Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rafineria Teściowa SA, czyli jak podbiliśmy Monako

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-06-30

arkadiusz krążęl

.

Arkadiusz Krężel, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu i szef RN Impexmetalu, został wice-prezesem spółki Hudson Oil, która miała wskrzesić rafinerię Glimar. Ale zamiast tego zginęła teściowa właściciela spółki, honorowego konsula RP w Monako.

Arkadiusz Krężel kierował przez długie lata państwową Agencją Rozwoju Przemysłu, prawie od zarania III RP czyli od 1992 roku. Dopiero rządy PiS odessały pana Krężla od stołka, w 2006 roku. Ale pan Krężel w pośredniaku nie wylądował, płynnie przeszedł do rad nadzorczych Boryszewa i Impexmetalu pana Karkosika.

W 2011 rok pan Krężel został wice-prezesem kanadyjskiej spółki Hudson Oil, która kupiła słynną rafinerię Glimar, otoczoną oparami rożnych afer. Hudson kupił Glimar od Drogbudu, który kupił ją wcześniej za 1 milion PLN od LOTOSu. Właścicielem Hudson Oil okazał się być pan Wojciech Janowski, gentleman rezydujący w Monako, od 2007 roku konsul honorowy RP w Monako.

Życiorys pana Janowskiego jest białą księgą, ponieważ okazuje się, że wbrew podawanym przez lata informacjom wcale nie studiował on w Cambridge ani nie był dyrektorem w kasynach spółki SBM Monako. Jedno jest pewne: pan Janowski jest w przedziale wiekowym generacji najsłynniejszych polskich wizjonerów (Jan Kulczyk, śp. Jan Wejchert czy też Marian Zacharski) i wcale nie zdziwimy się jeżeli okaże się, że pan Janowski wyjechał z PRL w drugiej połowie lat 70-tych, tak jak inni wielcy Polacy.

Nazwisko pana Janowskiego pojawiało się w strukturach opanowanych przez SLD (Samorządna Polska), w aferach nadzorowanych przez SLD (CERPO) oraz w projektach związanych z panem Piotrem Bykowskim.

Przez ostatnie 30 lat pan Janowski był konkubentem pani Pastor, która jest córką miliarderki Helene Pastor, której rodzina posiada ogromną fortunę w nieruchomościach w Monako (20 tysięcy mieszkań). Mama Pastor wypłacała swojej córce miesięczne kieszonkowe w wysokości 500 tysięcy Euro, z którego żył także Wojciech Janowski.

Ale to było chyba za mało dla ambitnego konsula RP i właściciela Gilmaru, skoro pan Janowski zlecił zamordowanie swojej bogatej teściowej. Kontrakt wykonali dwaj Somalijczycy w dniu 6 maja. W tym samym dniu pan Janowski inaugurował uroczyście w Monako Polską Izbę Handlowo Przemysłową. Niestety, strony internetowe Polskiej Izby Handlowo Przemysłowej w Monako i Konsulatu Honorowego RP w Monako już nie działają, a sam pan Janowski siedzi jak wiemy w więzieniu.

Śledczy stwierdzili w międzyczasie, że pan Janowski wydał w ostatnim roku 8,4 miliona Euro i zachodzą w głowę gdzie mogła popłynąć ta kasa. Raczej nie w rafinerię Glimar, która jak stała bezczynnie tak stoi. Czy pan Janowski zaangażował się w nowe ambitne projekty w Polsce, by żyło się lepiej?

Mamy pecha z tymi honorowymi konsulami RP w Monako, poprzednim konsulem był pan Wojciech Fibak, który musiał szybko opuścić teren w 1998 roku po wybuchu brzydkiej afery związanej z prostytucją i stręczycielstwem.

Jak to mawiali filozofowie: „nicość nad nicościami”, co w polskim tłumaczeniu daje: „ch.., d… i kamieni kupa”.
Jak podbiliśmy Monako czyli pan konsul (z lewej) i pan prezydent

 

W dniu zamachu na teściową otwierał spoko polską izbę handlową

 

Titre sur deux lignes - 25854202.jpg

Komentarzy 6 do “Rafineria Teściowa SA, czyli jak podbiliśmy Monako”

 1. Alina said

  Ponoć powołała Wojciecha Janowskiego na konsula chonorowego min. s.z. Anna Fotyga na kilka miesięcy przed końcem rządów PiS-SO-LPR. Ciekawe, czy z własnej inicjatywy, czy ktoś go polecił, zaręczył jego honor, Przez cała kadencje PO był konsulem chonorowym tego rządu, odwołany dopiero kiedy został aresztowany. Nie ma szczęścia Sikorski, nie dość, że go nagrali, to jeszcze ten morderczy konsul o dziwnej fizjonomii i jeszcze dziwniejszym życiorysie, takim wyjątkowo „europejskim” jak na czasy, w których żył – ciężko stalinowskie, gierkowskie i jaruzelskie. Kiedy morderca bogatej teściowej nabierał europejskiego doświadczenia, nikt normalny w Polsce nie miał prawa posiadania paszportu w domu, a wyjazdy zagraniczne były bardziej „na kartki” niż cielęcina. Mordowanie staruszek i duże pieniądze przywołują postać Petera Fogla (Peter Vogel, urodzony jako Piotr Filipczyński znany również jako Piotr Filipkowski ur. 1954 w Warszawie – szwajcarski bankowiec i morderca polskiego [?] pochodzenia posiadający m.in. obywatelstwo niemieckie skarbnika lewizny ze Szwajcarii, którego to ułaskawił Kwaśniewski http://www.fakt.pl/Kasjer-lewicy-zaczal-sypac,artykuly,56196,1.html
  To nie są normalni Polacy. To jakieś podróby, które w ramach egzaminu wstępnego do służb specjalnych musieli dokonać morderstwa. W obu tych przypadkach delikwenci mieli pecha, bo sprawa się rypła. Fogel chroniony przez zbrodniarzy nie poniósł kary – wówczas mogła to być skuteczna kara śmierci. Nie wiadomo dlaczego zabił staruszkę i ile zrabował, ani co się stało ze rabowanym dobrem. Mogła to być wielka fortuna, bo gołodoopcy nie zostają dyrektorami banku.
  Wśród morderców standardem jest obrabowywanie ofiar – z czegoś muszą żyć, a dla nich to „praca”.
  Janowski jest w rękach nie-polskiej policji. Nie wiadomo więc czy wywinie się, czy jak zawodowi mordercy po prostu zostanie w jakiś sposób „ułaskawiony”.

 2. Gazda said

  Pani Alina w pierwszym zdaniu pisze: „Ponoć powołała Wojciecha Janowskiego na konsula CHonorowego min. s.z. Anna Fotyga…”, by w nastepnym zdaniu postawic pytanie „Ciekawe, czy z własnej inicjatywy, czy ktoś go polecił, zaręczył jego Honor,…” (akcenty duzymi literami wewnatrz obu zdan pochodza ode mnie). Jest to kolejne potwierdzenie starej prawdy, ze „kobieta zmienna jest”, o czym wyspiewywal juz w latach 30-tych nasz slynny rodak, „chlopak z Sosnowca”, czyli Jan Kiepura, w jego arii „La donna e mobile”

 3. Alina said

  Gazdo!
  To nie chodzi o zmienność kobiety – Sikorski też zmienny, bo go odwołał – tylko o to jaką wiedzą o człowieku dysponuje urzędnik w chwili podejmowania decyzji. Fotyga wg mnie była dużo lepszą i lepiej wykształconą minister spraw zagranicznych niż wszyscy inni po 1989 roku. Ocenę swoja opieram jedynie (i aż) na jej wystąpieniach w sejmie, NA ŻYWO, oraz jej wykształceniu podanym oficjalnie.
  Musiała korzystać z sugestii i pomysłów innych, o ile nie znała Janowskiego osobiście. To jest ciekawe. Dlaczego został polecony, przez kogo i PO CO na konsula honorowego. Czy otrzymywał jakieś wynagrodzenie? Co należało do jego kompetencji. Jeśli to dobry znajomy kogoś z PiS, to sprawa jest jeszcze ciekawsza. Ale o tym na pewno już byśmy się dowiedzieli i nauczyli na pamięć, więc ten wariant zapewne nie zachodzi. Pytanie więc CZYIM DOBRYM ZNAJOMYM BYŁ W.JANOWSKI, ŻE ZOSTAŁ KONSULEM HONOROWYM? Czy może został skierowany na funkcję męża bogatej teściowej, tak jak sekretarz Paderewskiego, do przejęcia majątku. Widać komuś ten majątek był teraz potrzebny. Pytanie jakich wywiadów agentem jest Janowski wydaje się naiwne (eskimoskiego na pewno). Ech, ten eskimoski honor ….

  To są bardzo ciekawe aspekty sprawy, o których media jakoś nie donoszą.
  Osoba ministra spraw zagranicznych ma tu drugorzędne znaczenie. Sikorski też był ministrem w rządzie PiS ….

 4. Gazda said

  Ad 3: Droga Pani Alino: Moja zartobliwa uwaga o zmiennosci kobiet miala swe zrodlo tylko w tym, ze raz napisala Pani „chonorowego” przez „ch”, a zaraz potem „honor” prawidlowo, przez samo „h”. To tylko tyle, ale dalo mi to asumpt do usmiechu, i do przypomnienia mojego rodaka z Sosnowca. Skoro juz przy tym jestem, polecam uwadze ogladajacych wystep Jana Kiepury (to tylko 2min. 27sek.) jego oczarowana wielbicielke na widowni – z jakim „szacunkiem” traktuje ona tam swego towarzysza. Biedne chlopisko jest tak zdezorientowane jej zachowaniem, ze sklada rece do oklaskow kiedy Kiepura jest jeszcze dobrze w trakcie swego spiewu.

 5. Alina said

  Oj Gazdo!
  Biegamy po innych ścieżkach LOGIKI i zupełnie gdzie indziej widzimy problemy.

 6. Izaurus said

  Ale „honor” , to przez samo „h” – nieprawdaż?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: