Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Grzegorz Braun: O traktowaniu Polaków w Irlandii

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-11

Przy okazji mojej wizyty w Dublinie rozpętało się medialne gradobicie. Wszelkiej maści pismaki i portalowcy, wiedzeni błyskawiczną kampanią kłamstw i oszczerstw, rozpętaną przez Antifę, euroszaleńców i im podobne koterie doprowadziły do wypowiedzenia organizatorom sali, w której miało odbyć się spotkanie ze mną i z Marianem Kowalskim.

W rażąco pejoratywnym kontekście zostałem okrzyknięty „radykalnym katolikiem”, co jak zrozumiałem, kojarzy się tubylcom z niszczącym zwiastowaniem rychłego końca świata. 

Jak zatem omawiany, irlandzki incydent mam wkomponować, w powtarzane do znudzenia, ustami wielkich i małych tego świata, programowe hasło „RESPECT”. Czy ta zacna idea wyłącza z euroegzystencji Katolików, Narodowców, Patriotów i Państwowców? Żywię głęboką nadzieję, że tak nie jest.

Pomimo szokującego początku naszej wizyty na bliskiej nam ziemi, moja wiara w dobroć i niezłomność bliskiego nam narodu, pozostała niezachwiana. Zawsze, bowiem winniśmy okazywać wdzięczność ludziom, którzy w złych czasach naszej państwowości potrafili dać strawę i schronienie naszym duchowym i ekonomicznym sierotom. Mam pełne przekonanie, że za ich przyczyną nabraliście wiary, że emigrant z Polski to dumny i odpowiedzialny człowiek, a czas przeżyty w Waszym kraju nie jest ich wyborem, a tylko przymusem wykreowanym poprzez nieudolność własnego państwa. Mogę Wam zagwarantować całym honorem, iż słowo Polska znaczy i znaczyć będzie dla nich zawsze umiłowaną skarbnicę najwyższych wartości.

http://grzegorzbraun2015.pl/

Reklamy

Komentarzy 15 to “Grzegorz Braun: O traktowaniu Polaków w Irlandii”

 1. margot2you said

  Reblogged this on Królowa Margot.Striptiz.

 2. stanisław said

  Żydostwo nie próżnuje, wszak wiedzą że SMOLEŃSKA ROBOTA W 20110 R, TO \ICH SRULI ROBOTA WRAZ Z Komorowskim, Ukraińskim Żydkiem i Niemieckim Żydkiem Donkiem Cudotwórcą. Że Smoleńsk zostanie rozliczony na terytorium Polski TO NIE MA ŻADNEJ WĄTPLIWOŚCI, NAWET jeśli Donek zasiada w Loży Masońskiej, to i tak na Rakowieckiej znajdzie się dla Nich wszystkich miejsce !

 3. Julka said

  Irlandia jako tradycyjnie katolicki kraj została naszpikowana organizacjami „otwartymi” (ciekawe na co), antifami i rozmaitymi krzyczącymi lewakami. Za to organizują cyklicznie święta bankowe, kiedy owe instytucje są pozamykane a dzieci nie chodzą do szkoły. Nie dopytywałam się, czy dorośli pracują wówczas, ale się dopytam. To nowy rodzaj świętowania. Zanikają też tradycje katolickie. Boli mnie to, że Stolica Apostolska nie protestuje. Jak tak dalej pójdzie, to katolicyzm zostanie zepchnięty na margines, a i to będzie modernistyczny.

 4. Kontra said

  Zly sie wscieka,bo najbardziej boi sie PRAWDY, ktora Grzegorz Braun rabie prosto z mostu, bez owijania w bawelne.
  To sa te srodowiska „tolerancyjne” walczace o prawa (przywileje) dla mniejszosci,dewiantow itd.
  Te srodowiska nie sa w stanie wygrac w dyskusji na argumenty z p.Grzegorzem i musza uciekac sie do naciskow, kampanii nienawisci lub rozwiazan silowych.
  Oczywiscie nic nie ma za darmo i ktos to finansuje przeciez.

  A o tym co sie dzieje z Kosciolem swiadczy e-mail ktory ostatnio otrzymalem:

  April 10, 2015

  Patricia Jannuzzi, a theology teacher at a Catholic high school in Somerville, New Jersey was put on administrative leave and her contract is not being renewed after she posted a statement against homosexuality on Facebook.

  She posted a comment on her personal page stating that the homosexual agenda is trying to impose homosexuality on society. She finished saying: “they want to reengineer western civilization into a slow extinction. We need healthy families with a mother and a father for the sake of children and humanity!!!!”

  Sign your support for Patricia Jannzzi

  For these words, she was put on administrative leave and her contract was not renewed at a Catholic school!

  Her pastor said that her words were “completely inconsistent with our policy and position as a Catholic Christian community.”

  Mrs. Jannuzzi, who has recently fought cancer, has been told her teaching contract will not be renewed.

  How can anyone, especially Catholics, stand for such an injustice? Those who are faithful to the word of God are punished?

  That is why we must support this faithful Catholic woman, whose faith must surely be tried because of the confusing reactions of those who should be the beacons of truth. We must console this afflicted teacher, just as Simon of Syrene consoled Our Lord on His dolorous Way of the Cross.

  Sign your support for Patricia Jannuzzi

  Until next time, I remain

  Sincerely yours,

  John Horvat
  Tradition Family Property
  http://www.tfp.org

  P.Jannuzzi napisala na facebooku,ze homoseksualisci chca narzucic swoja agende spoleczenstwu,dodajac na koniec:”oni chca przekierowac zachodnia cywilizacje w kierunku stopniowego wymarcia.My potrzebujemy zdrowych rodzin z matka i ojcem ze wzgledu na dzieci i ludzkosc!!!”

  To wystarczylo,zeby ja zwolnic z pracy w szkole katolickiej w Somerville NJ.

  Jej ksiadz powiedzial,ze jej slowa byly „kompletnie niezgodne z nasza linia i stanowiskiem jako spolecznosci chrzescijansko-katolickiej”

  Dokad zmierzamy?

 5. Dziadzius said

  Muszę już być za stary ażeby zrozumieć komplikacje nowoczesnej wielo krajowej polityki jak ona dotyczy głosowania.
  Otóż w moim zrozumieniu demokracji i społecznej sprawiedliwości, obywatel głosuje na wartości które w jego zrozumieniu są potrzebne do polepszenie życia w kraju własnego zamieszkania- więc jeżeli to jest zasadnicza prawda demokracji i sprawiedliwości — to jak czlowiek, już nie prawdziwy mieszkaniec ani obywatel? i oczywiscie nie zamieszkujący w kraju na ktorego dobro czy zło głsuje może z czystym sumieniem głosować.
  Tym którzy dla ekonomii mają dwa obywatelstwa zawsze zadaje te same pytania –. —-Kiedy przyjąłeś obce obywatelstwo i przysiegałeś wierność twemu nowemu krajowi to jaki masz więc biznes do spraw tego kraju który odrzuciłeś?
  —–Jeżeli by Polska wypowiedziała wojnę Irlandii czy Kanadzie a ty byś MUSIAŁ!! ( nie uciekając pod spudnice do mamay) iść do wojska — do którego byś poszedł? .
  Czas zmienić kalesony ?

 6. olo said

  Zachować spokój tak jak zachowuje go pan Grzegorz Braun.
  Zwycięstwo będzie i tak nasze bo przyjdzie przez Maryję. To jest bardziej pewne jak to, że jutro będzie dzień.
  Naszym hasłem Jezus i Maryja tak jak było zawołaniem, husarii która takowe wznosiła gdy szła do boju i przez ponad 120 lat nie przegrała żadnej bitwy.

 7. Kontra said

  @Dziadzis
  A kto powiedzial, ze ci ktorzy zmuszeni byli wyjechac za chlebem pozbyli sie polskiego serca i obywatelstwa?
  A kto powiedzial, ze oni nie marza o powrocie do normalnego kraju?
  Bo to sie dzieje w Polsce normalne nie jest.

  Grzegorz Braun jest tym kandydatem, ktory moze cos zmienic, alternatywa jest oczywiscie glosowanie na uklad okaglostolowy i przyspieszone zsuwanie sie kraju po rowni pochylej.
  Po wyborach oprocz wmieszania sie w wojne na Ukrainie grozi nam wyprzedaz polskich lasow i ziemi a potem podatek katastralny, ktory doprowadzi do utraty resztek polskiej wlasnosci.

 8. Wyłącz tv - włącz myślenie. said

  Polacy bez praw wyborczych ! Dr Wojciech Błasiak o patologii polskiego systemu partyjnego, ordynacji wyborczej, suwerenności państwa, oligarchii parlamentarnej, faktycznym braku demokracji w Polsce i analogicznych rozwiązaniach systemowych na świecie :

 9. Dziadzius said

  @7- Kontra- Najmocniej przepraszam że moja marna Polszczyzna spowodowała złe zrozumienie mego artykułu Artykuł nie jest o tłumaczeniu wyboru opuszczenia kraju ale o decyzji głosowania:-
  @#1– jeżeli się w kraju nie mieszka -i
  @#2- jeżeli nie ma się widoków szybkiego powrotu do kraju-i
  @#3- jeżeli się ma podwójne obywatelstwo kraju zamieszkania i obywatelstwo Polskie
  W szczególnosci mam na mysli punkty #2 i #3 bo to są nadużycia sprawiedliwości społecznej i wartosci patryjotycznej —bo jak może „nie Obywatel” głosować na sprawy kraju do którego to kraju on fizycznie czy moralnie już nie należy!!
  Jak on może obarczać naród Polski swoim głosem a nie być podwładny temu głosowaniu??
  A po drugie jezeli „Chleb” jest godłem a nie „Honor przysięgi” to czy ten człowiek nie lepiej by głosował na piekarza … zawsze miał by chleb!.
  Ciekawe jaka byłby wypowiedz gdyby na przyklad niemcy głosowali na Polskich elekcjach — a jednak chyba głosóją ??
  A jako że temąt wyboru emigracji już jest na stole to może i ja swoje drożdże domieszam — Bardzo popularne [ niestety obłudne] jest pojęcie „emigracja za chlebem” .jakoby to naprawdę było wyborem miedzy **śmiercią w Polsce i **zyciem po za Polską –Jeżeli to prawda to jak może w Polsce żyć +/- 30 milionow Polaków a tylko jeden million uciekł bo bał się smierci głodowej??? .

 10. Julka said

  Obawiam się, że banda może sfałszować wybory. \już się szykują do wypowiadania umów dzierżawcom lasów i parków krajobrazowych. Trzeba się modlić, aby naród zmądrzał wreszcie. A może wola Boża jest inna? Ile jeszcze tego narodu w „narodzie”, a raczej -jak się wyraził pewien Zyd- w społeczeństwie obywatelskim.

 11. Janusz1945 said

  Jak myślą Państwo, po co wprowadzono możliwość głosowania korespondencyjnego? Budowa pisowskiego systemu kontroli wyborów przez fotografowanie protokołów można sobie o kant pieca potłuc.

 12. Joe said

  Dziadzius..to ze mam dwa obywatelstwa to moja prywatna i osobista sprawa jak wiara w Boga.A i to ze tesknie za Oczyzna urodzenia … a nawet mam tam rodzine to tez moja osobista sprawa…I ktora Ojczyzne bardziej szanuje to moge wyrazic tylko na swietej spowiedzi ale nie Dziadziusiowi…A juz nie daj Panie z tego sie TLUMACZYC…

 13. Dziadzius said

  @ 12- Joe — Właśnie taka moralna wygoda,brać obywatelstwo i świadomie składać fałszywe przysięgi ,jak popadnie nie różni się niczym od takiego zachowania jakie my przyznajemy kur**m — I tlumaczenie sie że to jest indywidualna osobista sprawa między krzywoprzysiężcą a Bogiem wydaje mi sie jest prostą obrazą milosierdzia Bożego- no ale jak mówisz- to jest między tobą i fałszywym świadectwem wymienionym w dekalogu. .
  Jest takie angielkskie powiedzenie ktore 1000% pasuje może nawet jako nowy hymn dla tych dwugłowych po-polaków–
  JEŻELI JA NIE JESTEM Z KOBIETĄ KTÓRĄ KOCHAM TO KOCHAM KOBIETĘ Z KTÓRĄ JESTEM–

 14. Joe said

  13 ..A kto ci chory czlowieku POwiedzial ze to „taka moralna wygoda”…Mozesz mnie wyzywc jak chcesz jezeli ci przynosi ulge …i tak zakonczylem dyskusje…

 15. Analityk said

  @Kontra #4

  Trzeba było odpowiedzieć temu pastorowi – chyba protestantowi bo chyba nie księdzu katolickiemu za którego sie podaje – że to co on mówi to mówi od siebie, gdyż to jest sprzeczne z naukami Chrystusa. Natomiast jeśli tak jest jak mówi to ta jego społecznośc nie jest chrześcijańska a z pewnościa nie jest katolicka.

  Ja jak pastor w Toronto nie podał Komunii Św. na klęcząco to po Mszy Sw. Poszedłem do niego i powiedziałem, że chyba on nie służy Chrystusowi jako kapłan a jesli tak to niech idzie do spowiedzi! Byl wstrząśniety i za nastepnym razem zachowal sie już poprawnie.
  Musimy jako chrześcijanie-katolicy walczyc i nie bać się nazywać Zło Złem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: