Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Frondzie już dziękujemy!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-11-25

Zgłoszenie do tytułu „Hieny Roku”, rezygnacja z publikacji na portalu, wymówienie umowy na sprzedaż książek – to reakcja na ostatnie publikacje portalu Fronda.pl, które nie mają nic wspólnego z dziennikarstwem, a bardziej z propagandą  „prasy partyjnej z epoki Władysława Gomułki”.

Frondzie już dziękujemy!

Zgłaszam portal Fronda.pl do tytułu Hieny Roku

Wpis pod wyżej wymienionym tytułem ukazał się 21 listopada na Onecie na blogu ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. „Hiena Roku” to tytuł przyznawany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich „dziennikarzowi, który wyróżnił się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej”. Ks. Isakowicz-Zaleski tak uzasadnia swoją nominację do tej szczególnej nagrody dziennikarskiej: Jest jed­nak gra­ni­ca, któ­rej dzien­ni­ka­rzom prze­kra­czać nie wolno. Tę gra­ni­ce prze­kro­czy­ła nie­ste­ty Fronda.pl, która lan­su­je się jako „por­tal po­świę­co­ny”.Jej wczorajszy tekst zatytułowany „V kolumna Putina zajmuje PKW. Gdzie jest państwo Polskie?”, to nie tylko paszkwil, ale manipulacja i skrajna propaganda godna  prasy partyjnej z epoki Władysława Gomułki. Po prostu dziennikarskie dno. Dlatego też zgłaszam niniejszym ów portal do tytułu Hieny Roku.

Fronda.pl z godnością prasy gomułkowskiej odpowiedziała dwa dni później, że nie zamierza ustępować wichrzycielom: Przyjmujemy to zgłoszenie jako wyraz specjalnego uhonorowanie portalu Fronda.pl, za istotny dorobek w obnażaniu proputinowskiego Ruchu Narodowego oraz Nowej Prawicy udających patriotów.(…)
I dalej w tym propagandowym stylu Fronda.pl komentowała wpis ks. Isakowicza: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, publicysta proputinowskiego portalu prawy.pl zgłosił nasz portal do tytułu Hieny Roku na, jakże „prawicowym” portalu Onet.pl (…)

KSD poparło ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Nasze Stowarzyszanie zmuszone jest ze smutkiem poprzeć propozycję kapłana i publicysty, członka Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego – czytamy w oświadczeniu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, które również odniosło się do tego samego tekstu Fronda.pl i które poparło zgłoszenie Frondy do tytułu Hieny Roku. KSD uzasadniło swoje stanowisko: Jako Stowarzyszanie nie angażujemy się w ocenę postaw, które poza aspektem społecznym mają też wymiar stricte polityczny. Jeśli jednak do akcji wobec protestujących wkracza policja i w siedzibie PKW zatrzymuje także relacjonujących wydarzenie przedstawicieli prasy (Jana Pawlickiego z Telewizji Republika i Tomasza Gzella z Polskiej Agencji Prasowej oraz Hannę Dobrowolską, korespondentkę portali internetowych, prowadziła video-rejestrację wydarzeń w PKW, Witolda Zielińskiego, realizatora dźwięku z Niepoprawnego Radia) jesteśmy zmuszeni do zabrania głosu i podzielenia się naszym skojarzeniem z działalności policji w III RP z działaniami oddziałów Milicji Obywatelskiej w PRL. Akcję policji z zastosowaniem użycia środków przymusu bezpośredniego wobec dziennikarzy KSD uznało za postawę naganną i w duchu „zomowską”!

Przypomnijmy, że już po wydarzeniach w PKW i zatrzymaniu dziennikarzy redakcja Fronda.pl obłudnie i szybciutko dopisała się pod protestem przeciwko zatrzymaniu dziennikarzy Jana Pawlickiego i Tomasza Gzella, który to protest podpisali redaktorzy naczelni i dziennikarze innych mediów. Tymczasem jak przypomina KSD w swoim oświadczeniu, Fronda.pl oczekiwała od organów państwa natychmiastowej pacyfikacji tego pokojowego protestu, który odbywał się w sali konferencyjnej PKW: KSD wyraża jednak największe zdziwienie gomułkowską retoryką i donosem na organizatorów i uczestników wydarzeń w PKW, który na gorąco opublikowała Redakcja Portalu Fronda.pl. Szczególne oburzenie budzi przyrównanie osób, które weszły do siedziby PKW do „wielbicieli Putina” z „prokremlowskich afiliacji politycznych”. Ale już skandalem jest napisany w tonie odezwy z Trybuny Ludu ostatni akapit „donosu” portalu Fronda.pl wydaje się być wyjątkowo skandaliczny: „Dlatego niniejszym wzywamy powołane do tego organy państwa Polskiego oraz liczące się siły polityczne do powstrzymania przed skutkami destabilizacji przez Ruch Narodowy, KNP – uzurpatorów reprezentacji narodu.” [cyt.: Fronda.pl]

Rezygnuje z pisania do „tuby probanderowskiej”
Do administratora portalu Fronda zwrócił jeden z publikujących tam blogerów Maciej Eckardt, wydawca i polityk niegdyś związany m.in. z LPR: Uprzejmie proszę o usunięcie mojego konta z portalu Fronda. Z przykrością stwierdzam, że Fronda.pl nie jest już tą Frondą, do której zalogowałem się w listopadzie 2008 roku. W kwestiach religijnych stała się ona mętna i sekciarska. Z kolei linia polityczna portalu w wymiarze krajowym stała się tubą Prawa i Sprawiedliwości, a w międzynarodowym tubą probanderowską. Jak dla mnie, jest to nazbyt toksyczna synteza.O ile jeszcze kiedyś publicystyka polityczna prezentowana przez Redakcję zawierała w sobie spory ładunek intelektualny, o tyle teraz publicystyka ta jest totalną porażką. Bez owijania w bawełnę – jest prymitywna i obraźliwa, także dla tych, którzy na Frondę z chęcią zaglądają. Portal stał się zajadły i agresywny, a to mi nie odpowiada. Stąd moja decyzja.(…)

Wycofuje książki Frondy z oferty sprzedaży
Jerzy Kenig – działacz Ruchu Narodowego w województwie świętokrzyskim i jednocześnie od 4. lat szef kieleckiego Klubu Gazety Polskiej, ale również autor, który w tygodniku „Polska Niepodległa” prowadzi dział „Obserwator Ekonomiczny” – również w sposób dobitny wyraził dezaprobatę dla treści jakie w ostatnich tygodniach były publikowane na „portalu poświęconym”. Na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku zamieścił oświadczenie tej treści: Sklephttp://wolnagospodarka.na.allegro.pl którym zarządzam, wycofuje się z dystrybucji książek Wydawnictwa Fronda. Od dłuższego czasu obserwuję zwiększające się natężenie tekstów mocno nieprzychylnych, a czasem wręcz atakujących, często używając kłamstwa, na portalu poświęconym fronda.pl Interweniowałem w Wydawnictwie Fronda w tej sprawie, ale tłumaczono mi, że nie mają na to wpływu. Rzeczywiście, to zupełnie inna spółka, mimo, iż pod niemal tą samą nazwą. Teraz, po nominacji „Hieny Roku” dla portalu fronda.pl nie mogę zrobić inaczej, ponieważ nigdzie nie znalazłem odcięcia się poświęconego Wydawnictwa Fronda od tego co robi poświęcony portal Fronda. Moja decyzja jest rezultatem przyjętej nieakceptowanej przeze mnie linii wobec Ruchu Narodowego.

Napisane przez  WeJa

http://polskaniepodlegla.pl/

Komentarze 3 do “Frondzie już dziękujemy!”

 1. gość said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/niezaleznapl-wstydzi-sie-odznaczenia-przez-ukrainska-bezpieke-i-poprawia-historie

 2. Odys syn Laertesa said

  Ależ owszem czemu nie Frondzie też należy się… Papierkiem lakmusowym było jak dla mnie zaatakowanie Pana Michalkiewicza… Od tamtej pory nie zaglądam i nie czytam… Wystarczy mi jedna „gwiazda śmierci” 🙂 żeby wiedzieć jak mam (nie)myśleć 🙂

 3. panMarek said

  Bardzo dobry ruch.
  Żyd to żyd, nawet jak to jest judeo-chrześcijanin to i tak jest to żyd. Jak Jakub Frank. Oni mają swoje rozkazy. Teraz jest to III WW. Że też tego nikt wcześniej nie widział. Musiał aż w twarz napluć judejczyk? Zawsze taki był tylko Państwa optyka mogła być prawdopodobnie źle zestrojona.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: