Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wyłącz tv – włącz myślenie.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-03-07

PodziemnaTV: Robią nas w konia: SONDAŻE i broń masowego rażenia w użyciu

Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić…

Wyłącz tv – włącz myślenie. WSPARCIE dla PodziemnaTV – http://podziemnatv.pl/
PodziemnaTV odc. 103

Reklamy

Komentarzy 12 to “Wyłącz tv – włącz myślenie.”

 1. Piotrx said

  Ukraiński parlament uczcił minutą ciszy kata Polaków
  http://kresy24.pl/65069/tej-hanby-zadna-wojna-z-rosja-nie-usprawiedliwia-ukrainski-parlament-uczcil-minuta-ciszy-kata-polakow/

  „Rada Najwyższa Ukrainy uczciła minutą ciszy jednego z największych ludobójców czasów II wojny, kata Polaków Romana Szuchewycza. Poinformowała o tym ukraińska stacja Espreso TV. Polskie media mainstreamowe nawet nie zająknęły się na ten temat.

  Ukraiński parlament – na wniosek Ihora Mosijczuka, deputowanego z Partii Radykalnej Oleha Liaszki – oddał w czwartek cześć Romanowi Szuchewyczowi w 65 rocznicę jego śmierci.

  „Rada Najwyższa po raz pierwszy w swojej historii uczciła pamięć dowódcy UPA Romana Szuchewycza, który zginął 65 lat temu” – potwierdził na Twitterze minister kultury Ukrainy Wiaczesław Kirilenko.

  O zbrodniach Szuchewycza – kata Polaków, Żydów i innych narodów – historycy napisali już tyle, że tylko w kilku zdaniach przypomnimy „dokonania” tego „bohatera Ukrainy”. Dwukrotny kawaler hitlerowskiego Krzyża Żelaznego uważał Polaków za największych wrogów Ukrainy.

  To on zaakceptował rozkaz ludobójstwa na ludności polskiej na Wołyniu w latach 1943-44. Potem jako Główny Komendant UPA kierował ludobójstwem na Polakach w Małopolsce Wschodniej.

  „Dawać polskiej ludności polecenie wyprowadzenia się w ciągu kilku dni na rdzenne polskie ziemie. Jeśli tego nie wykonają, wtedy wysyłać bojówki, które mężczyzn będą likwidować, a chaty i majątek palić” – to jego rozkaz z maja 1944 r.

  Łącznie Szuchewycz ma więc na sumieniu co najmniej 120 tys. zamordowanych Polaków, w większości kobiet i dzieci zgładzonych często w strasznych mękach, ze szczególnym okrucieństwem i nieludzkim sadyzmem. W lipcu 1944 r. Szuchewycz uzasadnił „likwidację” ludności polskiej jej rzekomą współpracą z Niemcami.

  Szuchewycz miał również na rękach krew innych nacji – jeszcze jako członek niemieckiego batalionu Nachtigall i 201 batalionu Schutzmannschaft – brał udział w zbrodniach na ludności żydowskiej, białoruskiej i ukraińskiej. Zginęło w nich kilka tysięcy ludzi, których m.in. palono żywcem.

  Niestety, polskie media głównego nurtu ani słowem nie wspomniały o czwartkowym haniebnym wydarzeniu w ukraińskim parlamencie. Tymczasem to przecież nie jedyny to w ostatnim czasie przykład gloryfikowania przez państwo ukraińskie ludobójstwa. Z dnia na dzień takich faktów jest coraz więcej.

  11 lutego br. szef ukraińskiego parlamentu Wołodymyr Grojsman wydał postanowienie, aby na szczeblu państwowym obchodzić 120 rocznicę urodzin Petra Diaczenki, który we wrześniu 1944 r. ze sformowanym przez siebie Ukraińskim Legionem Samoobrony pomagał Niemcom w brutalnej pacyfikacji Powstania Warszawskiego na Czerniakowie. Wcześniej dokonał krwawych rzezi polskich wsi.

  O tym, że w obecnej wojnie z Rosją w ramach ukraińskiego batalionu ochotniczego Ajdar walczy oddział im. Oskara Dirlewangera informował Tomasz Maciejczuk, wolontariusz Fundacji Otwarty Dialog, znany przecież ze swoich sympatii proukraińskich. „Na widok samochodów z symboliką Waffen SS stojących przy bramie TEC w Szczastiu robi mi się niedobrze” – przyznał.

  Przypomnijmy: Dirlewanger to niemiecki zbrodniarz wojenny, SS-man znany z sadyzmu, odpowiedzialny za zbrodnie w Polsce, na Białorusi i Słowacji. Miał na sumieniu co najmniej 60 tys. zamordowanych cywilów, z których wielu spalono żywcem. „Kim mogą być ludzie biorący sobie Dirlewangera za patrona i wzór do naśladowania?” – zastanawia się Maciejczuk.

  Pisaliśmy już o ustanowieniu przez prezydenta Petro Poroszenkę oficjalnego święta narodowego w dniu utworzenia UPA, a także o wprowadzaniu kultu tej ludobójczej organizacji do ukraińskich szkół oraz do podręczników szkolnych.

  Wszystkich wypowiedzi ukraińskich polityków – Petro Poroszenki, Witalija Kliczki, Oleksandra Turczynowa, Julii Tymoszenko, Arsenija Jaceniuka i wielu innych, sławiących UPA, nie jesteśmy już nawet w stanie policzyć, choć polskie media głównego nurtu starają się na ogół o nich nie informować.

  Fakty potwierdzają więc smutną prawdę: zdecydowana większość ukraińskich elit rządzących dla budowania tożsamości swojego kraju wybrała najgorszą z możliwych dróg – zanegowanie prawdy historycznej i gloryfikację ludobójców. W ten sposób od „historycznego pojednania” z Polską władze ukraińskie oddalają się, niestety, w tempie kosmicznej rakiety.

  Większość polskich polityków i mediów – w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę – nadal stara się tego nie zauważać, kierując się zasadą „mniejszego zła” i naiwnie licząc na to, że „potem, po wojnie wszystko sobie z Ukraińcami wyjaśnimy”. Na razie nic jednak nie wskazuje, aby strona ukraińska miała na takie „wyjaśnienia” najmniejszą choćby chęć i należy wątpić, czy po wojnie ta chęć się nagle pojawi.

  Natomiast na dłuższą metę nad wzbierającą falą banderyzmu na Ukrainie nie da się już w Polsce przejść do porządku dziennego, udając, że nic się nie dzieje. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że polskim politykom nie strzeli po raz kolejny do głowy, aby „w imię przyjaźni” na ołtarzu bieżącej polityki ostatecznie złożyć prawdę historyczną i pamięć o krzywdzie i cierpieniu tysięcy Polaków.”

 2. Piotrx said

 3. Marek said

  Wiele lat temu na tym forum użyłem określenia „Mediokracja” opisując budowany
  nad Wisłą ustrój polityczny. Przypomniałem tez film Piotra Szulkina z 1981 roku –
  „Wojna światów – następne stulecie” w którym ziemian najechali Marsjanie
  Przytoczę tu cytat za wikipedią o tym filmie ;
  > Film wychodzi z pozycji zbliżonej do inspiracji sugerowanej w tytule – Wojny światów H.G. Wellsa. Na Ziemię przybywają przedstawiciele bardziej rozwiniętej cywilizacji z Marsa. Marsjanie deklarują, że jedyne, czego pragną, to miłość (i jej najsłodszy wyraz – ludzka krew). Jednak ten punkt wyjścia jest tylko pretekstem – o wiele bliższe związki wykazuje film z utworami fantastyki politycznej, takimi jak Limes inferior Zajdla. Główny nacisk położony został na wpływ mediów na rzeczywistość, na jej kreowanie (co jest zresztą hasłem przewodnim stacji telewizyjnej w tym filmie) zamiast prezentowania. Media i władze agresywnie współpracują z najeźdźcami – organizują aparat przymusowego oddawania krwi i zapewniania Marsjanom miłości przez pozbawienie ludzi tego, co kochali do tej pory. Po kilkunastu dniach Marsjanie odlatują, a media zaczynają ich przedstawiać jako krwawych najeźdźców. Zakończenie filmu podaje w wątpliwość wszystko, co wcześniej zobaczyliśmy w filmie, łącznie z samym przybyciem Marsjan. <
  Każdy kto nie jest lemingiem i nie wyłączył komórek odpowiedzialnych za samodzielne
  myślenie natychmiast dopatrzy się analogii między tym filmem, a obecną
  rzeczywistością w Polsce. Czy nas Polaków nie najechali jacyś "kosmici",
  którzy wysysają z nas krew ?
  Przypomnę też powstanie pierwszej komercyjnej stacji pt. Polsat jako klonu
  "Fox news" adaptowanego nad Wisłę zza oceanu. To tam zaczęto lansować
  m.in. ogłupiającą rozrywajkę pt. Discopolo ale przecież pierwsze było "Italo disco".
  Także obecne rozwrzeszczane "shoły", czy idiotyczne seriale są przenoszone
  z zachodu na polski grunt, gdzie potwierdzono ich "przydatność bojową".
  A te wszystkie sondażyki o czym też pisałem nie służą tylko do sterowania
  lemingami i odwracania ich tyłem do drzwi ale również do przykrywania
  bezczelnych fałszerstw wyborczych z którymi mamy do czynienia od wielu lat.

 4. Marek said

  Tak się robi propagandę na reżimowym portalu żyd-ONET
  http://polska.newsweek.pl/co-wynika-z-sondazy-wyborczych,artykuly,358432,1.html
  Jedno ich mendium w tym wypadku newsweek puści bąka, a pozostałe zachwycają
  się zapachem. Poparcie dla jedynie słusznego pierwszego gajowego nie schodzi
  poniżej ustalonego progu ok. 50 %, a sondaż na stronce pokazuje zupełnie coś
  innego:
  Komorowski 15,86 %
  Duda 31,61 %
  Ogórek 4,89 %
  Jarubas 0,88 %
  Kukiz 14,71 %
  Korwin-Mikke 24, 66 %
  Co prawda starsze, nieskomputeryzowane pokolenie lemingów nie bierze udziału
  w takich sondażach ale ci młodzi, wykształceni z dużych miast i wsi tak ocenają
  gajowego, który nie wszedłby nawet do drugiej tury. Warto zapamiętać również
  te wszystkie sondażownie, których namnożyło się jak grzybów w gaju po dużym
  deszczu, bo trzeba będzie ich rozliczyć za naruszanie elementarnych zasad
  demokracji. Więc cóż pozostaje naszym okupantom, by ukryć te manipulacje
  i wszystkie swoje szwindle z okresu całej tej „demokracji” ?
  Będą musieli doprowadzić albo uciekać albo wprowadzić stan wyjątkowy
  chociażby pod pretekstem zbliżającej się wojny z Putinem.
  Dlatego i dla Putina lepiej jest wstrzymać się od nasilania konfliktu i poczekania
  na zmianę władzy w Polsce.

 5. Aj waj said

  Koniecznie trzeba obejrzeć także to:

  1Polska.pl – Pokonać system i wygrać Polskę – instrukcja krok po kroku #99

 6. j said

  Tutaj ponizej, moj kandydat na prezydenta, Grzegorz Braun prezentuje swoje bardzo wywazone opinie o sp. prezydencie Lechu Kaczynskim. Ja niestety mam o Lechu Kaczynskim duzo gorsze zdanie.

  Jednoczesnie pragne przypomniec przeciwnikom Grzegorza Brauna, ze jest on autentycznie praktykujacym i wojujacym katolikiem.
  Katolikiem tradycjonalista, na co wskazuja jego liczne wypowiedzi a takze slub z wybranka, ktory odbyl sie w rycie trydenckim.

  Czyli teoretycznie ma mocny atut by spodobac sie „tradycjonalistom” na ich blogach, czyz nie? 🙂

  Otoz nie!!

  Aby Grzegorz Braun spodobal sie na forach „tradycjonalistow” i aby go oni akceptowali – musialby spelnic kilka warunkow.
  A nie spelnia.

  Po pierwsze musialby bezustannie oskarzac sw. Jana Pawla II o wszelkie zlo jakie przytrafilo sie Polsce. A najlepiej non stop oblewac pomyjami zarzucajac sw.JPII zwiazki z podejrzanymi ludzmi, krytykujac stosunek do Zydow, muzulmanow, buddystow itd.itp. , konfabulujac rozne historie o niemoralnym zyciu za mlodu i zarzucajac oszukanczy stosunek do wiernych poprzez gloszenie falszywych przeslan.

  Grzegorz Braun tego nie robi a nawet robi jeszcze gorzej – otacza sw.JPII wielka miloscia, szacunkiem, czcia i dobra pamiecia.

  Grzegorz Braun nawoluje tez oficjalnie oraz glosno do szacunku, do lojalnosci i do milosci wzgledem urzedujacych papiezy, w tym do urzedujacego obecnie papieza Franciszka. Robi to z prostej przyczyny czytelnej rowniez dlanas, katolikow – gdyz papieze sa namaszczeni przez samego Pana Boga. Nawet jesli nam sie zdaje, ze to ludzie maczali swoje palce przy jego wyborze 🙂

  A Grzegorzowi Braunowi marzy sie przy tym by Polska, nasza Ojczyzna, byla Rycerzem chroniacym Papiestwo i samego Papieza. Aby papiez zawsze mogl na Polakow liczyc.

  Sprawa druga wyplywa niejako z pierwszej, bo jakkolwiek Grzegorz Braun jest tradycjonalista to nigdy nie pozwolil sobie na to by kpic, osmieszac czy namawiac do nieuczestniczenia w zyciu Kosciola posoborowego. Nigdy nie namawial do nieuczestniczenia w Mszach Swietych! Cos co nagminnie robia „tradycjonalisci”.
  Grzegorz Braun wie, ze jakkolwiek Novus Ordo Missae nie jest Msza godna tak jak tradycyjna Msza Trydencka ale jest caly czas Msza WAZNA!!!

  Nie robi wiec tego do czego namawiaja „tradycjonalisci”.

  Wrecz przeciwnie do „tradycjonalistow” – Grzegorz Braun proponuje nam kochaci, szanowac i wspierac ten istniejacy obecnie Kosciol.
  W takim ksztalcie w jakim nam go pozostawiono po II Soborze.
  Wie on bowiem rowniez, ze Kosciol z Boza Pomoca sam sie naprawi.
  Tak jak dzialo sie to zawsze w przeszlosci, dziac sie bedzie dzis oraz dziac sie bedzie w przyszlosci.

  Jest jeszcze trzeci problem Grzegorza Brauna – wysoce niepoprawne i niebezpieczne jego dzialania pod haslem – kosciol – szkola- strzelnica-
  Tutaj zdaje sie „tradycjonalisci z „demokratami” wykazuja dziwna zbieznosc pogladow w osmieszaniu Grzegorza Brauna 🙂

  Otoz Braun proponuje nam bysmy skupiali sie wokol naszych parafii.
  Bysmy wspomagali tam naszych pasterzy.
  Bysmy na tej solidnej i juz istniejacej bazie budowali edukacje naszego mlodego pokolenia.
  A takze bysmy konsolidowali sie moralnie i realnie przygotowujac sie do patriotycznej ochrony i obrony naszej Ojczyzny.

  Z innej beczki ale tez wazne, prznajmniej dla mnie, ktora jestem bardziej rusofilka niz rusofobka 🙂
  Nie bez znaczenia jest bowiem stosunek Grzegorza Brauna do Rosji. Nie jest on fanem Rosji. Slusznie pamieta nasze historyczne grozne incydenty z Rosja w przeszlosci.
  Ale niekoniecznie slusznie powinien trwac w tej glebokiej niecheci, bo to zaweza pole dzialania kazdego przywodcy.
  Wazne sprawy z przeszlosci nalezy sobie raz lecz spokojnie i rzetelnie wyjasnic, po czym raz na zawsze zamknac. To zreszta proponowal zrobic z naszymi historycznymi zaszlosciami prezydent Putin.
  Ale wtedy w interesie naszych mezykow stanu bylo raczej olac te propozycje niz potraktowqac ja powaznie. Bowiem wtedy ciagneli juz wiecej zyskow od Sorosa niz od Putina 🙂
  Zrobili to zreszta ci sami politycy, ktorzy wczesniej wlazili Putinowi bez wazeliny i w podskokach umarzali dlugi Gazpromowi a takze akceptowali bez zmruzenia oka najwyzsze stawki w Europie za rosyjski gaz dla nas. Czy Putin takich sprzedajne szmaty mogl szanowac?

  Grzegorz Braun jest moim zdaniem absolutnie zdolny do naprawienia relacji z Rosja. Nie bedzie wchodzil Putinowi bez wazeliny ani tez Putin go nie przyprze do muru szantazujac ujawnieniem prawdy o zamachu smolenskim czy innych przekretach polskich zdrajcow.

  Bardzo wywazony i odpowiedzialny stosunek Grzegorza Brauna do wydarzen na Ukrainie – pozwala miec nadzieje, ze madrze poradzi on sobie takze ze skutecznym naprawieniem relacji z Moskwa. To jest czlowiek, ktorego Putin bedzie musial szanowac. I bedzie Brauna szanowal.
  Gleboko wierze w to, ze jeszcze bedziemy handlowac i wspolpracowac z Rosja w bardzo wielu dziedzinach zogromna korzyscia dla obu krajow.
  Za prezydentury Grzegorza Brauna bedzie to mozliwe . Co nam daj Boze!
  __________________________________

  Grzegorz Braun: Czy prezydent Kaczyński był zdrajcą?

 7. Pani J
  Z wielką sympatią przeczytałem cały wpis i popieram Pani zdanie (opinię) na temat Pana Brauna…
  Mam natomiast jedną uwagę odnośnie tego co napisała Pani o Putinie, który rzekomo chce rozliczenia Rosji z prawdy historycznej – bo to niestety nie jest prawda. Świadczą o tym DOBITNIE chociażby niedawne publikacje z archiwów ZSRR wybiórczo i parszywie sformułowane na poczet szkalowania naszych bohaterów walczących z ZSRRowskim pomiotem w Polsce (przy okazji dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych), którego to ZSRRu „dokonania” są w Rosji PRAWNIE chronione a każdy kto podważa „dorobek” ZSRR może być karany sądownie… Żeby nie być gołosłownym i nie rozpisywać się dodatkowo w powyższych kwestiach polecam lekturę

  …Od niedawna – wraz z ukazem „łagier za kłamstwa o ZSRR” taka postawa będzie wręcz surowo karana: Dziedzictwo „zwycięstwa na faszyzmem” ma stanowić podstawę do zjednoczenia społeczeństwa. Tak realizuje się durnoj sintez imperialnej Rosji carskiej i świata Józefa Stalina (o zjawisku tym mówi prof. Andrzej Nowak – imperium carsko stalinowskie)….
  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/06/10/odklamac-wczoraj-i-dzis-spotkanie-z-prof-mieczyslawem-ryba-rosyjska-durnoj-sintez/

  i tu https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2015/03/04/rosyjska-gazeta-ak-zabijala-czerwonoarmistow-publikacja-dokumentow-o-ak-ipn-odpowiada-na-rosyjska-prowokacje-zolnierze-wykleci-i-ostatnie-polskie-powstanie/

  …stąd NIEPRZYPADKOWA uwaga Pana Brauna (wielokrotnie przez niego powtarzana) że z Rosją pojednanie może nastąpić dopiero po NAWRÓCENIU się jej na wiarę katolicką.
  Oczywistą natomiast oczywistością jest utrzymywanie (do tego czasu) poprawnych stosunków z Rosją (na dystans!) ze stanowczym naciskiem na otworzenie archiwów ZSRR i bezpardonowe rozliczenie się „białej gwardii” (z Putinem na czele) z mitem ZSRR (gdzie szczególne miejsce ma kłamstwo o „wyzwoleńczej roli Armii Czerwonej).

  Proszę się nie przejmować różnego rodzaju „tradycjonalistami” zwłaszcza tymi którzy uważają że Kościół to tylko ludzie i ich błędy 🙂 (sami sobie wystawiają laurkę) zwłaszcza że dość konkretnie ich Pani w swoim komentarzu wypunktowała (za co biję brawo, bo domyślam się kogo ma Pani na myśli). Z tymi ludźmi nie ma co dyskutować (co osobiście dawno zarzuciłem), można się tylko za nich modlić żeby dobry Bóg zaczął przynajmniej od zdjęcia z nich odium nienawiści, bo krytyka krytyką ale to co wygadują i wypisują na temat ś.p. JPII nadaje się tylko do rynsztoka.
  Pozdrawiam

 8. z youtube said

  Wybory2015: Rozmowa z Grzegorzem Braunem kandydatem na Prezydenta RP #104

 9. Art said

  @ 6
  Nie tak dawno Pani J westchnęła bez większej nadziei:”żeby tak G. Braun został prezydentem”.
  Jeden odparł na to: kto wie,kto wie?Pięknie to pani napisała o G. Braunie.Teraz jednak ja będę pesymistą: na kogo pan G. Braun sceduje swoje głosy,jeżeli np. nie przejdzie do drugiej tury?
  Oto jest pytanie.

 10. Analityk said

  Czy służby dyplomatyczne sabotują udział Polonii w wyborach

  http://www.warszawskagazeta.pl/felietony/gadajacy-grzyb/item/925-czy-sluzby-dyplomatyczne-sabotuja-udzial-polonii-w-wyborach

 11. Analityk said

  @J #6

  To co mówi p.Grzegorz Braun udowadnia jedynie, że polityka to nie jest żadną „sztuką zawierania kompromisów” – jak to mówia niektórzy bezmyślni powtarzacze a sztuką walki o swoje interesy.

  Polityka schlebiania żydomasonerii w New York’u, Izraelowi, masońskim lożom i wykonywania ich poleceń w podskokach zaprowadziła Naród Polski w nędzę, niewolę i zadłużenie, z którego będzie niezwykle trudno wyjść jeśli wogóle wyjdziemy. Doprowadziła ona jedynie do wzbogacenia sie wrogów i konkurentów Narodu Polskiego a nas – jak na razie – do sytuacji braku szans konkurowania w jakiejkolwiek sferze ekonomicznej gdyz wszystko co mieliśmy cenne zostało sprzedane lub zrujnowane decyzjami zdrajców zasiadających na stanowiskach decyzyjnych w państwie polskim a wlasciwie jego atrapie jaka istnieje od 1945 roku. Obecnie systuacja ekonomiczna i standard zycia Polaków jest bez porównania tragiczniejsza niż ostanie lata PRL-u tj. za rządów E.Gierka.

  Calkowita zgoda, że ekshumacje w Jedwabnem trzeba wznowić, a ten kto jest przeciw jest wrogiem Narodu Polskiego.
  To samo dotyczy zgodności działań władzy z naturalnym prawem, prawem Bożym z Dekalogiem. To musi byc zgodność gdyż konieczna jest służba Bogu i Ojczyźnie sercem i rozumem – slużba całą swoja osobowością. Nie może byc mowy o rozdwojeniu jaźni – panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Za to nie ma wybaczenia i zawsze prowadzi to do mniejszych lub większych tragedii.

  Zdrajców odpowiedzialnych za ruinę Polski – zwłaszcza po 1989 roku – należy wszystkich najsurowiej ukarać.

 12. Analityk said

  „Każde pokolenie powinno wiedzieć, że wolność nie polega na robieniu tego co się chce, wolność to robienie tego, co jest prawe!!!”

  Dodam, że każdy z nas jest od urodzenia pod wpływem Ducha Świetego i wie w głębi duszy co jest prawe – ten Głos mu to mówi. Wie – kiedy dokonuje wyboru – że wybrał to co słuszne a także wie, że wybrał podle – popełnił grzech przeciw Bogu i ludziom – słuchając diabła i wybrał korzyść/ZŁO – pieniądze, stanowisko, pognębil bliźniego dla swojej satysfakcji lub wywyższenia się, zaimponowania innym kosztem bliźniego. My mamy wybrac to co jest dobre dla Narodu Polskiego – odzyskać Polske dla nas Polaków i naszych przyszłych pokoleń.

  To się wydarzy za życia naszego pokolenia !
  http://gloria.tv/media/78jE3fvbeHD

  Tych przeżyć warto posłuchać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: