Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

150-lecie urodzin Romana Dmowskiego.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-08-09

150-lecie urodzin Romana Dmowskiego. Dzisiaj o 17.00 Ruch Narodowy składa wieniec pod jego pomnikiem. Jutro o 7.30 Warszawski Komitet Obchodów Roku Dmowskiego zaprasza na mszę świętą za jego duszę do katedry warszawsko-praskiej.

r.dmowski

Komentarze 4 do “150-lecie urodzin Romana Dmowskiego.”

 1. Moher said

  20-ty Festiwal Kultury Kresowej.
  Od 8 do 10 sierpnia nad jeziorem Czos w Mrągowie odbywa się spotkanie naszych rodaków z Litwy, Ukrainy, Białorusi i Łotwy. Występują zespoły pieśni i tańca, soliści, kapele i chóry. Kresowiacy opowiedzą o tym, jak pielęgnują polską kulturę, tradycje i język. Żadne media prawe ani lewe, ani portale internetowe o tym nie informują. Będzie tylko krótki reportaż po fakcie w TVP2, 15.sierpnia.

 2. rozsądna said

  Roman Dmowski to dla mnie największy Polak wszechczasów , wybitny , absolutnie doskonały Polak

 3. aga said

  Roman Dmowski , zawsze pisał w swoich świetnych pracach ,które polecam na przekór współczesnym manipulatorom nazywających samych siebie „narodowcami” o :
  dwóch odwiecznych wrogach Polski :Niemcach i Rosji.
  W tamtym okresie uznawał za groźniejszego wroga Polski z tych dwóch Niemcy.Ale …-
  przestrzegam jednak przed dogmatyzowaniem jego tezy, co natarczywie i nachalnie robia owi pseudo-propagatorzy mysli RD, bowiem on sam pisał to w latach przedwojennych kiedy jeszcze nie było do końca poznane zjawisko bolszewii i państwa sowieckiego.
  Zreszta czy tak naprawdę jest do końca poznane dzisiaj, kiedy Putin ponownie zamknął archiwa nawet dla badaczy i historyków?A za to odnawia,konserwuje pomniki Stalina i Lenina na terytorium postsowieckiej Rosji?
  I oczywisćie wiem, wiem kto finansował tych pomnikowych osobników ale czy udało by się zrobic rewolucję bez poparcia przez milionowy motłoch a także tzw. rosyjska inteligencję przede wszystkim?
  Tylko niemyslący zdroworozsądkowo ludzie podpuszczeni przez manipulatorów mogą tak emocjami interpretowaćć tę straszną Fatimską również historię Rosji….

 4. Lubomir said

  Przykre, że Polska wciąż opanowywana jest przez agenturalnych polityków, osobników służbowo delegowanych na Polaków, a nie będących wiernymi synami i córkami Polski. Ci figuranci tolerują wokół siebie wyłącznie antypolskich szkodników i pożytecznych idiotów. Ile patriotyzmu mogliby nauczyć się od Polaków ze Solecznik i Litwy – młodzi rodacy z Centralnej Polski?. To przecież szkoła polskości na miarę broniącej się przed germanizacją Wielkopolski i Wrześni. Niestety polska propaganda została wykupiona przez Niemców. Przez Axela Springera i spółkę. Efekty transakcji widać wyraźnie. To cios wciąż wymierzany w polskość.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: