Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Aresztowane szczątki Żołnierzy Wyklętych. WIDEO

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-07-11

Prokuratura zabrania prof. Szwagrzykowi ekshumacji!

Prokuratura zabrania prof. Szwagrzykowi ekshumacji!

 Na terenie cmentarza przy ulicy Wałbrzyskiej na Służewiu w Warszawie policja „zabezpiecza” prace ekshumacyjne prowadzone przez historyków Instytutu Pamięci Narodowej. Szczątki Żołnierzy Wyklętych zabrał… zakład pogrzebowy!

 

Według informacji, do których dotarła niezalezna.pl, sprawa szczątków Żołnierzy Wyklętych pomordowanych przez komunistów została odebrana IPN i przekazana prokuraturze powszechnej. Śledztwo prowadzi prokuratura mokotowska.

 

Z informacji, które przekazał portalowi Tadeusz Płużański, wynika, że na cmentarzu najpierw pojawili się policjanci w cywilnych ubraniach, a następnie umundurowani funkcjonariusze, który przystąpili do „zabezpieczania” terenu ekshumacji. Prof. Krzysztof Szwagrzyk nie może brać udziału w tych czynnościach. Naukowiec został przesłuchany. Szczątki Żołnierzy Wyklętych zabrała… prywatna firma pogrzebowa, a konkretnie należąca do niej furgonetka.

 

Prof. Krzysztof Szwagrzyk w rozmowie dla portalu PCh24.pl podkreślił, że zna powód takich działań, nie może jednak go ujawnić. – O szczegóły proszę pytać policję – stwierdził zdenerwowanym głosem.

 

– Co rusz się słyszy o jakiś kontrowersjach związanych z ekshumacjami. Dziwne rzeczy dzieją się w naszym państwie. Dlaczego sprawy, które powinny być zrealizowane 25 lat temu, są realizowane dopiero obecnie i napotykają takie trudności?! – mówi dla PCh24.pl Tadeusz „Tadek” Polkowski.

 

– Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe. Żądam sprawdzenia, kto jest wnioskodawcą takiej decyzji! Czy można odebrać prowadzenie sprawy instytucji, która jest do tego powołana? – powiedział dla naszego portalu Krzysztof Bukowski, syn por. Edmunda Bukowskiego ps. „Edmund”, którego szczątki zostały zidentyfikowane jako jedne z pierwszych na powązkowskiej „Łączce”.

 

Policja jednak milczy. – Działamy na zlecenie prokuratury. Proszę dzwonić do Prokuratury Okręgowej – usłyszeli dziennikarze niezalezna.pl w biurze prasowym policji. Z kolei rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział: – Nie będę teraz w stanie niczego ustalić.

 

Teren ten jest drugim obok kwatery „Ł” Cmentarza Wojskowego Powązkowskiego w Warszawie największym polem grzebalnym ofiar terroru komunistycznego lat 1945-1956 w stolicy. Celem prac jest odnalezienie szczątków kilkuset straconych, zamordowanych i zmarłych w więzieniach i aresztach UB i Informacji Wojskowej.

 

Prace prowadził zespół pod kierownictwem dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka składający się ze specjalistów Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN, medyków i antropologów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz zaproszonych do współpracy naukowców i wolontariuszy.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl/PCh24.pl

 

 

Kajetan Rajski

Read more: http://www.pch24.pl/prokuratura-zabrania-prof–szwagrzykowi-ekshumacji-,24145,i.html#ixzz379qWgoBD

 

———————————————————————————-

Na terenie cmentarza przy ulicy Wałbrzyskiej policja „zabezpiecza” prace ekshumacyjne prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej! Szczątki Żołnierzy Wyklętych zabrał… zakład pogrzebowy STYKS. Historycy z IPN i środowiska niepodległościowe są zszokowane.

???????????????????????????????????????????????????????

Prokuratura wyjaśnia zatrzymanie szczątków

Piątek, 11 lipca 2014 (11:17)
Prokuratura Warszawa-Mokotów przejęła szczątki Żołnierzy Niezłomnych z powodu „zawiadomienia o znalezieniu szkieletów czterech osób, które znajdowały się poza oficjalnie utworzonymi grobami, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci”.

Ekshumacje były prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej w związku z projektem badawczym „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego w latach 1944-1956”.

Prace na cmentarzu parafii św. Katarzyny położonym przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie prowadził zespół pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka składający się ze specjalistów Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN, medyków oraz antropologów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ponadto brali w nich udział zaproszeni do współpracy naukowcy i wolontariusze.

???????????????????????????????????????????

Komentarzy 12 do “Aresztowane szczątki Żołnierzy Wyklętych. WIDEO”

 1. adsenior said

  Oj, będą wykorzystywane w charakterze dowodów, „wielkiej zagłady eskimosów” w Jedwabnej!

 2. Kazik said

  RZYDokomuna po tylu latach boi się swoich zbrodni.
  Przyjdzie na nich czas, przyjdzie „nowy Adlolf” i wyczyści Polskę od tej zarazy, już niedługo. Nie przyjdzie z Niemiec, przyjdzie z innego kierunku.
  Tym razem Polacy nie będą ich ukrywać i ich bękartów. Tym razem już nie.

 3. @ + @ = @@ said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz%2Fprokuratura-zabrania-prof-szwagrzykowi-ekshumacji

 4. @ + @ = @@ said

  http://niezalezna.pl/57208-tylko-u-nas-pluzanski-o-kulisach-pacyfikacji-na-sluzewie-jak-pozbeda-sie-szwagrzyka-pozbeda-si

 5. @ + @ = @@ said

  http://www.pch24.pl/prace-prof–szwagrzyka-zostaly-przerwane-brutalnie-i-chamsko-,24147,i.html

 6. Analityk said

  Cytat – Abert Camus
  (…)
  Służba despotyzmowi i fałszowi to patriotyzm… wszarzy.
  Nie wolno być po stronie zarazy.
  (…)

  To co się wydarzyło potwierdza tylko to, że Polska jest pod okupacją żydobolszewickich bandytów.

  Kto wydał taką decyzję?! To musi byc podane do publicznej wiadomości a ta osoba musi byc ukarana przepadkiem mienia w całości i z 10 lat odsiadki wśród kryminalistów. Wielu z tych kryminalistów nie znosi ZDRAJCÓW – dadzą im „popalić”.
  Tak samo powinni być pociągnięci wszyscy do odpowiedzialności do ostatniego biorący udział w tym procederze – od pani prokurator, policjantów, tych co przenosili szczątki do kierowców tych sprzedajnych „zakładów pogrzebowych”, których samochowy wywoziły te szczątki.

  Oni czynią wszystko aby zatrzeć ślady swoich zbrodni! Myslę, że te aresztowane szczątki żołnierzy wyklętych zostaną zniszczone aby więcej już nie została ujawniona zbrodnia żydobolszewii i jej pomocników. To bedzie zapewne ciągłym procesem – niszczenie szczątek polskich bohaterów. Ci co te działania wspierają stoja po stronie tych zbrodniarzy! Wychodzą z założenie – bo co im może zrobić polski motłoch im jewropejczykom!

  Korwin Mikke i wszyscy polscy – nie żydobolszewiccy – posłowie w Parlamencie Europejskim MUSZĄ tę sprawę nagłośnić. Muszą głośno mówić o rządach żydobolszewi w Polsce, o lekceważeniu protestó społecznych, chronienia zbrodniarzy komunistycznych, o zacieraniu dowodów zbrodni, o terrorze względem prawych ludzi żądających prawdy!!!

  W Polsce konieczne są manifestacje. Ta waaadza to zbrodniarze i mordercy Narodu Polskiego.

  Polacy MUSZĄ zrzucic to jarzmo z siebie!

  ODWAGI !!! Nie bójcie sie Polacy – Bóg jest po Waszej stronie!!!

  Tamci bohaterowie wiedzieli, że jeśli zginą walcząc o wolną Polskę będą już ZAWSZE u Pana Boga, a ich prześladowcy trafią do Piekła – do Lucyfera.

  Prawda i Sprawiedliwość MUSZĄ zwyciężyć! Precz z rządami Tuska, PO, SLD, PSL, RPP i zdradzieckiej części PiS-u. Ci barbarzyńcy nie maja prawa istnieć w życiu politycznym Polski jak również wszelcy pismacy z GW i podobnych ściekowych mediów ich wspierający.

  Cytat – Albert Camus
  (…)
  Pewność, że Bóg istnieje, pewność, która nadaje sens życiu, jest znacznie bardziej pociągająca niż możność czynienia zła bezkarnie.
  Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.
  Każda minuta życia nosi w sobie własną rangę CUDU i oblicze młodości wiekuistej.
  Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.

  Każdy nosi w sobie dżumę, bowiem nikt na świecie nie jest od niej wolny.
  Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.
  Ale zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, co ośmiela się powiedzieć, że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią.
  (…)

 7. Analityk said

  PS.

  Cytat
  (…)
  Prokuratura Warszawa-Mokotów przejęła szczątki Żołnierzy Niezłomnych z powodu „ZAWIADOMIENIA o znalezieniu szkieletów czterech osób, które znajdowały się poza oficjalnie utworzonymi grobami, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci”.
  (…)

  Teraz „zawiadomienie” będzie juz stałym powodem wstrzymywania ekshumacji, przejmowaniu szczątek pomordowanych i ich likwidacji! Dlaczego ta przestepcza waadza nie respektuje innych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez swoich urzędników.

  Bandyci z UB są znów u władzy!!!

  Cytat
  (…)
  – Uważam, że to zwycięstwo ubeków i ubeckich rodzin, nad żołnierzami wyklętymi i rodzinami tych żołnierzy. To zwycięstwo Polski oprawców nad Polską bohaterów. Przecież słyszeliśmy, że dalsze ekshumacje są uzależnione od decyzji rodzin ubeckich, powiedział to zarówno urzędnik pani prezydent Warszawy, jak i prof. Friszke mówi portalowi niezalezna.pl Tadeusz Płużański, prezes fundacji „Łączka”.
  (…)

 8. Czy jest jakiś związek z zakazem ekshumacji w Jedwabnem?

 9. Łupaszka said

  W IPN i wokół niego same żydy, to te lobby żydoubeckie. Przecież to żyd/chazar bolszewik jak i ten cały Friszke, tu wszystko o Kunertach, ten o którym mowa to członek Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie: http://lustracja.net/index.php/pozostali/155-krzysztof-kunert no i wszystko jasne.

 10. Łupaszka said

  ” 4 miliony żydów zamieszkałych w Polsce !!! jest członkami Światowej Federacji Żydów
  – według oświadczenia Szymona SZURMIEJ w Telewizji Warszawskiej.
  Udokumentowanych jest w zasobach archiwalnych MSW 2 miliony i 700 tysięcy, w
  czym olbrzymia liczba żydów ukrywających swoje pochodzenie. Śp. ksiądz prałat Henryk Jankowski postulował, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, że jest Polakiem wywodzącym się z co najmniej trzech /czterech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni, jakie drzewo taki klin, jaki ojciec taki syn, etc..), Żeby Polska była Polską. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji. Jednak żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy. Dezinformacja zamęt w społeczeństwie,
  demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Naród czerpie swoja siłę, poprzez
  sprzeciwianie się naukom Kościoła itd.
  Plany żydów:
  – wyniszczyć kraj finansowo;
  – pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie a potem likwidację zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  – zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało „za chlebem”;
  – „oczyścić” kraj z inteligencji patriotycznej;
  – wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyli kolonizatorom
  żydowskim za wyrobników;
  – zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach. ”
  To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów.

 11. Łupaszka said

  Czyżby dokopano się do korzeni III RP/PRLbis czyli do tego do czego nie miano się dokopać?.. Dlatego nagła taka panika. Wygląda na to, że nie tylko pomordowani w latach 45-56 tam leżą. Może są o wiele, wiele „młodsze” i świeższe groby z ostatnich 7 lat. Te gorączkowe działania wyglądają na próbę zacierania śladów. Te gorączkowe działania wyglądają na próbę zacierania śladów. Zaczynam mieć najgorsze podejrzenia.

 12. Krok po kroku coraz bardziej staje się aktualny projekt polityczny JUDEOPOLONIA.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: