Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Robert Winnicki: Zachód wystawił Ukrainę – nas czeka to samo

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-09-20

„Poroszenko powiedział w telewizji CNN, że prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odmówił Ukrainie nadania statusu sojusznika spoza NATO.”

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fukraina-nie-otrzyma-statusu-sojusznika-usa-spoza-nato

Poroszenko dostał w Waszyngtonie czarną polewkę, podobnie jak wcześniej w Brukseli. Trwająca od roku gra Ukrainą przez Zachód, którego istotnym pionkiem, obrywającym najwięcej po Kijowie, była Polska, dobiega końca. W ciągu roku Ukraińcy zdążyli stracić Krym, Donieck i Ługańsk. W Unii nie będą, USA żadnych gwarancji im nie dadzą, a rosyjska ofensywa postępuje. Czasy rządów balansującego między Moskwą a Zachodem Janukowycza mogą wspominać jako okres kiepskiego, biednego i skorumpowanego, ale jednak – spokoju i względnego bezpieczeństwa.

Jeśli o nas chodzi – niesuwerenna, nadwiślańska klasa polityczna, od lewicy przez platformę po PiS, uwikłała nas w bezsensowną wymianę ciosów z Rosją, bez żadnego pozytywnego scenariusza. Zostaliśmy wyizolowani z neo-romantyczną, histeryczną polityką, w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Nasze interesy gospodarcze na Wschodzie Europy są w opłakanym stanie. Putin pozwala sobie na otwarte pogróżki wobec Warszawy. Tymczasem, jak słusznie pisze w Nowa Konfederacja Jacek Bartosik – pomysły Jarosława Kaczyńskiego na wzmocnienie polskiego bezpieczeństwa w oparciu o Zachód można wsadzić między bajki http://www.nowakonfederacja.pl/zachod-nas-nie-obroni/

W momencie gdy Donald Tusk będzie obejmował funkcję marionetkowego szefa RE, wbrew całej propagandzie, Polska będzie najbardziej po roku 1989 osamotniona i narażona na niebezpieczeństwo. Podobnie jak w 1939 r., zamiast pilnować dyrektywy „Polska powinna wejść do wojny jako ostatnia”, pchamy się w pierwszym szeregu. Bez zdolnej do czegokolwiek, poza pilnowaniem tubylców w Afganistanie, armii, bez polityki mającej na celu na odbudowę potencjału obronnego. A przede wszystkim – bez przywództwa politycznego (w koalicji czy opozycji sejmowej), które myślałoby trzeźwo i suwerennie.

Narodowcy działali jednak i w gorszych czasach. Istotą sprawy nie jest dziś załamywać ręce, tylko – organizować siłę, organizować się politycznie przez Ruch Narodowy, budzić uśpionych w organizacjach społecznych, stowarzyszeniach, budować organizacje paramilitarne. Przed nami wiele bitew.

http://robertwinnicki.blog.pl/2014/09/19/zachod-wystawil-ukraine-nas-czeka-to-samo/

Reklamy

Komentarzy 14 to “Robert Winnicki: Zachód wystawił Ukrainę – nas czeka to samo”

 1. pascalalter said

  Reblogged this on Pascalalter’s Weblog and commented:
  „Jeśli o nas chodzi – niesuwerenna, nadwiślańska klasa polityczna, od lewicy przez platformę po PiS, uwikłała nas w bezsensowną wymianę ciosów z Rosją, bez żadnego pozytywnego scenariusza. ” Cóż dodać jeszcze

 2. panMarek said

  Korwin-Mikke jasno mówi, że ta cała „klasa polityczna” to jedna wielka agentura Bóg wie kogo. Tyle.

 3. Marek said

  Dla żydów biznes to biznes. Jak można zarobić parę szekli to jest cymes, a wojna
  to najlepszy geszeft, zwłaszcza jak się napuści goi na siebie.
  Polskę zdobyli bez jednego wystrzału, nie licząc tych wszystkich, których odwiedził
  seryjny samobójca ale z czekistą Putinem, to już inna sprawa. Póki w Moskwie
  rządził ich Jelcyn, któremu hojnie dolewali do kieliszka, a ten pozwalał im na wszystko
  to było cymes. Ale gdy nastał car Putin, to się skończyło i jewryje cały czas próbują
  wykopać go z tronu. Robią to oczywiście nie swoimi rękami tylko z pomocą tych
  wszystkich, swoich „umiłowańców”, którymi obsadzili większość dawnych demoludów.
  Dlatego Polacy muszą się wreszcie zmobilizować, bo teraz grozi nam tylko powolna
  śmierć pod gudłajską okupacją ale również atak ze strony rozwścieczonego
  cara Putina. A jeżeli ktoś myśli, że jakieś Hamerykany, Niemcy czy nawet
  Judejczyki będą umierać za Warszawę ryzykując konflikt atomowy z Putinem,
  to jest kompletnym idiotą.
  Dlatego Polacy muszą głosować na Polaków, a nie na tych przebierańców
  z PO, PiS, SLD czy tych, pazernych chłopków z PSL, którzy weszliby w koalicję
  nawet Al-Kaidą gdyby mieli z tego jakąś korzyść.
  Polak głosuje na Polaka, a nie na śmojdaka- tak powinno brzmieć hasło wyborcze
  Ruchu Narodowego.

 4. Lubomir said

  My musimy walczyć o przestrzeganie unijnych standardów, przede wszystkim – w Wilnie, Rydze i Tallinie. Także w Pradze, Bratysławie, Budapeszcie, Ljubljanie i Zagrzebiu. Unia Międzymorza jest naszą szansą. Polska może być epicentrum takiej regionalnej unii. Regionalizm nie może polegać na sianiu separatyzmów, ale musi polegać na jednoczeniu.

 5. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ.Wobec zadłużonego dolara powstała antydolarowa koalicja rosyjsko-chińska.Do wojny militarnej doprowadzi pieniądz zadłużony.

 6. Acha said

  POLSKO OBUDZ SIE

 7. grafen said

  Uśpionych polskich rycerzy,trudno się dobudzić.Jak zasnęli w 1989 roku,tak śpią nadal.
  Kiedy się obudzą nikt nie wie.Oby to nie było (jak to się mówi),musztarda po obiedzie!

 8. @Grafen
  Kiedy kończyło się RYCERSTWO zaczynało PRAWNICTWO.Stąd CYWILIZACYJNA MIESZANKA pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.KŁAMSTWO okazało się być czynnikiem stanowiącym o rozwoju intelektualnym człowieka.

 9. Acha said

  POLACY wrocimy do prawdziwego pojmowania slowo Narod Panstwo POLSKA.Zatrznijmy wdrazac zasady Jakie obowiazywaly w czasach Jak POWSTAWALO PANSTWO POLSKIE.I jak bylismy poteznym NARODEM.
  Po rycersku trzeba traktowac tych co dopuszczaja sie zdrady NARODU POLSKIEGO.
  Czasy sredniowiecza to nie byly czasy Zabobonu ciemnogrodu.Wtedy kwitlo szkolnictwo ludzie zyli wznioslymi idealami (narod=panstwo)..A dzis to ciemnogrod prymitywizm zabobony demoralizacja spoleczenstwa wstecznictwo.
  No I co ktos mi powie ze to nowoczesnosc…………..POLACY SCIAGNIJCIE TE LUSKI Z WASZYCH OCZOW popatrzcie jak was niszcza….NIGDY SIE NIE WZBOGACICIE.
  ZATRZNIJCIE MYSLEC O PANSTWIE

 10. Przy aplauzie durniów/hipokrytów z Brukseli – którzy nawet pożałowali Ukrainie w umowie stowarzyszeniowej (po naciskach Rosji) zapisów o „wspólnym rynku” – dokonał się jawny ROZBIÓR Ukrainy, i to rękami jej „umiłowanych przywódców” (na tajnym głosowaniu za zamkniętymi drzwiami!).

  Równolegle w Brukseli ratyfikowano wspomnianą „umowę stowarzyszeniową”, ogłaszając sukces (sic!). Szczególnie głupio na przekazie telewizyjnym wyglądał funkcjonariusz z Polski (niestety) – Pan Saryusz-Wolski parodiujący nieudolnie gest ś.p. Mazowieckiego unosząc do góry dłoń w geście „V”, chociaż z drugiej strony mając w pamięci okoliczności „viktorii” obozu solidarnościowego pamiętnego dnia można się pokusić o stwierdzenie, że powtórzenie tego gestu wobec tego co zrobiono z Ukrainą było jak najbardziej adekwatne (jak sama nazwa poprzedzającej ratyfikację konferencji, tj. „Jałta” 😉 )… Na poważnie to nie wiem komu ten Pan wywijał swoją łapą skoro wygrała Rosja i to na obu frontach: zarówno w Noworosji – zajmując rękami „separatystów” wschodnie tereny Ukrainy zwane Donieckiem i Ługańskiem (i nie wiadomo czy nie dalsze na południe aż do morza po sam Krym); jak i w Brukseli właśnie – zmuszając UE do znacznego okrojenia umowy zwanej „stowarzyszeniową”. Nie da się zamaskować żadnymi gestami ani sztucznym entuzjazmem jawnej zdrady Ukrainy przez zachód, który podjudził ją do szaleństwa wykrwawienia się na poczet własnej Jałty.

  Teraz pozostało już tylko współczuć Ukraińcom że zamiast wywalczyć sobie wolność (niezależność od obcych tworów politycznych) i prosperity zostali jawnie okradzeni i nie dość że nie zrzucili starej strefy wpływów to dostali się pod kolejną (co grozi kolejnymi tarciami i wojnami w przyszłości). Nam Polakom pozostało modlić się, żeby Ukraińcy nie uznali w niedalekiej przyszłości Polski jako „advocatus diaboli” całej tej hucpy i nie zechcieli zepchnąć na nas całej winy za własną tragedię, którą przecież sami na siebie sprowadzili w naiwnym zaufaniu do etosu „cywilizacji zachodniej”, której twór zwany UE jest tylko marną podróbką.
  http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/09/17/wsrod-serdecznych-przyjaciol-psy-zajaca-zjadly-sueddeutsche-zeitung-kapitulacja-kijowa-obserwator-obwe-w-donbasie-nie-ma-juz-panstwa-ukrainskiego/

 11. aga said

 12. aga said

  POLACY MISTRZEM ŚWIATA W SIATKÓWCE!!!!!

 13. Carlos said

  nie wiedzialem ze Pietrzak to taki glupi ciul

 14. @Carlos.
  Pietrzak szanuje pamięć,że ZYDOBOLSZEWIA przejęła do działania rosyjski rasizm.Dzisiejszy problem to przewrotność,że ŻYDOBANDERYZM ten rasizm zaktywizował.
  Można się spodziewać,że w kabaretowym programie znajdzie się i ten wątek jako kontynuacja przewrotności w historii CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,którą twórca oryginalnego podziału cywilizacji Feliks Koneczny nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: