Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

I’m not Charlie… „Raczej utnę sobie jaja” – Maurice Sinet

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-01-17

Maurice Sinet, wyrzucony z Charlie Hebdo za antysemityzm

Podczas gdy świat jest zajęty potępianiem operacji false flag z 7 stycznia na czasopismo Charlie Hebdo, warto przedstawić opinii publicznej mało znane wydarzenie z przeszłości tej gazety, ponieważ mass-media starają się je zatuszować, aby przeszło do historii niezauważone:

Maurice Sinet, wyrzucony z Charlie Hebdo za antysemityzm

80-letni Maurice Sinet, karykaturzysta polityczny Charlie Hebdo od 20 lat, został zwolniony w 2009 roku za antysemicką karykaturę, jaką była drwina ze stosunków łączących syna byłego prezydenta Sarkozy z zamożną żydówką.

Napis na zdjęciu: Nie jestem Charlie…jestem Sine. Pracowałem tam jako karykaturzysta . w 2009 r. narysowałem karykaturę syna Sarkozy’ego, jak przechodzi na judaizm z powodów finansowych. Charlie zarządało ode mnie przeprosin, a ja odmówiłem. Zostałem wyrzucony na bruk za ironizowanie z judaizmu. 

Maurice Sinet, znany światu jako Siné, stanął w obliczu oskarżeń o „podżeganie do nienawiści rasowej” za artykuł, jaki napisał w lipcu 2009 roku. „L’affaire Sine” dotyczyła zaangażowania się Jeana Sarkozy w związek z Jessicą Sebaoun-Darty, dziedziczki żydowskiej dużej firmy elektroniki użytkowej, Darty Group. Wypowiadając się na temat plotek, że Jean zamierza dokonać konwersji z katolicyzmu na judaizm („religię” Jessici) z powodu oczekiwanego awansu społecznego, Siné zażartował: „Przed tym małym chłopcem, daleka droga” (w znaczeniu „daleko zajdzie” – przypis).

„Il fera du chemin dans la vie, ce petit!”

Nie trwało zbyt długo, gdy Claude Askolovitch, dziennikarz polityczny-„cwel-ebryta” ( Le Nouvel Observateur), rzucił na Siné oskarżenie o antysemityzm. Redaktor Charlie Hebdo, Philippe Val, który jest odpowiedzialny za re-publikację kontrowersyjnych karykatur proroka Mahometa, pierwotnie wydrukowanych w gazecie Jyllands-Posten, posługując się pretekstem „wolności prasy” w 2006 roku, w wypadku Siné uznał, że jego artykuł był obraźliwy i zarządał od Siné przeprosin. Siné odmówił, mówiąc: „Raczej utnę sobie jaja”.

Został wyrzucony z gazety, a także wleczony po sądach przez Ligue Internationale Contre le Racisme et l’Antisémitisme (LICRA), organizację, która działa na rzecz promowania tolerancji rasowej. W grudniu 2010 r, Siné wygrał w sądzie roszczenie o 40.000 euro od swojego byłego wydawcy za niesłuszne zwolnienie.

Przynajmniej dostał coś za fatygę. Ale to nie za wiele dla człowieka, który poświęcił 20 lat swojego życia dla pisma, jakie zachwala samo siebie jako nieustraszony bastion wolności słowa we Francji, a wyrzuca na bruk pracownika za krytykowanie klasy rządzącej.

Od chwili uwolnienia ze smyczy propagandy false flag p.t. „Je suis Charlie”, jest to tylko puste echo walki o wolność słowa, bowiem zaprojektowane zostało jako emblemat faszystowskiej propagandy i zakłamania.

Przygotował: Pluszowy Miś

http://shareverything.com/2015/01/14/im-not-charlie-im-maurice-sine-fired-by-charlie-for-anti-semitism/
Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/maurice-sinet-wyrzucony-z-charlie-hebdo-za-antysemityzm-2015-01

Komentarze 23 do “I’m not Charlie… „Raczej utnę sobie jaja” – Maurice Sinet”

 1. panMarek + Admin said

  Dywagacje po gorzale usunięto, Admin

 2. Uważny Obserwator said

  To nic zaskakującego, takich historii w naszym świecie zdarzyło się mnóstwo.
  Po prostu wszyscy muszą sobie w końcu uzmysłowić, że funkcjonują w świecie dwie prawdy, po pierwsze prawda i po drugie prawda żydowska.
  Niestety ta żydowska próbuje zdominować prawdę właściwą.

 3. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Nadużywanie pojecia antyEMITYZMU to narzędzie ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ ramach KULTU HOLOCAUSTU..Klasyką tego nadużywania to Forum POLITYKI,przykładowo kiedy prezentowałem proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU :
  http://www.polityka.pl/forum/1216064,co-dalej-z-rosja-co-z-ukraina-co-z-nami.thread

 4. panMarek + Admin said

  Szanowny Adminie – twoja wola. Dodatkowo obiecuję Ci, że panMarek i Sarmata nigdy więcej nic nie napisze na https://wirtualnapolonia.com/.
  W mojej ocenie mój wpis był bardzo trafny a jedynie podważał sensowność redakcyjnego tekstu.
  Żegnam Redakcję i szanownych Komentatorów.
  —————————————————————————-

  Jestesmy wdzieczni panieMarku,

  Hołota i Admin

 5. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Tygodnik Powszechny też cenzuruje :
  „Marian Zdziechowski w WPŁYWY ROSYJSKIE NA DUSZĘ POLSKĄ-Kraków 1920 dokumentue rasizm rosyjski.W swoim działaniu zasady tego rasizmu przejęła ŻYDOBOLSZEWIA. W dalszych dziejach z materialistyczną ideą rozwoju społeczeństwa było najpierw zbliżenie do rasizmu niemieckiego,a później walka zła ze złem to jest komunizmu z faszyzmem (nazizmem). W antyhitlerowskiej koalicji nie spełniło się marzenie prezydenta Roosevelta aby z Rosją bolszewicka dzielić wpływy na politykę globalną. Nadal praktykowano,choć w warunkach zimnowojennych,handlowanie wojną i pokojem,który to proces opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,a językiem matematy potwierdził Song Hongbing w WOJNA O PIENIĄDZ. W ramach cywilizacyjnie ukształtowanej zdolności do przewrotności poprzez ŻYDOBANDERYZM militaryzuje się handel wojną i pokojem na Ukrainie.W ramach antykomunistycznej polityki realizowana jest antyrosyjska polityka historyczna. Wobec zadłużonego dolara tworzy sie antydolarowa koalicja rosyjsko-chińska.W spadku po walce faszyzmu z komunizmem mamy kolejną walkę zła ze złem z frontem na Ukrainie,ale wszystko to w ramach WOJNY O PIENIĄDZ POLSKA jest nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko bardziej globalnie niż to analizował Feliks koneczny w latach 20-tych. Od strony filozoficznej totalitaryzmy scharakteryzował duchowny profesor Tadeusz Guz : https://www.youtube.com/watch?v=G–pz8ySaZk https://www.youtube.com/watch?v=otdH70IAgSY

  dotyczący artykułu Rosja w pułapce wiecznej tajemnicy
  został usunięty ponieważ zawiera treści obrażające inne narodowości, religie, rasy ludzkie

  Administracja Forum

 6. NC said

  Re 6: To, co napisała redakcja forum TP oznacza potępienie praktyk Charlie Hebdo, które to praktyki ta sama redakcja entuzjastycznie popiera.
  Propaganda prożydowska popadła w schizofrenię.

 7. NC said

  We wpisie #6 miało być Re 5. Przepraszam.

 8. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  @NC
  To cały Adam Boniecki jako aktor teatru polityki pełniący rolę kapłana KrK.
  Moją intecją było ukazanie,że w środkach masowego komunikowania w Polsce jest nadużywanie pojęcia antySEMITYZMU.Problem podstawowy leży w etymologii,że do ludów semickojęzycznych zalicza się tak Arabów jak i Żydów,którzy są w otwartym,a do tego jeszcze krwawym konflikcie.O tyle można być antySEMITĄ,aby sprzeciwiać się globalizacji tego konfliktu..

 9. gość said

  Francuska minister sprawiedliwości: mamy prawo szydzić ze wszystkich religii. „Charlie Hebdo” się słucha

  – Mamy prawo szydzić ze wszystkich religii – stwierdziła reprezentująca Gujanę Francuską, minister sprawiedliwości Christiane Taubira, podczas uroczystości pogrzebowych zabitego rysownika z „Charlie Hebdo”.

  Francuska polityk, autor ustawy umożliwiających zawieranie „małżeństw” przez pary jednopłciowe oraz prawo do adopcji dla takich par, wzięła udział uroczystości pogrzebowych rysownika Tignousa (właśc. Bernard Verlhac).

  – Można rysować wszystko, w tym proroka, ponieważ we Francji – kraju Woltera i nieposzanowania – mamy prawo szydzić ze wszystkich religii – powiedziała minister.

  We Francji trwa akcja solidaryzowania się z publikującym m. in. antykatolickie karykatury tygodnikiem „Charlie Ebdo”. – Charlie Hebdo żyje i będzie żyć – zadeklarował prezydent Francois Hollande. – Charlie Hebdo od długiego czasu był zagrożony z powodu braku czytelników, dzisiaj odżywa. Można zabić ludzi, ale nigdy nie zabije się ich idei – ogłosił socjalistyczny prezydent.

  „Dowcipnisie” z „CHE” nie zmarnowali zatem okazji do zakpienia sobie z uczczenia pamięci zamordowanych dziennikarzy biciem w dzwony katedry Notre Dame. „To, co nas najbardziej śmieszy, to fakt, że dzwony Notre Dame biły ku naszej czci”– czytamy w nowym wydaniu Charlie Hebdo.

  „Chcielibyśmy przesłać wiadomość papieżowi Franciszkowi, który, na marginesie, był w tym tygodniu ‘Charliem’: zaakceptujemy bicie dzwonów Notre Dame ku naszej czci tylko wtedy, jeżeli w ruch wprawi je Femen” – napisała redakcja.

  http://www.pch24.pl/francuska-minister-sprawiedliwosci–mamy-prawo-szydzic-ze-wszystkich-religii–charlie-hebdo-sie-slucha,33390,i.html

 10. pekok12 said

  Reblogged this on Pekok – antylichwiarz.

 11. Piotrx said

  ks.prof. Józef Kruszyński – „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r.

  „Antygoizm jest źródłem antyjudaizmu. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm.
  … Mamy więc do czynienia z judaizmem, a nie z semityzmem. Nie ma antysemityzmu, lecz jest antyjudaizm.”

  (…)
  „Nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem. Wyraz ten brzmi bardzo niemile dla ucha żydowskiego, jako wymierzony wprost przeciwko żydom, związanym w jedną organizację, nazywaną judaizmem. Określenie natomiast „antysemityzm” posiada daleko szersze znaczenie, jako odnoszący się do rasy semickiej i nie dotyczy wprost żydostwa, jako społeczności odrębnej, posiadającej własne prawa, ustawy i zwyczaje częstokroć wrogie prawom i ustawom tych narodów, obok których żydzi mieszkają.”

 12. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  @Piotr
  Księdza Józefa książka to znakomita analiza w odniesieniu do żydowskiej manipulacji.Szkoda,że nie znana nawet w Seminariach Duchownych.

 13. Kapsel said

  Ks. prof. Józef Kruszyński – w latach 1925-1933 Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

  https://wirtualnapolonia.com/2015/01/01/oredzie-noworoczne/#comment-140260

  Talmud – co zawiera i czego naucza – ks. Józef Kruszyński

  https://wirtualnapolonia.com/2015/01/01/oredzie-noworoczne/#comment-140269

 14. Analityk said

  @Gość

  Cytat
  (…)
  – Mamy prawo szydzić ze wszystkich religii – stwierdziła reprezentująca Gujanę Francuską, minister sprawiedliwości Christiane Taubira,…
  (…)

  Oczywiscie tylko z jakimi konsekwencjami teraz i po śmierci. Niech spróbuje ona kpić z talmudyzmu to zobaczymy jak długo będzie ministrem. Jednakże bardzo jej życzę aby dała w tym temacie jak najbardziej kpiący występ. Będzie zabawa na całego.
  Tak przy okazji to wszyscy muzułmanie świata i chrześcijanie powinni zacząć kpić z żydowskiej „religii” i żydowskiej moralności. Może wtdy świat „otworzy oczy”. 🙂

 15. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  @Analityk
  W ramach żydowskiej ewolucyjnie ukształtowanej strategii grupowej panuje KULT HOLOCAUSTU,który ma na celu ograniczyć oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu.

 16. Piotrx said

  Re 12 i 13:

  To prawda teraz to tematy w ogóle tam nie poruszane.

  Ks. Józef Kruszyński był też rektorem KUL . Ale na stronie KUL próżno szukać informacji o innych dziełach ks Kruszyńskiego poswięcownym sprawom żydowskim a był on przecież wybitnym znawcą problematyki żydowskiej i judaizmu /w tym też Talmudu/

  http://www.kul.pl/ks-jozef-kruszynski-1877-1953,art_9082.html

  na przykład:

  Polityka żydowska. Wyd. 1. Włocławek: 1921.
  O narodowy język Żydów. Włocławek: 1921.
  Dążenia Żydów w dobie obecnej. Włocławek: 1921.
  Niebezpieczeństwo żydowskie. Włocławek: 1923.
  Dlaczego występuję przeciwko żydom?. Warszawa: 1923.
  Rola światowego żydostwa. Włocławek: 1923.
  Antysemityzm, Antyjudaizm, Antygoizm. Włocławek: 1924.
  Żydzi a świat chrześcijański. 1924.
  Stanisław Staszic a kwestia żydowska. 1925.
  Talmud co zawiera i co naucza. Lublin: 1925

 17. Mściciel z 27 WDP AK said

  Jimmy Carter obwinia Izrael za ataki terrorystyczne w Paryżu(znaczy coś wie w tym temacie, no i dlatego nikt z USA do Paryża nie przyleciał) http://www.examiner.com/article/jimmy-carter-blames-israel-for-paris-terrorist-attacks?CID=examiner_alerts_article

 18. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  @Piotrx
  Równie nieznane są pozycje zarówno Feliksa Konecznego,twórcy oryginalnego podziału na cywilizacje,jak i Tadeusza Zielińskiego,dla którego świat antyczny nie był ucisznym i odosobnionym od terażniejszegomuzeum,lecz ożywczym żródłem,z którego dobywa się nieśmiertelne idee,tworzące do dziś nasz pokarm umysłowych.To są korzenie CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,a nie TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA..

 19. solkraken said

  jest okropny dla Katolików, ale też wali równo po każdej stronie…

  – vide: http://wolna-polska.pl/prawda-za-bramami-auschwitz-film/obrazy-z-holokaustu

 20. Bibi zdradził Francję said

 21. aga said

  A może ktos z Rycerzy KK upubliczni jakie paskudztwa rysował ten niemłody i obleśny lewak Sin w temacie Kościoła katolickiego?Wstyd , panowie.

  Równie dobrze następnym razem Admin zamieści Palikota, jeśli ten coś antysemickiego palnie ?

  To ja juz wolę komunistę ś.p. Oleksego, któremu krzyz nigdy nie przeszkadzał, nawet stawał w jego obronie i nigdy nie szkalował Kościoła a wyrażał się o nim z szacunkiem w przeciwieństwie do innych komunistów i esbeków i to zarówno tych, którzy się załapali , jak i nie załapali…Do Magdalenki oczywiście 😉

 22. Pugnus said

  Operacja falszywej flagi w redakcji Charli H. przyniosla pierwsze owoce!Dwukrotnie wzrosla popularnosc Hollane i jego premiera.Poza tym cotygodniowe marsze islamistow w Marsylli na ktorych skandowano ‚smierc Zydom’ przeszly juz do przeszlosci.No i „last but not least’ w Afryce pali sie koscioly i napada na chrzescijan .Naczelny CharlieH. przewraca sie w grobie z …zadowolenia!

 23. I am in fact delighted too glance at this
  blog posts which includes plenty of valuable facts, thanks for providing these data.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: