Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rzecznik prasowy Koszer Nostra oficjalnie podziękował płemiełowi za wspólprace

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-06-19


Komentarzy 20 to “Rzecznik prasowy Koszer Nostra oficjalnie podziękował płemiełowi za wspólprace”

 1. Kolejne ZWYCIĘSTWO PROWOKACJI!!!
  Nad Polską niczym miecz Demoklesa wisi SZANTAŻ EKONOMII POLITYCZNEJ GLOBALIZMU,co potwierdził dialog Sienkiewicz – Belka.

 2. Łupaszka said

  Tusk stracił rozum, czy jakiegoś możnego protektora? Od kilku dni szef rządu robi wszystko, aby bardzo szybko pozbawić się władzy http://wpolityce.pl/polityka/201336-tusk-stracil-rozum-czy-jakiegos-moznego-protektora-od-kilku-dni-szef-rzadu-robi-wszystko-aby-bardzo-szybko-pozbawic-sie-wladzy Ps. Przepraszam ale nie sądziłem, że kiedykolwiek będę bronić kretyna Tuska, choć od zawsze walę w tego żydoszwaba jak w bęben, no i proszę: nie ten piłkarzyna Tusk nie stracił rozumu (przecież on podwórkowiec go nigdy nie miał i mieć go już na starość nie będzie, zgodnie z przysłowiem: czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał/pojmował) i nie robi niczego od kilku dni co miałoby go pozbawić władzy. To bardzo naiwna teza. Kretyn Tusk został wrobiony. A autor tego newsa też naiwnie wierzy, że redaktor Wprost własną piersią bronił laptopa na którym niby coś było, a ABW poczekała na zlot dziennikarzy i kamer żeby w ich obecności pokazać swoja nieudolność i łamanie prawa. Autor naprawdę w to wierzy? Powtórzę, z pałacowego żyrandola spuszczono sznur z pętlą, a tw. Sokrotka Monika dziś jako posłanniczka przyniosła mu “zdechłą rybę” na śniadanie, a strażnik żyrandola odpalił cygaro i przepił drogim trunkiem… Służby rozdają nowe karty, bo stare się zużyły. To nie zasługa opozycji i fasadowej “demokracji”. To porażka demokracji tej prawdziwej i zarazem opozycji, że to nie oni odwołają Tuska tylko ci co tego kretyna i trampkarzynę “nic nie mogę “namaścili/na piedestał wystawili. Czas zacząć się o naszą Polaków i Polski naprawdę bać a nie triumfować. Tuskowi chodzi właśnie o to by pozbyć się premierostwa i te wszystkie ostatnie sprawy potwierdzają tylko to, że sprawy są reżyserowane aby mógł on odejść suchą nogą i bez odpowiedzialności. Kraj stoi nad przepaścią rola jaką dostał Tusk od swych mocodawców została wykonana reszta si nie liczy…

 3. NC said

  Re 3: 100%

 4. Alina said

  Prawna interpretacja nagrywania polityków dokonujących przestępstw
  Konstytucja RP
  Art. 4. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  Kodeks Postępowania Karnego
  Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie
  § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

  Jak doskonale wiemy, Prokuratura i Policja są strukturami przestępczymi – dyspozycyjnymi wobec Donalda Tuska.
  W tej sytuacji naturalnym jest zawiadomienia Władzy najwyższej w Polsce, a więc Społeczeństwa, o przestępstwach dokonywanych przez polityków.
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=32620

 5. Lubomir said

  Pewnie na tzw Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie an der Oder, wytresowano już niejednego robota, gotowego do wykonywania niemieckich rozkazów. Oby Polska zarzuciła polską przestrzeń publiczną – polskimi kandydatami. Kandydatami wyrosłymi z polskiej historii, polskiej religijności, polskiej mądrości, polskiej wierności, polskiego zapału do walki i do pracy.

 6. Kapsel said

  Prezes Narodowego Banku Polskiego przerywa milczenie. Przebywający w Izraelu Marek Belka przekonuje w ekskluzywnym wywiadzie dla RMF FM, że jego rozmowa z szefem MSW Barłomiejem Sienkiewiczem – upubliczniona wczoraj przez tygodnik „Wprost” – nie była żadnym „politycznym dealem”. „Była to rozmowa dwóch ludzi, którzy są zatroskani różnymi przejawami życia w Polsce” – zapewnia Belka.

  ciekawy komentarz

  „Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY

  Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!!.

  Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci – Donald T.

  Niech każdy prawdziwy Polak wklei to choć raz pod jakimś artykułem.

  http://www.rmf24.pl/fakty/news-belka-dla-rmf-fm-o-bulwersujacych-nagraniach-to-nie-byl-poli,nId,1442724

 7. Analityk said

  @Alina & Kapsel

  To co państwo piszecie to sama PRAWDA.

  Nierozliczenie i brak usunięcia komunistów od struktur władzy w Polsce zaowocowało tym, że ci zdrajcy, bandyci, zlodzieje i kłamcy są na stanowiskach decyzyjnych – i to nawet najwyższych – w Polsce. Nie zrobiono Norymbergii dla komunistów tak jak zrobiono dla nazistów, którzy tworzyli prawo dla siebie i działali „praworządnie”  w czym nasladowali ich komuniści i obecna waadza w Polsce.
  Całe państwo polskie – komusza judeopolonia – jest obecnie organizacją przestępczą traktującą Polaków jak wyrobników po to by oni wspomniani przestepcy, ich rodziny i znajomkowie mogli opływac w dostatek.
  Przejawów tego jest mnóstwo wraz z nagminnym łamaniem prawa – nie wyłączając obrony komunistów-zbrodniarzy ich ochrony i lansowania, a karania i wtrącania do więzienia tych co przeciw nim protestują i żądają ich zniknięcia ze sceny życia publicznego oraz ukarania.

  Ja i wielu z nas pisze o tym na tym forum od dawna!

  Polacy muszą iść na wybory do Sejmu i Senatu!
  Muszą wystawić do tych wyborów i wybrać ludzi prawych, uczciwych, Polskich Patriotów, których znają, ufają i którzy będą działać aby Polskę odbudować i zwrócić Polakom.

  Konieczny jest powrót do zasad niepodległego Państwa Polskiego jakim była II RP i której konstytucja dbała o interes Polaków i gwarantowała praworządność. Należy osądzić i skazać w/g reguł tej konstytucji wszystkich od 1945 którzy złamali jej reguły tj.:
  – okazali sie zdrajcami,
  – byli urzędnikami państwowymi i brali łapówki, uczestniczyli w aferach grabieży majątku Polaków, jego wyprzedaży oraz przez to likwidacji miejsc pracy, byli opłacani przez obcych i działali w ich interesie,
  – chronili zbrodniarzy i współpracowali z nimi, popełniali zbrodnie z powodów politycznych lub dla zysku,

  II RP dla w/w kategorii ludzi przewidywała jedynie KARĘ ŚMIERCI przez rozstrzelanie.

  Dlatego II RP przez 20 lat swojegoistnienie osiągnęła tak wiele i zbudowała tak wiele po 123 latach rozbiorów. Była dyscyplina, solidarność dla osiągnięcia narodowych celów aby Polakom żyło się lepiej. W ciągu 20 lat zbudowano COP (Centralny Okręg Przemysłowy), port Gdynię etc.

  Oto jakie inwestycje wówczas zbudowano (za wikipedią):
  -do 1938 roku wybudowano około 300 km gazociągu Gorlice-Jasło-Krosno-Ostrowiec, ale nie udało się doprowadzić go do Warszawy.
  -pod Rozwadowem powstały huta, zakłady zbrojeniowe – Zakłady Południowe – po wojnie znane jako KM Huta Stalowa Wola i nowe miasto, któremu nadano nazwę Stalowa Wola. W 1939 rozpoczęto tam produkcję m.in. haubic 100 mm, początkowo składanych z części wyprodukowanych w Starachowicach. 7 kwietnia 1939 zostało ostrzelane pierwsze działo na strzelnicy zakładowej. 14 czerwca 1939 w Stalowej Woli, w obecności prezydenta Mościckiego i wicepremiera Kwiatkowskiego odbyło się poświęcenie Zakładów Południowych;
  -w Dębicy zbudowano fabrykę kauczuku syntetycznego oraz fabrykę opon (Fabryka Gum Jezdnych „Stomil”) na licencji szwajcarskiej, farb;
  -w Mielcu – Państwowe Zakłady Lotnicze;
  -w Rzeszowie – fabrykę obrabiarek i sprzętu artyleryjskiego (filia poznańskich Zakładów Cegielskiego – obecny Zelmer) oraz fabrykę silników lotniczych Państwowych Zakładów Lotniczych (obecna WSK PZL Rzeszów);
  -w Niedomicach pod Tarnowem – fabrykę celulozy do produkcji prochu;
  -w Dębie – Wytwórnię Amunicji Nr 3 (dzisiejszy Dezamet w Nowej Dębie);
  -w Nowej Sarzynie w 1937 r. rozpoczęto budowę Zakładów Chemicznych. Miały one produkować nitrozwiązki – zwłaszcza materiały wybuchowe. Rozruch mechaniczny nastąpił w 1939 r., ale nie zdążono uruchomić produkcji chemicznej przed rozpoczęciem II wojny światowej. Po wojnie produkcję wznowiono w 1954 r. Rozbudowano istniejące już zakłady zbrojeniowe i wytwórnie amunicji;
  -w Lublinie Tatarach przygotowano budowę fabryki samochodów ciężarowych na licencji Chevroleta i zmodernizowano istniejącą fabrykę samolotów;
  -w Starachowicach rozbudowano fabrykę broni;
  -w Pionkach zmodernizowano Państwową Wytwórnię Prochu Pionki (powojenne zakłady i wytwórnia fonograficzna Pronit);
  -w Radomiu rozbudowano Państwową Fabrykę Broni[3]
  -w Tarnobrzegu (Mokrzyszowie) rozpoczęto budowę Zakładów Metalurgicznych.

  Dzisiejsi zarządcy Polski potrafili wszystko co Polacy o głodzie i chłodzie zbudowali od 1945 roku – odbudowując wszystko od całkowitych ruin – wyprzedać, zniszczyć do fundamentów, naród zadłużyć a najwartościowszych – wykształconych patriotów – Polaków wypędzić z Polski.
  Tym szubrawcom HAŃBA po kres ludzkiej historii!!!

  Porównajcie sobie sami Polaków zarządzających II RP i tych co ich nienawidzą – obecnych zarządzców-przestepców III RP.

  Wystarczy popatrzeć na butnego Tuska, jego butę i arogancję wyrażoną w ostatnim zdaniu zamieszczonego powyżej filmiku. Jego postawa mówi sama za siebie – mam was gdzieś bo nic nie możecie mi zrobić.
  Tacy jak on powinni być najsurowiej ukarani ku wiecznej przestrodze by nigdy więcej nie działali przeciw Polsce, aby im nawet w ich głowach nawet taka myśl nie zakiełkowała.

 8. latarnik said

  zdziwil sie ze go juz nie chca

 9. Amerykanin* said

  Dokładnie tak jak bracia Kaczyńscy płemieł
  Tusk kocha Amerykanów*. Płemieł Tusk podziwia Amerykanów*. Płemieł Tusk słucha Amerykanów*.
  To nic dobrego dla Polski…..
  Amerykanie* od czasów drugiej wojny światowej wywołali kilkadziesiąt wojen na świecie, NA KTÓRYCH ZABILI PONAD TRZYDZIEŚCI MILIONÓW LUDZI!!!!!!
  USA ma prawie sto baz wojskowych na świecie, a Rosja tylko kilka.
  To USA płaciła za rozwalanie Polski w każdej dziedzinie, nie tylko gospodarczej. To wrogi nam kraj!!!!!!

  * Amerykanie – czytaj Żydzi rządzący Ameryką

 10. w polskich mediach tego nie zobaczycie said

  Меркель ЖЕСТКО при ВСЕХ отчитали за ПРОПАГАНДУ и ФАШИЗМ ! Путин 2014 СЕГОДНЯ!

 11. Analityk said

  @Amerykanin*

  Sprawdza się przepowiednia Banjamina Franklina, że jeśli Amerykanie nie usuną Żydów ze swojego krajuto ci go zniszczą i zamienia Amerykanów w niewolników.
  Obecnie minimum 20 miast USA jest na krawędzi bankructwa. Ich lista jest na:

  http://www.newsmax.com/US/cities-bankruptcy-after-detroit/2013/08/06/id/519081/

  Wywieziono Amerykanom przemysl do innych krajów – głównie azjatyckich. Zafundowano Amerykanom bezrobocie i powrót do statusu kolonii.
  Jak prawi Amerykanie sie nie zjednoczą to skończą gorzej niż Polacy lub Indianie.

 12. Twoja wypowiedź została zapisana
  2014-06-20 07:49 | Mieczysław S.Kazimierzak
  Re:Seremet: działania prokuratury oceniam jako prawidłowe

  Prawidłowe ale historyczne dające świadectwo,że coś pękło w polskim ZAKONIE SPEKULACJI.
  Teza Marka Belki :
  ” Uważam, że myśmy per saldo na tym zyskali.”
  wymaga uzasadnienia językiem matematyki.
  Trzeba narodowi pokazać wykres Sankey’a obiegu pieniądza,przez analogię do obiegu wody aby pokazać zasadnicze strumienie,również i te patologiczne.
  Brak tego tworzy płaszczyznę do wojny na slogany,wobec faktu,że trwa WOJNA O PIENIĄDZ,która jest wynikiem zadłużonego dolara.Opisał ją Chińczyk Song Hongbing.Jaki jest koszt udziału Polski w tej wojnie?!
  Nie było też podsumowania kosztów braterstwa broni jakie zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwąśniewskiego prezydenta „Oszusta” z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne dla realizacji ukrytych celów.

 13. Do historii przejdzie też jako działanie histeryczne.

 14. aga said

  ad.10
  A czy to nie jest jakaś neobolszewicka hybryda z Niemiec?Tylko przez uprzejmość nazywana lewicą.
  Dr Sahra Wagennknecht.Rodem z DDR jak pryncypałka Aniela.

 15. aga said

  Dla Putina pracuje armia internetowych trolli

  W Internecie pracuje prawdziwa armia prokremlowskich trolli. Działają także w Polsce, zalewając portale i blogi komentarzami popierającymi politykę Rosji. A to wszystko za pieniądze z Moskwy.

  Jadwiga Rogoża z Ośrodka Studiów Wschodnich rozmawiała z Sebastianem Kucharskim z Gazety Wyborczej.

  Rogoża wskazała, że rosyjskie władze zainteresowały się internetem na przełomie 2011 i 2012 roku. Wtedy w sieci pojawiła się krytyka władz. Od tego czasu internet monitorują służby specjalne. Roskomnadzor decyduje o tym, kto dostanie licencję na działalnośc w sieci. Prowadzi także „czarną listę” zakazanych stron. Prokuratura może bez nadzoru blokować „ekstremistyczne” strony.

  Prokremlowska propaganda jest w internecie niezwykle aktywna. Ma do swojej dyspozycji prawdziwą armię anonimowych użytkowników. Trollują oni strony i blogi oponentów Putina. Dodatkowo rekrutuje się sprzymierzeńców spośród popularnych blogerów czy osób o prokremlowskich poglądach.

  „Są to tysiące osób” – przekonuje Rogoża. Co ciekawe, część z nich prowadzi podwójną grę. Np. rosyjski bloger Ilja Warłamow wyrażał poglądy teoretycznie opozycyjne, ale de facto wspierające władzę. Kreml organizuje też ataki na prawdziwie opozycyjnych autorów. Przeciwko jednemu z nich wszczęto nawet kampanię oskarżeń o pedofilię, choć oskarżenia się nie potwierdziły.

  Rosjanie rekrutują też obcokrajowców. Dotyczy to nie tylko świata anglojęzycznego, ale także Polski. Nie wiadomo, ile dokładnie jest organizacji propagandowych. Zdaniem Rogoży „Kreml rozdzielał duże środki” na takie działania.

  za fronda.pl

 16. aga said

  Obecna afera podsłuchowa wyraźnie pokazała, że struktury państwa polskiego są w rozkładzie, a system, w którym żyjemy jest w istocie „demokracją fasadową”, w której w żadnym wypadku nie rządzi „demos”, ale pieniądz i pasożytnicza oligarchia, na którą składają się ludzie z byłych i obecnych tajnych służb oraz wielkich banków i korporacji, zwani potocznie banksterami. Być może nadszedł czas, kiedy to pod Kancelarię Premiera ruszy las Birnam, a pod napisem „Honor i Ojczyzna” znajdującym się na froncie siedziby premiera pojawią się znamienne słowa „mene, tekel, fares”, zwiastujące rychły upadek rządów PO i Donalda Tuska. Kto wie, czy nie będziemy w najbliższych dniach świadkami ukonstytuowania się warszawskiego majdanu, którego członkowie będą się domagali dymisji Tuska oraz sanacji Polski. Jeżeli bowiem Sienkieiwcz, Belka i Tusk nie mają honoru, aby podać się do dymisji, to trzeba im pokazać, że postaw, jakie oni sobą reprezentują (wyrażających się m.in. w braku szacunku do państwa polskiego oraz tworzenia struktur na poły mafijnych, które nawet za rządów SLD nie osiągnęły takich rozmiarów), Polacy nie zamierzają dłużej tolerować.
  G.Kayzer

 17. aga said

  Warto stale mieć w tyle głowy ten wywiad „kremlowskiego diabła”, szczególnie kiedy mamy do czynienia z „polakami”- lewakami ale także – o zgrozo! – z tzw. tradycjonalistami, ,którzy ośmielają się krytykować Kościół, papieży i biskupów.

  oktawian Cze 14, 2014, 6:37 po południu

  Konserwa
  ”Fajnie że przypomniano ten wywiad.”
  Mniej więcej to samo znajdziesz w mickiewiczowskich ”wykladach paryskich”
  Mongolscy konserwatyści od Wielomskiego I Engelgarda nie ze względu na machanie szabelką ,,nienawidzą w psychoatyczny , irracjonalny sposób polskiej tradycji i kultury
  Radzi Cze 14, 2014, 7:54 po południu

  Jest w całkowitym błędzie ponieważ właśnie Prawosławie to błędna koncepcja i idea Wasyla II który wbrew Prawdzie tworzy odrębny Twór „Prawosławie” ! I to Prawosławie utworzone formalnie na synodzie w Moskwie 1448 r jest buntem przeciwko całemu Kościołowi Powszechnemu jest formalnym też oderwaniem od Basileusa – Konstantynopola Ponieważ trwa Jedność Kościoła tra formalnie 45 lat od daty podpisania: Od tego czasu to dusza Rosjan jest zatruta KŁAMSTWEM – które apogeum osiągnęło gdy stała się na ziemi stolicą Lucyfera Mordercy Kłamcy i ojca kłamstwa (J. 8,44) Dlatego też jak na urąganie Bogu i ludziom jej główny organ prasowy zwie się Prawda a który tak naprawdę głosi kłamstwo tj. wiarę – Ateizm formując kształtując Anty-Teistę i wielkiego bezbożnika. No cóż Emanatyzm wschodu sprawia że panujący Chan – Car stawia się ponad Kościołem-Cerkwią. jest to nawet nie tyle schizma co sekta w Łonie Kościoła Katolickiego – dlatego Moskwa uważająca się za trzeci Rzym wieczny Rzym – nie przyjęła Ojca św. dlatego też doświadczy najgorszej grozy – czasu oczyszczenia świata w ogniu i siarce na kształt potopu wód.
  Atimeres Cze 14, 2014, 9:22 po południu

  Chwilami czyta się wypowiedzi Dugina jak jakiegoś schizofrenika, wariata, bardziej szalone niz myśli Hitlera.
  Ale w gruncie rzeczy odczuwa się w nich tęsknoty większości Rosjan za przywróceniem dawnego wspaniałego imperium z czasów Stalina i jeszcze większego. Teraz głębiej rozumiem teksty, które czytuję na rosyjskich forach internetowych, nawet naukowych, wyrażajacych marzenie o imperium aż do Łaby.
  Ale w gruncie rzecz jest to ideologia carsko-prawosławnego panslawizmu z XIX wieku.
  Właściwie- bardzo groźnego zjawiska na tle dotychczasej frustracji w rosyjskim społeczeństwie.
  Istnieje możliwolść, że jakiś wariat, wychowany na literaturze Dugina, dojdzie do władzy i wtedy – drżyjcie narody!
  Atimeres Cze 14, 2014, 9:25

  Może dobrze by było, żeby ten artykuł stale był dostępny z pierwszej strony Frondy.
  Dla zadumy i przestrogi!

  http://www.fronda.pl/a/rosja-nie-jest-zainteresowana-istnieniem-niepodleglego-panstwa-polskiego,38493.html

 18. aga said

  Polska od niepamiętnych wieków terenem starcia dwóch całkowicie różnych światopoglądów i postaw. Genialnie pokazał to Karol Wojtyła w swoim dramacie”Brat naszego Boga”.
  Azjatyckiej , uosabianej przez W. Pszoniaka i Rzymsko-katolickiej w osobie Sw. Brata Alberta. Ponieważ 17 czerwca umknęła nam – w natłoku czysto azjatyckich zdarzeń 😉 –
  data wspomnienia tego świętego ,warto przypomnieć sobie film.
  Kto wie czy znowu każdego z nas z osobna nie czeka kolejny raz taka konfrontacja…

 19. Sceptyk said

  Czytanie wpisow Lubomira nasunelo mi mysl, ze obywatele jakiegokowiek kraju, w tym szczegolnie Polski, powinni miec prawo
  odrzucenia kandydatow do funkcji rzadowych, nazwalbym je obywatelskich, jezeli jest pewne, lub nawet jest tylko podejrzane, ze ta osoba jest pochodzenia obcego i moglaby szkodzic interesom polskim. Podobne prawo powinno istniec w odniesieniu do inwestycji zagranicznych w Polsce, chyba, ze nikt z Polakow nie chcialby zajac sie jakas inwestycja specjalna. Wbito nam w glowy,ze nacjonalizm jest zla tendencja, niegodna w postepowaniu obywatela. Wedlug mnie nacjonalizm jest cnota..

 20. @Aga
  Jeżeli chodzi o demokrację to mamy PARTYJNIACKĄ z udziałem przedstawicieli STRONNICTW (wg.Stanisława Michalkiewicza) : RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: