Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Stanisław Tymiński: KORWIN

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-07

Kiedy w 1990 roku zostałem zarejestrowany jako kandydat na prezydenta  postanowiłem nawiązać kontakty z tzw. antysystemową opozycją. Między innymi w kawiarni „Ambasador” w Warszawie spotkałem się z 10-osobowym aktywem Unii Polityki Realnej, który „na pięć minut” przed wyborami porzucił swego lidera, Janusza Korwina Mikke. Dlatego nie doszło do rejestracji jego kandydatury. Byłem zdziwiony kiedy niedługo potem w dworku w Pęcicach pod Warszawą, gdzie wynajmowałem kilka pokoi, pojawił się sam Korwin  bez zapowiedzi. Nie można było jednak poważnie rozmawiać z facetem, którego właśnie opuściła cała jego organizacja i został osamotniony. Widziałem go później w tłumie na kilkunastu wiecach wyborczych, ponieważ jeździł za mną po całym kraju.

Przypomniałem sobie tę sprawę, ponieważ obecnie na krótko przed wyborami na prezydenta Korwina znowu opuściła jego włąsna partia Nowa Prawica, a jej kandydatem stał się prawnik ekonomista Jacek Wilk.  Historia się powtórzyła – Janusz Korwin Mikke aby znowu być kandydatem musiał założyć nową organizację „Korwin” tuż przed wyborami.

Budowanie skutecznych zespołów ludzkich jest priorytetem w nowoczesnej armii amerykańskiej. Nie wystarczy dać żołnierzom dobrą broń i po fizycznym przeszkoleniu oczekiwać od nich zwycięstwa. Konieczna jest umiejętność zbudowania takiego zespołu, który będzie wygrywał bitwy podobnie jak zespoły piłkarskie wygrywają mecze. Do tego potrzebne są wrodzone i nabyte umiejętności kierowania ludżmi. Dobry lider zespołu buduje przede wszystkim lojalność i zaufanie swoich ludzi aby niezawodnie współpracowali ze sobą na polu walki. Z moich obserwacji Korwin takiego szkolenia nigdy nie przechodził, ponieważ nie potrafi budowac ludzkich zespołów. A przecież prezydent musi mieć zgraną grupę specjalistów w swojej kancelarii na których może polegać.

Faktem jest, że Korwin nigdy normalnej pracy nie miał. Urodzony w przysłowiowym czepku żyje z majątku pozostawionego mu przez rodzinę oraz publikacji tygodnika „Najwyższy Czas”, do którego prawdopodobnie trzeba stale dokładać pieniędzy ponieważ trudno oczekiwać aby był z tego jakiś zysk. Odnoszę wrażenie, że Janusz Korwin Mikke, jako urodzony arystokrata chciałby podawać rękę ludziom pracy w rękawiczkach, aby się nie ubrudzić. Nie wiem jak ludzie tacy jak Jarosław Kaczyński czy Korwin, którzy nigdy nie mieli normalnej pracy mogą mieć empatię dla ciężko pracującego ludu.

Mimo wszystko lubię Korwina za jego rozrywkowość,  błyskotliwą inteligencję oraz energię, która go motywuje do dalszego kandydowania w wyborach mimo podeszłego wieku. Sam fakt, że jest on mistrzem Polski w grze w brydża świadczy, że jest dobrym strategiem. Jednak nieszczęściem ludzi wybitnie inteligentnych jest brak emocji oraz serca. Często mają oni zwyczaj promocji niepraktycznych pomysłów, które wybitna inteligencja podsunie im w danym momencie. Wiele z tych pomysłów ma sens tylko dla nich. W odróżnieniu od inteligencji mierzonej wskażnikiem IQ (Intelligence Quotient) bardzo ważna jest też inteligencja emocjonalna, ponieważ wiele decyzji z powodu braku danych trzeba podejmować „na wyczucie”. Tak jak to zauważył Adam Mickiewicz: Dziewczyna czuje, – odpowiadam skromnie – A gawiedź wierzy głęboko; Czucie i wiara silniej mówi do mnie; Niż mędrca szkiełko i oko. Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu, Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce. Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu! Miej serce i patrzaj w serce!”. Czy też Shakespeare: Zdaje mi się, że widzę…. gdzie? Przed oczyma duszy mojej. W tradycji szamańskiej: „Jedyna droga warta trudu to ta co ma serce”.

Niewątpliwie możliwość odczucia duszy własnego narodu jest jedną z podstawowych umiejętności kandydata na prezydenta. Ewidentnie taką włąśnie zdolność miał kontrowersyjny Marszalek Piłsudski, co czyniło go wodzem nadprzeciętnym. Uważny czytelnik jego książki „Rok 1920” dowie się, że Piłsudski w czasie wojny z bolszewikami „czuł” tysiąc kilometrowy front walki „telepatycznie”. Praktycznie nie miał innych narzędzi, ponieważ nie było wtedy możliwości szybkiej komunikacji z powodu braku praktycznych urządzeń telekomunikacyjnych.

Dlatego wymagam od nowego prezydenta takich zdolności wyczucia aby nastąpiła odnowa naszego narodu i sanacja polskiej sceny politycznej. „Ein folk, ein Fuhrer” to przepis na sukces aby tak jak w jednej ze zwrotek naszego hymnu narodowego: „Moskal, Niemiec nie osiędzie, gdy jąwszy pałasza: Hasłem naszym zgoda będzie i ojczyzna nasza”

Ze wszystkich kandydatów prawicy odnoszę wrażenie, że jedynie Marian Kowalski ma zdolność wyczucia naszego umęczonego narodu i wystarczającą charyzmę aby być naszym prezydentem. Jest on moim bohaterem od 2012 roku kiedy to w czasie Marszu Niepodległości w krytycznym momencie z mikrofonem w ręku utrzymał porządek między uczestnikami marszu i policją  i tym samym ocalił wielu ludzi od kalectwa i śmierci, ponieważ sytuacja wtedy była wybitnie niebezpieczna. Przypadkowo to ja ufundowałem wtedy nagłośnienie Marszu Niepodległości w odpowiedzi na desperacki apel:

Przyjaciele! Zwracamy się z gorącym apelem o pomoc. Do Święta Niepodległości pozostały już tylko trzy dni. Pozostały dwie pilne kwestie organizacyjne, których nie rozwiążemy bez Waszego wsparcia. Do opłacenia wszystkich kosztów tegorocznego Marszu wciąż brakuje ok. 10 000 zł. W ostatnim czasie zapłaciliśmy m.in. 2900 zł za komunikację dla Straży Marszu, samochody które będą wiozły nagłośnienie – 3000 zł. Kolejne wydatki to megafony, sprzęt medyczny, oznakowanie Straży, zabezpieczenie sektorów, produkcja banerów itd.. Przed nami opłacenie największego wydatku – nagłośnienia”.

 

Od tamtej pory miałem zaszczyt osobiście poznać Pana Mariana i jego żonę Agatę. Na uroczystym bankiecie 11-go listopada 2014 z ramienia Kapituły wręczyłem mu Order Patriota wraz z dyplomem.

 

Nie mam najmniejszej wątpliwości, że Pan Marian Kowalski jest prawym Polakiem, naszym patriotą, gotowym nawet oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. To jest człowiek, który nigdy nie zdradzi naszej Racji Stanu. Przede wszystkim jest to osoba z ogromnym wyczuciem i wielkim sercem. A tego właśnie nam brakuje w polityce od wielu lat, ponieważ większość ustaw jest produkowana i uchwalana na naszą niekorzyść.

 

Wracając do Korwina, jako inteligentny strateg, mógłby on być jednym z Sekretarzy Stanu w kancelarii prezydenta, gdzie jego pomysły i propozycje byłyby odpowiedno przefiltrowane i ocenione przed wyjściem na świat. Z pewnością byłaby to była dla niego lepsza sytuacja ponieważ jako człowiek, który coś obmyslił nie musiałby tego wdrażać w życie i pilnować. Byłby wolny w sensie swojej natury do tworzenia inteligentnych pomysłów i kuluarowych strategii. Mógłby też pozostać europosłem.

 

Nie często dany kraj ma szczęście aby jednym z kandydatów na prezydenta był człowiek takiego formatu jak Pan Marian Kowalski. Dlatego na niego oddam mój głos w tych wyborach. Aby Polska, nasza ojczyzna była prawdziwą matką, a nie złośliwą macochą.

 

Stanisław Tymiński, Acton, Kanada, 7 kwietnia 2014

www.rzeczpospolita.com

 

 

Komentarzy 37 to “Stanisław Tymiński: KORWIN”

 1. TERAZ transmisja ze spotkania Grzegorza Brauna z wyborcami w Częstochowie! said

  Transmisja zaczyna się o godz. 19:00 czasu polskiego i 12:00AM czasu w Chicago.
  Bezpośrednią transmisje można słuchac za pomocą internetu tutaj:

  http://www.radiochrystusakrola.pl/

 2. dworzan said

  Glosujcie wiec na Adama Jarubasa. ……Z niego moga byc Ludzie…..

 3. pugnus said

  ad2
  Na „moga byc „…. to chlop w szpitalu umarl,trzeba glosowac na czlowieka z ktorego juz teraz sa ludzie a takim jest G.Braun!

 4. Valdi said

  Sądząc z powyższych komentarzy, nie trafił Pan Stanisław w „gusta” czytających – nikt się do artykułu nie odniósł.
  Głosowałem na Pana w latach dziewięćdziesiątych, przekonał mnie Pan analizą gospodarczą Polski. Wykupił Pan całą stronę w gazecie i z niej pierwszy raz dowiedziałem się jak działają banksterzy – obecnie to przechodzimy. Nadmieniam, nie mieliśmy internetu, obecnie jest, ale co to zmienia?.
  Po 25 latach stan umysłowy Polaków uległ pogorszeniu, nie docierają argumenty, są ślepi. Ostatnio wyrzuciłem z domu czterdziestoletnie małżeństwo /dalsza rodzina/, za ironiczny, bezczelny śmiech na temat mojej sugestii odnośnie przyszłego Prezydenta, a jest nim Pan Marian Kowalski.
  Ich typ to: Komorowski, więc dyskusja nie była już możliwa – ktokolwiek inny, np. Madzia Ogórek, ale nie bul!!!.

 5. mgrabas said

  kiedyś Wałęsa przekonywał Polaków, teraz to robi Braun
  Hitler też przekonywał Niemców, że ich zbawi
  Braun sam powiedział, że nie wolno oddać swojego serca i mózgu [żadnemu fanatykowi]
  osobiście wolę już zwyczajnego skromnego człowieka, który uważa, że jest głupi i nic nie wie i dlatego potrzebuje się uczyć i liczyć się z innymi
  jeśli Jezus uczył by nie zabijać, a Braun zamierza wprowadzić karę śmierci, to stawia siebie ponad Boga, z resztą to nic nowego u katolików, których między innymi z powodu takich postaw i nie tylko tego nie uważam za chrześcijan

 6. Kontra said

  +1 Grzegorz Braun

  Sluchalem tej transmisji z Czestochowy.
  Braun super jak zwykle.
  Dobrze byloby zobaczyc go w dyskusji z Bulem-Komoruskim, ale ten nie bedzie mial odwagi na takie spotkanie.

 7. mgrabas said

  nie mogę poprzeć Brauna bo boję się Jego fanatyzmu, a być może nieszczerości
  co innego mówią Jego słowa, a co innego mowa ciała
  On sam powiedział, że nie kupujemy butów obciążonych wadą
  nie powierzę losów Ojczyzny komuś, komu sam nie ufam
  jaką mam gwarancję, że to nie mason czy agent żydostwa?
  czym udowodnił, że zasługuje na zaufanie? mnie nie przekonał do siebie, a wręcz przeciwnie

 8. olo said

  Tyle w tym prawdy ile w przykładowym zdaniu autora: „Praktycznie nie miał innych narzędzi, ponieważ nie było wtedy możliwości szybkiej komunikacji z powodu braku praktycznych urządzeń telekomunikacyjnych.”

  Człowieku , skoro nie było „praktycznych urządzeń telekomunikacyjnych” to w jaki sposób Polskie Wojsko, wywiad, wszedł w posiadanie praktycznie wszystkich radiowych rozkazów Armii Czerwonej. Skuteczna obrona przed wielokrotnie liczniejszą bolszewią w tym wrogami wewnętrznymi była możliwa tylko dzięki temu, że Polacy wcześniej znali sowieckie rozkazy niż sowieci – szybciej deszyfrowali.

  Autorze poczytaj sobie jakieś podstawowe opracowania naukowe na ten temat i przestań wprowadzać czytelników w błąd. Na resztę spuszczę zasłonę miłosierdzi i nie będę się odnosił, bo mi szkoda czasu.

 9. mgrabas said

  dziwię się, że Stanisław Tymiński wspomina tę gnidę Piłsudskiego, który działał na szkodę Polaków jam mało kto

 10. olo said

  Tłumy na konwencji wyborczej Janusza Korwina-Mikke w Kielcach 28.03.2015

  Janusz Korwin-Mikke w programie „Sondy i Sądy” – konkretna,rzeczowa rozmowa (27.03.2015)

 11. mgrabas said

  na Mikkego w życiu bym nie zagłosował bo to szaleniec, chory na zespół Aspergera żyd (Ozjasz Goldberg), mason i agent wpływu, który ma w nosie losy innych ludzi poza sobą, a tym bardziej Polaków

 12. Jacenty z rodziną said

  Ad 9

  Rozumiemy bulwersację. Domyślamy się, że Marszałek zapuszkował dziadzię w Berezie Kartuskiej. Stąd nienawiść do Wodza?
  Większość tak ma, niestety.

 13. mgrabas said

  Piłsudski był bezwzględnym mordercą na drodze swojej własnej kariery i agentem okupantów, masonem, a nie Polakiem.

  a tu są moje wątpliwości dotyczące bieżących spraw Polski: http://777777blog.wordpress.com/2011/09/15/jaki-jest-twoj-problem comment-page-2/#comment-53134

 14. Antek said

  Brawo Braun.

 15. Jacenty z rodziną said

  mgr. inż abas, czy Ty nie pomyliłeś portalu, forum?

 16. mgrabas said

  do osoby/osób ukrywających się pod nickiem „Jacenty Z Rodziną”

  poprawna pisownia wymienionego tytułu naukowego to mgr inż., jednak mój nick nie ma nic wspólnego z tym tytułem

  proszę o przestrzeganie netykiety, to już drugi obraźliwy wpis w tym wątku
  (osobiste wycieczki, przekręcanie nicków, spamowanie polegające na odwracaniu uwagi od tematu wątku jest łamaniem netykiety)

  tematem tego wątku są refleksje wokół wyborów prezydenckich podyktowane troską o przyszłość Polski, proszę pisać na ten temat, a nie obrażać innych

 17. Jacenty z rodziną said

  Do habasa
  apropos netetykiety, to polecamy Cie Adminowi

 18. Jacenty z rodziną said

  Habas wprowadza tutaj destrukcje we wszystkich swoich wpisach.
  Każdy niesystemowy kandydat na prezydenta jest be.

  p.Habas powinien się zorientować, ze tutaj na tym forum nie przejdzie kandydatura ulubieńca Dariusza Kosiura Edwarda.
  W poprzednich wyborach kandydat ten zdobył 130 głosów poparcia. Może 131, zapomnieliśmy o potężnym, autorytatywnym głosie Jaśka z Toronto 🙂

 19. olo said

  Ad. 17 i 18. Popieram

 20. Ali Baba said

  ad 9 „tę gnidę Piłsudskiego, który działał na szkodę Polaków jam mało kto..” A KONKRETNIE 1 Z BRZEGU PRZYKŁAD…DUPSKIEM ODWRÓCIŁ SIĘ MARSZAŁEK OD ŚLĄSKA I WIELKOPOLSKI…tak leżał mu na sercu los tych ziem..!!!

 21. gość said

  Co sądzą Polacy o Korwinie? Sonda

 22. Sarmata said

  Ad. 21. Nie Polacy sądzą o Korwinie tylko wybrane osobniki i to w sposób szczególny, co widać po ciągle zmieniającym się tle.
  Sądząc z uchwyconych fragmentów miasta było to niezłe poszukiwanie tych jakże wyselekcjonowanych osobników.
  Tak więc nie była to żadna sonda tylko „sonda” czyli ustawka. Nie ma to jednak żadnego znaczenia tak jak twarze tych ludzi. Osoby wypowiadające się pozytywnie o JKM miały twarze inteligentne a zdania budowały poprawnie zaś pozostałe twarze prosiły o tzw. rozum.

  Reasumując przedstawiona „Sonda” jest głupsza i gorzej technicznie zrobiona niż to czym karmią na TWN24.

 23. agata said

  Najlepsze to te dwa głupie pedały które widać na samej czołówce filmiku. Też mi sonda. Żenada.

 24. olo said

  Ad. 21. A tu są prawdziwe komentarze z youtube (wszystkie jak lecą):

  Stream

  Filipskater5 godzin temu Chyba specjalnie takich ułomnych i biednych brali do odpowiedzi xD

  Torros6663 godziny temu +Filipskater Żeby znaleźć korwinistów to by musieli iść pod gimnazjum :)

  StewiePL1 godzinę temu +Torros666 Ktoś tu ubolewa, w gimbazie na palikota i ogorek „głosuja”

  Grommasher LCN5 godzin temu Nie byłbym w stanie przeprowadzić takiej sondy bez solidnych prawych sierpowych.

  Kajmal952 godziny temu Kolejny mocno rakotwórczy materiał…nie polecam oglądać osobom wrażliwym na głupotę ludzką! ;)

  PisaqTHC22 godziny temu Śmieszkizm 200%

  Swipe22 godziny temu Taki oszołom xD 

  Stróż Prowa4 godziny temu HAHA, SKORO TA OSTATNIA OSOBA NAZWAŁA KORWINA OSZOŁOMEM, TO JAK NAZWAĆ TO COŚ?

  Jan Becki4 godziny temu „No to chyba taki śmiech na sali”. Siebie w lustrze nie widział chyba xD

  fragles166 godzin temu Pierwszy gościu był najlepszy:) Korwin żyje z polityki… To jest dobre. Myślę, że w takim wypadku 90% społeczeństwa żyje z polityki

  xAndrzej424 godziny temu Ten ostatni koleś to powinien zobaczyć ten filmik, sam ma ryj jak by z psychiatryka uciekł, jeszcze ten uśmieszek i głos.
  A tak na poważnie, to na pytanie: Niech mi pan/pani powie jaki ma program partia po, pis, korwin to 90% z nich nie wiedziało by co powiedzieć nawet. I jeszcze pytanie co dobrego zrobił dla polaków obecny rząd. I ciekawe co by powiedzieli w tedy. 

  kryktopolomitruczas3 godziny temu +xAndrzej42 Ja wiem co by odpowiedzieli.. -zgoda buduje! HAHAHAHAH! To jest chore…

  Matt G.50 minut temu +kryktopolomitruczas Dumna bogata Polska jeszcze bardziej populistyczne xD

  marcinek60006 godzin temu ten ostatni XD patrzcie na niego, posłuchajcie go, no normalnie śmiech na sali XD i ktoś taki mówi o śmiechu na sali XD

  Michalek20417 godzin temu „zajumje się polityką bo z tego żyje” KURWA KURWA KURWA milioner wkłada swoje pieniądze w polityke i póki co nie zarabia nic to z tego żyje XD

  Grandziarz19945 godzin temu +Paweł Szarmach Dodam tylko, że p. Janusz nie pobiera państwowej emerytury chociaż mu się należy :)

  Bogumił Z5 godzin temu +Sid Vicious logika Szumiego :>

  Piotr Górzycki2 godziny temu Boże… co za proletariat umysłowy… Najlepsze w tym jest to, że takie osobniki nie wiedzą co Korwin mówi i sobą reprezentuje, ale się wypowiedzą… Mentalność tych ludzi rodem z PRL ;)

  adelsasumi22 godziny temu Rak.

  Trzym4jFason5 godzin temu Ostatni typ 😀 😀 :D

  companeropl14 godzin temu To dowodzi tego, że JKM ma pelna rację twierdząc, że 95% ludzi to głupcy i demokracja to chory ustrój. 

  Konqer4 godziny temu +companeropl Ktoś ma inne poglądy ode mnie. Znaczy jest głupcem i debilem, a demokracja to chory ustrój.
  Wy naprawdę wierzycie, że ludzie go tłumnie popierają, a media fałszują wybory. W rzeczywistości ten człowiek jest znaną, ale tylko ciekawostką. Ludzie uznają go a niegroźnego wariata, a nie poważnego polityka.
  Odpowiedz ·

  Konqer4 godziny temu +Vladi™ Owszem, żyje z bycia politykiem. Oczywiście nie dostaje diety ani nic takiego, bo nie jest posłem, ale gdyby był tylko pisarzem a nie politykiem to nie zdobyłby ułamka tego, co ma teraz. Gdyby nie polityka nikt nie kupowałby np. jego felietonów do Angory, czy jego książek. Nikt nie zapraszałby go do telewizji czy nie przeprowadzał wywiadów. Dlatego owszem – życie tego człowieka to polityka.

  Bryan Pokuciński1 godzinę temu Problem jest taki, że głupi ludzie wolą jak polityk ładnie się uśmiecha i ładnie mówi. Szkoda, że zdecydowana większość takich polityków za plecami okrada społeczeństwo. Korwin mówi prosto z mostu prawdę i mówi jak jest. Jestem pewien, że większość takich polityków z PO, PiS czy innej socjalistycznej partii za kamerami popiera Korwina, ale oficjalnie nie poprą jego poglądów bo zniszczyli by sobie karierę polityczną i tym samym straciliby zajebistą prace:) Niestety społeczeństwo nam się starzeje i zbyt mało jest młodych osób aby przepchnąć Korwina na szczyt. Wyborcy „Komora” to w dużej mierze emeryci który nie wiedzą co to znaczy wypruwać sobie żyły z dupy żeby rozwinąc firmę w tym kraju itp. oni po prostu mają emeryturke z ZUSu i jak idą na spacer do parku to widza ładny chodnik i elegancko przystrzyżoną trawkę to mówią „no poprawiło się… gdyby nie UE to byśmy byli 100 lat za murzynami” i tak właśnie ten kraj zdechnie bo kto młody i ambity spierdala z tego kraju do Chin, USA, czy chociażby do Anglii jak nie chce za daleko wyjeżdżać. Co również i wam polecam, żyjcie dla siebie i swojej rodziny, spełniajcie swoje marzenia, rozwijajcie swoje pomysły, uczcie się i inwestujcie w swoją przyszłość, ale nie tutaj. Serio, istnieje lepszy świat i to na tej planecie…
  Pokaż więcej

  Michał Kapucynek16 godzin temu Ten ostatni też wygląda jak oszołom.

  General78959 godzin temu (edytowany) +Michał Kapucynek – Wygląda jak wymolestowany poradziecki trał przeciwminowy odpalany kutasem na popych:
  – Brodę ma jakby robił nią odwierty gazu na zamarzniętej syberyjskiej ziemi.
  – Głos, jak z zabawkowego doodbytniczego wibratora z kolekcji cyganki wzbudzającej litość.
  – Oczodoły jak pokrowce na jaja kongijskiego goryla.
  Dodam,że poglądy na temat Korwina podłapał pewno od 120 kilogramowego Freda ze, sterczącymi klatrami, który orał go pindolem przy fontannie na zeszłorocznej majówce.

  PanSkoczyslaw cokolwiek5 godzin temu +General7895
  Twoje spierdolenie umysłowe odebrało mi umiejętność pozytywnego patrzenia na kurwinowców

  Niemy0077 godzin temu Jednak polskie społeczeństwo do końca nie zidiociało. Na szczęście.

  xxxNERIxxx19944 godziny temu Szczęście lepiej żeby wygrał Bredzisław z po albo Dupa spisu

  Niemy0073 godziny temu +xxxNERIxxx1994 Wolałbym Komorowskiego jako dyktatora niż Korwina jako prezydenta.

  18tomaszek188 godzin temu Przeraża mnie ta krótkowzroczność tych ludzi, swoje oddane głosy i czyny dopiero zrozumieją jak za kilkadziesiąt lat będą bezdomnymi z rentą 300-500 zł. Ale tak jest zawsze, że strach przed marną przyszłością jest zagłuszany przez nagły strach, w tym przypadku wizją polityki Korwina, która jest kreowana przez media. Straszy się ludzi, że niepełnosprawni będą skazani na działanie na własną rękę, a nie ostrzega się ludzi przed konsekwencjami socjalistycznej polityki.

  Podobnie jest z rzucaniem palenia, strach przed trzema tygodniami głodu nikotynowego jest silniejszy od 100% pewności zapaści na jedną z poważnych chorób, w tym raka. Przykład z paleniem idealnie pasuje do zamiarów Korwina, najpierw czas odwyku czyli tymczasowego chaosu w państwie, ale po tym zabiegu państwo by było silne i zdrowe, a tak w wyniku strachu przed zmianami mamy co mamy.Podobnie jak palacz czekamy na powolną i nieuniknioną śmierć w coraz to słabszym państwie(organizmie). Tak jak z rzucaniem palenia, zmiany w polityce państwa trzeba zrobić od razu, a nie ograniczać czy też czekać na magiczny dzień kiedy nagle minie nam ochota na palenie, bo to tylko przedłuża czas naszego odwyku. Kto pali lub palił wie, że bez naszego działania i postanowienia nic się nie zmieni, naród będzie dalej biedny, a palacz nałogowcem. Tak jak mówi Korwin lepiej jest odciąć cały ogon, a nie kroić go po plasterku. Palacz może przerzucać się na papierosy mentolowe, cygara, tytoń do fajek ale to i tak ta sama trucizna, i takimi zabiegami nic nie zmieni w swoim nałogu. Podobnie jest z państwem, tu nie ma co naprawiać systemu, tu trzeba stworzyć nowy system lub wrócić do sprawdzonych rzeczy, tak jak palacz po wyzbyciu się nałogu znów jest niepalącym.

  Wracając do słów wstępu. Pocieszeniem może być to, że zrobią dla starców jakieś przytułki, ale to jest najbardziej optymistyczny lewicowy scenariusz. Na naszych oczach ten naród umiera, dzieci za mało, bo nie ma za co je utrzymywać przy wysokości obecnych podatków. Nie będzie miał kto pracować na przyszłe emerytury. Zaś teraz kiedy ludzi do roboty jest bardzo dużo to przez zbyt wielki wyzysk pracodawców przez państwo zwykli ludzie nie mogą znaleźć pracy. W najczarniejszej wizji i to bardzo realnej wizji, w przyszłości młodzi ludzie się zbuntują przed płaceniem gigantycznych składek emerytalnych i wszystkich starców będzie czekała śmierć głodowa, ale do tego czasu mam nadzieję, że wprowadzą eutanazję i ukrócą starcom cierpień.

  Wspomnicie moje słowa jak szybko nie wrócimy do zasady kto nie pracuje ten nie je, a także jeśli nie zniesiemy przymusu emerytalnego. Przyszli politycy powiedzą nie ma kasy na emerytury i co nam zrobicie, przecież to wasza wina, że tak głosowaliście. Nie będzie winnych, każdy rząd będzie się przerzucał odpowiedzialnością. Ludzie dobrze wam radzę, zacznijcie samodzielnie oszczędzać albo naróbcie sobie dużo dzieci, aby miał kto was żywić na starość. Może i to życie w wielodzietnej biednej rodzinie, ale przynajmniej na starość nie zostaniecie sami.

  Naczelny5 godzin temu (edytowany) Co prawda mówiłem już to, ale redaktorkę to macie ładniutką :)

 25. jasiek z toronto said

  Re: 18 jacenty z rodzina…

  Osobiscie wole 131 myslacych, aniezli miiony idiotow I durni skaczacych z galezi na galaz I z katolicznego stolu do synagogi…uprawiajacych talmudyczny mesjanizm w pieknie oprawianych publicznie „gatkach” odkrywajace publiczne I internetowe tajemnice…

  A wracajac do pilsudskiego, to kurwin mike moglby zasiegnac nauki m.in., techniki wprowadzania zydow I masonow do Sejmu RP i jak polskiemu orlowi przybicia piecioramiennych gwiazd masonsko-szatanskich…
  O innych pilsudskiego „zaletach” na rzecz bismarcka i „wielkich” tego swiata z grzecznosci pomine… Szkoda czasu i atlasu…
  ====================
  jasiek z Toronto

 26. anka said

  Zdumiewasz mnie „Jaśku Z Toronto”. Przeczytałam 3x a zrozumiałam tylko podpis.

 27. jasiek z toronto said

  Re: 26 Anka…
  No to juz jest sukces…O czegos trzeba zaczac…
  Najwazniejszy „pierwszy krok”…:)))
  =======================
  jasiek z Toronto

 28. Olaf said

  Jaśku, widzisz z kim trzeba w Polsce naprawiać kraj 🙂

 29. Tatar said

  Mgrabas ty zapewne potomek w prostej lini z tych co powstancom z 1864 roku buty sciagali po bitwie
  Jasiu Z Toronta ,wiem ze maryhe w Kanadzie latwo kupic ale czy musisz palic ,zanim przy computerze siadziesz

 30. Ryvan said

  Panie Olaf , a może wartoby wreszcie wyciągnąć tę biografię JKM zza pazuchy I upublicznić. Ktoś tu już wcześniej napisał, że JKM miał bogatych przodków i żyje z dewidend. Może to nieprawda ale nadszedł już czas by wreszcie ogółowi wyjaśnić kim zacz jest ten Pan JKM. Jeżeli wszyscy krzyczą o wielkiej inteligencji JKM to nie sposób posądzać go, że nie rozumie iż czysta biografia (podobna do G. Brauna) zdecydowanie pomogłaby w tym “rycerskim” turnieju o władzę. Pokazał Pan pełną salę ludzi na kongresie a jednocześnie zapomniał, że Kukiz miał na majdanie jeszcze więcej. Sądzę, że załapał Pan moją myśl. Nie chciałem już pisać, że Tusk miał jeszcze więcej tych z przerośniętym IQ. Nie powinno się w spokojnej dyskusji operować kolorowymi obrazkami bo w ten sposób można tylko rozmówcę zdenerwować i przy jednoczesnym braku rzeczowych argumentów rozchodzimy się skłóceni. Ażeby nie było ogólników powiem, operowanie hasłem wolności jest może I dobre dla bezmyślnego tłumu ale tu znajdują się I tacy, którzy ten chwyt rozumieją. By wyjść z tego dołu Polska i naród potrzebują prężnej organizacji a Pan JKM proponuje zupełnie coś innego. To coś to droga do kompletnego rozbicia społeczeństwa na atomy, ratuj się kto może.
  Nie miałeś bogatych przodków, którzy odzyskują mienie, albo przodków, którzy dorobili się “ciężką pracą przy ścinaniu głów” w PRL a potem PRLbis to masz być tylko niewolnikiem. Ciekawostką jest to, że człowiek który jak mówią od pracy ciężkiej stronił, rzuca pomysły “arbajt macht frai”. Nie odłożył na starość niech zdycha. A nawet jak odłożył to zanim dojdzie do końca to zostanie mu tyle ile wynosiła pierwsza wpłata.
  Pan JKM jest w PRL- bis pierwszym(w sensie wielkości) globalistą. Pracuje ciężko ned tym by utorować drogę do wchłonięcia Polski i Polaków w świat globalnego niewolnictwa.

 31. Ryvan said

  @ 29
  Przepraszam to bylo do OLO – podobienstwo i roztargnienie.

 32. anka said

  AD. 30 i 31. Najlepiej jak sam Ryvan wezwie do ujawnienia się JKM.
  Zwracam tylko uprzejmie uwagę, że na sali JKM są sami Polacy, potencjalni wyborcy natomiast na majdanie Kukiza są sami Ukraińcy/Banderowcy nie mający prawa głosu w III RP no ale do tego trzeba inteligencji powyżej IQ=67 aby to załapać.

  Niestety takie komentarze jak Ryvana dominują na tym skądinąd świetnym portalu i deprecjonują jego faktyczną wartość.
  Nie chcę być niegrzeczna i radzić cokolwiek Panu administratorowi ale ja bym ten cały szajs usuwała a zostawiała tylko te wartościowe, których też jest niemało.

 33. Ryvan said

  Pani Anka.
  Uderzyłem w stół a odezwało się nie to co trzeba. Kierowałem moje uwagi do OLO. Oczywiście oczekuję na tę biografię od każdego zwolennika JKM. Jak widać stado zlegające „salę JKM” zwące się Polakami nie ma zamiaru interesować się kto ma zamiar nimi rządzić. Dla nich istotniejsza jest muszka kandydata. Jeżeli Pani IQ>50 to powinna Pani załapać, że coś z tą biografią nie tak, jeżeli jest tak skrzętnie ukrywana. Najważniejsze jest to, że ci wszyscy poplecznicy wkładają „buźkę w kubeł” kiedy się o tym mówi. Czy sprawdziła Pani świadectwa chrztu tych wszystkich „Polaków” na „sali JKM”? Czy Pani sądzi, że tych starszych braci jest tylko tylu ilu pomieściła ta sala? Jeżeli postanowi Pani wrócić po rozum do głowy i do uczciwej merytorycznej dyskusji, możemy rozmawiać. Jeżei nie to radzę zająć się sprzedażą stringów na internecie – to wyrządzi mniej szkód.
  Na marginesie uważam JKM za sympatycznego gawędziarza o zwariowanych pomysłach, których realizacja kosztowałaby nas utratę wszystkiego co jeszcze mamy.

 34. Tatar said

  A ja uwarzam ze zamiast na Korwina lepiej dac glos na Grzegorza Brauna .
  ten ma lepiej poukladane w glowie i wie do czego zmierza .Korwin w sam raz do republiki bananowej .Ale Polska nie wiele sie chyba rozni od takiej
  Lemingow z kompleksem niewolnika jest duzo dlatego garska okupantow tym niby duzym krajem robi co chce .
  Szkoda ze Tyminski nie wygral w 90 roku .Ponoc yoski juz na walichach siedzieli.Tak pisal w swojej ksiazce .
  Bolek ich uratowal ,dal im druga szanse do okradania kraju na gigantyczna skale

 35. olo said

  Ryvan said 2015-04-10 at 21:35
  „Uderzyłem w stół a odezwało się nie to co trzeba.” – w tym jednym zdaniu mieści się cała pogarda do człowieka tego komentatora/komentatorki.
  Drugi komentator to jest „to”.

 36. Ryvan said

  Panie OLO
  Ja pogardzam glupcami a Pan argumentami. Wybral Pan sobie nozyce (to jest rzecz) a zupelnie nie odniosl sie Pan do merytoryki czzyli prostej prosby a autobiografie. Tojest wlasnie ten problem z IQ zwolennikow JKM.

 37. olo said

  Autobiografia (z tekstem)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: