Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

NIESPOTYKANE BESTIALSTWO! Tę prawdę o przeklętej komunie powinien znać każdy Polak!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-03-01

Skala i okrucieństwo aparatu represji komunistycznych w latach 1944-1963 jest dla wielu naszych rodaków mało lub wcale nieznane. Niewiele się mówi, pisze o brutalności i bezwzględności funkcjonariuszy UB, MO, KBW czy czerwonych siepaczy ze Smiersz i NKWD.
bestialstwa komunistow2 21 luty 1947 r. Złożony na noszach przez UB-owców, ranny po samobójczym postrzale, Mjr Józef Kuraś „Ogień”.

Jak traktowano zwłoki zabitych żołnierzy podziemia niepodległościowego, jakie były represje w stosunku do członków rodzin żołnierzy II konspiracji. Tylko wąskie grono zainteresowanych zna historię sprofanowania zwłok sierż. Józefa Frańczaka ps “Lalek” – ciało Frańczaka w 1963r zostało pozbawione głowy i do dziś syn Lalka – Marek Frańczak prowadzi prywatne dochodzenie co stało się z głową jego ojca, jakie są jej dalsze losy, ale napotyka cały czas na zmowę milczenia i brak dobrej woli w rozwiązaniu tej dramatycznej dla niego historii. 22 lutego 1947r mjr J. Kuraś “Ogień” odbiera sobie życie przy braku możliwości wyjścia z obławy UB-MO we wsi Ostrowsko –po przewiezieniu zwłok Ognia do Krakowa jego ciało zostaje przekazane do akademii medycznej i prawdopodobnie poddane testom medycznym i rozczłonkowane. Miejsce pochowania ciała majora nie jest znane do dziś. .Podczas tej obławy zginął bratanek “Ognia” K. Kuraś ps “Kruk” u którego odkryto 38 ran od bagnetów!!! Taka była skala bestialstwa. W październiku 1951r. ppor. Edward Taraszkiewicz „Żelazny “ wraz ze swoimi trzema żołnierzami ukrywał się w Zbereżu koło Włodawy –zostali zaskoczeni i stoczyli w czterech bój z funkcjonariuszami WUBP i 2 batalionami KBW razem ok 600!!! A rozpracowaniem jego brata też żołnierza WiN-u Leona Tataszkiewicza”Jastrzębia” i “Żelaznego” zajmowało się 372 informatorów. Mjr H.Dekutowski i jego żołnierze dla ich upokorzenia byli sądzeni w mundurach Wermachtu, a słynny mjr “Łupaszka” dostał wyrok 18- krotnej kary śmierci!!! Ale rekordzistą jeśli chodzi o ilość kar śmierci jest st. sierz. W. Stryjewski ps ”Cacko” żołnierz NSZ z okolic Płocka –likwidator wielu groźnych bandytów z AL I MO m.in zastrzelił “Rypę” milicjanta, który zamordował ok. 100 niewinnych osób. “Cacko” jako groźny bandyta z NSZ dostał 38-krotną karę śmierci !!! 20 osobowy oddział K. Kamieńskiego “Huzara “ został otoczony przez siły bezpieczeństwa w sile ponad 3,5 tys. funkcjonariuszy co daje nam obraz przewagi i siły organów komunistycznego aparatu represji. Nie darowano nawet małym dzieciom, jak Januszkowi Żubrydowi 5-letniemu synkowi mjr. Żubryda z NSZ – małego Januszka zamknięto w katowni UB w Rzeszowie jako groźnego wroga PRL-u !

bestialstwa komunistow

Zdjęcie pośmiertne, wykonane przez UB, partyzantów z oddziału Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja” (patrol „Tygrysa”), poległych 25 II 1950 roku – od lewej: Ildefons Żbikowski „Tygrys”, Józef Niski „Brzoza”, Henryk Niedziałkowski „Huragan” i Władysław Bukowski „Zapora”.

bestialstwa komunistow1
Zdjęcie pośmierntne, wykonane przez UB, partyzantów z oddziału Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja” (patrol „Pilota”), poległych 23 VI 1950 roku – Władysław Grudziński ”Pilot” (drugi od lewej) , Czesław Wilski „Brzoza”, Hieronim Żbikowski”Gwiazda” , Kazimierz Chrzanowski”Wilk”.

autor : Mariusz Warachim

 

Reklamy

Komentarzy 29 to “NIESPOTYKANE BESTIALSTWO! Tę prawdę o przeklętej komunie powinien znać każdy Polak!”

 1. solkraken said

  wtedy okupowali Polaków SSataniści… teraz chyba też :(((

 2. x..x..x said

  Bredzisław swoje

 3. Miś said

  I znowu Ci komuniści tak jakby nie mieli Imion i Nazwisk oraz narodowości skoro przejęli władzę nad Polską na bagnetach Armi Czerwonej.
  Jednym słowem Duchy ????

 4. Zenek said

  Autor Mariusz Warachim jakby zapomniał, że jest jeden naród koczowników odwiecznych bezpaństwowców, w którym mordy rytualne są wpisane w kanony jego pseudo-religii. Rodzina Carska też zginęła podobnie potraktowana, jak również wielu Polaków w Katyniu doznało identycznego wyróżnienia… Piszmy CAŁĄ prawdę, albo nie piszmy w cale!

 5. Piotrx said

  Rosyjski historyk atakuje „Żołnierzy Wyklętych”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosyjski-historyk-atakuje-zolnierzy-wykletych

 6. Victoria said

  Pozwole sobie na niewielka poprawke w tytule: TE PRAWDE O PRZEKLETEJ (wciaz spiskujacej przeciwko nam) ZYDOKOMUNIE powinien znac kazdy Polak.

  Ciekawostka o Dudzie i ojcu Rydzyku:
  http://www.gazetawarszawska.com/politics/1200-stanowisko-w-sprawie-konferencji-w-czestochowie-w-dniu-21-lutego-i-powstania-obywatelskiego-ruchu-kontroli-wyborow-powst

 7. Niezalezny said

  Sowieckie NKWD-KGB-UB dopuszczalo sie tego „Bestialstwa” na narodzie Polskim. Sprawdzami tego „Bestialstwa” byli i sa CI SAMI, ktorych AK i NSZ ratowali od ZAGLADY.

 8. Marian said

  Takie pisanie o zbrodniach to ciag dalszy oglupiania Polakow.Bo mowienie „komunisci” jest tym
  samym jak mowienie „nazisci”- nikt nie wie kto za tym konkretnie stoi.A trzeba wiedziec ze w obu
  przypadkach stoja konkretni ludzie-ich trzeba wymieniac z nazwiska i narodowosci.Bo ich dzieci i
  wnukowie do dnia dzisiejszego okupuja Polske i to wlasnie oni tak oglupiaja Polakow.

 9. Mieczysław S.Kazimierzak said

  NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA mają swoją ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Przewrotność to cywilizacyjnie doskonalona zdolność do rewolucyjnego bandytyzmu.W tym pomocny okazał się być judaizm rabiniczny,który uznał,że od ateizmu jest gorsze chrześcijaństwo,stąd ŻYDOBOLSZEWIZM,który w działaniu przejął rosyjski rasizm.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU z odwołaniem się do bandyckich,antypolskich korzeni.Na brak lojalności wobec Polski mniejszości narodowych żydowskiej i ukraińskiej liczyli przyszli okupańci jeszcze przed agresją w roku 1939.
  Dziś te nacje bandycko kolaborujące z okupantami,choć wrogo do siebie nastawione to zbliżyły się do siebie.

 10. Ciri said

  http://www.pch24.pl/ipn-potwierdza–znaleziono-glowe-lalka–ostatniego-wykletego–zwrocono-godnosc-pohanbionym-zwlokom,33629,i.html

 11. BOLEK said

  PO IMIENIU WYMIENIAC CZERWONYCH BANDZIOROW

 12. Mieczysław S.Kazimierzak said

  System sam w sobie był antypolsko zbrodniczy,co w roku 1910 opisał Juliana Unszlicht w O POGROMY LUDU POLSKIEGO.Czas jednak na personalizację katów.

 13. Krzysztof said

  Zbyt dużo kurtuazji w komentarzach. Trzeba mówić otwarcie gdzie tylko się da i przy każdej okazji. To Żydzi tworzyli i zarządzali MSP, UB, KBW, NKWD i to oni niszczyli resztę inteligencji Polski, a proces niszczenia rękami ich potomków pod zmienionymi polskimi nazwiskami naszego pięknego narodu trwa do tej pory. To oni wmawiają światu, że Polacy są winni holokaustu, tworzy się, lub przywołuje opinie jakoby Polacy nie jako naród nie są w stanie samodzielnie rządzić krajem.
  To wszystko propaganda żydowskich mediów. Kłamstwa!!

 14. Mieczysław S.Kazimierzak said

  Z tego też powodu było miękkie lądowanie ŻYDOBOLSZEWIZMU i przyzwolenie na nacyjne zbliżenie w postaci ŻYDOBANDERYZMU.
  Każda z tych nacji,choć wrogie sobie w czasie kolaboracji z okupantami ma korzenie bandyckiego antypolonizmu.

 15. jacek said

  Może ktoś czytał książkę „Pod szczęśliwą gwiazdą”? – pewnego ubowca co to był pułkownikiem i zlikwidował oddział „Kmicica”? Szefował w Białymstoku, Wrocławiu, Opolu i Bydgoszczy. IPN zna tego „superpolaka”.

 16. Mieczysław S.Kazimierzak said

  ZBRODNIE BEZ KARY to autobiograficzna książka,którą posiadam nawet z dedykacją autora,Łukasza Kużmicza.Autor jako wojskowy II Armii WP został skierowany do Resortu Bezpieczeństwa Publicznego.W sposób udokumentowany uzasadnił konieczność przeprowadzenia akcji wojskowej „Wisła”,w tym likwidację sztabów OUN i ich kierownictwo z głównym prowidnykiem na Polskę Staruch Jarosławem,oraz kurenie i sotnia UPA z ich głównodowodzącym Onyszkiewicz Myrosław.
  Zbrodnią jest łączenie działalności AK z UPA OUN,jak tego chcą niektórzy ukraińscy historycy!!!

 17. Radek said

  Bestialstwo komunistów nie miało sobie równych i przed wojną i po niej, nie skończyło się także po śmierci Stalina jak się wkłada do głów w szkołach, trwało w najlepsze prawie do połowy lat 60-tych. Tak gwoli ścisłości odnaleziono niedawno głowę Lalka w Akademii Medycznej w Lublinie. Tu link: http://www.pch24.pl/ipn-potwierdza–znaleziono-glowe-lalka–ostatniego-wykletego–zwrocono-godnosc-pohanbionym-zwlokom,33629,i.html

 18. Mieczysław S.Kazimierzak said

  @Radek
  Dziś jest problem procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU z polityką historyczną zrównującą ANTYROSYJSKOŚĆ z ANTYKOMUNIZMEM.
  ŻYDOBOLSZEWIZM przejął w działaniu rosyjski rasizm,ale czy w oligarchicznej demokracji wszyscy Rosjanie to rasiści?!Tak myślę,że bardziej rasizmem są zadrukowane mózgi spod znaku ŻYDOBANDERYZMU.

 19. mimi said

  Popieram „Misia”! Chcemy znać nazwiska oprawców, jakkolwiek miałby brzmieć!

 20. madass07 said

  Miller powinien to obejrzeć ale zdaje się, że dla niego zginęli bo „nie chcieli by powstawały uniwersytety” i równie podobne badziewia.

 21. said said

  https://wzzw.wordpress.com/2014/09/23/%E2%96%A0%E2%96%A0-kto-mordowal-polakow/

 22. Dziadek Heniek said

  Bełkot bękarta władzy ludowej usunięto

 23. Dziadek Heniek said

  Bełkot bękarta władzy ludowej usunięto

 24. robert said

  całe to PO to POgarda i smiech dla nas POLAKÓW, a komor to zwykły wałach moskiewski

 25. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Zbyt duże uproszczenie w obliczu znaczących wpływów masonerii. Zdzisław Morawski przed napisaniem książki ŹRÓDŁA ROZBIORU POLSKI przetłumaczył PAŃSTWO W OKOWACH MASONERII A.G.Michel. Na polski teatr polityki powróciła B’nai B’rith.

 26. Deryll said

  Łupaszka, ogień to bandyci

 27. piotrm said

  nawet teraz są ludzie którzy opluwają wyklętych
  http://sulima.salon24.pl/

 28. samaryta said

  Wandea – oto pełen obraz wroga!

  Nic! – co boli bogobojnego katolika – Nie jest mu obce!

 29. Capt.Ziggy said

  POSMIERTNIE BYDLO KOMUNISTYCZNE SCIAGALO (KRADLO) IM NAWETBUTY ! I CO TU SIE DZIWIC OSTATNIEMU SZABROWNIKOWI „PREZYDENT REZYDENT” KOMOROWSKI.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: