Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Przyczyny dla których, polscy patrioci pokładają nadzieje w Grzegorzu Braunie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-01-29

braun_okladka_+

+

Wielu polskich katolików, patriotów, antykomunistów, wolnościowców, i narodowców, widzi w Grzegorzu Braunie dobrego kandydata na prezydenta. Powodem tego powszechnego odczucia jest to, że zdaniem sympatyków Brauna poglądy głoszone przez Grzegorza Brauna łączą wszystko to co jest ważne dla Polaków – katolicyzm, konserwatyzm, patriotyzm, antykomunizm, antysocjalizm i realizm polityczny, który reprezentował przed II wojna światową ruch narodowy.

Według sympatyków Brauna, Braun odmiennie od swoich kontrkandydatów z prawicy reprezentuje całość tych bliskich Polakom poglądów, a nie tylko niektóre z nich. Grzegorz Braun jest, według swoich sympatyków, jedynym kandydatem, który zapewnia poparcie dla całości biotycznego nauczania kościoła – zakazu aborcji, eutanazji, in vitro i manipulacji ludzkimi genami. 

Grzegorz Braun jest też jednym z niewielu kandydatów mających bardzo zdrowe wolnorynkowe poglądy gospodarcze. Grzegorz Braun domaga się maksymalnej obniżki podatków, likwidacji szkodliwych przepisów krępujących swobodę działalności gospodarczych i tym samym uniemożliwiających budowę dobrobytu Polaków i bezpieczeństwa Polski, zniesienia barier w międzynarodowym obrocie gospodarczym, opuszczenia przez Polskę nieopłacalnej dla Polaków Unii Europejskiej, likwidacji biurokracji.

Nie da się ukryć, że szczerością, pogardą dla politycznej poprawności, i systematycznym łamanie narzuconego przez lewice tabu, Grzegorz Braun zyskał szerokie poparcie polskich patriotów. Grzegorz Braun, wbrew narzuconej lewicowej narracji, ukazuje fikcyjność sztuk ogłupiających obywateli odgrywanych przez polityków na scenie politycznej, zbrodniczość komunizmu, tyranie postkomuny, szkodliwą działalność Żydów i masonerii, świadome stworzenie przez rządzących patologicznego ustroju gwarantującego ich klikom nienależne zyski z pasożytowania na Polakach.

Sympatyków Brauna w przekonaniu o tym, że ich reprezentantem jest znany reżyser utwierdzają ataki na niego środowisk gloryfikujących rzeczywistość PRL i deklarujące swoją pro rosyjskość.

Jan Bodakowski

O poglądach Grzegorza Brauna można przeczytać w tekście

„Grzegorz Braun o wyzwaniach przed jakimi stoi Polska”

http://prawy.pl/component/content/article/8154-grzegorz-braun-o-wyzwaniach-przed-jakimi-stoi-polska

Komentarze 53 do “Przyczyny dla których, polscy patrioci pokładają nadzieje w Grzegorzu Braunie”

 1. Kapsel said

  Wywiad specjalny z Grzegorzem Braunem, kandydatem na Prezydenta RP

  „Moim sympatykom będę niezmiernie wdzięczny, jeśli zechcą szerzyć mój program-minimum: 1000 szkół i strzelnic na 1050–lecie Chrztu Polski” – z Grzegorzem Braunem, głośnym reżyserem i kandydatem na Prezydenta RP rozmawia Tomasz J. Kostyła

  Grzegorz Braun pod pomnikiem Bóg-Honor-Ojczyzna w Opolu [fot. NGOpole]

  Wielokrotnie na spotkaniach mówił Pan, iż Polskę czeka los kondominium niemiecko- rosyjskiego, pod żydowskim zarządem komisarycznym. Jeśli jest ten scenariusz już realizowany, to jakie Pan widzi środki zaradcze na wyjście z tego układu?

  Owszem, tak to określam: „KONDOMINIUM ROSYJSKO-NIEMIECKIE POD ŻYDOWSKIM ZARZĄDEM POWIERNICZYM” – to jest scenariusz da nas przewidziany. Przez kogo? Przez międzynarodowe konsorcjum kontrolujące nasze terytorium za pośrednictwem swojej agentury, która dominuje na scenie politycznej III RP. Jakie jest wyjście? Trzeba przestać zamykać oczy na rzeczywistość – tak historyczną, jak i tę aktualną. Trzeba dobrze odrobić lekcje historii – materiału poglądowego wszak nie brakuje – i zacząć wreszcie uczyć się na błędach. Trzeba przestać wmawiać sobie, że Polskę ktoś nam podaruje. Czy to jacyś mityczni „alianci”, czy „przyjaciele Polski”. Trzeba więc wyjść z KLIENTELIZMU w polityce międzynarodowej i z KOLEKTYWIZMU w polityce wewnętrznej. Trzeba walczyć z MARKSIZMEM EKONOMICZNYM tj. socjalizmem w gospodarce, ale i z MARKSIZMEM KULTUROWYM, tj. poprawnością polityczną, która propaguje światopoglądąd oparty na bredniach (w rodzaju globalnego ocieplenia) i niegodziwościach (w rodzaju rewolucji genderowej). Trzeba jak najpilniej rozstać się z całym tym ”zespołem urojeniowo-roszczeniowym”, który się składa na syndrom tradycyjnej impotencji inteligenckiej. A na ów zespół składa się szereg przesądów, którym polska elita najpowszechniej hołduje: DEMOKRATYZM ustrojowy, ETATYZM gospodarczy, MODERNIZM religijny, PACYFIZM, którego przejawem jest lekceważenie spraw obronności z jednej i wykluczenie kary śmierci z drugiej strony, oraz ABSTRAKCJONIZM historyczny, na czele z judeoidealizmem (w odróżnieniu od judeorealizmu, który szczerze polecam). Trzeba rozstać się z tymi przesądami jak najpilniej, jeśli naród polski ma przetrwać i przynieść jeszcze jakieś pożytki światu.

  „KOŚCIÓŁ, SZKOŁA, STRZELNICA” a idąc dalej można dopowiedzieć: „mennica, kamienica i ulica” – tak określił Pan kolejność w kierunku odrodzenia narodu i odzyskania państwa polskiego. Ale chyba nie każdy myśli jeszcze w takich kategoriach. Do ludzi nie dociera logiczne rozumowanie podparte racjonalnymi argumentami. Czy nie jest tak, że większość społeczeństwa woli żyć jakby w drugiej rzeczywistości, aby tylko jakoś przetrwać, nie angażując się w nic?

  Owszem, tak właśnie jest – tyle, że błąd nie leży po stronie tej większości. Błąd popełniają ci, którzy wszelkie działanie publiczne uzależniają do tejże większości, bo wszelkie nadzieje pokładają w procedurze demokratycznej. Tymczasem istotnych zmian nigdy nie dokonują żadne „masy”, choćby najbardziej „uświadomione” – ale raczej zdeterminowane, elitarne mniejszości. Tak to widzę. Problemem pierwszorzędnej wagi jest zachowanie ciągłości pokoleń – a więc bezpieczeństwo życia, wychowania i kształcenia polskiej młodzieży. Potrzebne są polskie szkoły, które nie będą narzędziem dezinformacji (w duchu polit-poprawności) i deprawacji (w duchu genderyzmu), a nawet lansowania zbrodniczych ideologii (rewolucyjnych i eugenicznych). Nie zapewni młodym Polakom tego bezpieczeństwa szkoła państwowa, ukształtowana w duchu Komisji Edukacji Narodowej. Polska inteligencja niestety całkowicie opacznie postrzega tu „plusy dodatnie i plusy ujemne” w naszych dziejach. Nigdy jednak za późno na naukę. Tę spuściznę rewolucji kołłątajowsko-stalinowskiej trzeba stanowczo odrzucić – a wówczas może jeszcze Polacy zdążą przyjść do siebie, by dopełnić swą dziejową misję. Jakaż to misja? Przede wszystkim: zachowanie TRADYCJI KATOLICKIEJ. Katolicyzm jest istotnym generatorem cywilizacji polskiej, która bez Kościoła po prostu nigdy by nie zaistniała. Co jest tej cywilizacji specyfiką: duch wolności. Naszą misją jest dzielenie się tym skarbem z innymi – jak to bywało w przeszłości – nie droga podboju militarnego, ale droga atrakcji kulturowej.

  Jest Pan osobą szykanowaną przez aparat III RP. Represje karne oraz atak sił postmagdalenkowych nie osłabiają w żaden sposób Pana aktywności zarówno artystycznej, jak i politycznej. Mając coraz większe grono sympatyków i głosząc od lat te same poglądy, myślał Pan o udziale w życiu politycznym Polski?

  „Szykanownie” i „represje”, to są duże słowa. Ja za dobrze pamiętam czasy, w których one miały prawdziwie złowrogie desygnaty – dlatego na własny użytek wolę ich nie nadużywać. Chociaż prawdą jest, że z wszystkich moich zajęć w ostatnich latach tylko jedno wykonywałem w sposób ciągły i systematyczny – a było to występowanie w charakterze podsądnego. Cieszę się, że mimo usilnych prób pozbawienia mnie możliwości wykonywania zawodu reżysera, moje filmy znajdują jednak jakoś drogę do publiczności – a nawet zyskują sobie oddanych fanów. Miło mi również, jeśli moja aktywność gawędziarsko-publicystyczna znajduje zrozumienie, a może nawet komuś się przydaje.

  Mówi się, iż mógłby Pan swoją wiedzą jak i autorytetem, zjednać wiele sił patriotycznych, mobilizując Polaków do aktywności społecznej. Nie jest Pan bezpośrednio kojarzony z żadnym ugrupowaniem, czy frakcją polityczną, a jednak Pana poglądy podzielają narodowcy, patrioci, monarchiści i konserwatyści. Jest to spory kapitał…

  Jeśli tak jest, jak Pan powiada, to i dobrze. Rad jestem, jeśli moje opinie i działania stanowić mogą dla innych wyrazisty punkt odniesienia. Bo przecież nie o to chodzi, byśmy się ze sobą mieli we wszystkim zgadzać – ale by się wzajemnie dobrze informować i samemu jasno deklarować: kto jest kim i za czym się opowiada. Warto pamiętać, że nic nie jest przesądzone – więc wszystko jest możliwe. Odzyskanie suwerenności narodowej, odzyskanie państwa, restytucja Korony Polskiej – to trudne zadanie, ale przecież: jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści. Ale jest i druga mądrość: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Myli się, kto sądzi, że można i należy sprawy polskie prowadzić „po świecku”, bez zawierzenia Boskiej pomocy, bez modlitwy różańcowej po prostu. Osobiście przestrzegałbym przed poszukiwaniem rozwiązania dla sprawy polskiej w trybie konkursu na jakiegoś „męża opatrznościowego”. Potrzebny jest, owszem, wielki zbiorowy wysiłek – ale wcale nie musi on przybierać formuły jednolitego frontu. Polska, jeśli ma się jeszcze podnieść z upadku, to stanie się to raczej w parafiach i gminach na prowincji – niż w stołecznych salonach. Przy okazji powtórzę więc: mamy w kraju ponad 10 tysięcy parafii katolickich – gdybyż więc przynajmniej w co dziesiątej podjęty został program: „KOŚCIÓŁ-SZKOŁA-STRZELNICA” – wówczas byłbym spokojny, że Polska przetrwa przynajmniej najbliższych 50 lat. Moim sympatykom będę niezmiernie wdzięczny, jeśli zechcą szerzyć mój program-minimum: 1000 SZKÓŁ i STRZELNIC NA 1050-LECIE CHRZTU POLSKI. Ta wielka rocznica wypada już za rok – obyśmy jej nie przespali.

  Bardzo dziękuję za rozmowę.

  http://www.ngopole.pl/2015/01/26/wywiad-specjalny-z-grzegorzem-braunem-kandydatem-na-prezydenta-rp/

 2. Marek (prosze zmienic "nick" Admin) said

  Braun raczej przypomina mi agenta rozwalającego prawice pod maską antysystemowca. Takie działania jak wspieranie kościoła rzymskiego, który już raz sprzedał Polskę i przekręcił prawo Boże usuwając przykazanie o wielbieniu obrazów. Polska potrzebuje wielu zmian, a bue tkwieniu w tradycji. Tym bardziej, że p. Braun jest bratankiem sprzedajnego prezesa TVP Juliusza Brauna

 3. Mściciel z 27 WDP AK said

  No to apologeto G. Brauna co wać pan Bodakowski powiesz na to: Pytam wszystkich ponoć Polaków, także z zagranicy czyli Polonii dlaczego ponownie jesteście tak naiwni oraz czy już w trzydziestoparomilionowym kraju nie ma na tak ważną funkcję w państwie jakim jest funkcja Prezydenta a zarazem Zwierzchnika Sił Zbrojnych RP, premiera, etc….etnicznego zasłużonego i prawego wykształconego i z jakimś życiowym dorobkiem Polaka, który nie bałby się prześwietlenia do 4 , 5 pokoleń wstecz i lustracji, (zaznaczam, że mnie, moją Rodzinę, Małżonki także można lustrować i sprawdzać nawet 10 pokoleń wstecz, my się tego nie boimy, a na wchodzenie w politykę, kandydowanie już jesteśmy za starzy)a jego życiorys nie zaczynałby się datą urodzin i na tym koniec? Pan Grzegorz Braun nie jest etnicznym Polakiem. Jest tylko i tylko obywatelem polskim, jak i Michalkiewicz, oraz obecni na dziś u władzy. Jakie to predyspozycje i życiowy dorobek ma p. Braun prócz pyskuwek, paru wypaczających historię filmów, etc… no i „pobicie” 6 policjantów. Pytam raz jeszcze czy to są kwalifikacje i predyspozycje do piastowania najwyższej funkcji w państwie? Moja odpowiedź brzmi: stanowczo nie. Ma rację tu jeden komentator podpisujący się „salcie” że kpi, także z was wszystkich apologetów Grzegorza Dyndały ops! Brauna, skoligaconego rodzinnie z tym z TVP. Oj jacy wy wszyscy naiwni, oj naiwni, a potem będzie znów płacz i narzekanie na własną naiwność i głupotę. Ja G. Braunowi proponowałem spotkanie w sprawie jego filmu o Margulisie alias Wolskim alias Jeruzelskim alias Jaruzelskim, by sprostował kłamstwa w swym filmie, lub braki historyczne. Obiecałem mu pokazać dokumenty rodzinne, relacje jeszcze wtedy żyjących członków Rodziny, etc..zdjęcia w sprawie tej zbrodniczej sowieckiej matrioszki Margulisa i także takiej samej Kiszczaka. Najpierw się napalił, umawiał na spotkanie, a następnie zamilkł, milczy do dnia dzisiejszego. Widać temat dla niego okazał się zbyt niebezpieczny. Pamiętajcie o jednym, ta nacja, i tylko obywatele polscy tak ma, że stoi w rozkroku, przytoczę wypowiedź Bolka Wałęsy: jestem za a nawet przeciw, przykładów w osobach tych „polskich” obywateli z pierwszych stron gazet, mediów aż nadto. Czy nie zastanowiło was dlaczego Braun nie został jeszcze skazany? a to dlatego by rezerwę uwiarygadniać, jak to z Bolkiem, Komorowskim, etc..etc..było, by gonić króliczka…Etniczny Polak jak ja byłby już dawno skazany, obity i byłby już po odsiedzeniu wyroku. Mnie za podobne pisanie prawdy, popartej dokumentami, etc..na swym blogu jak „polscy” obywatele Michalkiewicz, Braun, etc..szybko skazano żydoubeckiej III RP/2013 r. na wyrok w zawieszeniu, grzywnę za próbę obalenia ustroju, nawoływania do czegoś tam, etc.., poza moim uczestnictwem w rozprawach z powodu choroby, więc sami osądźcie dlaczego im „polskim” obywatelom wolno a mi nie? Art. 54 stolzmanowskiej ułomnej konstytucji zapewnia ponoć wszystkim wolność wypowiedzi, słowa, etc..dlaczego tylko obywatelom a nie nam etnicznym Polakom? Myślę, że to jakieś fatum, ciąży na Polską, że nie tylko zwycięzcy wyborów prezydenckich, ale zdecydowana większość kandydatów jest pochodzenia niepolskiego. Czy ty tego nie widzisz? To taki drugi Ogórek z kapelusza wyjęty z takim samym doświadczeniem w polityce i żadnym powtarzam żadnym dorobkiem życiowym, zaistniał tylko dzięki kłamliwemu filmowi o „Jaruzelskim” Margulisie, pyskówkom i „pobiciu” 6 czy nawet 8 policjantów: Wielka ściema z oficjalnym doświadczeniem Ogórek. Praca w KPRM i Kancelarii Prezydenta okazała się… stażem i praktykami http://wpolityce.pl/polityka/231649-wielka-sciema-z-oficjalnym-doswiadczeniem-ogorek-praca-w-kprm-i-kancelarii-prezydenta-okazala-sie-stazem-i-praktykami – Jak to fajnie ubarwić własny życiorys w nadziei, że nikt nie śmie zapytać wymienionych pracodawców na jakich stanowiskach była zatrudniona. No cóż – taka panienka z okienka. A na tym zdjęciu http://media.wpolityce.pl/cache/0d/e6/0de676b4c754e7831a5d3625282460da.jpg ma wielkiego nochala. I to do wyborców bardziej przemówi. Znam rodaków jak zły szeląg.

 4. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 1 Miałem to samo napisać, dziękuję za trafne spostrzeżenie.

 5. jasiek said

  Dyżurni wystąp…i wystąpili. Jeden lepszy od drugiego. Wasz jad i brak argumentów zalicza was do „mętów”.Gady wyłażą, gadzi smród się niesie.Powieście się jak Judasz nie będziecie się męczyć…długo. Tak czy inaczej w Piekle na was czekają..

 6. Mściciel z 27 WDP AK said

  Cyt: Sympatyków Brauna w przekonaniu o tym, że ich reprezentantem jest znany reżyser utwierdzają ataki na niego środowisk gloryfikujących rzeczywistość PRL i deklarujące swoją pro rosyjskość. – odpowiadam panu panie Bodakowski: jest pan w błędzie, ja i mi podobni w przeciwieństwie jak widać do pana bazgrołów samodzielnie myślimy, mamy bagaż życiowy, doświadczenie, jakiś dorobek życiowy i zawodowy zdobyty za tego niby wstrętnego PRL, tzw. komuny której tak naprawdę nigdy w Polsce nie było i swoje lata. PRL nie był rajem z wiadomych powodów i ówczewsnych realiów, ale obecna III RP jest piekłem dla nas etnicznych Polaków zepchniętych na margines we własnym kraju, Ojczyźnie. Mamy tyle do powiedzenia obecnie co żydzi za okupacji nieckiej i ci w Auschwitz panie „mondralo” Bodakowski!

 7. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 4 dyżurny apologeta garbatych nosów wystąpił, aj waj aj waj…

 8. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 4 to dzięki takim mendom jak ty i tobie podobni mamy w Polsce to co mamy. Ty mnie herbowemu do pięt nie dorastasz, ja lustracji jak i prześwietlenia nawet do 10 pokoleń wstecz się nie obawiam w przeciwieństwie do ciebie podobnych jak i tych kandydatów kandydudjących.

 9. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 1 Ta twarz, oczy i wąskie nienawistne i fałszywe usta oraz kurduplowaty wzrost mówią o tym człowieku wszystko. Ja mam 185 cm wzrostu a Braun siega mi powyżej brody. Nie dajcie się nabrać na jego pustosłowie, katolicyzm na pokaz by się uwiarygodnić, jak kiedyś na Bolka żydka Leibę z Matką Boską w klapie czyli jak życie pokazało jadącej na ośle.

 10. Pik said

  Żeby startować na stanowisko prezydenta, to trzeba mieć jakieś zaplecze polityczne, szukać potencjalnych przyjaciół dla budowania poparcia i sojuszy
  Tymczasem p. Grzegorz napie…..la po głowach wszystkich jak leci. Tak się nie robi polityki. Chyba że w tej wyborczej hecy chodzi własnie o „króliczka”.
  Ale nich próbuje.

 11. Kapsel said

  ad. 9
  …. Ja mam 185 cm wzrostu …

  a ja mam 189, niewiele więcej ale jednak więcej i mogę sobie z góry popatrzeć na Obydwóch 🙂

 12. Ból Prawdy said

  Trzeba być idiotą by nie wiedzieć:
  – Jakie szanse zwycięstwa z Komorowskim ma kandydat prawicy?
  – Nikłe, ale ma
  – A jakie szanse zwycięstwa z Komorowskim ma jeden z dwóch kandydatów prawicy?
  – Zadnych!!!!!

 13. Jacenty said

  Mścicielu, straciłeś wiarygodność. Grzegorz Braun ma conajmniej 180!!!

  I kto tu jest kurduplem? 🙂

 14. @+@=@@ said

  Czyżby lepiej w bólu wybierać bula grając sobie na dudach gryząc czerwony ogórek? Wybór należy do Ciebie…

 15. Ból Prawdy said

  Czy prawica to „intelektualni kurduple”?
  Chyba tak, skoro jednym z najważniejszych kryteriów kandydata na prezydenta jest jego wzrost!!!

 16. Ból Prawdy said

  @+@=@@ said
  Drwić to sobie można, tylko czy do śmiechu będzie po wyborach?

 17. Marek said

  Widzę, że znów ktoś się „podłącza” pod mój nick.
  Takie metody rodem z PRL-u no również norma w III-ciej RP.
  Przed wyborami na prezydenta znów mamy próby rozbicia środowisk
  patriotycznych przez wystawianie różnych niby „naszych” kandydatów.
  Oczywiście im ich więcej tym mniejsza szansa, że którykolwiek coś
  wygra i oto w tym chodzi.
  Dlatego środowiska naprawdę patriotyczne powinny zrobić spotkanie
  i wystawić jednego kandydata przeciw magdalenkowej mafii.

 18. Ból Prawdy said

  O tym napisałem powyżej, ale już jakiś „szmaciarz” sobie z tego drwi!!!

 19. jasiek z toronto said

  Re: Artykul.
  COFAM POPARCIE DLA ZYDA brauna!!!! („licowanego walesy” w Marszu Niepodleglosci)

  . Przykro mi, ale uleglem sugestiom na pro-polskich portalach.
  ============================
  jasiek z Toronto

 20. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 10 Zgadzam się z panem.

 21. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 12 Prawdę rzekłeś.

 22. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 15 Ma znaczenie, ponieważ mózg jest blisko odbytu.

 23. Onufry said

  A ja wam powiem ze: Wszystkie tak zwane atorytety moralne intelektualne no tacy pozadnii wyksztalciuchy Ktorzy wszystko wiedza I nic niewiedza.Sa przyczyna zla w
  naszym kraju.Jelity tego KRAJU zawsze sa na garnuszku tych BOGATYCH.Maria Konopnicka kiedys w swojych dzienniczkach napisala:POLSKO ciebie tylko czysci ZBAWIA. Znaczy jacy prawdziwi .A no tacy Ktorzy widza ze ich OJczyzna jest niszczona rozgrabiana …………Gromadza sie w kupe Biora specjalne narzedzia I robia porzadek z CHWASTAMI…Nie ogladajac sie na jakies cudy z nieba.Lub co powie Ociec swiety z WAtykanu…..Dosc poblazaniu zlu I zlym.DOSC DOSC DOSC.
  PONADTO NIEMCY musza zniknac z powiezchni ziemi.
  To Narod mistykow okultystow ktorzy uragajom PANU BOGU.TO ludzie ktorzy maja mentalnosc barbazyncow I mordercow.Narod o wysokiej kulturze barbazynskiej.
  na pozur sa mili gladcy pracowici zorganizowani .Ale w glebi duszy sa pelnii lupiestwa I wszelakiej zbrodni.A obok nich zyja tzw.Slowianie (polacy).Narod dobry ale naiwny Narod z kladajacy sie z ludzi :Madrych ale chwiejnych, lekkoduchow ,slabych psychicznie, gdzie bogactwo klada na pierwszym miejscu w zyciu .Ludzi ktorzy beda charowac jak prymitywne osiolki za bezcen.Byle byl spokoj byle bylo duzo jadla .Dadza sobie wszystko wmowic narzucic sobie czyjas wole.Sa tacy grzecznii galernicy .Ktorym sie ciagle wmawia ze w niebie Ci Pan wynagrodzi…TYLKO BADZ GRZECZNY.Szlachetni frajerzy Ktorzy uciekaja z swojego kraju………TO WSTYD TO WSTYD……..Jak szczury z tonacego okretu……………POLACY MYSLE ZE DOSC
  TEJ unizonoscia wzgledem tego sasiada.DOSC DOSC DOSC

 24. niewolnik said

  Do „oceniaczy”, „fachofców politycznych”. Kto waszym zdaniem może uwolnić Polaków od okrągłostołowego porozumienia? Który z waszych kandydatów reprezentuje tradycję i konserwatywną prawicę? Kto sprawi, że nas, bez naszej zgody nie wpakują do strefy Euro? Kto bankierską swawolę?

 25. Onufry said

  Wojennego nam PANA trzeba.Ktory dba o NAROD swoj I swoja OJCZYZNE.I wiem ze sa tacy.

 26. Ból Prawdy said

  niewolnik said
  Nikt z nich nie przerwie pookrągłostołowej pępowiny i każdy kto ma trochę rozumu o tym wie. Ani nie dokona tego: A. Duda, A. Nowak, G. Braun czy ktoś inny. To jedynie my możemy tego dokonać poprzez rozsądne wybory. Należy więc dokonać takich wyborów, aby przyszłe elity polityczne opierały się na PRAWDZIE i działały w MAJESTACIE PRAWA i to z żelażną konsekwencją. To dopiero może się stać fundamentem do przemian. Inaczej wszystko pozostanie bez zmian.

 27. Ból Prawdy said

  I dodam, każdy z tych trzech kandydatów ma takie pedyspozycje (większe lub mniejsze), ale należy przekalkulować, który z nich ma największe szanse.

 28. Mściciel z 27 WDP AK said

  ad. 26/27 Prawdę rzekłeś. No i żaden z wymienionych nie ma szans i żadnych gwarancji nie daje. Onufry ma rację.

 29. j said

  Ad.18 – Jasiek z Toronto

  Panie Jasku! Zawsze szanowalam panska niezaleznosc i panskie zdanie. Prosze mi wyjasnic skad te ostre slowa pod adresem Grzegorza Brauna? Czy ma pan jakies konkretne informacje na temat wiarygodnosci Brauna?
  W moich oczach jest to odwazny i godzien szacunku czlowiek.

 30. Ból Prawdy said

  Mściciel z 27 WDP AK
  Zazdroszczę Panu pewności. Ja natomiast sądzę, że jak prawica przestanie się szamotać i postawi tylko na jednego kandydata, to choć nikła szansa, to jednak istnieje. Moim zdaniem największe szanse ma A. Duda, ponieważ na niego będzie głosować większość PiS-u. I nie ważne czy ten kandydat mi się podoba czy nie. Ważne, że nie będzie chronił agentury WSI czy blokował śledztwa smoleńskiego. Na początek to wystarczy, bo reszta zacznie się sypać sama. Zresztą pozostali kandydaci prawicy będą postępowali podobnie, więc praktycznie nie ma różnic między nimi. Różnice polegają na tym czy się komuś ten czy ów podoba. Bo ten za niski a ten za wysoki, a ten jeszcze za gruby!!! Czy o to chodzi???

 31. Sarkozy na prezydenta Polski said

 32. Ból Prawdy said

  Może jak ktoś głupszą minę zrobi, to będzie miał większą szansę? Czy o to chodzi?

 33. Jasio z II-giej klasy said

  Ad.30
  Dziękuję Panu, teraz to ja już wszystko rozumię. Rzędząca agentura nie musi wcale zwalczać kandydatów prawicy, bo przecież wystarczy wcisnąć im kilku kandydatów.

 34. Kapsel said

  Ad. 29 Pani J

  Przyłączam się do tej prośby. Rad bym i ja poznać jakieś konkrety bo póki co , to jest to na zasadzie

  No tośmy Bohuna usiekli 🙂

 35. Pikolo said

  Po rozczłonkowaniu Grzegorza Brauna, pozostaje już tylko głosować na Janusza „Viagra” Korwina-Mikke.
  Czarodzieja, który stary bo stary, ale jeszcze może.
  Na „dopingu”, ma się rozumieć.

 36. Kapsel said

  Dziadek Grzegorza Brauna ze strony Matki

  Wincenty Sebastian Reklewski herbu Gozdawa (ur. 1875, zm. 27 grudnia 1939 w Waśniowie) – ziemianin polski, potomek posłów na Sejm Czteroletni, ostatni właściciel majątku w Mirogonowicach.

  Pochodził z rodziny szlacheckiej. Jego ojcem był Jan Reklewski herbu Gozdawa, a matką Konstancja baronowa Horoch z Leszczan herbu Trąby. Miał dwie żony. W roku 1912 poślubił Marię Winnicką (1887-1925), a po jej śmierci w roku 1929 Annę Danutę Wasiutyńską (1900-1991). Dochował się ośmiorga dzieci; jego najmłodsza córka Zofia Reklewska (ur. 1939) jest żoną Kazimierza Brauna – reżysera, pisarza i krytyka teatralnego (od roku 1985 mieszkają na stałe w USA).

  Oprócz majątku w Mirogonowicach (243 ha) posiadał również dobra Nosów i Szarotkę (łącznie 1600 ha), Wojciechowice (124 ha), Kosowice (101 ha) oraz Zajączkowice (171 ha).

  Wincenty Reklewski został zamordowany w czasie napadu rabunkowego na plebanię w Waśniowie przychodząc z pomocą tamtejszemu plebanowi.

  *******
  Linia żeńska Grzegorza Brauna – po kądzieli ( u żydów dziedziczenie żydostwa idzie po matce)

  *****

  Zofia Reklewska de Rekle h. Gozdawa – matka G. Brauna

  Urodzona dnia 8 IX 1939
  Wiek: 75 lat

  Rodzice

  Wincenty Sebastian Reklewski de Rekle h. Gozdawa, bohater Wiki
  Urodzony dnia 4 IX 1876
  zmarł dnia 27 XII 1939 – w Waśniowie , wiek: 63 lat.

  Anna Danuta Wasiutyńska h. Korczak, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
  Urodzona dnia 1 X 1900
  zmarła dnia 18 VIII 1991 , wiek: 90 lat.

  *****

  Anna Danuta Wasiutyńska h. Korczak ( babka Brauna G.)

  Urodzona dnia 1 X 1900
  zmarła dnia 18 VIII 1991
  Pochowana – Warszawa, cm. Powązkowski, kwatera 182, rząd 2, miejsce 16,17: Anna Danuta Reklewska inw. 26832
  Wiek: 90 lat

  Rodzice babki Brauna – pradziadkowie

  herb Korczak
  Aleksander Feliks Marceli Wasiutyński h. Korczak, bohater Wiki
  Urodzony dnia 13 XII 1859 – Lisowice
  zmarł dnia 17 X 1944 – Wodzisław , wiek: 84 lat.

  herb Prawdzic
  Klotylda Romocka h. Prawdzic, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
  Urodzona dnia 7 VI 1874
  zmarła dnia 19 I 1963 – Warszawa , wiek: 88 lat.

  ******

  Klotylda Romocka h. Prawdzic – prababka

  Urodzona dnia 7 VI 1874
  zmarła dnia 19 I 1963 – Warszawa
  Pochowana – Warszawa, cm. Powązkowski, kwatera 183, rząd 2, miejsce 12,13: Wasiutyńscy inw. 26708
  Wiek: 88 lat

  Rodzice prababki – pradziadkowie

  herb Prawdzic
  Juliusz Romocki h. Prawdzic
  Urodzony w roku 1833
  zmarł w roku 1910 , wiek: 77 lat.

  Zofia Łuczycka z Łuczyc h. Nowina, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
  Urodzona dnia 15 V 1845
  zmarła dnia 19 I 1906 , wiek: 60 lat.

  *****

  Zofia Łuczycka z Łuczyc h. Nowina – praprababka

  Urodzona dnia 15 V 1845
  zmarła dnia 19 I 1906
  Wiek: 60 lat

  Rodzice

  herb Nowina
  Florian Łuczycki z Łuczyc h. Nowina
  Urodzony z grubsza* w roku 1810
  zmarł

  Bronisława Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382) praprababka
  Urodzona w roku 1808
  zmarła w roku 1855 – Drezno , wiek: 47 lat.

  *****

  Bronisława Stawiska de Godziątowy h. Gozdawa – prapraprababka

  Urodzona w roku 1808
  zmarła w roku 1855 – Drezno
  Wiek: 47 lat

  Rodzice

  herb
  Jan Feliks Stawiski de Godziątowy h. Gozdawa, (linia: Andrzej Cielecki 3.373.382)
  Urodzony z grubsza* w roku 1780
  zmarł w roku 1820 , wiek: z grubsza* 40 lat.

  Alojza Biernacka h. Poraj, (linia: Kazimierz Biernacki 1.943.81) praprapra..etc
  Urodzona w roku 1782
  zmarła w roku 1868 , wiek: 86 lat.

  *****

  Alojza Biernacka h. Poraj ….etc

  Urodzona w roku 1782
  zmarła w roku 1868
  Wiek: 86 lat

  Rodzice

  herb
  Kazimierz Biernacki h. Poraj, stolnik [sie] Piotrków
  Urodzony z grubsza* w roku 1740
  zmarł po 1794

  Józefa Zielonacka h. Leszczyc, (linia: Maksymilian Zielonacki sw.14481)
  Urodzona z grubsza* w roku 1740
  zmarła po 1794

  *****
  Józefa Zielonacka h. Leszczyc …etc…

  Urodzona z grubsza* w roku 1740
  zmarła po 1794

  Rodzice

  herb Zaręba
  Stefan Zielonacki h. Leszczyc, podkomorzy [sie] Wieluń
  Urodzony z grubsza* w roku 1710
  zmarł

  Eufrozyna Cielecka z Cielczy h. Zaremba
  Urodzona z grubsza* w roku 1710
  zmarła

  *******

  Eufrozyna Cielecka z Cielczy h. Zaremba…etc

  Urodzona z grubsza* w roku 1710
  zmarła

  Rodzice

  herb Zaręba

  Urodzony z grubsza* w roku 1730
  zmarł w roku 1775 , wiek: z grubsza* 45 lat.

  herb Bończa

  Urodzona z grubsza* w roku 1690
  zmarła przed 1756

  *****************************************
  Kazimierz Braun — Został mężem Zofii Reklewskiej, córki Wincentego Sebastiana Reklewskiego[1]. Ojciec aktorki Moniki Braun i reżysera Grzegorza Brauna, syn Juliusza Brauna, brat Juliusza Brauna.(KRRiT)

  *****
  Kazimierz Braun ojciec Grzegorza

  Urodzony dnia 29 VI 1936 – Mokrsko Dolne
  Wiek: 78 lat

  Rodzice

  Juliusz Braun, bohater Wiki – dziadek ze strony ojca
  Urodzony dnia 2 VII 1904 – w Dąbrowie Tarnowskiej
  zmarł dnia 30 V 1990 , wiek: 85 lat.

  Elżbieta Korwin-Szymanowska
  Urodzona dnia 11 XI 1906
  zmarła dnia 17 IX 1990 , wiek: 83 lat.

  ******
  Juliusz Braun, bohater Wiki – dziadek ze strony ojca

  Urodzony dnia 2 VII 1904 – w Dąbrowie Tarnowskiej
  zmarł dnia 30 V 1990
  Wiek: 85 lat

  Juliusz Henryk Braun (ur. 2 lipca 1904 w Dąbrowie Tarnowskiej, zm. 31 maja 1990) – polski prawnik, profesor, harcerz, młodszy brat Jerzego Brauna.

  W latach 1918–1919 drużynowy III Drużyny Harcerzy im. Michała Wołodyjowskiego, a w okresie od października 1919 do kwietnia 1921, komendant Hufca Harcerzy w Tarnowie. W 1926 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1931 roku się doktoryzował. W 1963 roku uzyskał habilitację, a w 1973 roku stopień profesora nadzwyczajnego

  Ochotniczo zgłosił się do Wojska Polskiego w 1920 roku, służył na granicy polsko-czechosłowackiej[1]. Ochotnik w czasie kampanii wrześniowej 1939 r.

  Aresztowany trzykrotnie: dwukrotnie przez Niemców w czasie okupacji, następnie w 1949 roku, z więzienia wyszedł w 1955 roku.

  *****
  Stryj Grzegorza czyli brat jego ojca

  Jerzy Bronisław Braun, ps. Bronisław Rogowski (ur. 1 września 1901 w Dąbrowie Tarnowskiej, zm. 17 października 1975 w Rzymie) – pisarz polski, działacz polityczny, poeta, dramaturg, krytyk literacki, publicysta, scenarzysta, filozof, harcerz,

  W Dąbrowie Tarnowskiej ukończył 4-klasową szkołę, a następnie przez rok był uczniem V Gimnazjum w Krakowie. Ukończył II Gimnazjum im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie.

  W okresie gimnazjalnym był członkiem III Drużyny Harcerskiej im. Michała Wołodyjowskiego. W 1913 należał do „Związku Wolnych Polaków”. W okresie od 1 listopada 1914 do maja 1915 wraz z rodzicami i rodzeństwem przebywał w Tarnowie. W 1918 wspólnie z J. Ozimkiem i Adamem Ciołkoszem był redaktorem pisma „Młodzież Sobie”.

  Wziął udział jako ochotnik w wojnie polsko-bolszewickiej. Odmówił wówczas przyjęcia krzyża wojskowego, uważając, że obrona kraju jest jego obowiązkiem. Przerwał również studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, które rozpoczął rok wcześniej (w 1919).

  W okresie międzywojennym był wydawcą i redaktorem „Gazety Literackiej” w Krakowie.

  W czasie II wojny światowej stanął na czele utworzonej przez siebie katolickiej organizacji polityczno-wojskowej Unia. Założył i redagował pismo Kultura Jutra. Wziął udział w powstaniu warszawskim.

  Jako ostatni Delegat Rządu na Kraj i przewodniczący Rady Jedności Narodowej zredagował Testament Polski Walczącej i Manifest do Narodu Polskiego i Narodów Zjednoczonych.

  W 1948 ukończył studia filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

  Działacz Stronnictwa Pracy. Aresztowany 11 grudnia 1948, do 1956 więziony przez władze stalinowskie za działalność niepodległościową. Poddany licznym szykanom i torturom (m.in. wybito mu wszystkie zęby i jedno oko). Skazany na dożywocie (prokurator żądał kary śmierci). W latach 1965–1975 przebywał w Rzymie. Mocno zaangażowany podczas trwania Soboru Watykańskiego, wygłaszał m.in. wiele prelekcji w Radiu Watykańskim.

  Autor bardzo popularnej harcerskiej pieśni Płonie ognisko i szumią knieje, 11 listopada 2006 pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Staraniem rodziny jego prochy powróciły do Polski. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Życie i twórczość Jerzego Brauna została opisana przez Eugeniusza Żuka w książce Muza Poezji w Celi Jerzego Brauna.

  W 2000 został patronem Gimnazjum nr 4 w Tarnowie. Jest także patronem Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

 37. Kapsel said

  Ach jak ja uwielbiam te dowcipy 🙂

 38. A-Ż said

  At 36
  Gdybyż tak wszyscy byli transparentni…
  to już chyba zamilkniemy w tym temacie?

 39. Kapsel said

  Ad. 38

 40. j said

  Ad.36 – Kapsel

  To kuzwa, gdzie ci Zydzi w zyciorysie Grzegorza Brauna?

 41. Kapsel said

  Ad. 40 Pani J

  A u sąsiada za scianą ! 🙂

 42. Jasio z II-giej klasy said

  Jak to gdzie? Przecież każdy Polak to Zyd!!!!

 43. Kapsel said

  Miłej Pani J

  na dobranoc

  NO TO CO Najpiękniejsza Jest Moja Ojczyzna

  Najpiękniejsza jest moja ojczyzna,
  Kiedy wiosną się budzi ze snu.
  Śpiewem ptaków jej dzień się zaczyna
  I zapachem jaśminu i bzu.

  A przy drogach wysokie topole
  Latem prawie sięgają do nieba,
  Smutne wierzby splatają warkocze,
  Słońce w chmurach jak lilia dojrzewa.

  Kiedy lato przeminie gorące
  I odlecą za morza bociany,
  Złota jesień w liściastej sukience
  Kolorowe maluje obrazy, maluje.

  Zima białe sukienki zakłada,
  Gwiazdy śniegu po dachu przynosi,
  Gałęziami na wietrze się kłania,
  Jakby chciała na spacer zaprosić.

  Gdzie piękniejsze są lasy i góry,
  Gdzie skowronek na polach tak śpiewa,
  Gdzie na niebie tak śpieszne są chmury,
  Gdzie pszenica tak złotem dojrzewa, dojrzewa.

  Najpiękniejsza jest nasza ojczyzna,
  Kiedy rankiem się budzi ze snu.
  Śpiewem ptaków jej dzień się zaczyna
  I zapachem jaśminu i bzu.

 44. j said

  Dzieki drogi panie Kapsel! Wiekie dzieki ! 🙂

 45. z bloga gajowego Maruchy said

  Kłopoty w KGHM – rząd pogrąża kopalnie miedzi

  Posted by Marucha w dniu 2015-01-29 (czwartek)

  Stara, jak Trzecia RP, taktyka: dowalić zakładowi nieludzkie obciążenia, potem stwierdzić że „przynosi straty”, by niezadługo sprzedać go za psie grosze „inwestorom” zza granicy. I wówczas nagle zakład zacznie się opłacać, co liberały zinterpretują, że „prywatne jest zawsze lepsze” albo że „Polacy nie umieją gospodarować”.
  Uczynienie „nierentownymi” kopalni miedzi, gdzie wydobywa się także w znacznych ilościach złoto i srebro, to chyba szczyt draństwa.
  Niestety, kanalie, które do tego doprowadzają, ujdą bezkarnie. Nikt ich nie przepiłuje na pół piłą, jak ich ukraińscy przyjaciele, nie wydłubie oczu, ani nawet nie powiesi. Bo polaczek nie chce dopłacać do „nierentownych przedsiębiorstw”, a są przecież nierentowne, bo prasa i telewizja tak mówią..
  Admin

  Kopalnie miedzi w Lubinie idą w ślady śląskich kopalń węgla i stają się nierentowne? Taką sensacyjną wiadomość dotyczącą Zakładów Górniczych Lubin podał Prezes Spółki KGHM Polska Miedź Herbert Wirth! Za ten stan obwinia on rząd i prowadzoną przez niego łupieżczą względem kopalń politykę fiskalną.

  Prezes Wirth, w połowie stycznia podczas obrad Komisji Skarbu Państwa w Sejmie RP zarzucił politykom, że kopalnię miedzi Lubin dobił niesamowicie wysoki podatek od wydobycia miedzi i srebra stosowany od lat bez skrupułów przez rządzących.

  Na uzasadnienie swoich słów Wirth przytoczył przykład jak rozwiązania fiskalne sprawdzają się w innych krajach:

  – W Australii prowincją, która płaci wysokie royalty [opłaty koncesyjne/licencyjne – admin], jest Queensland. Gdybyśmy chcieli dorównać do ich drugiego poziomu, to trzeba byłoby obniżyć podatek w Polsce co najmniej o 70 proc. W Australii ten podatek wynosi 2,5 proc. od  rudy lub 5 proc. od  wartości koncentratu, liczonym formułą „od  tyłu”, czyli cena miedzi na  giełdzie minus koszty pozyskania tej miedzi na  burcie. W  innych jurysdykcjach ten podatek właściwie w stu procentach jest kosztem uzyskania przychodu. U nas jest inaczej. Co  to  oznacza? Że  muszę zapłacić jeszcze 19 proc. podatku od podatku!

  Nierentowność kopalni Lubin niebawem spowoduje straty w Hucie Miedzi Legnica oraz postawi pod znakiem zapytania liczne zakłady wzbogacania rud. Zagrozi to likwidacją ok. 15 tys. miejsc pracy w regionie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego na Dolnym Śląsku!

  Przypomnijmy, że KGHM Polska Miedź S.A. jest szóstym producentem miedzi elektrolitycznej (około 500-550 tys. ton) oraz pierwszym co do wielkości wytwórcą srebra na świecie (około 1260 ton srebra rafinowanego w 2011 r.). Zatrudnia ponad 18 tys. pracowników.

  W Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. pracuje kolejnych 10 tysięcy (bez KGHM International). Licząc zatrudnienie w przedsiębiorstwach kooperujących z KGHM można przyjąć, że Polska Miedź zapewnia utrzymanie dla ponad 100 tysięcy osób.

  Ogólne przychody przedsiębiorstwa w roku 2012 wyniosły prawie 22,6 mld złotych, przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 21,3 mld złotych. Oprócz tego Spółka była do niedawna jedną z najsilniejszych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych.

  W świetle tych faktów polscy rządzący zdają się bić rekord wszech czasów w łupieżczej polityce wobec polskiego przemysłu!

  Politycy od lat nie reagują na dobijający polskie górnictwo, w szczególności węgla kamiennego ale także soli oraz jak widać na przykładzie KGHM miedzi i srebra, podatek od wydobycia oraz kilkanaście innych obciążeń fiskalnych spoczywających na przemyśle górniczym gdyż wszystkie te daniny publiczne po zsumowaniu dają rocznie kilkadziesiąt miliardów złotych dla zadłużonego po uszy i zmuszonego do utrzymywania armii urzędników Skarbu Państwa.

  M,M
  Źródła: nettg.pl, wpolityce.pl, wikipedia.org
  http://narodowcy.net

 46. pugnus said

  Grzegorz Braun na prezydenta !No padl na szubrawcow blady strach i pognali do roboty nawet ta chasbare,ktora byla na zwolnieniu lekarskim…..
  Wspominalem juz o zwiadzie jaki dokonalem na kilku wielce prawomyslnych portalach z ktorych jeden wyroznia sie nie tylko wysoce patriotyczna retoryka ,ale ponoc nawet najwyzsza frekwencja!Nie bylo na nich nawet wzmianki o kandydaturze p. Grzegorze ,niemniej ten „wyrozniajacy sie ” uznal najwidoczniej ,ze dluzej nie mozna milczec. Nie bede tu przytaczal szczegolow nagonki na G.Brauna ,bo nie chce zapaskudzac Wirtualnej tylko ogranicze sie do kapitalnej puenty pewnego forumowicza ktory podsumowal „dyskusje”nastepujacymi slowy :”wy byscie nawet nie glosowali na Dmowskiego gdyby jakims cudem stanal do wyborow”.Inny uczestnik zas wyciagnal z „dyskusji” minorowa komkluzje ,ze wszystko wskazuje na to ,ze prezydentem zostanie ….Komorowski.Nawiasem przydaloby sie tam przedstawic drzewo genealogiczne G.Brauna zamieszczone tutaj przez p.Kapsla ,bo twierdzi sie tam ,ze Braun jest po matce …Zydem!

 47. Moher49 said

  Pan Braun mógłby dać sobie teraz siana i odpuścić. Co mu przyszło do głowy ? Konkuruje z kandydatem RN. Przemawia językiem literackim, którym do tłumów nie dociera. Niech będzie jeden kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski. Kowalski to trybun ludowy, mówi prosto i zwięźle, słowami jak kamienie.

 48. Włodzimierz J. Korab-Karpowicz

  Profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie

  Proponowany Kandydat na Prezydenta RP ze środowisk patriotycznych

  1. WWW Patrz: http://www.przyszlapolska.pl

  1. Patrz film TVN:

  2. Ukazał się mój Traktat polityczno-filozoficzny, a w nim „Siedem zasad szczesliwego spoleczenstwa”. Patrz:

  http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/w%C5%82odzimierz-j-korab-karpowicz-siedem-zasad-szcz%C4%99%C5%9Bliwego-spo%C5%82ecze%C5%84stwa

 49. gość said

  Grzegorz Braun najnowszy wywiad

 50. Kapsel said

  Wiktor Węgrzyn na czele Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

  Grzegorz Braun poinformował, że na czele jego Komitetu Wyborczego stanie Wiktor Węgrzyn, „zasłużony inicjator i niestrudzony komandor Rajdu Katyńskiego”, jak go określił sam kandydat.

  O starcie Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wiktor Węgrzyn to pomysłodawca i twórca Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, który jest organizowany od 2001 roku i odwiedza miejsca związane ze zbrodnią katyńską. – Niezależnie od tego, ile czasu da nam system, który chcemy obalić – i tak zawsze będzie go mało. Dlatego akcja wyborcza powinna zacząć się niezwłocznie po ogłoszeniu urzędowych terminów przez ludzi, których chcemy wszak odsunąć od dalszego wpływu na sprawy publiczne. Wiem, że wielu z Was ma już gotowe plany działania. Koordynujcie je, proszę, z Komitetem Wyborczym, na czele którego stanie Wiktor Węgrzyn – zaapelował Grzegorz Braun.

  http://prawapolityka.pl/2015/01/wiktor-wegrzyn-na-czele-komitetu-wyborczego-grzegorza-brauna/

  Wiktor Węgrzyn stanie na czele Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna!!

 51. re1truth2 said

  ad.36 uzupełnienie – http://www.sejm-wielki.pl/b/1.635.23
  Emilia Julia Zeydler[Zeidler] córka Fryderyka Zeydler niegdyś kunsztu??jubilera akt małżeństwa zawartego z Feliks Jan Bentkowski h.Prawdzic http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=1&zs=0189d&sy=117&kt=2&plik=027.jpg#zoom=0.75&x=1284&y=2532 prababka dla Anna Danuta Wasiutyńska h. Korczak ( babka Brauna G.)
  Zmarła 11 IX 1852 w domu nr 1337 http://ebuw.uw.edu.pl/Content/38001/directory.djvu

 52. jowram said

  Panie Jezu,

  zbliżają się wybory prezydenckie w Polsce i jest kilku kandydatów. Z PIS-u jest Andrzej Duda, czy on jest dobrym kandydatem? Nie pytam o PO, bo jest teraz i wszystko sprzedaje co polskie.​ Może wreszcie Polacy przejrzeli na oczy i nie uwierzą w puste obietnice. Także jest kandydatem patriota, Grzegorz Braun.

  Pan Jezus:

  „Ratujcie swój kraj poprzez wywyższenie Mnie na KRÓLA waszego. Już tak długo czekam, aby stworzenie zrozumiało kim jest STWORZYCIEL. Czy nie jest wam wstyd, aby Bóg prosił ludzkie plemię o Jego wywyższenie? Przecież to dla was przyszedłem na świat.

  Żaden Andrzej Duda, czy inny kandydat z PIS-u. Żaden innowierca z jakiegoś PO zdrajców i popierający „złodziejstwa”. Tylko nowy człowiek, nowa twarz i nowe hasła: „Bóg w Polsce zwycięży i będzie królował”.

  Nie ma innej opcji i niech wam nie obiecują, gdyż obie partie przeciw narodowi złe zamiary knują. PIS-u czas przeminął nieodwracalnie, a dałem im szansę i mieli Moje poparcie. Jednak zwyciężyła zła „Platforma Obywatelska”, gdzie zdrajców, kłamców i złodziei pełno, i nigdy nie była partią rzetelną. Winni jesteście sami Polacy, że nie poszliście na głosowanie, a​ to wykorzystali wasi wrogowie i sfałszowali wybory – demoniczni dranie.

  Dlaczego „demoni”? Bo Boga w Trójcy Świętej nie uznają, a takich zawsze szatani w piekle witają. Przykro, że Episkopat w Polsce milczy, a przecież mogliby zarządzić w kościołach modlitewne czuwania liczne.

  Wałęsa – zdrajca, Matkę Moją hańbił, gdyż Jej wizerunkiem wasz naród zwabił. To od niego rozpoczęła się więź z waszymi wrogami

  i za bezcen sprzedawał Polskę, bo wasi wrogowie byli dla niego wzorcami.

  „DOŚĆ” – powiedział Bóg Ojciec o sytuacji obecnej i wybrał takiego człowieka, który zacznie pracę razem z narodem i wywyższy na KRÓLA – Boga Stworzyciela. Bóg prosi swoje stworzenie od wieku prawie o uznanie Go KRÓLEM w Polsce i na świecie a wtedy zapanuje POKÓJ w sercach ludzkich i wszystko z Rządem Bogu zawierzycie. Wtedy zamienicie „miecze na lemiesze” – wszystkim obywatelom świata ku uciesze.

  Dałem wam człowieka Grzegorza Brauna, gdyż to Ja go powołałem do siania Bożego ziarna. Jego mowa jest „TAK – TAK” , ​”NIE – NIE” i będzie współpracował z Bogiem i rządził ludem rzetelnie.

  Jeżeli tym razem Polacy nie usłuchacie, to już nie będzie więcej szansy i wszyscy zginiecie. Państwa zaczną napadać jedno na drugie pod byle jakim pozorem i z głodu też nie wytrzymacie. Pomogę tylko Grzegorzowi Braunowi, gdyż go znam, i z nim plany pokojowe na przyszłość Polski i świata mam. Już​ widzicie jasno,​ jakie są fakty rządzenia demonów w Polsce i do nich zaliczam niestety – duchowieństwo, gdyż jest Mi w dużej ilości ​”obce”.

  Powiedziałem już nie raz:

  ​ ​

  „To Mnie zależy na POKOJU na świecie, gdyż zszedłem z Nieba na ten świat, jako wasz Przyjaciel i wasz Brat.

  Jeżeli tym razem Mnie nie usłuchacie, to niestety, ale to wy wszystko pozamykacie i powstanie nowa ZIEMIA i nowe NIEBO i będą nowi ludzie. A Ja powiem na spotkaniu z każdym z was:

  Po co to wam było, a nie usłuchaliście Nas”.

 53. jowram said

  ZARYS PROGRAMU WYBORCZEGO

  Komentarz: czy ktoś ma wątpliwości, ze nasz kraj ruszyłby do przodu jak młody lew i błyskawicznie by rozkwitł – przy realizacji takiego programu? Wszystko konsekwentnie oprzeć na uznaniu Pana Jezusa za Króla i co z tego wynika – i jakie to byłoby korzystne i proste!

  Zarys programu wyborczego,

  który nasze Stowarzyszenie poprze w wyborach do Sejmu i Senatu 2015
  Nie wierzymy w pomysły typu: ludzie zgłoszą przez Internet co ich najbardziej boli i z
  najczęściej zgłaszanych postulatów sformuje się program. Uważamy to za dziecinadę. A co z
  agentami, agentami wpływu, ludźmi nie ogarniającymi całości spraw ani nie rozumiejącymi
  ich przyczyn? Co z wadami ludzkimi, niewiedzą i zwłaszcza dezinformacją i zatajoną
  informacją? Jak choćby o niesłychanych bogactwach Polski? Co z imprintingiem schematów
  Wierzymy w zespoły kompetentnych fachowców i w dary Ducha Świętego, którego pomocy
  przyzywamy, konstruując nasz program. Co nie wyklucza szerokiej konsultacji społecznej –
  by osoby spostrzegające sprawy, jakich my nie widzimy, wskazały je nam (jako tegoż św.
  Ducha narzędzia – może nawet nieświadome).
  Zważywszy powyższe, formułujemy zarys naszego programu:

  Program nasz dzielimy na siedem działów:
  INTRONIZACJA – wszędzie i zawsze, przy jakimkolwiek kontakcie z wyborcami
  tłumaczymy Objawioną dla naszego narodu i świata Wolę Bożą – jaką jest powrót prawa
  Bożego do życia publicznego na jedyne właściwe, najważniejsze miejsce. I konieczne ku
  temu odpowiednie zorganizowanie się katolików świeckich. Wszędzie i zawsze, przy każdym
  kontakcie z wyborcami tłumaczymy duchowe znaczenie łaski Intronizacji i zachęcamy do
  uznania Pana Jezusa Chrystusa za Króla osobiście, w rodzinach, parafiach i w
  miejscowościach, a nadto w naszych diecezjach.

  ZASADNICZE ZMIANY PRAWNE
  Konstytucję RP otwiera preambuła:
  Normy moralne Dziesięciu Przykazań Bożych i Dwóch Przykazań Miłości z Ewangelii
  Jezusa Chrystusa stanowią nadrzędny wzór i zasadę praw stanowionych w Polsce.
  Nowy pierwszy artykuł Konstytucji brzmi:
  Jezus Chrystus Król, Mesjasz i Syn Boży jest Królem Polskiego Narodu i Państwa.
  1. Przeprowadzimy orzeczenie, że normy prawa UE obowiązują w Polsce tylko pod
  warunkiem, że nie naruszają norm prawa polskiego. (Taka regulacja prawna
  obowiązuje w Niemczech.)

  2. Wprowadzimy definicję zbrodni postkomunistycznej i przeprowadzimy zasadę
  nieprzedawniania takich zbrodni, tak samo jak nazistowskich i komunistycznych.

  3. Powołamy zespół parlamentarny, który dokona przeglądu całego prawa w Polsce, by
  stosownie do przyjętej Preambuły usunąć z niego cały antyludzki i antyobywatelski

  4. Dokonamy przeglądu wszystkich prywatyzacji, a w wypadku przestępstw i zbrodni
  postkomunistycznych nastąpi realizacja zasady, iż mienie pochodzące z przestępstwa
  podlega konfiskacie na rzecz Skarbu Państwa Polskiego.

  5. Powołamy specjalny Trybunał Narodowy do spraw osądzenia zbrodniarzy
  komunistycznych i postkomunistycznych, z uwzględnieniem oszustów medialnych i
  przestępstw gospodarczych i szczególnym uwzględnieniem przestępców i zbrodniarzy
  w sędziowskich i prokuratorskich togach. Wzorem działalności tego Trybunału będzie
  Trybunał Norymberski osądzający zbrodnie nazistowskie.

  6. Stosując prawo łaski i przebaczenia, gdzie można je zastosować ze względu na interes
  Państwa Polskiego oraz względy humanitarne – przeprowadzimy konsekwentną
  dekomunizację według wzoru denazyfikacji przeprowadzonej w Królestwie Norwegii
  po II wojnie światowej.

  7. Wzmocnimy prawnie zasadę, że wszelkie bogactwa naturalne Polski są własnością
  Narodu Polskiego – i mogą być eksploatowane jedynie przez państwowe koncerny.
  (Podobnie jak w Chile, Królestwie Norwegii i w tylu innych krajach.)

  8. Konsekwentnie zakażemy działalności w Polsce wszelkich organizacji uznanych
  zgodnie z prawem za satanistyczne, komunistyczne, postkomunistyczne i nazistowskie
  – w tym neobanderowskich.

  9. Konsekwentnie zakażemy wszelkiej aborcji, in vitro i eutanazji – jako metod
  zbrodniczych i przestępczych. Zakażemy fałszywej informacji medialnej w sprawach
  odmienności seksualnych.

  SPRAWY MIĘDZYNARODOWE

  1. Natychmiast zawiesimy spłatę przez Państwo Polskie wszelkich zobowiązań dłużnych
  do czasu analizy ich zgodności z prawem oraz uzyskania przez Polskę należnych
  odszkodowań – w tym z powodu zniszczeń i zbrodni dokonanych w czasie II wojny

  2. Podejmiemy odpowiednio energiczną i skuteczną akcję walki ze zbrodniczymi
  oszczerstwami przeciwko Narodowi Polskiemu, w tym ze zbrodniczymi kłamstwami
  historycznymi – także żądając należnych odszkodowań.

  3. Wycofamy Polskę ze wszelkich konwencji genderowych – jako w oczywisty sposób
  demoralizacyjnych i zbrodniczych wobec młodego pokolenia, oraz ze wszelkich
  konwencji klimatycznych – jako opartych o oczywistą nieprawdę o rzekomym
  globalnym ociepleniu.

  4. Podstawą wszelkich działań w polityce zagranicznej będzie zasada poszanowania
  interesu Polski i zasada wzajemności.

  SPRAWY OBRONY NARODWEJ

  1. W trybie natychmiastowym powołamy Wojska Koronne – czyli masową armię obrony
  terytorialnej. Każdy dorosły polski mężczyzna, poza uzasadnionymi wyjątkami,
  powinien posiadać w domu broń.

  2. Rezerwę finansową powstałą z zawieszenia spłaty zadłużenia wykorzystamy przede
  wszystkim na szybkie dozbrojenie Wojska Polskiego. Zaczynając zwłaszcza od
  nowoczesnego systemu obrony przeciwlotniczej. Przywrócimy zasadniczą służbę
  wojskową, poczynając od ochotników. Mężczyznom po odbyciu takiej służby
  zapewnimy uzasadnione przywileje – m.in. pierwszeństwo do zatrudnienia w Policji

  3. Przeprowadzimy konsekwentną akcję usunięcia z Polski obcych agentur i agentów

  4. Zbudujemy jak najszybciej sprawne Polskie Służby Specjalne.

  ZASADNICZE SPRAWY GOSPODARCZE

  1. Rezerwę finansową uzyskaną ze wstrzymania płatności z tytułu obsługi zadłużenia po
  zaspokojeniu niezbędnych potrzeb obronnych i przemysłu obronnego przeznaczymy
  w pierwszej kolejności na szybkie uruchomienie eksploatacji kluczowych bogactw
  Polski (złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, gaz ziemny, ropa naftowa, fenomen
  geotermalny, złoża molibdenu i wolframu, ogromne złoża antracytów i złota na
  Lubelszczyźnie, złoża węgla brunatnego i inne).

  2. Jak najszybciej zbudujemy wielkie zakłady hydrogenacji węgla kamiennego na
  Śląsku, a następnie na Lubelszczyźnie.

  3. Produkcja wielkich ilości taniej energii elektrycznej i ewentualny eksport energii
  elektrycznej oraz samodzielność w zakresie pokrycia popytu na paliwa ciekłe mają
  być jednym z głównych priorytetów naszej gospodarki.

  4. Wprowadzimy zasadę umocnienia Złotego Polskiego – w formie pokrycia wartości
  naszej narodowej waluty – w przeliczeniu na tonę paliwa umownego lub cenę
  kilowatogodziny energii elektrycznej – w projektowanej wstępnie proporcji 400 zł
  jako równowartość tony paliwa umownego.

  5. Wygospodarowane środki finansowe przeznaczymy na cele polityki prorodzinnej i
  dogodny kredyt dla polskich przedsiębiorców i rolników, z uwzględnieniem sektora
  mikro i małej przedsiębiorczości.

  6. Przywrócimy „ustawę Wilczka” w jej pierwotnym brzmieniu.

  7. Kluczowy i jak najszybciej uruchomiony będzie dogodny kredyt mieszkaniowy, w
  tym dla młodych małżeństw. W rozwoju budownictwa mieszkaniowego upatrujemy
  kluczowy mechanizm rozwoju gospodarki.

  8. Wprowadzimy zasadę, że tylko obywatel polski może prowadzić handel (być
  właścicielem sklepu lub hurtowni) na terenie Państwa Polskiego. Identyczna zasada
  obowiązuje w takich krajach jak Królestwo Norwegii czy Izrael. Zasada ta oznacza,
  tak jak we wspomnianych krajach, zakaz działalności w Polsce zagranicznych
  koncernów handlowych.

  9. W jak najszybszym czasie utworzymy Narodowe Rezerwy Żywności.

  10. Będziemy konsekwentnie promować w Polsce produkcję najzdrowszej, najlepszej
  żywności na świecie – dokonamy w tym celu koniecznych zmian prawnych i
  uruchomimy wszelkie metody wsparcia, w tym finansowe. Najlepsza i najzdrowsza na
  świecie żywność ma być specjalnością naszej narodowej gospodarki.

  WAŻNE SPRAWY PAŃSTWOWE

  1. Przeprowadzimy konsekwentną redukcję aparatu urzędniczego wraz z
  usensownieniem i uproszczeniem wszelkich procedur prawnych. Wysoce
  kompetentna, życzliwa obywatelowi, bardzo dobrze płatna i jedynie niezbędnie liczna
  kadra urzędnicza będzie wizytówką Państwa Polskiego.

  2. W administracji rządowej zastosujemy opcję zero – według wzoru prezydenta Andrew
  Jacksona w USA. Opcja ta zakłada zwolnienie z pracy wszystkich urzędników, poza
  uzasadnionymi wyjątkami – i zatrudnienie zupełnie nowych osób.

  3. Uprościmy system podatkowy wprowadzając stawki podatku VAT 5 i 15% oraz
  podatku dochodowego poza kwotą wolną od podatku – 15% dla wszystkich. Stawkę
  podatku od wydobytych bogactw naturalnych uważamy za zasadne ustanowić na
  poziomie średnio 50% (z możliwym zróżnicowaniem od 40 do 60% zależnie od typu
  tych bogactw i kosztów ich eksploatacji).

  4. Zasadniczo ograniczymy lub rozwiążemy przestępcze struktury samorządu
  zawodowego, zaczynając od samorządów prawniczych, lekarskich i architektów. Nie
  będzie w Polsce zasady, że już pracujący w zawodzie decydują o dopuszczeniu do
  zawodu czy dochodowych specjalizacji.

  5. Wprowadzimy zasadę swobodnego dostępu do zawodów prawniczych po zdanym,
  odpowiednio wymagającym, egzaminie państwowym.

  6. Utworzymy i należycie uposażymy w kompetencje prawne Ministerstwo Sanitarnej
  Ochrony Państwa – w celu zablokowania importu wszelkiej skażonej żywności,
  niebezpiecznych odpadów, zatrutych szczepionek czy szkodliwych leków.

  7. W porozumieniu z ruchami społecznymi (kibicowskimi) utworzymy i należycie
  wyposażymy finansowo Ministerstwo do Spraw Sportu. Wyczynowy zawodowy sport
  połączony z szeroką promocją sportu wśród młodzieży musi znaleźć należne miejsce
  wśród zadań i wydatków państwa.

  8. W ramach procedur dekomunizacji poddamy rzetelnej rewizji wszystkie koncesje
  medialne. Nie będzie więcej w Polsce zatajania przed obywatelami kluczowo ważnych
  informacji, czy eksplozji fałszu medialnego w rodzaju telewizji WSI-24.

  9. Wszelkie ordynacie wyborcze zostaną oparte o jednomandatowe okręgi wyborcze i
  wybory większościowe – tak jak jest w krajach, gdzie procedury wyborcze
  rzeczywiście funkcjonują należycie. Tym sposobem zostanie zrealizowane dzieło prof.
  Jerzego Przystawy i Ruchu na Rzecz JOW. Zlikwidujemy wszelkie obecne szykany i
  utrudnienia blokujące udział w wyborach Polaków przebywających poza granicami

  10. Przeprowadzimy rzetelną weryfikację wszystkich orderów i odznaczeń państwowych.
  11. Przeprowadzimy rzetelną weryfikację stopni i tytułów naukowych.

  12. Przeprowadzimy rzetelną weryfikację stopni oficerskich, a zwłaszcza generalskich.

  WAŻNE SPRAWY SPOŁECZNE

  1. Wyróżnikiem naszej polityki będzie konsekwentna polityka prorodzinna, oparta m.in.
  o rozwiązania prawne podobne do obowiązujących w Wielkiej Brytanii.

  2. Przywrócimy karę śmierci za najcięższe zbrodnie, np. umyślne zabójstwa i zdradę
  stanu. Państwo Polskie nie jest od stwarzania bezwarunkowej gwarancji życia, nawet
  dla najgorszych zbrodniarzy.

  3. Zróżnicujemy składkę ubezpieczenia zdrowotnego na dwie części, z których jedna
  będzie pokrywała koszty ewentualnego leczenia w chorobach nagłych, wypadkach i
  epidemiach – natomiast druga część, poświęcona opłatom za leczenie np. sanatoryjne,
  będzie kumulowana na indywidualnym rachunku, wraz z godziwym oprocentowaniem
  i będzie mogła być przedmiotem cesji bądź nawet dziedziczenia. Słowem – będzie
  formą kumulacji oszczędności na pozostałe usługi zdrowotne. Osobom w wieku
  seniora zapewnimy wyjściowy, odpowiednio wysoki stan tych indywidualnych
  rachunków zdrowotnych.

  4. Zlikwidujemy regionalne kasy chorych i wprowadzimy jedną Polską Państwową Kasę
  Chorych. Szpitalom rejonowym, wojewódzkim i specjalistycznym przywrócimy status
  jednostek budżetowych. Poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami – w Polsce nie może
  być żadnych kolejek do niezbędnych usług lekarskich.

  5. Zlikwidujemy wszelkie przywileje emerytalne funkcjonariuszy reżimu
  komunistycznego i postkomunistycznego. Będą mogli otrzymywać, ze względów
  humanitarnych, jedynie najniższe uposażenia emerytalne.

  6. W miarę wzrostu dochodów budżetu państwa jak najszybciej podwyższymy najniższe
  świadczenia emerytalne i rentowe – by pokrywały one co najmniej minimum
  społeczne kosztów utrzymania.

  7. Umocnimy prawa rodzicielskie – także poprzez wprowadzenie bonu szkolnego,
  będącego równowartością rocznych kosztów edukacji dziecka w danym wieku.
  Ministerstwo oświaty skieruje płatności z tytułu bonu do szkoły, którą rodzice sami

  8. Przeprowadzimy rzetelny zwrot majątku Kościoła Katolickiego, uchylimy zasadę, że
  żenująco niskie rekompensaty za ten majątek mają dodatkowo finansować inne

  9. Przeprowadzimy rzetelną lustrację duchowieństwa na obszarze Polski – wymierzając
  sprawiedliwą karę agentom obcych wywiadów i wpływów.

  10. Biskupów agentów komunistycznych i postkomunistycznych służb specjalnych oraz
  członków masonerii – czyli satanistów – po udowodnieniu im winy i odbyciu
  sprawiedliwej kary, uznamy za persona non grata i wydalimy z Polski. Zastosujemy
  zasadę przebaczenia i miłosierdzia tylko w wypadku rzetelnych nawróceń i przemian

  11. Papieża Franciszka – o ile będzie kontynuował herezje liturgiczne i doktrynalne –
  uznamy za nie pełniącego Urzędu Piotra w sposób ważny i zachęcimy wiernych i
  duchowieństwo do wyboru administratorów apostolskich w Polskich Diecezjach
  Rzymsko-Katolickich, będą oni pełnili urzędy biskupie do czasu, aż papież Franciszek
  się nawróci albo Pan Bóg da nam innego, prawdziwego Papieża. Wszystkich
  hierarchów popierających Papieża Franciszka – heretyka liturgicznego i
  doktrynalnego – uznamy za persona non grata w Polsce i wydalimy z kraju.

  To są nasze II plus 50 propozycje programowe.

  Czekamy na wszelkie uwagi Polaków – ludzi dobrej woli.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: