Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Tak nam dopomóż Bóg – ksiądz Stanisław Małkowski w Toronto

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-10-01

Polacy zamieszkali w okolicach Toronto mieli wyjątkową okazję uczestniczenia w mszy świętej, celebrowanej przez legendarnego i charyzmatycznego kapłana, kapelana „Solidarności”, przyjaciela błogosławionego Jerzego Popiełuszki – księdza Stanisława Małkowskiego.
małkowski

Ksiądz Małkowski przyleciał do Kanady razem z dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim i jest to jego pierwsza podróż zagraniczna. Ksiądz Stanisław ofiarował swoje życie Bogu i Ojczyźnie i decyzja wyjazdu poza granice Polski wyniknęła z przekonania, że Polska jest wszędzie tam, gdzie żyją Polacy, dla których wolność i niepodległość jest najważniejsza.

Na emigracji zawsze biło serce ojczyzny i znad Wisły potrafili to dostrzec i docenić wielcy patrioci oraz służby specjalne okupantów i panujących w kraju reżimów.

Gest wielkiego kapłana zostanie przyjęty ze wzruszeniem przez wszystkich Polaków na obczyźnie, których boli szufladkowanie emigrantów, jako uciekinierów, nie mających prawa do zabierania głosu w kwestiach związanych z losem Polski.

Msza w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przy ulicy Davenport 1996 w Toronto przejdzie do historii wielkich wydarzeń polonijnych. Zgromadzeni na nabożeństwie wysłuchali wspaniałej homilii, w której ksiądz Stanisław, wykorzystując dogłębną znajomość historii, opierając się na nauce Jezusa Chrystusa, z właściwą sobie bezkompromisowością i humorem, przedstawił współczesną sytuację Polski, wskazując drogę, którą powinni pójść wszyscy Polacy, dla których tradycja, umiłowanie wolności i potrzeba życia w wierze i prawdzie są wartościami podstawowymi.

Msza była niezwykła i wzruszająca. Świadomość, że na ołtarzu torontońskiego kościoła złożone są relikwie błogosławionego księdza Jerzego pozwoliła uczestnikom nabożeństwa doznać prawdziwie głębokiego religijnego przeżycia. Słuchaliśmy głosu księdza Stanisława, czując obecność i opiekę przyszłego świętego – księdza Jerzego Popiełuszki – męczennika, który oddał życie za wiarę i naszą godność.

Aleksander Rybczyński

fot. Aleksander Rybczyński

http://marszpolonia.com/2014/09/23/tak-nam-dopomoz-bog-ksiadz-stanislaw-malkowski-w-toronto/

Komentarzy 11 to “Tak nam dopomóż Bóg – ksiądz Stanisław Małkowski w Toronto”

 1. Hanna said

  Ks. Malkowski uczestniczyl rowniez we mszy sw. w kosciele sw. Maxymiliana Kolbe w Mississuga. Nie zostal w ogole przedstawiony przez ks proboszcza, mimo ze inni ksieza-goscie zostali przedstawieni. Nikt Go nie rozpoznal, nikt sie z Nim nie przywital……byl jak powietrze……smutne to jest.

 2. Victoria said

  ad.1
  No tak. Uczestniczyli rowniez towarzysze przesladowcy, ulokowani jak zwykle wsrod wiernych, albo i przy oltarzu
  wiec po jaka cholere maja udawac, ze sie witaja.
  Ale racja! Ksiadz Malkowski jest jak powietrze, ktore niezbedne jest nam do zycia. Zasmuceni z tego powodu niechaj lacza sie w bulu z pozostalymi zydkami.

 3. Stop satanistom! said

  Sataniści zgromadzą się w Twoim mieście! Zaprotestuj!

  NIE
  Nie dla bluźnierczych koncertów Behemotha!!!!!

  WIADOMOŚCI Z AKCJI
  Sataniści zgromadzą się w Twoim mieście! Zaprotestuj!

  Bluźniercza grupa Behemoth rusza w trasę koncertową. Przeciwstawmy się temu – niech zarówno kluby organizujące koncerty jak i władze miast gdzie ma wystąpić Behemoth wiedzą, co katolicy sądzą o organizowaniu satanistycznych profanacji!
  Wciąż możesz zaprotestować
  W dalszym ciągu możesz wysłać protest do organizatorów koncertów Behemotha. Wystarczy, że wejdziesz na stronę protestuj.pl i złożysz swój podpis.
  Warto też zatelefonować
  Możesz także zatelefonować do organizatorów. Niech się tłumaczą dlaczego pieniądze są dla nich ważniejsze od czystego sumienia.
  Zaprotestuj osobiście
  Jeśli mieszkasz w mieście, w którym planowane są koncerty Behemotha odwiedź biuro organizatora, niech zrozumieją, że większość z nas jest przeciwna promocji satanizmu.
  Adresy i numery telefonów klubów, w których mają się odbyć koncerty Behemotha:

  Klub STODOŁA Stefana Batorego 10 02-001 Warszawa
  tel. 22 825 60 31
  Klub Eter (Wrocław) ul. Kazimierza Wielkiego 19 50-077 Wrocław
  tel. +48 514 105 138
  Klub Fabryka (Kraków) Zabłocie 23 30-701 Kraków
  tel. 12 396 33 01
  Klub Wytwórnia (Łódź) ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź
  tel. 42 639 55 01
  MEGA CLUB (Katowice) ul.Żelazna 15 40-851 Katowice
  tel. 32 206 85 27
  Klub Eskulap (Poznań) ul. Przybyszewskiego 39
  tel. 61 665 88 02
  Klub Od Nowa (Toruń) ul. Gagarina 37a 87-100 Toruń
  tel. 56 611 22 66
  Klub B90 (Gdańsk) ul. Elektryków, 80-980 Gdańsk

 4. TRX said

  Mamy swietych kaplanow i mamy kaplanow opetanych przez szatana…….

  ————————————————————————————————————–

  Józef Wesołowski – Pedofilia; w pc zaaresztowanego biskupa 100 tysięcy file hard

  Josef Wesolowski – Pedofilia, nel pc del vescovo arrestato 100mila file hard
  http://www.liberoquotidiano.it/news/esteri/11696926/Pedofilia–nel-pc-del-vescovo.html

  26 wrzesień 2014

  Posiadał tajne archiwum, zawierające ponad 100 tysięcy file na temat seksu, skrupulatnie podzielone na cztery części, w którym było 130 video i 86 tysięcy fotografii. To jest to, co śledczy znaleźli w komputerze należącym do Watykanu i używanym przez mons. Józefa Wesołowskiego, nuncjusza apostolskiego w Santo Domingo, zaaresztowanego kilka dni temu i oskarżonego o pedofilię i pedopornografię.

  Na podstawie analizy informatycznej komputera zostały również odnalezione ślady 45 tysięcy fotografii usuniętych. Natomiast tysiące innych zdjęć Wesołowski miał zładowane na swój laptop, aby mieć je ze sobą podczas swoich podróży.

  Część tychże file nuncjusz sobie prokurował z Internetu, ale inne były zrobione przez jego ofiary: jak pisze Corriere della Sera, na fotografiach można zobaczyć chłopców w przedziale wiekowym od 13 do 17 lat upokorzonych przed obiektywem: fotografowani lub filmowani nadzy, zmuszeni do uprawiania seksu między sobą i z dorosłymi.

  Są także file, na ktorych widać dziesiątki dziewczynek wykorzystywanych seksualnie, ale monsignore szczególnym upodobaniem darzył chłopców. W aktach procesu figurują trzy nazwiska dzieci, ale w rzeczywistości są prawdobodobnie dziesiątki małoletnich „zwabionych” przez Wesołowskiego.

  Akt oskarżenia podkreśla „szczególną zdolność obwinionego w używaniu instrumentów elektronicznych, jakie stosuje się do połączeń internetowych nielegalnych. Zauważa się też, ze tego rodzaju postępowanie, jakie oskarżony zademonstrował, ma charakterystykę silnej obsesji „.

  Obecnie dochodzenia są kontynuowane, jakoże istnieją podejrzenia, że aresztowany może należeć do dużej międzynarodowej sieci pedofilów.

 5. TRX said

  Dzis ukazuje sie ksiazka Antoniego Socci ” To nie Franciszek”

  ——————————————————————————————————-

  Papież, szokująca teoria: „Elekcja Bergoglio jest nieważna”

  Papa, la teoria choc: „L’elezione di Bergoglio è nulla”
  http://www.affaritaliani.it/cronache/vaticano-teoria-choc-elezione-bergoglio-papa230914.html

  23 październik 2014

  „Papież Franciszek jest ΄nielegalny΄”. Ta szokująca teza jest zawarta w ksiązce (ukaże się na początku października) włoskiego pisarza katolickiego Antoniego Socci, zatytułowanej „To nie Franciszek”. „Ratzinger nigdy nie opuścił Watykanu, zrezygnował tylko z aktywnego wykonywania swego bycia papieżem, bo z wyboru na tron św. Piotra nie można zrezygnować. Kontynuuje również podpisywanie sie jako Papież”. A więc Bergoglio jest papieżem nieważnym? „Było 5 głosowań w tym samym dniu, zamiast 4. I do urny wrzucono jeden głos więcej (niż liczba wybierających). Elekcja jest nieważna… ”

  KSIĄŻKA – Podczas gdy Kościół przeżywa bardzo dramatyczny okres, tak kryzysu wewnętrznego jak i gwałtownych ataków na katolików na całym świecie, w Watykanie trwa nigdy do tej pory nie zarejestrowane „współistnienie dwóch Papieży”, co do którego nikt do tej pory nie miał odwagi wypowiedzieć się.

  Uczynił to w swej książce Antonio Socci, zapytując jakie są powody, do tej pory nieznane, historycznej rezygnacji Benedykta XVI i czy chodzi tu o rzeczywistą rezygnację z Urzędu Papieskiego, biorąc również pod uwagę poważne wątpliwości, o których zaczynają mówić eksperci prawa kanonicznego.

  Są to pytania, które obecnie łaczą się z pytaniami co do Conclave z 13 marca 2013: według głośnej rekonstrukcji autora książki, podczas tegoż Conclave miałoby dojść do pogwałcenia niektórych reguł Konstytucji Apostolskiej Universi Dominici Gregis, co automatycznie unieważnia elekcję kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża. Pytania, kto aktualnie jest prawowitym papieżem (albo też czy należałoby powołac nowy papieski wybór) wdzierają sie w momencie, w którym w Kościele zachodzą dramatyczne rozłamy i są zapowiadane wydarzenia dotąd całkowicie nieznane.

  Kto więc ma prawo bycia u steru? Wielu podobał sie debiut Franciszka. Wydawało się, ze to powrót do prostoty Ewangelii. Niestety, na dzień dzisiejszy, wiernych rozczarowanych tym pontyfikatem jest mnóstwo. Ludzie oczekiwali „wiatru” rygoru moralnego w stosunku do „brudu” (dotyczącego również sfer duchowieństwa) denuncjowanego i zwalczanego przez Ratzingera.

  Ale jak wytłumaczyć sygnał dany światu przez nowy Pontyfikat; sygnał przyzwolenia na odstępstwo od doktryny, rezygnacja z walki o utrzymanie ważności zasad moralnych? Uległość wobec ideologii i sił antychrześcijańskich, nawet gdy stają się one prześladowcami? A traumatyczne przerwanie łączności z Tradycją Kościoła?

  Wiele wydarzeń nadprzyrodzonych, wymienianych w objawieniach Fatimskich, w wizjach Leona XIII, w proroctwach błogoslawionej Anny Cateriny Emmerich, mówiących o epoce „dwóch Papieży”, wydaje się odnosić do czasu, w którym żyjemy i zapowiadają one skutki katastroficzne dla Papiestwa, dla Kościoła i dla całego świata.

  Są one nieuchronne czy jest jeszcze czas aby wejść na inną drogę? I z którym Papieżem na czele Kościola?

 6. Jacenty said

  TRX jak świstak zawija w te sreberka 🙂

 7. aga said

  Tak jasne to TRX i z poczytnym kiedyś pisarzem qusi sensacyjnym ,któremu byc może sprzedaż spada? wespól tamie mundrości zadekretowali.
  Ale nam się tych „ałtorytetów w Kościele namnożyło.
  Co tam będą strzelać do papieża i ryzykowac własne marne ale zawsze własne marności; wlezie sobie toto do środka , udaje katolika i to zawsze świętszego i mądrzejszego od biskupów i papieża,no i wtedy dopiero efekt jest.
  Maluczcy łykna jak nic takie sensacyjne bzdury.

 8. aga said

  eks-esbecy,którzy kiedys prześladowali Kaplanów KK dzisiaj maja tendencję do obnoszenia się ze swoja wiarą; niektórzy obwołuja się „obrońcami tradycji”, jeszcze inni – jak wspomina twórca filmu ,który dzisiaj wchodzi na ekrany kin „Słuzby specjalne” – noszą na przykład wielkie srebrne krzyże na szyi.
  Trudno powiedziec na ile szczerze; a na ile to ciąg dalszy ich gry operacyjnej;) w każdym razie polecam trxom i im podobnym potłuczonym :
  Ewangelia dla potłuczonych :

  [audio src="http://188.165.20.161/langustanapalmie/Potluczeni.wtorek.konferencja.mp3" /]

 9. TRX said

  Synod z kneblem. Dlaczego?

  Sinodo con bavaglio. Perché?
  http://www.lastampa.it/2014/10/03/blogs/san-pietro-e-dintorni/sinodo-con-bavaglio-perch-nanmzhIp9Y5rMMz3OjLFyM/pagina.html

  Marco Tosatti, 03-10 2014

  Po raz pierwszy od kilku dziesiątek lat, Synod Biskupów odbędzie sie właściwie za zamkniętymi drzwiami. Co do poprzednich licznych Synodów, nie były one nigdy dostępne dla publiczności; ale WSZYSTKIE relacje, zaczynając od relacji arcybiskupa Mediolanu i kończąc na tej, która pochodziła z ostatniej diecezji Patagonii były publikowane, w sposób obszerny lub w formie syntezy, i odbywało się to codziennie.

  Natomiast w czasie trwania zbliżającego się Synodu nie zostanie opublikowany żaden głos w dyskusji.

  Jest to zadziwiające, ponieważ zdarzy się to w czasie rządów Papieża, który – sądząc przynajmniej z wyborów jakie dokonuje, i z instrumentów retorycznych, których używa – jest najbardziej „nowoczesnym” i „postępowym” popieżem ostatnich czasów. Nawet w epoce takich „konserwatystów” jak Jan Paweł II i Benedykt XVI, żaden z nich knebla biskupom nie nakładał.

  Zobaczmy bliżej poszczególne etapy tego procesu. Biorących udział w Synodzie poproszono aby przesłali swój głos na piśmie nie później niż do dnia 8 września. W formularzu, wskazującym jak ma być sformułowany głos, poproszono o wskazanie „numeru” Dokumentu przygotowującego, Instrumentum Laboris, do którego głos się odwołuje, a także część „numeru” bezpośrednio dotycząca interwencji. Jest więc oczywistym, że nie chciano aby głos w dyskusji obejmował tematy ogólne, być może uważane za niebezpieczne. I w tenże sposób można będzie być może uniemożliwić reakcję na to, co zostanie powiedziane w Auli?

  Dziennikarze – i zainteresowani – dowiedzą się co się wydarzyło na Synodzie na podstawie późniejszej konferencji prasowej, podczas której rzecznicy prasowi przedstawią ogólną ideę debaty. Będzie ona w jednej tylko wersji językowej….

  Hipoteza: a może już wiadomo z biskupich interwencji na piśmie, że teza podtrzymywana przez Kaspera, (który kontynuuje prawie codzienne udzielanie wywiadów) jest odrzucona przez zdecydowaną większość biskupów, od Berlina do Filipin i chce się teraz zapobiec aby ten fakt nie ujawnił się w całej swej okazałości? I tym samym uzyskać sobie również trochę wolności dla posunięć na czas późniejszy, prezentując propozycje, orędzia itp. itp.?

  Skądinąnd, gdy ktoś wrzuca kamień do stawu, nie powinien potem bać się fal.

  Dodajmy jeszcze, że jedność rodzi się z wolności konfrontacji, z odkrytą twarzą. Przykładem mogą być Piotr i Paweł, którzy sporo ze sobą dyskutowali. Ale zarówno Akty Apostolskie jak i Listy opublikowały ich głosy w dyskusji…..

  Zadziwia rownież co nieco – być może jest to nasza niewiedza, jesteśmy gotowi za to przeprosić – szczególna bierność, z którą dziennikarze wyspecjalizowani, tzw. watykaniści nie reagują na wiadomość, że po raz pierwszy, aby czegoś dowiedzieć się o Synodzie, będą musieli lawirować między notycjami uficjalnymi i plotkami, bez możliwości sprawdzenia tego czy owego w jakimś dokumencie.

 10. TRX said

  Duchowny z Opus Dei: prawo do życia to „prawda relatywna”!

  2014-10-03

  http://www.pch24.pl/duchowny-z-opus-dei–prawo-do-zycia-to-prawda-relatywna-,25763,i.html

 11. jasiek z toronto said

  Re: Artykul…
  Dziwne, ze ks. Malkowski oddany Bogu i Ojczyznie uczestniczyl w zydowskiej szopce przygotowanej w katolicznej synagodze…
  Pytanie: Czy musial uczesniczyc, czy chcial uczestniczyc???.
  =====================
  jasiek z toronto

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: