Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraińscy żołnierze przekroczyli granicę z Rosją

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-08-16

Ukraińscy żołnierzeUkraińscy żołnierzeFoto: PAP

Sie­dem­na­stu ukra­iń­skich żoł­nie­rzy prze­kro­czy­ło gra­ni­cę z Fe­de­ra­cją Ro­syj­ską i po­pro­si­ło o schro­nie­nie na czas dzia­łań wo­jen­nych na wschod­niej Ukra­inie – po­in­for­mo­wa­ła Służ­ba Gra­nicz­na Fe­de­ral­nej Służ­by Bez­pie­czeń­stwa (FSB) Rosji.

Rzecz­nik od­dzia­łu Służ­by Gra­nicz­nej FSB w ob­wo­dzie ro­stow­skim Ni­ko­łaj Si­ni­cyn prze­ka­zał, że do zda­rze­nia tego do­szło rano. „Żoł­nie­rze zło­ży­li broń. Teraz pro­wa­dzo­ne są przed­się­wzię­cia wy­ja­śnia­ją­ce” – oznaj­mił Si­ni­cyn.

Nie ma ofi­cjal­ne­go po­twier­dze­nia tych do­nie­sień ze stro­ny ukra­iń­skiej.

Jest to już ko­lej­ny taki przy­pa­dek w tym mie­sią­cu. 4 sierp­nia 438 ukra­iń­skich żoł­nie­rzy po­pro­si­ło ro­syj­skich po­gra­nicz­ni­ków o prze­pusz­cze­nie na te­ry­to­rium Rosji. Tego sa­me­go dnia 180 żoł­nie­rzy wró­ci­ło na Ukra­inę. 7 sierp­nia wró­ci­ło jesz­cze 240.

Wcze­śniej – 3 sierp­nia – stro­na ro­syj­ska in­for­mo­wa­ła o 12 ukra­iń­skich żoł­nier­zach, któ­rzy zło­ży­li broń i prze­szli na te­ry­to­rium FR.

 

Reklamy

Komentarzy 8 to “Ukraińscy żołnierze przekroczyli granicę z Rosją”

 1. z kaszubskiego said

  ~Kaszub :
  Wrzesień 1939 r. – Ukraińcy i Żydzi chlebem i solą witają Sowietów wkraczających na wschodnie tereny Polski.
  Z wielką ochotą i oddaniem pomagają Sowietom w morderstwach, w grabieży Polaków i w wysyłaniu ich na Sybir.
  Czerwiec 1941 r. – Ukraińcy (już bez Żydów) chlebem i solą witają Niemców wkraczających na wschodnie tereny Polski.
  Z wielką ochotą i oddaniem pomagają Niemcom w mordowaniu Polaków i Żydów i wysyłaniu ich do obozów zagłady.
  Kochajmy braci Ukraińców i pomagajmy im !

 2. z forum gajowego Maruchy said

  Boydar said
  2014-08-16 (sobota)
  „….. Ja to sobie myślę, że Rosja gra o wiele wyższą, jeśli nie najwyższą stawkę. Ona gra o ludzkie sumienia. Wartość, której nie da się kupić, ukraść ani wywojować. W aspekcie postulowanego przeze mnie uznania za fakt dokonany, wyroku anihilacji na światowego parcha, różne aspekty wojny ukraińsko ukraińskiej jawią mi się jako kiepskie przedstawienie. To, ze giną niewinni ludzie jest tragedią, jednak całość, to tragifarsa. W tą tragifarsę wkomponowuje się także rola USA. Piszę USA a nie USraela nie bez przyczyny; to wbrew pozorom, przestaje już być USrael. Niektóre głosy mówią, że Putin „dogadał” się z Bambo. Moim zdaniem nie. Nie musiał się dogadywać. Tyle że Putin to jaśniejąca gwiazda najwiekszego ekranu, a Bambo to tylko marionetka. Z ludźmi w Ameryce jest większy kłopot, jeszcze mają za dobrze żeby zacząć myśleć. Rosjanie już to przeżyli. Teraz chcą się określić. I o to tak naprawdę walczy na Ukrainie Putin. Żeby określili się po stronie prawości. Żeby zobaczyli, że można wojnę wygrać, pokonać zło, będąc przyzwoitym, uczciwym i nie zakłamanym. Dotrzymując umów i traktatów. Bo militarnie, sprawa ukraińskiej ruchawki, jest dla Rosji do załatwienia w ciągu doby. Tylko w ten sposób nic się na lepsze nie zmieni. Znów pokazano by Rosjanom i światu, że kałach jest silniejszy od Krzyża. I szatan znów by zatriumfował. A to już nie tak ma być.”

 3. WK said

  Sława Ukrainie!!! Świat zaniemówił z podziwu.

  Posted by Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia w dniu 2014-04-04

  Bohaterska ukraińska armia nie dała się sprowokować i z heroicznym opanowaniem oraz twarzą zbiorowego wytrawnego pokerzysty, brawurowo, a jednocześnie ze spokojem przypatrywała się jak agresor stopniowo acz sukcesywnie zajmował terytorium państwa, którego konstytucyjnie zobowiązana była bronić. Ale to jeszcze nie koniec. Mijały godziny i dni konfliktu, na najwyższych budynkach i siedzibach ukraińskiej administracji państwowej na Krymie coraz częściej powiewać zaczynały rosyjskie flagi. Oni mimo to w tym swoim bezprzykładnym bohaterstwie trwali tak zuchwale, że nasi obrońcy Westerplatte czy Wizny przewracali się w grobach w poczuciu niewyobrażalnego zażenowania i wstydu.

  Ich rodaków poniżano, bezczeszczono ukraińskie symbole narodowe, hańbiono ich narodowe barwy, a oni ciągle odpowiadali tym niezrównanym stoickim spokojem, który na trwale zapisze się w dziejach świata zaświadczając o poświęceniu i bohaterstwie ukraińskiego narodu i jego armii.

  Sława Ukrainie!!!

  Eskalacja legendarnego ukraińskiego bohaterstwa pomimo upływu tygodni trwa nadal. Dzisiaj Europa i świat wstrzymują oddech, kiedy kolejni patriotyczni straceńcy z armii ukraińskiej oddają broń najeźdźcom, przyjmują obywatelstwo państwa agresora i masowo wstępują w szeregi rosyjskiej armii, udostępniając jej swoje koszary, bazy, porty i okręty wojenne. Putin ze strachu oniemiał.

  Czy państwo dysponujące takimi współczesnymi Leonidasami czy Raginisami nie powinno wzbogacić natychmiast grona członków NATO? Czy wspólnota międzynarodowa nie powinna z poświęceniem bronić prawa tego wspaniałego narodu do państwowości trwającej całe wieki?

  Zaręczam, że oni, kiedy poczują siłę i to, że ktoś silniejszy stoi obok nich oraz ich ochrania, z brawurą ruszą palić wraże wioski, miasteczka i miasta. Ochraniani dyskretnie i pewnie z boku nabijać zaczną na sztachety wraże noworodki, przecinać piłami ich matki, a ich ojcom najpierw wyłupią oczy, a następnie nożami wyrżną genitalia. Ich bohaterstwo wzrasta wprost proporcjonalnie do siły osłony z zewnątrz, którą otrzymują, i gwarancji całkowitej bezkarności.

  Wierzę, że w obronie europejskich zdobyczy demokracji, żaden inny naród nie dostarczy nam tylu wachmanów i wspaniałych ochotników, którzy z wieżyczek strażniczych będą w bardzo nowoczesnych placówkach resocjalizacyjnych nawracać na cywilizacyjny postęp wrogów europejskich wartości.

  Świat nie znał do dziś tak bohaterskiej armii. Świat pada na kolana przed ukraińskim narodem, który po raz kolejny udowodnił swoja siłę i nieujarzmione pragnienie wolności.

  Sława Ukrainie!!!

 4. Temi said

  Sledzac sytuacje na Ukrainie widzac brak jakiekolwiek reakcji panstw Europy zachodniej na embargo plodow rolnych , ktory dotyka szczegolnie naszej Ojczyzny- przychodzi mi na mysl ” WESELE ” Stanislawa Wyspianskiego – obojetnosc na krzywde innych , zajecie sie swoimi sprawami. Nawet urlop i okres wakacji jest waznejszy od krzywdy rolnika. Co na to Partie chlopskie ? Co na to Minister Rolnictwa ? Czy jest ktos kto upomni sie za krzywdzonymi ludzmi wsi , ktora juz ledwie dyszy ? Czy scenariusz Ukrainy miala rowniez podzielic Polska przed stanem wojennym ? Czy jakiekolwiek sankcje sa w stanie powstrzymac inwazje na kraje . ktore probuja odzyskac swoja suwerennosc ? Czy nie dzieje sie przy cichym poparciu zachodu ?
  To tylko niektore pytania , a tam gina ludzie … )

 5. @Z Kaszubskiego.
  Antypolscy kolaboranci z okupantami zblizyli się do siebie jako ŻYDOBANDERYZM.
  @ Z Forum Gajowego Maruchy said
  W zmilitaryzowanym handlu wojną i pokojem na Ukrainie walczy zło ze złem.Z jednej strony korzenie rasizmu żydowskiego,z drugiej rosyjskiego.O jakiej etyce zatem mozna mówić?!
  @Temi said.
  Sankcyjny kij ma dwa końce.Ledwo dyszy też Kaliningrad.

 6. Guła said

  Spotkanie na szczycie ws. Ukrainy bez Polski

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8281,title,Rosja-wzywa-do-zawieszenia-broni-na-wschodzie-Ukrainy,nazywo.html

 7. onecik said

  ~xxxx :
  …. czeski prezydent Hacha powiedział jednemu ze swoich ministrów, gdy oddawał swój kraj Hitlerow;
  ” naród mnie za to znienawidzi, ale ja uratowałem nas od rzezi”
  Miał racje, Polacy starcili połowe swojego obszaru, 2 najpiękniejsze miasta (Wilno i Lwów), wymordowano nas ponad 6 milionow obywateli polskich, a kolejne miliony zostały na wschodzie albo wyemigrowały. Prawie cała polska inteligencja została wymordowano, co widać bylo po jakosci elit po wojnie. Znamienne, że pierwszym prezydentem w wolnej Polsce został niewykształcony robotnik, a druga osoba w państwie jego kierowca.

  A Czechy? Zginela ich garstka, maja swój piękny, kraja, Praga zachwyca się cały swiat. Do dzisiaj od Czechów można usłyszeć, ze Niemcy byli strasznym barbarzyńcami, bo w czasie wojny wymordowali im ludność JEDNEJ wioski po zamachu na Heydricha. W Polsce takich wiosek były setki…..

 8. Temi said

  Add 6 ) Gula
  Tak traktuja nas na arenie miedzynarodowej. Jesli ktos sie ludzi ze jest inaczej ….) niech wreszcie zrozumie : MY POLACY JESTESMY OD BRUDNEJ ROBOTY . PO TO MA KOWAL KLESZCZE ABY GO W RECE NIE PARZYLO.
  Tymi kleszczami jestesmy MY POLACY.
  Po wyjezdzie na wschod, kiedy byla niebezpieczna sytuacja dla Prezydenta Lecha Kaczynskiego obecna ekipa rzadzaca stwierdzila ; ” JAKI PREZYDENT TAKI ZAMACH ”
  A ja powtorze tym samym tonem : JAKA ELITA RZADOWA TAKIE I TRAKTOWANIE POLAKOW : WIDOCZNIE SOBIE NA TO ZASLUZYLI: BRONEK DONEK< MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH BEZ MAGISTERIUM CZY OBECNY MINISTER ROLNICTWA KTORY WALCZY W OBRONIE POLSKIEGO ROLNIKA/ CZY MINISTER ZDROWIA KTORY WALCZY ABY NIE REFUNDOWAC LEKOW EMERYTOM I RENCISTOM. Kazdego dnia mamy przyklady troski o obywateli.
  Jaka elita takie traktowanie.
  Przepraszam ze tak mocno , ale tego juz sluchac nie mozna….. )
  Czy tego chcieli ci , ktorzy na ten rzad – nierzad glosowali ?
  Obysmy tego samego bledu nie popelnili w przyszlosci.
  Tego sobie i wszystkim zycze .
  Kroluj nam Chryste !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: