokitu. Chyba te „6 mln” z prochu z powrotem w ciało się zamienia. Cuda, cuuda ludzie… Ale ta ustawa to majstersztyk. Jestem ciekawy ile wypływa z kraju gotówki na takie godzące zdrowemu rozsądkowi i logice wynalazki. Ludzie k…wa w kolejkach do lekarza zdychają bo czekają 6 miechów albo dłużej na wizytę a tutaj bonusy rozdają żydobolszewikom i innym parchom co nieproszeni się zapuścili w te rejony.

 40. @ + @ = @@ said

  # Łupaszka

  A w sejmie cichosza! Cicho sza! nawet nie znajdzie się jeden taki odważny, który walnie pięścią z mównicy w jej blat i krzyknie „Basta!” Tchórze śmierdzące…. Tajne obrady sejmu…

 41. Łupaszka said

  http://wgospodarce.pl/informacje/13856-nie-tylko-ofiary-holocaustu-otrzymaja-zasilek-od-polski-moga-ubiegac-sie-o-nie-takze-zolnierze-armii-czerwonej Bobby Brown, odchodzący dyrektor Project HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce) tak komentuje postawę Polski.

  Waga tej decyzji polega na tym, że po raz pierwszy rząd polski wyciąga rękę do tej konkretnej grupy osób. W moim odczuciu Holocaust w wielu aspektach jest wspólnym doświadczeniem. Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju.

  Nas szczególnie uderzają słowa „Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za to, co się stało, ale spoczywa na nich odpowiedzialność opieki się tymi, którzy ucierpieli w ich kraju”. Tworzą one nie tylko niebezpieczny precedens (Polacy mogą zostać uznani za współwinnych Holocaustu) ale też zakłamują historię: II RP podczas niemiecko-sowieckiej okupacji realnie nie istniała, jej terytoria były częściowo włączone do Rzeszy, częściowo utworzono z nich Generalną Gubernię a częściowo – włączone do ZSRR.

  Ale to nie koniec, bo odszkodowania mogą otrzymać nie tylko poszkodowani w wyniku Holocaustu, ale też żołnierze Armii Czerwonej. Mówi o tym Sebastian Rejak, specjalny delegat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski do kontaktów z diasporą żydowską.

  Na przykład, żołnierz Armii Czerwonej, który – podczas marszu na zachód w czasie II wojny światowej – zatrzymał się w Polsce i poślubił polską obywatelkę lub obywatela, a następnie po wojnie wyjechał z kraju do Związku Sowieckiego może ubiegać się o to świadczenie I jeśli poza Polską w Związku Sowieckim urodziło się dziecko i to dziecko nigdy nie otrzymało polskiego obywatelstwa, ale cierpiało jako dziecko polskiej rodziny w Związku Sowieckim to to dziecko – dzisiaj osoba dorosła może ubiegać się o status weterana wojennego lub osoby prześladowanej. Jego rodzice od dawna mogą już nie żyć, on sam nigdy nie był polskim obywatelem, ale wciąż może taki ktoś złożyć wniosek.

 42. Łupaszka said

  ad.40 To nie Sejm RP, lecz knesejm, knesenat. Było tylko jak widać przeciwnych a 24 nie głosowało, czy rozmyślnie? czy z tchórzostwa? jak myślisz?

 43. Łupaszka said

  Zastanawiający jest brak w tekście strażników obozów, poszkodowanych podczas ich funkcjonowania i wyzwalania. W końcu też pasują do definicji „osób nie będących obywatelami RP a pokrzywdzonymi podczas holocaustu/holokitu.” Prawdopodobnie będziemy też płacić bandziorom z UPA, którzy uciekli lub byli przesiedleni, a potrafią udowodnić że byli poszkodowani przez Niemców, Polaków, Rosjan, Żydów itd. To już nie jest głupota, to jawne draństwo.

 44. Prometeusz said

  Wpuszczana przez zdrajców Bestia pożera Polskę.

  Nikczemność odpowiedzialnych za ten haniebny stan jest porażająca.
  Nikczemność tych, którzy przyłożyli swoją rękę naciskając przycisk z napisem „za” jest porażająca.

  Nigdy nie oddam głosu na żadną z tych osób, które głosowały za tą ustawą.

  To co się stało jest rzeczą straszną i tragiczną, musimy do końca mieć tego świadomość, musimy już teraz zdawać sobie sprawę z dalekosiężnych skutków tego parszywego wydarzenia.

 45. Prometeusz said

  Czy JKM zabrał głos w sprawie?
  Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć to proszę o informację.

  Czy ktoś z liderów RN zabrał głos w sprawie?, proszę o informację

  Nie spodziewam się niczego dobrego po Arturze Zawiszy, interesują mnie pozostali.

 46. Prometeusz said

  Czy KEP zabrała głos w sprawie, ciekawy jestem opinii.

 47. @ + @ = @@ said

  Do organizmu, który zwie się Polska wprowadziły się gronkowce złociste, tuskowce blade i inne pasożyty. Odtąd mają swego żywiciela.

 48. Łupaszka said

  ZUS wypłaci emerytury obywatelom obcych państw poszkodowanych w wyniku Holocaustu?/holokitu? http://wgospodarce.pl/opinie/13858-zus-wyplaci-emerytury-obywatelom-obcych-panstw-poszkodowanych-w-wyniku-holocaustu Poniżej publikujemy treść wszystkich wspomnianych pism posła Wiplera:

  http://www.wipler.pl/wp-content/uploads/2014/06/Interpelacja-do-MPiPS-ws.-%C5%9Bwiadcze%C5%84-emerytalnych-dla-Polak%C3%B3w-za-granic%C4%85.pdf

  http://www.wipler.pl/wp-content/uploads/2014/06/Interpelacja-do-MSZ-ws.-%C5%9Bwiadcze%C5%84-emerytalnych-dla-Polak%C3%B3w-mieszkaj%C4%85cych-za-granic%C4%85.pdf

  http://www.wipler.pl/wp-content/uploads/2014/06/Wniosek-do-ZUS-o-dost%C4%99p-do-informacji-publicznej-ws.-%C5%9Bwiadcze%C5%84-dla-Polak%C3%B3w-za-granic%C4%85.pdf

 49. Prometeusz said

  To co się wydarzyło jest kpiną i szyderstwem z Nas, jest kpiną i pogardą dla „logiki”.

  Po ustanowieniu tego haniebnego aktu jawnej alogicznej niesprawiedliwości droga wolna do dalszych bandyckich działań, już mogą dowolnie robić wszystko co zechcą.

 50. Prometeusz said

  Boże Królu Świata!, zlituj się nad Polską, zechciej łaskawie obronić naszą Ojczyznę, wybacz nam nasze grzechy zaniedbania i pokaż nam jak mamy postępować.
  Duchu Święty oczyść zatrute umysły sprowadzające kraj ku przepaści.
  Jezu Chryste zmiłuj się nad nami!.

  Amen

 51. z sieci said

  dotyczy to wszystkich ubeków i ich pomiotu, w pierwszej kolejności.

 52. Łupaszka said

  Głosowało w sejmie 436, za 434, przeciw 2, czy nadal uważacie, że w Polsce jest opozycja?

 53. Prometeusz said

  Tu jest lista targowiczan i dwóch sprawiedliwych(przynajmniej w tej sprawie) oraz nieobecnych nieusprawiedliwionych(tylko nadzwyczajne przyczyny losowe usprawiedliwiają nieobecność w tym arcyważnym głosowaniu)

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=59&NrGlosowania=79

 54. @ + @ = @@ said

  #52
  Panie Prometeuszu, to nie targowiczanie, tylko posłowie polskiego parlamentu.

  Dlaczego oni tak zagłosowali?

  Dlatego, że każdy z nich chciał zachować twarz poprawności politycznej.

  Gdyby tak nie uczynili, to przy następnych wyborach parlamentarnych straciliby miejsca na listach wyborczych, co wiązałoby się z ich niebytem politycznym.

  A przecież oni są z zawodu „parlamentarzystami”, czyli robią wokół siebie z każdego tematu ble-ble albo „parle-parle”, czyli gadu-gadu.

  Za chwilę nikt nie będzie się ich o to pytał, a gdy przyjdzie co do czego, to zawodowy ble-ble-dziennikarz i ble-ble-uczony w piśmie (adwokat, czy nauczyciel akademicki zajmujący się zagadnieniami prawniczymi) powiedzą nam, że ten stan prawny wynika z woli USTAWODAWCY, bo ustawodawca… I tylko Trybunał Konstytucyjny będzie się zastanawiać czy to zgodne z Konstytucją…

  Oczywiście, że to co wcześniej napisałem zaprzecza temu co napiszę teraz, bo tak naprawdę to w parlamencie siedzi armia sabotażystów suwerennej Polski.

  Ci ludzie już tylko za to jedno głosowanie powinni być usunięci dożywotnio z ław poselskim.

  Niestety!

  Przy następnych wyborach to żmijowe plemię znowu będzie żebrać o znalezienie się na listach wyborczych, bo głosów wyborców i tak im nie będzie potrzeba, albowiem dobrze wiemy, że współczesny system wyborczy jest na tyle nowoczesny, że brakujące kandydatowi głosy z powodzeniem można dopisać w końcowym stadium ustalania oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą i zweryfikować na serwerach ruskich, niemieckich, żydowskich i amerykańskich cuzamen do kupy

 55. Łupaszka said

  Ponoć Niemcy jakoby wymordowali podczas trwania II wojny światowej ponad 98% europejskich żydów, to komu oni w takim razie będą wypłacali te odszkodowania? Czyżby z prochu powstali po wojnie? Did Six Million Really Die? By Richard E. Harwood http://www.radioislam.org/historia/really/03.htm Ilu żydów?

 56. Łupaszka said

  ad.55 Douglas Reed http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ilu-zydow-douglas-reed-2013-05

 57. Łupaszka said

  Nawet kara śmierci dla Żydów była wykonywana inaczej! Do XVI wieku wieszano ich głową w dół między dwoma psami.

 58. Łupaszka said

  Życie żydowskie koncentrowało się nadal w gettach, zwłaszcza we wschodniej Europie. Jednocześnie kolejne państwa zaczęły znosić ograniczenia (m.in. 1786 Szwecja). Wśród Żydów europejskich powstały dwie przeciwstawne koncepcje: dążenie do asymilacji w miejscu zamieszkania oraz odrodzenia więzi narodowych i utworzenia własnego państwa (syjonizm). Jako przykład syjonizmu warto przedstawić propozycję, jaka została złożona Józefowi Piłsudskiemu przez przedstawiciela polskiej diaspory. Ceną za poparcie na arenie międzynarodowej polskich dążeń niepodległościowych miało być utworzenie Judeo – Polonii. Pomysł ten został odrzucony. Inni Żydzi, jak np. Róża Luksemburg, przyłączali się do ruchów komunistycznych propagujących ideę rewolucji ogólnoeuropejskiej i likwidacji granic. W ten sposób wyznawcy Jahwe nie byliby już pozbawieni swojej ziemi, a staliby się po prostu jednym z wielu narodów zamieszkujących Europę.

 59. Tytus said

  Kolejny, zwyrodnialy sposob bezczelnego zydostwa na okradanie Polski i Polakow przy wydatnej pomocy zdradzieckiego „polskiego” rzadu. Swiadczy to tylko o tym, jak oglupieni i bezmyslni politycznie sa polscy wyborcy oddajacy glosy na… swoich wrogow. Kompletny idiotyzm!

 60. Alina said

  58 Tytus
  Tylko jakim prawem „polski” sejm, premier i prezydęt uchwalają złodziejską ustawę sprzeczną z konstytucją dotycząca obywateli obcej narodowości i obcego obywatelstwa? Skąd mają być pieniądze na te renty? Ile polskich rodzin zostanie dzięki temu pozbawionych środków do życia?
  Jakim prawem największa ofiara II WŚ – Polacy, których zginęło kilkanaście milionów, mają płacić Żydom, którzy jak się okazuje byli dla Polaków takimi samymi zbrodniarzami jak Hitler i Stalin?
  Polacy jako jedyny naród na świecie będzie musiał płacić renty swoim oprawcom!!!!! Ilu Polaków będzie musiało sprzedać swoje domy, żeby rząd Tuska z premierem Komorowskim mieli pieniądze na żydowskie renty??????
  Hańba i ZDRADA!!!!!

 61. Alina said

  …Z PREZYDĘTEM KOMOROWSKIM …

 62. Kapsel said

  ks. Prof. Waldemar Chrostowski: O dialogu katolika z Żydami

  ……Co ich interesuje? Żydów interesuje hangada o przeszłości, opowiadanie o przeszłości, a to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to, co się wydarzyło, ważne jest to, jak się to opowiada, zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe: zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda; nie mówi się, co jest dobre: mówi się, co jest dobre dla Żydów; nie mówi się, co się wydarzyło: mówi się, co się wydarzyło, żeby to dobre było dla Żydów.
  Otóż to jest mentalność, sposób myślenia ukształtowany przez tysiące lat. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu o zagładzie Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają z niego znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów.
  W związku z tym dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem i typowy przykład tego mogą znaleźć księża w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełną odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. doskonale odzwierciedla mentalność żydowską.
  Posuńmy się dalej. Kiedy wchodziliśmy w ten dialog, a w Kościele Katolickim w Polsce następowało to w połowie 80-tych lat, sądziliśmy, że wobec tej zagłady Żydów można wykazać wrażliwość. Upłynęło co prawda 40 lat od Drugiej Wojny. Pokolenie, które było świadkiem zagłady już powoli odchodziło, ale wydawało się, że Kościół powinien powiedzieć: współcierpimy z Wami, rozumiemy Was. Czyli myśmy pojmowali ten dialog w kategoriach etycznych, moralnych i duchowych. Bardzo szybko żeśmy zobaczyli, że te kategorie zupełnie nie interesują rozmówców. Oni mówili o tych samych rzeczach, ale w kategoriach politycznych, społecznych i ekonomicznych.
  Kiedy więc my mówiliśmy, że współczujemy, to odpowiedź była: „a ile można by z tego zyskać?”. Ona nie była wręcz tak podawana, ale do tego się sprowadzała.
  Niemcy w latach 50-tych i 60-tych zapłacili Izraelowi ponad 100 mld marek, dzięki czemu to państwo okrzepło, a kiedy źródło niemieckie wyschło, wtedy zaczęto szukać możliwości gdzie indziej. Oczywiście Izrael jest cały czas utrzymywany przez Stany Zjednoczone. Roczna subwencja bezzwrotna Ameryki na rzecz Izraela wynosi w/g źródeł oficjalnych 10 mld dolarów, a ponadto każdy Żyd mieszkający na terenie Ameryki jest opodatkowany na rzecz Izraela. Więc Izrael może się rozwijać. Myśmy wielu z tych rzeczy przedtem po prostu nie wiedzieli. Obracaliśmy się w kategoriach moralnych, a te kategorie moralne były przekładane na kategorie finansowe. Kiedy więc zaczęliśmy mówić o współczuciu, to współczucie również w Polsce zaczęto przekładać na żądania finansowe obliczone na około 65 mld dolarów. Zaczęto dawać do zrozumienia, że któregoś dnia ci, co współczują Żydom, muszą stać się sojusznikami w wywieraniu presji……

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

 63. Kapsel said

  O dialogu z Żydami (całość) ks. prof. Waldemar Chrostowski

 64. Lach said

  Pięknie brzmiące polskie nazwisko na wizytówce, a poniżej deklaracja; Europejczyk i wszystko jasne. Zawód pominąłem, ale najczęściej to: ekonomista

 65. Kapsel said

  Czy brak inwestycji w rejonie Przemyśla jest polityką ukierunkowaną na wymuszaną emigracje młodych Polaków, a robienia miejsca przybyszom ze wschodu?

  Jakie struktury organizacyjne w Polsce zajmują się kupowaniem sprzętu wojskowego, który trafia na Ukrainę. Nie jest problemem wywóz sprzętu, ale problemem jest zorganizowany zakup w Polsce. Kto się trudni handlem sprzętem wojskowym na skalę hurtową?

  Przemyśl i ziemia przemyska pustoszeją.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/przemysl-i-ziemia-przemyska-pustoszeja-coraz-mniej-ludnosci-katolickiej

  Ukraińskie mrówki niosą przez granicę hełmy i kamizelki

  http://wyborcza.pl/1,75478,16126420,Ukrainskie_mrowki_niosa_przez_granice_helmy_i_kamizelki.html

 66. iza said

  coś nie halo z tymi zapomogami. każdy cierpiał. moja rodzina została „wyproszona z własnego domu” dziś mieszkamy nie na ziemi naszych dziadków i nie mamy zapomogi. dziadkowie nie mieli szans na odzyskanie czegokolwiek(sowieci zabrali) i nikt o odszkodowaniach nie mówi. dlaczego im płacić? czy są równiejsi? nie, bo nie można porównywać cierpień. nie można wypłacać bo to nie Polska zgotowała im te piekło. to okupant Niemcy i Rosja zrobili co chcieli i tam kierować wnioski. nam jako Polsce też należy się odszkodowanie za stracone ziemie, mienie naszych obywateli i śmierć elity narodu, stracone skarby i dobra…….To nam jako Polsce powinni płacić za zdradę w Jałcie.

 67. fajfer1962 said

  Parch parcha popiera i będzie się nagradzał. Judeopolonia-pierwsza klasa :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/

 68. z sieci said

  Polacy mają płacić ze swoich i tak wysublimowanych do nędzy wynagrodzeń nomadom z powodu miłosierdzi i miłości do bliźniego o które zabiega, gudłajska katechetka. Szastająca bez opamiętania nawet słowem objawionym.

  Przy okrągłym stole Żydzi pokonali przede wszystkim Chamów. I od tego momentu kształtuje się judeopolonia i trwa bardzo skuteczna depolonizacja (Do pełnego szczęścia potrzebna im jeszcze Ukraina. Pan Zdradek własnie wzywa do rozmów z p. Putinem, pewnie po to ażeby skonsumować osiągnięte cele)

  Możliwe to było tylko i wyłącznie pod szponami i dziobem WRON, a niejaki PRON to rzecz jasna kamuflaż. Znaczy ściema i pełna kompromitacja tzw autorytetów. Kiedy po dziewięciu latach zawieszono stan wojenny zegar zaczynał odliczać czas dla judeopoloni.

 69. z sieci said

  „Proszę zwrócić zatem uwagę – bo to jest bardzo ważne dla zrozumienia dialogu, że z żydowskiego punk-tu widzenia lepiej jest być ateistą, niż być chrześcijaninem. Proszę zapamiętać: to jest bardzo ważna przesłanka – lepiej być muzułmaninem, ateistą, kimkolwiek, wolnomyślicielem, nie wiadomo kim, niż chrześcijaninem. Zatem – proszę zauważyć – w żydowskim samookreślaniu się, w żydowskim postrzeganiu siebie, jest zawarty bardzo silny
  element antychrześcijański. Tego musimy być świadomi, tego księża specjalnie nie przeczytają, bo o tym się głośno nie mówi.”

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

 70. Prometeusz said

  Oświadczenie!

  Informuję szanownych forumowiczów, że zostałem zbanowany.
  Admin wyciął mój wpis, jego prawo.

  Wobec zaistniałej sytuacji uznałem, że moja skromna obecność na forum Wirtualnej Polonii właśnie dobiegła końca.

  Wszystkich serdecznie pozdrawiam.

  Zbigniew Ziemiański

 71. z sieci said

  Zadaje się, że wróciły pana komentarze, szanowny panie Prometeuszu. Choć nie śledziłem dyskusji w wykonaniu tej „na nowo odkrywającej światło” zafascynowanej pojemnością i możliwościami własnego rozumu – jak to u unuch, a co wyczytała w Lumen Fidei.
  Nie ma pana Jacka, teraz pan chce odejść …Niechaj pan tego nie czyni. Adminowi pewnie myszka się pośliznęła i w nie to „stuknął”, co ma miejsce jak człowiek cierpi na goleń i brak jemu stabilnej opoki.

  Wyobraź pan sobie, że na początku było słońce … pono tak jest u św Jana

 72. Polka, PRAWDZIWA said

  To jakies kpiny chorych umysłów czy nasz „rząd” dba o swoje rodziny???????????????????????
  w Pl emeryci nie mają za co żyć a tu takie rozdawnictwo????????????? krew mnie zalewa!!!!!!!!!!!!!!!

 73. Lubomir said

  W kolejce do polskich pieniędzy ustawiają się też pewnie organizatorzy zagłady całych narodów – Niemcy, przebierając nerwowo nogami. Oni z pewnością chcieliby ‚odszkodowań’ od Polski. Pewnie przydałby im się też Plan Marshalla Bis…Kiedy prezydent Warszawy i Polski śp Lech Kaczyński zaczął upominać się o realne odszkodowania od Niemców, za wymordowanie milionów polskich obywateli, zagładę Warszawy i zrujnowanie innych polskich miast, został wyszydzony przez rodaków Hitlera, Himmlera i Hoessa.

 74. Kapsel said

  240 mln rocznie dla Żydów polskiego pochodzenia?

  Polska będzie płacić około 50 tys. Żydom polskiego pochodzenia zamieszkałym w Izraelu dodatek emerytalny – twierdzi tamtejsza prasa. Umożliwić ma to zmiana przepisów przeprowadzona w maju. Miesięcznie dodatek wynosiłby około 400 zł. W taką liczbę nie wierzą jednak polscy urzędnicy.

  O sprawie poinformowała izraelska gazeta „The Times of Israel”. Jej zdaniem z nowych uprawnień skorzystać będzie mogło nawet 50 tys. mieszkańców Izraela, którzy w przed II wojną światową byli polskimi obywatelami. Jeśli szacunki by się potwierdziły, to Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wypłacać musiałby nawet ćwierć miliarda złotych rocznie świadczeń.

  Chodzi o dodatek dla kombatantów i osób represjonowanych. Na dziś wynosi on 403,48 zł. W maju prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o kombatantach. Część przepisów zmieniono w ten sposób, by bohaterowie II wojny światowej oraz na przykład byli więźniowie obozów koncentracyjnych, którzy z różnych powodów wyemigrowali, mieli te same prawa co pokrzywdzeni, a mieszkający w Polsce.

  Dotąd było to praktycznie niemożliwe, bo obowiązywał zakaz przelewania pieniędzy na zagraniczne konta. De facto więc nowe przepisy nie dopisały nikogo do listy mogących starać się o dodatek, ale jedynie ułatwiły skorzystanie z niego.

  – Obecnie świadczenia należne kombatantowi lub osobie represjonowanej zamieszkałym za granicą wypłacane są bowiem na ch wniosek – osobie przez Nich upoważnionej do odbioru świadczenia, zamieszkałej w Polsce albo na prowadzony w Polsce rachunek w banku. Z takiej formy pobierania świadczeń korzysta już ponad 1 tys. osób – głosi komunikat Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

  To właśnie on zajmuje się rozpatrywaniem wniosków i przyznawaniem świadczeń. Pieniądze wypłaca już jednak ZUS lub KRUS. Jak dodano w oświadczeniu, nowelizacja ma charakter czysto techniczny.

  – Wielu kombatantów zamieszkałych za granicą (w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Kanadzie, Australii itd.) sygnalizowało, że dotychczasowe zasady wypłaty stanowią dla nich zasadnicze utrudnienie w dostępie do należnych im świadczeń. Stąd, chcąc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, przygotowane zostały wprowadzane obecnie zmiany – napisano w komunikacie.

  Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych twierdzi też, że szacunki gazety „The Times of Isreal” są mocno przesadzone i bardzo mało prawdopodobne, by po dodatek zgłosiło się aż 50 tys. osób z samego Izraela.

  Poprosiliśmy UdSKiOR o ich szacunki dotyczące liczby osób, które mogą ubiegać się o pieniądze nie tylko w Izraelu, ale na całym świecie.

  – Do tej pory Urząd przyznał uprawnienia 60 osobom zamieszkałym w Izraelu, ale ilu z nich pobiera wciąż świadczenia nie wiemy, gdyż wypłata świadczeń realizowana jest przez organy rentowe. Urząd szacuje, iż generalnie liczba kombatantów i osób represjonowanych nie wzrośnie mimo wprowadzenia nowych przepisów ułatwiających techniczny aspekt przekazywania świadczeń – poinformowała WP.PL Magdalena Borysewicz, rzeczniczka UdSKiOR.

  Samo świadczenie ma trzy składowe: dodatek kombatancki (206,76 zł), ryczałt energetyczny (165,71 zł) oraz dodatek kompensacyjny(31,01 zł), które w sumie dają 403,48 zł miesięcznie. Dodatkowo kombatanci mają prawo do ulgowych przejazdów komunikacją miejską oraz pociągami. Łatwiej dostać im się też do szpitala czy domów pomocy społecznej.

  Kto może korzystać ze świadczeń? Przede wszystkim są to osoby, które brały czynny udział w walkach o niepodległą Polskę w latach 1939-1945, a także zaraz po wojnie. Na liście są więc żołnierze WP, ale także osoby które służyły w podziemiu m.in. w AK, AL, Żołnierze Wyklęci czy uczestnicy powstania w getcie warszawskim. Dodatek przysługuje też Polakom służącym w armiach sojuszniczych.

  Poza tym do UdSKiOR zgłaszać mogą się także osoby, które zesłano na Syberię, do obozów koncentracyjnych czy pracy przymusowej, a także osób zagnanych do gett. Świadczenia przysługuje także ofiarom represji stalinowskich już po 1945 roku, a więc więźniom politycznym.

  Według danych na marzec 2013 roku UdSKiOR wypłaca kombatantom i osobom represjonowanym 3,55 mld zł rocznie. Pieniądze trafiają do 550 tys. osób. Oprócz osób poszkodowanych, są to także wdowy i wdowcy takich osób.

  http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,240-mln-rocznie-dla-Zydow-polskiego-pochodzenia,wid,16673084,wiadomosc.html?ticaid=112e8f

 75. z sieci said

  Jak będzie liczba kombatantów nikt jeszcze nie wie.
  Przypomniało mi się pytanie Israela Shamira które zadał w jednym z swoich esejów: „Dlaczego im tak zależy na liczbie 6 000 000”

 76. Kapsel said

  do 74

  za podanym linkiem dwa wybrane komentarze

  „Artykuł o tym w Times of Israel ukazał się 28 maja….. dziś jest 14
  czerwca i dopiero pierwsze słowa w polskich mediach. Gdyby nie osoby
  które przebijały się na różnych forach z tą informacją nigdy nic by się
  nie ukazało. Problem w tym, że na razie może to dotyczyć 50000 osób, ale
  przez błąd w przepisach (celowy?) dotyczyć będzie prawie miliona, w tym
  np. czerwonoarmijców i NKWDzistów którzy wyemigrowali do Izraela….”

  „D O Ś Ć!!!!!tego okradania nas .Ile razy my Polacy mamy płacić za
  hitlerowców i stalinowców????????????ŻĄDAM podania listy posłów, którzy
  głosowali za tym skandalicznym „dofinansowywaniu” emerytur żydowskich.
  Piszę to ja, córka Polaka, więźnia Oświęcimia ,który nie doczekał
  odszkodowania, ani my Jego dzieci. Żydzi uważają, że to nieprawda iż w
  obozie byli Polacy i inne nacje-wiem to od pracowników żydowskich z
  ONZ-tu. Komorowski podpisał te zmiany, ale o naszych emerytów jakoś nie
  upomina się. Polska zapłaciła USA, Angli i innym tzw odszkodowania i to
  do tych krajów powinni zgłaszać się żyjący więźniowie i represjonowani
  Żydzi, a nie do Polski. Kuriozalne jest również to, że jeśli nie żyje
  sam pokrzywdzony, to prawo do tej renty, mają spadkobiercy!!!Nie muszą
  mieć żadnych dokumentów-wystarczy oświadczenie „świadka”!!! D O Ś Ć
  dojenia nas-wołam głośno i żądam cofnięcia takich uprawnień.”

 77. Shadowman said

  Może zamiast biadolić zastanówmy się co zrobić, aby zniszczyć obecny układ?

  Przeanalizujmy, kto głosuje na główne partie:

  PO: ludzie nienawidzący PiS. lemingi, urzędasy i ich rodzinki, ludzie nienawidzący Polski i Polaków, część antyklerykałów i ateistów
  PiS: mohery (też lemingi), nieświadomi patrioci, część kibiców, ogłupiani katolicy co uwierzą we wszystko co ociec Rydz powie
  Twój Ruch: antyklerykałowie, ateiści, zwolennicy róbta co chceta, palacze marihuany
  SLD: antyklerykałowie, ateiści, komuniści
  Reszta partii nie ma większego znaczenia.

  Zajmijmy się Pisem, bo ludzi głosujących na PO nie uleczysz, oni nadają się do tego, aby wykładać nimi asfalt
  Naiwniacy myślą że Kaczor i jego ferajna to patriota, bo przecież klękają pod krzyżem, sprzeciwiają się profanacji chrześcijaństwa, czy chcą, aby pamiętano o Pileckim czy żołnierzach wyklętych.

  Powyższe działania nie czynią z ludzi patriotów, tylko to, co uczyniło się dla Polaków, aby ich życie było lepsze.

  Jak dla mnie lansowanie Pileckiego czy innych żołnierzy wyklętych służy do odwracania uwagi, ci co uważają się za patriotów i mają dosyć obecnej Polski powinni kombinować, co zrobić,aby odsunąć skutecznie tych morderców od władzy.

  Do „inteligentów”, co myślą że Polacy są w całej swojej masie ogłupiali, bo głosują albo nie głosują:

  Wybory nie mają znaczenia! gdyby miały coś zmienić to dawno by zostały zakazane!:
  http://wolna-polska.pl/judeopolonia-2/nie-glosuje-bo-nie-kolaboruje-h-jezierski

  Nie wierzcie sondażom!

 78. Blackwall said

  Niedługo wszystko się zmieni.. jeśli nie teraz to po jesiennych wyborach..

 79. Alina said

  https://piotrbein.wordpress.com/2015/05/21/kaczynskikalkstein-o-wspolptrcy-suszp-polin-z-ruska-razwiedka/

 80. Guła said

  Biorąc pod uwagę wypowiedzi i co szczególnie perfidne działalność takich indywiduum jak; Kukuniek, Bydłoszewski czy też marszałek sensenatorów to wypowiedź „kryptosyjonisty” (L.K.) spokojnie uznaję za dyplomatyczną mowę.

  Nie przypominał sobie coby PiS w jakiejkolwiek formie wyprowadzał środki materialne będące własnością narodu i jego kosztem – za bezdurno, poza granicę kraju. Śmiem twierdzić, że zdecydowany opór PiS_u w tej materii doprowadził do tragedii jaka miała miejsce 5 lat temu a dokonała się na „stalowej brzozie”.

  Traktat lizboński podpisał Lecz Kaczyński, co jest zarzutem do dziś stawianym jego osobie. Ponieważ zamiast sukcesów, jak zawsze i wszędzie rolują nas jak niedorozwojów i nic z tego nie mamy, a wręcz odwrotnie … Ale mało kto wie, że to decyzja senatu jako najwyższego przedstawiciela woli narodu, udzieliła najwyższego protektoratu /sam potężny Archikrator dał najwyższy protektorat/ prezydentowi do ratyfikowania tego traktatu. Stąd pewnie taka wyrywność dziś dezertera, i tego jak mu tam … aha wyrzynającego – czy jakoś tak, do ratyfikowania z pominięciem prezydenta (sic!)

  Kradnąc jemu nawet krzesło przy stole konferencyjnym a o braku miejsca w samolocie spokojnie nie da się wspominać.

  Nie chcieli przegrać (PiS), ale przegrali. I się zaczęło…

  Gdzie miliardy ze sprzedaży PZU? A no poszły się walić z greckimi emerytami. Pomijając już sens samej sprzedaży zakładu ubezpieczeń
  Kto zwróci miliardy pchane ukraińskim banderowcom skoro już dziś pokazują wierzycielom „gest Miedwiediewa”
  A jakaż tego obfitość …

  No i zgoda i bezpieczeństwo?:

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/msz-rosji-komorowski-siedzial-cicho-jak-mysz-pod-miotla-gdy-kijow-gloryfikowal-upa

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: