Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Z Forum Wirtualnej Polonii: W składzie Legii wystapił napastnik Ondrej Duda

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2015-04-14

Śmieszne wydarzenie z ostatniego meczu Legia Warszawa – Lechia Gdańsk.

W składzie Legii wystąpił napastnik Ondrej DUDA – całkiem jak główny przeciwnik Bula w wyborach prezydenckich. Kiedy zobaczyłam to nazwisko w składzie drużyny pozwoliłam sobie na żart: ale to będzie numer jak DUDA strzeli gola i jego nazwisko (i imię) będzie wałowanie we wszystkich telewizorach. Nie musiałam długo czekać, kiedy okazało się, że podobne obawy musiały zaniepokoić jakiś siły nieczyste, bo D UPA niebawem dostał czerwoną kartkę i wyleciał z boiska. 

W nadwiślańskim kraju, gdzie grasuje seryjny samobójca, palą się wielkie mosty, a rządowy rozbity samolot z prezydentami nawet po 5 latach nie może wrócić do właściciela, możliwe jest, że Słowak DUDA po prostu wykonał zadanie, za które ktoś mu lepiej zapłacił niż za mecz.
D UPA z czerwoną kartką to dużo lepsza propaganda wyborcza, niż D UPA, który wygrywa mecz. Czyli wróciliśmy do czasów „Piłkarskiego pokera”.

Dla Polski najlepiej byłoby, gdyby żaden z dwóch głównych konkurentów do żyrandoli nie zakwalifikował się do 2. tury wyborów

Wynalazł, przerobił po swojemu,
Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia

Komentarzy 8 to “Z Forum Wirtualnej Polonii: W składzie Legii wystapił napastnik Ondrej Duda”

 1. start said

  1Polska wychodzi z podziemia + ramówka kanału w czasie kampanii

 2. ??? said

  wybory-2015

 3. ??? said

  Grzegorz Braun masakruje system! Wybory prezydenckie 2015

 4. spoko to tylko ja said

  UPA – Ukraińska Patriotyczna Awangarda

  Ewaryst Fedorowicz,

  „No zrobiła się afera, jak cholera!” – jak w przedwojennym kuplecie śpiewano, co jest o tyle relewantne, że atmosferę mamy przedwojenną dosłownie, bo na pierwszych stronach/odsłonach mediów tak prorządowych, jak i komercyjnie niepokornych (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa) mamy festiwal rozważań czy i kiedy nas ruscy, pardon – stukną, ile dni im dojście do Wisły zajmie i czy przetestują na Warszawie „ograniczony atak jądrowy”, czy też wystarczy im metoda konwencjonalna.
  A skoro czas przedwojenny, to i mamy też swoich hetmanów, może nie „wielkich” ani nawet nie „polnych”, ale za to gazetpolskich, co i tak brzmi lepiej, niż koniecpolskich, toteż proszę mi tu nie wybrzydzać.

  Hetmani gazetpolscy mają taki kaprys (proszę zwrócić uwagę, że nie napisałem „zlecenie”), by poprowadzić nas na moskala, ale póki co, prowadzić nie ma kogo:
  bo Polacy zrobili się pacyfistyczni jacyś tacy, a wielu z nich to, cytuję: ruscy agenci, Nowopolacy i służalcy, a poza wszystkim, Polacy … wymarli (to wszystko hetman gazetpolski Targalski-Darski)

  Co, twierdzicie Państwo, że to nie do wiary, żeby takie rzeczy wypisywać albo choćby pomyśleć?

  A nieładnie nie wierzyć… o, proszę – choćby tutaj:

  „gdyby Polacy nie byli Nowopolakami już dawno ochotnicy walczyliby w Donbasie.Ostatnim Polakiem był Lecz Zondek, który zginął w Afganistanie i nie pozował do foto z kałachem jak niejaki Zdradek.”(1)
  No nie hetman? Hetman gazetpolski pełną gębą!
  Jerzy Targalski, pseudonim artystyczny Józef Darski, wiceprezes Polskiego Radia za rządów PiS, a jak ktoś dalej nie wierzy, to o tym Pan Czabański, jako były przełożony, zaświadczyć może.
  Ale skoro Polacy już, zdaniem Pana Targalskiego, wyginęli, to z kimś innym na moskala iść trzeba – i padło na sprawdzonych naszych ukraińskich sojuszników, tak się składa, że kultywujących bohaterską tradycję UPA.

  Sprawdzonych, bo UPA, jak brzmi obowiązująca narracja Gazety Polskiej, zajmowała się walką z sowietami, co jest o tyle nieścisłe, że UPA powstała w roku 1942, a z sowietami walczyć zacząć mogła, gdy w 1944 front wschodni wlał się w granice II RP.

  Czym zatem przez cały rok 1943 i połowę 1944 się UPA zajmowała?

  No jak to czym – przygotowywała się do walki z sowietami, trenując pilnie!
  I w ramach tego treningu wyrzynając w pień ponad 150 tys polskich dzieci, kobiet i starców, bo o to, by mężczyzn narodowości polskiej o wyszkoleniu wojskowym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej zabrakło, zadbali po 17 września 1939 sowieci.

  Metod tej wyrzynki UPA używała – użyjmy miłego eleganckiemu uchu określenia – ekologicznych, unikając technologii zaawansowanych, nie mówiąc o innowacyjnych.

  Niektóre z nich wyliczył ks. Isakowicz-Zaleski, przez hetmanów gazetpolskich, jako„stanięty po stronie Moskwy”, na banicję skazany.(2)
  Jak ktoś po jedzeniu, radzę z czytaniem odczekać, aż się wszystko przetrawi.
  Owszem, czekając na powstanie UPA, Ukraińcy też wyrzynali Polaków, choćby służąc w SS Galizien czy podległej Niemcom ukraińskiej policji, ale kto by się takimi drobiazgami zajmował, kiedy trzeba na moskala!

  Żeby sojusz gazetpolsko-ukraiński scementować, Rada Najwyższa Ukrainy, na wniosek syna oberrezuna, dowódcy UPA Szuchewycza, przyjęła ustawę najsłuszniej uznającą członków UPA za „bojowników za wolność” i zakładającą też karanie wszystkich tych, którzy „okazywaliby lekceważenie dla weteranów lub negowali celowość ich walki.”(3)

  Czytając tę uchwalę, oczywistym się staje, że UPA tłumaczy się jako Ukraińska Patriotyczna Awangarda.

  Tłumaczy się tak jak najsłuszniej, rzecz jasna.
  I nie wiedzieć czemu, gazetpolacy (prawda, że ładne?), ba – nawet pisowskie eurotrutnie, pardon – europosłowie, Czarnecki (4) i Wojciechowski (5) zaczęli wybrzydzać, co doprowadziło do wspomnianej na wstępie afery.

  Panowie – nie wybrzydzajcie, bo w końcu sami będziecie na tego moskala pójść musieli, a moskal nie moskal, d…. odstrzelić potrafi.

  Nawet d… w wersji euro.

  http://blogmedia24.pl/node/71063

 5. Alina said

  W oryginale było trochę inaczej ….
  https://wirtualnapolonia.com/2015/04/13/tramwaj-i-komorowskim-wypadli-z-torow/#comment-151309

 6. W. K./Wirtualna Polonia said

  Element baśniowy sfabrykowała Redakcja Wirtualnej Polonii.

 7. Alina said

  To jest niedopuszczalna ingerencja w cudzy tekst 😦
  Nie się RWP sama pod tym podpisze (rofl)

 8. Włodek Kuliński/Wirtualna Polonia said

  Tak też zrobiłem, naprawiając swój bład.
  Wynalazł, przerobił po swojemu,
  Włodek Kuliński – Wirtualna Polonia

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: