Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ks. Stanisław Małkowski pobity i okradziony. „Jak dasz znać policji, to cię zabiję i spalę”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-08-26

TYLKO U NAS! Ks. Stanisław Małkowski pobity i okradziony. „Jak dasz znać policji, to cię zabiję i spalę” - niezalezna.pl

.

W sobotę, między godziną 21:00 a 22:00, został pobity i okradziony we własnym w domu ks. Stanisław Małkowski. Napadł go były więzień, któremu duchowny wcześniej pomagał…

Ten człowiek o imieniu Andrzej po wyjściu z zakładu karnego odwiedzał mnie szereg razy i zawsze o coś prosił. Niektóre prośby spełniałem, niektóre, te dotyczące dawania pieniędzy – z niechęcią, bo powinien sobie również sam radzić. On tłumaczył mi, że pracował na czarno i nie dostał pieniędzy. Mówił kiedyś, że został pobity, czy okradziony. W miarę możliwości mu pomagałem – opowiada w rozmowie z portalem niezalezna.pl ksiądz Małkowski.

Kiedy w sobotę mnie odwiedził, poprosiłem go, żeby o pieniądzach nie było mowy, bo mu ich nie dam. On powiedział, że nie chce pieniędzy, że chce napić się kawy. Po spokojnej rozmowie w domu, chciał pieniędzy i powiedziałem mu: „Andrzeju, umówiliśmy się, że nie będziesz o nie prosił i tym razem tobie ich nie dam”. Dałem mu jednak 10 zł. Dostał też trzy koszule, skarpety i spodnie, o które prosił. Zapakował je i już jakby wychodził. Jednak odwrócił się, obrzucił mnie okropnymi wyzwiskami i powiedział, że jeśli nie dam mu 3 tys. zł. to mnie zabije i to że mnie zabije było powtarzane szereg razy. Spoliczkował mnie dwukrotnie, mam podbite oko do dziś, kopnął mnie, zarzucił ręce aby dusić. Chciał wszystkie pieniądze jakie mam – opowiada kapłan.

Bity ksiądz dał mu około 2 tys. zł. Były kryminalista na odchodne zagroził księdzu. – Jak dasz znać policji, to cię zabiję i spalę – powiedział. Zabrał też duchownemu telefon, aby nie mógł do nikogo szybko zadzwonić. – To było inne oblicze tego człowieka. Miał do tej pory wiarygodny sposób postępowania. Pokazał mi np. kartę, że zadeklarował oddanie honorowo swojej nerki – mówi kapłan, który nie krył, że był bardzo zaskoczony okrutnym zachowaniem byłego więźnia.

Ksiądz po konsultacji z bratem zdecydował się o pobiciu powiadomić policję. Z Andrzejem T. korespondował od czasu, kiedy tamten przebywał w zakładzie karnym w Sztumie. Kapłan pomaga od lat wielu więźniom. Wysyła do nich tygodniowo około 50 listów m.in. z prasą, środkami czystości i literaturą religijną.

 

niezalezna.pl

——————————————————————————————————————-

Ten recydywista nazywa się Andrzej Tuszyński

Redakcja Wirtualnej Polonii nie rozumie dlaczego nie wolno podawać danych bandytow, zboczeńców, wszelkiej maści przestępcówz.

Czy istnieje jakieś specjalne prawo chroniące margines społeczny?

Reklamy

Komentarzy 10 to “Ks. Stanisław Małkowski pobity i okradziony. „Jak dasz znać policji, to cię zabiję i spalę””

 1. Moher said

  Żal mi księdza Małkowskiego. Księża i inni litościwi, często cierpią od tych, którym pomagają. Mój kolego mówi: nie rób nikomu dobrze, nie będzie ci źle. Lepiej, żeby się ksiądz trzymał z daleka od takich degeneratów.

 2. Alina said

  Jakoś media jeszcze się o tej napaści nie dowiedziały.
  Gdyby ten sam bandyta napadł na rabina, albo pedała, od rana na pamięć znalibyśmy szczegóły „polskiego antysemityzmu i nietolerancji”, a idiotki typu Magdalena Środa i Kazimiera Szczuka pieniłyby się z wściekłości. Lis, Michnik, Żakowski i ciocia Irenka Krzemiński analizowaliby godzinami wady wszystkich Polaków na świecie i ukazywali wyższość moralną zboczeńców i Żydów nad przeciętnym Polakiem antysemitą. A tu kaszana! Bandyta napadł na wyjątkowego księdza.
  Czy bandycie ktoś zapłacił za napad na księdza? A to jest najbardziej prawdopodobne po tym co napisał senator Libicki z PO. W przypadku tego senatora widać jaki to tępy przypadek. Kalectwo nie nauczyło go pokory wobec sił najwyższych. Teraz wyraźnie stracił rozum …….

 3. to przykra sprawa kiedy doznaje się krzywdy od czlowieka któremu się pomagało… Zły jednak potrafi przycisnąć i doprowadzić do szału każdego o ile dusza czlowieka nie jest choć trochę zabezpieczona Bożym duchem…
  Nie chcę się tu dopatrywać jakiegoś zlecenia czy innej ciemnej sprawy, ale faktem jest że wielu ludzi było zainteresowanych zrobieniem krzywdy ks. Małkowskiemu… Niech go Bóg broni a ludziom zawistnym i rządnym krwi niech przywróci opamiętanie… Zbyt wielkie jest bowiem przyzwolenie opinii publicznej na szarganie dobrego imienia duchownych katolickich (o samym kościele nie wspominając) a obecna władza i kilka innych grup odszczepieńców ideowo lewicowego (lewackiego) pochodzenia wręcz podpuszcza językiem nienawiści do walki z KK czyniąc powszechnym poczucie bezkarności i przyzwolenia na wszelkie przejawy agresji wobec duchownych KK.

 4. Victoria said

  A czy ktos moglby Andrzeja Tuszynskiego (po dziadku stolzmanie zapewne!) zlokalizowac?, gdzies przeciez mieszka( czy moze ktos opublikowac jego zdjecie?) Obowiazkiem naszym jest sprawic, aby terrorysta przeprosil, zwrocil, co ukradl z nawiazka i poprosil ksiedza o wybaczenie. Nie liczmy na pomoc policji. Grzecznie otoczmy jego dom z modlitwa i prosba o nawrocenie.
  Czyscmy nasz dom z holoty sami, a bedzie pieknie i bezpiecznie!

 5. Newman said

  Niech sie Ksiadz trzyma! Modlimy sie za Ksiedza. Jest Ksiadz autorytetem i instytucja.

  Kroluj nam Chryste!

  RChK, Nowy Jrok

 6. said

  Przykro. Niech Bóg ma w opiece i Księdza i drania.

 7. aga said

  Ohydny atak ateistki, ikony lewactwa prof. etyki ( sic!) Środowej na red. Ziemca, wyjątkowo taktownego dziennikarza TVP.O co tej chorej babie chodzi?

  kRETYŃSTWO, CYNIZM, BEZDUSZNOŚĆ A NIE ETYKA.

  „Bashobora opiekuje się 6 tysiącami sierot, więc nie sprawi mu różnicy, gdy przygarnie jeszcze jedną, dziennikarza z Polski. A telewizja publiczna być może wróci dzięki temu do europejskiego mainstreamu racjonalnej i obiektywnej publicystyki” –

 8. aga said

  To jest etyczne zachowanie???
  Słów brakuje,żeby opisać bezduszność ,cynizm,ignorancję tej kobiety.
  Sam fakt opiekowania się taką ilością porzuconych dzieci mnie osobiście rzuca na kolana…
  Ten niezwykle pokorny i naprawdę wierzący kapłan wykonuje tytaniczną pracę,wszystko oddaje biednym,wstaje o 4 rano i pracuje bez wytchnienia.
  Czymże to jest wobec takich prożnych,leniwych, dziwakow jak Środa,Bratkowska,Nowicka i…cala reszta szkodników.
  Czym dobrym mogą pochwalić się te panie,poza tym ,że tysiące dzieci nie ujrzalo dzięki nim świata i zmarlo w strasznych męczarniach.To jedyna wątpliwa „zasługa” takich osób,ktore nienawidzą Boga,a kochają tzw.aborcją.

  A ojciec Boshobora…?Ten kaplan pozwolił calkowicie przeniknąć się Jezusowi…On nie gada,nie pluje jadem,nie szarpie się w diabelskich sidłach jak Środa i jej podobni,tylko działa…
  Bóg z wielką mocą wykorzystuje pokorę tego kapłana i uzdrawia…dotyka…leczy.
  Bylam dwa razy(zupelnie przypadkowo)na rekolekcjach z o.Johnem-raz w Warszawie,raz w Zawierciu i do tej pory pamiętam rady tego kapłana,nie mowiąc już o cudach jakie spokały mnie i moją rodzinę.
  O cudach nie będę pisać ,żeby z kątow nie powylazili szydercy i bluźniercy ze swymi cynicznymi wywodami…
  Kiedy słyszę o takich ludziach jak Środa to zastanawiam się z czym dobrym przed Bogiem staną na Sądzie Ostatecznym ,który wcześniej czy później czeka KAŻDEGO z nas.Na 100%.

  http://www.fronda.pl/a/zydzi-na-madagaskar-katolicy-do-afryki-czyli-do-czego-nawiazuje-magdalena-sroda,41020.html?page=3&#comments

 9. Alina said

  Do Pana Sendeckiego w związku z wpisem: http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/112299,pobicie-ksiedza-malkowskiego-i-celny-komentarz-aliny

  „Alina” to nie pseudonim, ale prawdziwe imię. I dziękuję za nagrodę, ale jej nie oczekuję.
  Jeśli to coś cennego, proszę przekazać jakiemuś bezdomnemu.

 10. Guła said

  No cóż, skończył się Andrzejowi Tuszyńskiemu dach nad głowa wikt i opierunek. W zetknięciu z tuskową rzeczywistością postanowił zarabiać w fachu w którym czuł się najlepiej.

  Ale tak naprawdę to i w swoim fachu „cienias”:

  http://finanse.wp.pl/kat,1013819,title,Jan-Guz-wynagrodzenia-liczone-wedlug-mnoznika-sredniego-wynagrodzenia,wid,16835623,wiadomosc.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: