Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

ARTur Żukow

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-03-14

To jest napad.

 

Reklamy

Komentarze 3 to “ARTur Żukow”

 1. pugnus said

  Niespodziewany spadek kursu euro do dolara jest wynikiem dodrukowania przez EBC nie mniej ni wiecej tylko €15 mld. ,ktore oczywiscie dostaly sie …bankom a nie rzadom , jak to juz niesmialo postuluja niektore media w zach .Europie.Wiadomo,ze banki maja weza w kieszeni i niechetnie puszczaja dalej euro pod strzechy ,tylko ten nowy zastrzyk gotowki uzywany jest do ich wewn. finansowych kombinacji ,ktorych tyle sie namnozylo,ze juz nawet doswiadczeni eksperci nie moga sie w tym wszystkim polapac!
  Najlepsi w tym wszystkim sa Grecy .Nie tylko przeciagaja rozmowy z Bruksela ,ale zadaja od Niemiec zaplaty za szkody wyrzadzone niemiecka okupacja i doszlo do tego ,ze niem.min. finansow juz nie wytrzymal i bluznal w strone Hellenow czym ,co dalekie jest od dyplomacji.

 2. olo said

  Wątek działalności w UW został z Dudy oficjalnego życiorysu usunięty.

  Kandydat PiS na prezydenta kilkanaście lat temu działał w Unii Wolności – ustalił „Newsweek”. Dotarliśmy do archiwalnych dokumentów UW poświadczających członkostwo Dudy. Na jednym z nich widnieje jego podpis.

  Duda w oficjalnej biografii podanej na jego stronie internetowej podaje, że jego polityczna aktywność rozpoczęła się w 2006 roku, gdy rozpoczął pracę jako ekspert w klubie parlamentarnym PiS. Wątek działalności w UW został z jego oficjalnego życiorysu Dudy usunięty.
  Dokumenty potwierdzające działalność kandydata PiS w Unii odnaleźliśmy w ekspozyturze Archiwum Narodowego w miejscowości Spytkowice kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa. Tam znajdują się archiwalne materiały małopolskiej UW.

  Pierwszy dokument to wykaz struktur terenowych i osób w nich działających. W rubryce „koło Podgórze Zachód” widnieją dwa nazwiska: Elżbieta Starowicz i Andrzej Duda. W kolejnej teczce znajdujemy listę obecności na III Zjeździe Regionalnym Małopolskiej UW. 15 grudnia 2001 r. Miejsce 38: Andrzej Duda, obok podpis potwierdzający obecność na zjeździe. Ten sam, który kandydat PiS niedawno złożył pod swoimi wyborczymi obietnicami. I jeszcze jeden dokument: potwierdzenie, że Duda opłacił składki członkowskie w 2002 roku.
  Sprawa jest o tyle ciekawa, że Unia Wolności konsekwentnie sprzeciwiała się PiS-owskiej wersji lustracji i nazywała dekomunizację polowaniem na czerwone czarownice. A przecież – przypomnijmy – Duda był jednym z autorów ustawy lustracyjnej z 2006 roku. Dodatkowo z dokumentów wynika, że Duda działał w UW, gdy partia był już na równi pochyłej. W 2001 r. powstała Platforma Obywatelska i ludzie zamiast udzielać się w partii uciekali z niej. Duda niestety nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące tego wątku jego biografii.

  Ale jedno jest pewne: jeśli udzielał się w ugrupowaniu, które masowo opuszczano, to znaczy, że musiał być gorliwym wyznawcą jej programu.

  Taki to jest z niego cfany (f) żydek który ma wydymać Polaków na kolejne 5 lat.

 3. gość said

  50 miliardów dolarów zniknęło z Polski!

  Polska to bogaty kraj. Tyle, że z jego bogactwa nie korzystają Polacy, ale zagraniczne koncerny, które unikają płacenia u nas podatków. Przez ostatnie 10 lat z naszego kraju nielegalnie wytransferowano 50 miliardów dolarów.

  Takie wnioski i liczby wynikają z raportu Global Financial Integrity. W dokumencie czytamy, że Polska jest wśród dwudziestu państw, z których w latach 2002-2011 wytransferowano nielegalnie najwięcej kapitału. Na tej mało zaszczytnej liście zajmujemy 18. miejsce. Są na niej również takie kraje, jak Białoruś, Rosja, Turcja czy Serbia.

  W 2002 r. wypłynęło z Polski 1,1 miliarda dolarów, w 2006 r. ilość środków spadła do zera, ale już w 2007 r. wynosiła 3,3 mld dol. i ciągle wzrastała: w 2008 r. było to 12,2 mld dol., w 2009 r. – 10 mld dol., w 2010 r. – 10,5 mld dol., a w 2011 r. – 9,1 mld dol. Liczby nie kłamią, a wynika z nich, że największy wypływ pieniędzy nastąpił za rządów koalicji PO-PSL. W latach 2007-2011 Polskę wydrenowano zatem z 45,1 mld dolarów!

  Obecnie nie ma jeszcze danych, jak ten proceder wyglądał w następnych latach, ale wzrost liczby hiper- i supermarketów wskazuje, że nielegalny transfer pieniędzy trwa dalej. Należy do tego dodać także wypływ pieniędzy, który nastąpił dzięki tzw. opcjom walutowym – skala tego zjawiska też była ogromna.

  To wszystko pokazuję, że Polska jest traktowana przez korporacje międzynarodowe i państwa zachodniej Europy jak państwo Trzeciego Świata, gdzie blokuje się rozwój rodzimych technologii, przemysłu, a nawet rolnictwa i sprzedaje drogo produkty, często niskiej jakości.

  Mateusz Rawicz

  http://www.naszapolska.pl/index.php/categories/polska/18504-50-miliardow-dolarow-zniknelo-z-polski

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: