Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Arkadiusz Gacparski

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-02-23

arek.gacparski. honorarium. wirtualnapolonia

Komentarze 2 to “Arkadiusz Gacparski”

 1. Politykom honor niepotrzebny. Honorarium jak najbardziej. said

  Przewaga rosyjskiej dyplomacji nad waszyngtońską jest widoczna dla wszystkich. Stanowisko Putina: „jesteśmy tu dla was, możemy się dogadać”.

  Stanowisko Waszyngtonu: „albo zrobisz co ci każemy, albo zbombardujemy cię do epoki kamiennej”.

  Rosja jest przychylnie nastawiona do państw klienckich. Waszyngton nie.
  Putin mówi, że jest gotów dogadać się ze skorumpowanym Oligarchą-miliarderem narzuconym Ukrainie przez Waszyngton, ale Waszyngton zmusił Bułgarów do zatrzymania prac nad South Stream. Ten gazociąg omija Ukrainę, przechodząc pod Morzem Czarnym do Bułgarii. Skoro nowe państwo-marionetka Waszyngtonu na Ukrainie nie zapłaciło wiele miliardów dolarów za gaz ziemny Rosji, i grozi zakłóceniem gazociągu do Europy i kradzieżą z niego gazu, Rosja, pomimo zachodnich sankcji, przygotowała się do rozpoczęcia nowej trasy rurociągu, żeby Europejczycy nie cierpieli w zimie, i nie musieli wyłączyć przemysłu i ich gospodarki, by nie załamały się z powodu braku energii.
  Zobowiązanie Putina wobec Europy Waszyngton postrzega jako zagrożenie, i robi wszystko by uniemożliwić przepływ rosyjskiej energii do Europy.
  W przeciwieństwie do stanowiska Putina, stanowisko Waszyngtonu jest:
  „Nie obchodzi nas co stanie się z naszymi europejskimi marionetkami. Jak reszta ludzkości, europejskie marionetki się nie liczą i są zbędnymi, tylko przypadkowymi ofiarami w wojnie Niezastąpionego Kraju o światową hegemonię”.
  Dla Waszyngtonu najważniejsze jest to, żeby zniszczyć Rosję, niezależnie od szkód wyrządzonych marionetkowym reżimom Europy wschodniej i zachodniej, łącznie z kretyńskim polskim rządem, może jedynym na świecie głupszym od rządu Obamy.
  Waszyngton próbuje doprowadzić do zerwania relacji gospodarczych Europy z Rosją. Waszyngton obiecuje dostarczyć Europie gaz łupkowy. Ta obietnica jest kłamstwem, jak wszystko inne co mówi Waszyngton.

  Dr Paul Craig Roberts – 10.06.2014

  http://www.globalresearch.ca

 2. OCENNIK said

  Jaki honor? Nie ma juz honoru we współczesnym świecie a już w Usraelu jest go najmniej. Jedno kłamstwo, drugie…setne i diabelski plan gotowy do realizacji. Kłamstwo o broni masowego rażenia w Iraku i …poszło już łatwo…. Po jednej wojnie przeciwko Irakowi – zniszczenie Iraku w drugiej wojnie i planowy mord sądowy na niedawnym przecież przyjacielu USA prezydencie Saddamie Husajnie (przypomnę pomoc USA w broni chemicznej i jej technologii z zamiarem-wskazaniem wykorzystania jej w wojnie przeciwko Iranowi!!!)….
  Potem równie umotywowany jak w przypadku colinPowelowania w sprawie wymuszenia kłamstwem zgody RB ONZ ataku na Irak – zbrodniczy atak na Libię i zaplanowany także w asyście USA (czytaj CIA) lincz-mord na przywódcy Libii Kadafim….
  Te zbrodnicze ataki poprzedzone były akcjami-procedurami CIA zwanymi „Narodowa Rada Iraku”…
  potem „Narodowa rada Libii” – wsparte bombardowaniami profilaktycznymi??? – Cel był dość znamienny – opanowanie i pełna kontrola nad bogatymi zasobami naturalnymi tych krajów….
  Na celowniku demokracji pozostała Syria…..
  Ponieważ z uporem godnym podziwu przeciwstawia się dominacji USA…. nie bez międzynarodowego wsparcia Rosji – uderzono w Rosję – zawierucha ukraińską – kolejna procedurą CIA zwaną wcześniej „pomarańczową rewolucją” a aktualnie „demokratycznym majdanem kijowskim”…..
  USA osiągnęły dwa cele – osłabiły (albo chciały osłabić) wpływ Rosji na pomoc dla Syrii …. oraz uwikłały UE w działania polityczno-ekonomiczno-militarne w strefie granicznej UE…. czym wyraźnie osłabiają rolę i znaczenie UE jako samodzielnego organizmu….
  Dodajmy zagrażającego do niedawna hegemonistycznej polityce USA w Europie….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: