Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Pani Halina Zamel z Gardei – telefon do Radia Maryja

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-09-01


Reklamy

Komentarzy 27 to “Pani Halina Zamel z Gardei – telefon do Radia Maryja”

 1. Watchread said

  Co tu komentowac Kobieta ma racje.Dziadow nas zrobili A my w tym im rzesmy dopomogli.Mozgi mamy wyprane ta wieczna miloscia I przebaczaniem .JESTESMY GLUPCY bez honoru.

 2. Zenek said

  Głupcy? a może totalnie odmóżdżeni?? Lata bolszewickiego (żydowskiego!) wychowania zrobiły swoje…

 3. grafen said

  Zdjęcia makabryczne.Trzeba być dzikim zwierzęciem,aby tak okrutnie mordować niewinnych ludzi.A czy człowiek to nie zwierzę?

 4. Art said

  Żadne zwierzę nie nie morduje dla mordowania i to w sposób okrutny.Mnie,jako Polaka, ta wojna na wschodzie ani grzeje ani ziębi.Gdy dwóch wrogów Polski,Polaków czy wręcz Polskości bierze się za prymitywne łby,wypada się tylko cieszyć.Czy są dalej od Polski czy bliżej to na jedno wychodzi-zawsze będą za blisko.Najniebezpieczniej,gdy te dwa prymitywy udają naszych przyjaciół.

 5. said

  Jak to jest że, od wieków dajemy się podpuszczać, skłócać, a później mordujemy się nawzajem, kiedy inni, ci co podpuszczają kpią z nas i zarabiają na tym. My wśród sąsiadów, wśród Słowian jesteśmy sobie wrogami, przeciwnikami już tak poróżnionymi, że pojednanie jest prawie nie do pomyślenia. Fatalnie.

 6. Kapsel said

  Jeszcze kilka innych wypowiedzi Pani Haliny

  https://wirtualnapolonia.com/2013/10/22/uwaga-maluja-nas-na-brunatno-miroslaw-kokoszkiewicz/

 7. Art said

  Pani Halina Zamel mówi wyraźnie o przyjaźni między Słowianami.Ze Słowian na Wschodzie pozostało kilkadziesiąt tysięcy Polaków,reszta to kacapy,którzy nienawidzą Lachów tą samą nienawiścią jaką nienawidzili nas w 1943.Ubzdurali sobie,że gdy wyrżną Lachów to już będzie im dobrze.Jakoś tego dobra tam nie widać.Spotkałem wielu Litwinów,Rosjan, Ukraińców i łączy ich jedno:nienawiść do Lachów.Nie widzę powodu,aby ich przepraszać za stępienie swoich siekier,sierpów,czy „zmarnowanej” amunicji.Mój były kolega Ukrainiec określił tych ludzi? jako czerń.Pewnie prawda,ale ta czerń miała swych przywódców,których czci do dziś.Kolega Ukrainiec,gdy dowiedział się,że wiem co „czerń”ukraińska robiła z Polakami,przestał być kolegą.Chytry Kacap rozumie tylko jeden argument-siłę,a z przyjaciół typu Tuska czy Komorowskiego sobie drwi.Lubię pana rysunki panie A Ż,ale nich pan pozwoli,że nie we wszystkim się z Panem zgodzę.

 8. Ali Baba said

  P. Halina mówi bolesną prawdę, twardo bez owijania w bawełnę…Ona tak mówi jak O. Fallaci pisze /sic!!/ Warto było tego wysłuchać. Młodzi powinni wziąć sobie do serca Jej słowa…wiadomo dlaczego!!

 9. Art said

  Tylko,że Pani Halina jest już staruszką.Od kogo młodzi dowiedzą się prawdy,gdy jej zabraknie?Podobnym do Niej był Sergiusz Piasecki,polski patriota.Do 20 roku swego życia nie znający jęz. polskiego.

 10. W podwójnej moralności w warunkach okupacji był rozdział ŻYDZI PRZECIW ZYDOM opisany przez Jerzego R.Nowaka..Czy aby nie jest tak,że dziś to Żydzi ukraińscy przeciw rosyjskim.Pierwsi mają korzenie żydowskiej monolatri i politycznego patrona ŻYDOBANDERYZM,drudzy korzenie rasizmu,które zostały przejęte przez ŻYDOBOLSZEWIZM.

 11. grafen said

  4 Art
  Morderstwa,o których mowa nie mają też charakteru mordowania,dla samego mordowania.
  Impulsem do takich czynów jest zwykle grabierz,
  zabór mienia,zemsta,patologiczne skłonności osobników.

 12. aga said

  ad.10
  Ale i sama pani Halina kiedys przyznała się,że jest żydówką ,czyli z ojca. Matka Rosjanką, zapewne prawosławną. No to mieszanka faktycznie zabójcza,jesli chodzi o możliwość przebaczenia…
  Ta nieumiejętsność przebaczenia to nie tylko grzech w oczach Boga ale i krzywda jaką sobie samej dzisiaj pani Halina wyrządza.

  Zastanawiam się czy ojciec prowadzący te rozmowy niedokończone podjął temat, bo biedna ta kobieta, która dobiega schyłku życia a wciąż nie potrafi przebaczyć.
  Oczywiście ma rację co do nasich politykierów, ale przebaczyć nie znaczy pozwalać na dalsze zło, jakim jest gloryfikowanie bandery i innych nazistowskich zbójów i ounowskich ideologów.

  Jezusowy krzyż wprowadza w ludzką społeczność nową wartość: przebaczenie. To dzięki niemu świat dziś nie tonie w morzu krwi. Przebaczając chrześcijanie czynią świat lepszym. To dzięki takim postawom ziemia bywa cząstką nieba.

  Nie dziwię się natomiast,że takie wypowiedzi podobają się nowym protestantom i tradsom takie wypowiedzi, bo oni tez mają z tym problem.Ja z całym nauczaniem KK.
  .
  Chociaż z ludzkiej perspektywy wielkie krzywdy trudno czasem wybaczyć. Ich wspomnienia tkwią w pamięci jak odłamek szkła w ranie i nie pozwalają się jej zabliźnić, jednak przeważająca cześć starszych już dzisiaj osób cudem wyratowanych z rzezi wołyńskiej przebaczyła. I jeżdżą z tym przebaczeniem na tereny ukrainy zach. szukając po tamtej stronie braci w Chrystusie.

  Oczywiście,że do przebaczenia to katolicy powinni zachęcać. Nawet jeśli krzywda jest wielka,to oczywiście trudno go wprost wymagać. Na początek na pewno wystarczy, by ofiara zrezygnowała z zemsty. Na resztę przyjdzie czas później, gdy czas nieco załagodzi boleść. Byc może nie przyjdzie ale trzeba do tego nakłaniać. Dla dobre skrzywdzonego!
  Bo czym innym jest jednak nieumiejętność wybaczenia, a czym innym doradzanie, by nie wybaczać. Jezus wiszący na krzyżu uczy, że można próbować wznieść się ponad żądanie sprawiedliwości. Że wybaczenie, choć winny nie żałuje, nie jest wcale nieroztropnym pozwalaniem na zło.
  Bowiem bez takiej postawy bezinteresownego wybaczenia nie dałoby się na świecie żyć. Gdyby ciągle żądać sprawiedliwości, domagać się przeprosin i rozpoczęcia jawnej pokuty, świat już dawno pogrążyłby się w szaleństwie wiecznego odwetu. Ktoś musi tę spiralę zła przerwać.

  Człowiek, który za bardzo ceni sprawiedliwość rozumiana po ludzku,zaczyna gloryfikować logikę odwetu i zemsty. Oko za oko, ząb za ząb. A najlepiej, by przypadkiem nie być tym „słabszym” dwoje oczu za oko, i całą szczękę za ząb. Tak postępując, nakręca się jedynie spiralę zła.

  My, uczniowie Chrystusa, możemy jak On modlić się za naszych krzywdzicieli: przebacz im Boże, bo nie wiedzą, co czynią. Choć wydaje się, że wiedzą doskonale. Choć krzywdząc nas mają na twarzach wymalowany triumf, a w głosie pobrzmiewa nuta wyższości i lekceważenia. Nie wiedzą, co czynią. Bo gdyby widzieli siebie z Bożej perspektywy, brzydziliby się sobą. Dlatego przebacz im, Ojcze….

  Przebaczyć, gdy ktoś nie przyznaje się do winy, przebaczyć, choć wrogowie triumfują. To jedno z przesłań jakie płynie z Jezusowego krzyża.

 13. said

  @7 Art
  Właściwie Aga (12) już odpowiedziała w sposób, z którym się utożsamiam ale dodam parę słów od siebie.
  Rosjanie, Ukraińcy czy Białorusini wywodzą się ze Słowian i nie rodzą się z nienawiścią do Lachów-też Słowian tylko nienawiści tej są uczeni. Nauki takie zwykle idą z góry, gdyż są elementem polityki pewnych elit. Prości, zwykli ludzie nie różnią się od nas niczym. Wychowany w polskim patriotyzmie mały „kacap” nie będzie traktował przecież Lachów z nienawiścią.
  Po za tym nalegam żebyś nie zgadzał się ze wszystkim ze mną 🙂
  Pozdrawiam.

 14. Zenek said

  Pierwszy, albo drugi raz, zgadzam się z Aga. Brawo Aga.

 15. Miro said

  Zdjęcie na okładce jednej z książek(dzieci przybite,przywiązane do drzewa). Jest to potwierdzone że jest to zdjęcie z pocz.lat 20-tych z Polski. Gdzie chora matka zabiła swoje dzieci. Były na ten temat artykuły. A przede wszystkim gazety z lat. 20. Owszem zdjęcie b. makabryczne. Ale nie powinno się tego wykorzystywać w tym kontekście. Nie służy to wiarygodności przedstawiania tego ludobójstwa.

 16. Cheniek said

  @ Miro, Zbycho i szajka

  Nie z nami te numery. My wiemy, choć dopiero ostatnio uczeni amerykanscy odktyli, ze murzyn jest jednak czarny.

 17. Kapsel said

  Re 13 AŻ

  ” Rosjanie, Ukraińcy czy Białorusini wywodzą się ze Słowian i nie rodzą
  się z nienawiścią do Lachów-też Słowian tylko nienawiści tej są uczeni.
  Nauki takie zwykle idą z góry, gdyż są elementem polityki pewnych elit.
  Prości, zwykli ludzie nie różnią się od nas niczym. Wychowany w polskim
  patriotyzmie mały „kacap” nie będzie traktował przecież Lachów z
  nienawiścią.”

  Żydzi też nie rodzą się z nienawiścią do gojów tylko są jej uczeni od
  małego – Talmud i generalnie rabiniczny judaizm.
  A kto rodzi się z nienawiścią? czy małe dziecko zaraz po urodzeniu zna
  uczucie nienawiści?

  Jakie znaczenie ma czy ktoś wywodzi się od Słowian czy nie – bardzo
  wielu Rosjan czy Ukraińców nie wywodzi się wcale od Słowian , wielu
  Polaków także nie. Poczucie narodowe nie ma nic wspólnego z tzw.
  „słowiańskością”.

 18. Guła said

  Kiedy już Katolików i ich Kościołów zabraknie to co wówczas?
  A no nic. Przecież o to chodzi.

 19. said

  @17 Kapsel
  Żydzi też, oczywiście.
  Bardzo wielu Rosjan, Polaków itd. nie ma pochodzenia słowiańskiego, podobnie jak wielu Niemców ma takie pochodzenie – a jakie to ma znaczenie? A takie, że nie licząc mojego wcześniejszego komentarza odnoszącego się do wypowiedzi pani HZ, do którego się odwoływałem w kolejnym, znam opinie Rusinów o polskiej zdradzie słowiańskości, również takie, że były czasy gdy Słowianie nie byli tak bardzo między sobą wrogo nastawieni i stanowili potęgę, a nie rezerwuar niewolniczej pracy. Czyli upraszczając trzymali się razem, byli bardziej solidarni. Byłoby tych przyczynków więcej, ale nie czas i miejsce…
  Słowiańskość może być płaszczyzną porozumienia, przyjaźni zamiast wrogości i poprawy losu ludzi „tu” żyjących. Nie wyklucza to nikogo, kto nie ma pochodzenia słowiańskiego jeśli chce żyć solidarnie ze Słowianami i jak Słowianin.
  Mnie osobiście bliższą płaszczyzną porozumienia jest Chrześcijaństwo.

 20. Ali Baba said

  ad 12 Ale i sama pani Halina kiedys przyznała się,że jest żydówką ,czyli z ojca…JEŚLI Z OJCA TO JEST PÓŁŻYDÓWKĄ,…a z matki żydówki…jest żydówką..!!

 21. Kapsel said

  A mnie jeszcze interesuje kiedy Fruzia Prześwięcona wybaczy Rosjanom i Cerkwi , ze mają Putina

 22. Art said

  @11
  Takie tłumaczenie jest najprostsze.Zamordowanie w okrutny sposób 150-200 tysięcy dzieci,kobiet i starców nie można w żaden sposób nie jest mordowaniem na tle rabunkowym!
  Dziwnie w ostatnim czasie natomiast potępiamy Niemców-zwyrodnialców za wojenne zbrodnie,natomiast wschodni prymityw,który powtarza zbrodnie przeciwko Polakom od setek lat cyklicznie ograniczamy do ich wodzów.A to Stalin,Dzierżyński?!,Beria,Chruszczow,Putin.W 1920 przyszły miliony swołoczy pod Warszawę,tak samo w 1939 i potem pod koniec wojny.To ta swołocz zgwałciła miliony polskich kobiet i dziewczyn a nie ich wodzowie.Owoc takiego gwałtu mam w rodzinie.Przypomne tylko na koniec,że jeszcze w sto lat po hołdzie ruskim swołocz ruska wykupywała wszystkie książki związane z tym tematem.Czy Pan Żukow zgadza się ze mną a ja z Nim nie jest ważne.Ważna jest prawda.

 23. said

  A właściwie w czym się nie zgadzamy Szanowny Arcie? I skoro głosisz prawdę, gdyż zgadzam się, że jest najważniejsza to gdzie ja z prawdą się rozmijam?
  Czy w tym, że podjudzony tłum wyzwala najgorsze instynkty i wyładowuje je w okrutny sposób na ofiarach, które mu wskazano? Przecież w czasach tzw „pokoju” można przejechać Rosję, Ukrainę, Białoruś wszędzie spotykając sympatycznych i życzliwych ludzi. W Niemczech podobnie. Czy będąc w stanie wojny z Kozakami Polacy (rycerstwo, żołnierze) w zemście za spalone dwory i wymordowanych mieszkańców nie siekli szablami aż miło? Nie nawlekali na palik?
  A skoro swobodnie o historii mowa to największe zwyrodnialstwo zrodziło się na skutek rewolucji komunistycznej i wojny domowej w Rosji. Potem to już nie była Rosja tylko szatański twór związek sowiecki – zupełna demoralizacja i terror jakiego pewnie świat nie widział.
  Te swołocze, które przyszły pod Warszawę zapewne stanowiły masę różnych ludzi; mądrzejszych lub bardziej prymitywnych, zindoktrynowanych, biernych albo zastraszonych, rządnych przygód, zbirów, okrutników, takich, którzy pragnęli tylko zrobić to do czego ich zmuszano i cało wrócić do domu, albo takich co wcale nie mieli ochoty zdobywać Polszy i Europy ale tak nad nimi jak i nad wszystkimi stał oficer polityczny gotowy strzelić w głowę z tyłu i kazać wywieźć rodzinę na Syberię. (…)
  Więc co? powinniśmy tych wszystkich „kacapów” zgładzić za karę teraz? Zwłaszcza, że tamci – bezpośredni sprawcy już nie żyją a nasze możliwości w dziedzinie „karania” są śmieszne?

 24. Art said

  Miło się z Panem rozmawia.Przede wszystkim jednak nie powinniśmy tym ze wschodu wierzyć w żadnym wypadku,gdyż naród to zakłamany i zdradliwy.Nie tylko ich wodzowie.I nienawidzący Polaków.Na przebaczanie w czmbuł liczą zresztą nie tylko oni.Żydzi także.

 25. said

  Panie Artcie, czasu nie cofniemy, ale powinniśmy uczyć się na błędach, w czambuł nie wybaczać tylko życzliwie stawiać warunki, pilnować swoich interesów oraz wierzyć, ale kontrolować (jak mawiał pewien cwany Józef).
  Wątpię czy Żydom zależy na jakimś wybaczaniu ze strony Gojów, ale może się mylę.

 26. Blski said

  Kieruje sie w zyciu taka oto prosta filozofia:
  Jezeli ktos mi powie, ze cos ze mna zlego to go ignoruje.
  Jezeli zrobi to dwoch to sie zastanowie.
  Jezeli wiecej to bez wzgledu na to czy, moim zdaniem, mam racje i prawo do swego zachowania, czy tez nie, musze sie zmienic.

  Od tysiecy lat gdziekolwiek by sie nie osiedlili eskimosi maja problemy z tubylcami. Jak dotychczas usiluja zmieniac swiat, a przynajmniej zyc wsrod tubylcow jako odrebna spolecznosc, na ogol takie poczucie jednosci jest pomocne w codziennym zyciu. Naturalna rzecza jest, ze taka odrebna i nieasymilujaca sie grupa bedzie miala konflikt z tubylcami a ten co jakis czas doprowadzi do wybuchu niecheci. Ten moze byc spontaniczny lub inicjowany przez tych ktorzy chca czy to odwrocic uwage czy uzyc go do swych celow.
  Mielismy taki konflikt w naszym kraju, los sprawil, ze na jakis czas zniknal, obwinia sie nasze spoleczenstwo za to, ze nie stanelo w ich obronie. To jest nierozsadne, bo stosunki miedzy spoleczenstwem a ta spolecznoscia byly wrogie. Indywidualnie nikt normalny nie przyczynilby sie do zamordowania eskimosa tylko dlatego, ze jest inny (chyba, ze mialby z nim personalny konflikt, czy moglby miec z tego jakas korzysc), ale jako spolecznosc, ktora traktowala tubylcow z pogarda nie powinni liczyc na jakakolwiek pomoc.

 27. Gardeja said

  Pani Halino Zamel można zrozumieć,że pani ma duży niesmak do Polaków.Proszę panią,pani ma pochodzenie ukraińskie-włoskie to też proszę swoje żale tam wypowiadać.Polacy są narodem katolickim a pani nie jest katoliczką i powinna się pani wstydzić wykorzystywać tysiącletnią wiarę katolicką polaków dla własnych potrzeb przebaczania.Przecież pani nie potrafi przebaczać.Przecież pani w Gardei tylko pomieszkuje a mieszkańcy mają już pani dość kobiety,która nie stworzyła rodziny i robi wszystko żeby polską i polaków zabić.Odejdź precz szatanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: