Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Anna Kuraś: Zagrożenia życia duchowego

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-11-26

Konferencja p. Anny Kuraś na temat współczesnych zagrożeń duchowych i walki duchowej.

Po popełnieniu przez Adama i Ewę grzechu pierworodnego ludzkość popadła w niewolę grzechu i Szatana. Od tego momentu toczy się nieustanna walka o człowieka i panowanie nad światem, w której wszyscy uczestniczymy. Zwycięstwo jest możliwe tylko wtedy, gdy poznamy naszego wroga i metody jego działania.

http://gloria.tv/media/t5ocTfDN9jx

 


 

 

Włodek Kuliński: polecam książkę „Droga do paszczy smoka”

DrogaDoPaszczySmoka

.

.

Opinia o książce „Droga do paszczy smoka”

autorstwa p. Anny Kuraś

Wydawnictwo: Stowarzyszenie „Róża”, 2013

Książeczka „Droga do paszczy smoka” stanowi katolickie kompendium wiedzy o Szatanie i królestwie ciemności oraz sposobach ich obecności i działania w świecie.

Można zapytać, czy katolik powinien się takimi tematami zajmować; czy nie powinien raczej mieć przed oczami wyłącznie tej „dobrej” strony wiary, czyli Pana Boga i Królestwa Bożego. Takie pytanie zdradzałoby jednak poważne niezrozumienie sytuacji człowieka w świecie, a sugestia taka wypaczałaby przesłanie Biblii i Tradycji Kościoła. Bowiem po tzw. „grzechu pierworodnym” toczy się w świecie nieustanna, śmiertelna walka pomiędzy człowiekiem a złym duchem, pomiędzy Królestwem Bożym a królestwem ciemności: Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie, a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje, a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę (Rdz 3,15); Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich (Ef 6,12).

Jedną z najskuteczniejszych broni w tej walce jest znajomość taktyki i sposobu działania przeciwnika – złego ducha – poznanie jego natury oraz metod zwodzenia i kuszenia. Ta świadomość przyczynia się nie tylko do skutecznej obrony osobistej w chwilach podstępnych i zaciekłych ataków, ale staje się także orężem w walce o bliźnich zagubionych i zwiedzionych jego pułapkami.

Po uważnym przeczytaniu książeczki „Droga do paszczy smoka” uważam, że Autorka daje nam wielką pomoc w tej walce. W sposób prosty, a jednocześnie zdradzający dogłębną znajomość tematu przedstawia najważniejsze problemy świata duchowego. Klarownie wykłada prawdy, z których poprawnym wyjaśnieniem niejednokrotnie mają problemy kapłani czy studenci teologii. Odpowiada na bardzo ważne pytania, na przykład takie jak:

– Kim jest Szatan i jakie są jego oblicza?

– Do czego zobowiązuje nas Pierwsze przykazanie Dekalogu?

– Jaka jest różnica pomiędzy Bogiem a bóstwem?

– Jaka jest różnica pomiędzy zniewoleniem, dręczeniem i opętaniem?

– Jakie są skutki otwarcia się na złego ducha?

– Czym są lęki i od kogo pochodzą?

– Czym są nieproszone wizyty nocne i jak przebiegają?

– Czym jest spirytyzm i jakie są jego formy we współczesnym świecie?

– Czym jest okultyzm i jakie są jego formy we współczesnym świecie?

– Czy zawsze konsekwencje duchowe są spowodowane czynami zawinionymi przez człowieka?

I inne. Wyjaśnienia przeplata przykładami i świadectwami.

Na końcu Autorka wprowadza nas w świat symboli i omawia (włącznie z rycinami) najczęściej obecne we współczesnej popkulturze symbole okultystyczne. Niektóre z nich – jak odwrócony krzyż – są nam znane, ale o pewnych symbolach, jak sadzę, przeciętny katolik nie ma pojęcia, używając ich w codziennym życiu i narażając swe życie duchowe na poważne konsekwencje.

Dlatego zdecydowanie rekomenduję tę pozycję wszystkim osobom zainteresowanym, także jako narzędzie w ewangelizacji osób bliskich. Należy życzyć Autorce dalszego prowadzenia i błogosławieństwa Bożego, a sobie i katolikom w Polsce tak jasnej świadomości zagrożeń duchowych i sposobów ich pokonywania, jak w niniejszej pozycji.

dr Marcin Majewski

Marcin Majewski – doktor teologii, biblista, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, w WSD Archidiecezji Krakowskiej i WSD oo. Franciszkanów w Krakowie, członek Sekcji Biblijnej Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

Obejrzyj film promujący nowo wydaną broszurkę

http://gloria.tv/?media=477065

Droga do paszczy smoka

autor: Anna Kuraś

stron 84, format A5,

miękka oprawa

cena 2 zł + koszty wysyłki

Wydawca: Stowarzyszenie „Róża”

Ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków

 

BIURO ZAMÓWIEŃ:
tel. 12 285 60 98
e-mail:  biuro@intronizacja.pl
czynne pn.-pt. w godz. 9.00-18.00

Komentarzy 6 do “Anna Kuraś: Zagrożenia życia duchowego”

 1. Siedlaczek said

  „Droga do paszczosmoka”. W smoki to ja wierzyłem, jak miałem cztery lata. Później mi przeszło, a pani Kurasiowej nie…

 2. aga said

  Katolikom dedykuję , bo ci pojmą co mówi o. Augustyn
  ;
  tradycjonaliści skażeni prawosławną gramota nie 😉

 3. aga said

  Nadeszła pora, aby wspólnie budować Europę, która nie obraca się wokół gospodarki, ale wokół świętości osoby ludzkiej, wartości niezbywalnych – powiedział papież Franciszek w swym przemówieniu na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

  Moja wizyta ma miejsce ponad ćwierć wieku od tej, jaką złożył papież Jan Paweł II. Wiele się zmieniło od tamtych czasów w Europie i na całym świecie. Nie ma już przeciwstawnych bloków, które wówczas dzieliły kontynent na dwie części i powoli spełnia się pragnienie, aby „Europa suwerenna i wyposażona w wolne instytucje rozszerzyła się kiedyś aż do granic, jakie wyznacza jej geografia, a bardziej jeszcze historia” [1].

  Oprócz rozszerzonej Unii Europejskiej jest również bardziej złożony i mocno zmieniający się świat. Jest on coraz bardziej wzajemnie powiązany i globalny, a więc mniej „eurocentryczny”. Obszerniejszej i posiadającej większy wpływ Unii zdaje się jednak towarzyszyć wizerunek Europy trochę podstarzałej i przytłumionej, skłonnej by czuć się mniej uczestniczącą w świecie, który patrzy na nią z dystansem, nieufnością, a niekiedy z podejrzliwością.

  Zwracając się dziś do was i wychodząc od mojego powołania jako pasterza, chciałbym skierować do wszystkich obywateli Europy orędzie nadziei i zachęty.

  Orędzie nadziei, którego podstawą jest ufność, że trudności mogą stać się silnymi katalizatorami jedności, by przezwyciężyć wszelkie obawy, jakie Europa przeżywa razem z całym światem. Nadzieję w Panu, który przekształca zło w dobro, a śmierć w życie.

  Zachęty, by powrócić do stanowczego przekonania ojców założycieli Unii Europejskiej, którzy pragnęli przyszłości opierającej się na zdolności do wspólnego działania na rzecz przezwyciężenia podziałów i krzewienia pokoju i jedności wśród wszystkich narodów kontynentu. W centrum tego ambitnego projektu politycznego było zaufanie do człowieka, nie tyle jako obywatela ani też podmiotu ekonomicznego, ale do człowieka jako osoby obdarzonej godnością transcendentną.

  http://papiez.wiara.pl/doc/2258750.Przemowienie-papieza-w-PE

 4. aga said

 5. aga said

  ad.4

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-kartel-bankowy-2014-08

 6. Zupa Romana said

  @1 – A nie Kurasiównie czasem?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: