Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nowosądeckie: W drodze na spotkanie z Dudobusem.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-11

nowosadeckie.na.wybory

W. K.

Komentarzy 21 to “Nowosądeckie: W drodze na spotkanie z Dudobusem.”

 1. BicWnich said

  Przepraszam czy To Polacy nie imigruja.Bhuaaaa bhuaaaaaaa haaaaaaaaa
  haaa I to z wlasnego kraju.ALE WSTYD.

 2. Mcdonald said

  Tak , wlasnie na to wyglada, po ostatnich osmiu latach holubienia PO o PSL-u, Bronka, Stefka , Donka a moze to PO zaczyna uciekac z Polski ?

 3. Julka said

  Nieee, to 1000 ankietowanych ostatnio popieraczy PO podąża, by zmaterializować swoje poparcie dla Bula.

 4. Julka said

  Jakie tłuściutkie i zwarte -:))

 5. Jan said

  Owce i barany w drodze do samobójstwa…a winni ci co mieli służyć narodowi, a służą szatanowi zwodząc ludzi…

 6. z sieci said

 7. z sieci said

  Kolejny rządowy „skok na kasę”

  Nie tak dawno państwo przejęło ponad 150 miliardów złotych zgromadzonych w OFE. Towarzysząca temu debata medialna i wielkie niezadowolenie społecznie na chwilę przyćmiły wszystkie inne wydarzenia w Polsce. Może się wydawać, że od tego czasu żaden równie spektakularny „skok na kasę” nie miał już miejsca, tymczasem Ministerstwo Finansów właśnie „położyło łapę” na kolejnych ogromnych kwotach należących do obywateli. Cichutko i bez rozgłosu.

  Chodzi o depozyty sądowe. Okazuje się, że od 1-go stycznia bieżącego roku sumy depozytowe podlegają konsolidacji Ministra Finansów. Oznacza to, że ich wpłaty i wypłaty nie będą się już odbywać w kasach sądów, lecz będą realizowane za pośrednictwem przydzielonych sądom rachunków bankowych. Konta te będą prowadzone w Banku Gospodarstwa Krajowego i pozostaną pod pełnym nadzorem Ministra Finansów.

  Na pierwszy rzut oka ta zmiana wydaje się mieć charakter czysto organizacyjny. Można nawet uznać, że tak będzie wygodniej, taniej i nowocześniej. Wpłaty będzie można bowiem dokonać „jedynym kliknięciem” – zlecając przelew internetowy, zamiast fatygować się do okienka sądowej kasy, a prowadzenie rachunków bankowych jest z pewnością tańsze od utrzymywania punktów kasowych.

  Tyle tylko, że kasy sądowe i tak nie znikną, a przeniesienie depozytów na rachunki podległe Ministrowi Finansów niesie ze sobą konsekwencje znacznie większego kalibru, aniżeli tylko uproszczenie obsługi systemu płatności.

  Zmiana wynikająca z treści ustawy o finansach publicznych budzi powody do poważnego zaniepokojenia. Artykuł 83a tejże ustawy stwierdza bowiem między innymi: „Minister Finansów otwiera w Banku Gospodarstwa Krajowego rachunki bankowe(…)” [p. 1] oraz „Minister Finansów jest upoważniony do czasowego zarządzania, w celu sfinansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa oraz w związku z zarządzaniem długiem Skarbu Państwa, środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunkach depozytowych Ministra Finansów z obowiązkiem ich zwrotu na każde żądanie wraz z należnymi odsetkami”.

  Ten – pozornie niezbyt skomplikowany i dość niewinny – ustęp ustawy wprowadza rozwiązania, które mogą oznaczać nic innego, jak tylko kolejny, zakrojony na szeroką skalę, „skok na kasę” należącą do obywateli Polski. Dlaczego?

  Przede wszystkim, zaniepokojenie budzi fakt, że sumy depozytów sądowych zostały przekazane pod nadzór Ministra Finansów, a nie Ministra Sprawiedliwości, któremu przecież podlega całe sądownictwo.

  Zgodnie z definicją depozyt sądowy to „środek zabezpieczenia przedmiotu świadczenia poprzez złożenie go w sądzie właściwym dla miejsca wykonania zobowiązania (…). Gdyby do depozytu miała zostać oddana rzecz ulegająca łatwo zepsuciu lub z przechowywaniem której łączyłyby się wysokie koszty, sąd może nakazać sprzedanie jej, a uzyskaną cenę złożyć do depozytu sądowego. Po złożeniu świadczenia do depozytu sądowego dłużnik traktowany jest tak, jakby świadczenie spełnił. Zostaje on zwolniony ze zobowiązania. Wierzyciel ma obowiązek zwrócić mu koszty złożenia do depozytu”. (encyklopedia dziennika „Gazeta Prawna”). Rozwiązanie stosuje się to w rozmaitych sytuacjach, jedną z popularniejszych jest spór odnośnie zadłużenia. Dla przykładu: w sytuacji, w której wierzyciel utrudnia dłużnikowi spłatę wierzytelności, nie jest całkowicie jasne kto jest wierzycielem (choćby wtedy, gdy zwrotu długu zamiast prawowitego wierzyciela domaga się jednocześnie komornik i kilka firm windykacyjnych) lub nie jest znane miejsce jego pobytu – można odpowiednią kwotę lub przedmioty o stosownej wartości przekazać właśnie do depozytu sądowego. Będzie to skutkować zwolnieniem dłużnika ze zobowiązania. Depozyty sądowe to także różnego rodzaju kaucje, wadia i inne fundusze stanowiące zabezpieczenie majątkowe w toczących się sprawach.

  Z założenia depozyt sądowy – jak sama nazwa zresztą wskazuje – jest instrumentem sądowym, narzędziem pozwalającym rozwiązywać spory prawne. Jako taki zatem powinien podlegać Ministerstwu Sprawiedliwości. Ale przekazano go Ministrowi Finansów…

  Gra toczy się o niemałą stawkę. 26-go lutego stan depozytów sądowych przekazanych na rachunki depozytowe Ministra Finansów wynosił (w zaokrągleniu): nieco ponad 3,5 miliarda złotych, niecałe półtora tysiąca franków szwajcarskich, ponad 5 milionów euro, 296 tysięcy funtów oraz ponad 1,7 miliona dolarów (czyli łącznie prawie 30 000 000 milionów złotych w samych walutach).

  Trzeba też pamiętać – o czym głośno mówi się zarówno w środowiskach przedsiębiorców, jak i prawników – że w depozytach od lat zalegają również niepodjęte wkłady, które pozostały tam w wyniku przeciąganych do granic możliwości postępowań. Wielu depozytów zwyczajnie nie ma kto odebrać, ponieważ dłużnik lub wierzyciel już nie żyje lub nie istnieje uprawniony do tego podmiot gospodarczy. Można się zatem spodziewać, że spora część ze wspomnianej wyżej sumy, to właśnie depozyty, które nie zostały – i nie zostaną – odebrane.

  cd. tu:
  http://fundacja.lexnostra.pl/kolejny-rzadowy-skok-na-kase/

 8. grafen said

  6.
  Z Sieci

  Nic dodać nic ująć!
  Tylko obrazek oprawić w ramkę i powiesić na widocznym miejscu!

 9. j said

  Coby i nam w duszy tak powesalelo, tak cos rozkwitlo, tak cos zagralo a najlepiej wiara, ze Bog nas nie opuscil i jeszcze ta nasza Polska pokaze swiatu co potrafi.
  Dobrej niedzieli wszystkim zycze

  GOLEC UORKIESTRA – Młody maj (Official Video 2013)

 10. sondaże na wybory 2015 w mediach to kłamstwo!! Zobacz jak kształtują się one na prawdę, Korwin wygrywa: http://ulubione.blutu.pl/

 11. Uważny Obserwator said

  Naród jak głupi był tak głupim pozostaje. Wmanewrowuje się Polaków w kolejną rozgrywkę z cyklu „zamienił stryjek siekierkę na kijek. oraz mowę trawę o zmarnowanym głosie w II turze. Jakbym zagłosował na kolejnego zaprzańca Dudę,to dopiero zmarnowałbym głos. Zatem na żadną pluskwę prożydowską nie zagłosuję, choćby grożono mi ścięciem. Ja będę głosował na Grzegorza Brauna.

  Read more: http://www.pch24.pl/komorowskiemu-porazka-zaglada-w-oczy–duda-zyskuje-w-sondazach,35087,i.html#ixzz3X2AQfhx2

 12. Abdul Wisi Mulacha said

  Nie wiedziałem, że to portal Bula. Ale żeście się poprzebierali.

 13. Wyłącz tv - włącz myślenie. said

  Alarmująca rozmowa z Wojciechem Sumlińskim „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”

 14. mocher said

  A-mnie-sie-jednak-zdaje-ze-łune-idą-płowitać-nasegło-łobecnie-nom-panującegło-‚najwyzsewgoło’BERANA.NO-WICIE-TEGŁO-GÓWNEGO.NO-WICIE-TEGŁO-POŁOCZCIWEGŁo-IDJIOTĘ.Z-RUSKI-BUDY.Beeeeeeeeeeeeeee!!!

 15. Józef said

  To przebrane lemingi z wielkim bulem wracają z emigracji – zieloną wyspę już wyskubały i teraz idą na ziemie (łąki) obiecane

 16. z blogów said

  Azrael i Seawolf czyli demaskacja blogosfery

  To nie będzie tekst o śmierci, jak się pewnie wydaje tym, co tu kiedyś przychodzili, ale już nie zaglądają, bo ich powyrzucałem. To będzie kolejny tekst o tym, że nam, tak zwanym zwykłym ludziom, wyznaczono w naszym najlepszym czasie rolę publiczności. A teraz dochodzimy do takiego momentu, kiedy ta publiczność, narażona na rozliczne szykany i spychana gdzieś pod płot, przestaje być całkowicie potrzebna. Nie ma jej, jest nieważna, albowiem, gwiazdy, czy to kina, czy to telewizji, czy to blogosfery same dla siebie są publicznością. I jeden oklaskuje drugiego. Największym problemem zaś jest tylko to jakim pretekstem wywołać ruch w kanałach dystrybucji środków finansowych. I dlatego jeszcze i tylko dlatego tu jesteśmy. Gdyby nie ów moment można by nas było wszystkich wyrzucić i wymieniać uwagi pomiędzy twitterem, forum gazowni i onetu, a zgromadzonymi tu wybitnymi blogerami, wśród których do niedawna znajdował się nieszczęśliwy Azrael, a dziś jeszcze pozostaje Kataryna, czy senator Cioch.
  Przyznam, że nie miałem pojęcia kim był Azrael, myślałem, że to jest po prostu jakaś fanaberia Igora Janke, który za nic na świecie nie chce pokazywać publicznie blogerów prawdziwych i dlatego korzysta z tego Azraela, którego nikt z nas nie traktował przecież serio. Kiedy jednak wczoraj informacja o jego śmierci obiegła wszystkie opiniotwórcze portale, mogłem się tylko do siebie uśmiechnąć. Na całkiem już szeroko uśmiechnąłem się kiedy zobaczyłem te kondolencje z twittera. Kogóż tam nie było….zacznę od najmniejszych – Michał Pol z GW, ale także ambasador USA i Andrzej Duda. Ja, przyznam szczerze, nie napisałbym ani słowa o Azraelu, gdyby nie kondolencje od Dudy.
  ciąg dalszy tu:

  http://coryllus.pl/?p=2259

 17. Co jeszcze wyniszczony przez II wojnę światową Naród Polski ma oddać Żydom? said

  10/04/2015 by opolczykpl

  Cytuję…
  .
  „Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością” – napisał Daniel Schatz w dziale opinii izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post”. Chodzi o zwrot ok. 170 tys. nieruchomości wartych dziś „miliardy dolarów”, które zostały zabrane Żydom w czasie II wojny światowej oraz pod rządami komunistów (…)”

  /http://www.biztok.pl/biznes/jerusalem-post-zamiescil-wezwanie-do-zwrotu-zydom-170-tys-nieruchomosci-w-polsce_a20842?utm_source=o2_SG&utm_medium=Biznes&utm_campaign=o2/
  .
  Ciekawi mnie kiedy Żydzi zmierzą i rozliczą się ze swoją przeszłością (i teraźniejszością – aneksją terenów palestyńskich).
  .
  Kiedy rozliczą się za rabację galicyjską:

  /https://ptto.wordpress.com/2013/03/10/zydzi-rabacja-galicyjska-1846-zlote-zniwa-izaaka-luxenberga//
  .
  Kiedy rozliczą się za powstanie styczniowe:

  /https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/24/zydzi-powstanie-styczniowe-antypolski-wymiar//
  .
  Kiedy rozliczą się za Katyń:

  /https://ptto.wordpress.com/2013/03/14/szokujace-wyznanie-izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow//
  .
  I za zbrodnie żydo-komuny po wojnie:

  /https://ptto.wordpress.com/2013/11/20/zydzi-w-kierownictwie-ub-czy-zydokomuna-i-zydostalinizm-to-mity//
  .
  I za kolaborację z III Rzeszą:

  Kolejne żydowskie roszczenia wobec Polski…

  cd.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/10/kolejne-zydowskie-roszczenia-wobec-polski/

 18. Teodor Jr. said

  Generalnie to tak wygladaja Wislanie wlasnie…Dopoki dopoty nie wyjada i zachod nie wyciagnie ich za uszy*…A swoja droga to dziwne, bo nawet Kowalski i Braun wierzy w wolne wybory nad Wisla…A to by przeczylo temu co mowia…

  * nie wszystkich oczywiscie

 19. Ciąg dalszy "Kolejne żydowskie roszczenia wobec Polski…" said

  I za kolaborację z III Rzeszą:
  https://ptto.wordpress.com/2013/06/21/zydzi-na-uslugach-hitlera-zydowscy-agenci-gestapo/
  .
  I za żydowskich żołnierzy Hitlera – także mordujących Polaków:

  I za Koniuchy i Naliboki:
  https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/11/24/zbrodnie-zydowskich-partyzantow-na-polskiej-ludnosci-koniuchy-i-naliboki/
  .
  Przypomnijmy sobie…
  Przypałętali się na nasze ziemie blisko tysiąc lat temu. Przyjęci zostali gościnnie. Otrzymywali ekstra przywileje.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_kaliski
  .
  Już w czasach wczesnopiastowskich wkupili się w łaski władców i najpóźniej od czasów Mieszka III zawiadywali mennicami książęcymi.

  Click to access zam_pierw_inf.pdf


  .
  Przez stulecia nie troszczyli się o dobro państwa i los jego mieszkańców. Dbali tylko o własne interesy pasożytując na naszym państwie i jego mieszkańcach. Później, za zgodą szlachty zmonopolizowali handel. Uprawiali lichwę, przejmowali w arendę karczmy, młyny – co się dało. W czasie rozbiorów popchali durną skatoliczoną szlachtę do tragicznego powstania styczniowego.
  https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/24/zydzi-powstanie-styczniowe-antypolski-wymiar/
  .
  Później chcieli na ziemiach polskich utworzyć żydowskie państwo – Judeopolonię. Tak odpłacali za wielowiekową gościnę, jakiej im udzielono.

  Co do II wojny…
  .
  Polacy jej nie chcieli. To światowe żydostwo do niej parło:
  .
  „Wojna z Hitlerem jest nieuchronna a Stany przystąpią do niej po związaniu Niemiec przez Anglię i Francję. Państwom demokratycznym potrzeba co najmniej dwa lata czasu na dozbrojenie a w międzyczasie należy spodziewać się ekspansji Hitlera na wschód i życzeniem państw demokratycznych byłoby, żeby tam na wschodzie doszło do rozgrywki między Rzeszą Niemiecką a Rosją. Ponieważ potencjalna siła Sowietów nie jest dotychczas znana, zatem możliwe jest, że Niemcy operując zbyt daleko do swych baz byliby skazani na długa i wyniszczającą wojnę. Dopiero wtedy państwa demokratyczne mogłyby zaatakować Niemcy i doprowadzić do ich kapitulacji.”
  (…)
  „Przy tym ujęto całość w misterną robotę: stworzono Rooseveltowi podstawy do aktywizacji polityki zagranicznej i stworzenia tą drogą olbrzymich zasobów militarnych dla przyszłej rozgrywki wojennej do której Żydzi całego świata dążą z całą świadomością.”
  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/01/losy-polski-slowianskiej/
  .
  I żydo-banksterzy:
  https://piotrbein.wordpress.com/2013/02/15/wszystkie-wojny-sa-banksterskie/
  .
  Podczas tej wojny Polaków od początku masowo eksterminowano:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion#Regionalne_etapy_Intelligenzaktion
  .
  I masowo wypędzano z wielu regionów kraju odbierając im ziemie i majątki.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenia_Polak%C3%B3w_podczas_II_wojny_%C5%9Bwiatowej_dokonane_przez_Niemc%C3%B3w
  .
  Polska poniosła procentowo najwyższe straty w ludzkiach i doznała najwięcej zniszczeń. A teraz nagle żydowscy roszczeniowcy upominają się o majątki swoich pobratymców. Choć to właśnie Żydzi do tej wojny parli. To m.in. przez nich spadł na Polskę i świat ten barbarzyński horror. A teraz tylko roszczenia i roszczenia.
  Mało im, że „przedsiębiorstwo holokaust” wyłudza 60-65 miliardów dolarów:
  .
  Grzegorz Schetyna powiedział:

  ” Musimy raz na zawsze rozwiązać problem zwrotu majątku żydowskiego. Oddajmy co im się należy i po kłopocie. Polska jest finansowo przygotowana na zwrot nawet 60 mld $USA w 2015r. Umiejętna polityka finansowa sprawi, że wyjdziemy z twarzą wśród narodów świata a Polacy tego nie odczują. Będę popierał zatem zwrot mienia żydowskiego w walucie, ziemi i niesłusznie zabranych nieruchomościach. Ci ludzie tyle wycierpieli, że należy im się zadość …”

  Jeśli minister Schetyna rzeczywiście tak powiedział, to lepiej można zrozumieć przyczyny jego powrotu na stanowisko ministra spraw zagranicznych…”.

  .
  To teraz kolejny roszczeniowiec chce odbierać Polsce nieruchomości. Niech odbiera je u tych, którzy tamtą wojnę rozpętali! Niech odbiera je od tych, którzy na ziemiach polskich pod nazistowską okupasją odbierali je Polakom i żydowskim obywatelom PolskiI Niech odbiera je od żydowskich pobratymców w szeregach żydo-komuny (zbrodniarz Berman i spółka), którzy po wojnie znacjonalizowali ruiny i zgliszcza (a Polacy je odbudowywali). I niech odwali się raz na zawsze od Polski i Polaków.
  .
  W sumie roszczenia te są absurdalne także z prawnego punktu widzenia z tego powodu, że owi Żydzi byli obywatelami II RP. I jeśli umierali/ginęli bezpotomnie to ich nieruchomości stawały się AUTOMATYCZNIE własnością państwa polskiego. A nie „narodu żydowskiego”. Wymyślonego…
  https://palestyna.wordpress.com/2009/12/09/narod-zydowski-zostal-wymyslony/
  .
  Normalnie jesteśmy gościnni. Ale w tym przypadku tak bezczelne nadużywanie naszej gościnności zasługuje na zdecydowaną odprawę!
  Nie macie Żydzi prawa do żadnych odszkodowań! Bo za majątki obywateli polskich żydowskiego pochodzenia nikomu Polska nie musi płacić odszkodowań. NIKOMU! Ale i dlatego, że w większości majątki żydowskie powstały poprzez pasożytowanie na Polsce. To Żydzi powinni wypłacić Polsce odszkodowania za wielowiekowe pasożytowanie na naszym kraju. I za pomordowanych Polaków. Tych w Katyniu i tych po wojne w żydo-UB-ckich katowniach.
  .
  Odwalcie się od Polski! Zostawcie Polskę w spokoju! Mało to naszabrowaliście od 1989 roku? Rozkradliście Polskę, wpędziliście miliony Polaków w nędzę i wciąż wam mało?
  .
  Niestety obawiam się, że dokąd Polską rządzi agentura Izraela i żydo-banksterów dotąd nie uwolnimy się o tych roszczeniowców. Dopiero gdy żydo-globalizm padnie na pysk wystawimy im rachunek.
  .
  A tak na marginesie – histeria wokół Smoleńska rozpętana obecnie po raz kolejny służy m.in. i temu, aby durne polactfo (nie mylić z Polakami) zajmowało się pierdołami, podczas gdy Polska nadal jest rozgrabiana przez żydowskich roszczeniowców. Kolejny raz Kalkstein, nawet po śmierci, służy interesom żydowskim. Dlatego kolejny raz mówię – odżydzić Wawel i oddać go Polsce!
  https://marucha.wordpress.com/2010/12/12/odzydzic-polske/
  .
  .
  opolczyk

 20. keram said

  Zgadzam się z treścią opisującą fotografie ,trzeba być głupim Baranem , lub owcą…. , by podążać na spotkanie z Dudobusem….. głosować na bula , czy Dudę to jedna zaraza .

 21. pugnus said

  Ale nie na tym konczy sie droga barankow wyborczych ,jak przed laty na jednym z portali nazwalem tzw.elektorat bioracy udzial w wyborach. Nastepnym bowiem etapem bedzie zagroda do ktorej stado to zostanie wegnane ,gdzie na jej rogach usadowia sie glowni gracze machajacy do barankow skomponowanymi przez siebie wiechciami traw roznorakich w zaleznosci od obiecanek jakie maja w zanadrzu owi gracze. Ta zagroda to w przenosbi oczywiscie prezentacja graczy w publicznych srodkach masowego przekazu i teraz pozostaje tylko dywagowac jaki bedzie rozdzial przystepu poszczegolnych graczy do glownie TVP i TVN ,bo one sa glownym lacznikiem rezimuz rzadzaona przez niego „holota”. Mozna byc prawie w 100% pewnym ,ze glownymi aktorami tego spektaklu beda Komor i Duda ,ktory juz ma certyfikal doskonalosci wystawiony przez PIZ!Pozostali challengerzy tacy jak braun czy Kowalski zostana przesunieci na godziny transmisji ,ktore ja nazywam „G odz.”Terentiew”,czy na czas kiedy budza sie duchy i upiory!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: