Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Goście Poranka Wnet, Grzegorz Braun i Andrzej Kumor

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-11-15

Dsc09360

O obecnej sytuacji politycznej, a przede wszystkim Marszu Niepodległości mówili Goście Poranka Wnet, Grzegorz Braun i Andrzej Kumor – redaktor naczelny Gońca Polskiego 

Grzegorz Braun zauważył, że prowokatorzy byli z dwóch stron – jak zwykle władza ludowa prowokuje. Już od paru dni tworzyła atmosferę napięcia poprzez ściąganie posiłków policji i bezpieki z innych miast do Warszawy.

Kiedy wczoraj zostałem zatrzymany przez jednego policjanta próbując dotrzeć na plac Trzech Krzyży (…) tak żeśmy pogadali chwilkę, życzyłem temu policjantowi wszystkiego najlepszego, mianowicie żebyśmy obydwaj dożyli takiej władzy w Warszawie, która się nie będzie policją wyręczać w takich podłych sprawach – na co policjant odpowiedział mu – proszę pana, to już nie jest Polska, to jakaś Polandia, a ja stąd wyjadę jak tylko osiągnę wiek emerytalny.

Z jednej strony mamy władze, które walczą z elementem patriotycznym, a z drugiej strony mamy zdemoralizowane służby, które również z tą władzą się nie identyfikują. To jest wielka manifestacja nieistnienia państwa polskiego – zauważył reżyser.

Grzegorz mówił tutaj o policji, zabezpieczeniach, bijatyce. Ja się skupiam na tym, że jest to po prostu piękny, patriotyczny duch, że spotykam tam ludzi, którym jeszcze na Polsce zależy – powiedział Andrzej Kumor.

Natomiast redaktor Kumor opisując wiec na błoniach powiedział, że wyglądał imponująco – morze flag, czułem się jak u siebie w domu. Mnie na Polsce również bardzo zależy chociaż mieszkam od bardzo wielu lat poza Polską.

Dodał również – Naród Polski to sześćdziesiąt milionów ludzi. Większość z nich wyjeżdżając z Polski, tę Polskę w sercu wywożą i daje to o sobie znać wcześniej czy później. Dlatego musimy wykorzystać nasz wspólny potencjał. Pora na to, żebyśmy razem budowali swój kraj, bo silna Polska jest dla diaspory czymś fantastycznym, a oczywiście silna, bogata diaspora pomagają krajowi.

Grzegorz Braun komentując przedstawienie przez PiS swojego kandydata na prezydenta Polski wyraził swoją dezaprobatę – po prostu Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza i nie chce stawać w szranki, i nie chce wygrać tych wyborów. W związku z tym pan prezes wykonuje kolejny unik i to jest bardzo dramatyczna sytuacja.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

WJB, RadioWnet

Posłuchaj tutaj:  http://www.radiownet.pl/publikacje/braun-pis-nie-chce-wygrac-wyborow

Bardzo ciekawe, polecam. Link tuż pod zdjęciem.
Włodek Kuliński

Komentarzy 12 to “Goście Poranka Wnet, Grzegorz Braun i Andrzej Kumor”

 1. panMarek said

  Ani słuchu ani widu całej rozmowy.

 2. Ali Baba said

  ad 1 Trzeba chyba wejść na stronę RADIA WNET…?!

 3. taki jeden said

  Panu Grzegorzowi Braun polecam :

  http://www.katholisches.info/2014/11/14/bereitet-sich-bundeswehr-auf-buergerkrieg-vor-schoenborn-sorge-um-aufruestung-gegen-eigene-buerger/

  Niestety, w polskich mediach katolickich o powyższym cisza. Po przeczytaniu tekstu pod w/w linkiem, należałoby sądzę całkiem inaczej widzieć organizację Marszu Niepodległości. Uważam, że ktoś potraktował Polaków instrumentalnie w tym właśnie dniu – jak zwyczajnych królików doświadczalnych.

  Dziwi też fakt, że konferencja takiej międzynarodowej rangi jest przemilczana w wolnych i demokratycznych mediach nie tylko polskich ale jak się okazuje i niemieckich.

 4. z youtube said

  Czy Rosjanie też rozkradliby i przehandlowali Polskę tak jak zrobił to z nami po roku 1989 Zachód? Odpowiada Stanisław Michalkiewicz.

  Stanisław Michalkiewicz na Ursynowie – pytania i odpowiedzi

 5. Lubomir said

  Polskę zamiast rozwijać, od dziesiątek lat likwidowano. Agenci dwóch sąsiadów rujnowali to, co w ciągu kilku pokoleń wypracowali Polacy. Gdzie są polskie zakłady lotnicze?. Czy ktoś pamięta gdzie produkowano polskie motocykle?. Czy ktoś pamięta jeszcze polskie ‚junaki’ i shl-ki?. Czy ktoś pamięta polskie bagażówki – ‚nysy’ i ‚żuki’. Czy ktoś zastanawia się dlaczego od lat nie modernizowano FSO Żerań, Stara Starachowice i Ursusa?. To było przygotowywanie polskiej gospodarki do jej totalnej likwidacji. Niekończące się strajki były tylko realizowaniem antypolskich scenariuszy. Berlin zemścił się za przegraną II wojnę światową. Podstawieni niemieccy agenci i sabotażyści – rujnowali wszystko, od ‚Waryńskiego’, Fabryki Kabli w Ożarowie, Fabryki Obrabiarek Numerycznych w Zawierciu-Porębie i polskich cementowni – po polskie stocznie.

 6. z youtube said

  Stanisław Michalkiewicz na Ursynowie – wykład

 7. krakus said

  ad poz.5
  Szanowny Panie Lubomirze.Z atencją czytam Pańską wypowiedż,jak zwykle w pełni zasadną,pełną troski o przyszłość Narodu,do którego i my należymy. Należę do pokolenia,które brało udział w odbudowie naszego kraju (kopalnia miedzi „Lena” w Złotoryji 1946) czy odgruzowanie Warszawy (przez wszystkie letnie niedziele 1951/52),po udział przez wiele lat w projektowaniu kilkunastu zakładów przemysł.
  Pełna zgoda o rujnowaniu zakładów wybudowanych krwawicą Polaków,bez udziału
  czy pomocy,aktualnie tzw.”przyjaciół” tych z zachodu czy USA. Pozwolę sobie dodać jedynie,że w tym rozkradaniu i dewastacji polskich zakładów,mamy również niestety
  i my swój udział.My,którzy zawierzyliśmy korowcom,autorom okrągłego mebla,tym co „walkie” prowadzili (na dwa fronty), wreszcie tym „zasłużonym” w przygotowaniu tego
  „zwycięstwa” demokracji,czyli kandydatom do Parlamentu wszystkich kadencji oraz rządów III RP.Może nie wszystkich,bywają również wyjątki którym śmierdzi pieniądz.
  Nie piszę o pochodzeniu tych „dobrodziejów” tzw.demokracji po 1989 roku,ponieważ
  wszyscy tutaj piszący wiedzą dokładnie o kogo chodzi i znają ich pochodzenie.
  Serdecznie pozdrawiam. krakus

 8. Kapsel said

  Ad. 5 i 7

  Św.p. Andrzej Lepper cały czas głośno wołał …Balcerowicz musi odejść….i dobrze wiedział co mówi, bo to właśnie w tamtym czasie po 1989 roku za sprawą tego pana z ówcześnie rządzącymi , podpierając się nasłanym parchackim profesorkiem i mendiami dla otumanienia rzesz całych , chciano zlikwidować i zlikwidowano to co w Polsce jeszcze produkowano aby mogły wejść na rynek towary zagraniczne i aby im zapewnić zbyt. Dlatego zlikwidowano polski przemysł i rolnictwo aby otworzyć szeroko bramy dla importu. I tutaj najgorsze bo za towary importowane trzeba płacić a jak nie ma pieniążków bo się nic nie produkuje to lichwiarze z zagranicznych banków szybciutko pożyczą …… aby Polaków doprowadzić do zamordyzmu a Polskę do upadku.

  Pozdrawiam obydwóch Panów.

 9. Kapsel said

  ad. 8

  Order Orła Białego Leszka Balcerowicza

  Ostatni już chyba raz 11 listopada, odchodzący w niebyt „medalowy prezydent” Aleksander Kwaśniewski, (to najczęstsze i uwielbiane jego zajęcie) – uhonorował najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego – aferzystę Leszka Balcerowicza oraz dla zmyłki – zasłużonego dla polskiej kultury kompozytora – Krzysztofa Pendereckiego. Ten ostatni zresztą wolał nie pokazywać się w takim towarzystwie 🙂

  Tak dla informacji czytelników tytuły kawalera Orła Białego nadaje im kapituła, w której skład (oprócz prezydenta) wchodzą: Barbara Skarga, Władysław Bartoszewski, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek i Krzysztof Skubiszewski.

  To odznaczenie przyznaje się szczególnie zasłużonym dla Polski i Europy osobom.
  Jak pamiętam, to odznaczenie w latach ubiegłych otrzymał, m.in. szef Radia Wolna Europa, w czasie II wojny agent angielski, a potem amerykański propagandysta Nowak-Jeziorański, oraz sekretarz generalny NATO Xavier Solana,, który wydal rozkaz trwających przez trzy miesiące w 1999 roku bombardowań Jugosławii. Order ten dostali także i profesorzy Bronisław Geremek oraz Leszek Kołakowski, ten ostatni zapewne za całokształt swej pracy twórczej „od stalinisty do liberalnego dekonstrukcjonisty” marksistowskiej filozofii.

  Jeśli chodzi o profesora Leszka Balcerowicza (którego uhonorowano tą prestiżową nagrodą jednocześnie ze światowej sławy „de-kompozytorem” muzyki, Krzysztofem Pendereckim), to „Gazeta Wyborcza”, w artykuliku pt. „Balcerowicz musi zostać”, stwierdziła ogólnikowo, że obecny prezes NBP był „autorem i realizatorem programu uznanego w świecie za wzorcowy model transformacji gospodarczej dla całej Europy Środkowo-Wschodniej”.

  Czego jednak w szczegółach ten „orzeł ekonomii” Balcerowicz dokonał? Na ten temat G.W. uroczyście zamilczała, podobnie jak na temat tego, że program Balcerowicza przygotowywał w latach 1980 cały zespół ekspertów z Banku Światowego, a w szczególności Jeffrey Sachs, wynajęty do tego celu przez finansistę-filantropa Georgie Sorosa, założyciela pro-polskiej „Fundacji Batorego”. Dzięki takiemu wsparciu zza granicy, już na początku lat 1990 uzyskaliśmy:

  a/ Trwałą likwidację w Polsce najbardziej wymagających hi-tech przemysłów, szczególnie przemysłu elektronicznego. Owczesną, będącą na średnim światowym poziomie, produkcję zakładów „Eltry”, „Unitry”, „Radmora” itd. zastąpiono radiami, telewizorami a z czasem i komputerami sprowadzanymi z „nie reformowanych” Chin Ludowych.

  b/ Obniżenie o kilkadziesiąt procent wydajności polskiego rolnictwa, w 1990 roku pogłowie np. owiec udało się „szokowo” zmniejszyć z 4 mln sztuk do 80 tysięcy, produkcja mleka w Polsce obecnie to zaledwie 2/3 tego co produkowano w PRL.

  c/ Likwidację gigantycznego przemysłu włókienniczego w „polskim Manchesterze” w Łodzi, co przypomniało dokonaną 150 lat wcześniej, po wkroczeniu Anglików do Indii, udaną likwidację hinduskich manufaktur w Dacce, produkujących przed nadejściem Anglików więcej wysokojakościowych tkanin niż ówczesny angielski Manchester.

  d/ Rozdanie za „odczepne” resztek zbudowanego w PRL przemysłu ciężkiego w ręce ponadnarodowego kolektywu „inwestorów-gangsterów”, przy jednoczesnym „wyzwoleniu z pracy” milionów Polaków. Z tych bezużytecznych w nowym ustroju obywateli zorganizowano wielomilionową armię emigrantów, głównie do krajów „nadzorujących” polską Rację Stanu (USA oraz Anglia). Zdziesiątkowani liczbowo przez „reformy”, (jeszcze) polscy żołnierze prostytuują się obecnie (bez żadnej przesady) w Iraku, w ramach realizacji kolonialnych interesów oligarchii tych właśnie dwóch anglosaskich, „wybranych przez Boga” krajów.

  I tak dalej.

  Zgodnie z Tradycją sprzed 1989 roku, na przykład generałom wracającym z Iraku winno się nadawać ordery nie „Virtuti Militari” (bo na takie ordery ta banda kondotierów oraz przemytników w ogóle nie zasługuje), ale uczciwie „Za umacnianie władzy USA oraz Izraela na Bliskim Wschodzie”. Ponieważ zaś w samej Polsce, od lat blisko już 20 rządzą pospolite ludzkie mendy w rodzaju obecnego prezesa NBP, a zatem i ordery, jakie sobie te „orły finansów” rozdają, winny mieć odpowiednio do zasług skorygowane nazwy, np. „Order Białej Mendy”, zamiast orderu „Orła Białego”, względnie dumny order „Polonia ad Orbis Bancarum et Judeorum Mafia Restituta”, zamiast biednego „Polonia Restituta” sprzed wieku.

  W ten sposób bardzo szybko dojdziemy do zrozumienia, co się przydarzyło w Środkowo-Wschodniej Europie w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci. (Patrząc szerzej, jest to program realizowany już od co najmniej nawet dwóch stuleci.) Po prosu zarówno u nas, jak i w Rosji nie mówiąc już o Stanach Zjednoczonych, systematycznie zaczęły przechwytywać władzę BIAŁE MENDY, których interesów „Gazeta Wyborcza” jest w Polsce dzisiaj naczelnym organem Kontroli Myśli. Te „białe mendy” rozwaliły przed kilkunastu laty jeden z najlepiej uprzednio prosperujących w Europie krajów, czyli Jugosławię, a obecnie przymierzają się do „rozwalenia” Białorusi, w której mieszkańcy – choć są z nazwy kraju „biali” – nie dali się, jak dotychczas, przez te ‘pasożyty ludzkości’ upodlić.

  Patrząc na świat szerzej, to te BIAŁE MENDY zorganizowały spektakularne wydarzenia 11 września 2001 w Nowym Yorku i to oni (a raczej „one”) są odpowiedzialne za bomby, jakie wybuchły w madryckich pociągach 11 marca 2004, a potem w londyńskim metrze w roku 2005. Zrobiły to po to, by mieć pretekst do ataku na „Heartland”, czyli „serce” Azji, usytuowane w Afganistanie, oraz na Irak – czyli dawny Babilon – z którego można będzie kontrolować wypływ złotonośnej, kontrolującej ekonomie świata, ropy na całym Bliskim Wschodzie.

  http://aferyprawa.eu/Polityka/medalowy-prezydent-Aleksander-Kwasniewski-uhonorowal-Orderem-Orla-Bialego-aferzyste-Leszka-Balcerowicza-oraz-dla-zmylki-kompozytora-Krzysztofa-Pendereckiego-796

 10. Ali Baba said

  ad 8 Dobrze ujęte Nic dodać nic ując, dziękuję…

 11. Analityk said

  @Kapsel #9

  Gazeta Wyborcza nawet wówczas napisała pół-prawdę o Balcerowiczu!
  Cytat
  (…)
  … że obecny prezes NBP był „autorem i realizatorem programu uznanego w świecie za wzorcowy model transformacji gospodarczej dla całej Europy Środkowo-Wschodniej”.
  (…)

  Balcerowicz nie był żadnym autorem tego planu, a był nim Żyd Soros. Plan był jak najbardziej wzorcowy tylko dla kogo. Plan ten przygotowaywał żydostwu i masonerii ruinę gospodarcza Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, którą można wykupic jako masę upadłościową. Niektórym tylko krajom udało się nie być wciągnietym pod ten plan, gdyż całą żydobolszewię odsunęli od koryta robiąć lustrację np. Czechy.

 12. Joe said

  Warto pamietac ze w ciagu ostatniego stulecia to juz II-gi „wzorcowy model transformacji gospodarczej”…W I-szym uczestniczyla mamusia michnika,tatus i braciszek…a w II-gim juz sam a..adas z kolegami…rozkradajac to co caly narody wyprodukowaly…Ot glowa do zdobywania cudzego!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: