Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polecam dobrą książkę – „Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-11-19

Arek Gacparski-Tworczosc niedokonczona„Arkadiusz Gacparski. Twórczość  niedokończona”. To wydanie albumowe, książka biograficzna. Jej autorką jest Iwona Gacparska, wdowa po Artyście, szczecińska aktorka. Doskonałym opracowaniem graficznym całości albumu, składem i projektem okładki  zajął się Marcin Ozga, grafik współpracujący z autorką przy wystawach i wydawnictwach.

To książka opowiadająca o pracy szczecińskiego rysownika, karykaturzysty, ilustratora, plakacisty Arkadiusza Gacparskiego, który zmarł po ciężkiej chorobie 14 kwietnia 2013 roku. Autorka przypomina nam Jego pasje i poglądy na świat. Przekazuje także krótki zapis Jego zmagań z chorobą i samym momentem Odejścia. Dzieli się z czytelnikiem swoimi wspomnieniami na temat tego, jak powstawały niektóre rysunki, co było kluczem do rysowania znakomitych karykatur i portretów, opowiada jakim był człowiekiem, o czym marzył, kim chciał zostać w czasach dzieciństwa. Opowiada też o ludziach, których Artysta spotkał na drodze swojego zawodowego życia i dzieli się własnymi przemyśleniami po śmierci Męża.

 

Arkadiusz Gacparski współtworzył w początkach lat 90 szczecińską Piwnicę przy Krypcie oraz słynne szczecińskie Dymnalia. Był Przyjacielem aktorów, którym na przestrzeni 30 lat swojej pracy  rysował znakomite karykatury i portrety. Wyszła z tego taka osobliwa aktorska kronika Szczecina. O tym wszystkim w swojej książce opowiada jej autorka – wdowa po Artyście, Iwona Gacparska.

 

Opowieść uatrakcyjniają wspomnienia przyjaciół, których zawsze wokół Arkadiusza Gacparskiego było wielu, bo był dobrym człowiekiem, człowiekiem o wielkim sercu, wspaniałym Artystą i kronikarzem współczesnych czasów, a także kronikarzem Szczecina. Na kartach książki Arkadiusza Gacparskiego wspominają między innymi aktorzy, dziennikarze, politycy, po prostu – przyjaciele.

Całość jest ilustrowana pracami artysty – kolorowymi plakatami, karykaturami, portretami, pejzażami, rysunkami, projektami kostiumów i wystrojem wnętrz.

To opowieść o jednym z najlepszych artystów czasów współczesnych….

250 stron, twarda oprawa, papier kreda. Dobre, eleganckie wydanie. Cena albumu: 50 zł + przesyłka

Także książka z rysunkiem satyrycznym Arka pt: „Piórkiem i tuszem. Rysunki Arkadiusza Gacparskiego” – cena 30 zł + przesyłka

Zamówienia pod telefonem +48 607313996 lub  <iwonagacparska@o2.pl>

.

.

Włodek Kuliński/Wirtualna Polonia

 

 

Komentarze 3 do “Polecam dobrą książkę – „Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona””

  1. Wspaniały prezent pod choinkę! Pięknie wydany album. O zawartości nie wspomnę.

  2. A.Ż. said

    Przymierzam się do zakupu. Mam album Ericha Sokola, nie żyjącego już wspaniałego artysty, którego bardzo cenię chociaż publikował także w Playboyu. Teraz z przyjemnością zostanę właścicielem album Arkadiusza Gacparskiego. Szkoda, że też nie żyjącego.

  3. Trak said

    Artyści naprawdę żyją, dopiero po śmieci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: