Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Stan Tymiński: Polska + Ukraina = 100 milionów podludzi

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-12-03

Dd 25 lat wyłania się strategia, która dąży do całkowitego zniewolenia Słowian i sprowadzenia ich do poziomu tanich „untermenschen”, czyli podludzi. 

„Uważam, że jest lepiej być wolnym czlowiekiem niż niewolnikiem, nawet jeśli to pierwsze oznacza niebezpieczny a to drugie bezpieczny styl życia. Uważam,ze najlepsze wartości człowieka mogą się rozwijać tylko na wolności – wszelki postęp w cieniu pałki policjanta jest błędny i nie ma stałego  znaczenia. Uważam, że jeśli jakikolwiek człowiek zabiera wolność innemu to stanie się tyranem. Każdy człowiek, który odda najmnieszą odrobinę swojej wolności stanie się niewolnikiem.”

H.L. Mencken  (1880-1956) wpływowy publicysta, satyryk i krytyk amerykańskiej kultury
Nowoczesne niewolnictwo polega na zatrudnianiu ludzi poniżej kosztów utrzymania. Jak to pokazała grabieżcza prywatyzacja nie jest dzisiaj sztuką zagrabić coś jeden raz. Akumulacja bogactwa polega na taniej eksploatacji ludzi przez długi okres czasu. Nawet dziesięcio-procentowy zysk po 7-miu latach podwaja kapitał z możliwością dalszych korzyści inwestycyjnych.
Globaliści szukają obszarów na świecie do taniej eksploatacji ludzi. Ale nie wszystkie obszary są jednakowe. Produkcja nowoczesnych technologii, a tylko takie dają duzy zysk, wymaga ludzi którzy są precyzyjni, zdyscyplinowani i potrafią się skoncentrować na pracy aby zapewnić wysoką jakość. Takie właśnie predyspozycje mają Słowianie w kontraście do krajów afrykańskich, arabskich i latynoskich. Dobrym przykładem jest produkcja najnowszej generacji silników typu „diesel” w fabryce japońskiej Toyoty pod Wrocławiem. Takich precyzyjnych silników nie może Toyota produkować w Meksyku, w Nigerii czy nawet w Chinach. W Polsce natomiast zdolni Słowianie produkują je dobrze i tanio na globalne potrzeby Toyoty, która słynie z wysokiej jakości swoich samochodów.
Z tego właśnie powodu od 25 lat wyłania się strategia, która dąży do całkowitego zniewolenia Słowian i sprowadzenia ich do poziomu tanich „untermenschen”, czyli podludzi. Plan jest widoczny jak na dłoni: chazarska szlachta i (Polska + Ukraina). To 100 milionów zabiedzonych podludzi w charakterze nowoczesnych niewolników. Dowodów tego planu jest wiele a całość jest wspierana przez fundacje, które finansuje George Soros: Fundacja Stefana Batorego w Polsce i Ukraińska Międzynarodowa Fundacja Renesansu na Ukrainie. Chazarów jest za mało aby ogarnęli tak dużą ilość ludzi, a więc zapraszają inne kraje do działalności inwestycyjno-eksploatacyjnej. W tej akcji Waszyngton jest partnerem Sorosa, ponieważ na Ukrainie chodziło o przejęcie władzy przez przyjacielskich Chazarów i umocnienie jej  przy pomocy proporcjonalej ordynacji wyborczej, idealnej dla podbitych narodów. Sekretarz Stanu USA Victoria Nuland publicznie przyznała, że jej rząd wydał ogromne sumy pieniędzy na pucz na Ukrainie.Tak  również postępuje okrążanie Rosji i na koniec pojawi sie próba rozsadzenia jej od wewnątrz przez kolorową rewolucję aby także biedą doprowadzić Rosjan do poziomu podludzi.
George Soros, który przy okazji piecze własne ciasto,  otwarcie przyznał się do finansowania przejęcia władzy przez Chazarów na Ukrainie – do 1989 roku zainwestował w to ponad 100 milionów dolarów:http://www.wnd.com/2014/03/soros-heavily-invested-in-ukraine-crisis/
Wiemy też jakie projekty finansuje Soros w Polsce, wszystko pod pozorami „demokracji”:  http://www.batory.org.pl/o_fundacji/sprawozdania
Co więcej, Soros publicznie chełpił  się, że byłe imperium Sowieckie stało się imperium Sorosa. Jednak prezydent Vladimir Putin wstrzymał akcję całkowitego przejęcia Rosji przez chazarskich oligarchów, czego niestety nie udało sie zrobić na Ukrainie. Rosjanie dawno temu wyrzucili ze swego kraju fundację Sorosa:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Fundacja-Sorosa-zawiesila-dzialalnosc-w-Rosji,wid,279529,wiadomosc.html?ticaid=113e49&_ticrsn=3
Dlatego wcale mnie nie dziwi, że wschodnia część Ukrainy, gdzie większość ludzi ma rosyjskie korzenie i mentalność imperialnego mocarstwa, broni się przed planem zniewolenia akcją zbrojną pod ryzykiem utraty życia. Nie można nikogo winić za to, że walczy z bronią w ręku, bo nie chce być współczesnym niewolnikiem. Wszyscy Słowianie powinni się bronić przed nowoczesnym zniewoleniem i upodleniem.
W historii naszego narodu mamy przykłady walki z wrogami, którzy nas chcieli zniewolić w charakterze podludzi. Robiły to przez pięc lat wojny hitlerowskie Niemcy. W XV wieku Król Jagiełło musiał złączyć wszystkie chorągwie Litwy i Polski aby rozprawić się z Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 roku. Podobnie dzisiaj ze względu na wspólne zagrożenie musimy łączyć chorągwie z sąsiadami ze Wschodu, ponieważ mamy tych samych wrogów i to samo zagrożenie. Już teraz mamy chazarskie rządy w Warszawie i w Kijowie. Szkolone są nowe kadry Chazarów na przejęcie na Ukrainie stanowisk politycznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach od samorządów wzwyż. Podobnie jak w Polsce, jest to umacnianie instytucjonalne oraz inwestycyjne.
Śmiertelnym zagrożeniem dla Chazarów jest państwo narodowe. Dlatego ludzie naszej narodowej elity są niszczeni na wszelkie sposoby. Nie możemy zapomnieć, że wielu naszych dzisiejszych wrogów to potomkowie członków Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Ich rodzice zabijali nas Polaków po wojnie za odchylenia nacjonalistyczne, które to były wtedy równoważne z antysemityzmem. Chazarzy nie lubią się dzielić władzą. Antysemityzm jest dzisiaj używany w stosunku do narodowców jako polityczna broń, która grozi śmiercią cywilną. Można dyskutować, czy w przeszłości więcej krzywdy Polakom zrobili banderowcy, czy też dzieci byłych czlonków Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Od czasu wojny poczynając od slynnego głosowania „3 razy tak” w 1946 roku, wszystkie wybory polityków były sfingowane. Jednak w czasie sowieckiego komunizmu w Polsce i na Ukrainie nigdy nie było tak okrutnego upodlenia, jakie stwarza nowoczesne gospodarcze niewolnictwo.
Chazaria ma sięgać od morza Bałtyckiego do morza Czerwonego przez Czarne i Sródziemne. Chazarzy zgromadzili przeciw nam ogromne rekursy finansowe, propagandowe i zbrojne. Stale się obawiają, że ich diabelski plan wymknie im się spod kontroli. Dlatego konieczne jest przygotowanie do nowej bitwy pod Grunwaldem. Obecnie zamiast Litwy, musimy połączyć chorągwie z ludami Rosji i  Ukrainy. Banderowcy nie reprezentują interesów ludów Ukrainy, tak jak w Polsce kolejne rządy nie reprezentują interesów Polaków. Banderowcy zostali tylko wykorzystani przez Chazarów do przejęcia władzy i teraz budzą się z ręką w nocniku. Być może w przyszłości znajdzie się na Ukrainie taki lider, z którym będzie można o sojuszu normalnie rozmawiać. Taki jakim był tragicznie zmarły założyciel i przewodniczący Ludowej Partii Ukrainy, Pan Wiaczesław Czornowił.
Zastrzegam, że do zbrojnej bitwy z Chazarami, jaką był Grunwald jeszcze nie namawiam. Walka zbrojna to ostateczność, która w dzisiejszych czasach nie spotyka się z poparciem większości Polaków. Wiem, ze organizują się grupy Strzelców w całej Polsce ale najpierw musimy szukać rozwiązań politycznych. Możemy odnieść zwycięstwo i ujarzmić naszych wrogów umiejętnym wykorzystaniem wyborów na prezydenta RP w przyszłym roku. Jest to wielka szansa, bo są to wybory przy ordynacji większościowej. Będzie to pierwszy krok, konieczny do umocnienia naszej pozycji i do dalszej walki o normalność w naszym nieszczęsnym kraju. Kij ma dwa końce i z dużym funduszem my też możemy użyć „demokracji” dla swoich celów. Ktokolwiek potrafi zebrać fundusz wyborczy z pewnością wygra następne wybory,  bo każdy datek na poczet tej akcji liczy się jak głos wyborczy. Będzie to coś nowego w Polsce, zbiórka pieniędzy na poczet jednego kandydata – tak jak w USA ludzie masowo wysyłali małe datki pieniędzy na poczet akcji wyborczej prezydenta Baracka Obamy. Ilość zebranych pieniędzy od dużej ilości ludzi to realne prawybory, które zapowiadają klęskę lub zwycięstwo. Wybory prezydenckie w maju zaczną się w lutym 2015, a więc czasu jest mało.
Do takiej walki potrzebne są pieniądze na zaplecze logistyczne. Nasi adversarze już zgromadzili ponad 200 milionów złotych na swe akcje wyborcze w przyszłym roku. Potrzebne są równoważne fundusze na potężną akcję wyborczą, aby się z nimi poważnie zmierzyć.  Polacy jednak na żadną walkę jeszcze nie zbierają. Według ostatnich badań nasi rodacy dają przeciętnie 23 ZL. każdego miesiąca na tace w kościołach. Dodatkowo CARITAS zbiera przeszło 500 milionów złotych rocznie. Jest więc możliwa jednorazowa zbiórka 10 Zl. od każdego Polaka, któremu marzy się radosna Polska, gdzie ludzie mogą spokojnie pracować i zarabiać na godne życie, bez zagrożenia ze strony niecnych Chazarów. Ktokolwiek potrafi zebrać taki fundusz wyborczy z pewnością wygra następne wybory. 10 Zł. to nie jest duża inwestycja w swoją przyszłość aby nareszcie po 80 latach od 1944 roku w Polsce mogli dojśc do władzy prawdziwi patrioci i pracować zgodnie z naszą Racją Stanu.  Taka jest cena wyzwolenia się z marazmu i upodlenia. Aby znowu powstała  z kolan radosna Polska, w której można spokojnie pracować i życ wychowując swoje dzieci.
Dać czy nie dać 10 Zł. na poczet wolnej Polski jest podobne do pytania „być albo nie być” w sztuce „Hamlet” Szekspira, kiedy to bohater staje przed strategicznym wyborem pomiędzy bierną a czynną postawą. Musisz zdecydować, czy chcesz aby nasza Ojczyzna była prawdziwą matką, a nie okrutną macochą.
Acton, Ontario, Kanada, 1 grudnia 2014

Komentarzy 29 to “Stan Tymiński: Polska + Ukraina = 100 milionów podludzi”

 1. Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA.Tą politykę historyczną,która wyrosła na bazie żydowskiej monolatrii opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
  Dziś doświadczamy procesu będącego wynikiem zdolności do cywilizacyjnej przewrotności od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który w działaniu przejął rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU jako elementu realizacji EKONOMII POLITYCZNEJ GLOBALIZMU.
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ i wobec zadłużonego dolara powstała ANTYDOLAROWA koalicja rosyjsko-chińska.Nie można wykluczyć powrotu do projektu politycznego JUDEOPOLONII poprzez demokrację oligarchiczną na Ukrainie,która zbliżyła do siebie dwie nacje ukraińską i żydowską.Były do siebie wrogo nastawione w czasie antypolskiej kolaboracji z okupantami najpierw zbolszewikowanych Żydów z sowietami,a następnie Ukraińców UPA z Niemcami.Na ten brak lojalności wobec Polski liczyli agresorzy w roku 1939.
  W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.Stad problem wyjścia z PUŁAPKI zadłużeniowej,do czego jest potrzebna odpowiednia polityka historyczna.Ta oficjalna polska nie uwzględnia,że POLSKA znów MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko bardziej globalnie niż to oceniał Feliks Koneczny :

  Marian Zdziechowski opisując w WPŁYWY ROSYJSKIE NA DUSZĘ POLSKĄ rasizm rosyjski zaznaczył,że sztuką jest aby zwalczając maksymalizm rosyjski nie zwalczać Rosji.

 2. aga said

  Zapachniało Duginem…tylko w wersji dla poljaczków ( rusycyzm zamierzony) i okrojonej z pseudo-mistycznego bełkotu.
  Pan Tymiński , podobnie jak sld i palikociarnia zerka i mpodlicza fundusze Kosciola. Nic z tych wyliczeń nie wyninkie, musze zmartwić..
  Polacy Kosciołowi ufaja i na tacę dają a organizacjom pseudonarodowym ze słowiańskim neopogaństwem w tle raczej nie zaufaja. Poza tym może niech najpierw największy sposród narodow słowiańskich – Rosjanie dadzą dobry przykład i uporają się z chazarami na wlasnym podwórku,a przynajmniej z banda chazarow na Kremlu.No chyba,że Autor uwazą ,że tam chazarów niet.

  Od dawna zauważam, że część środowiska tak zwanych narodowców jest uwikłana w neopogaństwo ; oni tak naprawdę nie wierzą ani w Chrystusa ani w Polskę tylko w słowiaństwo , ba! nawet zachwycają się obrzędami i bożkami słowiańskie, a ich kraj to wielka rosja jako ich mamusia słowiańska, neopogańska:). Jeśli youtube nie podkręca ilości wyświetleń i to jest przerażająca ilość słuchanych patriotycznych melodii, pieśni, piosenek, tego dziadostwa antychrześcijańskiego i antypolskiego grup faszystowsko-komunistyczno-pogańskich.
  Czyzby i Autor do nich należał???

  A co do słowiańszczyzny to próbował juz pewnych zabiegów najmniejszy złodziej spośród złodziei komunistyczznych czyli Gierek. I się nie udało.
  Więc póki co , dobrze, że Autor przypomina o zbrodniach Niemców na Polakach ; ale dla większej wiarygodności, i dopóki Rosjanie nie rozlicza się z wlasna historią , to radziłabym rowniez przypominac przy okazji takich felietoników , o zbrodniach Rosjan na Polakach; i tych carskich i tych bolszewickich.
  Póki najwięksi spośród narodów słowiańskich Rosjanie nie zaczną przynajmniej próbować rozliczyć się z wlasną i chazarska i nie chazraską historią, bez szans takie teksty aby zrobili to za nich Polacy.

  Oto Słowianie zgotowali Słowianom ten los:
  Dużo lepiej zrealizowna rekonstrukcja mordu, niż Wajdowski gniot.

 3. chazaria w natarciu said

  TEN OCHŁAP DLA HISTORII ZOSTAWIONY GOJOM

  oni nas już sprzedali…już się podzielili… naszą Ojczyzną…i twoją… i moją… teraz tylko armatnie mięso będą ważyć ten ochłap zostawiony dla historii gojom

  oni nas już sprzedali…już się podzielili…

  naszą Ojczyzną…i twoją… i moją…

  teraz tylko armatnie mięso będą ważyć

  ten ochłap zostawiony dla historii gojom

  oni nam już granice dawno wyznaczyli

  i z naszych polskich marzeń i z wolności drwią

  i będą bronić w świecie ducha demokracji

  podłym szatańskim sposobem który spływa krwią

  i będą się targować w lichwiarskim zapale

  o każdą naszą duszę…o każde sumienie

  już w mrocznych kamienicach podstępnie szemrają

  i coraz bardziej cuchnie podstępne milczenie

  nam zostawią ulice wojnę i nienawiść

  śmiertelne zakażenie po zadanych ranach

  połamane krzyże nad ołtarzem kości

  kłamstwo propagandy oraz śmiech szatana

  potem granice świata znów oborzą krwawo

  tak by świat na kolanach żebrał o nadzieje

  będziemy znów od nowa uczyć się miłości

  gdy czas trupi zaduch nad światem rozwieje

  oni nas już sprzedali…już się podzielili

  naszą Ojczyzną…i Twoją… i moją…

  teraz tylko armatnie mięso będą ważyć

  ten ochłap dla historii zostawiony gojom

  http://kaz47.neon24.pl/post/116050,ten-ochlap-dla-historii-zostawiony-gojom

 4. chazaria w natarciu said

  Trzeba sobie jasno i wyraźnie powiedzieć że robiący u nas za katolików ochrzczeni i biorący śluby kościelne Chazarzy nadal wiernie służą nie Jezusowi Chrystusowi ale Szatanowi .Prawdziwymi dziećmi Chrystusa staną się dopiero wtedy jak wyrzekną się judaizmu.

 5. aga said

 6. aga said

  ad.3
  Judaizm jest korzeniem w ,który zostali wszczepieni poganie .I tak chrześcijanie to zarowno żydzi, ktorzy stali się głosicielami Chrystusa , jak i owa dziczka winna. Natomiast byli też zydzi , którzy zatrzymali się na swojej drodze Metanoi i zamknęli się na Ducha św. niczym n.p. wspólcześni tradcyjopaci.I ci pierwsi utknęli w judaiźmie a ci drudzy w tzw. kościele przedsoborowym..

 7. aga said

  Trzeba zauważyć, że Jan Paweł II mówiąc o istotnej zmianie i poprawie stosunków między Żydami a chrześcijanami dzięki Soborowi Watykańskiemu II i jego uroczystej deklaracji Nostra Aetate (DRN)18, powołuje się także na wcześniejsze potępienia antysemityzmu: „Przypomnę tu przede wszystkim wyraźne potępienie antysemityzmu dekretem Stolicy Apostolskiej z roku 1928, gdzie jest powiedziane, że Stolica Apostolska jak najostrzej potępia nienawiść wobec narodu żydowskiego, „ową nienawiść, którą zwykło się dzisiaj określać mianem antysemityzmu”. Takie samo potępienie wyraził też papież Pius XI w roku 1938″19.

  Należy zaznaczyć, że potępienia antysemityzmu przez Kościół w dawnych czasach wynikały z chrześcijańskiej miłości bliźniego. Nie miały jednak podstaw teologicznych, jakich dostarcza deklaracja soborowa i nauczanie posoborowe Kościoła. Deklaracja soborowa (DRN) ukazuje nowe ujęcie związków Kościoła z judaizmem, dzięki któremu Jan Paweł II przyjął za własne cytowane już stwierdzenie biskupów niemieckich z 1980 r.: „Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm”. „Stosunki chrześcijańskożydowskie nie są więc dla Kościoła czymś marginalnym, lecz przynależą do jego misji i powołania”20. Tę więź między Kościołem i judaizmem szczególnie mocno podkreślił Jan Paweł II podczas swej wizyty w rzymskiej Synagodze Większej w 1986 r.:

  „Wgłębiając się we własną tajemnicę, Kościół Chrystusowy odkrywa więź łączącą go z judaizmem (Nostra aetate, 4). Religia Żydowska nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym. Stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i – można powiedzieć – naszymi starszymi braćmi. Po drugie, Sobór podkreślił, że nie można Żydom jako narodowi przypisywać żadnej dziedzicznej i zbiorowej winy za to, co popełniono podczas męki Jezusa (por. Nostra aetate, tamże). Nie można jej przypisywać wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym ani Żydom dzisiejszym. Nie ma więc żadnych podstaw do jakiejkolwiek rzekomo teologicznie usprawiedliwionej dyskryminacji czy – co gorsza – prześladowań Żydów”21.

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/K/wam/spotkania-3-2.html

 8. mmmm said

  ad.3
  Judaizm jest korzeniem w ,który zostali wszczepieni poganie .I tak chrześcijanie to zarowno żydzi, ktorzy stali się głosicielami Chrystusa , jak i owa dziczka winna. Natomiast byli też zydzi , którzy zatrzymali się na swojej drodze Metanoi i zamknęli się na Ducha św. niczym n.p. wspólcześni tradcyjopaci.I ci pierwsi utknęli w judaiźmie a ci drudzy w tzw. kościele przedsoborowym..

  ooo!
  Przygłupi Frądelek, Aga
  w natarciu 🙂

 9. A.Ż. said

  Wspaniale, że na forum tym pisuje Czcigodny Aga. Dzięki niemu poznajemy świat od przeciwnej strony. Sami musimy zdeklarować po której jesteśmy my. Sorki…chyba jednak nie, po tamtej dla nas nie pozostawiono miejsca…
  Polacy wierzą Kościołowi, ale powinni wierzyć tylko Bogu, a na świat ludzki patrzeć krytycznie.
  Dostałem takie coś na pocztę:
  wklejam
  „Poznajmy narodowość członków kierowniczej części Episkopatu i dowiedzmy się kogo oni reprezentują.
  W Polsce duchowieństwo katolickie zostało bardzo zażydzone, gdyż żydzi masowo wstępowali do seminariów,
  głównie warszawskiego. Dlatego mamy obecnie w Polsce wielu księży i biskupów pochodzenia żydowskiego! To
  oni właśnie tak często używają zwrotu „nasi starsi bracia w wierze” i występują przeciwko tradycji Kościoła Boga.
  Powiedział Ks.prof. Michal Poradowski – były profesor Katolickiego Uniwersytetu w Santiago de Chile.
  http://www.aferyprawa.eu/Platne/LISTA-OSOB-POCHODZENIA-ZYDOWSKIEGO-SPRAWUJACE-INTRATNE-FUNKCJE-WE-WLADZACH-RP-330
  Biskup Warszawski Józef Glemp zm. – narodowość żydowska.
  Biskup Warszawski Bronisław Dąbrowski – narodowość żydowska.
  Biskup Warszawski Kazimierz Nycz – narodowość żydowska.
  Biskup Krakowski Franciszek Macharski – narodowość żydowska.
  Biskup Krakowski Stanisław Dziwisz – narodowość żydowska.
  Biskup Wrocławski Henryk Gulbinowicz – narodowość żydowska.
  Biskup Gnieźnieński Henryk Muszyński – narodowość żydowska.
  Biskup Gdański Tadeusz Gocławski – narodowość żydowska.
  Biskup Katowicki Damian Zimoń – narodowość żydowska.
  Biskup Białostocki – Edward Kisiel – narodowość żydowska.
  Biskup Lubelski – Bolesław Pylak – narodowość żydowska.
  Biskup Łódzki – Władysław Ziółek – narodowość żydowska.
  Biskup Poznański Jerzy Stroba – narodowość żydowska.
  Biskup Szczeciński Marian Przykucki – narodowość żydowska.
  Biskup Olsztyński Edmund Piszcz – narodowość żydowska.
  Biskup Przemyski Ignacy Tokarczuk – narodowość ukraińska.
  Biskup Gnieźnieński Józef Kowalczyk – narodowość żydowska.
  Biskup Sławomir Leszek Głodź – narodowość żydowska.
  Biskup Władysław Jędruszów – narodowość ukraińska.
  Biskup Łomżyński Juliusz Paetz – narodowość żydowska.
  Biskup Częstochowski Stanisław Nowak – narodowość żydowska.
  Biskup Radomski Edward Materski – narodowość żydowska.
  Biskup Tadeusz Pieronek – narodowość żydowska.
  Biskup Pelplinski Jan Szlaga narodowość niemiecka.
  Biskup Toruński Andrzej Suski – narodowość żydowska.
  Biskup Gnieźnieński Szczepan Wesoły – narodowość żydowska
  Biskup Włocławski Bronisław Dębowski – narodowość żydowska.
  Biskup Włocławski Roman Andrzejewski – narodowość żydowska.
  Biskup Gliwicki Jan Wieczorek – narodowość żydowska.
  Biskup Opolski Alfons Nossol – narodowość niemiecka.
  Biskup Żywiecki Tadeusz Rakoczy – narodowość żydowska.
  Biskup Tarnowski Józef Życiński zm. – narodowość żydowska.
  Biskup Rzeszowski Kazimierz Górny – narodowość ukraińska.
  Biskup Lubaczowski Jan Srutwa – narodowość ukraińska.
  Biskup Koszaliński Czesław Domin – narodowość żydowska.
  Biskup Zielonogórski Józef Michalik – narodowość żydowska.
  Biskup Elbląski Andrzej Sliwiński – narodowość żydowska
  Biskup Elcki Wojciech Zięba – narodowość żydowska.
  Biskup Elcki Edward Samsel – narodowość żydowska.
  Biskup Warszawski Kazimierz Romaniuk – narodowość żydowska.
  Biskup Łowicki Alojzy Orszulik – narodowość żydowska.
  Biskup Legnicki Tadeusz Rybak – narodowość żydowska.
  Ksiądz Spowiednik Wałęsy Franciszek Cybula – narodowość żydowska. ”
  Myślę, że to paskudny paszkwil, ale co jeśli choć ziarno w nim prawdy? Jak tu wierzyć „kościołowi” (hierarchii) ? Może zresztą w publikowaniu takich list chodzi o ukrycie liścia w lesie, a może… aż boję się pomyśleć.

 10. j said

  Ad.9 – A.Ż.

  Drogi panie Arturze! Paszkwil nie paszkwil ale cos jednak jest na rzeczy.. Wystarczy popatrzec jak skutecznie niszczono i dalej niszczy sie kaplanow Polakow a jak holubi sie kaplanow innego niz polskie pochodzenie. To az po oczach bije. Mordowanie i dobijanie ksiezy Polakow i niedopuszczanie ich do wyzszych godnosci w hierarchii – to jakby juz regula w naszym kraju.
  Za naszych czasow wymordowanie ksiezy patriotow takich jak ks. Jerzy Popieluszko, ks.Stefan Niedzielak, ks.Sylwester Zych oraz wielu wielu innych dokladnie tak jak robiono to za czasow hitlerowskich Niemiec.
  Publiczne dreczenie ks. Henryka Jankowskiego az do wykonczenia go. Wielkie zaslugi w dreczeniu ks. Jankowskiego mial abp. Tadeusz Goclowski. Jakie ladne polskie imie nosi, prawda? 🙂
  I nazwisko tez typowo polskie nosi ten syn reemigrantow z USA, o nazwisku Goltzman.
  Nastepnie lincz na abp. Stanislawie Wielgusie.
  Nekanie i upokarzanie sp.ks. Tadeusza Kiersztyna. To samo wobec zyjacego ks.Stanislawa Malkowskiego. Tym razem rekami kard. Kazimierza Nycza.
  Wyautowanie z przestrzeni Kosciola uduchowionego patrioty, ks. Piotra Natanka przez kardynala Stanislawa Dziwisza .
  Nagonka na ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Antypolska dzialalnosc takich biskupow jak sp. bp. Zycinski czy bp. Tadeusz Pieronek – szkoda gadac.

  Księżą w służbie SB
  https://archiwaipn.wordpress.com/category/kosciol/

  Przyklady mozna by cytowac godzinami. Nic nie zrobimy sami. Trzeba prosic Pana Boga o pomoc i oczyszczenie Kosciola w Polsce ze szkodnikow.

  Ja, aby poprawic sobie samopoczucie slucham czesto zarowno ks.pralata Romana Kneblewskiego jak i ks. Piotra Natanka. Na prawde pomaga !

  Pozdrawiam serdecznie

 11. A.Ż. said

  @10
  Droga J -ot, sama Pani ma rozum i sama wie najlepiej :).
  Dzięki za pozdrowienia i ja pozdrawiam serdecznie!

 12. Basia said

  Posługiwaczka polskiego kahału nie daje za wygraną i bredzi na potęgę.

  Jak ktoś chce zobaczyć jak wyglądają Himalaje prymitywnego manipulanctwa, to zapraszam na Wirtualną Polonię.

  Królująca nam miłościwe 3 literówka, zaprogramowana kiepskim koszernym sofwarem, prezentuje pseudo intelektualny bełkot we wściekłym ataku na wszystko i wszystkich, gdy tylko cokolwiek w niezgodzie z syjonistyczną optyką.

  Ta paniusia byłaby zdolna za przykładem Bertranda Russela wmówić nam czarny kolor śniegu.

  Już dawno przekroczyła rubikon głupoty, więc niewiele ma do stracenia

 13. j said

  Ad.11 – A.Ż.

  Drogi panie Arturze, jeszcze jedno, bo dzieje sie to tu i teraz na naszych oczach. Otoz bardzo prosze przykladowo spojrzec na postac Ojca Tadeusza Rydzyka. Ilez atakow, pomyj, kalumni, podchodow i upokorzen spadlo na tego wspanialego kaplana, ktory wbrew przeszkodom mozolnie acz konsekwentnie buduje czysto polskie centra medialne. Buduje polskie media w morzu mediow obcych tj. niemieckich, lacznie z zydowska gazeta dla Polakow pod nadredakcja Adama Szechtera po matce Michnika. Ojca Rydzyka atakuja z rowna zaciekloscia i nienawiscia zrowno ludzie wladzy rekami sprzedajnych dziennikarzy jak i hierarchowie Kosciola. To daje bardzo duzo do myslenia, prawda?

 14. A.Ż. said

  @13
  Jasne, że daje. Daje też dość wyraźne odpowiedzi ale! zostawmy zawsze sobie parę procent życzliwego dystansu (wątpliwości) i nie rzucajmy się hurraoptymistycznie. Nawet super-herosi czasem robią woltę i warto zauważyć ten moment.

 15. Marek said

  My tu gadu gadu, a nasi okupanci ej zadłużają resztki tego co nazywa się Polska;
  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=15054
  Płacenie 6 razy więcej niż faktycznie warte są pociski z USraela i ich wątpliwą
  przydatnością dla obrony państwa może świadczyć, że rządzącej bandzie grunt
  pali się pod nogami i usiłują nachapać się ile można. O szwindlu z zakupem F-16
  też już się wypowiadano.
  Dziś Polacy powinni wystawić rachunek żydom i Hameryce i powinien to być
  ogromny rachunek na setki miliardów euro, jeżeli nie na parę bilionów.

 16. A.Ż. said

  O planie Himlera wymordowania ludności słowiańskiej realizowanym obecnie – od początku do 22 minuty:

 17. Marek said

  Osobiście to zaproponowałbym Putinowi, by sobie zatrzymał Krym, a Polakom
  oddał w ramach rekompensaty za zbrodnie kremlowskie Królewiec i do tego
  dostałby nawiązkę w postaci braci chazarskiej, tych wszystkich michników,
  kaczyńskich, stolzmanów i całą resztę, którą należałoby wyłapać i eksportować
  tam skąd przyszli. Wtedy moglibyśmy zawrzeć nowy pakt o nieagresji i nieszkodzeniu
  sobie nawzajem i razem występować przeciw USraelowi, Izraelowi i tej ich masońskiej
  UE.

 18. A.Ż. said

  @17
  To jest piękny plan, możliwy do wykonania, ale tylko pewnie w setnej promila Panie Marku. Z tym, że jak Pan Bóg pobłogosławi to wszystko możliwe :).
  Oglądam sobie film, ten co go wrzuciłem pod 16tką i gały mi się otwierają. To co opowiada ten Docent ma niesamowicie wiele wspólnego z tym, z czym się borykamy i z tym co pozostaje dla nas mrzonką.

 19. Shadowman said

  Cytuję Aga:Zapachniało Duginem…tylko w wersji dla poljaczków ( rusycyzm zamierzony) i okrojonej z pseudo-mistycznego bełkotu.
  Pan Tymiński , podobnie jak sld i palikociarnia zerka i mpodlicza fundusze Kosciola. Nic z tych wyliczeń nie wyninkie, musze zmartwić..
  Polacy Kosciołowi ufaja i na tacę dają a organizacjom pseudonarodowym ze słowiańskim neopogaństwem w tle raczej nie zaufaja. Poza tym może niech najpierw największy sposród narodow słowiańskich – Rosjanie dadzą dobry przykład i uporają się z chazarami na wlasnym podwórku,a przynajmniej z banda chazarow na Kremlu.No chyba,że Autor uwazą ,że tam chazarów niet.

  Od dawna zauważam, że część środowiska tak zwanych narodowców jest uwikłana w neopogaństwo ; oni tak naprawdę nie wierzą ani w Chrystusa ani w Polskę tylko w słowiaństwo , ba! nawet zachwycają się obrzędami i bożkami słowiańskie, a ich kraj to wielka rosja jako ich mamusia słowiańska, neopogańska:). Jeśli youtube nie podkręca ilości wyświetleń i to jest przerażająca ilość słuchanych patriotycznych melodii, pieśni, piosenek, tego dziadostwa antychrześcijańskiego i antypolskiego grup faszystowsko-komunistyczno-pogańskich.
  Czyzby i Autor do nich należał???

  Tutaj muszę się po części z Agą zgodzić. Przynajmniej w dwóch kwestiach.
  1 to słowiańskie rodzimowierstwo. Mi osobiście nie przeszkadza, że kultywują oni stare obrzędy, to jest ważna część naszej historii i kultury i nie widzę w tym nic złego. Ale jak ja widzę wpisy rodzimowierców słowiańskich i ich zwolenników, gdzie blużnią przeciwko Chrystusowi, gdzie nawołują oni do „odkatoliczenia” Polski, gdzie wypisują, jaki to Kościół Katolicki był zbrodniczą organizacją, powołując się na antyklerykalne (i zazwyczaj antypolskie , tak samo walczące z antysemityzmem jak te prawicowe) media, typu Fakty i Mity z żydkiem Hartmanem, mówią też o restytucji rodzimych wierzeń, gdzie nie wiadomo, co autor tego programu przez to rozumie. Z ich agresywnymi poglądami raczej wielkiego poparcia nie zdobędą (chyba że u wojujących ateistów), a na dodatek sprawią, że zwykły Polak może zniechęcić się do poznawania historii i kultury Polski z okresu przed Chrztem. Dla katolika kultura słowiańska może zacząć się kojarzyć nie z pięknem natury i ludowymi obyczajami, lecz z kolejnym młotem wymierzonym w Kościół Katolicki.
  2. „Rosjanie dadzą dobry przykład i uporają się z chazarami na wlasnym podwórku,a przynajmniej z banda chazarow na Kremlu.No chyba,że Autor uwazą ,że tam chazarów niet.” To jest akurat prawda, że Rosja nie jest wolnym krajem od żydowskiej supremacji. Kreml jest okupowany przez żydostwo najgorszego gatunku. Nie wiem czy Putin jest żydem, ale jest prawie na pewno judeofilem. (Co ciekawe na opluwanej przez ciebie Ago wolnej-polsce.pl możesz znaleźć masę zdjęć, gdzie Putin stoi uśmiechnięty wraz z Żydami.) Putin był tym, co narzekał na rusofobię (tu miał trochę racji) i antysemityzm (no właśnie, dlaczego ktoś, kto żydem nie jest tak troszczy się o los Rasy Wybranej?) w Polsce. Putin też celebruje zwycięstwa Czerwonej Armii, odpowiedzialnej za masę gwałtów, wraz z nią przybyła do Polski masa Żydów- komunistycznych katów. A dzisiaj, jest część Rosjan, która krytykuje rządy kijowskiej junty, wytykając jej m.in nazizm (jak komuś się wytyka, że jest nazistą, to prawie na pewno ma na myśli to, że adwersarz to antysemita). To jest typowe bolszewickie myślenie, aby nacjonalistów nazywać nazistami. Żeby nie było ja wcale NIE BRONIĘ chazarskiego reżimu na Ukrainie, ale opcja pro-rosyjska ma swoje wady. Nie mam nic do Rosjan, chcę, żeby Polacy i Rosjanie żyli w braterstwie opartym na nacjonaliźmie i chrześcijaństwie. Natomiast fundament bolszewicko-judeofilski (ew. antykatolicki) jest nie do przyjęcia.

 20. Polecam!
  Zanim jedna Państwo zdecydują przeczytać dalej proponuję na początek materiał filmowy: Jacek Bartosiak – o sytuacji Polski i Świata w obliczu konfliktu USA – Chiny,

  …który trochę trwa ale obiecuję że nie będą się Państwo nudzić (o ile takie tematy jak alternatywna wersja historii kogoś rajcują 🙂 ) a teraz jak ktoś chce to równie ciekawą lekturę

  http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/12/03/jacek-bartosiak-o-prawdziwej-geografii-swiata-i-roli-polski-jako-drzwiach-do-panowania-nad-eurazja-oraz-teoria-spiskowa-piotra-siarki-kto-kogo-kiedy-i-dlaczego-moze-im-sie-nieudac-czyli/

 21. Shadowman said

  Kontynuacja:
  Na tym jednak kończy się moja zgodność z wypowiedzią Agi.
  „Zapachniało Duginem…tylko w wersji dla poljaczków ( rusycyzm zamierzony).”
  To na tym polega patriotyzm i chrześcijańska miłość bliżniego, aby adwersarzy, o ile ich poglądy mają jakiś sens wyzywać pogardliwie od „polaczków”? Zresztą do dotyczy nie tylko Agi, są ludzie, m.in na WP, co używają tego pogardliwego słowa, a mienią się patriotami. Jestem za krytyką, ale konstruktywną, a nie rzucaniem mięsem. Zauważyłem także, że słowo „polaczki” jest używane w odniesieniu do tych, co się nie zgadzają z poglądami nadawcy. U Gajowego może ci się oberwać za krytykę Rosji, wojujący lewaccy ateiści to wiadomo, że z wysokiego poziomu kultury nie słyną, także obrywa się tym, co nie zgadzają się z jedynym słusznym Korwin-Mikke. Różnimy się poglądowo, mogą się nam wzajemnie nasze poglądy nie podobać, ale jesteśmy Polakami, mniej czy bardziej i naszym obowiązkiem jest jednak szanowanie tych resztek godności narodowej, jakie nam zostały, chociażby podczas dyskusji w Sieci.

  „Pan Tymiński , podobnie jak sld i palikociarnia zerka i mpodlicza fundusze Kosciola. Nic z tych wyliczeń nie wyninkie, musze zmartwić..”
  Nie znam zbyt dobrze pana Tymińskiego, więc nie mogę ocenić jego stosunku do Kościoła Katolickiego jednoznacznie, lecz z tego co zauważyłem, cechuje go życzliwa neutralność. Tymiński może nie jest jakimś ostentacyjnie wierzącym, ale też nie jest lewackim antyklerykałem. Szanuję go za to, że jednak coś dla Polski i Polonii robi, że gościu ma łep na karku, zwłaszcza do organizacji, co jest niezwykle potrzebne w naszej walce. Podoba mi się zwłaszcza to, że dzięki jego kandydowaniu na prezydenta RP wyeliminował Mazowieckiego-Dickmana z tej gry.
  Wolę takiego Tymińskiego, który może nie jest specjalnie wierzący, ale coś robi dla Polski, nie znieważa jej imienia i nie jest judeofilem, niż Mazowiecki, z którego się robi katolika i antykomunistę, a który miał masę brudu za uszami i był judeofilem. Mam wrażenie zresztą, że Mazowiecki to jakaś zgniła podróbka innej historycznej postaci z Polski, spróbujcie się domyśleć dlaczego to akurat dzień 4 czerwca jest fetowany jako rocznica „wolnych wyborów”, jest to związane z tą postacią, którą mam na myśli. A Caritas nie ma ostatnio powodu do pochwały w związku wysyłaniem neo-banderowcom wsparcia:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/caritas-pomaga-przeciwnikom-donieckiej-republiki-ludowej-2014-11

  „Polacy Kosciołowi ufaja i na tacę dają a organizacjom pseudonarodowym ze słowiańskim neopogaństwem w tle raczej nie zaufaja.”
  Z tym możesz nie mieć racji. To co kieruje niektórych katolików z nacjonalizmu katolickiego na słowiański jest judeofilia dzisiejszego Kościoła. Jak Kościół może być taki łagodny ( to nie jest chrześcijańskie miłosierdzie, ale po prostu traktowanie żydów jak zagrożonego gatunku, o którym nie można nic źle powiedzieć, nie można wytknąć mu grzechów) wobec Żydów, którzy Polaków nie cierpią, którzy Polaków eksterminują, dla których Polacy to podludzie. To w takim widzeniu, Kościół (a właściwie hierarchia) przestaje być obrońcą Polskości. Swoje robi też modernizm, który sprawia, że Msza Święta coraz częściej nie jest uwielbieniem Boga, lecz błazenadą, przypominającą pogańskie obrzędy. To, co kieruje ich w stronę rodzimowierstwa, to także te obrzędy, które w porównaniu z Mszą Świętą, która była dotychczas dla nich rutyną, zupełną odmianą.

  „Rosjanie dadzą dobry przykład i uporają się z chazarami na wlasnym podwórku,a przynajmniej z banda chazarow na Kremlu.No chyba,że Autor uwazą ,że tam chazarów niet.”
  Rosja mimo rządów Żydowskich ma się lepiej niż Polska. Wynika to z tego, że społeczeństwo jest i było bardziej antysemickie (Czarna Sotnia np., czy Polacy mieli coś w stylu Czarnej Sotni?), a także z tego, że Rosja może być użyteczna w żydowskich planach podboju świata ze względu na potencjał surowcowy. Społeczeństwo mimo bolszewizacji jest tam jednak dosyć konserwatywne, w porównaniu z Europą, w tym Polską. Więc zanim zaczniemy innym rozkazywać, to sami zacznijmy się odżydzać, odrzucając judeofilskich patriotów robionych na autorytety, czy też wzmacniać swego ducha, pogłębiać wiare, oduzależniać się od nałogów.

 22. miendzy nami rabinami said

  @6

  Szalom!

 23. Lubomir said

  Exodus Polaków z ojczyzny przypomina wysiedlanie ludności Zamojszczyzny. Znów wszystko robione jest pod niemiecki dyktat. Tyle tylko, że niemieccy komisarze obecnie zdalnie sterują całym tym procesem. Fizyczne pojawianie się Niemców żywo przypomina ‚pokojowe’ przybywanie krzyżackiej braci, do rzekomej obrony Mazowsza.

 24. Guła said

  „Judaizm jest korzeniem w ,który zostali wszczepieni poganie”
  Juści, znarowiła się i prze do przodu.

  „Wiara którąście wzgardzili (odrzucili) rozprzestrzeni się pomiędzy narodami”
  Jezus Chrystus
  Postaraj się zapamiętać.

  I dalej:
  „Pan Tymiński , podobnie jak sld i palikociarnia zerka i mpodlicza fundusze Kosciola. Nic z tych wyliczeń nie wyninkie, musze zmartwić.. „

  Jakby jej kto w osobistą kabzę sięgał tak żwawo zareagowała panna Aga z trójką dzieci – jak sama poformowała mężem natomiast nie chwaląc się. Za to podpierając się palikociarnią, SLD … i wielokropkiem.

  Polaków nikt od Kościoła Katolickiego nie odciągnie i to jest prawda, ale sprytna handlowa zamiana Naszego Kościoła na zmodernizowany kościół judeochrześcijański to podstępne i fałszywe mrzonki z których nic nie wyniknie.

  Sorry, ale to nierealne i na dłuższą metę nic po zakusach. Słowian żadna cholera nie targa ani nie popędza a wręcz odwrotnie. Mentalność słowiańska to tradycja. To trwanie.

  Przed inwazją syjonistów na Świat cała nadzieja w FR i W. Putinie.

 25. aga said

  ad. Mmmmmanipulator.

  Ksiądz Jan Tomczak – jezuita. Ale oczywiście dla nowych protestantów to fląderek

  ad. Shadowman

  Poljaczki to stałe okreslenie w ustach Rosjan;ale skąd ma pan wiedzieć, skoro pan chyba zyje tylko w świecie wirtualnym i to tym ścisle określonym .przez poputczików czyli idealizującym na potegę Moskali…

  ad. A.Ż.

  Katolika obowiązuja dokumenty Kościoła Katolickiego , szczególnie te mające rangę dogmatyczna jak NOSTRA AETATE i nauczanie współczesnych przynajmniej 3 papieży a nie książki, które akurat zaspakajaja nasze prywatne ograniczone widzimisię.

  No chyba,że katolikiem pan szanowny nie jest a wtedy zrozumiale ,iż zarowno bardziej ufa pan byłym politrukom jak Kossecki czy tez antykatolickim stronkom w rodzaju aferyprawa, przedrukowujące esbeckie fałszywki – listy żydów.
  Propaguje pan ESBECkIE KŁAMSTWA,panie A.Ż.,więc niech pan nie idzie ta drogą…

 26. aga said

  Rosyjskie agenciaki to podobnie jak syjoniści, sami obrzucaja Polaków – szczególnie „katolicznikow” wyzwiskami, a domagaja się miłości.

  Miłościa , drodzy starzy i nowi schizmatycy,jest upominanie ,Was ,że grzeszycie,owieczki zbłąkane.

  Polecam przestudiowac ponizsze typy aszkenazyjskich czyli niemiecko -słowiańskich żydów z Kresów. Niektórzy antysemtnicy i antysemitniczki to z krzeseł pospadaja , prawie swojej siostrzane oblicza oglądając 😉

 27. aga said

  ad.13
  Pani J,
  chyba ma pani nieaktualne informacje. Hierarchowie Kosciola nie atakuja o. Rydyzka, chyba,że pani ma na mysli lefebrystycznych hierarchów;)

  Nawet kard. Dziwisz podkreslił dobitnie na rocznicowym spotkaniu Rodziny RM,że nie ma żadnych podziałow w Kościel, jest Jedność.

  Jednak co niektorzy jwciąz nie potrafią odwrócic się od błędu a szczególnie te owce skazone szaleństwem grzechu lefebryzmu / sedewakantryzmu,wciąz maja z tym problem.

 28. aga said

  A,żeby nawiazac do wątku z homilii kardynała S. Dziwisza, dedykuję wszystkim agentom Putina i tym w sutannie ( jednego – Stehlina dzięki McMarkusowi z glorii tv się z Polski pozbyliśmy) ale i tym cywilnym powyżej :

  Aby Adam i Ewa popełnili grzech szatan zastosował pewną powtarzaną do dziś metodę. Nie nakazał wprost zła, ale zakłamał obraz Boga i wprowadził nieufność między stworzeniem a miłującym Stwórcą. I tak u podstaw grzechu Ewy jest kłamstwo, w którym Ewa dała się przekonać, że Bóg jest jej przeciwnikiem i że jego Prawa są wynikiem zazdrości o dobro, które zastrzegł tylko dla Siebie, a ograniczył dla ludzi. Stwórca został postawiony w stan oskarżenia i nieufności. I początkowy grzech Ewy polega na tym, że swojego przyjaciela, któremu zawdzięcza istnienie, Raj, z którym spotykała się w ogrodzie, postawiła w stan oskarżenia. Dalej mamy już lawinę grzechu, która musiał się zdarzyć, gdy człowiek uwierzywszy szatanowi zaczął poruszać się w zafałszowanej rzeczywistości. .
  Podobnie dzieje się w przypadku lefebrystów. Kościół, o którym przecież każdy powinien wiedzieć,że jest dziełem Boga, że jest Ciałem Chrystusa, że głosi Prawdę został przez tradycjonalistów postawiony w stan oskarżenia i nieufności. Podobnie jak Ewa, lefebrysta na własną rękę subiektywnie szuka swojego dobra, dając się przekonać , że jest ono możliwe przeciw Kościołowi, tak jak Ewa szukała swojego dobra przeciw Bogu. . Ewa dała się oszukać. zatem miara jej buntu nie jest absolutna i ma szansę na nawócenie. Ale została wygnana z raju i poniosła konsekwencje swgo czynu, ponieważ pozoliła w swoim sercu zaatakować Boga.

 29. Guła said

  „Najnowsza konstatacja kardynała Dziwisza

  Posted by Marucha w dniu 2014-11-26 (środa)

  Jednym z głównych symptomów upadku Polski I Jej społeczeństwa jest, obok degrengolady politycznej, nicości kulturowej, zapaści gospodarczej i demograficznej, także kompletny rozkład moralny młodego pokolenia. Stopień tego jest tak znaczny, że dosłownie kłuje w oczy każdego bacznego obserwatora. Przykładowo, wystarczy krótki spacer w jakimkolwiek miejscu publicznym, by zostać wprost zalanym potokiem przekleństw i wulgaryzmów wypływających z ust przygodnych interlokutorów.”

  Więcej:

  http://marucha.wordpress.com/2014/11/26/najnowsza-konstatacja-kardynala-dziwisza/

  Lepiej późno niż wcale.

  A co na to Fronda?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: