Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Julian Kornhauser: Wiersze dla Agatki

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-02-13

„A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!

[…]

Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”

+

Ten wrażliwy poeta, to teść Andrzeja Dudy

—————————————————————-

Publikujemy cały ut(f)ór teścia kandydata na prezydenta Rzeczpospolitej Polski p. Andrzeja Dudy.

Julian Kornhauser – „Kamyk i cień” – str 28 , Wydawnictwo a5 – Poznań 1996.

ISBN 83-85568-25-5

Książka dotowana przez Ministerstwo Kultury i Sztuki

***

Wiersz o zabiciu doktora Kahane

A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.
Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.
Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

Reklamy

Komentarzy 27 to “Julian Kornhauser: Wiersze dla Agatki”

 1. Mieczysław S.Kazimierzak said

  Problem ANTYPOLONIZMU nie jest uwzględniany w oficjalnej polskiej polityce historycznej!!!
  A jak to jest w programach wyborczych kandydatów na prezydenta RP?!

 2. Moher49 said

  Ot i wylazło żydło z worka. Dobrze, że przed wyborami a nie po, jak z Komorowskim. Jak na to zareagują Polacy?, obawiam się, że tak jak zdecyduje TV i jej prezes Juliusz Braun.

 3. @+@=@@ said

  A na marginesie „nosa” ma Kaczyński w dobieraniu swoich kadr: Jan Tomaszewski, Joanna Kluzik-Rostkowska, „premier” z Gorzowa Marcinkiewicz, Poncyliusz, Kamiński, Sikorski, Lipiec i inni

 4. mmmm said

  Dlaczego mnie nie dziwią wyniki głosowania w Sejmie w sprawie odszkodowań za holokaust?

  „The Times of Israel” była pierwszą gazetą, która donosiła o zmianach w przepisach. Opierała się na danych, przekazanych przez Sebastiana Rejaka, specjalnego wysłannika ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ.

  „Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego”

  pan Duda wraz z całym PISem głosował ZA:

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=40491&KodKlubu=PiS

 5. Uważny Obserwator said

  Niektórzy o Jarku piszą w taki sposób, jakby im czas się zatrzymał co najmniej 4 lat temu.
  Jarek jest skończony, kiedyś też myślałem podobnie, wiele decyzji kadrowych traktowałem jako błędy prezesa.
  Wystarczyło mi posłuchać probanderowskich połajanek pod adresem rządzących w reakcji na Majdan i w jednej chwili kiedyś błędy przestały być błędami.

 6. Dominik2005 said

  Żyła kiedyś w Polsce poetka (nazwiska nie pomnę), laureatka Nagrody Nobla, która do końca życia nie wyparła się stalinizmu. Może teściu jest teraz przyzwoitym człowiekiem?

 7. @+@=@@ said

  # 6 Zastanawiające jest to, że jury Nagrody Nobla uznało, że fascynacja stalinizmem Szymborskiej była atutem w uhonorowaniu poetki. Ciekawe jak by to skomentował pan Aga, niestrudzony tropiciel i krytyk rusofilów i rusofilii, ale tylko u Polaków, bo u rusofili innych nacji ta cecha jest przez niego mile widziana.

 8. mmmm said

  Ad7

  Napisałby, że jest pan tradsem, sekciarzem nienawidzącym naszych starszych braci w wierze, wszak Maryja była zydówką 🙂

 9. Mściciel z 27 WDP AK said

  Bardzo ciekawy wpis, choć bez polskich znaków więc wklejam: Ostrzezenie dla PiS prof. Nowaka-widziane z USA. Profesor Nowak ostrzega wladze PiS. Jesli nie wymienicie Jaroslawa Majdaniarza na kogos innego teraz, zrobi to ktos inny za was. Kto wie czy Andrzej Duda nie jest szykowany jako podmianka Magdalenki w PiS przez jej zagranicznych mocodawcow.

  Doslownie w ostatniej chwili, tuz przed konwencja PiS przedstawiawiajaca kandydata PiS Andrzeja Dude na urzad prezydencki, prof. Nowak zaskoczyl totalnie wszystkich, a zwlaszcza pisowska warszafke. Bedaca w wiecznym samozadowoleniu jako jedyna prawdziwa opozycja, ktorej nikt nie zagrozi w utrzymaniu monopolu na patriotyzm, listem prof. Nowaka pisowska warszafka dostala obuchem po glowie. Zapewne wkrotce pisowska warszafka oglosi uroczyscie, ze prof. Nowak jest ruskim agentem, bo tylko taki zdrajca moze sie targnac na taka swietosc jak Jaroslaw Majdaniarz. Postawa pisowskiej warszafki pokazuje w sposob demonstracyjny, jak latwo dzisiaj mozna zostac ruskim agentem.
  Warto w tym miejscu zaznaczyc, ze jak wspomnial prof. Nowak, nie jest on czlonkiem PiS, a tylko sympatykiem i glosujacym na te partie wyborca, jak miliony wielu uczciwych I patriotycznie nastawionych Polakow. I nagle ten promotor legendy Lecha Kaczynskiego, wbija noz w plecy partii, ktora ma zbawic Polske. Popelnil przy tym straszliwa zbrodnie odsylajac prezesa na emeryture, podczas gdy prezes sie pali do zrobienia porzadku, by wyprowadzic Poske na droge prowadzaca do dobrobytu.
  Nikt z czlonkow partii sie tego nie domagal, by prezes poszedl w odstawke, a nawet gdyby popelnil te myslizbrodnie, to na pewno skonczylby w piekielnych mekach, zas rodzina takiego delikwenta, skazana bylaby na wieczne potepienie I zycie w hanbie. Poniewaz prof. Nowak nie jest czlonkiem PiS, dlatego najlepiej go zrobic ruskim agentem, co sie juz wlasnie czyni. Bo zawsze sluszne i genialne posuniecia geniusza strategicznego Jaroslawa Majdaniarza moze krytykowac tylko ruska agenntura, co tylko dowodzi jak latwo mozna zostac ruskim agentem ogloszonym przez pisowska warszafke.
  Jak twierdzil “geniusz Karpat” niejaki Ceausescu, tylko wariatowi moze sie socjalizm nie podobac, to tak samo wedlug pisowskiej warszafki z Majdaniarzem na czele, ktokolwiek mowi dzisiaj cos pozytywnego o Rosji lub jest za separatystami, musi to byc na pewno ruski agent, ale jak juz ktos chce wyautowac geniusza Jaroslawa z polityki, to juz musi byc to na pewno co najmniej Lucyper, osobiscie zadaniowany przez Wladimira Wladimirowicza. Mysle ze juz na powaznie mozemy powitac profesora Nowaka w ekskluzywnym klubie ruskich agentow.
  List prof.Nowaka odebralam jako ostatnie ostrzezenie skierowane do pisowskiej warszafki z Jaroslawem Majdaniarzem na czele, by wyszli z samozadowolenia, ze sa jedyni ktorzy maja monopol na patriotyzm. Ten monopol utraca, jesli przegraja wybory prezydenckie i parlamentarne. A gwarancja tego ze straca monopol na patriotyzm, jest rzadzacy PiS w despotyczny sposob Jaroslaw Majdaniarz. Jako pisowski sympatyk prof. Nowak, delikatnie namawia stratega nad strategami, by sie odsunal od polityki, poniewaz obraz Jaroslawa jako przywodcy partyjnego, zapewnia tej partii kolejne kleski we wszystkich wyborach.
  Ale nasz geniusza strategicznego tak naprawde nie ma kim zastapic. Otoczyl sie samymi miernotami, takimi jak Czarnecki, Bielan, Lipinski, etc…, ktorzy nie maja w sobie zadnej haryzmy. Pretorianie Majdaniarza raczej zainteresowani sa przegrywaniem kolejnych wyborow i tkwic w tzw. konstruktywnej opozycji, niz brac odpowiedzialnosc za cokolwiek, bo jedynie do czego sie nadaja, to tylko zycie wygodne na koszt podatnika I udawanie patriotyzmu. Mowienie prawdy przez prof. Nowaka burzy ich idylliczny spokoj.
  Jak on smie, ten krakowski profesorek niszczyc doskonaly wizerunek Majdaniarza, toz to prawdziwy ruski agent. Ze mysmy sie wczesniej na nim nie poznali i nie zdemaskowalismy go.Musimy wzmocnic czujnosc, bo inaczej wkrotce bedziemy wydlubywac kit z okien, a nie siedziec w sejmie i uchodzic za prawdziwych patriotow.
  Pisowska warszafka wczesniej posadzi kazdego o bycie ruskim agentem, niz spojrzy na siebie samokrytycznie. Czy te miernoty sa wogole w stanie myslec samokrytycznie? Dlaczego Jaroslaw otoczyl sie takimi miernotami?
  Mysle ze prof. Nowak nie napisal calej prawdy o pisowskiej warszafce. Gdyby napisal cala prawde o tej grupie trzymajacej wladze w PiS, wtedy by sie na niego psypaly gromy i mysle ze zrobil to tylko i wylacznie w trosce o swoja rodzine. Mysle ze prof. Nowak jest swiadomy prawdy o zrodlach wladzy i “sukcesow” pisowskiej warszafki w srodowisku patriotycznym. Wolal dac ostrzezenie i mysle ze moment wybral doskonaly. Mysle tez, ze nastepnym listem prof. Nowaka do czlonkow I sympatykow PiS bedzie powiedzenie im boesnej prawdy o PiS I jego prawdziwej historii, a zwlaszcza o mrocznych magdalenkowych poczatkach.
  PiS ma glownie za zadanie duraczyc patriotycznie nastawiony elektorat, ze tylko przez te partie prowadzi droga do raju. Dlatego tez wyborcy nie maja innego wyjscia, jak glosowac na aparatczykow tej partii, a nawet musza na namaszczonych osobiscie przez Majdaniarza. Tak przynajmniej twierdzi posel Adam Lipinski.
  Ale wyjasnienie fenomenu monopolu na patriotyzm Majdaniarza, nie nalezy szukac w haryzmie poszczegolnych czlonkow czy atrakcyjnosci program politycznego I gospodarczego tej partii. Nalezy szukac raczej w mrocznych poczatkach III RP. A tutaj wszystkie drogi prowadza do Magdalenki. Jak twierdzil uczestnik wszystkich spotkan Lech Kaczynski, nie zawarto tam zadnego porozumienia. Lech Kaczynski kazal nam wierzyc, ze III RP to pelen spontan i autentyk, oraz ze demokracja jest prawdziwa.
  To wlasnie w Magdalence zawarto porozumienie pomiedzy agentami Kiszczaka, tam przystano nna nowy-stary podzial wladzy, gdzie wladza miala pochodzic z wyboru, pod warunkiem ze to my a nikt inny dajemy alternatywy wyborcze. I tak sie dzieje od 1989 roku. Biorac to pod uwage, mozna wtedy rozumiec, ze rzeczywista wladza w Polsce lezy poza konstytucyjnymi organami panstwa, zas w sejmie i senacie dochodzi tylko do przekomarzan I pyskowek mniejszych I wiekszych, by elektorat zwlaszcza patriotyczny wierzyl ze to wszystko jest szczere i prawdziwe.
  Na pewno jest lepiej rozumiec, dlaczego nie mozna pzreprowadzic podstawowa rzecz dla zerwania z przeszlsocia komunistyczna, jaka jest prawdziwa lustracja, ktora ostatecznie utracil Lech Kaczynski. Lepiej tez mozna zrozumiec, dlaczego Amerykanie sprzeciwiali sie lustracji, oraz dlaczego w sprawie mozliwosci torturowania poszli do rzeczywistych wladz w Polsce, lepiej tez rozumiemy dlaczego Lech Kaczynski kontynuowal misje polska w Iraku I w Afganistanie, chociaz Polska nic na tym nie zyskala.
  Dopiero wskutek dintojry wewnatrzamerykanskiej dowiedzielismy sie, tak naprawde to Amerykanie za mozliwosc torturowania sobie do woli swoich jencow wojennych z Iraku i Afganistanu, zaplacili rzeczywistym wladzom w Polsce kwote 30 mln. USD.
  Lepiej tez mozna zrozumiec, dlaczego partia opozycyjna wolala milczec niz wykorzystac doskonala okazje by rozbic calkowicie rywala z PO I SLD. Lapej tez rozumiemy dlaczego PiS nie wykorzystal doskonalej sytuacji by rozbic PO, gdy dowiedziano sie o mrocznych poczatkach poprzedniczki tej partii KLD,kiedy otrzymali pieniadze na dzialalnosc polityczna od niemieckiego wywiadu.
  Jaroslaw Majdaniarz dostal pilny rozkaz, by wyciszyc jakakolwiek dyskusje w partii, jak rowniez wydal zakaz calkowitego milczenia I wypowiadania sie na wyzej wspomniane tematy.
  Mysle ze Amerykanie poszli rowniez do rzeczywistych wladcow w Polsce I zaplacili im po uwazaniu, ze trzeba za wszelka cene popierac banderowska Ukraine, bez wzgledu na koszty polityczne I ekonomiczne takiego poparcia dla Polski. Wiec stad mamy taka zagadkowa antyrosyjskosc w sprawach banderowskiej Ukrainy wszystkich partii. Wiec stad wyprawa Jaoslawa Majdaniarza na Kijow i bezwzgledne poparcie dla banderowskiego zamachu stanu. I nie wynikalo to wcale z jego jakis kalkulacji politycznych, czy jak wola niektorzy jego fani geniuszu strategicznego,tylko z rozkazu jaki otrzymal z magdalenkowej centrali.
  Wydaje mi sie,ze prof. Nowak napisze o tych mrocznych pisowskich uwarunkowaniach, jak bedzie bezmyslnie atakowany przez czlonkow PiS. Bo tak naprawde to PiS moze mu skoczyc. Nie jest jego czlonkiem, wiec nie musi sie obawiac o to, jak np. Lipinski, ze ktoregos dnia bedzie musial wydlubywac kit z okien. Ma pozycje prawdziwego patrioty, jest bardzo popularny i szanowany przez wiekszosc szarych czlonkow PiS jak rowniez sympatykow. Wiec robienie z niego ruskiego agenta moze nie wyjsc pisowskiej warszafce na dobre.
  Mysle tez, ze dlatego nie zostal wybrany na pisowskiego kandydata na prezydenta, gdyz manipulowanie nim byloby dla Majdaniarza niemozliwe. PIsowska warszafka probuje z prof. Nowaka a to zrobic ruskiego agenta, a to zawistnika ze Majdaniarz nie wystawil jego kandydatury, tylko Andrzeja Dude. W tej chwili magdalenkowi nadzorcy nie maja alternatywy, kogo zastapic w miejsce PiS, by dalej mozna bylo duraczyc elektorat patriotyczny. PiS na czele z Majdaniarzem sie juz powoli zaczyna przejadac i coraz wiecej wyborcow PiS zaczyna sie orientowac, ze Majdaniarz ze swoja swita, jest tyle samo warty co eliciarze z PO, PSL i SLD.
  Kto wie czy zdajacy sobie sprawe ze zmeczenia elektotatu patriotycznego majdaniarskimi eliciarzami do wynajecia Jaroslawem na czele, rzeczywisci wladcy Polski nie szykuja podmianki temu elektoratowi. Kto wie, czy szykowany jako kandydat na prezydenta Andrzej Duda nie zastapi Jaroslawa Majdaniarza jako nowy-stary przywodca PiS, by dalej duraczyc elektorat patriotyczny z nowymi eliciarzami na czele.
  Z tego punktu widzenia zastapienie Komorowskiego Andrzejem Duda bedzie dla rzeczywistych wladcow Polski lepszym dealem, niz pozostawienie na stanowisku Bigosiarza. W koncu Duda otarl sie juz o wladze, byl we wladzach kiedy PiS ja dzierzyl, teraz jest europoslem. W sprawie kryzysu ukrainskiego zajmue takie samo stanowisko co reszta eliciarzy. Jest tez patriota mlodym, wiec dlaczego rzeczywisci wladcy Polski nie mieliby postawic na n iego, zamiast na zdartego jak stara plyta Bigosiarza. W koncu to nie Bronek Bigosiarz ma duraczyc ten najbardziej nieprzewidywalny elektorat. A jak Duda bedzie podskakiwal, o zawsze mozna wyslac seryjnego samobojce.
  Kto wie czy Andzrej Duda nie jest ostatnia szansa dla magdalenkowej wladzy w Polsce? Zwalszcza kiedy widzimy ze wizerunek Jaroslawa Majdaniarza jest z kazdym dniem coraz bardziej zuzyty jako patrioty i przywodcy wciaz niczego nie wygrywajacej opozycji. Z tego punktu widzenia Andrzej Duda bylby najlepszym dealem na jaki stac dzisiaj wladcow magdalenkowych, ktorzy zgodnie z zyczeniami swoich zagranicznych mocodawcow, pociagaja za sznurki swoich wybrancow.
  Trudno jest wywnioskowac z listu, czy prof. Nowak bierze pod uwage taki wlasnie scenariusz rozwoju wydarzen. Andrzej Duda jako kandydat magdalenkwoej sitwy, bylby najlepszym numerem, jaki by zrobili wladcy magdalenkowi, szykujac podmianke zarowno w samym PiS jak i na przezydenckim stolcu.
  Dlatego profesor Nowak ostrzega: Dokonajmy zmiany sami pod nasza kontrola, gdyz w przeciwnym wypadku zrobi to ktos inny. http://slepamanka.neon24.pl/post/118989,ostrzezenie-dla-pis-prof-nowaka-widziane-z-usa Ps. Nie wiedziałem ,że ten chazar Bielan znów w PiS-ie. Ma chłop kiepełe!!!!

 10. msd said

  Współcześnie żyjący żydzi nie mają ani kropli krwi łączącej ich z 12 pokoleniami a więc z Maryją i Jezusem Chrystusem. Tak więc współczesnych żydów nic nie łączy z Palestyną Jezusa. Są okupantami tych ziem.
  Polecam wykłady Ks. Kneblewskiego.
  Dobrze też posłuchać i poczytać Ks. prof. Chrostowskiego.

 11. Mściciel z 27 WDP AK said

  Wczoraj na wiecu Duda był w otoczeniu żydostwa, pewnikiem teść i teściowa to była, rysów semickich tak po 40stce już nie da się ukryć, Matka Natura jest bezwzględna i bezlitosna jak widać dla tej nacji, obnaża pochodzenie aż miło.

 12. Mściciel z 27 WDP AK said

  Dudy twarz także już zdradza niesłowiańskie pochodzenie, to już widać.

 13. aga said

  ad. 7
  Pani Aga chyba była pierwsza, która o tych rewelacjach poinformowała na tym forum. Niech mnie Admin poprawi jesli się mylę?

  https://wirtualnapolonia.com/2015/02/11/marian-kowalski-vs-jacek-wilk-debata-prezydencka-2015/#comment-145276

  A co się dziwic ,że jakiś mało znany poeta nadal wierzy w sowiecką propagandę Stalina/Sierowa w temacie tzw. pogromu w Kielcach,skoro do tej pory nie znalazł się żaden „cenckiewicz czy zychowicz” , którzy by tę sprawę opisali.A nawet tutaj wszystkowiedzący od Prawdy wola sowiecką propagandę?

  Tak jak w temacie KL Warschau autorytetem jest ś.p. Sędzia Trzcińska tak w temacie Kielc pan Krzysztof Kąkolewski i Jerzy Robert Nowak.
  który z towarzyszy Mmm . MSD, @ + @ zacytuje tych ostatnich autorów?
  A może rekordzista 300% normy, w szerzeniu propagandy mściciel.

  Tylko prawda jest ciekawa, towarzysze, tylko prawda was wyzwoli z kłamstwa propagandy…

 14. aga said

  ad.13

  „Pani Aga” chyba była pierwsza, która o tych rewelacjach poinformowała na tym forum. Niech mnie Admin poprawi jesli się mylę?

 15. obserwator said

  Obywatele moi mili
  Byście się tak odważyli
  Szczerze i pełni troski
  Żydówkę ma też Komorowski
  Jestem pełen obawy
  I pełen o kraj mój troski
  Profesorem jest Pan Duda
  A kimże jest Komorowski

 16. aga said

  Sekciarstwu – lefebrystom jak Mmm polecam, zdając sobie sprawę jak trudno jest wyjść czy wyrwać kogoś z sekty, szczególnie jeśli ten ktoś z domu wyniósł zamiłowanie do ideologii marksizmu-leninizmu czy nawet do matiuszki kłamstwa – Rosji…

  http://www.gloria.tv/media/ph9k1YNU36H

 17. aga said

  https://wirtualnapolonia.com/2015/02/11/marian-kowalski-vs-jacek-wilk-debata-prezydencka-2015/#comment-145276

 18. Mieczysław S.Kazimierzak said

  Prces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejał w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który nie tylko zaktywizował ten rasizm,ale zmilitaryzował handel wojną i pokojem ma swoje logiczne konsekwencje.
  Jak w każdej wojnie.to i w WOJNIE O PIENIĄDZ realizuje się grupowe strategie!!!
  Cywilizacyjnie doskonalona zdolność do bandyckich rewolucji zrodziła ŻYDOWSKĄ,która konsekwentnie jest realizowana.Nie uwzględnia się jej w oficjalnej polskiej polityce historycznej!!!W tym pomocna jest teologia JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA,która podcina korzenie CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.
  Polska była w najgorszej sytuacji kiedy do BIZANCJUM wschodniego zblizyło zachodnie,a CYWLIZACJA ŻYDOWSKA była katalizatorem ANTYPOLONIZMU!!!

 19. Mściciel z 27 WDP AK said

  Przytaczany przez wszystkich od lewa do prawa, lewactwo, katolików, narodowców, nijakich, obojętniaków płciowych, tranwesytów, pedałów, lesbijki, blogerów, komentatorów, argument o tym, że Polska potrzebuje silnego prezydenta jest niezbyt trafny, można go między bajki włożyć! Dziwne, że wszyscy o których piszę nie wiedzą? lub udają niewiedzę z jakichś im tylko znanych powodów, że w Polsce mamy ustrój Parlamentarno-Gabinetowy!!! i politykę państwa sprawuje Rada Ministrów!!!. I tyle w temacie. Żaden prezydent nawet z silnym temperamentem i osobowością, etc, etc, nie będzie sprawował władzy faktycznej w kraju, gdyż ona jest wyłącznie w rękach Rady Ministrów. Urząd prezydenta i senat są niepotrzebne na dziś Polsce i to nie tylko z powodu wysokich kosztów – „utrzymanie kancelarii prezydenta w Polsce jest wyższe niż utrzymanie dworu królowej Elżbiety. W roku 2011 wyspiarze wydali na „koronę” 166,5 mln złotych, gdy w tym samym czasie koszty utrzymania ” czy „głowy” (czy raczej dupy to rzecz względna) państwa w Polsce wyniosły 171,5 mln złotych. Jest to około 5 mln mniej”. W 2015 budżet został określony na tym samym poziomie co w 2014 i wynosi 167,6 mln zł. … Koszt utrzymania na dzisiaj Knebanderosejmu i Knebanderosenatu to ponad miliard zł rocznie. „Urząd Prezydenta a raczej p. Rezydenta Pałacu to organ w zakresie władzy WYKONAWCZEJ!!! tak więc może tylko przyklepać bądź zawetować(co może Knesejm łatwo obalić!) i tyle w temacie prerogatyw prezydenta. Więc wszystkie dywagacje na temat prezydenta, tkliwych i „mundrych”opowiastek kandydatów na kandydata co to oni by zrobili gdyby zostali przez wyborców czyli głupi i bardzo naiwny ludek wybrani na wybrańca i pomazańca Bożego, można wyrzucić do kosza, sprawa wyboru prezydenta a raczej pałacowego rezydenta staje się bezprzedmiotowa!!!

 20. Marek said

  AD 19
  To prawda, że prezydent ma niewielkie możliwości ale może skutecznie wetować
  złe prawo. Sejm może skutecznie odrzucić weto prezydenta większością 3/5 głosów,
  a taką ilość często nie jest łatwo uzbierać. Może też zwrócić się do Trybunału
  Konstytucyjnego ale tam sędziowie nawet jak coś faktycznie nie jest zgodne
  z obecną, postkomunistyczną konstytucją to i tak stwierdzą że jest i nikt im nic
  nie może zrobić. Dlatego wiele lat temu zwracałem uwagę, że tą konstytucję
  napisali „fachowcy” żeby zniszczyć państwo polskie. Mieliśmy przecież przypadek
  jawnego złamania konstytucji przez Lecha Kaczyńskiego przy okazji podpisania
  Traktatu Lizbońskiego. Za to pośmiertnie nie powinien być uznany „królem Polski”
  ale zdrajcą interesu polskiego. Usprawiedliwieniem może jedynie być ogromna
  presja wywierana na wszystkie kraje ( powtórzone referendum w Irlandii )
  przez międzynarodówkę żydowskich lichwiarzy.
  Tak w ogóle to Senat jest nam potrzebny jak psu piąta noga, podobnie jak
  wymyślone Urzędy Marszałkowskie ale za ich sposobem ile powstało dobrze
  płatnych synekur dla swoich, no i jak polskie państwo pięknie się zadłuża.
  Na obecnym etapie historii tylko propolska dyktatura może naprawić,
  tą fasadową demokrację. Ale okupanci raz zdobytej władzy nie będą chcieli
  oddać bez walki, walki na śmierć i życie.

 21. Prawda o tzw.pogromie kieleckim została opisana w internecie ale i przez H.Pająka.Zwracam uwagę,że była to trzecia kolejna próba,wcześniejsze dwie w Krakowie i Rzeszowie nie wypaliły..Zostało również ujawnione po co im były potrzebne.Zydzi nie chcieli wyjeżdżać do Palestyny,więc trzeba im było pogonić kota.Głupi Polacy nawet w czas okrutny dla nas samych,w czas niemieckiej bestialskiej okupacji,pomagali na ile mogli zydom Nie mogł więc Jakub Berman liczyć na to,że to my zorganizujemy pogrom.Zrobili ta hucpe sami..A za pomoc dziekuja do dziś,w swoim łajdackim stylu..Posadzili kilka drzewek za 10 dolarów a próbują wydusić ,w niewyobrażalnie łajdacki sposób 65 mld dolarów .Widać bez osłonek kim są i co potrafią.Jezus ich nazwał dziećmi diabła i troche sie pomylił,sa dziećmi arcybestii .Trzeba odrzucić wszelkie pozory i stanąć z nimi twarza w twarz do walki ,albo Oni nas albo my ich.

 22. Izaurus said

  „…wszak Maryja była zydówką” – tak Żydówką! Nie Chazarką. Bo o kim mowa w Apokalipsie (List do Kścioła w Smyrnie) – „9…co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana”? Lub Apokalipsa List do Kościoła w Filadelfii – „Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana8, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami
  a nie są nimi, lecz kłamią”?.

 23. rozsądna said

  to wyjasnia głosowanie tej mendy w sprawie Palestyny i israhellskich mend
  http://izrael.org.il/news/4515-andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp-przeciwko-uznaniu-palestyny.html

 24. Fiona said

  Niestety, tata Agatki nie jest z mojej bajki

  http://merlin.pl/Usmiech-Sfinksa-O-poezji-Zbigniewa-Herberta_Julian-Kornhauser/browse/product/1,265165.html

  „Uśmiech Sfinksa. O poezji Zbigniewa Herberta

  Autor: Julian Kornhauser, Wydawnictwo Literackie , Kwiecień 2001, ISBN:83-08-03104-8
  Książka przedstawia drogę poetycką Zbigniewa Herberta – od spóźnionego debiutu Struną światła w 1956 roku aż po fascynującyEpilog burzy. Moja lektura wierszy Herberta przechodziła różne fazy: ostrej polemiki, refleksji nad ich filozoficznymi aspektami oraz – jak to jest w Uśmiechu Sfinksa – próby zrozumienia biograficznej zasady tej twórczości. Dzięki umieszczeniu w centrum świata poetyckiego Herberta tragicznych doświadczeń życiowych zobaczyłem w książkach tego autora nowe tematy, inną hierarchię wartości.-Julian Kornhauser

  Totalna porażka…
  Ocena 1 na 5
  Powiedzieć, że pan Kornhauser męczy się – a męczy się strasznie – z poezją Herberta, to nie powiedzieć całej prawdy. Pan K. oprócz mnóstwa drobnych błędów, przeinaczeń, nadużyć, itp., popełnia jeden podstawowy grzech, o którym mówi się już pierwszoroczniakom na polonistyce: NADINTERPRETACJA. Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf; dajcie mi słowo, a ja już je zinterpretuję; taką analogię stosuje autor „Uśmiechu…”. Jeśli ktoś nie czytał wcześniej Herberta, a zetknął się z omawianą właśnie pozycją, musiał dojść do wniosku, że autor „Pana Cogito” to strasznie nudny poeta! Naprawdę, wielkiej trzeba sztuki, aby zniechęcić kogoś do takiego poety, jak Zbigniew Herbert. Nikomu nie polecam tej bardzo nieudanej próby interpretacji twórczości Z. Herberta, szczerze! Za to „Uciekinier z utopii” pisany ręką S. Barańczaka wart jest zachodu – wspaniała, naprawdę pokazująca meandry i niuanse herbertowskiej poezji książka.”

 25. guru133 said

  Ależ wysyp ziejących jadem nienawiści do Żydów tak zwanych „prawdziwych Polaków” zakażonych tą nienawiścią przez funkcjonariuszy Kościoła Polsko Pedofilskiego i ubliżających człowiekowi, który opisał zbrodnię na swoich współwyznawcach i oczerniany za własna ocenę poezji Herberta. No cóż, każdy rozumie poezję na tyle na ile mu jego inteligencja pozwala. Tak się składa że znam osobiście Juliana z czasów jego twórczości w krakowskiej grupie poetyckiej „Teraz” i uważam go obok Adama Zagajewskiego za najciekawszego poetę z tej grupy.

 26. Relacje polsko-żydoskie ze sprzężeniami zwrotnymi mają swoją historię.Wpływ na nie miał list rozwodowy opisany przez Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA wynikające z żydowskiej monolatrii jako klasyki rasizmu opisał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na cywilizacje w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

 27. Icchak Szwindler said

  Stawaj pan w szranki na wiersze, panie Kornhauser…
  Daremne modły, rejwach, trud,
  rabinów mocne pienia!!
  Ten podły bliskowschodni Bund
  jest do wykorzenienia!
  Kpią sobie z boga, z Sądów,
  ból, jaki zadają Światu
  sprawi, że dnia pewnego Srul
  zginie z rąk „Kalifatu”!
  Ni boga nie lękają się
  Ni Wszechświata Królowej
  więc może niechaj boją się
  choć… bomby atomowej!?
  Pers jądra zbiera już od lat
  aż dnia pewnego wreszcie
  Zabłyśnie „Słońce” w Tel Awiw
  do cna zawszonym mieście.
  Zniknie na zawsze gniazdo os
  zginą świata pijawy,
  Na Łono Abrahama Pers
  pośle ten klan ryszawy…
  —————————————–
  „Pcha się Jaro, tak się stara, więc…popchnijmy w niebyt Jara”!

  Jak skrajne emocje budzi
  Jasna Góra ciemnych ludzi
  widać na przykładzie Jara
  co jak mało kto się stara:
  Tak pięknie się włazidupczy
  mizdrzy się do Okupanta
  „Polskom” wprost bezczelnie kupczy
  Na ołtarzu biedną składa…
  ani chybi ją rozdupczy
  przy pomocy Kat-Palanta!
  Za wszystkich Podlaków gada,
  deklaracje puste składa,
  pośród klerobojnych jęków
  nie powstaje dziad z przyklęku…
  Nie będzie tu życia, Panie
  gdy „berło” w ręce dostanie!
  Będziesz Jaro Koniecpolski,
  Polska – skończy w Watyklanie!
  Zmień swoje zamiary, Jarku
  i paluchami w zegarku
  jak najrychlej przestań grzebać
  Kościoła nam nie każ „sie bać!
  Mądrzeją ciemni Podlacy
  kasy – coraz mniej na tacy!
  Śmieszni im Kat-protektorzy:
  co się stroją na wielmoży!
  Przyodziani w rewerendy
  mendzą niczym głodne mendy…
  Dusząc się pod zwałem kasy
  wciąż wzniecają tu hałasy:
  Vitro, gender, wolne związki
  „Na Wawel”!(choć ciasny, wąski)
  Zamiast kazać „spieprzać dziadu”
  co najwyżej na Powązki…
  Jednocześnie prą na grunty
  na wszelkie możliwe kasy
  Nie chcą widzieć, że miliony
  ich parafian – to golasy…
  W złotogłowie przyodziane
  Eminencje – jak Cyganie:
  Fasada – atłas w brokatach
  wnętrza – jeszcze w „kurnych chatach…”
  Nie przeginaj pały, Jarku!
  stań na nogach, nie gnij karku!
  Przejdź choć z klęku do przysiadu
  Boć zakrzykniem: „Spieprzaj Dziadu”!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: