Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Order Patriota

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-11-07

Medal-front-and-back14Geneza

Order Patriota powstał z inicjatywy grupy Polaków w celu wyróżnienia naszej patriotycznej Elity i podziękowania za zasługi i niesustanną pracę dla dobra Ojczyzny. W odróżnieniu od odznaczeń państwowych jest to Order fundowany przez Polaków i tylko dla Polaków. Nie jest prawdą, że nasza Elita została zniszczona. Nasza szczera, altruistyczna, patriotyczna Elita rodzi się każdego dnia i jest wśród nas.

Wiele działań w dzisiejszej Polsce prowadzone jest w interesie obcych mocarstw i przy pomocy tychże mocarstw agentur, które odgrywają w Polsce role narodowych i patriotycznych. W tym samym czasie wielu uczciwych i szczerych patriotów jest niedowartościowanych i wielu zostaje w bezwzględny sposób niszczonych, usuwanych w niebyt i marginelizowanych, a nawet unicestwianych fizycznie. Dzieje się to w procesie  ograniczenia suwerenności, ograniczania możliwosci swobodnego i suwerennego rozwoju narodu, poprzez kreacje i narzucanie Narodowi Polskiemu Obcej Fałszywej Elity. 

Odpowiedzią na te procesy jest decyzja Kapituły o ustanowieniu Orderu Patrioty i począwszy od roku 2014 przyznawanie go wybitnym Polkom i Polakom- jako świadectwo trwania Polskości – pomimo utraty przez państwo polskie suwerenności i włączenie go w struktury Superpaństwa Unii Europejskiej. Zrzeczenie się suwerenności przez tzw.władze nie odbiera prawa Narodowi Polskiemu i jego Elicie do swoich Narodowych symboli i barw, jakie Kapituła zachowuje poslugując się nimi.

Na pierwszej stronie Orderu Patriota słowa „Bóg Honor Ojczyzna – Strategia Walka Odwaga” oznaczają patriotyzm w obliczu zagrożeń, co wymaga mądrej śmiałej postawy dla obrony naszych interesów. Orzeł z koroną na tej stronie Orderu (wzór z 1927 roku) symbolizuje Rację Stanu. Na skrzydłach dla upiększenia orła są pięcioramienne rozetki a nie gwiazdki jako to jest często mylnie odebrane.

Na drugiej stronie Orderu są słowa „Za nieustanną pracę dla dobra Polaków” z białym napisem POLSKA na wstędzę na czerwonym sercu. Biała napis oznacza nieskazitelny charakter a korona oznacza serce szlachetne.

Z każdym Orderem Patriota jest wręczony Certyfikat w postaci dyplomu, który dokumentuje zasługi dla Polski.

Order Patriota będzie wręczany co roku w Dzień Niepodłegłości 11-go listopada.

Wszelkie pytania proszę kierować na adres kontaktowy: sekretariat@orderpatriota.com

 

PATRIOCI

Lista odznaczonych patriotów będzie opublikowana po wręczeniu Orderów Patriota 11-go listopada, 2014.

Lista Polaków odznaczonych Orderem Patriota w Dniu Niepodległości 11-go listopada 2014 roku podczas uroczystego bankietu w Salonie Kominkowym restauracji „Kużnia Smaku” w Warszawie:

Dana Alvi, Santa Monica, USA
Za wieloletną działalność w obronie dobrego imienia Polaków w USA pod hasłem „Żeby Polska była polska”

Wojciech Błasiak, Dąbrowa Górnicza
Za wieloletnią działalność w obronie Polaków w Sejmie II-giej kadencji oraz za partriotyczne książki w dziedzinie ekonomii i socjologii

ŚP Juliusz Deczkowski na ręce żony Krystyny, Warszawa
Za bohaterską walkę w batalionie „Zośka” w czasie Powstania Warszawskiego oraz za wieloletnią opiekę nad grobami powstańców. Cześć jego pamięci!

Przemysław Holocher, Mysłowice
Za wieloletnią pracę w obronie Polaków z ramienia Obozu Narodowej Polski

Mec. Roman Kafel, USA
Prawnik, były działacz „Solidarności”, wydalony z Polski z paszportem w jedną stronę w 1981 roku, nieustanny obrońca polskiej Racji Stanu.

Józef Kamycki, Rzeszów
Za nieustanną pracę dla dobra Polaków w dziedzinach ekonomii społecznej i bankowości

Marian Kowalski, Lublin
Wieloletni działacz na arenie społeczno politycznej, obecnie w Radzie Decyzyjnej Ruchu Niepodległej Polski:

Henryk Kreuz, Płock
Wieloletni działacz społeczny w sferze prawa, były dyrektor Partii X

Włodzimierz Kuliński, Szwecja
Od wielu lat oddany polskim sprawom redaktor popularnego portalu http://www.wirtualnapolonia.com

Andrzej Kumor, Kanada
Oddany polskim sprawom redaktor tygodnika „Goniec” w Kanadzie: http://www.goniec.net

Jolanta Litwin, Warszawa
Za wieloletnią działalnośc patriotyczną w zakresie księgowości, bankowości i ekonomii z ramienia postępowej organizacji „Nawigatorzy Jutra”: http://nawigatorzy-jutra.pl/

Marek Lubiński, Warszawa
Za wieloletnią pracę dla dobra Polaków jako rzecznik USOPAL w Południowej Ameryce oraz pracę społeczną w Polsce.

Stanisław Michalkiewicz, Warszawa
Znany publicysta i autor wielu książek, znany ze swojego lekkiego pióra i humoru – zawsze dla dobra Polaków:http://www.michalkiewicz.pl/

Jan Niewiński, Warszawa
Za wieloletnią pracę jako Przewodniczący Kapituły Orderu Polonia Nostra Mater Est i promocję polskich patriotów

Mec. Ryszard Parulski
Za wieloletnią pracę w Kapitule Orderu Polonia Nostra Mater Est i promocję polskich patriotów.

ŚP Jerzy Przystawa na ręce córki Agnieszki, Wrocław
Za wieloletnią obronę Polaków przeciw usankcjonowanej grabieży polskiego majątku oraz niuestanną promocję ordynacji wyborczej JOW: http://jow.pl/ Cześć jego pamięci!

Maria Pyż-Pakosz, Lwów, Ukraina
Za podtrzymywanie patriotyzmu w swoim programie radiowym oraz odważną obronę interesów Polaków na Ukrainie:http://radiolwow.org/

ŚP Dariusz Ratajczak na ręce ojca Mec. Cyryla Ratajczaka, Opole
Za niesutanne przekazywanie nam prawdy historycznej za co zapłacił najwyższą cenę, cześć jego pamięci!

Tomasz Sawicki, Szczecin
Za wieloletnią pracę jako lider GRH Borujsko w przechowywaniu pamięci poległych „Żołnierzy Wyklętych” oraz za aktywną pomoc tym żolnierzom, którzy jeszcze są wśród nas: http://www.grhborujsko.vot.pl/grh/

Andrzej Szczęśniak, Warszawa
Za nieustanna pracę w promocji dialogu między Polakami na swoim portalu http://www.prawica.net oraz obiektywną krytykę polityki energetycznej w zakresie ropy naftowej i gazu: http://szczesniak.pl/

Janusz Szewczak, Warszawa
Wybitny ekonomista za stałą obronę kas „SKOK” oraz wieloletnią krytykę polityki związanej z bankowością:http://januszszewczak.wordpress.com/

Mirosław Wiechowski, Szwecja
Wieloletni działącz społeczny i publicysta za promocję dialogu między Polakami w kraju i zagranicą.

Zygmunt Wrzodak, Skierniewice
Za wieloletnią pracę w obronie interesów Polaków jako działacz „Solidarności” w Ursusie, poseł III-cej i IV-ej kadencji Sejmu RP oraz nieustanny obrońca polskiej Racji Stanu: http://wrzodakz.neon24.pl/

 

 

KAPITUŁA

W roku 2014, na uroczystym bankiecie w Warszawie w Dzień Niepodległości 11-go listopada Ordery Patriota wręczy desygnowany przez Kapitułę tegoroczny Opiekun Stanisław Tymiński z Kanady.

 

http://www.orderpatriota.com/

Wirtualna Polonia

Komentarzy 39 to “Order Patriota”

 1. Shadowman said

  Ciekawi mnie, czy ta elita będzie walczyć przede wszystkim z żydowską supremacją, czy to będzie kolejna koszerna, „patriotyczna elita” potrafiąca tylko mówić i pięknie śpiewać o Polsce, Polakach i Bogu i traktować żydów nie jako śmiertelnych wrogów, tylko najwyżej jako zbłądzone owce, co było błędem na przestrzeni wieków. Czy ta elita będzie wyróżniać tylko tych ludzi, co zrobili coś bezpośrednio dla zwykłych Polaków, czy za wzór do naśladowania będą stawiać judeofili, czy ludzi ratujących żydostwo podczas 2 wojny światowej.

 2. solkraken said

  czy aby Orzeł z koroną na tej stronie Orderu (wzór z 1927 roku) nie symbolizuje maSSońskiej Racji Stanu???

 3. Gupi Goi said

  1, 2
  Jakieś własne typy, czy tylko plujemy?
  🙂

 4. Analityk said

  Patriota to człowiek, który każdego dnia przez całe swoje zycie działa dla dobra Narodu Polskiego.
  Danie komus takiego orderu nie nobilituje go, że jest Patriotą. O tym mozna dopiero powiedzieć stojąc nad jego grobem. Smutne ale prawdziwe. Na taki tytuł to mozna sobie zasłużyc po śmierci.

  Iluż to lodzi z przedwojennej Polski a nawet z organizacji koalicji antyhitlerowskiej i antykomunistycznej zaprzedało sie po wojnie komunistom i dla nich pracowało lub ich broniło/bronią często chodząc w chwale swoich wojennych czynów, a nawet zajmowało czy nadal zajmuje wysokie stanowiska a różnych organizacjach np. Związku Powstańców Warszawskich lub Światowego Związku Żołnierzy AK (ŚZŻAK).

  http://blogmedia24.pl/node/59369 , http://blogmedia24.pl/node/59714

  Rozumiem, że mozna komuś dać jakieś odznaczenie za jego dotychczasowe dokonania, ale nobilitować kogoś na patriotę to stanowczo za wcześnie. Bycie patriotą udowadnia się każdego dnia przez całe swoje życie.

  Lepiej byłoby utworzyć portal zdrajców Polski aby zapisywać tam przy każdym portrecie ich „wyczyny” ku pamięci potomnych i na czas wyborów aby ogłupieni Polacy wiedzieli na kogo i jakie „rodziny” nie głosować z których ci zdrajcy/zaprzańcy się wywodzą.

 5. Analityk said

  PS.
  Dobro i dobroć to sytuacja normalna w cywilizacji chrześcijańskiej, więc nie ma co przypinać komuś za to orderu.
  Ja takie sytuacje traktuje jako normalne i ludzi dobrych jako normalnych.
  Wszystko co jest złe – z podaniem powodu, miejsca zła – napiętnuję, gdyż Zło należy niszczyć. To jest droga do kreowania dobrych patriotycznych zachowań i odbudowy elit Narodu Polskiego.

 6. Jerzy Tatol said

  A może popatrzmy na patriotyzm bardziej pragmatycznie:

  PATRIOTYZM – WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO
  Słowo PATRIOTYZM stało się ostatnio ważnym elementem dyskusji i wymiany poglądów. Niestety, stało się również czynnikiem relatywizmu, pomieszania pojęć i podstawą do ataku dla wyznawców „poprawności politycznej” czyli zwolenników „dialektyki” marksistowskiej. Można to pojęcie socjologiczne rozpatrywać pod względem semantycznym, uczuciowym czy historycznym ale warto chyba na sprawę popatrzeć pragmatycznie. Właśnie biorąc pod uwagę logikę, fakty i związki przyczynowo – skutkowe można stwierdzić zwięźle:
  Patriotyzm jest tylko jeden ale są jego różne formy w zależności od sytuacji w jakiej znajduje się Ojczyzna! Inna jest forma gdy Ojczyzna normalnie funkcjonuje, inna gdy Ojczyzna jest w stanie zagrożenia lub wojny a zupełnie inna gdy Ojczyzna jest pod okupacją wrogiego państwa i polska państwowość nie funkcjonuje.

  A w jakiej sytuacji obecnie jest nasza Ojczyzna? Polska państwowość przestała funkcjonować we wrześniu 1939 roku. Na skutek agresji dwóch sprzymierzonych bolszewizmów, faszystowskiego i sowieckiego Polska znalazła się pod okupacją obu agresorów a po zakończeniu II WŚ pod wyłączną okupacją Związku Zdradzieckiego na skutek bezprzykładnej zdrady sojuszników czyli tzw. Wielkich Mocarstw. Co prawda tej strefie okupacyjnej nadano najpierw miano Polski Ludowej a potem przywłaszczono sobie tytuł Rzeczypospolitej Polskiej ale to w niczym nie zmienia faktu, że Polska nie jest rządzona przez Polaków lecz przez namiestników posiadających protektorów w Moskwie.

  To krótkie przypomnienie historii bolszewizmu w Polsce potrzebne jest właśnie dla zwrócenia uwagi na formy patriotyzmu wynikające z sytuacji w jakiej znajduje się Ojczyzna. Co prawda na temat Polski normalnie funkcjonującej czyli „sanacyjnej”, przedwrześniowej rozpowszechniana jest tylko antypolska propaganda a prawda objęta jest „zasłoną milczenia” ale ta zasłona w końcu musi opaść. Coraz więcej Polaków zadaje sobie pytanie: dlaczego pokolenie naszych Ojców i Dziadów było zdolne do polskiego „cudu gospodarczego” w latach 1936-39 i walczyć o odzyskanie Polski aż do późnych lat 50-tych a nasze pokolenie zdolne jest tylko do apelowania, protestowania i bezsilnego przyglądania się jak „wrogowie wewnętrzni” niszczą podstawy bytu Narodu i Państwa Polskiego.

  Powodem tego stanu rzeczy są perfidne „pranie mózgów”, dezinformacja i szczelna cenzura. „Pranie mózgów” zwane niegdyś „wciskaniem kitu w uszy” a obecnie znane pod szyldem „poprawności politycznej” do tej pory odnosiło sukcesy ale ten czas się kończy. Najbardziej drastycznym przykładem dezinformacji jest sprawa zamachu smoleńskiego. A cenzura? Działalność cenzorów w PRL-u to była zabawa w „ciuciubabkę”. Dzisiejsza cenzura „jak źrenicy oka” pilnuje tajemnic „grupy trzymającej władzę” i negatywnych skutków tzw. transformacji ustrojowej. Czy są jakieś korzyści z tytułu obłędnej „prywatyzacji”? Dlaczego taka cisza panuje na temat Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, które miały być motorem rozwoju gospodarczego a przecież mamy totalną ruinę przemysłu a wirtualny wskaźnik PKB jest przedmiotem nieprawdopodobnych manipulacji!
  Czy ten stan rzeczy można zmienić? Można, ale trzeba się kierować logiką, opierać się o fakty (a nie o pobożne życzenia) i wyciągać wnioski ze związków przyczynowo-skutkowych.

  A fakty są brutalne i niepodważalne:
  – Polska państwowość przestała funkcjonować od czasu zakończenia II WŚ i od tej pory jest pod okupacją byłego Związku Sowieckiego zwanego obecnie Federacją Rosyjską,
  – Polska jest rządzona przez moskiewską agenturę w PRL-u zwaną „władzą ludową” , obecnie utajnioną „grupą trzymającą władzę”, decydującą o wszystkich przejawach życia społecznego
  – tzw. „transformacja ustrojowa” okazała się przykrywką do zniszczenia polskiej gospodarki i zmiany metod terroru z militarno – fizycznego na ekonomiczno – psychiczny,
  – wszystkie dotąd działające partie polityczne są de facto agenturami obcych interesów,
  – wszystkie dotychczasowe wysiłki ludzi dobrej woli zmierzające do „ratowania resztek polskości” albo nawet do „naprawiania błędów i wypaczeń” okazały się płonne i nieskuteczne. Czy to już nie najwyższa pora aby podjąć wysiłki zmierzające do przywrócenia polskiej państwowości w oparciu o polskie prawodawstwo i odrzucenie bolszewickiego „legalnego bezprawia” narzuconego Polsce po II-ej WŚ?

  Ale tu należało by wrócić do problemu formy patriotyzmu wczoraj, dziś i jutro jednak nawiązując do patriotyzmu – przedwczoraj czyli w II-ej RP. Tamten patriotyzm był oczywisty. Okupiony trudem, łzami i krwią najlepszych córek i synów Narodu Polskiego. Trudny do opisania jest patriotyzm – wczoraj czyli z okresu PRL. Z jednej strony wielkie zrywy Narodu z drugiej strony wielkie klęski jak „stan wojenny” i „okrągły stół” ale też różne dokonania inżynierów, lekarzy, artystów i innych grup społecznych aby coś dobrego zrobić dla Polski mimo utrudnień ze strony sługusów „wielkiego brata”. To wszystko jednak zostało zmarnowane przy biernym oporze większości Polaków sterroryzowanych „patriotyzmem – inaczej” lansowanym przez zdrajców, oszustów i zaprzańców. Dlatego też, na patriotyzm – dziś trzeba popatrzeć bezkompromisowo i stosując jednoznaczne kryteria.

  Biorąc powyższe pod uwagę historycznie, formalnie i moralnie uzasadnione jest kryterium „patriotyzmu – dziś”: Prawdziwym patriotą jest ten kto czuje się spadkobiercą II-ej RP a cały okres PRL-u oraz obecnej „transformacji ustrojowej” traktuje jako stan bolszewickiej okupacji! Hasłem przewodnim dla prawdziwych patriotów powinno być:
  BEZ REPOLONIZACJI I DEBOLSZEWIZACJI ANI RUSZ! Bo repolonizacja to przywrócenie polskiej państwowości w oparciu o system prawny II-ej RP (z konstytucją
  kwietniową z 1935 roku włącznie) a de bolszewizacja to uznanie „służb specjalnych” PRL jako obcej agentury winnej zbrodni przeciwko Narodowi i Państwu Polskiemu. Repolonizacja to skorzystanie z gotowych, sprawdzonych wzorów jakie wypracowali nasi Ojcowie i Dziadowie w warunkach równie głębokiego kryzysu ekonomicznego Europy na początku lat 30-tych ub. wieku. To wyniesienie na piedestał takich wzorów obywatelskich jak Grabski, Kwiatkowski czy Mościcki.

  Ale cały problem polega na tym, ze ta wzorcowa Polska Sanacyjna objęta jest ścisłą cenzurą. Na ten temat niema żadnych zajęć na uczelniach i w szkołach a wszelkie „autorytety” unikają tego tematu jak diabeł święconej wody. I to jest pierwsze zadanie dla prawdziwych patriotów: wyciągnąć z archiwów (a nawet domowych szuflad) przepisy polskiego prawodawstwa, odkurzyć, powielić i rozpowszechniać a może nawet organizować Społeczne Komplety Odnowy Polskości. Zdziwicie się jak prostym i zrozumiałym językiem było sformułowane polskie prawodawstwo obowiązujące w tzw. Polsce Sanacyjnej. I nie zdziwicie się, że za tamtą Polskę Polacy byli zdolni do najwyższych poświęceń. Po prostu było co bronić a teraz jest co ODZYSKAĆ!

  A patriotyzm na jutro? Nic nowego, tylko powtórzyć ten patriotyzm „przedwczorajszy”!

  Jerzy Tatol
  Grudzień, 2012

 7. Shadowman said

  Cytuję Jerzy Tatol:
  A fakty są brutalne i niepodważalne:
  – Polska państwowość przestała funkcjonować od czasu zakończenia II WŚ i od tej pory jest pod okupacją byłego Związku Sowieckiego zwanego obecnie Federacją Rosyjską,
  – Polska jest rządzona przez moskiewską agenturę w PRL-u zwaną „władzą ludową” , obecnie utajnioną „grupą trzymającą władzę”, decydującą o wszystkich przejawach życia społecznego

  Coś Panu pokażę:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pytania-rusofoba-2014-11
  Jeżeli Ty również boisz się „rusków”, uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?

  Nie zapominajmy, że to polityka Rządu Londyńskiego i części Polskiego Państwa Podziemnego doprowadziła po części do tego, że trafiliśmy pod sowieckie skrzydła. Przykładem była akcja Burza, czy też Powstanie Warszawskie Dlatego, że nawoływali oni do walki z Niemcami za wszelką cenę (ciekaw jestem czy w interesie Polaków, czy żeby tylko chronić żydostwo)nawet jeżeli grozi to zalewem bolszewizmu. Najbardziej tragiczne jest to, że Władysław Sikorski, który walczył w Bitwie Warszawskiej 1920 r. i uważał się za chrześcijanina nie miał nic przeciwko układaniu się z ZSRR, państwem jawnie antychrześcijańskim. Rozumiem że mógł nie cierpieć III Rzeszy, ale po grzyba z Sowietami się zadawać. To większość elit II RP (judeofilskich zresztą) sama doprowadziła do upadku II RP i powstania PRL. To dla tych, którzy uważają elity II RP za wzór polskiego patriotyzmu (elity polskie zresztą wzorem patriotyzmu nie były, potęge tego kraju budowali robotnicy, chłopi, lokalni księża itp.), to radzę przeanalizować te czasy uważnie, bo można się zdziwić.

 8. Do wypowiedzi nr 7, Shadowman: Nie wolno z takim uporem MYLIĆ Rosjan z gnębiącą ich bandą FSB, czy KGB, pod przewodem np. Putina. To zła robota. Ale celowa.

 9. Ad Autor, czy projektodawca:

  Może jednak w przyszłości wrócić do Orła Suwerennego, bez „rozetek”, co cą pentalfami, a z zamkniętą, suwerenną Koroną? Po co, choć niechcący, upodabniać swe GODŁO do masońskich symboli?

 10. Shadowman said

  Ad 8. Rozumiem. Ale gdyby w Polsce naprawdę wpływy miała Rosja (bo Jerzy Tatol wymienia tylko Rosję, nie wspomni o żydowskiej supremacji), to Rosji by były wyprzedawane wszelakie przedsiębiorstwa w pierwszej kolejności, zaroiło by się od rosyjskich supermarketów i nie było by dziś antyrosyjskiej propagandy. Dostrzegam różnicę pomiędzy polityką Putina i służb specjalnych, a zwykłymi Rosjanami. A co do Orła masz 100 % racji, ten obecny wygląda jak stalowy potwór, ten z początków II RP był naturalny, skrzydła miał wzniesione do góry co symbolizowało siłę i gotowość do obrony.

 11. Marek said

  @7

  Rosja Putina prowadzi swoją politykę imperialną, która też nie jest szczególnie
  przyjazna Polakom ale jest to głównie wynik działalności rezydującej
  nad Wisłą wrogiej Moskwie agentury globalistów. W obecnej nadwiślańskiej (j)elicie
  jest wielu, którzy wiernie służyli Moskwie ale gdy tylko zostali spuszczeni ze smyczy
  to szybko znaleźli sobie nowych panów. Dziś z Polski została już tylko kamieni kupa
  i chyba tylko światowe zawirowania mogą spowodować jej odrodzenie.
  Ale skoro nadzieja umiera ostatnia, to trzeba poczynić wszelkie możliwe starania,
  by odzyskać przynajmniej kawałek ojczyzny w nadchodzących wyborach.
  Takim dobrym i symbolicznym miejscem mógłby się stać np. Lublin gdzie
  na prezydenta miasta kandyduje Marian Kowalski z Ruchu Narodowego.
  Oczywiście ma przeciw sobie media i cały lokalny establishment okupacyjny,
  który wystawił swojego, jedynie słusznego kandydata i dorzucił dla zmylenia gawiedzi
  niby konkurentów od Kaczyńskiego i Millera. Odbicie takiego, historycznego miasta
  związanego z Romanem Dmowskim byłoby dla okupantów bardzo bolesne
  i mogłoby w przyszłym roku zaowocować pożądanymi zmianami w całej Polsce.
  Dlatego wspierajmy tych wszystkich którzy są Polakami, a nie POLIN-iakami.

 12. PowstanzKolan said

  Jude masony rauss z POLSKI.

 13. krakus said

  Może już czas skończyć z tą dziecinadą i zabawą w ordery.Order Patriota i do tego za pracę dla Ojczyzny,a dlaczego np.nie order zasługi za udział w głosowaniu.
  Pomijam Kapitułę,czy kto ma rozdawać te ordery oraz kto wymyślił tą zabawę,zapewne
  konspira,co jest zrozumiałe.Ci panowie niestety zapomnieli o honorarium dla tych odznaczanych,ponieważ w dzisiejszych podłych czasach za wszystko się należy.Tak
  brali „patrioci” za NSZZ Solidarność,brał Walensa za „walkie” z komuną i od komuny,
  bo się należało wziąść skoro nierządy po 1989 roku płaciły i nadal płacą posadami.
  Wielu piszących w W.P.ma zapewne inne wychowanie,inną mentalność i bardzo dobrze wie,że patriotyzm to nie tylko obowiązek Polaka ale Honor,Bóg,Ojczyzna i za to życiowe hasło naszych ojców,dziadów i pra , nigdy ale to nigdy,nie brano pieniędzy za
  za patriotyzm tak wielu pokoleń Polaków.
  PRL lubiła się bawić orderami jak np.za zwycięstwo w wyścigu pracy,a to przodownika
  Pstrowskiego,wierną służbę czy jakieś dziesięciolecia PRL-u itp i itd.Wagony tych orderów,medali,odznaczeń jechały na Śląsk by zawisnąć na piersiach górników,mniej za ciężką pracę ale więcej za wierność jedynej partii.

 14. Jerzy Tatol said

  To co zacytował niejaki „shadowman” to typowa antypolska propaganda bolszewickich kundli. Mnie Rosja i Putin w ogóle nie interesują. Przecież ja nie kieruję uwagę na Rosjan lecz na sowiecką agenturę zainstalowaną w Polsce. i tu nie chodzi o jakąś „rosyjską” agenturę lecz konkretnie bolszewicką!!!! Czyli służalców NKWD,KGB czy GRU, którzy nadal bez przeszkód działają w Polsce.I na zdecydowaną większość tych pytań można odpowiedzieć twierdząco trzeba tylko skorygować pytanie zastępując słowo „Rosja” wyrażeniem „moskiewska agentura”
  Jesli ktoś tego nie potrafi z moich tekstow „wyczytać” to znaczy, ze nie wyobraża sobie życia bez bolszewickiego bata!

 15. Lubomir said

  Pewnie potrzebne byłyby jakieś polskie ordery. Czemu jednak nie promować Orderu Mikołaja Kopernika, Orderu Adama Mickiewicza, Orderu Chrobrego czy Orderu Jadwigi i Jagiełły?. Nie jesteśmy skazani dożywotnio na przyjmowanie Orderów Lenina czy orderu niemieckiego imperatora Karola Wielkiego. My też powinniśmy odznaczać wybitnych uczonych i mężów stanu. Powiniśmy ich honorować własnymi, polskimi wyróżnieniami.

 16. Basia said

  Mości oświeceni, co uwierzyli w swoje specyficzne poczucie sprawiedliwej miary!, powiedzcie mi, czy można to samo co o Putinie – NKWD,KGB,GRU,FSB powiedzieć o Obamie i jego białodomowym gabinecie, łącznie ze wszystkimi amerykańskimi służbami z FBI i CIA na czele?, bo jeśli tego nie uczynicie, to będzie oznaczało, iż macie poważne braki w zakresie logiki-analizy logicznej, bądź w nadmiarze tchórzostwo paraliżujące trzeźwą ocenę otaczającego nas świata, bo pospolitą głupotą nie mam zamiaru co niektórych rozgrzeszać.

  Plus na korzyść Putina jest taki, że ten zimny czekista ze wszystkimi wymienionymi przez Was nazwami jest pokłosiem amerykańskiego syjonizmu, który akurat jest ostatnimi czasy bardzo niezadowolony z polityki wiarołomcy, co to przeszkadza iluminatom w doprowadzeniu do upragnionego NWO. Bo oczywistym jest, że bez podległej-podbitej Rosji nie będzie NWO, kto tego nie rozumie niech zamknie dziób i się nie kompromituje.

  Wiecie co się stanie z nami jak już to NWO zacznie funkcjonować?, odpowiem Wam – będziecie mogli sobie autonomicznie palcem w bucie pogrzebać, a jak któryś zapragnie mimo wszystko pozostać przy pisaniu komentarzy, to tylko takie pieśni pochwalne dla swych panów będzie mógł sobie piórkiem upichcić.
  To, co już spłodzi taki jeden z drugim, to albo poczyta sobie sam do poduszki, albo jego kompan niewolnik, może jakiś nadzorca żydowski (nie kagiebowski)zerknie od czasu do czasu i się pochichocze w stylu „hi hi”.

  Smutne i przygnebiające są co niektórych Panów wynurzenia.

  Jakie to wygodne, prostackie i bezpieczne(niebezpieczne – ale trzeba to rozumieć) widzieć niemal całe zło w osobie Putina i jego państwowych instytucji.

  Szczerze zalecam modlić się do Ducha Świętego o łaskę zrozumienia.

  Chińscy komuniści zaprzedali duszę Diabłu i jego sługom iluminatom, na szczęście nie mogę tego powiedzieć o Putinie, obym się nie myliła, bo jeśli jest inaczej, to pozostaje nam już i aż tylko interwencja samego Pana Boga.

 17. Basia said

  suplement do 16
  Amerykanie wojny 13 letniej, czasu kiedy oddano we władanie żydom swoje pieniądze(FED), wszystkiego nie wymienię z braku czasu, Niemcy, którzy jako naród dali się wciągnąć w I i II WŚ, Rosjanie carskiej Rosji, którzy za pomocą prostych intryg, prowokacji i manipulacji stali się w niemałej części bolszewikami rozbijającymi fizycznie własny kraj, mordując z zimną krwią swoich współbraci, Francuzi – Rewolucja Francuska i wiele innych lokalnych konfliktów do teraz mają wspólny mianownik – architekci i „sponsorzy” tych wszystkich nieszczęść wywodzą się z tego samego drzewa rodowego, których łączy wspólna ideologia – Globalizm, czytaj globalny ustrój niewolniczy z podziałem na wąską grupę Panów, nieco większą pomagierów i całą masą niewolników.

 18. Jerzy Tatol said

  Wysilając swoje skromne możliwości analizy logicznej nie bardzo zrozumiałem intencje Basi. Czy chodzi o to, że tylko Putin może nas uratować? Nas nie uratuje ani Obama ani Putin. Nas może uratowac tylko pozbycie się wewnętrznego wroga – agentury obcego wrogiego państwa! Natomiast jesli chodzi o „komunizm” to nikt, nigdy i nigdzie na oczy go nie widział! To co sie dzieje w Chinach, w Rosji, na Kubie i temu podobnych krajach to zwykły, brutalny bolszewizm ale nazwa ta jest nieużywana przez „pożytecznych idiotów” od śmierci Stalina.

 19. Kapsel said

  „Orły Białe ” 10 listopada 2010

  Aktualny skład Kapituły

  Obecnie w skład kapituły wchodzą[12]:

  Bronisław Komorowski (Wielki Mistrz Orderu)
  Władysław Bartoszewski (Kanclerz Orderu)
  Aleksander Hall (Sekretarz Kapituły)
  Jerzy Buzek
  Krzysztof Penderecki
  Henryk Samsonowicz.

  Żyjący Polacy, Damy oraz Kawalerowie Orderu Orła Białego

  Leszek Balcerowicz, 11 listopada 2005
  Władysław Bartoszewski, 1 grudnia 1995
  Jan Krzysztof Bielecki, 10 listopada 2010
  Zbigniew Brzeziński, 1 grudnia 1995
  Jerzy Buzek, 11 listopada 2012 (data dekoracji)

  Andrzej Ciechanowiecki, 15 sierpnia 1998
  Władysław Findeisen, 3 maja 2012

  Tadeusz Gocłowski, 10 listopada 2011
  Henryk Gulbinowicz, 17 października 2008

  Andrzej Gwiazda, 3 maja 2006
  Aleksander Hall, 10 listopada 2010
  Michał Heller, 3 maja 2014
  Jerzy Kłoczowski, 11 listopada 2004

  Bronisław Komorowski, 6 sierpnia 2010 (z urzędu)

  Aleksander Kwaśniewski, 23 grudnia 1995 (z urzędu)

  Adam Michnik,10 listopada 2010

  Karol Modzelewski, 6 marca 1998
  Bogusław Nizieński, 25 sierpnia 2008
  Jan Olszewski, 3 maja 2009
  Alojzy Orszulik, 10 listopada 2010
  Krzysztof Penderecki, 11 listopada 2005
  Jerzy Regulski, 3 maja 2012
  Henryk Samsonowicz, 22 października 2010
  Adam Strzembosz, 11 listopada 2012 (data dekoracji)

  Hanna Suchocka, 5 czerwca 2014
  Andrzej Wajda, 21 marca 2011
  Lech Wałęsa, 23 grudnia 1992 (z urzędu)
  Andrzej Wielowieyski,

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Or%C5%82a_Bia%C5%82ego

 20. jasiek z toronto said

  Re: 18 Jerzy Tatol
  Niech Pan zapamienta raz na zawsze: Nas Polakow od ponad 600 lat teroryzuje lichwiarskie zydostwo, ktore oplaca wszelakiej masci usluznych idiotow i durni pod wszelkimi szyldami od NKWD do mosadu!!!.
  (od dawna czytam uwaznie panskie publiczne teksty, ktore alergicznie pomijaja udzial zydowskich syjonistow w rozpieprzaniu naszej Ojczyzny).
  =-=========================
  jasiek z toronto

 21. Jerzy Tatol said

  Ad 20.
  Widac, ze Pan niezbyt uważnie czyta moje teksty. Ja kieruję uwage na wrogów wewnetrznych czyli bolszewicką agenturę a ta wlasnie sklada się z trzech podstawowych elementow: żydow, moskali i kundli z polskimi rodowodami. A Pan widzi tylko żydow czyli tych drugich i trzecich usiluje Pan zamaskować? Róznica polega na tym, ze o zydach można se gadać i pisać do usr….. smierci a agenture bolszewicka mozna zlikwidowac „jednym pociągnieciem pióra”, przez debolszewizację czyli przez uznanie tzw. służb specjalnych PRL jako organizacji zbrojnej o charakterze zorganizowanej przestępczości, terroryzującej Polskę i Polaków. I co się Panu w tym nie podoba? Że nie podsycam antypolskiej propagandy o polskim „antysemityźmie”? Czy to jest panski główny cel?

 22. Shadowman said

  Ad 21. Ale to Żydzi jako jedyni korumpowali i infiltrowali polską politykę na przestrzeni wieków, zwłaszcza od 1918 r., owijając sobie polityków wokół palca i obracając ich przeciwko Polakom. Żadni Niemcy, Rosjanie ani nikt inny tak nie potrafią: zmieniać nazwisk, udawać patriotów i katolików oraz kreować fałszywy interes narodowy. Piłsudski jak i wielu innych lansowanych podręcznikach do historii to żydowskie kreacje, lansowani są na autorytetów, niestety wielu się na to nabiera, że jak coś autorytet powie, to jest to święte np. że antysemityzm jest zły nawet jeżeli to żydzi są agresorami. Sowieci też lansowali swoich bohaterów, ale przynajmniej wiadomo było, że to nie są prawdziwi bohaterowie: nie robiono z nich szlachciców, arystokratów, katolików itp. tak jak usłużni historycy PiSu to robią, czym omamiają naród

  A co do Pańskiego zdania: I co się Panu w tym nie podoba? Że nie podsycam antypolskiej propagandy o polskim „antysemityźmie”? Czy to jest panski główny cel?”
  Powiem panu tyle: te oskarżenia Polaków o antysemityzm niekoniecznie mają na celu ukazanie Polaków jako antysemitów. Wręcz przeciwnie, w tych oskarżeniach Żydom o to, żeby znów byli w centrum, żeby ich głaskano po główkach, troszczono się o nich itp., czyli celem oskarżeń jest to, żeby Polacy byli widziani jako filosemici. Bo to są prowokacje żydowskie i Polacy dają się na nie nabrać, postępując przy okazji haniebnie, zwalając winę za mordowanie żydów na inne narody europejskie, zamiast powiedzieć, że Żydzi też święci nie byli i dlatego w Polsce czy w innych krajach Europy było tak, że czasem ktoś zabił żyda.
  A Polacy nie mogą być widziani jako filosemici, gdyż to sprowadzi nienawiść większości świata- świat nas Polaków zacznie widzieć jako pomagierów Żydostwa, którzy pomogli osiągnąć im taką siłę.

  Dam panu kilka linków, które warto, aby Pan sprawdził:
  http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=6&t=810
  http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=9&t=861

  A tu jeden mądry komentarz pod filmem „Sprawiedliwi:

  sas kossak
  6 miesięcy temu

  A po co my produkujemy filmy, w których podlizujemy się bele żydom? To żydzi chcą z nas zrobić filosemitów. Nie widzicie tego?… Ja gardzę żydami i życzę żydom śmierci – WSZYSTKIM na świecie. Jestem Polakiem do 4 pokolenia.

  Oczywiście nie zgadzam się w całości ze stwierdzeniem, gdyż nikomu nie można życzyć śmierci, ale ta 1 linijka jest świetnym spostrzeżeniem, czemu służą oskarżenia o antysemityzm.
  Dla porównania, czemu Niemcy nie trują nam dupy o to, że Polacy strzelali do wojsk Wehrmachtu podczas II wojny światowej?
  Bo choć to są nasi wrogowie, to Niemcy nie oczekiwali, że będą lubiani przez Polaków. Niemcy wiedzieli, że skoro są wrodzy Polakom, to naturalne, że będą się (Polacy) przed Niemcami bronić.
  Natomiast Żydzi każą nam się tłumaczyć jak na spowiedzi o każdy przypadek, gdzie Żydzi zostali zabici nie uwzględniając wogóle tego, że była wojna i że byli wrodzy śmiertelnie wobec Polaków Żydzi, więc to naturalne, że czasem strzelano też i do Żydów. Ciekawe że Żydzi nie tłumaczą się wcale, kiedy codziennie masakrują Palestyńczyków.

  Antysemici są bardziej humanitarni niż Żydzi, bo zazwyczaj w Polsce, jeżeli zabijano Żyda, to pociskiem z karabinu, szybka śmierć. Natomiast Żydzi nie zabijają za pierwszym strzałem, wolą okaleczać ofiary, aby ta długo cierpiała przed śmiercią, tak jak się to dzieje w Palestynie.

  A ta agentura, to zaledwie jeden z żydowskich produktów.

 23. aga said

  ad.8
  Ale KGB to nie sami żydzi ale także Rosjanie i na dodatek tacy , którzy dotąd mentalnie ani historycznie nie zerwali ciągłości ze Związkiem Radzieckim i nie potępili jego zbrodni a wprost przeciwnie,,nieprawdaż?

  Ile to razy Putin oświadczał publicznie,że największym nieszczęściem był upadek Związku Sowieckiego?

  I dlatego na listę pytań Shadowmana można odpowiedzieć twierdząco – tak Rosjanie..Otwarcie lub skrycie poprzez swoja agenturę.Co można prześledzić po listach tzw. najbogatszych polakow.

  Natomiast mentalnie i historycznie to do dzisiaj niestety przeciętny Wania czy Sasza wciąż uparcie mówi,,dzięki polityce j jaką uprawia znany i ceniony przez niektórych kgbista o Katyniu jako ‚kłamstwie polsko-niemieckim”

 24. aga said

  Tak,że mam wątpliwości co do niektórych „patriotów” co wyraziłam pod innym wpisem, niestety w moderacji.

 25. Shadowman said

  Ok Aga, podaj przykład bohaterów lansowanych przez rosyjską agenturę na patriotów, wcale nie chodzi mi o komunistów i „bohaterów” ZSRR i proletariatu.

 26. aga said

  ad.23
  To już przeciętny Grek (a przecież Grecja miała nie tylko flirt ale i romans z komunizmem ) ,wie od dziesiątków lat co to jest Katyń…

 27. Jerzy Tatol said

  Zamiast ględzić bezpłodnie o żydach warto się zastanowić dlaczego żydzi tak nienawidzili tej Polski zwanej Sanacyjną. Dlaczego w pierwszej fazie II WŚ niemców witali chlebem i solą a sowietom budowali bramy triumfalne??? Dlaczego nad prawdziwą Polską rozciągnięto szczelną zasłonę milczenia i fałszu? Zajrzyjcie do programu wyborczego „OZONU” czyli Obozu Zjednoczenia Narodowego na wybory 6 listopada 1938 roku a bedziecie wiedzieli, ze żydowskie rozróby w Polsce zmierzały ku końcowi. Dlatego REPOLONIZACJA czyli przywrocenie polskiej panstwowości w oparciu o system prawny II-ej RP to najprostszy sposób odżydzenia Polski!

 28. Shadowman said

  To sanacja zamierzała zrobić porządek z Żydami? Pierwsze słyszę. Tylko ciekawy jestem w jaki sposób. Wiem o tym, że sanacja wspierała ruch syjonistyczny, co sprawia, że pośrednio Polska jest winna tych rzezi, co się dokonują w Palestynie. Choć zgodzę się, że sanacja po śmierci Piłsudskiego zaczęła realizować bardziej antyżydowską politykę, przynajmniej do 1939 r. Nie zapominaj że to Ziuk otoczył ich (żydów) specjalną opieką.
  Indonezja jest ciekawym krajem. Z tego, co wiem judaizm nie jest uznawany tam za religię. Nie traktuje się napewno tam żydów lepiej, tylko dlatego że należą do narodu wybranego i że mieli ludobójstwo. Zresztą Żydów tam prawie nie ma.

 29. Jerzy Tatol said

  Ad 28.
  Z tego wpisu wynika, że shadowman chyba w ogóle nie słyszał o istnieniu jakiejś Polski przed PRL-em. a już na pewno nie słyszał o tym, że w 1938 roku Prezydent Mościcki wydał dekret o DELEGALIZACJI MASONERII w Polsce. Komu nie w smak mógł być taki dekret? Obciążanie Polski winą za obecne rzezie w Palestynie to już chyba szczyt antypolonizmu!!!

 30. Guła said

  Sanacja rozpoczęła swoje rządy od przewrotu majowego w 1926 r. O te kilka lat na wagę być albo nie być za późno.

 31. Guła said

  A to wszystko dlatego, że marszałkowi demokracji zachciało się w ten porozbiorowy czas. Prawie 7 lat gierek politycznych i geszeftów najprzeróżniejszego asortymentu indywiduum.

 32. Guła said

  O traktacie ryskim (na wzór lizbońskiego) hadko wspominać. Choć była to pierwsza jaskółka zapowiadająca do czego te demokratyczne badziewie zmierza.
  Kto wziął te ryskie ruble w złocie? Ruskie twierdzą że zapłacili.

 33. aga said

  „Niepodległość to Konferencja Wersalska -czyli wielkie dzieło Romana Dmowskiego! -Najwybitniejsza osobowość na tej konferencji.”
  prof. Paweł Wieczorkiewicz

 34. aga said

  Oczywiście znany mi skądinąd anty-endek Gula, trochę się przyczaja ale wiadomo,że nienawiść u niektórych jest silniejsza niż umiłowanie prawdy…

  Polecam innego piłsudczyka, jednakże miłującego prawdę prof. A. Nowaka:

  „Wbrew rozpowszechnionym przez piłsudczyków mitom endecja wcale nie zepsuła w Rydze idei federacyjnej. Nie było tak, że bolszewicy dawali nam Mińsk, a my go nie chcieliśmy… Idea Piłsudskiego przegrała nie w Rydze, ale w Kijowie w maju–czerwcu 1920 roku. Właśnie opublikowana została fundamentalna praca Jerzego Borzęckiego, historyka kanadyjskiego, który jako pierwszy odtworzył dzień po dniu przebieg rokowań ryskich w oparciu o archiwa sowieckie. Nie było żadnego momentu, kiedy Sowieci godziliby się na oddanie Mińska. Ani przez sekundę nie chcieli oddać Białorusi.

  Ani Grabski ochoczo nie godził się na odstąpienie Mińska, ani Piłsudski na jego wzięcie wcale nie nalegał. W tym momencie pragnął ratować tyle, ile udało mu się „ugrać” w 1920 roku: bezpieczeństwo Polski. Koniecznie chciał oddzielić Rosję bolszewicką od Litwy, którą nie bez przyczyny musiał traktować jako wrogi korytarz mogący połączyć Sowiety z Niemcami. I to zostało wynegocjowane: granica Polski sięgnęła Łotwy i oddzieliła państwo sowieckie od Litwy (a przez nią i od Niemiec). Na tyle było stać Polskę w 1920 roku. Niestety, tylko na tyle.”.

  Jestem pewna, że to Andrzej Nowak ma rację. Wystarczy uświadomić sobie, że w roku 1921 od rozpoczęcia pierwszej wojny światowej mijało siedem lat, w czasie których Polska bez przerwy prowadziła wojny. Byly też problemy z połączeniem w jedną całość ziem trzech zaborów. Gospodarka była w fatalnym stanie. Wydatki kilkakrotnie przekraczaly wpływy. Powodowało to gigantyczny deficyt budżetowy. Ratowano się dodrukiem pieniądza, co napędzało inflację.

  Polska nie miała funduszy na dalsze prowadzenie działań wojennych. Nie mogła też liczyć na pomoc Zachodu. Społeczeństwo miało dość walk i wszystkie siły polityczne pragnęły pokoju. Bolszewicy musieli o tym wiedzieć. Trudno więc uwierzyć w ich ustępliwość. Gdyby zamiast Grabskiego rokowania prowadzil lepszy dyplomata – mógłby uzyskać coś więcej. Ale tylko trochę więcej

  Cała ta sprawa pokazuje jednak jak trwałe potrafią być mity wykreowane w celach propagandowych. Twórcami opowieści o zdradzie endecji w Rydze jest bez wątpienia obóz Piłsudskiego. Jest ona powtarzana bezkrytycznie już od ponad 85 lat.

  http://naszeblogi.pl/39764-traktat-ryski-w-oczach-profesora-andrzeja-nowaka

 35. aga said

  ad.34
  Wspomniany przez prof. A. Nowaka – prof.J. Borzęcki. Doucz się Gułowaty i wstydu oszczędź…

 36. aga said

  Cała ta sprawa pokazuje jednak jak trwałe potrafią być mity wykreowane w celach propagandowych. Twórcami opowieści o zdradzie endecji w Rydze jest bez wątpienia obóz Piłsudskiego. Jest ona powtarzana bezkrytycznie już od ponad 85 lat.

 37. Jerzy Tatol said

  Czy dziś mają jakiekolwiek znaczenie kulisy i przepychanki w trakcie zawierania Traktatu Ryskiego? Żadnego! Dziś najistotniejsze znaczenie ma fałszowanie historii tzw, Polski Sanacyjnej. Popatrzcie na wpisy niejakiego Guli: poz. 30,31,32. Typowa antypolska propaganda. Sanacja nie rozpoczęla się po „zamachu majowym” lecz po przyjeciu Konstytucji Kwietniowej w 1935 roku bo dopiero wtedy zamiast rządow „parlamentarnych” czyli nijakich zastosowano rzady prezydenckie czyli rzeczywiste dzieki ktorym w Europie mowiło sie o polskim cudzie gospodarczym w latach 1938-39. jakos nikt tego nie kojarzy! I jak Guła wierzy „ruskim”, że zapłacili!

 38. Shadowman said

  Do Jerzy Tatol:
  „Obciążanie Polski winą za obecne rzezie w Palestynie to już chyba szczyt antypolonizmu!!!”
  Napisałem, że Polska (rząd sanacyjny) jest POŚREDNIO winien temu, co się działo na terenie Palestyny po II wojnie światowej, trwające do dziś, to oficerowie Wojska Polskiego szkolili bojówki syjonistyczne, można znaleźć artykuły w sieci.

 39. Jerzy Tatol said

  Ad 38
  Problem izraelsko-palestyński powstał dopiero w 1947 roku. Jacy to „polscy” oficerowie mogli wtedy szkolić bojówki syjonistyczne? A może ma pan na mysli tych „polskich” oficerów, dezerterów z Wojska Polskiego co zostali w Palestynie zamiast udac się z Armią Andersa pod Monte Casino???? Wprost zieje Pan antypolską propagandą!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: