Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Raport ONZ: W Polsce nie da się żyć, raport waaadzy: przeżywamy złoty okres.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-12

Jeśli chodzi o ranking ONZ (Global Age Watch) badający jakość życia osób powyżej 60. roku życia to nasz kraj zajął w nim odległe 62. miejsce (na 91. państw klasyfikowanych). Z krajów należących do Unii Europejskiej Polska zajęła ostatnie miejsce.

Raport ONZ: W Polsce nie da się żyć, raport polskiej władzy: przeżywamy złoty okres.

Polska wypada dramatycznie słabo w prestiżowych rankingach badających jakość życia osób powyżej 60. roku życia (ranking Global Age Watch przygotowany przez ONZ) oraz zaangażowanie rządów w zapewnianie obywatelom dostępu do edukacji, wymiaru sprawiedliwości, infrastruktury i służby zdrowia (ranking Human Capital Index przygotowany przez World Economic Forum).

Jeśli chodzi o ranking ONZ (Global Age Watch) badający jakość życia osób powyżej 60. roku życia to nasz kraj zajął w nim odległe 62. miejsce (na 91. państw klasyfikowanych). Z krajów należących do Unii Europejskiej Polska zajęła ostatnie miejsce. Wszystko przez fatalny dostęp do opieki zdrowotnej. Zdaniem analityków ONZ rozwój gospodarczy w Polsce nie przekłada się na poprawę jakości życia ludzi starszych, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić im godziwej opieki medycznej (pod tym konkretnym względem nasz kraj zajął dopiero 87. miejsce na świecie). Z kolei w rankingu badającym rozwój kapitału ludzkiego (Human Capital Index) przygotowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne Polska zajęła 49. miejsce na świecie. Okazuje się, że to jeden z najgorszych rezultatów wśród państw należących do świata zachodniego. O rozwój kapitału ludzkiego (w znaczeniu zaangażowania danego rządu w zapewnianie swoim obywatelom dostępu do edukacji, wymiaru sprawiedliwości, infrastruktury i służby zdrowia) lepiej od rządu naszego kraju dbają np. rządy Kazachstanu (45. miejsce) i Tajlandii (44. miejsce).

Drogi jak w Mozambiku, koleje jak w Zimbabwe

Skoro mówimy już o rankingach to warto wspomnieć o jeszcze jednym zestawieniu Światowego Forum Ekonomicznego – mianowicie o rankingu konkurencyjności. W kategorii „Jakość dróg lądowych” Polska w 2012 roku zajęła… 124. miejsce. W porównaniu do 2011 roku udało się nam wyprzedzić Mozambik. Uciekła nam jednak Mauretania. Zdaniem analityków Światowego Forum Ekonomicznego lepsze drogi lądowe niż w Polsce (uwzględniając potencjał i możliwości gospodarcze danego państwa) są w Tanzanii, Zimbabwe, Czadzie czy Ugandzie. Niestety niewiele lepiej prezentujemy się w innych kategoriach rankingowych dotyczących szeroko pojętej infrastruktury. W kategorii „jakość infrastruktury kolejowej” nasz kraj zajął 77. miejsce na świecie. Ten sam współczynnik osiągnęło Zimbabwe. Lepiej od Polski wypadły takie kraje jak: Bangladesz, Gabon, Vietnam, Liberia czy Pakistan. Jeśli chodzi o kraje, do których możemy się porównywać w potencjale gospodarczym i rozwoju cywilizacyjnym, to: Hiszpania zajęła 8. miejsce; Litwa – 20. miejsce; Czechy – 23. miejsce; Ukraina – 24. miejsce; Słowacja – 25. miejsce; Irlandia – 31. miejsce; Łotwa – 33. miejsce; Gruzja – 34. miejsce; Węgry – 42. miejsce. Równie tragicznie sytuacja wygląda jeśli chodzi o jakość infrastruktury lotniczej. Tutaj nasz kraj zajmuje odległe 105. miejsce na świecie. Ten sam współczynnik uzyskała Rosja, jednak wyżej od Polski zostały sklasyfikowane takie kraje jak: Zambia, Bostwana, Tadżykistan, Rewanda czy Kambodża.

Władza niszczy nasz potencjał

Kilka lat temu obiecywano nam, że staniemy się „drugą Irlandią”. W jak niewielkim stopniu te obietnice zostały zrealizowane świadczą rankingi, o których mowa powyżej. Polska, jako kraj o naprawdę sporym potencjale gospodarczym i rozwojowym, staje się światowym skansenem. Obecna władza – prawdopodobnie celowo i z premedytacją – nie wykorzystuje możliwości jakie posiadamy, a jeżeli już coś robi, to tak, aby przy okazji rozwalić połowę firm, które uczestniczą w danym przedsięwzięciu modernizacyjnym (przykład budowy autostrad). Niestety, póki rządzi układ, którego spoiwem są ludzie wywodzący się z PRL, a obecnie reprezentowani przez ekipę powiązaną z Tuskiem, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie na lepsze.

na podstawie: niewygodne.info.pl

Komentarzy 7 to “Raport ONZ: W Polsce nie da się żyć, raport waaadzy: przeżywamy złoty okres.”

 1. 65+ said

  Mam, na stare lata, taką prywatną suplikację, którą często odmawiam; od powietrza, głodu, ognia, wojny i wpadnięcia w szpony polskiej służby zdrowia – uchowaj mnie Panie. Amen.

 2. Wyłącz tv - włącz myślenie. said

  Kara śmierci w USA – Max Kolonko Mówi Jak Jest

 3. Guła said

  @1
  Cierpliwości życzę i oporności średnio jeszcze przez 18 lat.

  Zastanawiałem się co oprócz wydłużonego wieku emerytalnego mogą wymyślić dodatkowo. A no wymyślili, przedłużając wbrew danym GUS i, o zgrozo, nadredaktorowi (czytałem, czytałem a jakżeż) Gaz. Wyb. średni wiek życia mężczyzn z 75 do 84 lat.

  Podarowali emerytom osiemnaście lat życia (panowie życia i szmierci) i można byłoby cieszyć się gdyby te 209 m-c (około 17,5 lat) nie były dzielnikiem zebranego kapitału co czyni emeryturę oskubaną do połowy jej właściwiej wartości.

  Mają na bieżąco dla dzieci i wnuków i prawnuków i kolejno następnych ofiar holokaustu. Mają pokrycie jak twierdzi Schetyna („któren przytył i zmężniał”), 65 miliardów dolarów dla bezpodstawnych żydowskich roszczeń, coby źle o Nas nie mówili. Mają setki milionów dolarów dla banderowców itd.

  Mają.

 4. Julka said

  Przed wyborami warto się przyjrzeć tzw. patriotom, którzy zachęcają do bojkotu wyborów, aby zostali przy żłobach ci, co zruinowali Polaków. Zwolennicy bojkotu argumentują, że złodzieje i antypolacy wezmą sobie do serca niziutką frekwencję. Tak wezmą jak biorą sobie do serca bezlitosne zniszczenie i doprowadzanie do ruiny kraju.

 5. gość said

  Al Jazeera pokazuje polską transformację jako… przestrogę

  Arabska telewizja Al Jazeera pokazała polską transformację. Bynajmniej nie w dobrym świetle. Polski model został przedstawiony jako ostrzeżenie.

  Telewizja alarmuje, że populacja w niektórych polskich miastach zmniejsza się w zastraszającym tempie. Coraz mniejsza ilość dzieci, emigracja oraz brak pracy ma działać w dewastujący sposób na wschodnią Europę.

  Reporterzy Al Jazeery pojawili się na południu Polski i odwiedzili Bytom. Jak podają, miasto wyludnia się w zastraszającym tempie, a w przeciągu 20 lat opuściło je 50 000 osób. Ponadto, więcej ludzi umiera niż się rodzi, co prowadzi do starzenia się społeczeństwa. Z sześciu kopalni węgla, pozostała tylko jedna. Nie ma pracy, a place zabaw dla dzieci są puste.

  Dziennikarz telewizji przeprowadził relację na dworcu, z którego młodzi Polacy wyjeżdżają za chlebem. Rozmawiał z Samantą, która z uwagi na sytuację finansową, musiała zatrudnić się w londyńskim hotelu. Dziewczyna opuszczała kraj ze łzami w oczach.

  Dziennikarz rozmawiał również z, jak podaje, typową bytomską rodziną. Córka z mężem pracują w Niemczech, a do rodziców w Polsce przyjeżdżają jedynie na krótkie wizyty.

  Reporter zaznacza, że młodzi ludzie, z którymi rozmawiał są jedynimi z tysięcy Polaków, którzy notorycznie opuszczają kraj. Podkreśla, że polscy politycy póki co nie mogą zrobić nic, by zatrzymać odpływ młodych ludzi. Unia Europejska w celu ratowania regionu zamierza wyłożyć 100 milionów dolarów. Jeśli to zawiedzie, Bytom straci kolejne dziesiątki tysięcy mieszkańców.

  Telewizja w materiale na temat sytuacji gospodarczej w Polsce pokazuje, że polityka tego kraju prowadzi do całkowitego odprzemysłowienia kraju. To zaś zmusza Polaków do masowego opuszczania ojczyzny.

  http://pikio.pl/al-jazeera-pokazuje-polska-transformacje-jako-ostrzezenie/

 6. perupol said

  no…ja wiem ze moze potega to niejestesmy, ale miejsce jest 32!!! – nieladnie!!!
  http://www.helpage.org/global-agewatch/population-ageing-data/global-rankings-table/

 7. 1,5 tys. bezdomnych to dzieci said

  Młodzi (przed trzydziestką) stanowią 12 proc. bezdomnych. Największa grupa – 33 proc. – to osoby w wieku 51-60 lat. Najstarsi – osoby pow. 70 lat – stanowią 4 proc. bezdomnych.
  Najczęstszym źródłem dochodu są dla nich zasiłki z pomocy społecznej (39 proc.) oraz renty/emerytury/świadczenia ZUS (17 proc.). Ponad 5 proc. bezdomnych ma legalne zatrudnienie.
  Aż 580 bezdomnych w naszym kraju ma wyższe wykształcenie (to 2 proc. wszystkich bezdomnych). Najwięcej (44 proc.) jest wśród nich osób z wykształceniem zawodowym. 33 proc. bezdomnych legitymuje się wykształceniem podstawowym, a 16 proc. – średnim.

  Czytaj więcej

  http://fakty.interia.pl/prasa/news-metro-z-city-na-ulice,nId,1716095

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: