Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

O „CZERWONEJ HOŁOCIE”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-12-19

Prorządowych dziennikarzy z TVN (i pewnie nie tylko ich) oburza, gdy tłumy na marszach, jak choćby ostatnio 13 grudnia w Warszawie, skandują: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Gdyby wtopili się w ten tłum i posłuchali, dowiedzieliby się dlaczego. Ale to wymaga odwagi i uczciwości. Trzeba zrozumieć też, dlaczego tę rymowankę skandują równocześnie młodzi i starsi, ci, co urodzili się w III RP, i ci, co pamiętają czasy PRL. 
Czerwona hołota to po prostu byli komuniści, partyjniacy z PZPR i „bolszewicy w sukmanach” z dawnego ZSL, przemalowani dziś na socjaldemokratów, liberałów i ludowców. Licznie obecni we wszystkich strukturach władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej, dominujący w gospodarce. To beneficjenci tzw. transformacji systemu. To często zaciekli wrogowie Kościoła katolickiego. To demagodzy, cwaniacy i złodzieje, którzy opanowali do perfekcji sztukę okłamywania, kombinowania i spadania na cztery łapy. To także ci, którzy kiedyś skandowali tę rymowankę, a teraz zbratali się ze swoimi dawnymi oprawcami, by czerpać korzyści.
Ci spod znaku „sierpa i młota” to współcześni bolszewicy, którzy raz zdobytej władzy nie zamierzają oddać nigdy. To uzurpatorzy, którzy za pomocą układów rodzinnych, agenturalnych, mafijnych kontynuują zniewolenie Polski. Przerysowany obraz? Wcale nie. Jeżeli ktoś nie rozumie, dlaczego ludzie krzyczą o „czerwonej hołocie”, niech odpowie sobie, dlaczego do tej pory nie udało się osądzić i skazać sprawców zbrodni komunistycznych: Grudnia 1970 i stanu wojennego, w tym zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki i innych kapłanów. Dlaczego gen. Jaruzelski został pierwszym prezydentem III RP, a po latach doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego i dlaczego jako zbrodniarz stanu wojennego został pochowany z państwowymi honorami, a w pogrzebie oficjalnie uczestniczył prezydent Komorowski i przedstawiciele najwyższych władz państwowych III RP? A jak wytłumaczyć 10-letnią prezydenturę komunisty Aleksandra Kwaśniewskiego?
Dlaczego III RP nie dokonała pełnej lustracji, tak aby we władzach sądowniczych nie dominowali ludzie z komunistyczną przeszłością odpowiedzialni dziś za sfałszowane wybory? Dlaczego nie doszło do dekomunizacji? Skąd bierze się zaciekły opór przed usuwaniem sowieckich pomników w Polsce, zmianą nazw ulic i placów sławiących komunistycznych dygnitarzy i zdrajców Polski? Dlaczego prezydent Komorowski rozpoczął swoje urzędowanie od postawienia pomnika bolszewikom w Ossowie, usunięcia krzyża z Krakowskiego Przedmieścia i lansowania Palikota, zaciekłego wroga Kościoła, dziś kandydata na następnego prezydenta III RP? Dlaczego w Polsce funkcjonuje legalnie Komunistyczna Partia Polski? W czyim interesie rządy PO nie dopuszczają do wyjaśnienia prawdy o tragedii w Smoleńsku? I czy nie jest to dowód na uległość wobec Rosji Putina? Czym jest obecność w mediach Urbana oraz byłych generałów SB szkolonych w Moskwie, a „zatroskanych” dziś o nasze bezpieczeństwo?

Czy sfałszowane wybory samorządowe nie kojarzą się Polakom z rokiem 1947, kiedy to komuniści siłą sfałszowali wybory. Czy bezpodstawne aresztowanie i osądzenie dwóch dziennikarzy relacjonujących wybory nie jest formą zastraszenia wolnych mediów? I dlaczego wolnych od władzy mediów jest tak mało? Jak ocenić politykę 25 lat pozbawiania Polaków ich majątku narodowego, buszowania wśród rosyjskich oligarchów, zainteresowanych polskimi Azotami czy teraz Żeglugą Bałtycką, Aleksandra Kwaśniewskiego? Dlaczego tak zaciekle walczy się z polskością w mediach, kulturze, szkołach, eliminując historię z programów szkolnych, ośmieszając patriotyzm?

Skąd bierze się polityka stałego antagonizowania społeczeństwa? Dlaczego walczy się z opozycją jak dawniej z wrogiem klasowym?
Długo by podawać przykłady zachowań w III RP, które kojarzą się z czasami komunistycznej dominacji i opresji. Te pytania stawiają ludzie rozumni, wolni. Oceniają rzeczywistość na podstawie faktów, a nie „faktów po faktach”. Dlatego skandują swoją rymowankę, ona nie wzięła się z niczego.

 

Wojciech Reszczyński

Nasz Dziennik

Reklamy

Komentarzy 10 to “O „CZERWONEJ HOŁOCIE””

 1. solkraken said

  dlaczego Nasz Dziennik pisze o „rosyjskich biznesmenach” w kontekście przejmowania Ciężkiej Syntezy Organicznej??? – wszak Wiaczesław Kantor to chazarski spekulant… http://wiadomosci.onet.pl/kraj/a-kwasniewski-o-rozmowach-ws-inwestora-dla-azotow-tarnow

 2. Wiocha said

  http://www.wiocha.pl/1177375

 3. Jack said

  Sam fakt ze Pan Reszczybski moze zadawac takie pytania publicznie troche zaprzecza Jego osadom.
  Z poszanowaniem
  Jack

 4. Pik said

  Czerwona chołota to jeszcze pół biedy. Tych łatwo rozpoznać.
  Najgorsi są agenci i kolaboranci, udający polskich patriotów, katolików, pełniący całodobowe dyżury przed komputerami.
  Na wirtualnej polonii też się pojawiają.

 5. Rost said

  Autorowi brak nabialu, czy rozumu by wylozyc kawe na lawe a nie chowac sie za pytankami. Antypolskie gudlajstwo oblazlo caly kraj.
  Jak tego nie wie, to niech sie dowie, chocby z felietonow Michalkiewicza.

  #1 „Nasz” Dziennik nie moze pisac o swoich. Stad mowa o „rosyjskich” geszeftach.

 6. z sieci said

  katerina404
  19 grudnia 2014

  Agencji kosmicznej sie bezmózgom zachciało. Dziura budżetowa już większa od przyrodzenia prostytutki z 50 letnim stażem, a oni kosmos chcą badać.

  Najpierw niech sie nauczą poprawnej polszczyzny.

  Dla matek wychowujących dzieci niepełnosprawne nie ma, na służbę zdrowia nie ma, na pomoc dla najbardziej potrzebujących nie ma, na leki nie ma, na szkolnictwo nie ma, ale za to jest na stadiony, duże obrzydliwe architektonicznie drapacze chmur, na ołtarzyki dla „świętych”, na niepolskie muzea, a teraz kosmos ich zaczął rajcować.

  Ale cóż sie dziwić tej sejmowej bezmyslnej, a nawet chyba niepolskiej sitwie, skoro sam prezydent stwierdził, „że zmierzamy w dobrym kierunku, gdzie dobro zwycieża zło, a życie zwycieża śmierć”

  http://telewizjarepublika.pl/budzet-na-2015-r-przyjety-nieoczekiwane-pieniadze-dla-agencji-kosmicznej,15070.html

 7. Victoria said

  Dziwny „pisarz”. Utrwalacz lokalizacji smolenskiej. Nic tylko zyd, albo ich poplecznik. Polecam info o innych smolenkich utrwalaczach na zlecenie:

  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/zamach-warszawski/783-trolljan-pospieszalski

 8. Piotrx said

  Na podobne Centrum Badań Antypolonizmu i Antykatolicyzmu chyba raczej nie możemy liczyć …

  Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego
  http://www.holocaust.uj.edu.pl/

  http://www.uj.edu.pl/documents/5405363/5749349/lukasz_opozda_antysemityzm.pdf

 9. aga said

 10. aga said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: